توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام وام سهام عدالت بانک تجارت

  1 بازدید

  ثبت نام وام سهام عدالت بانک تجارت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  جزییات وام سهام عدالت بانک ها

  جزییات وام سهام عدالت بانک ها

  به گزارش بانک اول معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره چگونگی استفاده از کارت‌های اعتباری سهام عدالت گفت: این کارت‌ها به مانند کارت‌های اعتباری است که دولت به کارمندان خود برای خرید کالا ارایه می‌کند، اما تفاوت آن با کارت‌های اعتباری خرید کالا این است که دارندگان این نوع کارت‌ها می‌توانند به جای خرید کالا درخواست وام خرد از بانک‌ها کنند.

  وی با بیان اینکه ۵ بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده اند، اظهارداشت: البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده اند.

  سود وام سهام عدالت

  معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود ۱۸درصدی البته بدون ضامن عنوان کرد و گفت: مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.

  ماهیار، اضافه کرد: کارت‌های اعتباری سهام عدالت برای سهام دارانی است که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند و تعداد آن‌ها حدودا ۳۰ میلیون نفر برآورد شده است. معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، در ادامه افزود: این فرایند به صورت تمام الکترونیک از مبدا بانک‌های عامل تا مقصد که شرکت سپرده گذاری و بازار سرمایه هستند، خواهد بود.

  وی افزود: افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، باید سجامی باشد و بعد از احراز هویت در اپلیکیشن‌های مربوط به بانک‌های عامل و پس از اینکه شرکت سپرده گذاری سجامی بودن فرد را برای بانک تایید کرد، می‌تواند دارایی خود را مشاهده کند و متوجه شود چقدر دارایی سهام عدالت دارد و متناسب با آن، فرم مربوطه را داخل سیستم بانک پر کند. وی افزود: در واقع فرد بدون نیاز به مراجعه حضوری متوجه می‌شود که می‌تواند تا چه میزان تسهیلات دریافت کند.

  این مقام مسئول درباره چگونگی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، گفت: برخی بانک‌ها سرویس اپلیکشن لازم را برای ورود اینترنی مشمولان پیاده سازی کرده اند که آن‌ها برای استفاده از مزایای این طرح می‌توانند از این طریق اقدام به دریافت وام کنند، برخی دیگر از بانک‌ها قرار است از طریق کارت‌های بانکی که در دست مردم استفاده کنند.

  معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی درباره میزان تسهیلاتی که از سوی بانک‌ها اعطا می‌شود، گفت: برخی بانک‌ها ۶۰ درصد ارزش روز دارایی فرد و برخی تا ۱۰۰ درصد هم برای اعطای تسهیلات پیش بینی کرده اند که مکانیزم آن بستگی به بانک عامل دارد. در نهایت درخواست فرد به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال می‌شود.

  ماهیار گفت: این درخواست‌ها به صورت تجمعی بوده و بحث توثیق مکانیزه اتفاق می‌افتد و بعد از آن شرکت به بانکاعلام می‌کند که سهام فرد توثیق شد و بانک می‌تواند به سهامدار اعتبار دهد. به گفته وی، برخی از بانک‌ها در نظر دارند این مبلغ را در قالب شارژ کردن کارت عادی مشتریان، برخی کارت خرید و برخی از طریق روش‌های نوین پرداخت شارژ کنند.

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان گرفتن وام با سهام عدالت + جزئیات

  زمان گرفتن وام با سهام عدالت + جزئیات

   به گزارش شهرآرانیوز، بیش از دوماه از اولین خبر تبدیل سهام عدالت به کارت اعتباری می‌گذرد. اولین بار نهم خرداد ماه حسین سلاح‌ورزی، عضو شورای عالی بورس در صفحه توییترش از آن نوشت و پس از آن عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در نشست خبری روز ۱۹ مرداد ماه به همراه برخی مدیران بانکی ارائه کارت اعتباری با وثیقه گذاری سهام عدالت، نحوه ارائه و مکانیسم فعالیتش را توضیح داد.

  با توجه به این تصمیم اتخاذ شده قرار شد مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن قادر باشند با مراجعه به مراکز خرید، به صورت اعتباری خرید کنند. همچنین براساس این طرح در نظر گرفته شد مشمولان سهام عدالت تا یکسال فرصت تسویه وجه با بانک را داشته باشند.

  به گفته معمارنژاد بازپرداخت این تسهیلات سه ساله و مطابق با مصوبه شورای عالی پول و اعتبار ۱۸ درصد پیش‌بینی شده و وثیقه این تسهیلات هم فقط سهام عدالت است؛ بنابراین مشتریان نیاز به ارائه هیچ ضمانت دیگر یا سپرده‌گذاری پیش یا پس ازدریافت وام نخواهند داشت.

  به دنبال این اظهارات محمدرضا حسین زاده، مدیرعامل بانک ملی نیز توضیح داد: دارندگان این کارت اعتباری در صورتی که مبلغ خریداری شده خود بوسیله این کارت در بازه زمانی یک ماهه، تسویه کنند، آن مبلغ مشمول تسهیلات ۱۸ درصد نخواهد شد و برای این گروه از مشتریان سود صفر درصد در نظر گرفته خواهد شد و آنان می‌توانند مداوم با این شیوه از اعتبار کارت‌های خود به صورت ماهانه بهره ببرند.

  بیشتر بخوانید: نحوه فروش سهام عدالت در بورس + راهنمای تصویری

  بانک‌ها مسئول اطلاع‌رسانی به مردم شدند

  معمارنژاد در نشست همان روز به بخشنامه‌ای اشاره کرد که متن آن در آخرین ساعات روز چهارشنبه ۱۵ مردادماه، در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته و به واسطه آن به تمامی بانک‌ها ابلاغ شده که باید اطلاع‌رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.

  او تاکید کرد که تمام ۱۷ بانک دولتی و غیردولتی و همچنین شرکت دولتی پست بانک و موسسه‌های اعتباری باید سهام عدالت را به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری بپذیرند.

  حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت نیز در این نشست تاکید کرد: بنابرتصمیم شورای عالی بورس شناسایی دارندگان سهام عدالت با ارایه یک شماره شبای معتبر و فعال و همچنین ارائه یک شماره تلفن همراه به نام فرد مشمول در سایت سهام عدالت امکان پذیر می‌شود.

  بانک‌هابه مردم اطلاع می‌دهند یا مردم به بانک‌ها؟!

  در ادامه واکنش برخی از کارمندان شعب بانک‌های مختلف در پاسخ به درخواست صدور کارت اعتباری سهام عدالت را می‌خوانید:

  بانک ملی: کارت اعتباری سهام عدالت؟! عجیبه! من دارم از شما می‌شنوم چنین چیزی رو. اگر چیزی باشه هنوز به ما ابلاغ نشده ما حتی خبر هم نداریم.

  بانک ملت: هنوز چیزی در این‌باره به ما ابلاغ نکرده‌اند.

  بانک کشاورزی: مطمئنید که اشتباه نمی‌کنید؟ حتی حرف کارت اعتباری سهام عدالت را هم نشنیدیم.

  بانک سپه: چند نفر دیگه هم مثل شما اومدن و سراغش رو گرفتن. من هم از مردم شنیدم در بانک خبری نیست. هنوز برای ما در این‌باره هیچ دستوری نیومده

  بانک تجارت: دستورش هنوز ابلاغ نشده.

  بانک شهر: برای این کارت باید در سامانه سهام عدالت ثبت نام کنید و کد بگیرید، اما نمید‌ونم این فرایند چقدر طول بکشه، چون تابحال ما کارتی رو صادر نکردیم

  بانک پارسیان: حتما کارت اعتباری سهام عدالت رو از اخبار شنیدید. هر روز یک چیزی اعلام می‌کنن، مردم روانه بانک‌ها می‌شن و سراغش رو می‌گیرین. هر چی که اعلام می‌شه تا دو، سه ماه بعد خبری ازش در شبکه بانکی نیست. فقط مراجعه کننده‌ها بیشتر میشه توی این شرایط بد.

  بانک سرمایه: ما در این‌باره دستوری نداریم به نظرم از سایر بانک‌ها بپرسید.

  اما اگر بانک‌ها که قرار بود مسئول اطلاع‌رسانی به مردم باشند، تا این اندازه از ماجرا بی‌خبر هستند، پس این طرح اکنون در چه مرحله‌ای است؟ چه زمانی مردم می‌توانند کارت اعتباری سهام عدالت را از بانک‌ها دریافت کنند؟ پاسخ این سوال را از سه ضلع مثلث تصمیم‌گیری و اجرای طرح یعنی؛ بانک‌مرکزی، وزارت اقتصاد و شبکه بانکی جویا می‌شویم.

  به بانکهای خصوصی‌ها اعلام نشده است


  محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی در پاسخ به این که ابلاغ دستور مربوط به این موضوع تا چه زمانی ممکن است در شبکه بانکی به طول بینجاند، می‌گوید: اکنون چیزی در این‌باره به کانون ما منعکس نشده است و من از آن خبر ندارم. شعب اطلاعاتشان را از ستاد می‌گیرند، این بحث هنوز در ستاد هم مطرح نیست و چیزی به آن‌ها ابلاغ نشده است.

  او قانون تسهیل تسویه بدهی را مثال می‌زند و ادامه می‌دهد: این قانون آذرماه تصویب شد تا افراد بتوانند تا اخر اسفند برای آن در بانک اقدام کنند، اما انقدر بخشنامه آن دیر ابلاغ شد که سه ماه تمدیدش کردند. در این بخشنامه آمده بود که سامانه‌ای به این منظور ایجاد خواهد شد. اکنون مرداد هم رو به اتمام است هنوز منتظر سامانه هستیم. مهلت استفاده تمام شده و سامانه‌ای هنوز تشکیل نشده است؛ بنابراین من نمی‌توانم به شما بگویم که تصمیم مقامات کی اجرایی می‌شود. بستگی به این دارد که مجریان چقدر خواهان این کار باشند.

  بانک‌مرکزی فقط توصیه می‌کند

  فرهاد علی‌نژاد، کارشناس نظارتی بانک‌مرکزی درباره بی‌اطلاعی بانک‌ها و وضعیت این طرح درحال حاضر اینطور توضیح می‌دهد: بانک‌ها درست می‌گویند. هنوز چیزی مطرح نشده و همه چیز در حد سخنرانی بوده است. هیچ چیزی در دستورکار ما وجود ندارد و فعلا چیزی ابلاغ نشده است. البته حرف‌هایی در این باره هست، اما هنوز دستوری برای آن ابلاغ نشده است.

  به گفته او بانک‌ها برای این که چیزی را به وثیقه بگیرند می‌توانند آن را برآورد کنند و از آنجا به بعد در گرفتن یا نگرفتن آن مختار هستند؛ بنابراین درباره سهام عدالت هم می‌توانند بدون دستور بانک مرکزی ارزش سهام عدالت را برآورد کرده و بر اساس همان ارزش، کارت اعتباری بدهند. پس هیچ منع قانونی و مقرراتی در این باره برای بانک‌ها وجود ندارد و نیازی به ابلاغیه بانک مرکزی نیست.

  آنطور که علی‌نژاد می‌گوید این که بانک‌ها اکنون از این کار امتناع می‌کنند احتمالا به این دلیل است که گمان می‌کنند که برایشان با ریسک همراه است.


  او می‌افزاید: از آنجا که تعدادی از بانک‌ها زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند، می‌توانند بر آن‌ها تکلیف کنند، اما از جانب بانک مرکزی، تا جایی که من می‌دانم بانک مرکزی دستوری نخواهد داد احتمالا فقط توصیه می‌کند.

  بعید است پای غیردولتی‌ها به این طرح باز شود

  آیا وزارت اقتصاد قرار است بانک‌ها را در اجرای این طرح ملزم کند؟ اکنون وعده معاون امور بانکی در چه مرحله‌ای است و کارت اعتباری سهام عدالت چه زمانی برای مردم قابل استفاده است؟

  یک منبع آگاه در وزارت اقتصاد در پاسخ به این سوالات می‌گوید: قرار بود برخی بانک‌های دولتی این کار را انجام دهند، اما هنوز در مراحل نهایی قرارنگرفته است. فکر نمی‌کنم زیاد طول بکشد، چون تصمیم جدی دولت است.

  به گفته او، وزارت اقتصاد با جدیت به دنبال محقق شدن آن است، زیرا این کارت هم کمک می‌کند برخی خانوار‌های سهامدار با آن تسهیلات بگیرند و به زندگی آن‌ها کمکی شود هم تقاضای جدیدی را برای کالا‌ها و خدمات در این وضعیت رکودی اقتصاد ایجاد شود، تا کمک کوچکی به تولید باشد.

  بر خلاف وعده معمارنژاد مبنی بر این که غیردولتی‌ها هم ملزم به اجرای این طرح هستند، این منبع آگاه اذعان می‌کند که وزارت اقتصاد فقط می‌تواند برای بانک‌های دولتی زیرمجموعه خودش اجبار ایجاد کند که آن هم بعید است؛ بنابراین بانک‌های خصوصی قاعدتا شامل این الزام احتمالی نخواهند شد و خیلی بعید است که پای خصوصی‌ها به این مسئله باز شود.


  آخرین اخبار درباره سهام عدالت را در شهرآرانیوز بخوانید

  منبع: تجارت نیوز

  منبع مطلب : shahraranews.ir

  مدیر محترم سایت shahraranews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسن 2 ماه قبل
  0

  درخواست وام سهام عدالت دارم

  الهام داشکن برخانی 6 ماه قبل
  0

  سلام خوب هستید کارت ملییم هنوز نیومده چیه برگه دارم واسه کارت ملییم چرا انجام نمیشه حساب بارکردن فقط منتظره وامم

  حمزه 10 ماه قبل
  -2

  میخواهم وام سهام عدالت اگه کمک کنید بگیرم ثواب داره فکر کن داری میری خونه خدا حج واقعه ای در خونه خودته اگه میخوای بری دور نیست خیلی هم نزدیکه

  محبوبه رنجبر 12 ماه قبل
  2

  وام سهام عدالت میخام

  محمدرضا فرشباف اذریان 1 سال قبل
  0

  درخواست وام سهام عدالت را دارم

  0
  عصمت حسنی دارسنانی 1 سال قبل

  درخواست وام از طریق تو ثیق سهام عدالت را دارم

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  صونا میرزایی درخواست وام سهام عدالت ۷۰۰۰۰۰۰تومن هستم

  محمدرضا فرشباف اذریان 1 سال قبل
  1

  درخواست وام اعتباری سهام عدالت را دادم

  محمدرضا فرشباف اذریان 1 سال قبل
  0

  درخواست وام اعتباری سهام عدالت را دارم

  نوروز شکوهی 1 سال قبل
  1

  وام ۱۴ میلیون میخواستم سهام هم یک میلیون هست

  1
  مرتضی آریان پور 3 ماه قبل

  مرتضی آریان پور

  حسن صلحی گلشن آبادی 1 سال قبل
  0

  میخام وام سهام ثبت نام کنم

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  کانتا

  طاهره خادمی 1 سال قبل
  2

  می خوام وام سهام عدالت انجام بدم

  0
  علی چراغی 1 سال قبل

  متقاضی دریافت وام 70000000ریالی سهام عدالت هستم.

  0
  علی چراغی 1 سال قبل

  متقاضی دربافت وام سهام عدالت به مبلغ 7میلیون تومانی هستم.

  گوزلی 1 سال قبل
  0

  باید کارت عتباری بانک ملی داشته باشیم باید

  گوزلی 1 سال قبل
  1

  سلام وام سهام عدالت میخوام برای رهن خانه چطوری بگیریم لنگ ماندیم بخدا

  مسعود کازرونی 1 سال قبل
  1

  سلام علیک خسته نباشی موضوع درخواست کارت وام سهام عدالت میخاستیم ممنونم

  سید عباس چما جم جو 1 سال قبل
  1

  درخواست کارت اعتباری دارم وام چرا سخت شده کسانی که واقعن به پول نیاز دارند هیچ جوری نمی تونند ثبت نام کنند چون بلد نیستند باید همچنان بی پولی بکشند چرا موجودی مردم چک نمیکنند ویا چیزی بنا نشان ثبت شده اگر واس ماست چرا نیست

  احمد رضا ترابی اردکانی 1 سال قبل
  1

  سلام لطفا وام سهام عدالت برای پول پیش خونه کمک کنید

  احمد رضا ترابی اردکانی 1 سال قبل
  -1

  وام سهام عدالت برای پول پیش خونه

  -1
  سمیه گل محمدی 1 سال قبل

  برای رهنن خانه

  عصمت خواجویی 1 سال قبل
  0

  در خواست کارت اعتباری یا وام سهام عدالت رو دارم

  سعید 1 سال قبل
  0

  باسلام درخاست وام سهام عدالت دارم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام یوسف هستم برای دریافت وام سهام عدالت

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  مهدی محبی برای دریافت کارت اعتباری ودریافت وام سهام عدالت

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید