توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

  1 بازدید

  ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان و نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400

  سال های گذشته سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های این دانشگاه ثبت نام بعمل می آورد . ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور یک بار در سال انجام شده و امکان تکمیل فرم اینترنتی و اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه داوطلب را در بازه زمانی مشخصی فراهم می کند .

  سال گذشته داوطلبان از 29 مهر تا 8 آبان ماه به مدت 10 روز فرصت داشتند اطلاعات فردی و تحصیلی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند . پیش بینی ما برای زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400 نیز تقریبا اواخر مهر ماه بود ، اما با توجه به اخبار جدید ، آزمون فراگیر ارشد برای سال تحصیلی 99 لغو شده که احتمال برگزاری مجدد آن به شرط اخذ مجوزهای قانونی وجود خواهد داشت . در صورت انتشار اطلاعیه های مرتبط در این باره ، متن مقاله بروزرسانی خواهد شد .

  بر اساس اعلام وزارت علوم ، سنجش و پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای سال تحصیلی 99 - 1400 لغو شده است . اما عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفته است : با موافقت سازمان بازرسی کل کشور و اخذ مجوزهای قانونی ، دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور کشور برگزار خواهد شد .

  امکان برگزاری ارشد فراگیر برای سال تحصیلی 99 - 1400 با اخذ مجوزهای قانونی از اواخر آبان ماه امکان پذیر است .

  در صورت هر گونه تغییر در این خبر ، متن مقاله بروزرسانی شده و شرایط جدید پذیرش دانشجو فراگیر پیام نور در آن منتشر خواهد شد . نحوه و شرایط ثبت نام که در زیر به توضیح آن ها پرداخته شده است ، در صورتی قابل استناد می باشد که با درخواست دانشگاه پیام نور این آزمون مجددا برگزار گردد ، در غیر اینصورت ثبت نامی انجام نخواهد شد .

  داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 نسبت به درج اطلاعات فردی و تحصیلی خود اقدام نمایند . این دفترچه به بررسی شرایط ، ضوابط ، نحوه ثبت نام و معرفی منابع آزمون پرداخته و راهنمای مناسبی برای متقاضیان رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد .

  گفتنی است شرکت در این فرایند هزینه ای در بردارد که به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت است و امکان ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب 20 کد رشته محل را فراهم می کند . با توجه به تغییرات احتمالی در برنامه زمان بندی ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۹-۱۴۰۰ به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد و صفحه اینستاگرام کارشناسی ارشد اخبار لحظه به لحظه در این خصوص را دنبال نمایند .  

  شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400

  ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور تابع شرایط و ضوابط خاصی است که داوطلبان ضمن آگاهی از آن می بایست وضعیت خود را مورد ارزیابی قرار داده و با رعایت قوانین نسبت به تکمیل فرم اینترنتی اقدام نمایند . جزئیات کامل این شرایط در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرح داده شده که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
   

  1 - متقاضیان تحصیل در دوره فراگیر پیام نور باید شرایط عمومی لازم برای شرکت در این آزمون را داشته باشند .
   

  2 - داوطلبان دارای مدرک کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ( مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ) یا دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ( به شرط فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن 99 ) می توانند بدون توجه به رشته تحصیلی کارشناسی خود در یکی از رشته گرایش های امتحانی ( به جز رشته های مهندسی معماری و طراحی شهری ) ثبت نام نمایند . 
  توجه : داوطلبانی که رشته کارشناسی آن ها با رشته کارشناسی ارشد انتخابی ، هم نام و یا مشابه نباشد موظند بنا بر تشخیص گروه آموزشی مربوطه علاوه بر واحدهای مصوب مقطع کارشناسی ارشد ، حداکثر 12 واحد جبرانی از مقطع کارشناسی همان رشته را با موفقیت سپری کنند . 

   

  3 - دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ 30 بهمن 99 مجاز به شرکت در آزمون دوره دانش پذیری فراگیر پیام نور می باشند . این داوطلبان در صورتی که جزو پذیرفته شدگان مرحله اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور قرار گیرند ، هنگام ثبت نام در دانشگاه محل قبولی ملزم به ارائه مدرک فارغ التحصیلی خود می باشند . گفتنی است این داوطلبان باید فرم مخصوص معدل ( شامل تعداد واحد و میانگین واحدهای گذرانده کارشناسی تا تاریخ 31 شهریور 99 ) را نیز تکمیل کرده و نزد خود نگه دارند تا در موعد مقرر به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند . 
   

  4 - دارندگان مدرک سطح دو حوزه های علمیه همانند دارندگان مدرک کارشناسی رشته های علوم انسانی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ - ۱۴۰۰ ثبت نام نمایند . ضمنا بر اساس مصوبات صورت گرفته این متقاضیان فقط می توانند در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند . 
   

  5 - دارندگان مدرک معادل کارشناسی نیز از شرایط مختلفی برخوردارند که با مطالعه بندهای مندرج در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 می توانند وضعیت مجاز بودن خود را برای ثبت نام در این آزمون بررسی نمایند . 

  لازم به ذکر است موارد مذکور تنها بخشی از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ می باشد که در بین داوطلبان عمومیت بیش تری دارد لذا مطالعه دفترچه راهنمای این آزمون متقاضیان را با قوانین دیگر نظیر مقررات وظیفه عمومی ، شرایط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و ... آشنا می کند .

  مشاوره ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 - 1400

  ساختار متفاوت آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 باعث شده داوطلبان بسیاری علاقه مندی خود را برای شرکت در این آزمون اعلام نمایند . چند مورد از مهم ترین تفاوت های دوره فراگیر با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که راه را برای ورود به مقطع بالاتر سهل کرده است به شرح زیر می باشد .
   

  لازم به ذکر است به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رقابت سختی در میان داوطلبان این آزمون وجود دارد که برنامه ریزی دقیق و منظم تنها راه عبور از این مسیر و دستیابی به رتبه قبولی خواهد بود . با این حال روش های دیگری نظیر تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد یا آمادگی برای شرکت در کنکور ارشد 1400 هم می توانند یاری بخش علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر باشند . کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز آماده اند شما را با تمامی این روش ها آشنایی کرده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا برنامه ای حساب شده و دقیق تنظیم نمایند .

  سوالات متداول

  این داوطلبان به شرط فارغ التحصیلی تا 30 بهمن 99 می توانند در آزمون ارشد فراگیر پیام نور شرکت کنند که جزئیات تکمیلی آن در متن مقاله موجود است . 

  مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، سازمان سنجش می باشد که به دلیل ساختار متفاوت آن توصیه می کنیم متن مقاله را مطالعه نمایید . 

  داوطلبان بدون توجه به رشته کارشناسی خود می توانند یکی از رشته گرایش های فراگیر پیام نور را انتخاب نمایند ، به جز موارد خاصی که در متن مقاله به آن اشاره شده است . 

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فراگیر پیام نور | سامانه ثبت نام آموزش عالی فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی ارشد

  فراگیر پیام نور | سامانه ثبت نام آموزش عالی فراگیر پیام نور مقطع کارشناسی ارشد

  در راستای تحـقق اهداف سازنده نظام آموزش عالی کشور، مرکز آموزش عالی فراگیر پیام‌نور چاوش با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان تهران (ساختمان پژوهش) و استان البرز (ساختمان فراگیر پیام‌نور)، به عنـوان مرکـز رسمی فراگیر پیام نور ثبت نام آموزش عالی خدمات آموزشی ویژه دانشپذیران نیمسال اول فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه پیام‌نور:

     شهریه مناسب و تقسیط آن

     مدرک تحصیلی معتبر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

     عدم حضور اجباری در کلاس های حضوری

     ارائه کتب و منابع امتحانی

     تعیین محل امتحانات به انتخاب دانشجو

     بزرگترین دانشگاه دولتی در کشور

     امتحانات سراسری و کشوری در واحدهای دانشگاهی

  منبع مطلب : faragir.net

  مدیر محترم سایت faragir.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید