توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب سوالات تفکر و پژوهش ششم درس ماه بود و روباه

  1 بازدید

  جواب سوالات تفکر و پژوهش ششم درس ماه بود و روباه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  موضوع کلی و پیام داستان ماه بود و روباه چه بود؟ صفحه 30 تفکر و پژوهش ششم

  جواب گفت و گو کنید صفحه ۳۰ کتاب تفکر و پژوهش پایه ششم دبستان ابتدایی موضوع کلی و پیام داستان ماه بود و روباه چه بود؟ از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم کاش یکی از بچه ها جواب رو بفرسته.😞

  نویسنده : روباه اون هم سختی کشید تا به ماه برسد رسید اما فهمید که ما هیچ فایده ی ندارد که ماه پیش او باشد.

  ناشناس: روباه اون هم سختی کشید تا به ماه برسد رسید امّا روباه فهمید که هیچ فایده ای نداردکه ماه پیش او باشد.

  امیرحسین : روباه میخواست ماه مال خودش باشه و برای رسیدن به خواسته اش تلاش زیادی کرد اما این خودخواهی او نتیجه ای نداشت.

  ناشناس : ما نمیتوانیم همه چیز را دوست داشته باشیم و همان لحظه که ان را دیدیم عاشقش بشویم مثلاًما نمی توانیم یک الاق را که دیدیم و از ان خوشمان امد همان لحظه ان را برداریم چون ما یک ونسانیم و ان یک حیوان است پس ما برای هر همدمی از هم جنسمان باید بهره بگیریم.

  ناشناس: دلبستگی های دنیوی هر چند که برای به دست آوردن آنها رنج و زحمت فراوان کشیده ایم.

  نویسنده : روباه می خواست که ماه مال خودش باشد ولی فهمید که این خودخواهی هیچ نتیجه ای ندارد.

  نویسنده : روباه میخواست که ماه همیشه با او باشه یعنی مال خودش باشه ولی فهمید که این خودخواهی هیچ کاری نمیکنه هیچ نتیجه ای براش نداره.

  نرگس رستملو : چه چیز سبب شد روباه به فکر مالکیت ماه بیفتد؟چون رو با فکر می کرد ماه دوست خوبی برای او می تواند باشد چرا تلاشهای روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید؟همانطور که ما همنوعان خود هستیم رو باهم باید از هم نوع خود برای دوستی انتخاب می‌کرد انتخاب کند چرا نویسنده داستان این شخصیت را انتخاب کرده است مثلاً به جای روباه چرا خرس فیل یا هر حیوان دیگری انتخاب نشده است؟چون روباه از همه طمع کار تر است به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگیت استفاده می توان کرد؟ما باید برای هر کاری راه درستی انتخاب کنیم برای مثال کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان ماه بود و روباه به همراه پیام و نتیجه گیری از داستان

  داستان ماه بود و روباه

  ستاره | سرویس فرهنگ و هنر - در داستان ماه بود و روباه، شخصیت اصلی داستان روباهی است که می‌خواهد ماه را برای خودش داشته باشد. در این داستان شما می‌توانید با گفتگو درباره موضوع داستان، خواسته‌ها و روابط بین موجودات را از زاویه‌ی دیگری بررسی و توجه به نتایج یک فکر و عمل را تمرین کنید.

  داستان ماه بود و روباه

  داستان ماه بود و روباه نوشته آناهیتا تیموریان از داستان‌های تخیلی درباره حیوانات است. در این داستان روباه داستان که ماه را دوست دارد، تصمیم می‌گیرد تا یک شب به بالای کوه برود و ماه را از آسمان بردارد و ادامه ماجرا...

  در اغلب داستان‌ها روباه به عنوان نماد فریب و حیله‌گری معرفی شده است. اما در این داستان دانش‌آموزان با شخصیت متفاوتی از روباه آشنا می‌شوند. در این داستان روباه نماد موجودی است که می‌خواهد ماه را برای خودش داشته باشد، اما خواست متفاوت ماه، درخشندگی در آسمان و نه زندانی شدن در خانه روباه است. در ادامه خلاصه داستان ماه بود و روباره را خواهید خواند:

  خلاصه داستان ماه بود و روباره

  یک شب که ماه از تمام شب‌های دیگر قشنگ‌تر بود و به زمین نزدیکتر، روباه کوچک از کوه بالا رفت و ماه را برداشت و به لانه خود برد.

  آن شب روباه از بودن ماه در لانه‌اش خوشحال بود. گاهی می‌خندید، گاهی دور او می‌چرخید، ماه فقط می‌تابید.

  روباه به علفزار رفت تا برای ماه غذایی دست و پا کند. وقتی برگشت ماه کمی بزرگتر شده بود. روباه خوشحال شد و شروع به پختن غذای لذیذی کرد. او سفره شام را قشنگ چید و رو به ماه کرد تا او را سر سفره دعوت کند. تازه یادش افتاد ماه که غذا نمی‌خورد، ماه فقط می‌تابد.

  فردای آن شب ماه کمی بزرگتر شده بود. روباه یک نقاشی قشنگ از او کشید، خواست آن را به ماه نشان دهد، تازه یادش افتاد، ماه که چشم ندارد. روز بعد روباه توی جنگل تمرین آواز کرد و به لانه برگشت، ماه را دید که باز هم بزرگتر شده است. خوشحال شد و شروع به خواندن کرد، اما هنوز چند کلمه بیشتر نخوانده بود که یادش افتاد، ماه که گوش ندارد. ماه فقط می‌تابد.

  شب‌ها می‌گذشت و ماه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شد. اما ماه فقط بزرگ می‌شد و فقط می‌تابید. سیزده شب گذشت و شبی رسید که ماه بزرگ بزرگ شد، یک ماه کامل.

  فردای آن شب روباه تصمیم خود را گرفت که چطور ماه عزیزش را خوشحال کند. منتظر ماند و بعد از چهارده شب، وقتی ماه دوباره کوچک شد. آن را برداشت و از کوه بالا رفت و دوباره سرجایش گذاشت.

  گفتگو کنید؛ پاسخ سوالات درس ماه بود و روباه

  ۱. موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟

  موضوع کلی داستان درباره بررسی قوانین حاکم بر روابط بین پدیده‌ها و موجودات و روابط عملی و اخلاقی در ارتباط‌های روزانه است. در واقع در این داستان روباه می‌خواست که ماه مال خودش باشد ولی فهمید که این خودخواهی هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

  ۲. چه چیز سبب شد روباره به فکر مالکیت ماه بیفتد؟

  چون روباه فکر می‌کرد ماه می‌تواند دوست خوبی برای او باشد.

  ۳. چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید؟

  چرا که ماه و روباه موجودات متفاوتی هستند و نمی‌توانند ارتباط منطقی با یکدیگر داشته باشند.

  ۴. چرا نویسنده‌ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده‌ است؟ (مثلا بجای روباه چرا خرس، فیل یا هر حیوان دیگری انتخاب نشده است؟)

  در نگاه اول می‌توان گفت روباه موجود طمع کاری است که با این طمع، با موضوع داستان سازگاری دارد. از طرف دیگر روباه حیوان فرز و سریعی است که می‌توانست در خیال خود، راحت هر چه را که دوست دارد برای ماه فراهم کند. از نگاه دیگر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که ما اغلب در فیلم‌ها و کارتون‌ها، زوزه کشیدن گرگ در تصویر ماه را دیده‌ایم. از آنجایی که گرگ و روباه هر دو از خانواده "سگ سانان" هستند و از نظر ظاهر به یکدیگر شباهت دارند، تصویر سازی آن برای مخاطبان ملموس‌تر و واقعی تر بنظر می‌رسد.

  داستان ماه بود و روباه

  ۵. به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگی چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟

  ما باید برای هر کاری راه درستی انتخاب کنیم؛ برای مثال اگر روباه به دنبال دوست خوبی برای خود بود باید به سراغ هم نوع‌های خود می‌رفت.

  ۶. در داستان ماه و روباه ماه نماد چیست؟

  در داستان ماه بود و روباه، ماه نماد فریبکاری است.

  ۷. در داستان ماه بود و روباه، روباه نماد چیست؟

  در داستان ماه بود و روباه، روباه نماد خودخواهی است.

  درباره کتاب ماه بود و روباه و نویسنده آن

  کتاب ماه و بود و روباه اثر آناهیتا تیموریان، در سال ۱۳۷۹ توسط انتشارات کانون به چاپ رسید و در سال ۱۳۸۳ نامزد دریافت جایزه اوکتاگونال (مرکز بین‌المللی مطالعات ادبی کودکان و نوجوانان فرانسه) شد. فیلم پویانمایی این اثر نیز به کارگردانی بابک نظری موفقیت‌های زیادی را در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی کسب کرد که از آن جمه می‌توان به "دریافت جایزه طلایی بخش فیلم‌های پویانمایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان قاهره در مصر" و "دومین جایزه افتخاری جشنواره اوبرن استرالیا برای بهترین فیلم ساخته شده توسط بزرگ‌سالان برای کودکان" اشاره کرد.

  آناهیتا تیموریان در سال ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. پدر و مادر آناهیتا هر دو دبیر بودند و این خود دلیلی بود که آرزوهایشان خصوصاً برای فرزند اول، طعمی از هنر و فرهنگ داشته باشد. مسیر زندگی پدر را برای سال‌هایی از خانه دور نگه داشت، اما آرزوهای او را نه! این دلتنگی و غم دوری دستمایه رویاپردازی‌های ابتدایی آناهیتا بود. آناهیتا اولین کتاب خود را تحت عنوان "ماه بود و روباه" در سال ۱۳۷۸ توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسانید و بعدها به زبان‌های بسیار دیگری ترجمه شد. از دیگر آثار او می‌توان به "قصه‌های شب‌های چله"، "سارای مهربان"، "قایق کاغذی" و "بچه‌ی همه" اشاره کرد.

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : سلام👍عالی بود

  Armena : ۱-موضوع کلی پیام داستان چه بود؟ در این داستان روباه می خواست ماه فقط مال خودش باشد ولی فهمید این کار خودخواهی است وهیچ نتیجه ای ندارد.۲- چه چیز سبب شد روباه به فکر مالیت ماه بیفتد ؟ چون ماه نورانی و زیبا بود و روباه فکر می کرد دوست خوبی برای اوست.۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟ چون ماه مال همه است و نمی خواست زندانی باشد و ارتباط روباه و ماه منطقی نیست چون موجودات متفاوتی هستند‌.۴- چرا نویسنده ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است ؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس ، فیل ، یا هر حیوان دیگری را انتخاب نشده است ؟) چون زیرا در بیشتر کارتون ها وکتاب ها روباه به عنوان حیله گر و طمع کار معرفی شده وطمع هم با موضوع داستان ارتباط دارد وماه هم دست نیافتی است.۵-به نظرشما از نتیجه ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد ؟ ما نباید خود خواه باشیم وفقط به خواسته ی خودمان فکر کنیم اگر روباه به دنبال دوست خوبی بود باید از بین هم نوعان خود آن را انتخاب می کرد. جواب کامل صفحه ۳۰ گفت و گو کنید 👆

  زهرا ناهید پور : ممنون ازتون بابت جواب واقعا ممنون دمتون گرم💕💕💕💕💕

  hananh : سلام خیلی خوب بود من همیشه برای درس هام از این سایت استفاده میکنم عالیییی بود ❤❤😍

  ناشناس : درس ماه بودوروباه مفهوم کلی آن این است که ما نباید خودخواهی کنیم

  سما آشوری : ۱ _ پیام داستان : ما اگر بخواهیم برای خود دوستی پیدا کنیم باید دوستی از نوع خود انتخاب کنیم تا با آن روابط های مختلف رو بر قرار کنیم ۲_ چون روباه دوستی نداشت و بر چشم خودش دید که ماه زیباست و میتواند دوستش شود به این فکر افتاد۳_ چون روباه چشم و گوشی نداشت که بخواهد به حرف های روباه گوش کند و روباه به این فکر افتاد که این نمیتواند دوست خوبی باشد ۴_ برای این که روباه در همه ی داستان ها معروف است و در این داستان روباه خود خواه است ۵_ اگر بخواهیم برای خود دوستی بجوییم باید حتما از جنس و نوع خودمان باشد با آرزو موفقیت برای همه دانش آموز ها

  زهرا نجفی : سلام دست تون درد نکنه

  خان خانان : عالی

  مریم سادات موسوی : عالی بود ممنون، 🥰🥰

  مبینا : سلام روباه نباید خودخواه باشد نه روباه بلکه همه ما نباید خود خواه باشیم چون به ضرر ما تمام میشه درضمن ماه همیظه ما همه بوده

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 20 روز قبل
  0

  در این درس یاد میگیریم حاصل هر اندیشه عمل ان است

  ناشناس 8 ماه قبل
  5

  درس ماه بودوروباه مفهوم کلی آن این است که ما نباید خودخواهی کنیم

  2
  ناشناس 8 ماه قبل

  عالیه

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  ماه

  آریا‌ 9 ماه قبل
  2

  شما‌خیلیییییییی‌باحالین‌آفرینننننن بهتوننننن‌دوستانننن‌خوببببببببببب❣❣❣❣

  آریا‌ 9 ماه قبل
  0

  خوبه‌

  آریا‌ 9 ماه قبل
  -1

  خوبه‌

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  عالی بود❤️

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  💛ممنونم از سایت خوبتون💛

  سیکتیر 11 ماه قبل
  -1

  آدرس بده بیام کصت بزارم

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگی چه استفاده می توان کرد؟

  در زندگی هیچ گاه نباید طمع کنیم و هیچوقت نباید خود خواه باشیم و فقط به خواسته های خود توجه داشته بلکه باید به خواسته های دیگران نیز توجه و درک کنیم و به آن احترام بگذاریم

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگی چه استفاده می توان کرد؟

  در زندگی هیچ گاه نباید طمع کنیم و هیچوقت نباید خود خواه باشیم و فقط به خواسته های خود توجه داشته بلکه باید به خواسته های دیگران نیز توجه و درک کنیم و به آن احترام بگذاریم

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگی چه استفاده می توان کرد؟

  در زندگی هیچ گاه نباید طمع کنیم و هیچوقت نباید خود خواه باشیم و فقط به خواسته های خود توجه داشته بلکه باید به خواسته های دیگران نیز توجه و درک کنیم و به آن احترام بگذاریم

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟

  چرا که ماه و روباه موجودات متفاوتی هستند و نمی توانند ارتباط منطقی با یکدیگر داشته باشد

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  چه چیز سبب شد روباه به فکر مالکیت ماه بیفتد؟

  چون روباه فکر می کرد ماه می تواند دوست خوبی برای او باشد

  نویسنده 12 ماه قبل
  -2

  موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟

  دراین داستان روباه می خواست ماه مال خودش باشد ولی فهمید این خود خواهی هیچ نتیجه ای ندارد

  مممک 12 ماه قبل
  1

  یه زحمت بکشید جواب بدید مدیر سایت مگه سایت ماست خودتون بنویس

  ZAHRA 12 ماه قبل
  -2

  زیبایی و جذابیت ماه روباه را جذب خود کرد و روباه با خودخواهی خواست ماه را برای خودش داشته باشد ولی این امکان نداشت

  ربابه جعفری 1 سال قبل
  0

  ۱- موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟

  نتیجه هر فکری عمل به آن است.

  ۲- چه سبب شد روباه به فکر مالکیت ماه بیفتد؟

  علاقه روباه به ماه و زیبایی و نور آن.

  ۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن کردن ماه به نتیجه نمی رسید؟

  چون ماه خود را متعلق به همه می دانست و خواست او این بود که در آسمان بدرخشد.

  ۴- چرا نویسنده‌ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس، فیل، یا هر حیوان دیگری انتخاب نشده است؟)

  زیرا روباه مکار است و ماه هم دست نیافتنی است.

  ۵- به نظر شما از نتیجه‌ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد؟

  در زندگی هیچگاه نباید طمع کنیم و هیچوقت نباید خودخواه باشیم و فقط به خواسته های خود توجه داشته باشیم بلکه باید خواسته های دیگران را نیز درک کنیم و به آن ها احترام بگذاریم.

  2
  ربابه جعفری 1 سال قبل

  ۱- موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟

  نتیجه هر فکری عمل به آن است.

  ۲- چه سبب شد روباه به فکر مالکیت ماه بیفتد؟

  علاقه روباه به ماه و زیبایی و نور آن.

  ۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن کردن ماه به نتیجه نمی رسید؟

  چون ماه خود را متعلق به همه می دانست و خواست او این بود که در آسمان بدرخشد.

  ۴- چرا نویسنده‌ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس، فیل، یا هر حیوان دیگری انتخاب نشده است؟)

  زیرا روباه مکار است و ماه هم دست نیافتنی است.

  ۵- به نظر شما از نتیجه‌ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد؟

  در زندگی هیچگاه نباید طمع کنیم و هیچوقت نباید خودخواه باشیم و فقط به خواسته های خود توجه داشته باشیم بلکه باید خواسته های دیگران را نیز درک کنیم و به آن ها احترام بگذاریم.

  ژیار 1 سال قبل
  -2

  퍄얊5유

  فرزاد 1 سال قبل
  3

  چرانویسندهی داستان روباه رو انتخاب کرده چرا از دیگر حیوانات استفاده نکرده

  1
  نویسنده 12 ماه قبل

  زیرا روباه مکار و ماه هم دست نیافتنی است

  فاطمه زهرا درگاهی 1 سال قبل
  2

  عالیه خیلی ممنون هم مطالب بالا هم مطالبی که بچه‌ها بالا به اشتراک گذاشتن خیلی مفید و کامل بود

  kamran 1 سال قبل
  -2

  عالی مرسی

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  واقعا عالی بود

  من هم همیشه از این سایت برای درس استفاده میکنم 😻

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  خوب بود

  زهرا 1 سال قبل
  -2

  خیلی عالی بود

  مرینت نگران نباشیدخودخودمم 1 سال قبل
  -1

  سلام

  لطفاً برای تکمیل شدن مطلبتون ویدئو هر درس رو هم بزارید

  بگیه يه مطالب عالی هستند☺️☺️😍

  زهرا 1 سال قبل
  1

  سلام عالی هست

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  یه کم می شه جوابشو کوتاه بنویسد

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  آره راست می گی

  ب ت چ😐 1 سال قبل
  -2

  خوب بود

  عاقا اگ بد بود خو بگین بد بود چرا حرف بد می‌زنیم

  واقعا برای آدم های مثل شما متاسفم...

  دخی لجباز 1 سال قبل
  -1

  سلام دوستان

  سوال:موضوع کلی پیام داستان چه بود

  جواب:زیرا ما نباید خودخواه باشیم و فقط خواسته های خود را در نظر بگیریم

  2
  اید تو بده بیام پیو 1 سال قبل

  ایدی من تو شاد

  Qqqqqqqqskdov

  fatemeh r 1 سال قبل
  -1

  سلام چرا چیزی توی سایت نیس؟؟؟

  R 1 سال قبل
  2

  ❤❤❤❤❤❤

  فاطمه حسنی 1 سال قبل
  -2

  ماه بود و روباه!

  این داستان داره به ما میگه که ما نمیتونیم همه نعمت های خداوند رو ماره خودمون کنیم.

  همه ی نعمت های خداوند ماره همه هست 😅

  ک 1 سال قبل
  -1

  سایاکطگ

  مبینا 1 سال قبل
  4

  سلام

  روباه نباید خودخواه باشد نه روباه بلکه همه ما نباید خود خواه باشیم چون به ضرر ما تمام میشه درضمن ماه همیظه ما همه بوده

  دیانا 2 سال قبل
  -1

  ممنون از خانم نرگس ک جواب دادند

  -1
  ب 1 سال قبل

  درست میگند

  ممنونم از آنهایی که جواب داده اند

  Masomashakib 2 سال قبل
  0

  سایت خوبیه💕💕

  ابوالفضل صا بریان 2 سال قبل
  2

  جواب سوال گفتگو وگو صفحه ۳۰ درس تفکر و پژوهش پایه ششم

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عالیییییییییییی بود

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  👍👍

  نصیری 2 سال قبل
  -1

  سلام از سوال شش به بعد در کتاب نیست

  -1
  فاطمه 12 ماه قبل

  کس کش همه درست هستن

  ه 2 سال قبل
  1

  تا شناس

  خوب بود

  کویین 2 سال قبل
  0

  خوب ولی کاش جواب ها ی متنوع تری بزارید

  زهرا ناهید پور 2 سال قبل
  6

  ممنون ازتون بابت جواب واقعا ممنون دمتون گرم💕💕💕💕💕

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  خیلللللی ممنون از نویسنده

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  ادامه بده

  لطفا

  یاسین 2 سال قبل
  2

  من که خیلی از این مطلب اموزش گرفتم خیلی از شما ممنونم به خاطر این جواب درستتون

  mrym77   2 سال قبل
  2

  عالی

  hananh 2 سال قبل
  5

  سلام خیلی خوب بود من همیشه برای درس هام از این سایت استفاده میکنم عالیییی بود ❤❤😍

  امیر علز مومنی 2 سال قبل
  0

  چ چیز باعث شد روباه ب فکر مالکیت ماه بیفتد

  رومینا دهساز 2 سال قبل
  0

  عالی بود کاش خلاصه بود تو کتاب جا نمیگرفت من از پنج ستاره سه ستاره میدم چون خلاصه نبود⭐⭐⭐

  ناشناس 2 سال قبل
  7

  سلام👍عالی بود

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  عالی بوددستت دردنکنه 👍👍👍👍🥰🥰🥰من دوستش دارم عالییییییییییییی بود

  مریم سادات موسوی 2 سال قبل
  2

  عالی بود ممنون 😉😉

  مریم سادات موسوی 2 سال قبل
  4

  عالی بود ممنون، 🥰🥰

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  مم

  سعید 2 سال قبل
  1

  عالی 😯 بسیارخوب

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام خیلی خیلی خوب بود ممنون

  ali 2 سال قبل
  0

  خوبه اما بعضی چیزا رو نمیگه

  Mah 2 سال قبل
  -2

  1_روباه ماه را برای خودش میخواست .2_تنها بود .3_چون ماه ناراحت بود و چیزی نمیشنید .4_چون روباه حیوانی حیله گر است در این داستان روباه را انتخاب کرده تا دید ما همیشه به موجودات یک جور نباشه.5_ ما نباید چیز هایی که مال همه است را برای خودمان بخواهیم..

  -2
  zahra 2 سال قبل

  خیلی خوب بود

  نویسنده 2 سال قبل
  1

  فقط این جا کامل نیست که گفته اندیشه و عمل ما و....و اینجا اندیشه ها یا دیدگاه ها افراد و............هست جواب ندارن

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  زهلم گدی بی سایت دان

  😘😘 2 سال قبل
  1

  بله ممنون

  امیرعلی 2 سال قبل
  0

  خیلی خوب بود

  کامیار 2 سال قبل
  1

  سلام نه خیلی هم خوب بود

  ❤m❤ 2 سال قبل
  0

  ممنون عالی بود.

  خوب بود 2 سال قبل
  1

  🤭

  0
  هرهر 2 سال قبل

  اااااااا<br>لالال

  ایران. 2 سال قبل
  0

  عالی

  0
  سامان 2 سال قبل

  عالیی بود ممنون

  عسل کراجانی 2 سال قبل
  3

  سوال 4 چون روباه موجود طمع کار است

  مرینت رنج بر 2 سال قبل
  2

  خیلی خوب دستتون درد نکنه💖

  0
  سحر 1 سال قبل

  خیلی عالی بود من همیشه در این سایت درس هام رو مینویسم

  #@zeynab 2 سال قبل
  3

  مرسي من كه خيلي هوشم اومد

  الیاس 2 سال قبل
  2

  خلاصه تر باشه ممنون

  😍😍😘😘😘 2 سال قبل
  0

  خیلی ممنون اگه همیشه مطالب خوب بزارید عالی میشه ممنون😉🙏🙏🙏

  خان خانان 2 سال قبل
  4

  عالی

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  خیلی خیلییییییییییی عابود

  ستاره 2 سال قبل
  0

  خیلی عالی بود ممنونم ازتون

  sayna 2 سال قبل
  0

  واقعا خیلی از سایت خوبتون ممنونم

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  خیلی عالی بود و خوایتم بگم که به نظر من روباه خیلی خودخواه بود و باعث شد حیوانات دیگه از نور ماه بخره نبرن

  مه تاحسن زاده 2 سال قبل
  -1

  پیام این درس این است که هر چیزی که مال همه ی انسان وحیوان است را مال خودمان کنیم .......مثالماه خورشید زمین اسمان دریا و.........مه تا حسن زاده

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  حالی بود

  دانیال گلزار 2 سال قبل
  1

  بله عالی بود

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  ۱-موضوع کلی و پیام این داستان چه بود ؟ کنار گذاشتن خودخواهی بود. ۲-چه چیز سبب شد روباه به فکر مالکیت ماه بیفتد؟ زیبایی ماه توی تاریکیاگر اشتباهی دارد ممنون میشم بگید با تشکر😊

  فاطیما 2 سال قبل
  1

  عالی

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سدونوانوتن

  sheida 2 سال قبل
  2

  سلام دوست خوبم عاااااااااالی بوؤووووود

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  عالی خیلی خوب بود ممنون

  ماهور 2 سال قبل
  1

  خوب بود من تونستم معنی درس بفهمم

  سوال ۲ 2 سال قبل
  0

  روباه می خواست که ماه مال خودش باشد ولی فهمید که این خود خواهی هیچ نتیجه ای ندارد.

  2
  نازنین 12 ماه قبل

  خیلللللییییی بد هست 😔😔😔😔😔😔😔

  حـــ♡ـــدیثـ 2 سال قبل
  -2

  خوبـ بود

  معفزفممفهز 2 سال قبل
  0

  جوابا تون خدایی خیلیه

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  میشه بیشتر بزارین

  سوگند 2 سال قبل
  1

  خیلی عالی بود دستتون درد نکنه😘

  امیر عباس پاکنیت 2 سال قبل
  -1

  موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟ نتیجه ی هر فکری ، عمل به آن است

  سارا توکل 2 سال قبل
  -1

  ممنون فرستادید جواب رو😉

  نقاش 2 سال قبل
  -2

  در دنیا بعچی موارد وجود دارد که نمی توتنیم از انها به صورت فردی استفاده کرد مانند ماه و خورشید☀🌘اسمان و زمین و...

  زهرا نجفی 2 سال قبل
  4

  سلام دست تون درد نکنه

  2
  امیر 2 سال قبل

  عالی

  مهدیس 2 سال قبل
  2

  بسیار بسیار عالی بود ♥️♥️♥️♥️

  ـ 2 سال قبل
  0

  دمتون گریس

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  سلام مطلب کامل رو باید برای همین بچه ها بگذارید‌ممنون میشم

  سمیرا 2 سال قبل
  2

  متاسفم نمی دونم کاش بقیه درنظرات خود جواب روبفرستن.

  سما آشوری 2 سال قبل
  4

  ۱ _ پیام داستان : ما اگر بخواهیم برای خود دوستی پیدا کنیم باید دوستی از نوع خود انتخاب کنیم تا با آن روابط های مختلف رو بر قرار کنیم ۲_ چون روباه دوستی نداشت و بر چشم خودش دید که ماه زیباست و میتواند دوستش شود به این فکر افتاد۳_ چون روباه چشم و گوشی نداشت که بخواهد به حرف های روباه گوش کند و روباه به این فکر افتاد که این نمیتواند دوست خوبی باشد ۴_ برای این که روباه در همه ی داستان ها معروف است و در این داستان روباه خود خواه است ۵_ اگر بخواهیم برای خود دوستی بجوییم باید حتما از جنس و نوع خودمان باشد با آرزو موفقیت برای همه دانش آموز ها

  -2
  سرباز کوچک امام زمان 2 سال قبل

  نه غلطه

  هیچ 2 سال قبل
  0

  سلام ، عالی بود خیلی ممنون 😘😍💜💜💜

  فاطمه زهرا 2 سال قبل
  -2

  این درس درباره ی خود خواهی و..... بود روباه فکر می کرد می توناد با ماه باشد و لی این فکر غلط بود

  -1
  ناشناس 2 سال قبل

  نه بابا

  محدثه 2 سال قبل
  1

  عاااااااااااالی بود من که خیلی دوست داشتم و این که به کار اومد

  1
  محمد 2 سال قبل

  خیلی عالی بود

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  عالییییی خیلی ممنون😉😉😉😉😉😉😉

  یگانه سادات 2 سال قبل
  -1

  ای کاش خودتان جواب هارا ارسال میکردید

  واقعا عالی است 2 سال قبل
  1

  👌👌👌👌

  مانا 2 سال قبل
  -2

  به نظر من باید مرتب یک جواب زیر سوال ها می نوشتند 😒نه انقد نامرتب😏

  رقیه 2 سال قبل
  0

  خیلی خوووووووب بود وعاااااااالی

  هعیییی 2 سال قبل
  -1

  باشهههه

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  ی35

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عاااالی بود

  مهرسانا 2 سال قبل
  0

  خیلی خوبه بود

  علی 2 سال قبل
  3

  خیلی عالییییییییی بود

  نویسنده 2 سال قبل
  0

  عالی بود

  عالی بود☆☆☆ 2 سال قبل
  -1

  عااااالی

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  عالی بود واقعا ممنون خیلی دقیق و زیبا بود 😘😘

  رونالدو 2 سال قبل
  -1

  ر

  Armena 2 سال قبل
  6

  ۱-موضوع کلی پیام داستان چه بود؟ در این داستان روباه می خواست ماه فقط مال خودش باشد ولی فهمید این کار خودخواهی است وهیچ نتیجه ای ندارد.۲- چه چیز سبب شد روباه به فکر مالیت ماه بیفتد ؟ چون ماه نورانی و زیبا بود و روباه فکر می کرد دوست خوبی برای اوست.۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟ چون ماه مال همه است و نمی خواست زندانی باشد و ارتباط روباه و ماه منطقی نیست چون موجودات متفاوتی هستند‌.۴- چرا نویسنده ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است ؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس ، فیل ، یا هر حیوان دیگری را انتخاب نشده است ؟) چون زیرا در بیشتر کارتون ها وکتاب ها روباه به عنوان حیله گر و طمع کار معرفی شده وطمع هم با موضوع داستان ارتباط دارد وماه هم دست نیافتی است.۵-به نظرشما از نتیجه ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد ؟ ما نباید خود خواه باشیم وفقط به خواسته ی خودمان فکر کنیم اگر روباه به دنبال دوست خوبی بود باید از بین هم نوعان خود آن را انتخاب می کرد. جواب کامل صفحه ۳۰ گفت و گو کنید 👆

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  ممنون

  0
  ناشناس 2 سال قبل

  به حال سوال

  Armena 2 سال قبل
  1

  ۱-موضوع کلی پیام داستان چه بود؟ در این داستان روباه می خواست ماه فقط مال خودش باشد ولی فهمید این کار خودخواهی است وهیچ نتیجه ای ندارد.۲- چه چیز سبب شد روباه به فکر مالیت ماه بیفتد ؟ چون ماه نورانی و زیبا بود و روباه فکر می کرد دوست خوبی برای اوست.۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟ چون ماه مال همه است و نمی خواست زندانی باشد و ارتباط روباه و ماه منطقی نیست چون موجودات متفاوتی هستند‌.۴- چرا نویسنده ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است ؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس ، فیل ، یا هر حیوان دیگری را انتخاب نشده است ؟) چون زیرا در بیشتر کارتون ها وکتاب ها روباه به عنوان حیله گر و طمع کار معرفی شده وطمع هم با موضوع داستان ارتباط دارد وماه هم دست نیافتی است.۵-به نظرشما از نتیجه ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد ؟ ما نباید خود خواه باشیم وفقط به خواسته ی خودمان فکر کنیم اگر روباه به دنبال دوست خوبی بود باید از بین هم نوعان خود آن را انتخاب می کرد. جواب کامل صفحه ۳۰ گفت و گو کنید 👆

  Armena 2 سال قبل
  -1

  ۱-موضوع کلی پیام داستان چه بود؟ در این داستان روباه می خواست ماه فقط مال خودش باشد ولی فهمید این کار خودخواهی است وهیچ نتیجه ای ندارد.۲- چه چیز سبب شد روباه به فکر مالیت ماه بیفتد ؟ چون ماه نورانی و زیبا بود و روباه فکر می کرد دوست خوبی برای اوست.۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟ چون ماه مال همه است و نمی خواست زندانی باشد و ارتباط روباه و ماه منطقی نیست چون موجودات متفاوتی هستند‌.۴- چرا نویسنده ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است ؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس ، فیل ، یا هر حیوان دیگری را انتخاب نشده است ؟) چون زیرا در بیشتر کارتون ها وکتاب ها روباه به عنوان حیله گر و طمع کار معرفی شده وطمع هم با موضوع داستان ارتباط دارد وماه هم دست نیافتی است.۵-به نظرشما از نتیجه ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد ؟ ما نباید خود خواه باشیم وفقط به خواسته ی خودمان فکر کنیم اگر روباه به دنبال دوست خوبی بود باید از بین هم نوعان خود آن را انتخاب می کرد. جواب کامل صفحه ۳۰ گفت و گو کنید 👆

  -1
  نویسنده 2 سال قبل

  خیلی قشنگ جواب دادی آفرین صد آفرین واقعا هر چی بگم بازم کمه میگم که اینو خودت نوشتی یا از کس دیگه ای کمک گرفتی

  Armena 2 سال قبل
  1

  ۱-موضوع کلی پیام داستان چه بود؟ در این داستان روباه می خواست ماه فقط مال خودش باشد ولی فهمید این کار خودخواهی است وهیچ نتیجه ای ندارد.۲- چه چیز سبب شد روباه به فکر مالیت ماه بیفتد ؟ چون ماه نورانی و زیبا بود و روباه فکر می کرد دوست خوبی برای اوست.۳- چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید ؟ چون ماه مال همه است و نمی خواست زندانی باشد و ارتباط روباه و ماه منطقی نیست چون موجودات متفاوتی هستند‌.۴- چرا نویسنده ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده است ؟ (مثلا به جای روباه چرا خرس ، فیل ، یا هر حیوان دیگری را انتخاب نشده است ؟) چون زیرا در بیشتر کارتون ها وکتاب ها روباه به عنوان حیله گر و طمع کار معرفی شده وطمع هم با موضوع داستان ارتباط دارد وماه هم دست نیافتی است.۵-به نظرشما از نتیجه ی این فعالیت برای زندگی چه استفاده ای می توان کرد ؟ ما نباید خود خواه باشیم وفقط به خواسته ی خودمان فکر کنیم اگر روباه به دنبال دوست خوبی بود باید از بین هم نوعان خود آن را انتخاب می کرد. جواب کامل صفحه ۳۰ گفت و گو کنید 👆

  -1
  فاطمه حسنی 1 سال قبل

  مرسی عالی بود💋💋💋

  -2
  مانا 2 سال قبل

  ممنونم🌸

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  خوب روباه هم موجودی حیله گراست وباموضوع این داستان سازگاری دارد

  آرمیتا💋 2 سال قبل
  -1

  بدک نیست

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  عالی

  -1
  ناشناس 2 سال قبل

  بد نیست اما خوب بود مطالب یعنی( جواب ها) خلاصه باشو

  دنیا 2 سال قبل
  0

  درس چرتی بود ولی ممنون نجاتم دادید

  0
  مانا 2 سال قبل

  دقیقا😂

  دنیا 2 سال قبل
  -2

  درس چرتی بود ولی ممنون نجاتم دادیداز فک کردم بهش

  دینا 2 سال قبل
  0

  سلام دینا هستم ازشمال من این سوال هاروتوبالا تایپ کردم وخیلی بدردم خورد ممنون 😍😍😍

  آریانا تهرانی 2 سال قبل
  -1

  سلام بهد دوبنلریوللید

  Zahedi 2 سال قبل
  -2

  گفتگو کنید؛ پاسخ سوالات درس ماه بود و روباه۱. موضوع کلی و پیام داستان چه بود؟موضوع کلی داستان درباره بررسی قوانين حاكم بر روابط بين پديده‌ها و موجودات و روابط عملی و اخلاقی در ارتباط‌های روزانه است. در واقع در این داستان روباه می‌خواست که ماه مال خودش باشد ولی فهمید که این خودخواهی هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.۲. چه چیز سبب شد روباره به فکر مالکیت ماه بیفتد؟چون روباه فکر می‌کرد ماه می‌تواند دوست خوبی برای او باشد.۳. چرا تلاش های روباه برای راضی کردن ماه به نتیجه نمی رسید؟چرا که ماه و روباه موجودات متفاوتی هستند و نمی‌توانند ارتباط منطقی با یکدیگر داشته باشند.۴. چرا نویسنده‌ی داستان این شخصیت ها را انتخاب کرده‌ است؟ (مثلا بجای روباه چرا خرس، فیل یا هر حیوان دیگری انتخاب نشده است؟)در نگاه اول می‌توان گفت روباه موجود طمع کاری است که با این طمع، با موضوع داستان سازگاری دارد. از طرف دیگر روباه حیوان فرز و سریعی است که می‌توانست در خیال خود، راحت هر چه را که دوست دارد برای ماه فراهم کند. از نگاه دیگر می‌توان به این موضوع اشاره کرد که ما اغلب در فیلم‌ها و کارتون‌ها، زوزه کشیدن گرگ در تصویر ماه را دیده‌ایم. از آنجایی که گرگ و روباه هر دو از خانواده "سگ سانان" هستند و از نظر ظاهر به یکدیگر شباهت دارند، تصویر سازی آن برای مخاطبان ملموس‌تر و واقعی تر بنظر می‌رسد.داستان ماه بود و روباه۵. به نظر شما از نتیجه این فعالیت برای زندگی چه استفاده‌ای می‌توان کرد؟ما باید برای هر کاری راه درستی انتخاب کنیم؛ برای مثال اگر روباه به دنبال دوست خوبی برای خود بود باید به سراغ هم نوع‌های خود می‌رفت.

  -1
  MAEDE 2 سال قبل

  خیلی ممنون

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  خیلی خوب میشد اگر نویسنده یک داستان دیگری را انتخاب میکرد

  شاهین 2 سال قبل
  -2

  سوال یک در واقع دراین داستان روباه میخواست که ماه برای او باشد اما دید که خود خواهی به جایی نمیرسد

  sama 2 سال قبل
  -1

  ممنون از سایت خوبتون

  ریحانه 2 سال قبل
  -2

  واقعا ممنونم نجاتم دادین

  0
  آنیتا 10 ماه قبل

  ههههه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  چرا نویسنده داستان این شخصیت‌ها را انتخاب کرده است ؟؟؟؟ چون روباه مکار و برای رسیدن به کارش تلاش زیادی میکند ... چون ماه زیبا است و نور میدهد

  Tamara 2 سال قبل
  -1

  That's god

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  ژیار 1 سال قبل

  چون بلعید

  برای ارسال نظر کلیک کنید