توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب گفت و گو کنید درس دیو و کیک تفکر هشتم

  1 بازدید

  جواب گفت و گو کنید درس دیو و کیک تفکر هشتم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  خلاصه داستان دیو و کیک (صفحه 61 تفکر و سبک زندگی هشتم) + پاسخ به گفتگوها

  MONSTER AND DUMPLING

  در روزگاران قدیم، در سرزمین های دوردست، دیوی در جنگلی زندگی می کرد که همه از دیو می ترسیدند. یک روز دیو قصه ما بوی کلوچه ای را حس می کند. دیو به سمت آن بو می رود و به یک مغازه کوچک می رسد که آن را دختری اداره می کند. دخترک کلوچه ای به دیو تعارف می کند و دیو هم آن را می خورد و برای اینکه بگوید باز هم کلوچه می خواهد، داد می کشد و دخترک هم سر دیو داد می کشد! دیو از این اتفاق متحیر بود چرا که سر هر کس داد می کشید، فرار می کرد. دیو دوباره اما بلندتر داد می کشد و به سبب این کار تابلوی مغازه روی سرش می افتد و یکی از دندان هایش کنده می شود درون ظرف سکه می افتد.

  دخترک با صدای شنیدن افتادن دندان درون ظرف سکه اش، فکر می کند که پول است و دوباره به دیو شیرینی تعارف می کند. دیو هم کلوچه می خورد و یکی از دندان هایش را می کند و درون ظرف سکه می انداخت. زمانی که تمام کلوچه ها تمام شد، دخترک بسیار خوشحال شد و ناگهان ظرف از دستش می افتد. دخترک با دست هایش به دنبال ظرف و سکه هایش می گشت و دیو متوجه می شود که او نابینا است. دیو دلش به حال دخترک می سوزد و دو تا از چشم هایش را به دخترک می دهد. دخترک بینا می شود اما از دیو فرار می کند. دیو ناامیدانه به سمت خانه اش راه می افتد. دخترک به خاطر می آورد که او همان کسی است که کلوچه هایش را خورد و چشم هایش را بینا کرد. به همین خاطر نزد دیو می رود و با او دوست می شود.

  گفتگو کنید.

  وقایع این فیلم را به ترتیب بیان کنید. دریافت شما از آن چیست؟

  احساس کردن بوی کلوچه توسط دیو و رفتن به سمت آن

  پیدا کردن مغازه کلوچه فروشی و خوردن کلوچه

  داد کشیدن و افتادن تابلوی مغازه بر سر دیو و کنده شدن دندانش و افتادن آن درون ظرف دختر

  خوردن کلوچه های دیگر و کندن دندان های دیگر به جای سکه

  افتادن ظرف سکه از دست دخترک و متوجه شدن دیو از نابینایی او

  بخشیدن دو چشم خود به دخترک

  ترسیدن دختر از دیو

  رفتن دیو به سمت خانه اش

  بازگشت دختر کلوچه فروش به سمت دیو و دوست شدن با او

  چرا دخترک در ابتدا از دیو نترسید؟

  چون نابینا بود.

  ارتباط دیو و دخترک چگونه ایجاد شد؟

  از طریق بوی شیرینی ها

  چرا دیو چشم های خود را به دخترک داد؟ این عمل او چه تاثیری داشت؟

  به خاطر دلسوزی – باعث شد تا دخترک بینایی اش را دوباره به دست آورد.

  چرا دخترک وقتی بینا شد از دیو دوری کرد؟ چرا قبلا این کار را نکرده بود؟

  دوری کرد چون فهمید با یک دیو روبروست. قبلا دوری نکرده بود چون تا قبل از این بینایی نداشت که این موضوع را بفهمد

  در انتهای فیلم مشاهده کردید که دخترک بعد از دیدن ظاهر دیو و ترسیدن از او، دوباره به سوی او بازگشت. چه چیز باعث رفتار نهایی دخترک شد؟

  چون یادش اومد که این دیو همان کسی بود که چشمش را به او بخشید.

  ***

  گاهی اوقات آگاهی حاصل از ادراک حواس انسان موجب می شود با دیگران ارتباط نادرست داشته باشیم در حالیکه اگر این آگاهی را به واسطه نقص حواس نمی بود چه بسا رفتار بهتری در ارتباطاتمان با دیگران داشتیم نمونه اش هم همین ماجرای دیو و دخترک که دخترک ابتدا که بینایی نداشت رفتارش در ارتباط با دیو بهتر بود اما همین که بیناییش را به دست آورد بر اساس پیش داوری با دیو رفتار نادرستی داشت.

  منبع مطلب : samangol.ir

  مدیر محترم سایت samangol.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  زهرا : ●وقایع این فیلم را به ترتیب بیان کنید. دریافت شما از آن چیست؟احساس کردن بوی کلوچه توسط دیو و رفتن به سمت آنپیدا کردن مغازه کلوچه فروشی و خوردن کلوچهداد کشیدن و افتادن تابلوی مغازه بر سر دیو و کنده شدن دندانش و افتادن آن درون ظرف دخترخوردن کلوچه های دیگر و کندن دندان های دیگر به جای سکهافتادن ظرف سکه از دست دخترک و متوجه شدن دیو از نابینایی اوبخشیدن دو چشم خود به دخترکترسیدن دختر از دیورفتن دیو به سمت خانه اشبازگشت دختر کلوچه فروش به سمت دیو و دوست شدن با او●چرا دخترک در ابتدا از دیو نترسید؟چون دخترک نابینا بود.●ارتباط دیو و دخترک چگونه ایجاد شد؟از طریق بوی شیرینی ها و خوردن شیرینی ها و دادن چشم هایش به دخترک●چرا دیو چشم های خود را به دخترک داد؟ این عمل او چه تاثیری داشت؟به خاطر دلسوزی دیو باعث شد تا دخترک بینایی اش را دوباره به دست آورد.●چرا دخترک وقتی بینا شد از دیو دوری کرد؟ چرا قبلا این کار را نکرده بود؟دخترک دوری کرد چون فهمید با یک دیو روبروست. قبلا دوری نکرده بود چون تا قبل از این بینایی نداشت که این موضوع را بفهمد●انتهای فیلم مشاهده کردید که دخترک بعد از دیدن ظاهر دیو و ترسیدن از او، دوباره به سوی او بازگشت. چه چیز باعث رفتار نهایی دخترک شد؟چون یادش اومد که این دیو همان کسی بود که چشمش را به او بخشید تا او بینا شود ● حواس باعث آگاهی انسان از محیط اطراف می شود این آگاهی چه تاثیری مثبت و منفی در برقراری ارتباط با دیگران دارد نظرات خود را با مثال و دلیل بیان کنیدحواس باعث آگاهي انسان از محيط اطراف مي شود. اين آگاهي با اينكه بسيار لازم است اما بدون در نظر گرفتن منابع ديگر شناخت، صرفا مي تواند شناخت سطحي را ايجاد کند●آیا برای شناخت دیگران و برقراری ارتباط، استفاده از حواس ظاهری کافی است؟ چرا؟ساده است مسلما نه اما معمولا خيلي ها گول ظاهر آراسته افراد يا رسانه ها را مي خورند - هر ارتباطي به اندازه ارزشي كه براي ما دارد به همان اندازه نياز به سختگيري و استفاده از امكانات مختلف را در شناخت طرف مقابل بايد داشته باشد.●دربارهٔ سایر موجودات و پدیده ها (طبیعت و ماوراء الطبیعه) چگونه شناخت حاصل می شود؟برخي چيزها با علوم تجربي قابل بررسي هستند براي مثال: "شناخت پديده جزر و مد" ولي برخي ديگر نياز به وحي دارند براي مثال: "بررسي خلقت فرشته ها و ويژگي هاي آنها"

  Fatemeh : نتیجه میگیریم که در دنیا خوبی و بدی وجود داره، انسان ها همیشه زود قضاوت می‌کنند... در این درس نتیجه میگیریم که قبل از اینکه قضاوتی بکنیم ببینیم اون فرد چه خصوصیاتی رو داره که ما نداریم!

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمد ذوقی 4 ماه قبل
  1

  میرم تو کوس خار یک سمنان☝️

  ۰۹۸ 8 ماه قبل
  -1

  هیچی

  ۷۶ 8 ماه قبل
  -1

  هیچی

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  من از این داستان نتیجه میگیرم که نباید عجولانه فردی را قضاوت کنم و در مورد آن شخص نضر بدهم ما درآیند داستان فهمیدیم که

  0
  احمد ذوقی 4 ماه قبل

  صد میدم

  . 9 ماه قبل
  0

  ـ

  Ehsan 9 ماه قبل
  0

  سلام

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  ممنون

  خیلی خوب بود

  perspolis 9 ماه قبل
  0

  درباره سایر موجودات و پدیده ها چگونه شناخت حاصل میشود ؟ ترسناک بودن عجیب بودن و ....

  ❣الی❣ 9 ماه قبل
  3

  سلام مرسی که این مطالب رو نوشتید

  بسیار سپاسگزارم❤

  اکبریان 9 ماه قبل
  1

  این درس عالی است چون به انسان ها واقعیت هارا نشان می دهد و مارا روشن می کند

  ممکن است که در فیلم دیو احساس خشنی داشت اما با اتفاق اینکه دید دخترک نابینا بو دلش به رحم امد

  واقعااز طراح این درس باید تشکر کرد

  اکبریان 9 ماه قبل
  1

  این سایت عالی است چون به بعضی از انسان ها اشاره می کند که سریع قضاوت نکنید و فقط به ظاهر انسان ها توجه نداشته باشید ممکن است که دیو مهربان تر از یک ادم ظاهر خوب و باطن پلیدی داشته باشد من از این طراح فیلم سپاس گذاری می کنم

  که واقعیت ها را نشان می دهد

  طاها 9 ماه قبل
  3

  ممنون

  کامل بود

  عصمت 9 ماه قبل
  0

  سلام.خیلی متشکرم از این سایت برای اینکه جواب سوالهایم را پیدا کردم.ممنون.🙏

  Fatemeh 9 ماه قبل
  4

  نتیجه میگیریم که

  در دنیا خوبی و بدی وجود داره، انسان ها همیشه زود قضاوت می‌کنند... در این درس نتیجه میگیریم که قبل از اینکه قضاوتی بکنیم ببینیم اون فرد چه خصوصیاتی رو داره که ما نداریم!

  سودا 9 ماه قبل
  2

  نتیجه گیری دیو و کیک

  ما باید این را در نظر بگیریم که با توجه به این داستان ما انسان ها نباید زود قضاوت کنیم .

  زیرا بعضی افراد بر خلاف تصور چهره و صورتی زیبا دارند اما باطنی پلید دارند و شاید برعکس این موضوع باشد.

  خوبه 9 ماه قبل
  0

  خوبه

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  وقایع این فیلم را به ترتیب بیان کنید.دریافت شما از آن چیست؟حس کردن بوی کلوچه و رفتن به سمت مغازهپیدا کردن مغازه خوردن کلوچه دادکشیدن وافتادن تابلو مغازه بر سر دیو خوردن کلوچه اکنون دندان به جای سکهمتوجه شدن دیو ازنابینایی دخترک بخشیدن دو چشم به دخترک

  زهرا 11 ماه قبل
  11

  ●وقایع این فیلم را به ترتیب بیان کنید. دریافت شما از آن چیست؟احساس کردن بوی کلوچه توسط دیو و رفتن به سمت آنپیدا کردن مغازه کلوچه فروشی و خوردن کلوچهداد کشیدن و افتادن تابلوی مغازه بر سر دیو و کنده شدن دندانش و افتادن آن درون ظرف دخترخوردن کلوچه های دیگر و کندن دندان های دیگر به جای سکهافتادن ظرف سکه از دست دخترک و متوجه شدن دیو از نابینایی اوبخشیدن دو چشم خود به دخترکترسیدن دختر از دیورفتن دیو به سمت خانه اشبازگشت دختر کلوچه فروش به سمت دیو و دوست شدن با او●چرا دخترک در ابتدا از دیو نترسید؟چون دخترک نابینا بود.●ارتباط دیو و دخترک چگونه ایجاد شد؟از طریق بوی شیرینی ها و خوردن شیرینی ها و دادن چشم هایش به دخترک●چرا دیو چشم های خود را به دخترک داد؟ این عمل او چه تاثیری داشت؟به خاطر دلسوزی دیو باعث شد تا دخترک بینایی اش را دوباره به دست آورد.●چرا دخترک وقتی بینا شد از دیو دوری کرد؟ چرا قبلا این کار را نکرده بود؟دخترک دوری کرد چون فهمید با یک دیو روبروست. قبلا دوری نکرده بود چون تا قبل از این بینایی نداشت که این موضوع را بفهمد●انتهای فیلم مشاهده کردید که دخترک بعد از دیدن ظاهر دیو و ترسیدن از او، دوباره به سوی او بازگشت. چه چیز باعث رفتار نهایی دخترک شد؟چون یادش اومد که این دیو همان کسی بود که چشمش را به او بخشید تا او بینا شود ● حواس باعث آگاهی انسان از محیط اطراف می شود این آگاهی چه تاثیری مثبت و منفی در برقراری ارتباط با دیگران دارد نظرات خود را با مثال و دلیل بیان کنیدحواس باعث آگاهي انسان از محيط اطراف مي شود. اين آگاهي با اينكه بسيار لازم است اما بدون در نظر گرفتن منابع ديگر شناخت، صرفا مي تواند شناخت سطحي را ايجاد کند●آیا برای شناخت دیگران و برقراری ارتباط، استفاده از حواس ظاهری کافی است؟ چرا؟ساده است مسلما نه اما معمولا خيلي ها گول ظاهر آراسته افراد يا رسانه ها را مي خورند - هر ارتباطي به اندازه ارزشي كه براي ما دارد به همان اندازه نياز به سختگيري و استفاده از امكانات مختلف را در شناخت طرف مقابل بايد داشته باشد.●دربارهٔ سایر موجودات و پدیده ها (طبیعت و ماوراء الطبیعه) چگونه شناخت حاصل می شود؟برخي چيزها با علوم تجربي قابل بررسي هستند براي مثال: "شناخت پديده جزر و مد" ولي برخي ديگر نياز به وحي دارند براي مثال: "بررسي خلقت فرشته ها و ويژگي هاي آنها"

  3
  فاطی 10 ماه قبل

  مرسی که همه ی مطلب را نوشتید.
  از شما متشکرم.

  محمدرضا فرزانه 11 ماه قبل
  0

  سلام باشه مشکل نداره مرسی که تااینجا به من کمک کردی

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  همینطور که می بینیم داستان این فیلم اینه که ظاهری رشت داره ولی رفتاری زشت نداره

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  این داستان شبیه سیب میمونه که سیب های قرمز و زیبا باشن ولی از درون کرم زده ولی بعضی از سیب له شده ولی از درون شیرین و خوشمزه

  86 11 ماه قبل
  3

  عالی

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  عالی

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  مفهوم کلی این درس اینه که ممکنه کسی ظاهر زشت داشته باشه اما باطن خوب

  مهدی 11 ماه قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید