توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حد نصاب قبولی در آزمون کارشناس رسمی دادگستری

  1 بازدید

  حد نصاب قبولی در آزمون کارشناس رسمی دادگستری را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  انتشارات نوآور

  انتشارات نوآور

  مخصوص داوطلبان آزمون سال 99:

  سوال ۱: سنوات لازم برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی چقدر می‌باشد؟

  پاسخ: بعد از اخذ مدرک کارشناسی گذشت حداقل ۵ سال تا زمان اخذ مدرک کارشناسی رسمی (به عنوان سابقه کار) نیاز خواهد بود تا مجاز به  دریافت پروانه کارشناسی رسمی شوید.

  سوال ۲: منظور از سنوات داشتن سابقه بیمه‌ای است؟

  پاسخ: خیر، نیازی به سابقه بیمه نیست. سپری شدن ۵ سال پس از اخذ مدرک کارشناسی و گواهی از شرکت مرتبط کافی خواهد بود.

  سوال ۳: برای شرکت در آزمون کارشناسی رسمی محدودیت سنی وجود دارد؟

  پاسخ: بله، معمولا داشتن ۲۴ سال تمام و حداکثر ۶۵ سال، به عنوان یکی از شرایط شرکت در آزمون می‌باشد.

  سوال ۴: آیا کارشناس رسمی به عنوان شغل محسوب می شود و کارمندان دولت می‌توانند در آزمون کارشناسی رسمی شرکت کنند؟

  پاسخ: کارشناس رسمی شغل محسوب نمی‌شود، بنابراین داوطلبان در صورت موفقیت به کسب پروانه کارشناسی در کنار شغل خود می‌توانند کار کارشناسی نیز انجام دهند.

  سوال ۵: آیا منابع آزمون کارشناسی رسمی دادگستری با آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه یکی است؟

  پاسخ: بله، منابع هر دو آزمون یکی است چون ماهیت کار هر دو کارشناس یکی است و صرفا نهادهای برگزار کننده این آزمون‌ها متفاوت هستند.

  سوال ۶: آزمون کارشناسی رسمی معمولا چند سال یکبار برگزار می‌شود؟

  پاسخ:طبق روال سالهای گذشته، این آزمون‌ها معمولا هر  دو یا سه سال یکبار توسط دادگستری یا قوه قضاییه برگزار می‌شود.

  سوال ۷: برای آزمون کارشناسی رسمی چه کتاب‌هایی مطالعه شوند؟

  پاسخ: برای آمادگی در آزمون‌های کارشناسی رسمی، انتشارات نوآور کتابهای “درسنامه” با هدف آموزش بصورت خودآموز و همچنین کتابهای “تشریح سوالات آزمون‌های کارشناسی رسمی” با پاسخ‌های تشریحی و با هدف مرور و بررسی تستهای ادوار گذشته تهیه و تدوین نموده است. که در فروشگاه انتشارات نوآور قسمت کارشناسی رسمی قابل مشاهده است.

  سوال ۸: آیا آزمون کارشناسی رسمی کتاب باز است؟

  پاسخ: خیر، برخلاف آزمون نظام مهندسی در آزمون کارشناسی رسمی امکان استفاده از کتاب میسر نیست و شخص باید با دانسته‌های خود سوالات را پاسخ دهد.

  سوال ۹: آیا بدون مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه می‌توان در آزمون کارشناسی رسمی ثبت نام کرد؟

  پاسخ: خیر، یکی از شروط شرکت در آزمون کارشناسی رسمی داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت می‌باشد.

  سوال ۱۰: آیا در آزمون کارشناسی رسمی امکان شرکت در چند رشته و دریافت چند پروانه می‌باشد؟

  پاسخ: خیر، فقط در یک رشته (با توجه به شرایط ثبت نام) برای آزمون می‌توان شرکت کرد و در یک رشته پروانه کارشناسی دریافت نمود.

  سوال ۱۱: آیا قبولی در آزمون کتبی کارشناسی رسمی به منزله قبولی قطعی محسوب می‌شود؟

  پاسخ: خیر، قبولی در آزمون كتبی بمنزله قبولی قطعی نیست و آزمون شفاهی و مصاحبه عقیدتی نیز باید سپری شود.

  سوال ۱۲: آیا دوطلبان، هر شهری را می‌توانند به عنوان شهر محل خدمت انتخاب نمایند؟

  پاسخ: خیر، داوطلبان باید بومی استان و شهر حوزه قضایی، انتخاب شده در ثبت نام باشند.

  سوال ۱۳: پس از قبولی در آزمون کارشناسی رسمی امکان انتقال محل خدمت به شهر دیگر وجود دارد؟

  پاسخ: خیر، پس از قبولی هر کارشناس می‌بایست حداقل ۱۰ سال در شهر محل انتخابی فعالیت نماید.

  سوال ۱۴: آزمون کارشناسی رسمی نمره منفی دارد؟

  پاسخ: معمولا آزمون کارشناسی رسمی به صورت چهارگزینه‌ای بوده و هر سه جواب اشتباه یک پاسخ صحیح را حذف خواهد کرد.

  سوال ۱۵: ظرفیت پذیرش و رشته مورد پذیرش این آزمون ها به چه صورت است؟

  پاسخ: ظرفیت پذیرش و نیز رشته‌های مورد تقاضای هر دوره متفاوت است که همراه دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی منتشر می‌شود.

  هدف از این مقاله مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه می‌باشد، می‌توانید مقاله “شرایط ثبت نام در آزمون کارشناسی رسمی” را نیز که در همین راستا تهیه شده است مطالعه نمایید. در ضمن مهندسان می‌توانند سوالات خود را در پایین همین مقاله  و در قسمت نظرات مطرح نمایند که در اسرع وقت کارشناسان مربوطه انتشارات نوآور پاسخ خواهند داد، سوالاتی که بیشتر پرسیده شوند در لیست سوالات بالا (مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه) قرار خواهند گرفت. 

  موفق باشید.

  تیم فنی انتشارات نوآور

  مشاوره برای قبولی در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری و قوه قضاییه

  شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید:

  منبع مطلب : noavarpub.com

  مدیر محترم سایت noavarpub.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارشناس رسمی دادگستری - شرایط لازم برای قبولی در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

  شرایط لازم برای قبولی در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

  حضور کارشناسان رسمی دادگستری برای کمک به مراجع قضایی در زمینه‌های تخصصی موضوع جدیدی نیست. کارشناسان مذکور از سال 1317 کار خود را زیر نظر قوه قضائیه آغاز نمودند و در پرونده‌های اختلافی که در اختیار قوه قضاییه قرار می‌گرفت، نظرات کارشناسی خود را به مراجع قضایی اعلام می‌کردند. از آنجا که این عنوان، به معنای حقیقی کلمه نیازمند افراد توانمند و ماهر در حوزه‌های مختلف تخصصی است، افرادی که به عنوان کارشناس رسمی دادگستری فعالیت می‌کنند، باید بتوانند شرایط لازم برای فعالیت با این عنوان را کسب نمایند.

  افراد برای اینکه بتوانند در امتحان کارشناسان رسمی دادگستری شرکت کنند و حائز نمره قبولی شوند، باید وجود دو دسته از شرایط در آنها محرز گردد. یک دسته از این شرایط مربوط به قبل از آزمون کارشناسان رسمی دادگستری و مخصوص ورود به آن است و دسته دیگر شرایطی است که فرد باید در حین گذراندن روند جذب به عنوان کارشناس رسمی دادگستری کسب نماید.

  شرایط قبل از سنجش مربوط به شرط حداقل سن(24 سال)، حداقل 5 سال سابقه کار فعالیت در رشته تحصیلی مرتبط (رشته تحصیلی باید جزو رشته‌های تحصیلی مورد نیاز باشد) یا 15 سال سابقه کار در رشته تحصیلی غیرمرتبط (زیرا فارغ التحصیلان برخی از رشته‌ها ممکن است کم باشند یا اصلاً رشته دانشگاهی برای آن تخصص وجود نداشته باشد)، تابعیت  جمهوری اسلامی ایران، داشتن حداقل مدرک کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر داخلی و دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم یا بهداشت و افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در صورتی که مدرک کارشناسی غیرمرتبط داشته باشند، قابل پذیرش نخواهند بود.

  آقایان متقاضی این امتحان، باید برای شرکت در امتحان و قبل از دریافت پروانه کارشناسی دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند. در زمینه کاری خود، سوء شهرت نداشته باشند یا محکوم به انفصال از مشاغل کارشناسی نشده باشند. متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری نباید سوء پیشینه مؤثر کیفری داشته باشند یا از حقوق اجتماعی خود محروم شده باشند. یکی از نکات هم آن است که این گزینش توسط دو مرجع شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه برگزار می‌گردد و افراد باید فقط در یکی از این دو مرجع و فقط در یک رشته فعالیت کنند.

  همچنین برای انجام امور کارشناسی فقط متقاضیان بومی استان و حوزه قضایی پذیرفته خواهند شد. منظور از بومی کسی است که تا پنج سال قبل از این سنجش، در استان مورد نظر امتحان سکونت داشته باشند یا اینکه دوره متوسط خود را در استان مورد تقاضا گذرانده باشند. را پس از احراز این شرایط، نوبت به شرایط بعد از آزمون و تأیید صلاحیت کارشناس می‌رسد. فرد باید بتواند با پاسخ‌دهی به سؤالات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در امتحان کتبی پذیرفته شود و حد نصاب لازم را در مصاحبه عمومی و تخصصی کسب نماید.

  پس از قبولی در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری، فرد باید بتواند شرایط مربوط به گزینش عقیدتی را نیز بگذارند و وارد مرحله کارآموزی شود. در این مرحله کارشناس زیر نظر کارشناسان ماهر و توانمند فعالیت خواهد کرد و مهارت‌های مهم و اساسی مربوط به حوزه کارشناسی خود را خواهد آموخت. پس از گذراندن تمامی مراحل مربوط به نحوه جذب و گزینش کارشناسان رسمی دادگستری و کسب شرایط لازم برای قرارگیری در این سمت فرد می‌تواند با این سمت به جامعه خدمت کند.

  قرار گرفتن در این سمت، با توجه به حساس بودن موقعیت و اظهار نظر در مراجع قضایی و اهمیت داشتن نظر فرد در پرونده‌های اختلافی و قضایی مختلف، نیازمند داشتن شرایط اخلاقی و همچنین تعهد نسبت به رعایت اصل صداقت و درست‌کاری است. به همین خاطر یکی از مراحل پس از آزمون، بررسی قابلیت‌ها و صلاحیت‌های اخلاقی متقاضی است. کارشناس قبل از اظهار نظر باید تمامی جوانب را در نظر بگیرد و دقیق‌ترین و بهترین نظر کارشناسی را ارائه نماید.

  برای دریافت راهنمای آزمون، سوالات آزمون کتبی و همچنین سوالات مربوط به مصاحبه عمومی و تخصصی به صورت کاملا رایگان می‌توانید به لینک آزمون رسمی کارشناسان رسمی دادگستری مراجعه کنید. این وب سایت قابلیت ارائه مشاوره در زمینه مواد امتحانی و همچنین چگونگی مطالعه منابع امتحان را دارد و برای دریافت این مشاوره‌ها می‌توانید با شماره تماس‌های مندرج در وب سایت تماس حاصل فرمایید. در این وب سایت با بهره گیری از بهترین کارشناسان رسمی دادگستری این امکان فراهم شده است که متقاضیان آزمون بتوانند بهترین نتایج ممکن را در این امتحان کسب نمایند.

  منبع مطلب : exp-co.com

  مدیر محترم سایت exp-co.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارشناس رسمی دادگستری - تحلیل نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری معمولا بین دو تا سه ماه بعد از آزمون اعلام می‌شود. شرکت کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت کارشناسان قوه قضائیه و یا مرکز امور وکلا و وارد کردن کد ملی و شماره شناسنامه خود از وضعیت قبولی خود اطلاع یابند.
  بسیاری از داوطلبان بعد از آزمون دلهره و اضطراب زیادی برای اطلاع از نتایج امتحان خود دارند و تلاش می‌کنند تا حداقل از لحاظ ذهنی جوابی برای این موضوع داشته باشند. بهترین راه برای پایان دادن به این دلهره اطلاع یافتن از نتایج آزمون سال‌های گذشته است. مثلا اگر شما در آزمون سال 96 شرکت کرده اید بهتر است سری به نتایج آزمون سال 94 هم بزنید و با مشاهده نتایج آن احتمال قبولی خود را تخمین بزنید.
  راه دیگر مشورت گرفتن از افرادی است که در این آزمون شرکت کرده اند. آن‌ها با توجه به نتایج آزمون خود می‌توانند احتمال موفقیت یا عدم موفقیت شما را تا حد زیادی پیش بینی کنند.
  همچنین داوطلبانی که در حال آمادگی برای آزمون کارشناسان هستند می‌توانند کارنامه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری متقاضیان سال‌های گذشته و یا تصویری از نتایج این آزمون را بررسی کنند تا از میزان آمادگی خود مطلع شوند. معمولا داوطلبان با نمونه سوالات مختلف خود را ارزیابی می‌کنند این ارزیابی اگر همراه با مقایسه نتایج باشد کمک بیشتری به داوطلب خواهد کرد. در صورتی که بتوان به نتایج بیشتری دسترسی پیدا کرد می‌توان حتی نقاط ضعف و قوت هر رشته را نیز بررسی کرد و همچنین اطلاعات مفیدی در خصوص منابع امتحانی و میزان دشواری هر بحث پیدا کرد.
  نتایج آزمون بر حسب تعداد ظرفیتی که در دفترچه اعلام شده بود مشخص می‌شود و افراد با توجه به رقبایشان قبول یا رد می‌شوند بنابراین میزان درصد خاصی برای قبولی در این آزمون و گزینش وجود ندارد و این شرکت کنندگان هستند که تعیین کننده قبولی با حد نصاب های مختلف می شوند.
  قبولی در آزمون کارشناسان دادگستری به صورت قطعی خبر از گزینش داوطلب را نمی‌دهد آن‌ها باید مرحله دوم که مصاحبه و گزینش می‌باشد را نیز بگذرانند به همین دلیل ممکن است بسیاری در مرحله بعد نتوانند نظر گزینش کنندگان را جلب کنند.
   برای مرحله مصاحبه و گزینش کارشناسان رسمی دادگستری نیز وقت و مکان خاصی را تعیین می‌کنند و داوطلبان باید اصل مدارکی که در حین ثبت نام بارگذاری کرده اند را به همراه داشته باشند.
  داوطلبان دغدغه زیادی در خصوص گزیش مرحله دوم کارشناس رسمی دادگستری دارند. این مرحله اصطلاحا گزینش عقیدتی می‌گویند. نظر داوطلبانی که در این مرحله شرک کرده‌اند بسیار متفاوت است بعضی از آسان بودن این مرحله صحبت می‌کنند اما افراد دیگری از ریز بینی مصاحبه کنندگان صحبت می‌کنند.
  سوالاتی که در این خصوص مطرح می شود عموما سوالاتی شرعی است که در مصاحبه‌های دیگر نیز پرسیده می شود و متقاضیان باید جزئیات این احکام را به خوبی بدانند. قرآن خوانی، و احکام نماز معمولا در همه مصاحبه ها مشترک و توصیه می‌کنیم شرکت کنندگان حتما یک توضیح المسائل را به صورت دقیق مطالعه کنند.
  نتیجه این گزینش حین مصاحبه مشخص می‌شود و نیازی نیست داوطلبان دغدغه چندانی برای این موضوع داشته باشند. همانطور که گفتیم اطلاعات مناسب در خصوص مسائل دینی و احکام شرعی به راحتی نتیجه قبولی را برای شما در گزینش کارشناسان رسمی دادگستری به ار مغان می‌آورد.
  معمولا یک وقت معین نیز برای اعتراض به نتایج آزمون کارشناسان رسمی دادگستری مشخص می کنند که داوطلب می‌تواند اعتراض خود را صرفا به صورت پستی به دبیر خانه مرکز امور وکلا و کارشناسان قوه قضائیه ارسال کنند.

  داوطلبان می‌توانند اخبار مربوط به نتایج هر آزمون، میزان ظرفیت‌ها وشرایط امتحانی و نمونه کارنامه‌های مورد نیاز خود،  مسائل و پاسخنامه‌های تستی و تشریحی، راهنمای مصاحبه عمومی و گزینش در هر رشته را در سایت‌های کارشناسان رسمی دادگستری به صورت رایگان در قالب فایل‌های jpg،  word وpdf  دانلود و دریافت نمایند.

  دانلود رایگان نمونه سوالات آزمونهای کارشناس رسمی دادگستری

  منبع مطلب : exp-co.com

  مدیر محترم سایت exp-co.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد 2 روز قبل
  0

  سلام من مدرک کارشناسی ۹۶ گرفتن میتونم آزمون کارشناسی رسمی دادگستری شرکت کنم؟

  قاسمعلی دونصب 10 ماه قبل
  2

  اعتراض به نمره عدم قبولی در کارنامه کارشناس رسمی قوه قضاییه در سال ۹۹

  -2
  ایرج حیاتی 6 روز قبل

  با سلام و ادب احتراما باستحضار میرساند اینجانب فارغ التحصیل مهندسی عمران سال 1363 و پس از فراغت از تحصیل در ادارات بنیاد مسکن استان های کردستان .ایلام و کرمانشاه در سمت های ناظر پروژه های استان و معاون فنی و مهندسی و رییس بنیاد استان و همچنین مسِول دفتر فنی سازمان مسکن بنیاد تعاون سپاه کرمانشاه و فعالیت در بازسازی استان های ذکر شده و شایان ذکر است از سال 1374 تا کنون بعنوان کارشناس خبره در رشته ساختمان دادگستری استان کرمانشاه میباشم و چندین بار در ازمون کارشناسی رسمی شرکت داشته ام و دارای کارت ایثارگری بعلت حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل هستم و در ازمون اخیر سال 1400 در رشته کارشناسی رسمی قوه قضاییه ثبت نام و شرکت نموده ام و انشااله شاید احتمال قبولی باشد .لذا با توجه به رشته تحصیلی ام و از طرفی علاقه شدید در امور کارشناسی انهم با تجربیاتی که در این سی سال کسب نموده ام درخواست مینمایم از مسِولین محترم و دلسوز همکاری و مساعدت لازم معمول و از نتیجه اینجانب را مطلع فرمایند . و من التوفیق ایرج حیاتی ادرس .کرمانشاه /22 بهمن خیابان برق کوی دهم پلاتک 65 طبقه یک کد پستی6714634497

  قاسمعلی دونصب 10 ماه قبل
  0

  سلام با احترام بنده در آزمون کارشناسی قوه قضاییه در سال ۹۹ شرکت نموده ام ودر رشته تصادفات سهمیه قم حد نصاب نمره که ۴۶/۱۵بوده را کسب نموده ام از ۷ نفر سهمیه قم و۳ نفر سهمیه بخشهای قم فقط ۴ نفر با آخرین نفر قبولی نمره ۴۸/۷۲قبولی اعلام کرده اند بنده با مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه تلفنی صحبت کرده ام و گفتند از طریق سایت سنجش اعتراض کن من اعتراض کرده ام نه پیام وصول اعتراض برایم آمده ونه کسی پاسخگوی تلفن اعلامی است و دیگر مرکز وکلا و کارشناسی قوه قضاییه کسی پاسخگوی تلفن است بنده با ۶۰ سال سن و کلی تلاش و کوشش و عنایت ریاست محترم مرکز وکلا و کارشناسی قوه قضاییه این موفقیت بلا تکلیفی را کسب نموده ام و اصلا کلافه ام نمیدانم چکار کنم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید