توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حضرت عیسی قوم خود را به همنشینی با چه کسانی سفارش کرده است

  1 بازدید

  حضرت عیسی قوم خود را به همنشینی با چه کسانی سفارش کرده است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  سه ویژگی هم‌نشین در بیان حضرت عیسی(ع)

  علی حاجیان

  سالروز حضرت مسیح علیه السلام را گرامی داشته، به هموطنان عزیز مسیحی و دیگر موحدان تبریک می گوییم حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد. حضرت عیسی(ع) به فرمان خداوند، به گونه‏ای اعجازآمیز از مادری باکره و مقدس متولد شد و سپس در گهواره شروع به سخن گفتن کرد و پیامبری خود را بشارت داد. زمان جوانی حضرت عیسی(ع) دوره بحرانی تاریخ یهود است. یهودیان تحت سیطره رومیان چشم انتظار موعودی نجات بخش بودند. با این حال با ظهور مسیح(ع)، علی‏رغم دیدن نشانه‏ها و معجزات بر حق آن حضرت، باز هم با ایشان به مخالفت برخاستند. آن حضرت در دوران حیات خود به موعظه و شفای بیماران می‏پرداخت و در تعلیمات خویش، بیشتر از تمثیل بهره می‏گرفت. معجزات فراوان، تبیین مسائل اخلاقی به همراه مثال‏ها، شفای بیمارانِ علاج‏ناپذیر و بالاخره پافشاری بر اطاعت از شریعت و پرستش خدای یکتا باعث شد تا تعداد زیادی گرد وی جمع شوند. در این میانْ، پیروان نزدیک و خاص او حواریون نام داشتند که دوازده نفر بودند و همیشه همراه حضرت بودند. مسیح(ع) که از ۳۰ سالگی به نبوت برگزیده شد، سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد و آنان تصمیم به قتل وی گرفتند. زیرا سران یهودی از این‏که مردم به عیسی(ع) علاقه‏مند می‏شدند، احساس نگرانی نموده و می‏دانستند اگر او را آزاد بگذارند، همه مردم به او ایمان می‏آورند. روی گردانی یهودیان از بزرگان خود باعث شد تا سران یهود به این نتیجه برسند که باید عیسی(ع) را برای حفظ قوم خود، قربانی نمایند. در آن حالْ، چون خواستند آن حضرت را از میان بردارند، خداوند مسیح(ع) را به آسمان‏ها برد و یهودیان فردی شبیه به عیسی(ع) را به صلیب کشیدند. در روایات اسلامی و شیعی، بازگشت عیسی(ع) مسیح(ع) در زمان ظهور حضرت مهدی موعود(عج) تصریح شده و به نمازگزاردن آن حضرت پشت سر امام عصر اشاره گردیده است. کتاب حضرت عیسی(ع) انجیل نام دارد. نام حضرت عیسی(ع) در سیزده سوره قرآن، ۴۵ بار تکرار شده است.به همین مناسبت به سخنی از حضرت مسیح اشاره می کنیم که در آن ویژگی های دوست و همنشین بیان شده است:

  روزی حواریون حضرت مسیح (ع) به آن حضرت عرض کردند: یا روح‌الله من نجالس؟ این روح خدا، با چه کسی رفاقت بکنیم؟»

  حضرت مسیح (ع) فرمودند: با این سه نفر:

  اول: «من یذکرکم الله رویته»؛ آن کسی که با دیدن او به یاد خدا بیفتید.

  از امام صادق (ع) پرسیدند: آیا این حدیث «النظر الی وجه العالم عباده» نظر کردن به عالم عبادت می‌باشد درست است؟ امام (ع) فرمودند:‌ نه، کلیت ندارد؛ هر عالمی این‌جور نیست. الذی اذا نظرت الیه ذکرک الاخره؛ منظور از عالم در این حدیث کسی است که اگر به او نگاه کنی، نگاه کردن به او، تو را به یاد آخرت  بیندازد. ولی نگاه کردن به عالمی که انسان را به یاد خدا نمی‌اندازد، نگاه کردن به او فتنه است.

  در حدیث دیگری نیز آمده که پیش هر عالمی ننشینید، مگر اینکه آن عالم شما را از این چند خصلت به این چند خصلت دعوت کند. از شک به یقین، از ریاکاری به اخلاص، از رغبت به دنیا به زهد نسبت به دنیا.

  دوم: «من یزید فی علمکم منطقه» باکسی دوست شوید که وقتی سخن می‌گوید، علم شما زیاد می‌شود.

  پس حضرت مسیح (ع) به حواریون فرمود: با کسی دوست شوید که وقتی با او نشست و برخاست و گفت‌وگو و مباحثه می‌کنید، علمتان زیاد می‌شود. کسی که نه بر فرزندانشان می‌گویند:‌ ما راضی نیستیم که تو طلبه بشوی! در آخرت گرفتارند.

  سوم: «مَنْ یُرَغبَکُم فِی الآخِرَهِ عَمَلُهُ»:‌ با کسی دوست شوید که عمل او شما را نسبت به آخرت ترغیب می‌کند.

  با هر که نشستی و نشد جمع دلت/ ز تو نرهید زحمت آب و گلت/ زنهار ز صحبتش گریزان می‌باش/ ورنه نکند روح عزیزان بحلت

  اگر گرفتار دوست بد شوید، شما هم بد می‌شوید. رفیق خوب خیلی ارزش دارد.

  منبع مطلب : eskimia.ir

  مدیر محترم سایت eskimia.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  3 خصوصیت همنشین خوب در کلام حضرت عیسی(ع)

  3 خصوصیت همنشین خوب در کلام حضرت عیسی(ع)

  پیامبر خدا حضرت محمد مصطفی صلی‌ الله ‌علیه و ‌آله:

  حواریان عیسی علیه‌ السلام عرض کردند: یا روح اللّه‌! پس با چه کسی همنشین شویم؟ فرمود: با آن که دیدنش شما را به یاد خدا اندازد و گفتارش بر دانش شما بیفزاید و کردارش شما را به آخرت تشویق کند.

  متن حدیث: 

  رسولُ اللّه صلی‌ الله ‌علیه و ‌آله :

  قالُوا [الحَوارِیّونَ لعیسی علیه السلام] : یا رُوحَ اللّه، فمَن نُجالِسُ إذا؟ قالَ: مَن یُذَکِّرُکُمُ اللّه‌َ رُؤیَتُهُ، و یَزیدُ فی عِلْمِکُم منطِقُهُ  و یُرَغِّبُکُم فی الآخِرَةِ عَمَلُهُ.

  "تحف العقول، صفحه ۴۴"

  منبع مطلب : www.afkarnews.com

  مدیر محترم سایت www.afkarnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ویژ گی های همنشین خوب از نظر حضرت عیسی ع

  ویژگی های همنشین خوب از نظر حضرت عیسی علیه السلام 

  مسیح ع

  در حدیث است و شاید از پیامبر اکرم باشد که‏ حواریین عیسی علیه السلام از او سؤال کردند: «''یا روح الله! من نجالس؟''» ما با کی همنشینی کنیم؟

  فرمود: «من یذکرکم الله رؤیته و یزید فی علمکم‏ منطقه و یرغبکم فی الخیر عمله». با کسی بنشینید که وقتی او را می‏بینید به یاد خدا بیفتید. در سیمای او، در وجناتش خداترسی و خداپرستی را بیابید، با آن کسی که علاوه بر این، یزید فی علمکم منطقه سخن‏ که می‏گوید از سخنش استفاده می‏کنید، بر علم شما می‏افزاید.

  یرغبکم فی‏ الخیر عمله وقتی به عملش نگاه می‏کنید، به کار خیر تشویق می‏شوید. با چنین کسانی نشست و برخاست کنید.

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید