توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حضرت عیسی چند سال قبل از تولد حضرت محمد بشارت پیامبری او را داده بود

  1 بازدید

  حضرت عیسی چند سال قبل از تولد حضرت محمد بشارت پیامبری او را داده بود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  پیامبر اسلام(ص) چند سال بعد از حضرت عیسی(ع) به پیامبری مبعوث شد؟

  منبع مطلب : btid.org

  مدیر محترم سایت btid.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا حضرت عیسی آمدن حضرت محمد (ص) را بشارت داده است و آیا فرموده است هر کس فقط به من ایمان بیاورد وارد بهشت می شود ، یا اینکه انجیل تحریف شده است؟ - گنجینه پاسخ ها - اسلام کوئست - مرجعی برای پاسخگویی به سوالات دینی، اعتقادی و شرعی

  قرآن مجید می فرماید: " و (به یاد آورید) هنگامی را که عیسی بن مریم گفت: «ای بنی اسرائیل! من فرستاده خدا به سوی شما هستم در حالی که تصدیق‏کننده کتابی که قبل از من فرستاده شده [تورات‏] می‏باشم، و بشارت‏دهنده به رسولی که بعد از من می‏آید و نام او احمد است!» هنگامی که او [احمد] با معجزات و دلایل روشن به سراغ آنان آمد، گفتند: «این سحری است آشکار»![1]

  بنا بر این حضرت عیسی (ع) آخرین پیامبر نبوده بلکه واسطه بین دو پیامبر بوده و نبوت حضرت موسی(ع) و کتاب او را، به نبوت پیامبر اسلام و کتاب او، پیوند ‏داده است و تناقضی میان رسالت ها و رهبری های الاهی وجود ندارد، بلکه یکی، دیگری را تکمیل می‏ کند[2]. همان طور که حضرت مسیح (ع) نیز ادعایی جز رسالت الاهی، آن هم در مقطع خاصی از زمان نداشت.

  اما اینکه بشارت حضرت عیسی (ع) به آمدن رسول گرامی اسلام (ص) در همین کتاب انجیل موجود بوده یا در انجیل زمان آن حضرت یا در جای دیگر، باید در محل خود بحث شود. در این باره نک: نمایه: بشارت آمدن حضرت محمد (ص) در انجیل، سؤال 2924 (سایت: 3129) .

  بدون شک کتابی به نام انجیل که امروز در دست مسیحیان است از قبیل کتاب های نازل شده بر پیامبران بزرگ خدا نیست، با یک مطالعه اجمالی انجیل های موجود روشن می شود که این کتاب مجموعه‏ای است از مطالبی که به وسیله یاران آن حضرت یا افرادی که بعد از آنها پا به عرصه وجود گذاشته اند، جمع آوری شده و تألیف یافته است. که قسمتی از تعلیمات حضرت عیسی (ع) و بخشی از محتوای کتب آسمانی آنها در ضمن گفته‏های پیروانشان، به این کتاب ها انتقال یافته است. همین روش در مورد تورات نیز صادق است، به همین دلیل نمی‏توان همه آنچه را در عهد قدیم (تورات و کتاب های وابسته به آن) و عهد جدید (انجیل و کتب وابسته به آن) آمده است پذیرفت، و نه همه آن را انکار نمود، بلکه مخلوطی است از تعلیمات این دو پیامبر بزرگ، با افکار و اندیشه‏های دیگران.

  بنابر این اگر در کتاب های انجیل موجود بشارت به ظهور پیامبر اسلام (ص) نیامده است اما این دلیل بر نبودن آن در انجیل اولیه و در تعالیم حضرت عیسی (ع) نیست .علاوه بر این که در همین انجیل های موجود نیز با تعبیرات فراوانی بشارت به ظهور شخص بزرگی آمده است که نشانه‏های آن جز بر اسلام و آورنده آن تطبیق نمی‏کند. اما همان طور که مسیحی شناسان اذعان دارند، تشخیص مطالب انجیل عیسی (ع) یا گفته های وی از آنچه دیگران افزوده اند، بر اساس منابع مسیحی ممکن نیست و راهی جز مراجعه به قرآن که (مهیمن) بر کتاب های الاهی است وجود ندارد[3].

  اما این جمله که حضرت عیسی در انجیل فرموده باشد فقط به من ایمان بیاورید تا وارد بهشت شوید، باید توجه داشت که هر پیامبری مأمور دعوت نمودن مردم زمان خود به دینی است که خود از طرف خداوند برای هدایت مردم زمان خود آورده است و برای این منظور باید اجر و پاداش معنوی انان را تضمین نماید. علاوه بر این، معنای چنین کلامی این است که: کسانی که در زمان حضرت عیسی (ع) واقعاً به آن حضرت ایمان آورده باشند و به همه دستورات آن حضرت عمل کرده باشند به بهشت وارد خواهند شد. شکی نیست که ایمان کامل و واقعی به حضرت عیسی (ع) به معنای ایمان به تمام آموزه ها و دستوراتی است که در جهت ادای رسالت خود به مردم ابلاغ فرموده اند، ازجمله بشارت به آمدن پیامبری به اسم "احمد "که همان پیامبر اسلام(ص) است.

  بنا بر این کسانی که به تمام گفته های حضرت عیسی علی الخصوص بشارت دادن وی به آمدن پیامبری بنام احمد که دارای معجزه قرآن (آن هم قرآنی که مصون از تحریف است)، ایمان داشته باشند لازم است در این زمان مؤمن و مطیع دستورات اسلام باشند.

  جهت آگاهی بیشتر مراجعه شود به:

  1. نمایه: انجیل عصر پیامبر، سؤال شماره 2664 (سایت: 2862).

  2. نمایه: تحریف ناپذیری قرآن، سؤال شماره 453 (سایت: 486).

  منبع مطلب : www.islamquest.net

  مدیر محترم سایت www.islamquest.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  دانیال پاک طینت : ۵۷۰ سال قبل از تولد پیامبر

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ارغوان : اصلا خوب نبود

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  خ 2 ماه قبل
  0

  ۵خ

  سلام 5 ماه قبل
  2

  مرسی ممنون بابت جواب

  کامبیز 1 سال قبل
  -1

  از کجا بدانیم قران تحریف نشده

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  حضرت عیسی چند سال قبل از تولد حضرت محمد ص بشارت پیامبری اورا داده است

  0
  نهال 3 ماه قبل

  حضرت عیسی چند سال قبل از تولد حضرت محمد ص بشارت پیامبری اورا داده است

  ارغوان 1 سال قبل
  4

  اصلا خوب نبود

  دانیال پاک طینت 1 سال قبل
  7

  ۵۷۰ سال قبل از تولد پیامبر

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  سلام خوب بود

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  نمی دانم

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  زر نرن بابا من خودم موندم

  تینا 2 سال قبل
  -1

  تینا هستم میخواستم بگم که جواب این سوال که ازتون پرسیدم چیست لطفا همین الان جوابمو بدید

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید