توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  1 بازدید

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ - راهنمای میزان حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ - راهنمای میزان حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟ - راهنمای میزان حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

  دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ، وظیفه مهم تربیت معلم برای وزارت آموزش و پرورش کشور را بر عهده دارند و در تمام استان ها با توجه به نیاز منطقه ، در تعدادی از رشته های شغلی دانشجو معلم پذیرش می کنند. دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از همان ابتدای ورود به دانشگاه از حقوق و مزایایی برخوردار هستند که البته بخشی از حقوق آنها در مقابل خدمات و امکاناتی که ارائه می شود ، کسر می گردد. در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سال 99 چقدر است؟ و چه مواردی باعث کسر حقوق می شود.

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  حقوق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان تابع تصمیمات مجلس و شورای نگهبان است. و با توجه به گفته های  مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی آموزش و پرورش در سال 99 هر مبلغی که برای کارمندان دولت در نظر گرفته شود ، برای دانشجویان نیز اعمال می شود برای سال 99 نیز آنطور که مجلس تصویب و شورای نگبهان تایید کرده است ، حداقل حقوق کارمندان دولت 2/800/000 تومان می باشد و این حقوق شامل حال دانشجو معلمان نیز هست و هیچ محدودیتی جهت در نظر گرفتن حداقل حقوق کارمندان برای دانشجو معلمان وجود ندارد زیرا آنها جز کارمندان دولت محسوب می شوند.

  جزئیات کسر از حقوق دانشجو معلمان

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به صورت ماهانه پرداخت می شود اما دانشجویانی که از امکانات دانشگاه استفاده می کنند ، حقوق کمتری به آنها تعلق می گیرد که درصد کسر از حقوق به صورت زیر است :

  پس به ترتیب حقوق دریافتی دانشجویان گروه اول در سال 99 حدود 1/540/000 تومان ، گروه دوم حدود 1/960/000 تومان ، گروه سوم حدود 2/240/000 تومان و گروه چهارم نیز حدود 2/520/000 تومان در ماه می باشد.

  شما عزیزان میتوانید هرگونه سوال و ابهام خود را در مورد جزئیات کسر از حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از مشاوران ارشد ما در پاسخ با ما بپرسید ، کارشناسان ما تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل از 8 صبح لغایت 12 شب پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

  همین حالا تماس بگیرید 

  تماس از سراسر کشور 9099071612

  تماس از استان تهران 9092301611

  تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، حتی ایام تعطیل 

  مزایا و معایب دانشگاه فرهنگیان

  توجه داشته باشید که شما برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هیچ گونه هزینه تحصیلی و شهریه پرداخت نمی کنید و تمام خدمات آموزشی ارائه شده رایگان است. بعضی از داوطلبان پردیس های دانشگاه فرهنگیان را با واحد های پردیس خودگردان اشتباه می گیرند ولی این دو دانشگاه فرق دارند شما برای تحصیل در پردیس فرهنگیان شهریه پرداخت نمی کنید اما برای تحصیل در پردیس خودگردان باید شهریه پرداخت نمایید.

  دانشجویان دانشگاه فرهنگیان علاوه بر دریافت حقوق ماهانه از مزایای دیگری نیز برخودار هستند از جمله :

  البته با وجود آنکه مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان از معایب آن بیشتر است ، بسیاری از دانشجویان در خصوص کسر هزینه خوابگاه و هزینه غذا از حقوق ماهانه اعتراض دارند و خواستار لغو کسر 45 درصد از حقوق شان هستند اما طبق گفته مسئولان دانشگاه ، رقمی که از حقوق دانشجویان به عنوان هزینه خوابگاه و غذا کسر می شود ، بسیار کمتر از مبلغی است دانشجو خودش هزینه کند. هزینه سه وعده غذایی صبحانه ، ناهار ، شام ، هزینه سکونت و منزل دانشجویی را اگر به صورت آزا حساب کنید ، بیشتر از مبلغی است که دانشگاه در قبال ارائه همین امکانات از حقوق شما کسر می کند.

  حقوق دانشجویان فارغ التحصیل شده دانشگاه فرهنگیان چقدر است؟

  حقوق معلمانی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شده اند ، از حقوق دانشجویان این دانشگاه بیشتر است.  حداقل دستمزد ماهانه سال 98 برای معلمان آموزش و پرورش 4/300/000 تومان بوده است و در سال 99 با 15 تا 50 درصد افزایش حداقل دستمزد ماهانه 5/800/000 تومان تعیین شده است. البته سابقه کار بیشتر ، صلاحیت های معلمی ، گذراندن دوره های ضمن خدمت فرهنگیان در سایت ال تی ام اس ، نظام رتبه بندی معلمان و ارتقا رتبه و …. همگی در افزایش حقوق تاثیر گذار هستند.

  در مورد دوره های ضمن خدمت آموزش و پرورش سوالی دارید؟

  همین حالا تماس بگیرید

  تماس از سراسر کشور 9099071612

  تماس از استان تهران 9092301611

  تماس از طریق تلفن ثابت بدون کد و صفر، 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

  میزان تقریبی افزایش حقوق در هر رتبه به صورت زیر است :

  جزئیات بیشتر در خصوص افزایش حقوق دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان را از طریق تماس با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی پاسخ با ما جویا شوید.

  منبع مطلب : pasokhbama.com

  مدیر محترم سایت pasokhbama.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  آیا دانشگاه فرهنگیان خوب است

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانشگاه فرهنگیان چه امتیازهای برای داوطلبان و دانشجومعلمان آن دارد؟ آیا دانشگاه فرهنگیان خوبه یا بد؟ کسانی که این دانشگاه را انتخاب کردند، چه احساسی نسبت به تصمیم دیروز خود دارند؟

  حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان چقدر است ؟

  ◀️ ۱- ماهانه بهتون حقوق یا کمک هزینه تحصیلی میدن که آخرین حکم دانشجوها حدود ۱.۵۶۳.۰۰۰ هزار تومان بوده و قراره  سال ۹۹ بشه ۲.۸۰۰.۰۰۰ تومان و سالانه بهش اضافه میشه.

  البته این مبلغ همش توی جیب دانشجو نمیره و کسانی که از خوابگاه استفاده میکنن حدود ۴۵ درصد و اگر از خوابگاه استفاده نکنن حدود ۲۵ درصد این مبلغ از حقوقشون کسر میشه.

  ضمنا دقت کنید که پردیس فرهنگیان با پردیس خودگردان (بین الملل) فرق داره هرچند هر دو اول اسمشون پردیس هست. شما در حین تحصیل در پردیس فرهنگیان شهریه پرداخت نمی کنید اما برای تحصیل در پردیس خودگردان باید شهریه پرداخت کنید.

  حداقل حقوق به دانشجو معلمان سراسر کشور تعلق می‌گیرد

  مبلغ حکم 28,000,000

  تاریخ اجرای حکم 99/1/1

  تصویر فیش حقوقی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان / فیش حقوقی دانشجو معلمان

  ??? مطلب مرتبط با دانشگاه فرهنگیان: شرایط دانشگاه فرهنگیان

  ◀️ ۲- آقایان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان نیازی به رفتن به خدمت سربازی ندارند. البته طبق اخرین اخبار باید آقایان پس از پایان دوره تحصیلی دوره رزم مقدماتی رو انجام بدن.

  ◀️ ۳- شما در آینده به عنوان معلم آموزش و پرورش استخدام میشین و دغدغه بیکاری ندارید.

  ◀️ ۴- دوره ۴ ساله دانشجویی شما جزو سوابق کاریتون به حساب میاد و در این ۴ سال استخدام رسمی آزمایشی هستید. بعد از ۴ سال بصورت رسمی بعنوان معلم استخدام آموزش و پرورش خواهید شد.

  چند مورد هست که سبب رغبت ما به این مجموعه می‌شود و از امتیازهای دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبان و دانشجومعلمان حساب می شود:

  ?۱. تضمین شغلی:

  از بدو ورود به دانشگاه، شما در استخدام وزارت آموزش و پرورش هستید و با قوانین فعلی ۴سال تحصیل جزو سابقه کار شما حساب می‌شود و مشمول حقوق و کمک هزینه تحصیلی می‌شوید.

  ?۲. آینده:

  در تمامی رشته‌های دانشگاه فرهنگیان امکان ادامه رشته تا دکتری وجود دارد پس نگرانی در خصوص ادامه تحصیل نداشته باشید. اگر دغدغه خدمت رسانی اجتماعی در سطح کلان دارید و به گرفتن مسئولیت‌هایی در سطح شهرستان نظیر شورای شهر و فرمانداری و حتی بالاتر نمایندگی مجلس، می‌اندیشید مسیر دانشگاه فرهنگیان و معلمی یک راه #میانبر است. می‌توانید خودتان به صورت تجربی بررسی کنید.

  ?۳. اهمیت شغل:

  اگر مشکلات جامعه و نسل سازی برایتان مهم است بهترین راه برای اثرگذاری در این زمینه معلمی ست. همه ما از مشکلاتی نظیر فساد و رانت خواری، مسئولین ناتوان و بی دغدغه، خروج نخبه‌ها از کشور، معضلات فرهنگی مانند اعتیاد و مسئله حجاب، عدم تربیت جنسی جوانان و… مطلعیم و باید بگوییم ثمربخش‌ترین مسیر برای بهبود اوضاع داشتن معلمانی ست که واقعا معلم باشند.

  ?۴. تحول:

  اگر خواهان تحول در این نهاد مقدس هستید بهترین مسیر، مسیر دانشگاه فرهنگیان است. همه از سیاست زدگی و برخی ایرادات ریشه‌ای در این وزارتخانه آگاهیم و متاسفانه شاهدیم که سند تحول بنیادین و راهبری آموزش و پرورش و معلمی به سمت تمدن‌سازی و تحول‌خواهی بسیار کند پیش می‌رود.

  ??? مطلب مرتبط با دانشگاه فرهنگیان: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چطور است 

  ?برای بهبود این شرایط نیاز به تربیت نسلی از معلمان است که واقعا دغدغه و تفکرات بزرگی داشته باشند و با مطالبه گری، اجرای سند و تحول در نظام کم کارآمد فعلی آموزش و پرورش را پیگیری کنند.
  ?در یک کلام می‌شود گفت: معلمی شغلی است که فقط شغل نیست. خدمت رسانی اجتماعی، فعالیت جهادی، تحصیل دائم علوم، تربیت نسل ها، اثر گذاری بر سرنوشت کشور در دل آن نهفته است.

  ?با وجود عناصر فوق شما حتما علاقه، استعداد و توانمندی خودتان را مدنظر قرار بدهید و به شرایط معلمی از قبیل: کلاس داری و بروز نگه داشتن اطلاعات و شیوه تدریس، ۳۰ سال خدمت و… توجه کنید.

  ?اگر فقط به نیت تضمین شغلی و یا عدم اعزام به خدمت سربازی برای پسران و دیگر امتیازات مادی این دانشگاه آن را انتخاب کنید قطعا در طول دوران تحصیل و تدریس با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهید شد.

  ???مطلب مرتبط با دانشگاه فرهنگیان: کارنامه قبولی دانشگاه فرهنگیان رشته انسانی 

  سال 98 نفر اول کنکور انسانی با قاطعیت تمام دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کرد.

  کدام رتبه برتر دیگر این دانشگاه را انتخاب کرده؟ فیلم رتبه های برتر که دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کردند و نظر امروز آنها . . .????

  منبع: دانشگاه فرهنگیان

  منبع :‌ انتشارات مشاوران آموزش

  منبع مطلب : ensanibook.ir

  مدیر محترم سایت ensanibook.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کاهش باورنکردنی حقوق دانشجومعلمان

  کاهش باورنکردنی حقوق دانشجومعلمان

  "دانشگاه فرهنگیان" که قرار است متولی اصلی تربیت و تأمین معلم مورد نیاز برای آموزش و پرورش باشد، این روزها که این وزارتخانه با مشکل جدی کمبود معلم دست و پنجه نرم می‌کند و انتظارات بیشتری از این دانشگاه وجود دارد، درگیر حداقل‌هایی است که دانشجومعلمان آنها را بازگو می‌کنند.

  دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان که برخی از آنها، همین مهر امسال به‌عنوان معلم وارد کلاس‌های درس می‌شوند از واقعیت‌های دوران تحصیل خود در این دانشگاهو مشکلات مختلف می‌گویند، مشکلاتی در کیفیت آموزش‌، سرانه دانشجویی و وضعیت هیات علمی نامناسب دانشگاه و حالا همین مسائل فضایی را ایجاد کرده است که در مقایسه با سایر دانشگاه‌های کشور از حیث کیفیت تفاوت عجیبی را تجربه ‌کنند.

  بیشتر دانشجو معلمان می‌گویند این ۴ سال بگذرد و راحت شویم؛ از نظر آموزشی نیز به خاطر کمبود بودجه و میزان حقوقی که به اساتید می‌دهند نمی‌توانند هیات علمی خوب جذب کنند و حالا همین مشکلات باعث شده است تا آنها نامه‌ای را درباره مشکلاتشان تهیه و به فراکسیون فرهنگیان مجلس ارائه دهند.

  محمد ایمان مظلومی از دانشجومعلمان پردیس شهید رجایی شیراز، درباره مشکلات دانشجو معلمان می‌گوید: مشکل دانشجومعلمان ۹ ساله است درست از زمانی که تربیت معلم قدیم تبدیل به دانشگاه شد و این تغییر متأسفانه صرفاً در عنوان رخ داده است و مزیت دانشگاه‌های دولتی دیگر به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده نشده است حتی وزارت علوم به دانشگاه فرهنگیان سرانه غذایی نمی‌دهد.

  غذای دانشجومعلمان ۱۰ برابر گرانتر

  او معتقد است که وزارت علوم اهمیت دانشگاه فرهنگیان را احساس نکرده است چرا که اگر اینگونه بود این دانشگاه را از سرانه غذایی و رفاهی که تمام دانشگا‌ه‌های دولتی از آن بهره می‌برند، محروم نمی‌کرد این شرایط باعث شده که هم‌اکنون هزینه غذای دانشجو معلمان بسیار گران‌تر یعنی حدود ۱۰ برابر بیشتر از دانشگاه‌های دولتی باشد.

  ۳۵ درصد از حقوق را برای سرانه غذا کسر می‌کنند!

  این دانشجو معلم می‌گوید: در سال ۹۹ اگر یک دانشجو بخواهد در دانشگاه‌های دولتی سه وعده غذا بخورد هزینه صبحانه ۹۰۰ تومان، ناهار و شام ۲۰۰۰ تومان است و در ماه ۱۴۷ هزار تومان می‌شود اما دانشگاه فرهنگیان ماهیانه یک میلیون و ۲۶۳ هزار تومان از دانشجو معلمان کسر می‌کند که ۴۵ درصد حقوق آنها می‌شود، طبق گفته مسئولان دانشگاه ۳۵ درصد آن مربوط به غذاست.

  او عنوان می‌کند: اگر بخواهیم این هزینه را با دانشجویان دولتی مقایسه کنیم تفاوت ۱۰ برابری است؛ بعد از مصاحبه رئیس دانشگاه فرهنگیان که اعلام کرد از همه دانشجو معلمان ۴۵ درصد کسر نمی‌‌کنیم و آنهایی که از غذا و خوابگاه استفاده نمی‌کنند ۱۰ درصد از حقوقشان کسر می‌شود، نامه‌ای را نوشتیم.

  چرا با جزییات نمی‌گویند ۴۵ درصد از حقوق برای چه کسر می‌شود؟

  این دانشجو معلم می‌گوید: این صحبت‌ها با واکنش شدید دانشجومعلمان در فضای مجازی همراه شد و به فکر ارائه نامه و جمع‌آوری امضا افتادند، مسئولان و هیات امنای دانشگاه فرهنگیان با دانشجومعلمان صادق نیستند مثلاً تا به حال با جزییات اعلام نشده است کسر ۴۵ درصد از حقوق بابت چه مواردی هزینه می‌شود.

  این دانشجو معلم اشاره می‌کند: سال گذشته حقوق ما یک میلیون و ۵۶۰ هزار تومان بود و ۴۵ درصد آن کسر می‌شد که معادل ۷۰۰ هزار تومان بود، امسال حقوق دانشجومعلمان به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است اما ۴۵ درصد آن که معادل یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان است، کسر می‌شود!

  چرا مسئولان نمی‌گویند هزینه خوابگاه و غذا چقدر است؛ معتقدیم که تعیین درصد ثابت برای کسر از حقوق دانشجو معلمان اشتباه است.

  او معتقد است: مجموعه دانشگاه فرهنگیان برای ارتباط گرفتن با نماینده‌ها و احقاق حقوق دانشجومعلمان کوتاهی می‌کنند؛ مسئولان آموزش و پرورش هم نمی‌دانند این کسورات به چه نحو است و برای چه کسر می‌شود و این موضوع بیان می‌شود چون این روند از گذشته وجود داشته است باید ادامه یابد.

  وضعیت دانشگاه شهید رجایی در مقایسه با دانشگاه فرهنگیان بهتر است و آنها سرانه غذایی دارد، یکی از سؤالات هم این است چرا بین دو دانشگاه تربیت معلم فرق وجود دارد؟

  در خوابگاه و فضا هم مشکل داریم

  او در ادامه با اشاره به سایر مشکلات دانشجومعلمان بیان می‌کند: دانشجویان وقتی وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند با مشاهده ساختمان‌های فرسوده که مربوط به دبیرستان یا مراکز تربیت معلم ۳۰ سال قبل است، واقعاً دچار افسردگی می‌شوند، از نظر خوابگاهی هم وضعیت خوابگاه دانشگاه فرهنگیان نامناسب است مثلاً در دانشگاه‌های دیگر، ۵ یا ۶ نفر در یک اتفاق هستند اما در دانشگاه فرهنگیان میانگین تعداد افراد یک‌اتاق ۱۲ نفر است.

  او می‌گوید: پیگیری دانشجومعلمان برای حل مشکلات بسیار زیاد بود و نسبت به مسئولان دانشگاه بسیار بیشتر مطالبه‌گر و دغدغه‌مند هستند؛ آقای حاجی بابایی تنها فردی بود که در مجلس به فکر ما بود و در بحث حقوق دانشجومعلمان گفت که آنها باید حداقل حقوق را دریافت کنند همچنین پرداخت عیدی به دانشجو معلمان نیز عملیاتی شد؛ هم اکنون دانشجو معلمان خواستار لغو کسر ۴۵ درصد از حقوق شان هستند و توقع ما از مجلس این است با توجه به اهمیت دانشگاه، نگاه ویژه به دانشگاه فرهنگیان داشته باشند و این تبعیض پایان داده شود.

  در تابستان هم ۱۰ درصد از حقوق کسر می‌کنند

  او بیان می‌کند: در تابستان که آموزش وجود ندارد و دانشجویان غذا و خوابگاه استفاده نمی‌کنند، ماهانه ۱۰ درصد از حقوق دانشجویان ترددی و خوابگاهی کسر می‌شود که ماهانه ۲۸۰ هزار تومان می‌شود؛ در طول دوران کرونا که دانشگاه تعطیل شد، گفتند ۱۰ درصد یعنی ۲۸۰ هزار تومان از حقوق ما کسر می‌کنند اما از دانشجویان ترددی و خوابگاهی از اردیبهشت تا خرداد ماهانه ۲۵ درصد کسر می‌کنند یعنی ماهانه ۷۰۰ هزار تومان بابت دانشگاه خالی از حقوق دانشجو معلمان کسر می‌شود!

  منبع مطلب : www.gostaresh.news

  مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هلیا 30 روز قبل
  1

  رشته هنر در دانشگاه فرهنگیان حقوق دارد؟؟

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید