توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی چقدر اضافه شد

  1 بازدید

  حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی چقدر اضافه شد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  با افزایش ۲۶ درصدی حداقل مستمری، دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر خواهد بود؟

  به گزارش شهرآرانیوز، معادله میزان دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی، تا روز‌های پایانی سومین ماه سال، همچنان بدون جواب مانده است. در روز‌های گذشته، اعداد متناقض و گاهاً غیرقابل قبولی از مجاری رسمی به گوش رسید؛ دولتی‌ها ادعا کردند که حقوق بازنشستگان به ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان خواهد رسید البته این حرف را خیلی زود پس گرفتند، اما حقیقت این است که درصورت اعمال افزایش ۲۶ درصدی شورایعالی کار برای حداقل مستمری، پایه مستمری به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان خواهد رسید که با احتساب مزایای مزدی بازنشستگان که حدود ۲۰۰ هزار تومان است، نهایتاً به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان خواهد رسید؛ حال چگونه قرار است فاصله این رقم ناچیز با اعدادی مانند ۲ میلیون و ۷۰۰ یا ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان پرشود؟

  اکبر شوکت (عضو هیات امنای تامین اجتماعی) در این رابطه با تاکید بر اینکه اگر ما می‌گوییم ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، فقط نظر شخصی خود را می‌گوییم و قصد ما مطالبه‌گری از دولت است؛ می‌گوید: اگر افزایش حقوق را به علاوه همسان‌سازی درنظر بگیریم، به این رقم‌ها نزدیک می‌شویم؛ خواسته ما این است که دولت منابعی برای همسان‌سازی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار دهد تا حقوق بازنشستگان به مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ یا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بی‌عدالتی میان بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی وجود نداشته باشد.

  وی ادامه می‌دهد: دولت برای برقراری عدالت باید منابع همسان‌سازی را در اختیار سازمان قرار دهد؛ با توجه به اینکه تصمیمات نادرست اقتصادی دولت، موجب به وجود آمدن تورم شده و کارگران و بازنشستگان هیچ نقشی در به وجود آمدن تورم ندارند و همیشه بار سنگین دشورای‌های اقتصادی ازجمله گرانی‌ها و تحریم را بر دوش کشیده‌اند، حداقل کاری که دولت می‌تواند انجام بدهد تا کارگران بازنشسته بتوانند اندکی به دریافتی عادلانه‌تر نزدیک شوند، تخصیص منابع ریالی برای اجرای همسان‌سازی است. این منابع باید به نحوی به سازمان اختصاص یابد که با احتساب افزایش مستمری‌ها، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به حقوق بازنشستگان کشوری نزدیک شده و عدالت برقرار شود.

  شوکت در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون تخصیص منابع برای اجرای همسان‌سازی به سرانجام رسیده یا خیر؛ می‌گوید: بحث اختصاص منابع توسط وزیر کار و مدیرعامل سازمان در حال پیگیری است و طبق شنیده‌های ما، یک توافقی میان سازمان برنامه و بودجه و سازمان تامین اجتماعی مبنی بر واگذاری سهام برخی شرکت‌ها به سازمان صورت گرفته، ولی باید منتظر مصوبه هیات وزیران باشیم. به همین دلیل از هیات وزیران انتظار داریم منابع همسان‌سازی به درستی و به اندازه کافی در اختیار سازمان قرار بگیرد.

  عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی در رابطه با درصد افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ می‌گوید: براساس مواد ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی باید ۲۶ درصدی را که برای افزایش حداقل حقوق شاغلان تصویب کرده‌اند، برای افزایش مستمری بازنشستگان نیز لحاظ کنند؛ با اعمال این افزایش، حداقل مستمری به یک میلیون و ۹۱۱ هزار تومان می‌رسد و با احتساب مزایای جانبی ۲۰۰ هزار تومانی، در نهایت دریافتی بازنشسته حداقل‌بگیر به همان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌رسد، اما انتظار ما از دولت این است که با اختصاص منابع همسان‌سازی، دریافتی بازنشسته کارگری را به پایه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی برساند که برای بازنشستگان کشوری و لشگری در نظر گرفته‌اند.

  شوکت در پایان تاکید می‌کند: انتظار داریم این منابع حداکثر تا ماه بعد در اختیار سازمان قرار بگیرد و بازنشستگان بتوانند ماه آینده مستمری افزایش یافته را به اضافه رقم همسان‌سازی دریافت کنند؛ ما در سال سوم برنامه توسعه ششم قرار داریم و طبق الزامات برنامه ششم، امسال دولت باید حتماً همسان‌سازی را اجرایی کند.

  منبع: ایلنا

  حداقل حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ + جزئیات

  وی با بیان اینکه دستمزد کارگران ۲۶ درصد افزایش یافت و بر همین میزان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز افزایش می‌یابد، افزود: در حال مذاکره هستیم تا دیگر مزایا را برای بازنشستگان نیز افزایش دهیم.  دهقان کیا بیان کرد: طبق ماده ۱۱۱ قانون سازمان تامین اجتماعی هر دستمزدی که برای حداقل حقوق کارگران تعیین می شود، باید برای حداقل بگیران بازنشسته تامین اجتماعی نیز اعمال شود.

  رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: بازنشستگان ۳۰ سال کار کردند و حقوق آن ها نباید از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمتر باشد، چراکه بازنشستگان به کمتر از این مبلغ راضی نمی شوند.

  حقوق کارگران بازنشسته زیر ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان نمی‌شود

  علی ربیعی روز گذشته و در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی وجود دارد، اظهارداشت: پیش بینی می کنم حداقل حقوق بازنشستگان ۲ میلیون ۸۵۰ هزار تومان خواهد شد. امسال هم طبق سنت سال‍ های قبل عمل می شود. تا اول هفته آینده درباره این موضوع تصمیم گیری خواهد شد.

  ربیعی اضافه کرد: قطعا بنا داریم بحث همسان سازی حقوق را دنبال کنیم و شرکت هایی که باید تامین مالی شوند در اختیار تامین اجتماعی قرار گرفته است و همسان سازی هم به حداقل دستمزد اضافه می شود. بن خواروبار و حق مسکن بازنشستگان با اینکه یک بار افزایش یافته، افزایش خواهد یافت.

  مزد کارگران حدود ۸ درصد افزایش یافت

  وی در پاسخ به این سوال که چرا قرار است حق مسکن کارگران از ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزارتومان افزایش یابد و حق سنوات آن ها به ۱۰۰ هزار تومان کاهش یابد، گفت: آنچه در این باره صورت گرفته به درخواست و به توافق کارگران بوده است. این افزایش حق مسکن، به کارگران جدید و کم سابقه کمک می کند یعنی در حقیقت پایه سنوات جابجا شده است و به نفع جامعه کارگری در زمان بازنشستگی آنهاست. حدود ۸ درصد مزد کارگران افزایش یافت. حداقل دستمزد به یک میلیون و ۹۱۱ هزارتومان رسید و این افزایش با مجموعه دریافتی کارگران با دو فرزند ۴/۴، ۴ درصد افزایش یافت.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 1 ماه قبل
  0

  سلام من قبلا ثبت نام داشتم ولی دوباره ثبت نام اولی انجام بدیدولی من چطورثبت نام اولی انجام بدهیم هرچ میزنم پروفایل قبلی که کامل هست

  زهرا 1 ماه قبل
  1

  سلام من قبلا ثبت نام کردم ولی میگن دوباره باید پرفایل راپرکنم تاقبت نام انجام بشه ولی نمی‌شه ثبت نام اولی راانجام بدم باتشکر

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید