توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خیانت به میهن یعنی چه چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتار را چگونه به کشور آسیب می رساند

  1 بازدید

  خیانت به میهن یعنی چه چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتار را چگونه به کشور آسیب می رساند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  خیانت به میهن یعنی چه چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتار ها چگونه به کشور آسیب می رساند صفحه 16 تفکر و سبک زندگی هفتم

  جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۶ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم خیانت به میهن یعنی چه چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتار ها چگونه به کشور آسیب می رساند از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : یعنی برخی انسان ها برای هموطنان خود خطرات ایجاد کنند و آرامش سرزمینشان را از بین ببرند. مانند کسانی که اطلاعات مهم و سری کشورمان را در اختیار دشمنان قرار می دهند.

  فاطمه : کسی که اطلاعات محرمانه کشور را در اختیار دشمن قرار داده و جان هموطنان و کشور خودرا به خطر می اندازد و ادم ترسو و کسی که هرجایی یک رفتاری دارد میتواند به کشور خود خیانت کند مانند ملا صالح که براحتی مترجم صدام و به کشور خود خیانت کرد.

  نویسنده : یعنی کشور خود را به چندر غاز دادن و به هموطنان خود خیانت و آینده خود خانواده و هموطنان خود را به باد دادن است.

  شیوا : به نظر من کاری که به ضرر میهن است و به فایده دشمن نان یک کشور.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خیانت به میهن یعنی چه؟چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند؟

  خیانت به میهن یعنی چه؟چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند؟

  خیانت به میهن یعنی چه؟چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند؟

  برای این ساعت در مجله اینترنتی فارسی ها عنوان خیانت به میهن یعنی چه؟چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند؟ به همراه معنی و مفهوم کامل برای شما گردآوری کرده ایم .

  بر طبق قوانین و مقررات کشورها ، به عدم وفاداری مجرمانه اشخاص نسبت به منافع میهن خود ، خیانت بزرگ یا خیانت ملی گفته میشود .

  همچنین به کسی که عمل خیانت از وی سر زده ، خائن اطلاق میگردد .

  شرکت کردن در جنگ علیه کشور خود ، کوشش در براندازی حکومت کشور ، جاسوسی در نیروهای نظامی کشور ، دیپلمات ها یا سرویس های اطلاعاتی کشور برای نیروهای بیگانه و سوقصد به رهبر یا رئیس کشور از جمله موارد خیانت بزرگ به شمار می آید .

  خیانت بزرگ از جرایم سنگین به‌شمار می‌آید و کیفر آن در بسیاری کشورها مرگ است.

  برای موارد و مصادیق خیانت بزرگ در قوانین اساسی و کیفری هر کشور موارد جداگانه یا مختلفی درج شده است .

  باید توجه داشت که مبنای جرم بودن این عمل در حقیقت پیمان شکنی ، بی وفایی و زیر پا گذاشتن حقی است که یک کشور و دولت به عهده شهروندان خود دارد .

  خیانت به میهن یعنی چه؟چند نمونه ذکر کنید و بگویید این رفتارها چگونه به کشور آسیب می رساند؟

  این مطلب از دسته دانستنی ها برای شما گردآوری شده است .

  منبع مطلب : farsiha.ir

  مدیر محترم سایت farsiha.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خیانت به میهن یعنی چه؟ چه عواملی باعث خیانت به میهن می شود؟

  ستاره | سرویس علوم - خیانت واژه‌ی پر استفاده‌ای است که در زمینه‌های مختلفی بکار برده می‌شود؛ ممکن است تا بحال اصطلاحاتی نظیر خیانت در امانت، خیانت در حفظ راز دیگران یا خیانت در رابطه‌های خانوادگی را شنیده باشید؛ اما یکی از سنگین‌ترین و پرهزینه‌ترین خیانت‌ها، خیانت به میهن است.

  خیانت به میهن یعنی چه؟

  خیانت ملی انجام کارها یا فعالیت‌هایی است که به کمک آن‌ها، منافع یک کشور بیگانه را در زمان جنگ یا صلح به زیان میهن خویش تأمین، و امنیت کشور و نظام را به مخاطره اندازد؛ این کارها و فعالیت‌ها می‌تواند بصورت فردی یا گروهی انجام شود.

  چند نمونه از خیانت ملی و آسیب‌هایی که به کشور می‌رساند

  برای خیانت ملی می‌توان به موارد متعددی اشاره کرد؛ بطور مثال:

  ۱. همکاری با دولت‌های خارجی و نشانه دادن به بیگانه‌ها

  اگر هر فرد یا گروهی با دشمنان کشور خود همکاری کرده و اطلاعات مهمی را در اختیار آن‌ها قرار دهد این کار مصادق خیانت ملی است. چرا که دشمنان ممکن است با آگاه شدن نسبت به این اطلاعات، نقاط ضعف و قوت ما را شناسایی کرده و در جهت تضعیف کشور اقدامات خرابکارانه‌ای را انجام دهند.

  ۲. تلاش و دعوت افراد برای کوتاه آمدن در برابر دشمن

  اگر ملتی در برابر دشمنانش ایستادگی کرده و با اعتماد به نفس درست و واقع بینانه، استقلال و عزت ملی خود را حفظ کند و دشمنش نیز روز به روز پلیدتر شود، در چنین شرایطی تلاش و دعوت عده‌ای به کوتاه آمدن در برابر دشمن و تسلیم اراده و خواست نامشروع و زیاده خواهانه آن‌ها می‌تواند نوع دیگری از خیانت ملی باشد.

  ۳. جاسوسی

  جاسوسی را می‌توان در ۴ دسته تقسیم بندی کرد: جاسوسی سیاسی، جاسوسی اقتصادی، جاسوسی نظامی و جاسوسی علمی.

  هر نوع از این جاسوسی‌ها نوعی خیانت ملی است که می‌تواند تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. در خصوص جاسوسی توجه به این نکته ضروری است که بین دو کلمه خیانت به کشور و جاسوسی از نظر لغوی تفاوت وجود دارد. اگر مرتکب عمل مجرمانه یعنی فردی که این کار را انجام می‌دهد، تبعه کشوری باشد که اعمال مزبور را علیه آن کشور مرتکب می‌شود، عمل وی خیانت به کشور نامیده می‌شود ولی اگر آن فرد، تبعه کشور خارجی باشد عنوان عمل وی جاسوسی خواهد بود.

  چه عواملی باعث می شود که فردی به میهن خود خیانت کند؟

  برای آنکه فردی به میهن خود خیانت کند، دلایل زیادی می‌توان برشمرد؛ از جمله خودخواهی، طمع، دشمنی با مردم، نادانی، شرایط بد اقتصادی، انگیزه‌های مالی، اجبار و اضطرار مانند اینکه خانواد فرد در جایی تحت گروگان باشند و از آن‌ها خواسته شود فرد با انجام کارهایی برای آن‌ها به کشور خود خیانت کند. نظر شما چیست؟ به نظر شما چه عواملی باعث می شود که فردی به میهن خود خیانت کند؟

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آیبوکه 23 روز قبل
  1

  از نظر من خیانت به میهن یعنی توسل به جنگ علیه کشور یا پیوستن به دشمنان و کمک رساندن و تسهیل کار دشمن .

  برای ارسال نظر کلیک کنید