توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  داستانی در مورد عشق به میهن بیابید کلاس ششم

  1 بازدید

  داستانی در مورد عشق به میهن بیابید کلاس ششم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  داستانی در مورد عشق به میهن بیابید و در کلاس تعریف کنید فارسی کلاس ششم

  داستانی در مورد عشق به میهن بیابید و در کلاس تعریف کنید فارسی کلاس ششم

  ستارخان، سردارِ مقاومتِ آذربایجان و جنبش مشروطیت نوشته بود:

  من هیچ وقت گریه نمی‌کنم، چون اگه اشک می‌ریختم آذربایجان شکست می‌خورد و اگر آذربایجان شکست بخورد، ایران زمین می‌خورد.

  اما تو مشروطه دو بار، اون هم تو یه روز، اشک ریختم.

  حدود ۹ ماه بود تحت فشار بودیم؛ بدون غذا، بدون لباس. از قرار گاه اومدم بیرون، چشمم به یک زن افتاد با یه بچه تو بغلش. دیدم که بچه از بغل مادرش اومد پایین و چهار دست پا رفت به طرف بوته‌ی علف… علف رو از ریشه در آورد و از شدت گرسنگی شروع کرد خاک ریشه‌ها رو خوردن… با خودم گفتم الان مادرِ اون بچه به من فحش میده و میگه لعنت به ستارخان که مارو به این روز انداخته.

  اما مادر کودک اومد طرفش و بچش رو بغل کرد و گفت : عیبی نداره فرزندم… خاک میخوریم اما خاک نمی‌دهیم… اونجا بود که اشکم در اومد…

  همچنین در مطلب دیگری داستان کوتاه از شهدای حماسه ساز دفاع مقدس تقدیم شما شد که می‌توانید با کلیک بر روی همین لینک بنفش، از آن مطلب نیز بازدید کنید.

  💛 Sci-HuB.iR 💜

  داستانی در مورد عشق به میهن بیابید کلاس ششم – امیرکبیر

  ایران، سال های فراوانی را به یاد دارد که بیگانگان به سرمایه های ملی آن، دست‌اندازی و در سرنوشت ایرانیان دخالت می‌کردند. دوران قاجارها نیز با زورگویی‌های انگلستان و روسیه همراه بود. میرزا تقی خان امیرکبیر از مخالفان گسترش نفوذ تاراج‌گرانه‌ی بیگانگان در ایران بود. او حامی استقلال ملی بود و در برابر خواسته های نابجای بیگانگان، سرسختانه مقاومت می‌کرد. ازاین رو، می‌کوشید از دادن هرگونه امتیازی به این کشورها پرهیز شود.

  ایجاد رابطه با کشورهایی همچون اتریش، ایالات متحده، فرانسه و آلمان، سیاست دیگری برای محدود کردن وابستگی به دو دولت انگلستان و روسیه بود. یکی از نمایندگان انگلیس میگوید: «سعی من و کوشش نماینده روسیه و تلاش مشترک ما، همگی باطل است. کسی نمی‌تواند میرزا تقی خان را از تصمیمش بازدارد»

  میرزا تقی خان امیر کبیر مدت ۳ سال و دو ماه و بیست و هشت روز، صدر اعظم ناصرالدین شاه قاجار را برعهده داشت و در همین مدت توانست منشأ خدمات فراوانی برای کشور شود. اقدامات امیرکبیر مخالفت‌های فراوانی را از بیرون و حتی درون دربار به دنبال داشت اما امیرکبیر بی توجه به مخالفت‌ها به تغییرات زیر بنایی واساسی برای پیشبرد کشور پرداخت. ناظم الاسلام کرمانی معتقد است که «امیرکبیر یکی از کسانی بود که سبب شد مردم ایران در راه تمدن قدم گذارند.»

  امیر کبیر، میرزا محمدتقی خان فراهانی که در مدت کوتاه صدارت 39 ماهه‌ی خود، چنان تحولات شگرفی را در نظام فرهنگی و سیاسی ایران ایجاد کرد که به جرات می‌توان گفت نظیر آن در تمام ادوار تاریخ ایران به چشم نمی‌خورد. اعتلای فرهنگ، بهبود اقتصاد و تطهیر عرصه سیاست کشور، اقدام در جهت احیای دین و بسط عدالت در سطح جامعه، مبارزاتش در جهت قطع نفوذ اجانب و استعمارگران، حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، ریشه‌کن نمودن فقر و بسیاری دیگر از اقداماتی که نتیجه آن تا امروز روز زندگی ایرانیان پابرجاست، نام او را نه تنها در ایران، که در تمام جهان پر آوازه و کم نظیر نموده است و بدون شک همه‌ی اینها ناشی از عشق امیرکبیر به میهن خودش بوده است.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان در مورد عشق به میهن (ایران)

  داستان عشق به میهنم ایران

  عشق به میهن میهن‌دوستی مفهومی است ناظر به عشق و علاقه به میهنو مردم و آمادگی جهت هر گونه فداکاریو پاسداری از استقلال سیاسی و اقتصادی کشور و دفاع از هویت قومی،ملی و فرهنگیآن ملت. میهن دوست فردی است که به سرنوشت کشور و فرهنگ خود حساس است و همه تلاشش را بکار می‌گیرد تا آنها را به بالندگی برساند.

  داستان اول در مورد عشق به میهن

  تمیستوکل پادشاه یونان در آرزوی کاخی به زیبایی تخت جمشید بود یکی سرداران خویش که زبان ایرانیان را می دانست فرا خواند و به او گفت شنیده ام سنگ تراشی بنام مازیار و شاگردش بانو گلدیس پرسپولیس را همچون جواهرات تراش داده اند آنهم به گونه ایی که پیک های سرزمینهای دیگر از این همه زیبایی در شگفت شده اند به ایران رو و به هر گونه که امکان دارد این دو را به یونان بیاور می خواهم آنها پرسپولیس زیباتری در آتن بسازند.

  آن فرمانده یونانی با چند سرباز دیگر با تن پوشی ایرانی به سرزمین ما آمده و پس از چندی با دو هنرمند ایرانی بازگشت. در حالی که دست های آنها بسته ، رویشان زرد و بسیار نحیف و لاغر شده بودند. تمیستوکل دستور داد دست های آنها را باز کنند و به آنها گفت می خواهم هنرمندان یونانی را آموزش دهید و با کمک آنها کاخی باشکوه تر از پرسپولیس برایم بسازید. مازیار سالخورده گفت نقشی که بر دیوارهای تخت جمشید می تراشیم همه عشق است ما نمی توانیم خواسته شما را انجام دهیم پادشاه یونان تمیستوکل برافروخت و آن دو را به زندان افکند.

  مازیار و بانو گلدیس یک سال در بدترین شرایط شکنجه شدند اما برای اجنبی خدمتی نکردند تا اینکه خشایارشاه پس از شکست دادن یونان و فتح آتن آن دو هنرمند دلیر و میهن پرست ایران زمین را آزاد و به همراه خود به ایران بازگرداند و به هر دوی آنها هدیه های ارزشمندی داد. آن هنرمندان نسبت به سرزمین خویش وفادار بودند چرا که پی به قدرت هنر برده بودند به سخن اندیشمند برجسته ایران زمین: در بلند هنگام هیچ نیرویی نمی تواند در برابر فرهنگ و هنر ایستادگی کند.

  داستان دوم در مورد عشق به میهن ایران

  میترادات، دختر مهرداد پادشاه اشکانی خواب دید ماری سیاه به شهر حمله کرده است. سربازان مار را به بند کشیدند و چون پدرش آن مار زشت را بدید دست او را گرفت و به مارپیشکش کرد. مار به دور خود پیچید و او را از شهر برد. چون از شهر دور شدند، ماری دیگر بر سر راه آنها سبز شد و بدین طریق میترادات از مهلکه گریخت و به سوی شهر خویش باز گشت. مردم شادی می کردند و نوازندگان می نواختند. او هم شاد شد، اما همه چیز برای او غریبه و نا آشنا بود. بر لب جوی آبی نشست، ناگهان موهای خویش را خاکستری دید. زنی کامل در آب دیده می شد. از ترس از خواب پرید و ساعت ها بر خود لرزید و به فکر فرو رفت.

  میترادات در آن هنگام تنها ۱۴ سال داشت. چند سال گذشت. در پایان جنگ ایران با سلوکیان (جانشینان اسکندر) فرمانروای آنها اسیر شد. چندی بعد، یک شب در زیر نور مهتاب پادشاه مهرداد به دخترش میترادات گفت: ای عزیزتر از جان! می خواهم همسر دمتریوس فرمانروای اسیر شده سلوکیان شوی. رایزنانم می گویند اگر دمتریوس را عزیز داریم، در آینده او دودمان سلوکیان را تضعیف خواهد کرد و در نهایت ما می توانیم برای همیشه آنها را نابود کنیم و تو می دانی آنها چقدر از ایرانیان را کشته اند. آیا قبول می کنی همسر او شوی؟

  میترادات به پدر نگاهی کرد و خوابش را به یاد آورد. در دل گفت آه ای پدر، من این مار را قبلا در خواب دیده ام و می دانم کی باز خواهم گشت، زمانی که دیگر نیمی از موهایم سفید شده است. بخاطر ایران و شادی مردمم خواهم رفت. سرش را پایین انداخت و گفت: پدر هر چه شما تصمیم بگیرید، همان می کنم. پادشاه، میترادات را در آغوش گرفت، موی سر او را بوسید و گفت: دخترم می دانی که چقدر دوستت دارم.

  میترادات در دل می دانست آغوش مار در انتظار اوست. اما صدای شادی ایرانیان آرامش می کرد. همچون آرامش آغوش پدر. و آرام گریست. سالها گذشت. میترادات که به ایران باز گشت، همه چیز همانگونه بود که در خواب دیده بود. بر لب همان جوی آبنشست و خود را در آن دید. اشک هایش با آب جوی در هم آمیخت لذا عشق به میهن و طعم میهن دوستی را برای روح و جان ایرانیان به یادگار گذاشت.

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خبرهای داغ 24 ساعت گذشته

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  فاطمه : خوبه چیزی که میخواستم رو پیدا کردم هم راجب عشق میهن هم کوتاه راضیم👏👍ولی خواهشا دومی به بعد رو خلاصه تر کنید چون دفتر گرونه😂

  پوچ : خوب به ی دردی خورد من ازتون ممنونم 😐🙄

  Zizi : اگر میخواهید از این مطالب برای بخوان و بیدنیش تندگویان ( قسمت پایانی) پایه ششم استفاده کنید به کاری نمیاد و مطالب جالبی نیست برای تحقیق فارسی.امیدوارم بتونید مطالب اینجا رو کامل کنید که خردسالان ایران از آنها استفاده کنند و بهره ببرند🙏🏻

  سارا : واییییی خیلی عالیه ممنون

  نشناس : 😂😂

  محمد رضا : من که اصلا به دردم نخورد برای فارسی ششم (تندگویان) می خواستم

  محمد رضا : لطفاً مطالب بهتر بزارید که خردسالان هم بتونم ازش استفاده کنن

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  یاماچ 10 روز قبل
  0

  خیلی خیلی خوب بود

  ملیکا 9 ماه قبل
  0

  من از اولی خوشم اومد ولی داستانه کوتاه اما شاد و غمگین بود

  ghgh 10 ماه قبل
  2

  برو با این مطلبت

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  خیلی خیلی بد بود افتزاه

  ستایش

  3
  ناشناس 10 ماه قبل

  آفرین دقیقا ستایش خانم درست می‌گویند

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  خوبه

  فجفجلپ 11 ماه قبل
  0

  ملنلمل

  کامی 😘 11 ماه قبل
  1

  خیلی عالی بود مرسی

  ناشناس 11 ماه قبل
  3

  عرررر

  مارال 11 ماه قبل
  0

  خوبه

  ابوالفضل 11 ماه قبل
  1

  سلام دوشمنت شرمنده

  2
  ابوالفضل 11 ماه قبل

  ا

  عالی 11 ماه قبل
  -1

  .

  آرش 11 ماه قبل
  -1

  عالی👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

  محمد رضا 11 ماه قبل
  4

  من که اصلا به دردم نخورد برای فارسی ششم (تندگویان) می خواستم

  4
  محمد رضا 11 ماه قبل

  لطفاً مطالب بهتر بزارید که خردسالان هم بتونم ازش استفاده کنن

  sa😌 11 ماه قبل
  2

  عالییییییییییییییی😊😌🍉

  sa😌 11 ماه قبل
  1

  من دنبال چنین متن عالی بودم واقعآ ممنون🌹🌹

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  خیلی عالی بود راضی بودم

  ارشاد 11 ماه قبل
  1

  😂

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  😍😍

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  اولیه عالی بود

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  اصلا خوب نیست 🚫⭕⭕❌❌✖️

  😶😶 11 ماه قبل
  3

  خوبه ممنون از این مطالب جالب 😊

  ۰۹۱۰۱۹۵۵۹۴۸ 11 ماه قبل
  0

  بچه ها کدوم یکیش بهتره ؟

  گیج شدم 🤔🤔

  1
  ملیکا 9 ماه قبل

  اولی

  هانیشا 11 ماه قبل
  0

  خوبه

  علی 11 ماه قبل
  1

  عالیه

  -1
  علی 11 ماه قبل

  هه

  ☆♡ 12 ماه قبل
  0

  ممنون

  س 12 ماه قبل
  0

  خوب است

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  اصلا داستانای قشنگی نمی زارین

  و مطالبتون کامل و درست نیست

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  سلام ممنون خیلی عالیبود حرف نداشت به اندازه بود ولی ای کاش اونجا بجای این که مینوشتید تحت فشار بودیم مینوشتین اذربایجان و رزمندگان و مردم تحت فشار بودند ولی ممنون عالی بود

  1
  صادق 12 ماه قبل

  اره حرف نداشت

  عالی 12 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  دریا قلی مرد عاالی فداکار

  ثنا دهقان 12 ماه قبل
  0

  ممنون و میشه که از همینا دوباره بزارید سپاس فراوان

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  ممنون و میشه که از همینا دوباره بزارید سپاس فراوان

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  سلام اشکال نداره گلم

  1
  ناشناس 12 ماه قبل

  بد نبود مرسی

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  عالی

  پوچ 12 ماه قبل
  6

  خوب به ی دردی خورد من ازتون ممنونم 😐🙄

  خانم قاسمی 12 ماه قبل
  2

  داستانی در مورد عشق به میهن بدون تکرار

  سارا 12 ماه قبل
  5

  واییییی خیلی عالیه ممنون

  ❤❤ 12 ماه قبل
  0

  خیلی خوبه👍مرسی

  عالی بود 12 ماه قبل
  1

  خوب بود

  سارینا 2 سال قبل
  3

  ممنون به من خیلی کمک کرد واقا مچکرم❤❤

  پاپیتال 2 سال قبل
  -1

  سلام من اصلا دوست نداشتم و به دردم نیومد ولی یه جا گریه ام گرفت که نی نی از گرسنگی خاک خورد🥺🥺😪😪😔😔

  0
  ناشناس 12 ماه قبل

  دقیقا خیلی داستانش مسخرس😒😒🙌👍

  0
  علی اکبر 12 ماه قبل

  تو بورو بجای نی نی که بچه گانه است بگو بچه بعد نظر بده

  عالی است 2 سال قبل
  3

  عالی است

  فاطمه 2 سال قبل
  9

  خوبه چیزی که میخواستم رو پیدا کردم هم راجب عشق میهن هم کوتاه راضیم👏👍ولی خواهشا دومی به بعد رو خلاصه تر کنید چون دفتر گرونه😂

  2
  ارشاد 11 ماه قبل

  😂🤣

  4
  نشناس 12 ماه قبل

  😂😂

  دانیال 2 سال قبل
  0

  سلام

  0
  سلام 11 ماه قبل

  سلام

  Zizi 2 سال قبل
  5

  اگر میخواهید از این مطالب برای بخوان و بیدنیش تندگویان ( قسمت پایانی) پایه ششم استفاده کنید به کاری نمیاد و مطالب جالبی نیست برای تحقیق فارسی.امیدوارم بتونید مطالب اینجا رو کامل کنید که خردسالان ایران از آنها استفاده کنند و بهره ببرند🙏🏻

  2
  . 11 ماه قبل

  کجایییی؟ خردسال 😂😂😂

  13 هر ساله😂

  1
  محمد رضا 11 ماه قبل

  بله منم پایه ششم هستم و به دردم نخورد

  1
  محمد رضا 11 ماه قبل

  بله منم پایه ششم هستم و به دردم نخورد

  1
  محمد رضا 11 ماه قبل

  بله منم پایه ششم هستم و به دردم نخورد

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  2
  sa😌 11 ماه قبل

  عالی میشد😔

  2
  نگین 12 ماه قبل

  خیلی خیلی خوب بود متشکرم🧤🧤🧤🧤

  برای ارسال نظر کلیک کنید