توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  داستانی که در آن کلمه هم و نیز داشته باشد

  1 بازدید

  داستانی که در آن کلمه هم و نیز داشته باشد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  داستان های کوتاه

  پسرک از پدر بزرگش پرسید :

  پدر بزرگ درباره چه می نویسی؟

  پدربزرگ پاسخ داد :

  درباره تو پسرم، اما مهمتر از آنچه می نویسم، مدادی است که با آن می نویسم.

   می خواهم وقتی بزرگ شدی، تو هم مثل این مداد بشوی !

  پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چیز خاصی در آن ندید :

  اما این هم مثل بقیه مداد هایی است که دیده ام !

  پدر بزرگ گفت : بستگی داره چطور به آن نگاه کنی، در این مداد پنج صفت هست

   که اگر به دستشان بیاوری، برای تمام عمرت با دنیا به آرامش می رسی :

  صفت اول: می توانی کارهای بزرگ کنی، اما هرگز نباید فراموش کنی که دستی وجود دارد

   که هر حرکت تو را هدایت می کند. اسم این دست خداست،

   او همیشه باید تو را در مسیر اراده اش حرکت دهد.

  صفت دوم: باید گاهی از آنچه می نویسی دست بکشی و از مداد تراش استفاده کنی. 

  این باعث می شود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار، نوکش تیزتر می شود

   ( و اثری که از خود به جا می گذارد ظریف تر و باریک تر)

  پس بدان که باید رنج هایی را تحمل کنی، چرا که این رنج باعث می شود انسان بهتری شوی.

  صفت سوم: مداد همیشه اجازه می دهد برای پاک کردن یک اشتباه، از پاک کن استفاده کنیم. 

  بدان که تصحیح یک کار خطا، کار بدی نیست، 

  در واقع برای اینکه خودت را در مسیر درست نگهداری، مهم است.

  صفت چهارم: چوب یا شکل خارجی مداد مهم نیست، زغالی اهمیت دارد که داخل چوب است.

   پس همیشه مراقب باش درونت چه خبر است.

  پنجمین صفتمداد : همیشه اثری از خود به جا می گذارد. 

  پس بدان هر کار در زندگی ات می کنی، ردی از تو به جا می گذارد و سعی کن

   نسبت به هر کار می کنی، هشیار باشی و بدانی چه می کنی.

  منبع مطلب : farshadnikbin.blogfa.com

  مدیر محترم سایت farshadnikbin.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حکایتی بسیار زیبا از کلیله و دمنه

  حکایتی بسیار زیبا از کلیله و دمنه

  کلیله و دمنه, حکایات کلیله و دمنه, کلیله و دمنه داستانهای

  کلیله و دمنه

  حکایتی بسیار زیبا از کلیله و دمنه درباره زود قضاوت کردن

  دو کبوتر بودند در گوشه مزرعه ای با خوشحالی زندگی می کردند . در فصل بهار ، وقتی که باران زیاد می بارید ، کبوتر ماده به همسرش گفت : " این لانه خیلی مرطوب است . اینجا دیگر جای خوبی برای زندگی کردن نیست . " کبوتر جواب داد : " به زودی تابستان از راه می رسد و هوا گرمتر خواهد شد . علاوه براین ، ساختن این چنین لانه ای که هم بزرگ باشد و هم انبار داشته باشد ، خیلی مشکل است ."

  بنابراین دو کبوتر در همان لانه قبلی ماندند تا این که تابستان فرا رسید و لانه آنها خشک تر شد و زندگی خوشی را در مزرعه سپری کردند . آنها هر چقدر برنج و گندم می خواستند می خوردند و مقداری از آن را نیز برای زمستان در انبار ذخیره می کردند . یک روز ، متوجه شدند که انبارشان از گندم و برنج پر شده است . با خوشحالی به یکدیگر گفتند : " حالا یک انبار پر از غذا داریم . بنابراین ، این زمستان هم زنده خواهیم ماند . "

  آنها در انبار را بستند و دیگر سری به آن نزدند تا این که تابستان به پایان رسید و دیگر در مزرعه دانه به ندرت پیدا می شد . پرنده ماده که نمی توانست تا دور دست پرواز کند ، در خانه استراحت می کرد و کبوتر نر برای او غذا تهیه می کرد . در فصل پائیز وقتی که بارندگی آغاز شد و کبوترها نمی توانستند برای خوردن غذا به مزرعه بروند ، یاد انبار آذوقه شان افتادند . دانه های انبار بر اثر گرمای زیاد تابستان ، حجمشان کمتر از حجم اولیه شان شده بود و کمتر به نظر می رسید . کبوتر نر با عصبانیت به پیش جفت خود بازگشت و فریاد زد : " عجب بی فکر و شکمو هستی ! ما این دانه ها را برای زمستان ذخیره کرده بودیم ، ولی تو نصف انبار را ظرف همان چند روز که در خانه ماندی ، خورده ای ؟ مگر زمستان و سرما و یخبندان را فراموش کردی ؟ " کبوتر ماده با عصبانیت پاسخ داد :

  " من دانه ها را نخوردم و نمی دانم که چرا نصف انبار خالی شده ؟ "

  کبوتر ماده که از دیدن مقدار کم دانه های انبار ، متعجب شده بود ، با اصرار گفت : " قسم می خورم که از همان روزی که این دانه ها را ذخیره کردیم ، به آنها نگاه نکردم . آخر چطور می توانستم آنها را بخورم ؟ من در حیرتم چرا این قدر دانه های انبار کم شده است . این قدر عصبانی نباش و مرا سرزنش نکن . بهتر است که صبور باشی و دانه های باقی مانده را بخوریم . شاید کف انبار فرو رفته باشد یا شاید موش ها انبار را پیدا کرده اند و مقداری از آنها را خورده اند . شاید هم شخص دیگری دانه های ما را دزدیده است . در هرصورت تو نباید عجولانه قضاوت کنی . اگر آرام باشی و صبر کنی ، حقیقت روشن می شود . "

  کبوتر نر با عصبانیت گفت : " کافی است ! من به حرف های تو گوش نمی دهم و لازم نیست مرا نصیحت کنی . من مطمئن هستم که هیچکس غیر از تو به اینجا نیامده است . اگر هم کسی آمده ، تو خوب می دانی که آن چه کسی بوده است .

  اگر تو دانه ها را نخوردی باید راستش را بگویی . من نمی توانم منتظر بمانم و این اجازه را به تو نمی دهم که هر کاری دلت می خواهد بکنی . خلاصه ، اگر چیزی می دانی و قصد داری که بعد بگویی بهتر است همین الان بگویی ." کبوتر ماده که چیزی درباره کم شدن دانه ها نمی دانست ، شروع به گریه و زاری کرد و گفت : " من به دانه ها دست نزدم و نمی دانم که چه بلایی بر سر آنها آمده است " و به کبوتر نر گفت که صبر کن تا علت کم شدن دانه ها معلوم شود . اما کبوتر نر متقاعد نشد ، بلکه ناراحت تر شد و جفت خود را از خانه بیرون انداخت .

  کبوتر ماده گفت : " تو نباید به این سرعت درباره من قضاوت کنی و به من تهمت ناروا بزنی . به زودی از کرده خود پشیمان خواهی شد . ولی باید بگویم که آن وقت خیلی دیر است و بلافاصله به طرف بیابان پرواز کرد و پس از مدتی گرفتار دام صیاد شد . "

  کبوتر نر ، تنها در لانه به زندگی خود ادامه داد . او از این که اجازه نداد جفتش او را فریب دهد ، خیلی خوشحال بود . چند روز بعد هوا دوباره بارانی و مرطوب شد . دانه های انبار ، دوباره چاق تر و پرحجم تر شدند و انبار دوباره به اندازه اولش پر شد . کبوتر عجول با دیدن این موضوع ، فهمید که قضاوتش درباره جفتش اشتباه بوده و از کرده خود خیلی پشیمان شد ، ولی دیگر برای توبه کردن خیلی دیر شده بود و او به خاطر قضاوت نادرستش تا آخر عمر با ناراحتی زندگی کرد .

  پندها:

  زود قضاوت  نکنید. زود به انتهای قضیه نرسید و یکه به قاضی نروید یا در میان صحبت‌ها مدام دنبال درست و غلط نگردید. قبل از نتیجه گیری کردن در مورد حرف‌های دیگران کمی فکر کنید ؛‌ خصوصا اگر می‌دانید این صحبت فقط از یک احساس زود گذر نشات می‌گیرد.

  منبع:rasekhoon

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستانک: داستان های کوتاه و آموزنده

  داستانک: داستان های کوتاه و آموزنده

  خورشید سربازان اشک نهم

  مهرداد دوم اشکانی با سپاهش از کنار باغ سبزی می گذشت سایه درختان باغ مکان خوبی بود برای استراحت .
  فرمانروا دستور داد در کنار دیوار بزرگ باغ لشکریان کمی استراحت کنند . باغبان نزدیک پادشاه ایران زمین آمده و از او و سربازان دعوت کرد که به باغ وارد شوند . مهرداد گفت ما باید خیلی زود اینجا را ترک کنیم و همین جا مناسب است . باغبان گفت دیشب خواب می دیدم خورشید ایران در پشت دیوار باغم است و امروز پادشاه کشورم را اینجا می بینم . مهرداد گفت اشتباه نکن آن خورشید من نیستم آن خورشید سربازان ایران هستند که در کنار دیوار باغت نشسته اند .
  از این همه فروتنی و بزرگی پادشاه ایران زمین اشک در چشمان باغبان گرد آمد .
  مهرداد دوم ( اشک نهم ) بسیار فروتن بود و همواره در کنار سربازان خویش و بدور از تجملات بود . اندیشمند کشورمان ارد بزرگ می گوید : فرمانروای شایسته ارزش سربازان را کمتر از خود نمی داند .

  اشک نهم به ما آموخت ارتش ایران یگانه و یکتاست.


  منبع مطلب : www.dastanak.com

  مدیر محترم سایت www.dastanak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : نیز ندارد باید داشته باشه

  ثنا نورریز : من داستانی رو می خوام که تو هم و نیز داشته باشه اما این حتی 1 دونه هم نداشت

  ثنا احمدی تبار : باران شدید شروع به باریدن کردهم بود.سیل هم نزدیک بود که راه بیفتد.مردم شهرا جلسه ای تشکیل دادند همه آمده بودند.آن ها تصمیم گرفتند با ساختن سد جلوی سیل را بگیرند تا به شهر نباید. تنها راه چاره هم همین بود بچه ها این هم بود. حالا نیز قرار بر آن شد که همه ی مردم شهر در ساخت سد کمک کنند زنان و کودکان نیز برای کمک آمده بودند. مردم ساعت ها مشغول کار بودند.حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد

  سارا : همه ی داستان ها باید نیز داشته باشند این داستان چرا نداره

  لیلا غلامی : سلام اصلا نیز نداشت یدونه داشت

  .... : نداره:/

  سارا : نیزندارد باید نیز داشته باشد

  .... : هم و نیز؟

  هستی : نیز نداره :| و هم توش کم پیدا میشه://///

  ناشناس : نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند. مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد. هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید. مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند. من می توانم قصه هایم را هم بردارم. دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  زینب : اصلا نیز ندارن

  ناشناس : اره اصلا نیز نداره😑

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  bete : اره من هم کلمه ی نیز را میخواهم

  الببببب : فایدهای ندارد نیز ندارد😫😫😫😫

  😎 : اون کبوتر نر رفت تا دنبال کبوتر ماده تا از دلش پر بیارد او هر چه قدر دنبالش گشت ولی پیداش نکرد خیلی غمیگین و ناراحت بود در حالی که داشت به خانه میرفت که یک دفعه کبوتر ماده را دید رفت پیش کبوتر ماده و ازاو عذر خواهی کرد گفت مرا ببخش که زودی قضاوتت کردم توراست گفتی چیزهایی که ذهیره کردی مرطوب شده بودند و کم به نظر می رسبد کبوتر ماده او را بخشید وداتان ما به خوبی تمام شد

  ناشناس : نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند. مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد. هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید. مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند. من می توانم قصه هایم را هم بردارم. دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  Romina : نیز نداره

  Cbcgxfxf : دقیقا ولی کلمه هم داشت

  ثنا احمدی تبار : من نوشتم نیز داره

  Bahar : حتی یه دونه نیز هم نداره

  رضا : اصلا کلمه نیز نیست

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 روز قبل
  2

  نیز نداره مسغره هم است یک ساعت داریم میگردیم

  حسنا 8 روز قبل
  -2

  بچه ها یه نفر گفت

  ستیلا مرواریدی 15 روز قبل
  0

  من داستانی می خواستم که کلمه های هم و زیرا داشته باشد😒😒😒😬😬

  روشا 17 روز قبل
  1

  نیز خیلی کم داشت ولی باز من نوشتم

  َ به جهطخغسان 19 روز قبل
  0

  انا نداشت

  لللل 22 روز قبل
  1

  عالی بود هم نیز و هم « هم » دارد

  ناشناس 28 روز قبل
  7

  اره اصلا نیز نداره😑

  3
  ناشناس 15 روز قبل

  دقیقاً

  زینب 1 ماه قبل
  7

  اصلا نیز ندارن

  Romina 1 ماه قبل
  5

  نیز نداره

  10 ماه قبل
  0

  ‌‌

  ببب 10 ماه قبل
  0

  خیلی داستان چرتی بود مسخره ترین داستان توی دنیا

  ناشناس 11 ماه قبل
  7

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  -1
  حسنا 8 روز قبل

  اُ تنکس😂😊

  طلطزل 12 ماه قبل
  -2

  زعزع

  محمدرضا خواجه 12 ماه قبل
  -2

  نیز نداره برم خونه ی حسین رضایی در مورد هنر و معماری داخلی و خارجی ساختمان دوطبقه با دو کیفیت همراه با درس دارم که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی است که در روستای کلاته علی قناتی غ

  دنیا 12 ماه قبل
  1

  نیز نداره

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  نیز ندارند من می‌خوام نیز داشته باشه هم نداره

  عباس ثابتی 1 سال قبل
  2

  اصلا نیز ندارند حداقل یک نیز می گذاشتید تمام فقط ما گرفته شد

  2
  ببخشید من سه تا ازش پیدا کردم 12 ماه قبل

  ببخشید من سه تا ازش پیدا کردم

  یاسمن زهرا بشیری 1 سال قبل
  3

  بله با نظر های شما موافقم برای این که نه نیز داشت نه هم

  1
  یاسمن زهرا بشیری 1 سال قبل

  بله من باشما موافقم

  اقای هاشمی 1 سال قبل
  2

  سلام هم نیز داشت و هم خیلی متن خوبی بود

  2
  دنیس 12 ماه قبل

  واقعا که چرا وقت ما رواسراف می کنید اه این کلا نیز نداره

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  منتصفم واسه نویسنده با این نوشتنش داستانش که نه هم داره نه نیز داره 🙁🙁

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  آقا مسعود عشق همه 1 سال قبل
  2

  فقط میتونم بگم بی معنی ترین داستان بودددددددددد د .

  0
  مهیا 27 روز قبل

  داستان بد نبود ولی نه نیز داشت ونه هم چیکم بی معنی بود

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  چهار سطر که در آن هم ونیز استفاده شده باشد پایه پنجم

  😎 1 سال قبل
  5

  اون کبوتر نر رفت تا دنبال کبوتر ماده تا از دلش پر بیارد او هر چه قدر دنبالش گشت ولی پیداش نکرد خیلی غمیگین و ناراحت بود در حالی که داشت به خانه میرفت که یک دفعه کبوتر ماده را دید رفت پیش کبوتر ماده و ازاو عذر خواهی کرد گفت مرا ببخش که زودی قضاوتت کردم توراست گفتی چیزهایی که ذهیره کردی مرطوب شده بودند و کم به نظر می رسبد کبوتر ماده او را بخشید وداتان ما به خوبی تمام شد

  5
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  ررف 1 سال قبل
  -1

  تن

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  یه

  امیر 1 سال قبل
  -2

  من نوشتم

  امیر 1 سال قبل
  -2

  من نوشتم

  مرینت 1 سال قبل
  1

  سلام ببخشید این خیلی بده از نظرم باید شما بیاین و اسم داستان رو بنویسید و هم و نیز را جدا کنید بنویسید برای ما 😎

  زهرا حبیبیان 1 سال قبل
  1

  سلام

  1
  اقای هاشمی 1 سال قبل

  خدافظ

  نفس 1 سال قبل
  3

  اصلا نیز یا هم نداش

  من توش زیاد هم و نیز میخواستم که نبود 😑😑😑😑😑😑

  3
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  طاها 1 سال قبل
  1

  چرا نیز نداره

  طاها 1 سال قبل
  2

  چرا نیز نداره

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  باشه

  الببببب 1 سال قبل
  5

  فایدهای ندارد نیز ندارد😫😫😫😫

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  الهه 1 سال قبل
  -1

  مرسی🙏🙆😘

  ب ت چ پرو:| 1 سال قبل
  0

  ندارع ک بدبخت=|

  0
  خیخ:) 1 سال قبل

  واقعانم؛)

  👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝🤝

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  من گفتم در آن نیز داشته باشد

  عععععااااالللللیییی 1 سال قبل
  1

  عععععاااااا للللللیییییی

  Arshan gamer 1 سال قبل
  1

  نیز نداره

  Arshan gamer 1 سال قبل
  3

  نیز نداره

  رضا 1 سال قبل
  4

  اصلا کلمه نیز نیست

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی ترین داستان جهان رو خواندم واقعا کلیله و دمنه اعجوبه ی عالیی هست 😂😂😂😘😘

  ستاره🧸 1 سال قبل
  3

  ممنون از شما🙏

  Bahar 1 سال قبل
  4

  حتی یه دونه نیز هم نداره

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  0
  چون نداره 1 سال قبل

  چون نداره

  1
  علی 1 سال قبل

  یک دونه نداشت😐😐😐

  1
  نفس 1 سال قبل

  ولی یدونه داره ها

  -1
  کیانا 1 سال قبل

  چرا داره نیز بگرد

  هستی 1 سال قبل
  7

  نیز نداره :| و هم توش کم پیدا میشه://///

  ثنا احمدی تبار 1 سال قبل
  13

  باران شدید شروع به باریدن کردهم بود.سیل هم نزدیک بود که راه بیفتد.مردم شهرا جلسه ای تشکیل دادند همه آمده بودند.آن ها تصمیم گرفتند با ساختن سد جلوی سیل را بگیرند تا به شهر نباید. تنها راه چاره هم همین بود

  بچه ها این هم بود.

  حالا نیز

  قرار بر آن شد که همه ی مردم شهر در ساخت سد کمک کنند زنان و کودکان نیز برای کمک آمده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند.حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  -1
  ناشناس 11 ماه قبل

  عزیزم دستت درد نکنه والا هر چی گشتیم نتونستیم چیزی پیدا کنیم ممنون عزیزم💝💝

  0
  ناشناس 12 ماه قبل

  ممنون

  -1
  فدایت عزیزم 1 سال قبل

  فدایت عزیزم

  -1
  الهه 1 سال قبل

  مرسیییییی

  0
  ب ت چ پرو:| 1 سال قبل

  تنک😐

  0
  امیرحسین 1 سال قبل

  اسم داستان؟

  chczczxv 1 سال قبل
  0

  چی میگی ثنا خانم؟؟؟؟

  اگه دقت کنی می بینی!!

  مرینت 1 سال قبل
  3

  داستانیز وهم داشته باشد

  -1
  الیا 1 سال قبل

  بله

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  اصلان خوب نیست من کلمه‌ی نیز نداره

  مهراد 1 سال قبل
  2

  در هیچ کدام نیز نداشت

  -1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  ستایش 1 سال قبل
  -2

  داستان عالی

  گیمر 1 سال قبل
  3

  نیز نداشت اصلا

  ناشناس 1 سال قبل
  14

  نیز ندارد باید داشته باشه

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  4
  ثنا احمدی تبار 1 سال قبل

  من نوشتم نیز داره

  لیلا غلامی 1 سال قبل
  11

  سلام اصلا نیز نداشت یدونه داشت

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  -1
  ثنا احمدی تبار 1 سال قبل

  برو من نوشتم هم لایکم کن هم ببین

  4
  Cbcgxfxf 1 سال قبل

  دقیقا

  ولی کلمه هم داشت

  .... 1 سال قبل
  7

  هم و نیز؟

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  3
  ثنا احمدی تبار 1 سال قبل

  داره من نوشتم برو لایکا کن

  8
  .... 1 سال قبل

  نداره:/

  ستایش 1 سال قبل
  0

  ببخشید میشه داستان دیگه بنویسید

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  ببخشید نیز

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  اگه بازم داستان دیگه بنویسند بازم میز نداره من تمام کتاب داستان هام رو گشتم ولی نتونستم کلمه نیز در آن پیدا کنم ولی هم داشت

  1 سال قبل
  0

  باشه

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  اصلا نیز در ان به کار نرفته

  0
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام هم ونیز رو با رنگ دیگه ای مشخص کنید

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  بله مگه اتفاقی میفته این کار رو بکنید ممنون میشم اگه بکنید😞😞😞

  ثنا نورریز 1 سال قبل
  13

  من داستانی رو می خوام که تو هم و نیز داشته باشه اما این حتی 1 دونه هم نداشت

  1
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  2
  امین 1 سال قبل

  تو کلاس 5 هستی

  2
  ثنا احمدی تبار 1 سال قبل

  برو من نوشتم داره

  -1
  مرینت دوپانچنگ 1 سال قبل

  نه نداره

  0
  چرا اصلا هم نداره 1 سال قبل

  چرا اصلا هم ندارهههههههه

  سارا 1 سال قبل
  11

  همه ی داستان ها باید نیز داشته باشند این داستان چرا نداره

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  2
  ستایش 1 سال قبل

  منم دونبال همینم

  سارا 1 سال قبل
  7

  نیزندارد باید نیز داشته باشد

  3
  ناشناس 11 ماه قبل

  نیز: قرار بر آن شد که همه مردم شهر در ساخت سد کمک کنند و کودکان نیز برای کمک نیز برای کمک آماده بودند.

  مردم ساعت ها مشغول کار بودند حاکم نیز با سربازان خود به آن ها کمک کرد.

  هم: آیدین در کنار پدر می نشیند و به او نگاه می کند تا او هم ماهی گیری را یاد بگیرید.

  مادر آیدا هم برای او قصه هم می خواند.

  من می توانم قصه هایم را هم بردارم.

  دوستان من این جمله ها با کلمه ی نیز و هم را از یک کتاب داستان دیگه پیدا کردم.

  5
  bete 1 سال قبل

  اره من هم کلمه ی نیز را میخواهم

  روژین 1 سال قبل
  0

  میتونم متن

  کارمن سندیگو 2 سال قبل
  1

  بی معنی ترین داستان ها

  مهدی 2 سال قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -2
  Raha 1 سال قبل

  چی داره اخه

  برای ارسال نظر کلیک کنید