توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  داستانی که یک فرد موجب تغییر جامعه شده تفکر هفتم

  1 بازدید

  داستانی که یک فرد موجب تغییر جامعه شده تفکر هفتم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  داستانی از ادبیات فارسی یا زندگی واقعی افراد بنویسید که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه یا جامعه موجب تغییر افراد شده است.

  داستانی از ادبیات فارسی یا زندگی واقعی افراد بنویسید که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه یا جامعه موجب تغییر افراد شده است.

  در صفحه 14 کتاب درسی تفکر و سبک زندگی هفتم در بخش فعالیت در خانه از دانش آموزان خواسته که داستانی از ادبیات فارسی یا زندگی واقعی افراد بنویسید که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه یا جامعه موجب تغییر افراد شده است. در این مطلب قصد داریم تا دو نمونه از این داستان ها را بنویسیم.

  1- داستانی فردی که موجب تغییر جامعه شده:

  الف- حضرت محمد صلی الله علیه و آله موجب تغییر در جامعه شدند؛ ایشان در شرایطی مبعوث شد که اعراب جاهلیت بت می پرستیدند؛ دختران خود را زنده به گور می کردند و دائما سر مسایل مختلف با هم در جنگ و خونریزی بودند. ایشان با اخلاق خوب خود الگوی درستی برای جامعه شدند و به کلی فرهنگ جامعه را تغییر دادند. و باعث شدند که قبیله های اعراب مثل اوس و خرزج که مدت ها بود با هم در نبرد بودند دست از خونریزی بردارند و با یکدیگر احساس برادری کنند. همچنین دیگر دست از پرستش بت ها و زنده به گور کردن دختران بردارند.

  ب- لویی پاستور ( Louis Pasteur : میلادی 1822-1895 )

  لویی پاستور کمک شایانی را در زمینه فناوری و پزشکی نموده‌ است. این نابغه در سال 1822 متولد شد و بیشتر عمر خود را صرف آزمایشات شیمی و میکروبیولوژیکی کرد.

  پاستور اولین دانشمندی بود که به مطالعه در مورد تخمیر عناصر مواد غذایی پرداخت که منجر به کشف میکروب شد. او همچنین در مورد پیدایش حیات ارایه‌هایی را انجام داد و نظریه‌ای را به نام “نظریه میکروب” منتشر کرد. او فرآیند پیچیده‌ای را برای تصفیه خالص شیر از میکروب‌ها بوجود آورد که به اسم “پاستوریزاسیون” شناخته می‌شود.

  علاوه بر این، پاستور نخستین دانشمندی بود که اقدام به کشف واکسن هاری و سیاه‌زخم و همچنین درمان تب نفاسی (puerperal) نمود. او همچنین نظریه‌ای را درمورد عدم تقارن کریستال‌های مولکولی ارایه کرد.

  ج – اسحاق نیوتون ( Sir Isaac Newton: میلادی 1643-1727 )

  نیوتون در سال 1643 در شهر ولستروپ انگلستان چشم به جهان گشود. مهترین شناختی که از او وجود دارد، کشف قانون جاذبه زمین است. او دانش‌آموز ضعیفی بود و وضعیت خانوادگی سختی داشت. با این حال، علاقه زیادیبه ساخت اسباب‌بازی‌های مکانیکی و مدل‌های آسیاب بادی از خود نشان می‌داد.

  نیوتون نظریه گرانش و جاذبه را با ابداع حساب دیفرانسیل و انتگرال به شکل غیر قابل وصفی انجام داد. با انقلاب نوین در ریاضیات، حساب دیفرانسیل از قضیه دوجمله‌ای تا سری‌های بی‌نهایت مشتق می‌شود که می‌تواند با دقت زیاد ناحیه داخلی منحنی یا نرخ تغییر آن را اندازه‌گیری نماید.

  او همچنین نظریه جزر و مد را که به سبب نیروی گرانشی خورشید، ماه و زمین اتفاق می‌افتد، اثبات نمود.

  د- آلبرت اینشتن ( Albert Einstein: میلادی 1879-1955)

  وی در سال 1879 در اولم آلمان به دنیا آمد، که به‌ عنوان یکی از بزرگترین دانشمندان متحول‌کننده جهان تاکنون شناخته شده‌ است. “مرد قرن” برخی از آثار جذاب در فیزیک را از خود برجای گذاشته‌ است که باعث شده تا او را به نام پدر فیزیک مدرن برای کمکی که در توسعه نظریه نسبیت عام انجام داد، بشناسند. معروف‌ترین معادله جهان موسوم به E = mc 2، بر اساس این تئوری بدست می‌آید.

  2- داستان جامعه که موجب تغییر فرد شده است:

  جامعه می تواند یک فرد را تغییر دهد. و از این موضوع نمونه های بسیاری وجود دارد.

  مثلاً در بسیاری از کشورها جامعه و مردم توانسته است یک فرد دیکتاتور را که مدت طولانی بر آنها حکومت می کرده است به زیر کشاند. به عنوان مثال معمر قذافی در لیبی، حسنی مبارک در مصر و …. توسط مردم و جامعه سرنگون شدند و به این ترتیب حکومت ظالمانه و طولانی مدت آنها خاتمه یافت.

  منبع مطلب : samangol.ir

  مدیر محترم سایت samangol.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستانی از ادبیات فارسی زندگی واقعی افراد بنویسید که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه یا جامعه موجب تغییر افراد شده است صفحه 14 تفکر و سبک زندگی هفتم

  جواب فعالیت در خانه صفحه ۱۴ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم داستانی از ادبیات فارسی زندگی واقعی افراد بنویسید که در آن یک فرد موجب تغییر جامعه یا جامعه موجب تغییر افراد شده است از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : در طول تاریخ افراد بودند که باعث ایجاد تغییرات اساسی و بنیادی در جامعه شدند. نمونه بارز آن حضرت امام خمینی است که سال ها با رژیم ستمشاهی به مبارزه پرداختند و نه تنها باعث ایجاد دگرگونی و انقلاب در جامعه ما بلکه باعث برکت در آوردن کشورهای مختلف جهان نیز شدند.

  آیناز : همیشه چنین افرادی بودند که توانستند باعث تغییرات اساسی در کشور شوند برای مثال امیر کبیر.

  نسرین : امام حسین ع و واقعه کربلا نیز یکی از مظاهر قابل مشاهده تغییر جامعه است.

  احترام : خط بین المللی زمان یک نصف النهار فرضی ۱۸۰ درجه است ک در امتداد نصف النهار مبدا در آن سوی کره زمین قرار گرفته است.

  روژین : الان اربعین است خیلی ها مسیر زندگیشان رو عوض کردن تا از امام حسین علیه السلام تقلید کنند کاشکی ما هم مسیر زندگیمون رو عوض کنیم اربعین حسینی تسلیت باد.

  بهاران : خیلی ها در زندگی موجب میشوند که جامعه تغییر کند و همچنین جامعه باعث تغییر افراد میشود من باید از این جور افراد یاد بگیذیم تا از زندگی آنها چیزی بیاموزیم.

  نگین : گاهی بعضی از افراد با رفتار و کردار خود یک الگویی برای انسان های دیگر که دچار نادانی شده اند است برای مثال امام حسین با رفتار و کردار خود به ما یاد داد که از گناه دوری کنیم و تا وقتی که زنده ایم مراقب دین خود باشیم.

  نویسنده : در این زندگی همه باعث میشوند که جامعه تغیر کند. برای مثال اگر، امامان و پیامبران نبودند ما هم اکنون در جهل، نادانی و خرافات زندگی میکردیم.

  نویسنده : همیشه چنین افرادی بودند که توانستند باعث تغییرات اساسی در کشور شوند برای مثال ابراهیم هادی.

  احسان امیر احمدی : انسان های بزرگ چه ایرانی و چه خارجی هرکدام کشف و اختراع های بزرگی کردند و توانستند جامعه و دنیا را متحول کنند و تغییر بدهند . یکی از این بزرگان که یک فرد نامدار ایرانی است ، شیخ بهایی است . از نمونه اختاراعات ایشان می توان به حمامی که بایک شمع کار می کرده و روش ساخت جایی برای پخت نان بهداشتی و خوب ، یعنی نان سنگک اشاره کرد.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  tinam✨ : نمیدونم اگ میدونستم اینجا نمیومدم😐💔

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هههههه 13 روز قبل
  1

  سلام کسی جواب صحفه ۱۴ تفکر رو بلده

  shawn 29 روز قبل
  1

  عالییی

  1 1 ماه قبل
  0

  خوبه

  tinam✨ 1 سال قبل
  10

  نمیدونم اگ میدونستم اینجا نمیومدم😐💔

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 1 ماه قبل

  خیلی عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید