توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  داستان ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند

  1 بازدید

  داستان ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  گسترش ضرب المثل " شکر نعمت، نعمتت افزون کند " + داستان - دانش‌چی

  گسترش ضرب المثل

  معنی شکر نعمت نعمتت افزون کند  ***  کفر نعمت از کفت بیرون کند

  داستان و ۴ معنی برای ضرب المثل شکر نعمت، نعمتت افزون کند در این پست تا برای درک بهتر این ضرب المثل قرار داده شده است.

  معنی ضرب المثل شکر نعمت، نعمتت افزون کند

  ۱- وقتی انسان از نعمت های خدا تشکر و قدر آن ها را می داند ، خدا از سپاس گزاری او شاد می شود و نعمت های بیش تری به او می بخشد ، سپاس نعمت های خدا یعنی اینکه از نعمت های داده شده خوب استفاده کنیم و آنها را هدر ندهیم.

  ۲- شکرگزاری از نعمت، از خود نعمت بهتر است چون نعمت متاع دنیای فانی است و لکن شکر، نعمت جاودانه آخرت است.

  ۳- تشکر و سپاس به شکلهای مختلف انجام می پذیردمثلا شخص به زبان، سپاس خود را ابراز می کند. استفاده درست از نعمت نوع دیگری از شکرگذاری است که بالاتر از شکر زبانی است.

  ۴- شکر و سپاس به عنوان فضیلتی اخلاقی مورد تایید و تاکید است. هر انسانی با عقل خود به این نتیجه می رسد که باید در برابر افرادی که به گونه ای کاری و یا نعمتی را به وی می دهند شکر کند.

  داستان برای ضرب المثل شکر نعمت، نعمتت افزون کند

  روزی، سنگتراشي كه از كار خود ناراضي بود و احساس حقارت ميكرد، از نزديكي خانه بازرگاني رد ميشد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوكران بازرگان را ديد و به حال خود غبطه خورد با خود گفت : اين بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو كرد كه او هم مانند بازرگان باشد.

  در يك لحظه، به فرمان خدا او تبديل به بازرگاني با جاه و جلال شد! تا مدت ها فكر ميكرد كه ازهمه قدرتمندتر است. تا اين كه يك روز حاكم شهر از آنجا عبور كرد، او ديد كه همه مردم به حاكم احترام مي گذارند حتي بارزگانان.

  مرد با خودش فكر كرد : كاش من هم يك حاكم بودم، آن وقت از همه قوي تر ميشدم!

  در همان لحظه ، او تبديل به حاكم مقتدر شهر شد. در حالي كه روي تخت رواني نشسته بود، مردم همه به او تعظيم ميكردند. احساس كرد كه نور خورشيد او را مي آزارد و با خودش فكر كرد كه خورشيد چقدر قدرتمند است .

  او آرزو كرد كه خورشيد باشد و تبديل به خورشيد شد و با تمام نيرو سعي كرد كه به زمين بتابد و آن را گرم كند.

  پس از مدتي ابري بزرگ و سياه آمد و جلوي تابش او را گرفت. پس با خود انديشيد كه نيروي ابر از خورشيد بيشتر است، و آرزو كرد كه تبديل به ابري بزرگ شود و آنچنان شد.

  كمي نگذشته بود كه بادي آمد و او را به اين طرف و آن طرف هل داد. اين بار آرزو كرد كه باد شود و تبديل به باد شد. ولي وقتي به نزديكي صخره سنگي رسيد، ديگر قدرت تكان دادن صخره را نداشت. با خود گفت كه قوي ترين چيز در دنيا، صخره سنگي است و تبديل به سنگي بزرگ و عظيم شد.

  همان طور كه با غرور ايستاده بود، ناگهان صدايي شنيد و احساس كرد كه دارد خورد ميشود. نگاهي به پايين انداخت و سنگتراشي را ديد كه با چكش و قلم به جان او افتاده است!

  ضرب المثل نگارش ششم _ دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان برای ضرب المثل شکر نعمت، نعمتت افزون کند - دانش‌چی

  معنی شکر نعمت نعمتت افزون کند  ***  کفر نعمت از کفت بیرون کند

  داستان و ۴ معنی برای ضرب المثل شکر نعمت، نعمتت افزون کند در این پست تا برای درک بهتر این ضرب المثل قرار داده شده است.

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایلیاد

  ایلیاد

  معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند

  امروز در مجله ی اینترنتی ایلیاد با شما هستیم تا به بررسی معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند بپردازیم. اگر شما نیز علاقه مند به دانستن معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کنددارید در ادامه با ما همراه باشید.

  معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند چیست؟

  ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند را میتوان به روش های مختلفی تفسیر کرد. در اینجا ما به چندین روش این ضرب المثل را معنی کرده ایم که شما میتوانید از آنها استفاده کنید و هرکدام که به نظرتان از همه منطقی تر بود را به خاطر بسپارید.

  یکی از معنی های این ضرب المثل این است که مابا شکرگذاری و تشکر از خداوند بابت نعمت هایش، خشنودی اورا جلب میکنیم و او نیز در عوض به ما نعمت های بیشتر و فراوانی میدهد.

  معنی دوم ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند را میتوان اینگونه بیان کند، نعمت واقعی پاداش آخرت است و نعمت ها و چیزهای دنیوی تنها بهانه ای برای شکرگذاری و خشنودسازی خداوند است. پس ما با شکرگذاری و جلب رضایت خداوند در این دنیا میتوانیم آخرت خوبی را برای خودمان بسازیم.

  معنی بعدی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند میتواند به این صورت باشد که ما با سپاس گذاری عملی (نه تنها زبانی) از خداوند سپاس گذار باشیم! این شکرگذاری برای مثال میتواند استفاده ی درست از نعمت های خداوند باشد که همین امر موجب هدر نرفتن آنها و بیشتر شدنشان است. یا با تقسیم برخی از نعمت ها میتوانیم رضایت خداوند را جلب کرده و به هم نوعان خود نیز کمک بکنیم.

  و آخرین شکل برای معنی ضرب المثل شکر نعمت نعمتت افزون کند را میتوان اینگونه گفت که ما با شکر نعمت های خداوند، عملی زیبا یعنی سپاسگذاری را یاد میگیریم که خود یک نعمت میباشد و از فضیلت های اخلاقی نیز بهره مند میشویم.

  شعر کامل شکر نعمت نعمتت افزون کند

  شکر نعمت نعمتت افزون کند

  کفر نعمت از کفت بیرون کند

  شکر تنها گفتن الحمد نیست

  شرح این مطلب بیانی گفتنیست

  شکر نعمت بذل آن نعمت بود شکر عزت رافت و رحمت بود

  چیست دانی مر تو را شکر زبان

  ذکر قرآن و نماز ای خوش لسان

  شکر چشمت دیدن هر دیدنی است

  شکر گوش امساک از نشنیدنی است

  داستان در رابطه با شکر نعمت نعمتت افزون کند

  روزی، سنگتراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت میکرد، از نزدیکی خانه بازرگانی رد میشد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد با خود گفت : این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد که او هم مانند بازرگان باشد.

  در یک لحظه، به فرمان خدا او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد! تا مدت ها فکر میکرد که ازهمه قدرتمندتر است. تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند حتی بارزگانان.

  مرد با خودش فکر کرد : کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر میشدم!

  در همان لحظه ، او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد. در حالی که روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم میکردند. احساس کرد که نور خورشید او را می آزارد و با خودش فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است .

  او آرزو کرد که خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی کرد که به زمین بتابد و آن را گرم کند.

  پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود اندیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است، و آرزو کرد که تبدیل به ابری بزرگ شود و آنچنان شد.

  کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هل داد. این بار آرزو کرد که باد شود و تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نداشت. با خود گفت که قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد.

  همان طور که با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خورد میشود. نگاهی به پایین انداخت و سنگتراشی را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است!

  منبع مطلب : eiliad.com

  مدیر محترم سایت eiliad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  برو بابا 2 ماه قبل
  0

  کاش درک مطلب هم دشت

  به تو چه 6 ماه قبل
  0

  ممنون میشم

  یکتا 6 ماه قبل
  1

  نمیشه خلاصه اش را هم بگذارید 😎😎😎

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  عالی

  نیاوران 6 ماه قبل
  0

  خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی حرکت کردیم

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  بد

  0
  ناشناس 3 ماه قبل

  منم باهات موافقم

  ا 10 ماه قبل
  -1

  عالی🤩🤩🤩

  ا 10 ماه قبل
  0

  عالی

  فاطمه 10 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  ۳&&﷼﷼«&»﷼﷼#/»»«

  به تو چه 1 سال قبل
  0

  گوزو ها😐

  0
  برو بابا 2 ماه قبل

  چه مرگته

  ابیث 1 سال قبل
  -2

  هل

  بهاره 2 سال قبل
  0

  عالی بوددددد

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید