توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  1 بازدید

  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  مختصات: ۳۵°۴۲′۰۶″شمالی ۵۱°۲۳′۰۲″شرقی / ۳۵٫۷۰۱۷۳۸۱°شمالی ۵۱٫۳۸۴۰۲۵۹°شرقی / 35.7017381; 51.3840259 دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران یکی از دانشکده‌های دانشگاه تهران است که به تربیت دانشجوی دکتری حرفه ای، دکترای PhD و دستیاری دامپزشکی می‌پردازد.

  تاریخچه[ویرایش]

  در مهر ۱۳۱۱ مدرسه عالی بیطاری افتتاح شد و این مدرسه در سال ۱۳۱۶ به دانشکده دامپزشکی تغییر نام داد و از سال ۱۳۲۴ به دانشگاه تهران ملحق شد. ساختمان فعلی این دانشکده، در خیابان انقلاب، در سال ۱۳۳۹ گشایش یافت.[۱] دکتر مرتضی گلسرخی، کفیل وقت مؤسسه دفع آفات حیوانی، در اردیبهشت ۱۳۰۶ طی نامه‌ای به اداره کل فلاحت لزوم تأسیس مؤسسه عالی بیطاری را یادآور شده و می‌نویسد: مدرسه بیطاری از بدو شروع بایستی کامل بوده و پرگرام آن موافق پرگرام مدارس عالیه اروپا و آمریکا باشد. وی نظامنامه‌ای موافق آنچه در مدرسه لیون فرانسه موجود بود تدوین نموده و به اداره مزبور تقدیم نمود؛ ولی در سال ۱۳۰۸، وزارت قشون تصمیم به ایجاد مدرسه عالی دامپزشکی گرفته، که وزارت فلاحت در این خصوص با وزارت قشون موافقت نداشت.

  شادوران، دکتر حامدی، که در آن وقت در پاریس، سال چهارم و سال آخر مدرسه دامپزشکی «آلفور» را می‌گذرانید از موضوع با خبر شده و طی نامه‌ای چنین می‌نویسد: وظیفه وزارت قشون تأسیس مدرسه دامپزشکی نبوده و پیش از گشایش آن باید بودجه ساختمان، استادان، آزمایشگاه‌ها و … فراهم گردد. اگر بنا باشد اعتبارات کافی تفویض نگردد، بهتر آنست که از تأسیس ناقص چنین مدرسه‌ای صرفنظر شده و مبلغ را صرف فرستادن چند نفر محصل قابل به اروپا نماید که در مدارس عالی آنجا تحصیل کرده، به مملکت مراجعت نمایند. (دکتر حسن تاج بخش در کتاب تاریخ دامپزشکی خود می‌نویسد: ای کاش امروز نیز به جای احداث پی‌در پی دانشکده‌ها به تهیه مقدمات لازم می‌پرداختند)

  مع‌الاسف به دلیل مخارج زیاد، تأسیس دانشکده به تأخیر افتاد تا در سال ۱۳۱۱، وزارت قشون با کمک وزارت فلاحت تصمیم جدی به شروع مقدمات کار می‌گیرند. با توجه به گرایش زعماء وقت تهران به کشور آلمان، به سفارت ایران در آلمان چنین نوشته می‌شود: متمنی است مقرر فرمائید ۷ نفر دکتر بیطار آلمانی که مخصوصاً در خصوص امراض گاو و گوسفند متخصص بوده و علاوه بر تحصیلات، اقلاً ۳ سال سابقه عملیاتی داشته باشند با احتساب حقوق و مخارج معرفی شده تا هر چه سریعتر جهت استخدام آن‌ها اقدام شود.

  ایرانی‌ها در پی جستجو در وزارت خارجه آلمان و دانشکده دامپزشکی «برلن» در نامه‌ای می‌نگارند: دکتران بیطار آلمانی در کشور خود ارج و قرب زیادی دارند و چندان زیاد نیستند، حقوقشان ۱۰۰–۸۰۰ مارک است و به حقوق کم قانع نیستند. اگر چه این مبلغ زیاد نیست ولی با تنزل پول ایران گزاف می‌نماید. سرانجام پروفسور «دامن» استخدام شده که یک سال بعد به ریاست دانشکده دامپزشکی گمارده شد و سپس پروفسور «لوئی» و «گرو» نیز به او پیوستند. در مهرماه ۱۳۱۱ یعنی ۲ سال قبل از تأسیس دانشگاه تهران در زمان صمصام‌الملک دانشکده دامپزشکی در باغ دلگشا تأسیس شد و حدود ۱۶ نفر دکتر بیطار از فرانسه، آلمان و مجارستان برای ۳ سال استخدام شدند و حقوق سالیانه ۴۷۵ سکه طلا به آن‌ها پرداخت شد.[۲][۳]

  مراکز آموزشی و پژوهشی[ویرایش]

  بیمارستان آموزشی و پژوهشی مردآباد کرج شامل بخش‌های زیر می‌باشد:

  آزمایشگاه تحقیقاتی لپتوسپیروز که با همکاری پروفسور Ellis و مرکز آزمایشگاه رفرانس سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۳۷۹ رسماً آغاز به فعالیت نمود.

  بیمارستان دامهای کوچک که واقع در خیابان قریب می‌باشد.

  دانش‌آموختگان[ویرایش]

  فهرست برخی از این دانش‌آموختگان برجسته در زیر آمده‌است:

  منابع[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معرفی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  تاریخچه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  پیدایش علم دامپزشکی به شکل کنونی آن در ایران به حدود هشتاد و پنج سال قبل باز می گردد که از سال ۱۳۰۷ هجری شمسی به علت نیاز مبرم وزارت جنگ آن زمان، اداره کنندگان کشور عده ای را برای تحصیل علم دامپزشکی با استفاده از قانون اعزام محصل به خارجه، به فرانسه اعزام کردند. نظر به اینکه این عده از طرف ارتش برای تحصیل علم دامپزشکی به منظور کنترل بیماری ها و اصلاح نژاد های اسب در ارتش و همچنین مبارزه با بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام و اصلاح نژاد گاو و گوسفند در اداره کل کشاورزی آن زمان به کشور فرانسه اعزام شده بودند؛ پس از عزیمت به ایران قسمت آموزش دامپزشکی به عهده ارتش قرار گرفت. اولین دانشکده دامپزشکی در سال ۱۳۱۱ تاسیس شد.

  در سال ۱۳۱۳ مدرسه عالی دامپزشکی به باغ سردار محتشم انتقال یافت؛ ولی چون بعدها این محل برای تاسیس دانشگاه جنگ اختصاص داده شد و با توجه به ارتباط عملی دروس دوره دکترای دامپزشکی با رشته های علوم کشاورزی، مدرسه ذکر شده به سال ۱۳۱۴ به مدرسه کشاورزی منتقل گردید؛ و در انتها مدرسه عالی بیطاری که نامش به آموزشگاه عالی دامپزشکی تغییر یافته بود، در سال ۱۳۱۸ انتقال مجدد یافت. سرانجام پس از تصویب مجلس شورای ملی آن زمان در سال ۱۳۲۴ هجری شمسی در زمره یکی از دانشکده های دانشگاه تهران تحت عنوان دانشکده دامپزشکی مبدل گردید.

  گروه های آموزشی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

   گروه بهداشت و تغذیه دام و طیور
  طول دوره :
  در حال حاضر علاوه بر تدریس به دانشجویان دکترای عمومی دامپزشکی، دوره دکتری تخصصی بهداشت خوراک دام هم در گروه بهداشت و تغذیه دام و طیور ارائه میشود. این دوره PhD حدوداً ۴ سال به طول می انجامد .

   گروه بهداشت و بیماری های آبزیان
  طول دوره :
  طول دوره بهداشت و بیماریهای آبزیان ۴ سال است که دانشجویان پس از گذراندن ۶۰ واحد نظری و عملی (دروس اصلی- ۴۱ واحد، دروس اختیاری- ۳ واحد و پایان نامه- ۱۶ واحد) فارغ التحصیل می شوند .

   گروه علوم پایه
  طول دوره :
  طول دوره های PhD چهار سال می باشد که دانشجویان در سال اول(ترم ۱ و ۲) واحدهای آموزشی ( ۱۸ واحد) را می گذرانند. در ترم ۳ امتحان بورد تخصصی برگزار می شود و در ادامه دوره مشغول انجام طرح تحقیقاتی (پایان نامه) می باشند .

   گروه مامایی و بیماری های تولید مثل
  طول دوره
  سه سال

   گروه بیماری های داخلی
  طول دوره :
  سه سال

   گروه بهداشت و بیماری های پرندگان
  طول دوره :
  طول دورههای (DVSc) چهار سال میباشد که دانشجویان در طی چهار ترم ۴۴ واحدهای آموزشی را میگذرانند. در ترم ۵ امتحان بورد تخصصی برگزار میشود و در ادامه دوره مشغول انجام طرح تحقیقاتی (پایان نامه) به میزان ۱۶ واحد می باشند .

   گروه بهداشت و کنترل مواد غذایی
  طول دوره:
  مدت زمان حداقل ۲ سال جهت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و حداکثر ۵ سال جهت دانشجویان مقطع دکترا

   گروه پاتولوژی
  طول دوره :
  مدت لازم برای طی دوره دکتری تخصصی ( دستیاری ) رشته پاتولوژی دامپزشکی چهار و نیم سال می باشد . این دوره شامل دو مرحله آموزشی و پژوهشی است. در مرحله آموزشی تعداد ۴۴ واحد درسی در طی شش نیمسال تحصیلی گذرانده خواهد شد . مرحله پژوهشی پس از موفقیت در آزمون جامع آغاز گردیده و شامل ۱۶
  واحد پروژه تحقیقاتی است که با تدوین رساله در طی یک و نیم سال خاتمه خواهد یافت.

   میکروبیولوژی و ایمونولوژی
  طول دوره :
  کارشناسی ارشد قارچشناسی: ۴ نیمسال تحصیلی
  دکترای تخصصی قارچشناسی: ۸ نیمسال تحصیلی

   گروه انگل شناسی
  طول دوره :
  تمامی عناوین درسی ارائه شده در این گروه برای مقطع دکتری عمومی دامپزشکی، به صورت ۲ واحد درسی مشتمل بر یک واحد تئوری (معادل ۱۶ ساعت درسی) و یک واحد آزمایشگاه (معادل ۳۲ ساعت درسی) در هر نیمسال تحصیلی ارائه میگردند .

   گروه علوم زیستی مقایسه ای
  طول دوره :
  دکترای عمومی دامپزشکی: ۶ سال
  دیپلمای علوم دارویی دامپزشکی: ۱ سال
  دکترای تخصصی فارماکولوژی دامپزشکی: ۳.۵ سال
  کارشناسی ارشد سم شناسی: ۲ سال
  دکترای تخصصی سم شناسی: ۳.۵ سال

   گروه جراحی و رادیولوژی
  طول دوره ۴: سال

  تسهیلات و امکانات

  باشگاه دانشگاه تهران

  باشگاه دانشگاه، زیر مجموعه اداره کل امور رفاهی واقع در ضلع جنوب غربی پردیس مرکزی دانشگاه، با مساحت زمین ۱۰۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۲۵۰۰ مترمربع با سازه بتن مسلح و سطح اشغال ۲۵ % توسط معمار مشهور فرانسوی آقای “رولان مارسل دوبرول ” در بین سالهای ۱۳۲۰ – ۱۳۱۷ احداث و در سی ام تیر ماه سال ۱۳۹۷
  پس از حدود ۲۴ ماه اجرای عملیات مرمت، نوسازی و مقاوم سازی، توسط ریاست محترم دانشگاه و معاون محترم اداری و مالی دانشگاه افتتاح گردید .
  باشگاه دانشگاه با بهرهمندی از ۴ تالار مجزا با ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر و با دارا بودن آشپزخانه صنعتی به همراه کلیه لوازم و تجهیزات مدرن آماده ارائه خدمات متنوعی جهت رفاه حال کارکنان محترم، دانشجویان و میهمانان گرانقدر می باشد.

  مشاوره دانشجویی

  دفاتر ارتقای تحصیلی
  دفاتر ارتقای تحصیلی با هدف کمک به ارتقای تحصیلی دانشجویان، از طریق تسهیل ارتباط مثلث استادان، دانشجو و خانواده راه اندازی شده است. برگزاری کارگاه های آموزشی، ارسال محصولات فرهنگی آموزشی، برگزاری همایشهای خانه و دانشگاه برای استادان، دانشجویان و خانواده ها و ارائه خدمات مددکاری و مشاوره تحصیلی به
  دانشجویان از مهمترین فعالیت های این دفاتر است. این دفاتر در دانشکدههای اقتصاد، الهیات، جغرافیا، حقوق و علوم سیاسی، دامپزشکی، علوم اجتماعی و پردیسهای ابوریحان، علوم، فنی، کشاورزی و منابع طبیعی و هنرهای زیبا در ساعات اداری فعال هستند.

  بهداشت روان و پیشگیری
  این واحد؛ با هدف پیشگیری از آسیبهای روانی، اجتماعی در زمینههای مختلف اعم از تدوین و انتشار، بسته های آموزشی مکتوب، فصل نامه تخصصی سلامت روان، ماه نامه پیام مشاور، کتابچه، بروشور، لوح فشرده و گاهنامه های بهداشت روانی، برگزاری نمایشگاه، انجام طرح غربالگری و انجام فعالیت پژوهشی کاربردی اقدام می نماید. همچنین این واحد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با عناوین مختلفی نظیر؛ آموزش های پیش از ازدواج، مهارت های زندگی، اصول مطالعه و برنامهریزی، تحلیل رفتار متقابل، پیشگیری از اعتیاد و مواد روانگردان و غیره در سطوح مختلف؛ ویژه اساتید راهنما، کارکنان و کارشناسان دانشگاه، کارشناسان مراکز مشاوره و دانشجویان می نماید.

  مشاوره و روان درمانی
  تیم تخصصی مرکز مشاوره دانشگاه شامل روانپزشک، روانشناس بالینی، مشاوره خانواده و ازدواج، مشاوره تحصیلی، مددکار، روان سنج و مشاوره مذهبی است. متخصصان این مرکز به شیوههای گوناگونی خدمات درمانی ارائه می کنند که مهم ترین آنها عبارتند از: مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره الکترونیکی و نوروتراپی. این خدمات در تمامی روزهای هفته در مرکز مشاوره دانشگاه و شعبات آن در سطح خوابگاه ها و پردیس ها ارائه می شود .

  مشاوره الکترونیکی
  مشاوره الکترونیکی از طریق وب سایت مرکز مشاوره دانشگاه و فرم زیر صورت می گیرد. علاقه مندان می توانند پرسشهای خود را در این وب سایت مطرح کرده و پاسخ متخصصان را در وب سایت یا ایمیل خود دریافت نمایند.

  صندوق قرض الحسنه باقرالعلوم

  صندوق قرضالحسنه باقرالعلوم علیه السلام در سال ۱۳۷۵ در دانشگاه تهران تأسیس شد و فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد. این صندوق به منظور انجام خدمات عام المنفعه و نشر و تعلیم و ترویج فرهنگ اسلامی و کمک به تأمین نیازها و بهبود زندگی دانشجویان و دانشگاهیان عزیز اقدام به اعطای وام های بدون بهره کرد. مبالغ این وام ها از طریق کمک های مردمی و دریافت پول های ذخیره شده به وسیله مردم که به صورت قرض در اختیار صندوق قرار داده شده است تأمین می شود. صندوق قرض الحسنه باقر العلوم  هم اکنون بیش از ۱۳ هزار عضو دارد و تا کنون بیش از ۱۰ هزار دانشجو از وام و خدمات آن بهره مند شده اند . 
  شرایط عضویت
  کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل، کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران می توانند با افتتاح حساب پس انداز و پرداخت حداقل مبلغ تعیین شده به عضویت صندوق درآیند و از تسهیلات آن استفاده نمایند .

  شرایط و اولویتهای پرداخت وام
  پرداخت وام به دانشجوی دارنده حساب پسانداز بر اساس ضوابط و شرایط تعیین شده و با در نظر گرفتن اولویت های ذکر شده و تصویب شورای وام که به وسیله هیأت مدیره تعیین میگردند صورت می پذیرد . 
  دریافت وام طی مراحل و با شرایط زیر امکان پذیر است :
  دانشجوی متقاضی، فرم درخواست وام را از صندوق و یا لینک موجود دریافت کرده، پس از درج مطالب لازم، مشخصات و میزان وام مورد نظر، آن را به صندوق تحویل می نماید .
  دانشجویی می تواند از وام صندوق استفاده کند که نیاز او جهت این وام از طریق شورای وام محرز شده باشد . پرداخت وام به صورت شرافتی بوده و احتیاجی به ضامن ندارد فقط لازم است اشتغال به تحصیل دانشجوی متقاضی از طریق حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده مربوطه تأیید شود .
  به منظور رفاه بیشتر دانشجویان، اقساط وامهای این صندوق حداکثر ۲۰ ماهه بوده و دانشجویان موظفند ماهیانه به طور حضوری اقساط خود را پرداخت کنند
  نشانی: خیابان ۱۶ آذر، ساختمان امور دانشجویی شماره تماس: ۶۶۴۸۱۶۰۴

  مرکز بهداشت ودرمان دانشجویی

  خدمات واحد بهداشت و درمان در سه مرکز ارائه می شود:
   ساختمان شماره : ۱ کلینیک ۱۶ آذر
   ساختمان شماره : ۲ مرکز پزشکی بزرگمهر
   ساختمان شماره : ۳ واحدهای تابعه (درمانگاه های خوابگاه ها)

  کتابخانه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  کتابخانه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران یکی از بزرگترین کتابخانه های تخصصی دامپزشکی ایران است؛ و مجموعه ای غنی وگسترده از منابع گوناگون در زمینه های مختلف دامپزشکی را در بر می گیرد. این کتابخانه بر حسب نیازهای علمی و آموزشی اعضاء هیئت علمی و اولویت های تحقیقاتی دانشکده به گرد آوری منابع می
  پردازد. فضای کنونی کتابخانه ۶۵۰ متر مربع مساحت دارد. دارای سه تالار مطالعه بوده و دارای بخش های فهرست نویسی ، بخش امانت کتاب و بخش نشریات و پایان نامه هاست. کتابخانه دانشکده دامپزشکی در ضلع غربی در طبقه اول دانشکده دامپزشکی واقع شده است که شعبه ای از ان در بیمارستان آموزشی و پژوهشی مردآباد کرج قرار دارد.
  کتابخانه به صورت قفسه باز اداره می شود و منابع مختلفی را به صورت چاپی و الکترونیکی دارا می باشد. شرایط عضویت ، امانت کتاب و پایان نامه و همچنین شرایط استفاده از سایر خدمات کتابخانه براساس آیین نامه کتابخانه های دانشگاه تهران می باشد .

  خوابگاه های دانشجویی دانشگاه تهران

  خوابگاه های دانشگاه شامل:

   خوابگاه های برادارن

  مجتمع کوی دانشگاه
  ین مجتمع در خیابان کارگر شمالی، روبروی خیابان پانزدهم واقع و دارای ۲ درب می باشد، که درب اصلی آن در خیابان کارگر شمالی و یک درب نیز در غرب مجتمع )شهرآرا( می باشد. مجتمع کوی برادران هم اکنون دارای۱۲ خوابگاه برای برادران (ساختمان ۳ ، ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۷ ، ۱۴ ، ۱۵ ، ۱۶ ، ۱۷ ، ۲۲ ، جمال زاده، امام علی ، رسولیان، مصلی نژاد) و یک خوابگاه متاهلین می باشد .
  خوابگاه های سطح شهر
  خوابگاه وصال شیرازی، خوابگاه ۱۶ آذر، خوابگاه رودکی، خوابگاه شهدای دانشجو، خوابگاه فارابی، خوابگاه خوارزمی، خوابگاه پرفسور حسابی، خوابگاه عطار، خوابگاه قدس و خوابگاه حافظ

   خوابگاه های خواهران

  مجتمع فاطمیه
  مجتمع فاطمیه بزرگترین مجتمع خوابگاهی خواهران دانشگاه تهران است که در انتهای خیابان کارگر شمالی؛ روبروی خیابان بیستم دست چپ؛ قرار دارد. این مجتمع شامل پنج ساختمان (فاطمیه ۱، فاطمیه ۲، فاطمیه ۳، فاطمیه ۴، فاطمیه ۵)، دو مهمانسرا، یک مجموعه فرهنگی هنری، زمین چمن مصنوعی، کتابخانه، آمفی تئاتر، سایت رایانه و… است .

  مجتمع چمران
  مجتمع خوابگاهی شهید چمران در انتهای خیابان کارگر شمالی- دست چپ، روبروی شهرک والفجر قرار دارد. این مجتمع شامل ۴ ساختمان (فیض کاشانی، ۷۰ ، ۷۱ و ۷۲ )، سالن بدنسازی، زمین چمن مصنوعی، زمین بسکتبال، سایت رایانه ای و… است. لازم به ذکر است کلیه اتاق های دانشجویان مجهز به یک دستگاه یخچال جداگانه است. در این مجتمع نمازخانه ای به مساحت ۲۳۸ مترمربع وجود دارد.

  خوابگاه کیانوری
  این خوابگاه در خیابان کارگر شمالی، خیابان هفدهم، کوچه سنبل، پلاک۱ قرار دارد.خوابگاه کیانوری مخصوص دانشجویان دکترای است وکلیه سوئیت های آن مجهز به یک دستگاه یخچال جداگانه و ظرفیت اتاق ها ۱ یا ۲ نفره می باشد. این خوابگاه دارای سالن تلویزیون با مساحت ۳۵ متر مربع، نمازخانه با مساحت ۳۵ متر مربع، اتاق ملاقات با مساحت ۳۶ متر مربع که همسران وخانواده های دانشجویان می توانند در این محل با عزیزان خود ملاقات کنند. دو باب سالن مطالعه هر کدام با مساحت ۳۰ متر مربع و رختشوی خانه از دیگر امکانت این خوابگاه می باشد .

   خوابگاه های متاهلین

  خوابگاه متاهلین غدیر، خوابگاه متاهلین جلال آل احمد و خوابگاه متاهلین شهید مطهری (سعادت آباد)

   خوابگاه دانشجویان خارجی

  برادران

  پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

  موسسه تحقیقاتی امین آباد
  اهداف مجموعه : پشتیبانی از طرحهای تحقیقاتی گروههای مختلف دانشکده
  اجرای بخشی از درسهای عملی در حوزه دامهای بزرگ و طیور و آبزیان
  اجرای همکاری های مشترک با سایر مراکز تحقیقاتی و آموزشی
   بخش پرورش گاو
   بخش پرورش گوسفند
   بخش پرورش طیور گوشتی
   بخش پرورش طیور تخمگذار
   بخش پرورش آبزیان
   بخش کشاورزی

  مرکز تحقیقاتی سم شناسی
  مرکز تحقیقات سم شناسی و مسمومیتهای دامی، به منظور توسعه دانش فنی تشخیص سموم، مسمومیت های دامی، باقیمانده آلاینده ها در بافتها و فرآورده های مختلف دامی و نیز بررسی اثرات زیستی آلاینده ها در سیستم های بیولوژیک، در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شده است .

  مرکز تحقیقاتی کنه
  از قابلیت ها و توانمندی های این مرکز می توان به بهره مندی از امکانات و تجهیزات مناسب جهت انجام پژوهش های مولکولی با بهره گیری از اعضای متبحر در این حوزه اشاره نمود. با توجه به توانمندی های مرکز در حوزه دامپزشکی و با مشارکت سایر حوزه های دخیل در بهداشت و سلامت عمومی مانند سازمان دامپزشکی، وزارت
  بهداشت، پهنه ی وسیع تحقیق و پژوهش در حوزه ی بیماری های منتقله از کنه ها در دامنه ی فعالیت این مرکزقرار گرفته است .

  پژوهشکده تحقیقات زیست پزشکی
  امکانات و فضای پژوهشکده تحقیقات زیست پزشکی محیطی مناسب را برای پیشبرد طرحهای علمی و تحقیقاتی فراهم آورده است. در همین راستا طرح های تحقیقاتی بسیاری در این پژوهشکده به انجام رسیده یا در حال اجرا است. این فعالیت های پژوهشی را میتوان در سه بخش طرح های کاربردی، پایان نامه های دانشجویی در دو مقطع دکتری عمومی و دکتری تخصصی و اختراعات و نوآوری ها بیان داشت. این پژوهشکده فعالیت های پژوهشی خود را در قالب سه گروه با راهبرد از علم تا کاربرد انجام می دهد .

  ۱ . گروه تولید فرآوردههای بیولوژیک ۲ . گروه سلول های بنیادی و طب بازساختی ۳ . گروه مطالعات حیوانی

  موزه انگل شناسی
  اهداف موزه: جمع آوری، شناسایی، تشخیص، تعیین و نگهداری انگل های کل کشور اعم از انسانی، دامی، حیات وحش و آبزیان، ایجاد پایگاه اطلاعاتی انگل های ایران، تعیین تنوع و توزیع جغرافیایی انگل ها در ایران، حمایت از مطالعات اپیدمیولوژیک و کنترل بیماری های انگلی و حفظ منابع ژنتیکی انگلها برای استفاده در تحقیقات و
  آموزش از جمله اهداف موسسین موزه می باشد.

  خدمات موزه:

  ارائه خدمات رایگان تشخیص نمونه های انگلی، نگهداری و ثبت آنها در صورت لزوم به نام آورنده نمونه در پایگاه اطلاعاتی موزه و ارائه ترسیم انگل های تشخیص داده شده به آورنده نمونه از جمله خدمات فردی موزه می باشد. همچنین امکان بازدید مراکز آموزشی (مدارس، دبیرستان ها، دانشجویان و میهمانان خارجی)  از موزه با هماهنگی قبلی میسر می باشد.

  مرکز تحقیقاتی سلول های بنیادی و مرکز تحقیقاتی آبزیان نیز از سایر مراکز تحقیقاتی دانشکده دامپزشکی می باشند.

  بیمارستان های دانشکده دامپزشکی

  بیمارستان آموزشی و پژوهشی مردآباد
  این بیمارستان یکی از دو بیمارستان آموزشی وابسته به گروههای آموزشی علوم درمانگاهی میباشد. اهداف اصلی از تأسیس این بیمارستان شامل : تأمین امکانات لازم آموزشی جهت ارائه دروس عملی و تئوری گروه های آموزشی علوم بالینی مرتبط با دام های بزرگ به دانشجویان دورههای دکتری عمومی و تخصصی، تأمین فضای لازم برای نگهداری حیوانات تک سمی، نشخوارکننده و طیور جهت اهداف آموزشی و پژوهشی، تأمین امکانات و فضای مناسب برای بستری و درمان دام های ارجاعی .
  نشانی :
  کرج کیلومتر ۵ جاده محمد شهر، بعد از خیابان چمن

  بیمارستان حیوانات کوچک
  این بیمارستان شامل چهار بخش تخصصی می باشد:
  الف- بخش بیماریهای داخلی دامهای کوچک
  ب – بخشکلینیکال پاتولوژی
  ج- بخش جراحی دامهای کوچک
  د- بخش تصویر برداری تشخیصی دامپزشکی

  آدرس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
  تهران-خیابان آزادی-نبش خیابان دکتر قریب-دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
  پست الکترونیکی adminweb[AT]vetmed.ut.ac.ir
  تلفن ۶۱۱۱۷۰۰۰: – ۲۱ – +۹۸
  نمابر ۶۶۹۳۳۲۲۲: – ۲۱ – +۹۸
  کد پستی: ۱۴۱۹۹۶۳۱۱۱:

  گروهمشاوره انتخاب رشته دکتر یعقوبی

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید