توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس آزاد هفتم درباره ی ایران با جواب

  1 بازدید

  درس آزاد هفتم درباره ی ایران با جواب را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  درسی فا

  انشا در مورد ایران پایه هفتم

  مقدمه:

  وطن هرکس مانند شناسنامه ایی است که همراه او همه جای جهان همراه با اسم و فامیل او حک شده و دنباله ی روی او است. به گونه ایی که آن فرد را با نام کشور و زدگاهه ش می شناسند. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی شناخته و نام برده می شویم.

  تنه انشا:

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  نتیجه گیری:

  انشا پایه هفتم در مورد ایران صفحه 52

  منبع: انشا باز

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یک متن برای درس ازاد درمورد وطن فارسی ششم

  درس پنجم فارسی هفتم آزاد

  درس پنجم فارسی هفتم آزاد

  متن و داستان برای درس آزاد فارسی هفتم درس 5 (ادبیات بومی۱) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد. درس پنجم فارسی هفتم آزاد که از صفحه ی 44 کتاب فارسی پایه هفتم آغاز می‌شود.

  متن برای درس آزاد فارسی هفتم

  هیچ قومی نمی‌تواند گفت ایران از آن من است و هر تیره ایرانی سهم و بهره‌ای در این سرزمین آریایی دارد. یکی از ویژگی‌های والا و بنیادهای بهینه در فرهنگ و تاریخ ایران و یکی از سرمایه‌های سترگ و ستوده ما ایرانیان این است که در این سرزمین سپند و اهورایی که سرزمین هزاره‌هاست، همواره تیره‌ها وتبارهای گوناگون می‌زیسته‌اند.

  به حتم ایرانی که تیره‌های گونه گون در آن نزییند، ایران راستین نخواهد بود. اگر بخواهیم فرهنگ مردمی را بشناسیم، باید اسطوره‌های آن مردم را باریک و ژرف بکاویم. در شاهنامه می‌بینیم هر زمان که ایران بزرگ نیاز داشته که از مرزهای خود پاسداری کند، تیره‌های گوناگون ایرانیان سپاهی پرشمار و آماده را آراسته‌اند که نمونه‌های آن در شاهنامه فراوان است.

  ایران متعلق به تمام تیره‌های ایرانی است و از هر تیره و تبار که باشیم و در هر جای این سرزمین بامی (درخشان) که می‌زییم، همه ایرانی هستیم. کُردان، آذریان، لُران، خوزیان، بلوچان، گیلکان، تات ها و ده ها تیره و تبار دیگر که در ایران می‌زیند، همه ایرانی‌اند.

  در شاهنامه زمانی که از رویارویی تیره‌های ایرانی با هم سخن رفته، سخن از ترجمان رفته و این یعنی گونه گونی گویش و زبان تیره های ایرانی در ایران روایی داشته.

  ایران ما رنگارنگ است، گونه گون است، سا نا سان است و هر تیره‌ای پوشش، زبان و گویش خود را دارد و هیچ جهانگردی اگر سالها در ایران به گردش بپردازد دلخسته و بیزار نمی‌شود، چرا که به هر شهری که برود با مردمی دیگرگون روبه رو می تواند شد.

  ایران از آن همه ایرانیان است وهیچ تیره و هیچ تباری و هیچ قومی نمی‌تواند گفت ایران از آنِ من است و همه تیره‌ها و قوم‌ها بخش و بهره‌ای دارند در آنچه ایران شده است. اگر کُردها نمی‌بودند و از مرزهای ایران پاسداری نمی‌کردند بخشی از ایران را از دست می دادیم و یا اگر آذریان نبودند آذربایجان را از دست می دادیم و هر کدام از تیره‌های ایران، این سرزمین گونه گون، در آن سهم وبهره ای دارند و در طول تاریخ از آن پاسداری کرده اند.

  همه ما تیره‌های ایرانی باید این سرزمین آریایی را ارج بنهیم و گرامی بداریم.

  یک نمونه متن درس ازاد هفتم ادبیات بومی 1 درس 5 (صفحه 44 کتاب فارسی پایه هفتم) را مشاهده کردید. برای دسترسی به سایر مطالب از برچسب های زیر استفاده کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  پیروزی : دانش های زبانی و ادبی نکته ی اول گاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند. برای مثال: خروشید و جوشید و برکند خاک ز اسمش زمین شد همه چاک چاک در این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده است نکته ی دوم وقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است. برای مثال: از هفت خان رستم گذشته است منظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذارد کار گروهی ۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید. ۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید. نوشتن ۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید. تیره: منبع: گونه گون: ۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟ الف)در خانه ی او همیشه باز است ب)فرو ریخت خون چو رود از برش ۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید الف)گیلان از نظر آب و هوا...... است(معتدل، متعادل) ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج....... (بفهمیم، بنهیم)

  پیروزی : دانش های زبانی و ادبینکته ی اولگاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند.برای مثال:خروشید و جوشید و برکند خاکز اسمش زمین شد همه چاک چاکدر این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده استنکته ی دوموقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است.برای مثال:از هفت خان رستم گذشته استمنظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذاردکار گروهی۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید.۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید.نوشتن۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید.تیره: منبع: گونه گون:۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟الف)در خانه ی او همیشه باز استب)فرو ریخت خون چو رود از برش۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنیدالف)گیلان از نظر آب و هوا......است(معتدل،متعادل)ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج.......(بفهمیم،بنهیم)

  محمد پوریایی : دانش زبانی اینا دو هم کامل کنید

  سیتی : کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  علی : میشه خود ارزیابی به بدید ممنون میشم

  ملورین محمد پناه : خود ارزیابی :۱ چند گویش ایرانی را نام ببرید ۲ نام چند شهر سیاحتی را بنویسید ۳ ایران چند استان دارد ۴ چند دین که در ایران رایج است

  م : ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم

  سیتی : ادامه نداره

  سیتی : کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  Park Narin : نوشتن ۱ برای هر یک از کلمات زیر یک متضاد بنویسید . شب،روز ارامش،شلوغ الوده،پاکیزه ،صلح دشمنی ۲ خود ارزیابی چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ترکی ،کردی،لری،بلوچی.... ایران چند استان دارد؟۳۲ نام چند دین در ایران ؟مسیحی ،زرتشتی ،اسلامی و.... ۳دانش زبانی به این جمله ها دقت کنید: سارا کفش خود را پوشید، کیمیا گل را کاشت بچه ها خوشحالند دو جمله اول انجام پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع یک کاری نشان می‌دهید سوال دیگه هست دوستان ؟؟؟؟؟

  آلان ماسوه : لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی هم اضافه کنید

  ملینا : کاش خودارزیابی و نوشتن داشته بود

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Fatemeh : خیلی ممنون لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی رو بهم بگید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  سودا : دستتون درد نکنه ⚡🧡

  تنها ... : اره

  یاسین : کاش‌ نکته‌ونوشتن‌رو‌بگن‌

  فاطمه : خیلی خوب بود موضوع انتخابی فقط کاش کامل بود و دانش زبانی و صفحه ۴۶هم‌ جواب داشت.ممنون

  مهدیس : عااااااالی بود مرسی😀

  فاطمه⁦ : با سلام دانش زبانی نکته به این جمله ها توجه نمایید -علی کفش های جدیدش را پوشید★ -کشاورزان گندم را کاشتند★ -شاگردان خوشحال شدند★ -هواسرد است★ -مریم معلم مدرسه بود ★ دوجمله اول انجام کار پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع کار را نشان می دهند برای مثال جمله سوم خوشحالی

  Z ahra : خیلی ممنون ولی متنش زیاد هست👍👍❤

  مبینا : عالیههههههه خیلی خوبه😍

  سلطان : کاش جواب داشت

  Arezoo : سلام میشه صفحه ۴۶ و ۴۷ رو کامل بزارین؟

  منافیان : خود ارزیابی 1= نام چند شهر سیاحتی را بنویسید؟ 2= چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ 3= ایران چند استان دارد؟ 4= چند دین که در ایران رایج است؟ پاسخ صفحه 45 خود ارزیابی

  ♥️❤️ : کاش میشد ۴۵،۴۶،۴۷ روهم میذاشتید

  امیرحسین : خوب بود

  فاطمه زهرا : خیلی عالی

  ناشناس : کار گروهی رو هم بزاری

  بی نام : جواب خود رابیازیابی نداره

  kamyar : سلام بقیش نیست

  Moonwalker😎🖤 : خیلی بیخوده حد اقل اگه صفه 45 و 46 داشت یه چیزی میشد ری*ین با اجازتون

  امیر : سیک

  عالیه : فقط خود ارزیابی درس 5 رو بزار خوبه میشه☺

  madi : سوال خود ارزیابی ۱چند گویش ایرانی رانام ببرید ۲نام چند شهر سیاحتی را بنویسید ۳ایران چند استان دارد ۴چند دین که در ایران رایج است

  دیاکو : عالی مرسی تشکر 😘

  م : خود ارزیابی میخواد درک فهم نمونه سوال هاشم میخاد

  جواب میخوام. : لطفاً جواب کار گروهی و نوشتن رو بگید

  اصم ندرم🤙😅 : خب بر بروبچ کارگروهی رو چکا کنم ی نفر نی بگع 💫😊👌🏿

  مهناز : راست میگی بابا

  سارا پیراسته : خیلی عالیه واقعا عالیه 💋❤ممنونم💋❤

  پیروزی : خودارزیابی۱_نام چند قوم ایرانی را بگویید۲_در موقع حجوم دشمن اقوام ایرانی چه می کنند؟۳_وظیفه ی ما در مقابل اقوام مختلف چیست؟۴_با توجه به متن درس مهمترین ویژگی کشور ایران چیست؟

  مهدی : عالی فقط کاش جواب هم بود ولی دمتون گرم مارو خلاس کردید :)

  مهلا نوروزی : متن شما خیلی کم وکوتاه ومسغره بود لطفا انقدر وقت مارو نگیر خیلی بیشعورین ممنون از توجه شما.

  S..........N ........... : عالیییییییی

  دث : خیلی خوب بود ممنون

  ناشناس : خیلی عالی هست.کامل و دقیق.ودانش آموزان.باید خودشون بتمرگن. 😂 سوال از توی متن بنویسند.نظر من عالی هستش.♡♡♡💌

  ناشناس : نوشتن

  ابوالفضل : سلام اگر می شود خود ارزشیابی خوابشو مینوشتید

  من اسمم را نمیگم😐 : کاش دانش زبانی و کار گروهی و نوشتن رو میذاشتید😑

  محمدی : با سلام و خسته نباشید خدمت دانش آموزان عزیز بنده دبیر ادبیات هستم راهنمایی در مورد درس آزاد بهتون میکنم درس آزاد ص 44 کتاب رو در مورد محله ، شهر یا استان خودتون بنویسید. قسمت خود ارزیابی چند سؤال از متنی که نوشتید طرح کنید و بنویسید. قسمت دانش زبانی ، چند خط در مورد دوتا از آرایه هایی که تا الان خوندید بنویسید و توضیح بدید کارگروهی لازم نیست. قسمت نوشتن چند تا کلمه بنویسید و هم خانواده هاشون رو پیدا کنید. قسمت شعر خوانی هم در مورد متنی که نوشتید شعری انتخاب کرده و بنویسید. با تشکر

  Park Narin : نوشتن گفته که چند تا متضاد یا هم معنی یا فعل رو بنویسید همین

  ناشناس : سلام متن درس آزاد در مورد ایران خوبه ولی ای کاش جواب خود ارزیابی دانش زبانی کار گروهی و.... بود

  زینب 💋 : دوستتون درد نکنه عالی بودند⁦❤️⁩🙏

  ساناز : سلام عزیزم لطفا دانش زبانی ر بزارید

  نسا نسایی گل : خیلی خوب بود ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  آره : آره

  س : سلام اگه میشه دانش زبانی هم بزارید ممنون

  ناشناس : سلام اگه خودارزیابی و نوشتن هم بود بهتر بود

  투모로우바이투게더 : اونارو دیگه باید خودت بنویسی

  نیایش : خیلی عالی فقط خود ار زیابی هم بگذارید ممنون می‌شم 😁❤🙄

  رویا : خیلی عالی

  سونیا : سونیا رنجبر

  ؛((( : نه ممنونم دمتون گرم

  Karina keyhani : خیلی خوب بود مرسی🥰

  ناشناس : خط اول دیدنی است

  ناشناس : گفت و گو :نام چند هجوم یا جنگ مخم که در ابران رخ داده را جست و جو و یادداشت کنید 2:نام چند تن از مشاهیر معروف ایران را بنویسید

  Sogsnd : قیام ماد ها آشوریان جواب 1وتسخیر توسط ماد و بابل دومی ابن سینا سعدی شیرازی و فردوسی

  Sogsnd : حكيم فرزانه اى پسرانش را چنين نصيحت مى كرد: عزيزان پدر! هنر بياموزيد، زيرا نمى توان بر ملك و دولت اعتماد كرد، درهم و دينار در پرتگاه نابودى است، يا دزد همه آن را ببرد و يا صاحب پول، اندك اندك آن را بخورد، ولى هنر چشمه زاينده و دولت پاينده است، اگر هنرمند تهيدست گردد، غمى نيست زيرا هنرش در ذاتش باقى است و خود آن دولت و مايه ثروت است، او هر جا رود از او قدرشناسى كنند، و او را در صدر مجلس جا دهند، ولى آدم بى هنر، با دريوزگى و سختى لقمه نانى به دست آورد. حکایت

  بتو چه : خود ارزیابی

  ARMY : 😐💔

  درس خون : با سلام ..... ممنونم از شما من تا جایی این متن تو اینترنت را نوشتم بعدش گفتم که من لر هستم و..... من واقعا هم لر هستم ‌. من فقط خواستم از شما تشکر کنم. با تشکر درس خون.

  Hasan : خیلی خوبه تشکر میکنم برای اینکه این انشاء نوشتی

  سامان : عن تو این سایت

  ترتلتاااا : و

  فاطمه ❤️ : عالی ممنونم

  10 : فقط ای کاش جواب هم بود

  فربد موریان : چرا دانش زبانی نزاشتید

  النازالسادات : جوابش😔

  آیلین : لطفا خود ارزیابی روهم بزارید

  زلفا : ایف که آدم وقت شو برای اینا تلف میکنه😔

  : پرسپولیسیاااا لاییییک

  هستی : سلام بچه خوب صفحه ۴۷ شعر در مورد شعر ایران بنویسید

  فاطمه : عالی

  فاطمه : عالیهههههههه

  ناشناس : خو دار زیبایی درس آزاد با موضوع ایران

  حسین جمالی : جقن۳تقا

  سید عباس حسینی : سلام لطفا خود ارزیابی ها ،دانش زبانی، نکته اول، نکته دوم،کار گروهی ، نوشتن، هم درباره متنی که میگذارید بنویسید و بگذارید تا ما بتوانیم استفاده کنیم. ممنون.

  محمد : خوب بود ولی باید فعالیت هاش هم مینوشت

  Reza : سلام چخبر خوبین خانواده چطوره بد نیست خوبه 😂

  محمدجواد : عالی به دردم خورد

  ...... : لطفا دانش زبانی رو هم بگید

  پ : سلام، دانش زبانی رو در مورد کنایه و مبالغه بنویسید

  Atieh Mashayekhi 👩🏻‍⚕️✨ : عالی من که خیلی دوست داشتم 🥰😊

  محمد : سلام

  ناشناس : ممنون عالی

  بوتوچه : فقط همینو نوشتم . شما هم نوشتین بقیشو بگین

  %%%%% : سلام ممنون مطالب عالی بود ولی اگر خودارزیابی و دانش زبانی و کار گروهی رو هم قرار میدادید عالی تر میشد ممنون

  بنیامین : گام گام فارسی هفتم درس ازاد

  ستاره : لطفا درس ۱۵ درس آزاد بگید

  ELX : 👍

  عشقم : خیلی ممنون

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ARTA 3 روز قبل
  0

  انقد دنبال نوشتن و کار گروهی و دانش زبانی و..نباشید:/

  همون بالا یکی فرستاده..

  جیگر 13 روز قبل
  2

  خوبه

  Ghazal 15 روز قبل
  3

  زیبا بود و کامل نبود :/

  اسم ندارم 18 روز قبل
  1

  کار گروهی را بزارد . چرا نداره 😪🤨

  ملیکا 22 روز قبل
  2

  خیلی عالی و بسیار زیبا بود

  ملیکا 22 روز قبل
  3

  خیلی عالی و بسیار زیبا بود

  شهرزاد 24 روز قبل
  2

  خوبه اما طولانیه

  محمد 26 روز قبل
  3

  خیلی خوب

  1
  جیگر 13 روز قبل

  من خیلی رازی بودم

  0
  محمد 26 روز قبل

  من خیلی رازی بودم

  ﷼﷼ 26 روز قبل
  2

  سلام دستتون درد نکنه بابتش خیلی خوب بود مرسی😍💗

  ولی اگه خود ارزیابی هم می‌داشتید خوب می شد ❤️

  ولی بازم مرسی ازتون ❤️🙏💗🌷✓

  عالیه خیلی خوب هست😍😘 26 روز قبل
  2

  عالیه خیلی خوب هست 😍😍

  کوثر فروتن 26 روز قبل
  2

  جملات خوبی داشت خوب بود

  خیل خوب است 26 روز قبل
  3

  عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللل

  کاراته کیوکوشین 26 روز قبل
  3

  عالی

  نرگس جون 29 روز قبل
  2

  دزس آزادههفتم

  زینب 💋 1 ماه قبل
  6

  دوستتون درد نکنه عالی بودند⁦❤️⁩🙏

  ترتلتاااا 1 ماه قبل
  5

  و

  ترتلتاااا 1 ماه قبل
  3

  عابیییی

  سارا پیراسته 1 ماه قبل
  7

  خیلی عالیه واقعا عالیه 💋❤ممنونم💋❤

  4
  عشقم 27 روز قبل

  خیلی ممنون

  سامان 1 ماه قبل
  5

  عن تو این سایت

  ELX 1 ماه قبل
  4

  👍

  Hasan 1 ماه قبل
  5

  خیلی خوبه تشکر میکنم برای اینکه این انشاء نوشتی

  Hasan 1 ماه قبل
  2

  خیلی خوبه

  Hasan 1 ماه قبل
  2

  خیلی خوبه

  داداشت/ 1 ماه قبل
  1

  نوشتن؟

  خواهرت/ 1 ماه قبل
  1

  ۸۲۶۳۲۶۶۳۷۲۶۲۷۳۸

  مادرت/ 1 ماه قبل
  0

  خخخخ

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  آزاده پایه هفتم فارسی

  2
  دیز 1 ماه قبل

  چرت بود

  ناشناس 1 ماه قبل
  6

  سلام متن درس آزاد در مورد ایران خوبه ولی ای کاش جواب خود ارزیابی دانش زبانی کار گروهی و.... بود

  0
  حسام 1 ماه قبل

  لطفا جواب کار گروهی رو بفرمائید

  سلام 1 ماه قبل
  0

  پاس

  ژوکر 1 ماه قبل
  2

  خوب

  ستاره 1 ماه قبل
  4

  لطفا درس ۱۵ درس آزاد بگید

  ستاره 1 ماه قبل
  2

  دانش زبانی را بگید لطفا

  ایلمان.بدبخت 1 ماه قبل
  3

  چرا صفحه ی ۱۳۶ و ۷ نداره

  ... 1 ماه قبل
  1

  عالی بود

  سونیا 1 ماه قبل
  0

  عالی بودفقط من متن روبرای درس15میخواستم دومین درس آزادواسه همین جاخیلی اضاف آوردومجبورشدم خودم مطلب دربیارم امابازم ممنون عالی بود🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻♥♥♥

  0
  علیرضا 1 ماه قبل

  آره خیلی عالی بود من هم نوشته ام ❤❤

  بنیامین 1 ماه قبل
  4

  گام گام فارسی هفتم درس ازاد

  sina 2 ماه قبل
  2

  عالی بود ⁦🚶🏻‍♀️⁦♥️⁩

  حدیثم حل؟! 2 ماه قبل
  0

  ممنون خیلی عالی بود 🤪☠️

  درس خون 2 ماه قبل
  0

  جواب خودازیابی رو بیکن شعر خوانی . دانش زبان این ها رو بگین به من .درس خون

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  😊

  ⁦^_^⁩فاطمه ⁦^_^⁩ 2 ماه قبل
  1

  عالی بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  3

  عالی

  درسا 2 ماه قبل
  1

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  0

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  1

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  1

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  0

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  0

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  1

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 2 ماه قبل
  1

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  محمدرضا 2 ماه قبل
  0

  خیلی خیلی عالی بود ولی خودارزیابی ندار

  Erfan12345 2 ماه قبل
  1

  عالی

  سجاد 2 ماه قبل
  1

  خیلی خوب بود

  خوب 2 ماه قبل
  0

  عالب

  اسمم آیلین هست🥺❤ 2 ماه قبل
  0

  سلام ممنونم خیلی خوب بود ای کاش بقیه جاهاش هم می گذاشتین

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالی

  mmd 2 ماه قبل
  0

  کیفم تو این سایت

  بیلی الیش 💚💚💚💚💚💚 2 ماه قبل
  1

  خیلی خوب ومفید بود ممنون

  بیلی الیش 2 ماه قبل
  1

  سلام ممنون از شما خیلی خوب بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالس

  محمد 2 ماه قبل
  0

  ❤عالی دمت گرم

  محمد 2 ماه قبل
  0

  💞❤❤عالی عاللییییی❤❤💞

  ممنون 2 ماه قبل
  0

  ممنون خیلی ممنون

  نازنین 2 ماه قبل
  0

  چرا اینقدر ناقصه .

  به تو چه مگه فضولی؟ 2 ماه قبل
  0

  چقدر بد بود😐

  چرا صفحه ی 45 و 46 رو نزاشتین؟ 🙄

  عمت🤏😐 2 ماه قبل
  0

  بدک نی...

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  اوبا

  ابوالفضل بهشتی 2 ماه قبل
  0

  خوب بود

  بهار شکیبا 2 ماه قبل
  0

  ممنون از سایت خوبتون عالی بود اما خود ارزیابی هم بگذارید

  فاطمه 2 ماه قبل
  1

  فارسی هفتم ص۱۳۶.۱۳۷ نیست

  فاطمه 2 ماه قبل
  1

  ادامه نداده ؟؟؟؟

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  سلام خیلی بد بود ادامه نداده

  Taha999 2 ماه قبل
  1

  کاش میشد ۴۵،۴۶،۴۷ روهم میذاشتید

  ولی در کل عالی بود

  نگار 2 ماه قبل
  0

  عالییی

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  برای ص ۴۴ درباره ی ایران یا شهر و روستای خودتون بنویسید

  برای خود ارزیابی هم سوال از متنی که نوشتی بنویسید

  برای دانش زبانی توضیح مبالغه یا کنایه و..... بنویسید

  برای نوشتن هم خانواده و متضاد و معنی هارو بنویسید

  و در اخر برای شعر هم درباره ی متنی که ص ۴۴ نوشتید شعری پیدا کنید و بنویسید

  Park Narin 5 ماه قبل
  15

  نوشتن

  ۱ برای هر یک از کلمات زیر یک متضاد بنویسید . شب،روز ارامش،شلوغ الوده،پاکیزه ،صلح دشمنی

  ۲ خود ارزیابی

  چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ترکی ،کردی،لری،بلوچی.... ایران چند استان دارد؟۳۲ نام چند دین در ایران ؟مسیحی ،زرتشتی ،اسلامی و....

  ۳دانش زبانی

  به این جمله ها دقت کنید: سارا کفش خود را پوشید، کیمیا گل را کاشت بچه ها خوشحالند دو جمله اول انجام پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع یک کاری نشان می‌دهید

  سوال دیگه هست دوستان ؟؟؟؟؟

  3
  یزدان 1 ماه قبل

  دمت گرم فدایی داری

  2
  گنگ بالاس🤘 5 ماه قبل

  خدایی دمت گرم

  مث ما گنگت بالاس👍

  Park Narin 5 ماه قبل
  6

  نوشتن گفته که چند تا متضاد یا هم معنی یا فعل رو بنویسید همین

  پرنی 5 ماه قبل
  0

  سلام درس 5 صفحا 46 و 47 کامل نکردید و من خیلی ناراخت شدم لطفا بزارید من الان از کجا شعر خوانی پیدا کنم بنویسم خودتون بگید اخه چه کنم

  ♥️❤️ 6 ماه قبل
  9

  کاش میشد ۴۵،۴۶،۴۷ روهم میذاشتید

  منافیان 6 ماه قبل
  9

  خود ارزیابی

  1= نام چند شهر سیاحتی را بنویسید؟

  2= چند گویش ایرانی را نام ببرید؟

  3= ایران چند استان دارد؟

  4= چند دین که در ایران رایج است؟

  پاسخ صفحه 45 خود ارزیابی

  0
  زینب 2 ماه قبل

  پ ت کارت چیع جواب مخای

  8
  امیر 6 ماه قبل

  سیک

  Arezoo 6 ماه قبل
  9

  سلام میشه صفحه ۴۶ و ۴۷ رو کامل بزارین؟

  %%%%% 6 ماه قبل
  4

  سلام ممنون مطالب عالی بود ولی اگر خودارزیابی و دانش زبانی و کار گروهی رو هم قرار میدادید عالی تر میشد ممنون

  متین 6 ماه قبل
  2

  خیلی خیلی خوب است

  بوتوچه 6 ماه قبل
  2

  خود ارزیابی .

  ۱- چند گویش ایرانی را نام ببرید .جواب . ترکی ، کردی، لری، مشهدی، بلوچ ، عرب، گیلک ، نالش و .....

  ۲- نام چند شهر سیاحتی را بنویسید . جواب . اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و....

  ۳- ایران چند استان دارد ؟جواب. ۳۲استان

  ۴- چند دین که در ایران رایج است را نام ببرید . جواب. مسیحی، زرتشتی، اسلام،و...

  0
  درسا 1 ماه قبل

  دستتون درد نکنه 😍

  0
  اسم ندرم 2 ماه قبل

  بابا این برای کلاس سوم خوبه تا هفتم

  4
  بوتوچه 6 ماه قبل

  فقط همینو نوشتم . شما هم نوشتین بقیشو بگین

  💜 6 ماه قبل
  2

  دانش زبانی رم بگو

  Moonwalker😎🖤 6 ماه قبل
  8

  خیلی بیخوده

  حد اقل اگه صفه 45 و 46 داشت یه چیزی میشد

  ری*ین با اجازتون

  محمدی 6 ماه قبل
  6

  با سلام و خسته نباشید خدمت دانش آموزان عزیز

  بنده دبیر ادبیات هستم

  راهنمایی در مورد درس آزاد بهتون میکنم

  درس آزاد ص 44 کتاب رو در مورد محله ، شهر یا استان خودتون بنویسید.

  قسمت خود ارزیابی چند سؤال از متنی که نوشتید طرح کنید و بنویسید.

  قسمت دانش زبانی ، چند خط در مورد دوتا از آرایه هایی که تا الان خوندید بنویسید و توضیح بدید

  کارگروهی لازم نیست.

  قسمت نوشتن چند تا کلمه بنویسید و هم خانواده هاشون رو پیدا کنید.

  قسمت شعر خوانی هم در مورد متنی که نوشتید شعری انتخاب کرده و بنویسید.

  با تشکر

  1
  امیر 1 ماه قبل

  ممنونم خیلی کمک کرد ممنونم

  1
  گاندویی♥️❤️ 6 ماه قبل

  ممنون بابت راهنماییتون

  5
  درس خون 6 ماه قبل

  با سلام .....

  ممنونم از شما من تا جایی این متن تو اینترنت را نوشتم بعدش گفتم که من لر هستم و.....

  من واقعا هم لر هستم ‌.

  من فقط خواستم از شما تشکر کنم.

  با تشکر درس خون.

  kamyar 6 ماه قبل
  8

  سلام بقیش نیست

  بتو چه 6 ماه قبل
  5

  خود ارزیابی

  ا 6 ماه قبل
  3

  نونم

  اصم ندرم🤙😅 6 ماه قبل
  7

  خب بر بروبچ کارگروهی رو چکا کنم ی نفر نی بگع 💫😊👌🏿

  darya.13415 6 ماه قبل
  3

  😍😍😍😍😍

  من اسمم را نمیگم😐 6 ماه قبل
  6

  کاش دانش زبانی و کار گروهی و نوشتن رو میذاشتید😑

  ناشناس 6 ماه قبل
  3

  باشه

  جواب میخوام. 6 ماه قبل
  7

  لطفاً جواب کار گروهی و نوشتن رو بگید

  ناشناس 6 ماه قبل
  4

  ممنون عالی

  ناشناس 6 ماه قبل
  3

  سلام لطفا برای این موضوع خود ارزیابی،دانش زبانی،کار گروهی و قسمت نوشتن هم جواب بفرستید ممنون

  s 6 ماه قبل
  3

  اگه بشه صفحه ی ۴۵ و ۴۶ را تا فردا بیگین

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  کاش 45,46هم بود

  ملیسا 6 ماه قبل
  3

  نکته اول دانش زبانی را بگید

  ناشناس 6 ماه قبل
  5

  گفت و گو :نام چند هجوم یا جنگ مخم که در ابران رخ داده را جست و جو و یادداشت کنید

  2:نام چند تن از مشاهیر معروف ایران را بنویسید

  5
  Sogsnd 6 ماه قبل

  حكيم فرزانه اى پسرانش را چنين نصيحت مى كرد: عزيزان پدر! هنر بياموزيد، زيرا نمى توان بر ملك و دولت اعتماد كرد، درهم و دينار در پرتگاه نابودى است، يا دزد همه آن را ببرد و يا صاحب پول، اندك اندك آن را بخورد، ولى هنر چشمه زاينده و دولت پاينده است، اگر هنرمند تهيدست گردد، غمى نيست زيرا هنرش در ذاتش باقى است و خود آن دولت و مايه ثروت است، او هر جا رود از او قدرشناسى كنند، و او را در صدر مجلس جا دهند، ولى آدم بى هنر، با دريوزگى و سختى لقمه نانى به دست آورد.

  حکایت

  5
  Sogsnd 6 ماه قبل

  قیام ماد ها آشوریان جواب 1وتسخیر توسط ماد و بابل

  دومی ابن سینا سعدی شیرازی و فردوسی

  ناشناس 6 ماه قبل
  3

  خود ارزیابی

  1 ایا کشور ایران سرزمین ای عالی و دیونی و زیارتی است بله

  2 چرا کشور ایران مسافران را از سراسر جهان به خود می کشاند؟ چون جایی زیبا و دیدنی است

  5
  ناشناس 6 ماه قبل

  خط اول دیدنی است

  . 6 ماه قبل
  3

  عالیه

  ممنون 6 ماه قبل
  1

  خیلی هالی

  سمیه 6 ماه قبل
  2

  واقعا دوست داشتم عالییییی بود

  بی نام 6 ماه قبل
  8

  جواب خود رابیازیابی نداره

  م 6 ماه قبل
  7

  خود ارزیابی میخواد

  درک فهم

  نمونه سوال هاشم میخاد

  محمد 6 ماه قبل
  4

  سلام

  Karina keyhani 6 ماه قبل
  5

  خیلی خوب بود مرسی🥰

  ؛((( 6 ماه قبل
  5

  نه ممنونم دمتون گرم

  ناشناس 6 ماه قبل
  3

  عالی بودممنوم بابت مطلباتون😍😍

  مهدیس 6 ماه قبل
  11

  عااااااالی بود مرسی😀

  سونیا 6 ماه قبل
  5

  سونیا رنجبر

  Atieh Mashayekhi 👩🏻‍⚕️✨ 6 ماه قبل
  4

  عالی من که خیلی دوست داشتم 🥰😊

  دیاکو 6 ماه قبل
  7

  عالی مرسی تشکر 😘

  فاطمه 6 ماه قبل
  11

  خیلی خوب بود موضوع انتخابی فقط کاش کامل بود و دانش زبانی و صفحه ۴۶هم‌ جواب داشت.ممنون

  ابوالفضل 6 ماه قبل
  6

  سلام اگر می شود خود ارزشیابی خوابشو مینوشتید

  پ 6 ماه قبل
  4

  سلام، دانش زبانی رو در مورد کنایه و مبالغه بنویسید

  رویا 6 ماه قبل
  5

  خیلی عالی

  ...... 6 ماه قبل
  4

  لطفا دانش زبانی رو هم بگید

  اصم ندرم😂🥺 6 ماه قبل
  3

  شمارتون رو بدین بهم اس میدم خودارزیابی رو بهتون میگم😂❤🙁

  5
  ARMY 6 ماه قبل

  😐💔

  1
  ساینا 6 ماه قبل

  کصخلی روش جدید شماره گرفتنه؟🙄

  اصم ندرم😂🥺 6 ماه قبل
  1

  خودارزیابی و اینا رو هم بگین خبببب🙁🙄

  ناشناس قنبر 6 ماه قبل
  2

  سلام خیلی خوبه ولی کاش خودارزیابی و دانش زبانی هم میزاشتین

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  بهتر بیارین

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  دلی

  خیلی خوبه 🥰🥰🥰🥰🥰 6 ماه قبل
  3

  ممنون از شما

  فاطمه⁦ 6 ماه قبل
  10

  با سلام

  دانش زبانی

  نکته به این جمله ها توجه نمایید

  -علی کفش های جدیدش را پوشید★

  -کشاورزان گندم را کاشتند★

  -شاگردان خوشحال شدند★

  -هواسرد است★

  -مریم معلم مدرسه بود ★

  دوجمله اول انجام کار پوشیدن و کاشتم

  ولی جمله های بعدی وقوع کار را نشان می دهند برای مثال جمله سوم خوشحالی

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  دستتون درد نکنه 💛⚡

  سحر 6 ماه قبل
  2

  دستتون درد نکنه⁦💛⚡

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  عالی

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  عالی

  محمدجواد 6 ماه قبل
  4

  عالی به دردم خورد

  متین قمری 6 ماه قبل
  2

  خوبه

  Parham 6 ماه قبل
  1

  خود ارزیابی

  چند گویش ایرانی را نام ببرید= ترکی،لری،کردی

  نام چند شهر سیاحتی در ایران را بنویسید= شیراز ،اصفهان،گیلان

  ایران چند استان دارد = ۳۱ استان

  چند دین موجود در ایران را نام ببرید= اسلام ،زرتشت،مسیحی

  Reza 6 ماه قبل
  4

  سلام چخبر خوبین خانواده چطوره بد نیست خوبه 😂

  سارا 6 ماه قبل
  1

  عا لییییییییی 😍

  محمد 6 ماه قبل
  4

  خوب بود ولی باید فعالیت هاش هم مینوشت

  سید عباس حسینی 6 ماه قبل
  4

  سلام لطفا خود ارزیابی ها ،دانش زبانی، نکته اول، نکته دوم،کار گروهی ، نوشتن، هم درباره متنی که میگذارید بنویسید و بگذارید تا ما بتوانیم استفاده کنیم.

  ممنون.

  ناشناس 6 ماه قبل
  8

  کار گروهی رو هم بزاری

  1
  hasti 6 ماه قبل

  اهوم...

  ناشناس 6 ماه قبل
  6

  نوشتن

  سیتی 6 ماه قبل
  22

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  2
  پیمان 5 ماه قبل

  سلام خوبی

  1
  مبینا 6 ماه قبل

  دقیقاا

  سیتی 6 ماه قبل
  15

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  سیتی 6 ماه قبل
  15

  ادامه نداره

  حسین جمالی 6 ماه قبل
  4

  جقن۳تقا

  ناشناس 6 ماه قبل
  6

  خیلی عالی هست.کامل و دقیق.ودانش آموزان.باید خودشون بتمرگن. 😂

  سوال از توی متن بنویسند.نظر من عالی هستش.♡♡♡💌

  نیایش 6 ماه قبل
  5

  خیلی عالی فقط خود ار زیابی هم بگذارید ممنون می‌شم 😁❤🙄

  سلطان 6 ماه قبل
  9

  کاش جواب داشت

  3
  فاطمه⁦ 6 ماه قبل

  من همه موارد صفحه 45 و 46رو گذاشتم

  투모로우바이투게더 6 ماه قبل
  3

  میخوام بگم که موضوع فقط ایران هست؟به هر سایتی که میرم همین متن و همین موضوع هست میشه زود پاسخگو باشین ممنون

  ناشناس 6 ماه قبل
  4

  خو دار زیبایی درس آزاد با موضوع ایران

  دث 6 ماه قبل
  6

  خیلی خوب بود ممنون

  ح 6 ماه قبل
  2

  ⚽️

  .. 6 ماه قبل
  3

  خوب بود

  S..........N ........... 6 ماه قبل
  6

  عالیییییییی

  مهدی 6 ماه قبل
  1

  من چیزی نمی‌دونم من خودم هم از تو گوگل میگیرم

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  رضا عالی بود ممنون

  خوبه 6 ماه قبل
  1

  خوبه

  خوب است 6 ماه قبل
  1

  خوب است

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  عالی

  یاسین 6 ماه قبل
  11

  کاش‌

  نکته‌ونوشتن‌رو‌بگن‌

  فاطمه 6 ماه قبل
  4

  عالیهههههههه

  فاطمه 6 ماه قبل
  4

  عالی

  مبینا 6 ماه قبل
  9

  عالیههههههه خیلی خوبه😍

  هستی 6 ماه قبل
  4

  سلام بچه خوب صفحه ۴۷ شعر در مورد شعر ایران بنویسید

  حایات 6 ماه قبل
  2

  ای کاش جواب هم داشت

  سادات 6 ماه قبل
  3

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ رو هم داشت

  ناشناس 6 ماه قبل
  5

  سلام اگه خودارزیابی و نوشتن هم بود بهتر بود

  madi 6 ماه قبل
  7

  سوال خود ارزیابی ۱چند گویش ایرانی رانام ببرید

  ۲نام چند شهر سیاحتی را بنویسید

  ۳ایران چند استان دارد

  ۴چند دین که در ایران رایج است

  6 ماه قبل
  4

  پرسپولیسیاااا لاییییک

  3
  عن منی 6 ماه قبل

  تو بخور

  زلفا 6 ماه قبل
  4

  ایف که آدم وقت شو برای اینا تلف میکنه😔

  س 6 ماه قبل
  5

  سلام اگه میشه دانش زبانی هم بزارید ممنون

  سازنده 6 ماه قبل
  1

  سلام دوست عزیز!

  شما میتوانید خودتان از این متن سوالاتی طرح کنید و در خودارزیابی بنویسید.

  در قسمت دانش زبانی میتوانید در مورد مبالغه بنویسید.

  امیرحسین 6 ماه قبل
  8

  خوب بود

  ستاره 6 ماه قبل
  2

  بیاید یه کار خیر کنیم

  هر کی نوشت تایپ کنه بذاره اینجا بقیه هم سود ببرن😂

  نسا نسایی گل 7 ماه قبل
  5

  خیلی خوب بود

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  ملینا 7 ماه قبل
  14

  کاش خودارزیابی و نوشتن داشته بود

  آیلین 1 سال قبل
  4

  لطفا خود ارزیابی روهم بزارید

  ساناز 1 سال قبل
  5

  سلام عزیزم لطفا دانش زبانی ر بزارید

  فربد موریان 1 سال قبل
  4

  چرا دانش زبانی نزاشتید

  2
  6 ماه قبل

  دیگه خودت کاری نکنیا خسته میشی

  فربد موریان 1 سال قبل
  2

  خوبه

  ملورین محمد پناه 1 سال قبل
  18

  خود ارزیابی :۱ چند گویش ایرانی را نام ببرید

  ۲ نام چند شهر سیاحتی را بنویسید

  ۳ ایران چند استان دارد

  ۴ چند دین که در ایران رایج است

  مرینت 1 سال قبل
  2

  میتونست بهتر باشه

  مهلا نوروزی 1 سال قبل
  6

  متن شما خیلی کم وکوتاه ومسغره بود لطفا انقدر وقت مارو نگیر خیلی بیشعورین ممنون از توجه شما.

  پیروزی 1 سال قبل
  48

  دانش های زبانی و ادبینکته ی اولگاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند.برای مثال:خروشید و جوشید و برکند خاکز اسمش زمین شد همه چاک چاکدر این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده استنکته ی دوموقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است.برای مثال:از هفت خان رستم گذشته استمنظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذاردکار گروهی۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید.۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید.نوشتن۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید.تیره: منبع: گونه گون:۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟الف)در خانه ی او همیشه باز استب)فرو ریخت خون چو رود از برش۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنیدالف)گیلان از نظر آب و هوا......است(معتدل،متعادل)ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج.......(بفهمیم،بنهیم)

  1
  .FATEME.. 6 ماه قبل

  شعر خوانی صفحه ی ۴۷👇🏻

  الهی ^ به زبانم قدرت بیان^ به دستان ناتوانم توان ^ به ذهنم توانمندی درک حقایق جهان ^ به چشمانم بینایی و بصیرت دیدن و قایع نهان ^ بر دلم باتابش آن ار معرفت ایمان و اطمینان ^ به گوش هایم توان شنیدن پیام جانان ^ به پا هایم قدرت حرکت در مسیر یزدان ^ بر لبانم ذکر عظمت حی سبحان ^ و برای تنم لباس پاکان ^ عطا فرما. ^^

  2
  .FATEME.. 6 ماه قبل

  ولی حق با مهدی است.چرا جوابش را نذاشتی.🥲

  اگه جوابش بود عالی میشد. به هرحال ممنون😇

  6
  مهدی 1 سال قبل

  عالی فقط کاش جواب هم بود ولی دمتون گرم مارو خلاس کردید :)

  پیروزی 1 سال قبل
  6

  خودارزیابی۱_نام چند قوم ایرانی را بگویید۲_در موقع حجوم دشمن اقوام ایرانی چه می کنند؟۳_وظیفه ی ما در مقابل اقوام مختلف چیست؟۴_با توجه به متن درس مهمترین ویژگی کشور ایران چیست؟

  4
  النازالسادات 1 سال قبل

  جوابش😔

  4
  10 1 سال قبل

  فقط ای کاش جواب هم بود

  3
  ستاره 1 سال قبل

  عالی مرسی

  4
  فاطمه ❤️ 1 سال قبل

  عالی ممنونم

  عالیه 1 سال قبل
  7

  فقط خود ارزیابی درس 5 رو بزار خوبه میشه☺

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  ممنون

  آلان ماسوه 2 سال قبل
  14

  لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی هم اضافه کنید

  5
  آره 7 ماه قبل

  آره

  11
  تنها ... 1 سال قبل

  اره

  علی 2 سال قبل
  20

  میشه خود ارزیابی به بدید ممنون میشم

  Fatemeh 2 سال قبل
  12

  خیلی ممنون لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی رو بهم بگید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1
  عالی 1 ماه قبل

  عالی بود خودارزیابی می نوشتین

  3
  ستاره 1 سال قبل

  درست میگن

  محمد پوریایی 2 سال قبل
  23

  دانش زبانی اینا دو هم کامل کنید

  به توچه 2 سال قبل
  3

  لطفا درمورد ایران درمورد احساس خود به کشوردرمورد جاهای دیدنیدرمورد آداب و رسوم لطفا هرچی زودتر بهم بگین توروخدا

  Z ahra 2 سال قبل
  9

  خیلی ممنون ولی متنش زیاد هست👍👍❤

  م 2 سال قبل
  17

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم

  12
  سودا 6 ماه قبل

  دستتون درد نکنه ⚡🧡

  8
  فاطمه زهرا 6 ماه قبل

  خیلی عالی

  مهدی 2 سال قبل
  12

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  مهدی 1 ماه قبل

  خوب

  3
  ناشناس 6 ماه قبل

  درس ازاد صفحه 44 هفتم

  برای ارسال نظر کلیک کنید