توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس آزاد هفتم درباره ی ایران با جواب

  1 بازدید

  درس آزاد هفتم درباره ی ایران با جواب را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  درسی فا

  انشا در مورد ایران پایه هفتم

  مقدمه:

  وطن هرکس مانند شناسنامه ایی است که همراه او همه جای جهان همراه با اسم و فامیل او حک شده و دنباله ی روی او است. به گونه ایی که آن فرد را با نام کشور و زدگاهه ش می شناسند. ما مردم ایران نیز با نام ایران و ایرانی شناخته و نام برده می شویم.

  تنه انشا:

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  نتیجه گیری:

  انشا پایه هفتم در مورد ایران صفحه 52

  منبع: انشا باز

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یک متن برای درس ازاد درمورد وطن فارسی ششم

  درس پنجم فارسی هفتم آزاد

  درس پنجم فارسی هفتم آزاد

  متن و داستان برای درس آزاد فارسی هفتم درس 5 (ادبیات بومی۱) در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد. درس پنجم فارسی هفتم آزاد که از صفحه ی 44 کتاب فارسی پایه هفتم آغاز می‌شود.

  متن برای درس آزاد فارسی هفتم

  هیچ قومی نمی‌تواند گفت ایران از آن من است و هر تیره ایرانی سهم و بهره‌ای در این سرزمین آریایی دارد. یکی از ویژگی‌های والا و بنیادهای بهینه در فرهنگ و تاریخ ایران و یکی از سرمایه‌های سترگ و ستوده ما ایرانیان این است که در این سرزمین سپند و اهورایی که سرزمین هزاره‌هاست، همواره تیره‌ها وتبارهای گوناگون می‌زیسته‌اند.

  به حتم ایرانی که تیره‌های گونه گون در آن نزییند، ایران راستین نخواهد بود. اگر بخواهیم فرهنگ مردمی را بشناسیم، باید اسطوره‌های آن مردم را باریک و ژرف بکاویم. در شاهنامه می‌بینیم هر زمان که ایران بزرگ نیاز داشته که از مرزهای خود پاسداری کند، تیره‌های گوناگون ایرانیان سپاهی پرشمار و آماده را آراسته‌اند که نمونه‌های آن در شاهنامه فراوان است.

  ایران متعلق به تمام تیره‌های ایرانی است و از هر تیره و تبار که باشیم و در هر جای این سرزمین بامی (درخشان) که می‌زییم، همه ایرانی هستیم. کُردان، آذریان، لُران، خوزیان، بلوچان، گیلکان، تات ها و ده ها تیره و تبار دیگر که در ایران می‌زیند، همه ایرانی‌اند.

  در شاهنامه زمانی که از رویارویی تیره‌های ایرانی با هم سخن رفته، سخن از ترجمان رفته و این یعنی گونه گونی گویش و زبان تیره های ایرانی در ایران روایی داشته.

  ایران ما رنگارنگ است، گونه گون است، سا نا سان است و هر تیره‌ای پوشش، زبان و گویش خود را دارد و هیچ جهانگردی اگر سالها در ایران به گردش بپردازد دلخسته و بیزار نمی‌شود، چرا که به هر شهری که برود با مردمی دیگرگون روبه رو می تواند شد.

  ایران از آن همه ایرانیان است وهیچ تیره و هیچ تباری و هیچ قومی نمی‌تواند گفت ایران از آنِ من است و همه تیره‌ها و قوم‌ها بخش و بهره‌ای دارند در آنچه ایران شده است. اگر کُردها نمی‌بودند و از مرزهای ایران پاسداری نمی‌کردند بخشی از ایران را از دست می دادیم و یا اگر آذریان نبودند آذربایجان را از دست می دادیم و هر کدام از تیره‌های ایران، این سرزمین گونه گون، در آن سهم وبهره ای دارند و در طول تاریخ از آن پاسداری کرده اند.

  همه ما تیره‌های ایرانی باید این سرزمین آریایی را ارج بنهیم و گرامی بداریم.

  یک نمونه متن درس ازاد هفتم ادبیات بومی 1 درس 5 (صفحه 44 کتاب فارسی پایه هفتم) را مشاهده کردید. برای دسترسی به سایر مطالب از برچسب های زیر استفاده کنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  پیروزی : دانش های زبانی و ادبی نکته ی اول گاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند. برای مثال: خروشید و جوشید و برکند خاک ز اسمش زمین شد همه چاک چاک در این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده است نکته ی دوم وقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است. برای مثال: از هفت خان رستم گذشته است منظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذارد کار گروهی ۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید. ۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید. نوشتن ۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید. تیره: منبع: گونه گون: ۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟ الف)در خانه ی او همیشه باز است ب)فرو ریخت خون چو رود از برش ۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید الف)گیلان از نظر آب و هوا...... است(معتدل، متعادل) ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج....... (بفهمیم، بنهیم)

  پیروزی : دانش های زبانی و ادبینکته ی اولگاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند.برای مثال:خروشید و جوشید و برکند خاکز اسمش زمین شد همه چاک چاکدر این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده استنکته ی دوموقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است.برای مثال:از هفت خان رستم گذشته استمنظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذاردکار گروهی۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید.۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید.نوشتن۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید.تیره: منبع: گونه گون:۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟الف)در خانه ی او همیشه باز استب)فرو ریخت خون چو رود از برش۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنیدالف)گیلان از نظر آب و هوا......است(معتدل،متعادل)ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج.......(بفهمیم،بنهیم)

  محمد پوریایی : دانش زبانی اینا دو هم کامل کنید

  سیتی : کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  سودا : دستتون درد نکنه ⚡🧡

  علی : میشه خود ارزیابی به بدید ممنون میشم

  ملورین محمد پناه : خود ارزیابی :۱ چند گویش ایرانی را نام ببرید ۲ نام چند شهر سیاحتی را بنویسید ۳ ایران چند استان دارد ۴ چند دین که در ایران رایج است

  Park Narin : نوشتن ۱ برای هر یک از کلمات زیر یک متضاد بنویسید . شب،روز ارامش،شلوغ الوده،پاکیزه ،صلح دشمنی ۲ خود ارزیابی چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ترکی ،کردی،لری،بلوچی.... ایران چند استان دارد؟۳۲ نام چند دین در ایران ؟مسیحی ،زرتشتی ،اسلامی و.... ۳دانش زبانی به این جمله ها دقت کنید: سارا کفش خود را پوشید، کیمیا گل را کاشت بچه ها خوشحالند دو جمله اول انجام پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع یک کاری نشان می‌دهید سوال دیگه هست دوستان ؟؟؟؟؟

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  م : ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم

  آلان ماسوه : لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی هم اضافه کنید

  سیتی : کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  ملینا : کاش خودارزیابی و نوشتن داشته بود

  سیتی : ادامه نداره

  zeinab : سلام ای کاش خود ارزیابی،دانش زبانی،کارگروهی،فعالیت های نوشتاری و شعر خوانی هم بود خیلی ممنون میشم اگه اینها را هم اضافه کنید 😊

  Fatemeh : خیلی ممنون لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی رو بهم بگید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  فاطمه⁦ : با سلام دانش زبانی نکته به این جمله ها توجه نمایید -علی کفش های جدیدش را پوشید★ -کشاورزان گندم را کاشتند★ -شاگردان خوشحال شدند★ -هواسرد است★ -مریم معلم مدرسه بود ★ دوجمله اول انجام کار پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع کار را نشان می دهند برای مثال جمله سوم خوشحالی

  سلطان : کاش جواب داشت

  فاطمه : خیلی خوب بود موضوع انتخابی فقط کاش کامل بود و دانش زبانی و صفحه ۴۶هم‌ جواب داشت.ممنون

  تنها ... : اره

  یاسین : کاش‌ نکته‌ونوشتن‌رو‌بگن‌

  عالیه : فقط خود ارزیابی درس 5 رو بزار خوبه میشه☺

  مهدیس : عااااااالی بود مرسی😀

  منافیان : خود ارزیابی 1= نام چند شهر سیاحتی را بنویسید؟ 2= چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ 3= ایران چند استان دارد؟ 4= چند دین که در ایران رایج است؟ پاسخ صفحه 45 خود ارزیابی

  مبینا : عالیههههههه خیلی خوبه😍

  ناشناس : درس ازاد صفحه 44 هفتم

  ♥️❤️ : کاش میشد ۴۵،۴۶،۴۷ روهم میذاشتید

  ғᴀᴛɪ ᴛᴜʀᴋ : عالیه حرف نداره😊🤍

  Z ahra : خیلی ممنون ولی متنش زیاد هست👍👍❤

  فاطمه زهرا : خیلی عالی

  madi : سوال خود ارزیابی ۱چند گویش ایرانی رانام ببرید ۲نام چند شهر سیاحتی را بنویسید ۳ایران چند استان دارد ۴چند دین که در ایران رایج است

  دث : خیلی خوب بود ممنون

  ناشناس : کار گروهی رو هم بزاری

  بی نام : جواب خود رابیازیابی نداره

  اصم ندرم🤙😅 : خب بر بروبچ کارگروهی رو چکا کنم ی نفر نی بگع 💫😊👌🏿

  kamyar : سلام بقیش نیست

  Arezoo : سلام میشه صفحه ۴۶ و ۴۷ رو کامل بزارین؟

  ناشناس : سلام متن درس آزاد در مورد ایران خوبه ولی ای کاش جواب خود ارزیابی دانش زبانی کار گروهی و.... بود

  امیرحسین : خوب بود

  S..........N ........... : عالیییییییی

  م : خود ارزیابی میخواد درک فهم نمونه سوال هاشم میخاد

  جواب میخوام. : لطفاً جواب کار گروهی و نوشتن رو بگید

  بتو چه : خود ارزیابی

  مهناز : راست میگی بابا

  ناشناس : خودارزیابی نداره

  مهلا نوروزی : متن شما خیلی کم وکوتاه ومسغره بود لطفا انقدر وقت مارو نگیر خیلی بیشعورین ممنون از توجه شما.

  ناشناس : خو دار زیبایی درس آزاد با موضوع ایران

  ناشناس : خیلی عالی هست.کامل و دقیق.ودانش آموزان.باید خودشون بتمرگن. 😂 سوال از توی متن بنویسند.نظر من عالی هستش.♡♡♡💌

  ناشناس : نوشتن

  فاطمه⁦ : من همه موارد صفحه 45 و 46رو گذاشتم

  Sogsnd : قیام ماد ها آشوریان جواب 1وتسخیر توسط ماد و بابل دومی ابن سینا سعدی شیرازی و فردوسی

  Sogsnd : حكيم فرزانه اى پسرانش را چنين نصيحت مى كرد: عزيزان پدر! هنر بياموزيد، زيرا نمى توان بر ملك و دولت اعتماد كرد، درهم و دينار در پرتگاه نابودى است، يا دزد همه آن را ببرد و يا صاحب پول، اندك اندك آن را بخورد، ولى هنر چشمه زاينده و دولت پاينده است، اگر هنرمند تهيدست گردد، غمى نيست زيرا هنرش در ذاتش باقى است و خود آن دولت و مايه ثروت است، او هر جا رود از او قدرشناسى كنند، و او را در صدر مجلس جا دهند، ولى آدم بى هنر، با دريوزگى و سختى لقمه نانى به دست آورد. حکایت

  من اسمم را نمیگم😐 : کاش دانش زبانی و کار گروهی و نوشتن رو میذاشتید😑

  محمدی : با سلام و خسته نباشید خدمت دانش آموزان عزیز بنده دبیر ادبیات هستم راهنمایی در مورد درس آزاد بهتون میکنم درس آزاد ص 44 کتاب رو در مورد محله ، شهر یا استان خودتون بنویسید. قسمت خود ارزیابی چند سؤال از متنی که نوشتید طرح کنید و بنویسید. قسمت دانش زبانی ، چند خط در مورد دوتا از آرایه هایی که تا الان خوندید بنویسید و توضیح بدید کارگروهی لازم نیست. قسمت نوشتن چند تا کلمه بنویسید و هم خانواده هاشون رو پیدا کنید. قسمت شعر خوانی هم در مورد متنی که نوشتید شعری انتخاب کرده و بنویسید. با تشکر

  Moonwalker😎🖤 : خیلی بیخوده حد اقل اگه صفه 45 و 46 داشت یه چیزی میشد ری*ین با اجازتون

  Park Narin : نوشتن گفته که چند تا متضاد یا هم معنی یا فعل رو بنویسید همین

  مهدی : خوب

  Asma : Gereit ولی کاش خودارزیابی داشت

  ناشناس : عالی بود

  مهدی : سلام لطفا دانش زبانی رو بگیر

  مهلا مردانی : پس نتیجه گیریش کوووووووووووو؟؟

  ناشناس : بد نبود. خودآرایی داشت بهتر بود...

  ز : لطفا دانش زبانی رو هم بفرستین

  👍👍 : ارزیابی و سوال هاش کمه

  پیروزی : خودارزیابی۱_نام چند قوم ایرانی را بگویید۲_در موقع حجوم دشمن اقوام ایرانی چه می کنند؟۳_وظیفه ی ما در مقابل اقوام مختلف چیست؟۴_با توجه به متن درس مهمترین ویژگی کشور ایران چیست؟

  .FATEME.. : شعر خوانی صفحه ی ۴۷👇🏻 الهی ^ به زبانم قدرت بیان^ به دستان ناتوانم توان ^ به ذهنم توانمندی درک حقایق جهان ^ به چشمانم بینایی و بصیرت دیدن و قایع نهان ^ بر دلم باتابش آن ار معرفت ایمان و اطمینان ^ به گوش هایم توان شنیدن پیام جانان ^ به پا هایم قدرت حرکت در مسیر یزدان ^ بر لبانم ذکر عظمت حی سبحان ^ و برای تنم لباس پاکان ^ عطا فرما. ^^

  س : سلام اگه میشه دانش زبانی هم بزارید ممنون

  투모로우바이투게더 : اونارو دیگه باید خودت بنویسی

  محمدجواد : عالی به دردم خورد

  ابوالفضل : سلام اگر می شود خود ارزشیابی خوابشو مینوشتید

  دیاکو : عالی مرسی تشکر 😘

  Ghazal : زیبا بود و کامل نبود :/

  یلدا : خیلی خوبه ولی کاش صفحه ۴۵و۴۶هم داشت ممنون میشم اگه بذارید

  ستاره : درست میگن

  فاطمه ❤️ : عالی ممنونم

  ستاره : عالی مرسی

  مهدی : عالی فقط کاش جواب هم بود ولی دمتون گرم مارو خلاس کردید :)

  ساناز : سلام عزیزم لطفا دانش زبانی ر بزارید

  آره : آره

  ناشناس : سلام اگه خودارزیابی و نوشتن هم بود بهتر بود

  هستی : سلام بچه خوب صفحه ۴۷ شعر در مورد شعر ایران بنویسید

  فاطمه : عالیهههههههه

  ح : ⚽️

  نیایش : خیلی عالی فقط خود ار زیابی هم بگذارید ممنون می‌شم 😁❤🙄

  رویا : خیلی عالی

  پ : سلام، دانش زبانی رو در مورد کنایه و مبالغه بنویسید

  سونیا : سونیا رنجبر

  ؛((( : نه ممنونم دمتون گرم

  Karina keyhani : خیلی خوب بود مرسی🥰

  ناشناس : خط اول دیدنی است

  ناشناس : گفت و گو :نام چند هجوم یا جنگ مخم که در ابران رخ داده را جست و جو و یادداشت کنید 2:نام چند تن از مشاهیر معروف ایران را بنویسید

  ناشناس : سلام لطفا برای این موضوع خود ارزیابی،دانش زبانی،کار گروهی و قسمت نوشتن هم جواب بفرستید ممنون

  ناشناس : ممنون عالی

  بوتوچه : فقط همینو نوشتم . شما هم نوشتین بقیشو بگین

  %%%%% : سلام ممنون مطالب عالی بود ولی اگر خودارزیابی و دانش زبانی و کار گروهی رو هم قرار میدادید عالی تر میشد ممنون

  امیر : سیک

  نهال : کلا درس ازاد در مورد هر موضوعی باشه میشه نوشت؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 روز قبل
  -1

  سلام من درس ازاد رو نوشتم

  م 1 روز قبل
  1

  عالی

  ناشناس 2 روز قبل
  1

  سلام اگه میتونید یک شعر هم درمورد ایران بگید.

  ممنون میشم.

  Zeinab 2 روز قبل
  1

  عالی بود خیلی خوب بود ممنونم❤❤

  Zeinab 2 روز قبل
  1

  عالی بود ممنونم❤

  ناشناس 2 روز قبل
  0

  عالیه

  ناشناس 2 روز قبل
  -1

  عالیه

  🇮🇷درحال نوشتن 2 روز قبل
  0

  کار گروه را بزارید و فعالیت نوشتاری

  رها 2 روز قبل
  -1

  عالی بود

  ناشناس 2 روز قبل
  -1

  مرسی

  پریا 2 روز قبل
  2

  عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب عجب گوگل باهالی هرچی بلد نیستیم میایم ار اینجا پیدا میکنیم

  ناشناس 4 روز قبل
  7

  خودارزیابی نداره

  👍👍 4 روز قبل
  6

  ارزیابی و سوال هاش کمه

  سحر 8 روز قبل
  3

  مرسی از تهیه کننده اش

  رها 8 روز قبل
  0

  عالی خوب بود

  ز 10 روز قبل
  6

  لطفا دانش زبانی رو هم بفرستین

  ناشناس 11 روز قبل
  3

  خیلی عالی هس دستتون درد نکنه ♥️♥️♥️♥️♥️

  یلدا 11 روز قبل
  2

  خیلی خوبه ولی کاش صفحه ۴۵و۴۶هم داشت

  یلدا 11 روز قبل
  5

  خیلی خوبه ولی کاش صفحه ۴۵و۴۶هم داشت

  ممنون میشم اگه بذارید

  ناشناس 11 روز قبل
  6

  بد نبود.

  خودآرایی داشت بهتر بود...

  برک ایبیکه 13 روز قبل
  -2

  مرسی که از سازندش

  مهلا مردانی 14 روز قبل
  6

  پس نتیجه گیریش کوووووووووووو؟؟

  کارن 14 روز قبل
  3

  کاش کامل میکردین یعنی چه خودتو بنویسیم دیگه خیلی راحته من همشو خودم نوشتم

  مردم و ببین 😁خودش بلد نیست بنویسه به به تا هفتم خوندیم پس برا چیه واستون دروغی نمره دادن دیگه

  ғᴀᴛɪ ᴛᴜʀᴋ 16 روز قبل
  9

  عالیه حرف نداره😊🤍

  مهدی 16 روز قبل
  6

  سلام لطفا دانش زبانی رو بگیر

  ارام 18 روز قبل
  1

  سلام لطفا صفحه ی ۴۵و۴۶و۴۷ را بفرستید

  ناشناس 21 روز قبل
  6

  عالی بود

  نهال 23 روز قبل
  4

  کلا درس ازاد در مورد هر موضوعی باشه میشه نوشت؟

  میدوریا 24 روز قبل
  -1

  فقط حک اشتباه هم درسته اولین خطش

  🖤yekta 25 روز قبل
  0

  عالی بود 👌🏻👌🏻

  ناشناس 26 روز قبل
  0

  خوب بود

  Asma 26 روز قبل
  6

  Gereit ولی کاش خودارزیابی داشت

  zeinab 29 روز قبل
  14

  سلام ای کاش خود ارزیابی،دانش زبانی،کارگروهی،فعالیت های نوشتاری و شعر خوانی هم بود خیلی ممنون میشم اگه اینها را هم اضافه کنید 😊

  Ghazal 7 ماه قبل
  5

  زیبا بود و کامل نبود :/

  ملیکا 7 ماه قبل
  -2

  خیلی عالی و بسیار زیبا بود

  ملیکا 7 ماه قبل
  -2

  خیلی عالی و بسیار زیبا بود

  شهرزاد 7 ماه قبل
  1

  خوبه اما طولانیه

  کاراته کیوکوشین 7 ماه قبل
  -1

  عالی

  زینب 💋 7 ماه قبل
  1

  دوستتون درد نکنه عالی بودند⁦❤️⁩🙏

  سارا پیراسته 8 ماه قبل
  -1

  خیلی عالیه واقعا عالیه 💋❤ممنونم💋❤

  سامان 8 ماه قبل
  3

  عن تو این سایت

  ELX 8 ماه قبل
  -1

  👍

  Hasan 8 ماه قبل
  0

  خیلی خوبه تشکر میکنم برای اینکه این انشاء نوشتی

  داداشت/ 8 ماه قبل
  0

  نوشتن؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  آزاده پایه هفتم فارسی

  0
  دیز 8 ماه قبل

  چرت بود

  ناشناس 8 ماه قبل
  8

  سلام متن درس آزاد در مورد ایران خوبه ولی ای کاش جواب خود ارزیابی دانش زبانی کار گروهی و.... بود

  2
  حسام 8 ماه قبل

  لطفا جواب کار گروهی رو بفرمائید

  ژوکر 8 ماه قبل
  -2

  خوب

  ستاره 8 ماه قبل
  2

  لطفا درس ۱۵ درس آزاد بگید

  ستاره 8 ماه قبل
  0

  دانش زبانی را بگید لطفا

  ایلمان.بدبخت 8 ماه قبل
  0

  چرا صفحه ی ۱۳۶ و ۷ نداره

  ... 8 ماه قبل
  -1

  عالی بود

  بنیامین 8 ماه قبل
  0

  گام گام فارسی هفتم درس ازاد

  sina 8 ماه قبل
  -1

  عالی بود ⁦🚶🏻‍♀️⁦♥️⁩

  درس خون 8 ماه قبل
  -1

  جواب خودازیابی رو بیکن شعر خوانی . دانش زبان این ها رو بگین به من .درس خون

  1
  دوس ندارم بگم 16 روز قبل

  اینجا دنبال همونیم ولی پیدا نمیکنیم😂

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  عالی

  درسا 8 ماه قبل
  2

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 8 ماه قبل
  -2

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  درسا 8 ماه قبل
  -2

  سلام خوب بود ولی اگه می شد بقیش رو هم بزارین خیلی بهتر می شد

  فاطمه 8 ماه قبل
  0

  فارسی هفتم ص۱۳۶.۱۳۷ نیست

  فاطمه 8 ماه قبل
  0

  ادامه نداده ؟؟؟؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  سلام خیلی بد بود ادامه نداده

  Park Narin 11 ماه قبل
  17

  نوشتن

  ۱ برای هر یک از کلمات زیر یک متضاد بنویسید . شب،روز ارامش،شلوغ الوده،پاکیزه ،صلح دشمنی

  ۲ خود ارزیابی

  چند گویش ایرانی را نام ببرید؟ترکی ،کردی،لری،بلوچی.... ایران چند استان دارد؟۳۲ نام چند دین در ایران ؟مسیحی ،زرتشتی ،اسلامی و....

  ۳دانش زبانی

  به این جمله ها دقت کنید: سارا کفش خود را پوشید، کیمیا گل را کاشت بچه ها خوشحالند دو جمله اول انجام پوشیدن و کاشتم ولی جمله های بعدی وقوع یک کاری نشان می‌دهید

  سوال دیگه هست دوستان ؟؟؟؟؟

  3
  یزدان 8 ماه قبل

  دمت گرم فدایی داری

  Park Narin 11 ماه قبل
  6

  نوشتن گفته که چند تا متضاد یا هم معنی یا فعل رو بنویسید همین

  ♥️❤️ 12 ماه قبل
  9

  کاش میشد ۴۵،۴۶،۴۷ روهم میذاشتید

  منافیان 12 ماه قبل
  10

  خود ارزیابی

  1= نام چند شهر سیاحتی را بنویسید؟

  2= چند گویش ایرانی را نام ببرید؟

  3= ایران چند استان دارد؟

  4= چند دین که در ایران رایج است؟

  پاسخ صفحه 45 خود ارزیابی

  3
  ارام 18 روز قبل

  جواب نام چند شهر سیاحتی رو ننوشتی

  4
  امیر 12 ماه قبل

  سیک

  Arezoo 12 ماه قبل
  8

  سلام میشه صفحه ۴۶ و ۴۷ رو کامل بزارین؟

  %%%%% 12 ماه قبل
  4

  سلام ممنون مطالب عالی بود ولی اگر خودارزیابی و دانش زبانی و کار گروهی رو هم قرار میدادید عالی تر میشد ممنون

  💜 1 سال قبل
  1

  دانش زبانی رم بگو

  Moonwalker😎🖤 1 سال قبل
  6

  خیلی بیخوده

  حد اقل اگه صفه 45 و 46 داشت یه چیزی میشد

  ری*ین با اجازتون

  محمدی 1 سال قبل
  6

  با سلام و خسته نباشید خدمت دانش آموزان عزیز

  بنده دبیر ادبیات هستم

  راهنمایی در مورد درس آزاد بهتون میکنم

  درس آزاد ص 44 کتاب رو در مورد محله ، شهر یا استان خودتون بنویسید.

  قسمت خود ارزیابی چند سؤال از متنی که نوشتید طرح کنید و بنویسید.

  قسمت دانش زبانی ، چند خط در مورد دوتا از آرایه هایی که تا الان خوندید بنویسید و توضیح بدید

  کارگروهی لازم نیست.

  قسمت نوشتن چند تا کلمه بنویسید و هم خانواده هاشون رو پیدا کنید.

  قسمت شعر خوانی هم در مورد متنی که نوشتید شعری انتخاب کرده و بنویسید.

  با تشکر

  -1
  گاندویی♥️❤️ 12 ماه قبل

  ممنون بابت راهنماییتون

  3
  درس خون 1 سال قبل

  با سلام .....

  ممنونم از شما من تا جایی این متن تو اینترنت را نوشتم بعدش گفتم که من لر هستم و.....

  من واقعا هم لر هستم ‌.

  من فقط خواستم از شما تشکر کنم.

  با تشکر درس خون.

  kamyar 1 سال قبل
  8

  سلام بقیش نیست

  بتو چه 1 سال قبل
  7

  خود ارزیابی

  ا 1 سال قبل
  1

  نونم

  اصم ندرم🤙😅 1 سال قبل
  8

  خب بر بروبچ کارگروهی رو چکا کنم ی نفر نی بگع 💫😊👌🏿

  darya.13415 1 سال قبل
  3

  😍😍😍😍😍

  من اسمم را نمیگم😐 1 سال قبل
  6

  کاش دانش زبانی و کار گروهی و نوشتن رو میذاشتید😑

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  باشه

  جواب میخوام. 1 سال قبل
  7

  لطفاً جواب کار گروهی و نوشتن رو بگید

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  ممنون عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  سلام لطفا برای این موضوع خود ارزیابی،دانش زبانی،کار گروهی و قسمت نوشتن هم جواب بفرستید ممنون

  s 1 سال قبل
  2

  اگه بشه صفحه ی ۴۵ و ۴۶ را تا فردا بیگین

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  کاش 45,46هم بود

  ملیسا 1 سال قبل
  1

  نکته اول دانش زبانی را بگید

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  گفت و گو :نام چند هجوم یا جنگ مخم که در ابران رخ داده را جست و جو و یادداشت کنید

  2:نام چند تن از مشاهیر معروف ایران را بنویسید

  6
  Sogsnd 1 سال قبل

  حكيم فرزانه اى پسرانش را چنين نصيحت مى كرد: عزيزان پدر! هنر بياموزيد، زيرا نمى توان بر ملك و دولت اعتماد كرد، درهم و دينار در پرتگاه نابودى است، يا دزد همه آن را ببرد و يا صاحب پول، اندك اندك آن را بخورد، ولى هنر چشمه زاينده و دولت پاينده است، اگر هنرمند تهيدست گردد، غمى نيست زيرا هنرش در ذاتش باقى است و خود آن دولت و مايه ثروت است، او هر جا رود از او قدرشناسى كنند، و او را در صدر مجلس جا دهند، ولى آدم بى هنر، با دريوزگى و سختى لقمه نانى به دست آورد.

  حکایت

  6
  Sogsnd 1 سال قبل

  قیام ماد ها آشوریان جواب 1وتسخیر توسط ماد و بابل

  دومی ابن سینا سعدی شیرازی و فردوسی

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  خود ارزیابی

  1 ایا کشور ایران سرزمین ای عالی و دیونی و زیارتی است بله

  2 چرا کشور ایران مسافران را از سراسر جهان به خود می کشاند؟ چون جایی زیبا و دیدنی است

  4
  ناشناس 1 سال قبل

  خط اول دیدنی است

  . 1 سال قبل
  3

  عالیه

  ممنون 1 سال قبل
  1

  خیلی هالی

  سمیه 1 سال قبل
  2

  واقعا دوست داشتم عالییییی بود

  بی نام 1 سال قبل
  8

  جواب خود رابیازیابی نداره

  م 1 سال قبل
  7

  خود ارزیابی میخواد

  درک فهم

  نمونه سوال هاشم میخاد

  محمد 1 سال قبل
  3

  سلام

  Karina keyhani 1 سال قبل
  4

  خیلی خوب بود مرسی🥰

  ؛((( 1 سال قبل
  4

  نه ممنونم دمتون گرم

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  عالی بودممنوم بابت مطلباتون😍😍

  مهدیس 1 سال قبل
  10

  عااااااالی بود مرسی😀

  سونیا 1 سال قبل
  4

  سونیا رنجبر

  Atieh Mashayekhi 👩🏻‍⚕️✨ 1 سال قبل
  3

  عالی من که خیلی دوست داشتم 🥰😊

  دیاکو 1 سال قبل
  5

  عالی مرسی تشکر 😘

  فاطمه 1 سال قبل
  12

  خیلی خوب بود موضوع انتخابی فقط کاش کامل بود و دانش زبانی و صفحه ۴۶هم‌ جواب داشت.ممنون

  ابوالفضل 1 سال قبل
  5

  سلام اگر می شود خود ارزشیابی خوابشو مینوشتید

  پ 1 سال قبل
  4

  سلام، دانش زبانی رو در مورد کنایه و مبالغه بنویسید

  رویا 1 سال قبل
  4

  خیلی عالی

  ...... 1 سال قبل
  3

  لطفا دانش زبانی رو هم بگید

  اصم ندرم😂🥺 1 سال قبل
  -1

  شمارتون رو بدین بهم اس میدم خودارزیابی رو بهتون میگم😂❤🙁

  -1
  ARMY 1 سال قبل

  😐💔

  2
  ساینا 1 سال قبل

  کصخلی روش جدید شماره گرفتنه؟🙄

  اصم ندرم😂🥺 1 سال قبل
  0

  خودارزیابی و اینا رو هم بگین خبببب🙁🙄

  ناشناس قنبر 1 سال قبل
  1

  سلام خیلی خوبه ولی کاش خودارزیابی و دانش زبانی هم میزاشتین

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  بهتر بیارین

  خیلی خوبه 🥰🥰🥰🥰🥰 1 سال قبل
  3

  ممنون از شما

  فاطمه⁦ 1 سال قبل
  13

  با سلام

  دانش زبانی

  نکته به این جمله ها توجه نمایید

  -علی کفش های جدیدش را پوشید★

  -کشاورزان گندم را کاشتند★

  -شاگردان خوشحال شدند★

  -هواسرد است★

  -مریم معلم مدرسه بود ★

  دوجمله اول انجام کار پوشیدن و کاشتم

  ولی جمله های بعدی وقوع کار را نشان می دهند برای مثال جمله سوم خوشحالی

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  دستتون درد نکنه 💛⚡

  سحر 1 سال قبل
  1

  دستتون درد نکنه⁦💛⚡

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  عالی

  محمدجواد 1 سال قبل
  5

  عالی به دردم خورد

  متین قمری 1 سال قبل
  1

  خوبه

  Parham 1 سال قبل
  0

  خود ارزیابی

  چند گویش ایرانی را نام ببرید= ترکی،لری،کردی

  نام چند شهر سیاحتی در ایران را بنویسید= شیراز ،اصفهان،گیلان

  ایران چند استان دارد = ۳۱ استان

  چند دین موجود در ایران را نام ببرید= اسلام ،زرتشت،مسیحی

  Reza 1 سال قبل
  2

  سلام چخبر خوبین خانواده چطوره بد نیست خوبه 😂

  محمد 1 سال قبل
  2

  خوب بود ولی باید فعالیت هاش هم مینوشت

  سید عباس حسینی 1 سال قبل
  2

  سلام لطفا خود ارزیابی ها ،دانش زبانی، نکته اول، نکته دوم،کار گروهی ، نوشتن، هم درباره متنی که میگذارید بنویسید و بگذارید تا ما بتوانیم استفاده کنیم.

  ممنون.

  ناشناس 1 سال قبل
  8

  کار گروهی رو هم بزاری

  2
  hasti 1 سال قبل

  اهوم...

  ناشناس 1 سال قبل
  6

  نوشتن

  سیتی 1 سال قبل
  24

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  2
  پیمان 11 ماه قبل

  سلام خوبی

  سیتی 1 سال قبل
  15

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ هم بود

  سیتی 1 سال قبل
  14

  ادامه نداره

  حسین جمالی 1 سال قبل
  3

  جقن۳تقا

  ناشناس 1 سال قبل
  6

  خیلی عالی هست.کامل و دقیق.ودانش آموزان.باید خودشون بتمرگن. 😂

  سوال از توی متن بنویسند.نظر من عالی هستش.♡♡♡💌

  نیایش 1 سال قبل
  4

  خیلی عالی فقط خود ار زیابی هم بگذارید ممنون می‌شم 😁❤🙄

  سلطان 1 سال قبل
  12

  کاش جواب داشت

  6
  فاطمه⁦ 1 سال قبل

  من همه موارد صفحه 45 و 46رو گذاشتم

  투모로우바이투게더 1 سال قبل
  3

  میخوام بگم که موضوع فقط ایران هست؟به هر سایتی که میرم همین متن و همین موضوع هست میشه زود پاسخگو باشین ممنون

  0
  زمستون برفی 2 روز قبل

  هههه

  ناشناس 1 سال قبل
  6

  خو دار زیبایی درس آزاد با موضوع ایران

  دث 1 سال قبل
  8

  خیلی خوب بود ممنون

  ح 1 سال قبل
  4

  ⚽️

  .. 1 سال قبل
  3

  خوب بود

  S..........N ........... 1 سال قبل
  7

  عالیییییییی

  مهدی 1 سال قبل
  2

  من چیزی نمی‌دونم من خودم هم از تو گوگل میگیرم

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  رضا عالی بود ممنون

  خوبه 1 سال قبل
  2

  خوبه

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  عالی

  یاسین 1 سال قبل
  11

  کاش‌

  نکته‌ونوشتن‌رو‌بگن‌

  فاطمه 1 سال قبل
  4

  عالیهههههههه

  فاطمه 1 سال قبل
  3

  عالی

  مبینا 1 سال قبل
  9

  عالیههههههه خیلی خوبه😍

  هستی 1 سال قبل
  4

  سلام بچه خوب صفحه ۴۷ شعر در مورد شعر ایران بنویسید

  حایات 1 سال قبل
  3

  ای کاش جواب هم داشت

  سادات 1 سال قبل
  3

  کاش صفحه ۴۵ و ۴۶ رو هم داشت

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  سلام اگه خودارزیابی و نوشتن هم بود بهتر بود

  madi 1 سال قبل
  8

  سوال خود ارزیابی ۱چند گویش ایرانی رانام ببرید

  ۲نام چند شهر سیاحتی را بنویسید

  ۳ایران چند استان دارد

  ۴چند دین که در ایران رایج است

  زلفا 1 سال قبل
  2

  ایف که آدم وقت شو برای اینا تلف میکنه😔

  س 1 سال قبل
  5

  سلام اگه میشه دانش زبانی هم بزارید ممنون

  سازنده 1 سال قبل
  0

  سلام دوست عزیز!

  شما میتوانید خودتان از این متن سوالاتی طرح کنید و در خودارزیابی بنویسید.

  در قسمت دانش زبانی میتوانید در مورد مبالغه بنویسید.

  امیرحسین 1 سال قبل
  7

  خوب بود

  ستاره 1 سال قبل
  0

  بیاید یه کار خیر کنیم

  هر کی نوشت تایپ کنه بذاره اینجا بقیه هم سود ببرن😂

  نسا نسایی گل 1 سال قبل
  2

  خیلی خوب بود

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم کم گفته ایم چون بسیار مکان های زیبا و دیدنی دارد که دلمان نمی آید جایی را از قلم بیندازیم. ایران من یعنی جایی که در آن به دنیا آمده ام و رشد کرده ام و با تمام وجود خود سعی می کنم به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده ی ایرانی نقشی در پیشرفت و اثربخشی مثبت داشته باشم و در این خاک با تمام افتخار خود چشم ببندم و در خاک خود ابدی شوم.

  ملینا 1 سال قبل
  14

  کاش خودارزیابی و نوشتن داشته بود

  آیلین 2 سال قبل
  3

  لطفا خود ارزیابی روهم بزارید

  ساناز 2 سال قبل
  4

  سلام عزیزم لطفا دانش زبانی ر بزارید

  فربد موریان 2 سال قبل
  2

  چرا دانش زبانی نزاشتید

  -1
  زمستون برفی 2 روز قبل

  باشه گلم

  2
  1 سال قبل

  دیگه خودت کاری نکنیا خسته میشی

  فربد موریان 2 سال قبل
  0

  خوبه

  ملورین محمد پناه 2 سال قبل
  18

  خود ارزیابی :۱ چند گویش ایرانی را نام ببرید

  ۲ نام چند شهر سیاحتی را بنویسید

  ۳ ایران چند استان دارد

  ۴ چند دین که در ایران رایج است

  مرینت 2 سال قبل
  2

  میتونست بهتر باشه

  مهلا نوروزی 2 سال قبل
  6

  متن شما خیلی کم وکوتاه ومسغره بود لطفا انقدر وقت مارو نگیر خیلی بیشعورین ممنون از توجه شما.

  پیروزی 2 سال قبل
  46

  دانش های زبانی و ادبینکته ی اولگاه شاعران و نویسندگان برای افزودن بر تایید و قدرت سخن خود رویدادها را بسیار بیشتر و بزرگتر از آنچه هست توصیف می کنند به این گونه بزرگ نمایی در بیان «مبالغه» می گویند.برای مثال:خروشید و جوشید و برکند خاکز اسمش زمین شد همه چاک چاکدر این بیت شاعر در جوش و خروش اسب مبالغه کرده استنکته ی دوموقتی درباره ی مطلبی به طور غیر مستقیم صحبت می کنیم به آن«کنایه»می گوییم که سخنی است که دو مفهوم دور و نزدیک دارد و مقصود گوینده معنای دور است.برای مثال:از هفت خان رستم گذشته استمنظور این است که توانسته مراحل دشواری را پشت سر بگذاردکار گروهی۱_در رابطه با اهمیت اتحاد اقوام ایرانی در کلاس بحث کنید.۲_نمونه هایی از آثار ادبی اقوام مختلف را در کلاس بخوانید و درباره ی آن بحث کنید.نوشتن۱_برای کلمات زیر یک هم خانواده بنویسید.تیره: منبع: گونه گون:۲_کدام جمله کنایه و کدام مبالغه است؟الف)در خانه ی او همیشه باز استب)فرو ریخت خون چو رود از برش۳_جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنیدالف)گیلان از نظر آب و هوا......است(معتدل،متعادل)ب)پس همه ی ما تیره های ایرانی باید این سرزمین را ارج.......(بفهمیم،بنهیم)

  5
  .FATEME.. 1 سال قبل

  شعر خوانی صفحه ی ۴۷👇🏻

  الهی ^ به زبانم قدرت بیان^ به دستان ناتوانم توان ^ به ذهنم توانمندی درک حقایق جهان ^ به چشمانم بینایی و بصیرت دیدن و قایع نهان ^ بر دلم باتابش آن ار معرفت ایمان و اطمینان ^ به گوش هایم توان شنیدن پیام جانان ^ به پا هایم قدرت حرکت در مسیر یزدان ^ بر لبانم ذکر عظمت حی سبحان ^ و برای تنم لباس پاکان ^ عطا فرما. ^^

  1
  .FATEME.. 1 سال قبل

  ولی حق با مهدی است.چرا جوابش را نذاشتی.🥲

  اگه جوابش بود عالی میشد. به هرحال ممنون😇

  4
  مهدی 2 سال قبل

  عالی فقط کاش جواب هم بود ولی دمتون گرم مارو خلاس کردید :)

  پیروزی 2 سال قبل
  5

  خودارزیابی۱_نام چند قوم ایرانی را بگویید۲_در موقع حجوم دشمن اقوام ایرانی چه می کنند؟۳_وظیفه ی ما در مقابل اقوام مختلف چیست؟۴_با توجه به متن درس مهمترین ویژگی کشور ایران چیست؟

  3
  النازالسادات 2 سال قبل

  جوابش😔

  3
  10 2 سال قبل

  فقط ای کاش جواب هم بود

  4
  ستاره 2 سال قبل

  عالی مرسی

  4
  فاطمه ❤️ 2 سال قبل

  عالی ممنونم

  عالیه 2 سال قبل
  10

  فقط خود ارزیابی درس 5 رو بزار خوبه میشه☺

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  ممنون

  آلان ماسوه 2 سال قبل
  15

  لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی هم اضافه کنید

  4
  آره 1 سال قبل

  آره

  11
  تنها ... 2 سال قبل

  اره

  علی 2 سال قبل
  18

  میشه خود ارزیابی به بدید ممنون میشم

  Fatemeh 2 سال قبل
  13

  خیلی ممنون لطفا خود ارزیابی و دانش زبانی رو بهم بگید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  1
  زمستون برفی 2 روز قبل

  مگه خودت مردی

  2
  عالی 8 ماه قبل

  عالی بود خودارزیابی می نوشتین

  4
  ستاره 2 سال قبل

  درست میگن

  محمد پوریایی 2 سال قبل
  25

  دانش زبانی اینا دو هم کامل کنید

  1
  محمدجواد نصرتی 23 روز قبل

  خيلی خيلی خوب هم راحت می شه نگاه کردن دانلود کنید/ /////////

  Z ahra 2 سال قبل
  8

  خیلی ممنون ولی متنش زیاد هست👍👍❤

  م 2 سال قبل
  15

  ما همگی ایرانی هستیم و خون و غیرت ایرانی در رگ و ریشه ی ما وجود دارد و تشکیل دهنده ی ذات و شخصیت ما می باشد. ما مردم ایرانی هستیم که به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم زیرا که تنها در کشورمان که زبان اصلی آن فارسی است زیر این سقف بزرگ آسمان با انواع و اقسام لهجه ها و گویش ها و دین، مذهب با صلح و آرامش زندگی می کنیم و گام به گام همراه یکدیگر ودست در دست هم پله های پیشرفت و ترقی را طی می کنیم به امید فردایی بهتر و آینده ایی درخشان تر. ما مردمی هستیم که با وجود۳۲ استان و چند صد روستا با انواع گویش های ترکی،کردی، لری، مشهدی، بلوچ، عرب،گیلک و تالش و… همچنین با دین های مختلف مانند مسیحی، زرتشتی و اسلام(شیعه و سنی) در کنار یکدیگر زندگی می کنیم. کشور عزیزمان ایران دارای فرهنگی غنی و پرارزش است که با یادآوری آن غرور هر ایرانی به اوج عرش خود می رسد و هر لحظه به ایرانی بودن خود افتخار می کنند. ایران دارای مکان های زیارتی و سیاحتی زیادی است که سالانه بسیاری از مسافران را از جای جای جهان به سمت خود می کشاند. مثل شهر زیارتی مشهد یا قم و شهرهای سیاحتی و گردشگری اصفهان ، شیراز، گیلان، مازندران و… که نام بردن تک تک آن ها و ذکر مکان های دیدنی و تاریخچه ی آن ها طوماری بلند بالا می خواهد. زیرا هر چه بگوییم

  19
  سودا 1 سال قبل

  دستتون درد نکنه ⚡🧡

  8
  فاطمه زهرا 1 سال قبل

  خیلی عالی

  مهدی 2 سال قبل
  16

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  6
  مهدی 8 ماه قبل

  خوب

  9
  ناشناس 1 سال قبل

  درس ازاد صفحه 44 هفتم

  برای ارسال نظر کلیک کنید