توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس ازاد فرهنگ بومی ششم با درک مطلب

  1 بازدید

  درس ازاد فرهنگ بومی ششم با درک مطلب را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد (درس هفتم) فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ تقدیم شما می‌شود که از صفحه ۵۴ شروع شده و شامل یک نمونه نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1، درک مطلب و جواب سوالات خوانش و فهم درس هفتم صفحه ۵۷ فارسی ششم دبستان است. همچنین میتوانید این درس را به PDF دانلود کنید. با ساینس هاب همراه باشید.

  درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  جواب صفحه ۵۴ درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم) بستگی به وظایف و موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس دارد. به طور کلی هدف از درس هفتم فارسی ششم ابتدایی این است که دانش آموزان بتوانند به صورت فردی یا گروهی درباره آداب و فرهنگ‌های اقوامی که برای آن‌ها تعیین شده است یک درس تنظیم و ارائه کنند. پرورش مهارت در نوشتن و بند نویسی به صورت منسجم درمورد یک موضوع و تقویت دامنه واژگان و جمله بندی صحیح و استفاده از علایم نگارشی از اهدافی است که در درس آزاد فارسی ششم دنبال می‌شود.

  در ادامه یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما میشود.

  جواب درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1

  در این بخش از ساینس هاب یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) برای شما بازنشر می‌کنم. منبع این درس، دبستان شهید صالح خسروی می‌باشد.

  معلمی که شنا بلد نبود اما شناگر قلب ها شد

  ادهم مظفری در تاریخ پنجم شهریورماه 1353 شمسی در خانواده‌ای مذهبی در روستای پشته از توابع کامیاران به دنیا آمد. ادهم مظفری کودکی را در میان کانون گرم و صمیمی خانواده سپری نمود و به سن شش سالگی رسید. سن فرارسیدن تحصیل و مدرسه، پدر که دوستدار تحصیل فرزندش بود او را به شهرستان کامیاران فرستاد تا بتواند به مدرسه برود. محیط شهر برای کودکی همچون ادهم غریب بود، اما وی با استعداد و لیاقتی که داشت خیلی زود خود را در مدرسه میان معلمان و همکلاسی‌هایش جا انداخت. ادهم توانست مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با کسب بهترین نمرات سپری نموده و به دبیرستان راه یابد و در رشته‌ی ریاضی و فیزیک در دبیرستان شهید غفاری کامیاران به ادامه‌ی تحصیل بپردازد. در سال دوم دبیرستان بنا به علاقه‌ی قلبی که به شغل شریف معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد با شرکت در آزمون ورودی دانشسرا طرح دو ساله در خردادماه ۱۳۷۱ با نمره‌ی عالی پذیرفته و در دانشسرای سنندج ثبت نام نمود و در سال ۱۳۷۳ با کارنامه‌ای درخشان فارغ‌التحصیل شده و به جمع معلمان شهرستان کامیاران پیوست. وی با شور و اشتیاق فراوان شروع به کار نمود. در سال تحصلی ۷۴ – ۷۳ در روستای درویان سفلی در سال تحصیلی ۷۵ – ۷۴ در روستای ورمهنگ، در سال تحصیلی ۷۶ – ۷۵ در روستای پشاباد و در سال تحصیلی ۷۷ – ۷۶ در روستای الک از توابع کامیاران مشغول به امر مقدس تدریس شد.

  چهارشنبه سوری است. ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۷۶ ادهم صبح زود از منزل خارج می‌شود تا به آخرین دیدار با شاگردانش برود، او از اول صبح به قصد خداحافظی رفته بود با شاگردانش، با ما و با همه. اما غافل از اینکه او از لحظه‌ی خداحافظی خود را به ما شناساند و ما تازه با او آشنا شدیم و هرگز پیمان آشنایی را با جدایی عوض نخواهیم کرد.

  چهارشنبه سوری امسال برخلاف سال‌های گذشته در دیار ما چهارشنبه‌ی سیاهی بود؛ هوا طوفانی بود. ساینس هاب، باران و برف هم از دیشب شروع به باریدن کرده بود. رودخانه‌ی کام صدای عجیبی داشت. رودخانه‌ی کام به خود جرئت داده بود کام برف و باران را برآورده نماید. رودخانه به تعداد شاگردان مدرسه تماشاچی داشت اما هیچکدام را نمی‌پسندید. به دنبال میهمان خود می‌گشت. رودخانه بهانه‌ی لازم را پیدا کرد و آن بوئیدن یکی از گل‌های مدرسه، دانش‌آموز شهین فریدی بود. او خوب می‌دانست که باغبان برای نجات گل خواهد آمد. همین که گل به روی آب افتاد گل‌های دیگر با فریاد و همهمه باغبان را صدا کردند.

  آب طغیانگر، گل را نزدیک ۷۰ متر با خود برده بود اما او خوب میدانست که گل ته آب نمیرود چون هنوز بسیار سبک است و سال‌ها تا درخت شدن فاصله دارد. ادهم خود را در آب انداخت و همچون غواصی شناگر شاگردش را به روی تنه‌ی درختی انداخت و او را از مرگ حتمی نجات داد.

  ادهم بارها گفته بود که در طول عمرش شنا نکرده و از آب خیلی می‌ترسد. اما اینبار ادهم چیزی دیگر بود؛ انگار که سال‌های سال است با آب مونس است. آب از ترس او صدایش را بلندتر کرده بود. همه‌ی مردم در تلاش بودند که ادهم را نجات دهند. ادهم هیچ سر و صدایی نمیکرد، حتی یکبار هم نگفت مرا نجات دهید. تنها می‌گفت: «مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟» چندین بار این جمله را تکرار کرد و با جریان سرد و بی‌رحم آب همسفر گشت و برای همیشه به خاطره‌ها پیوست.

  ای دوست، ای انسان، ای معلم ای کاش می‌دانستم که در آن لحظه‌ای که میهمان آب بودی و تا سینه در آب غلتیده بودی چه در قلبت می‌گذشت. آری تو اسطوره شدی.

  آری! او همان دستانی را تکان داد که انسانی را نجات داده بود و این جملات را برای دستان خود زمزمه می‌کرد: «امیدوارم که از من راضی باشید. با شما بر تخته‌ی کلاس درس انسانیت را نوشتم، خواندم و نوشتم که آری من انسانم.»

  آری! آب و میهمان بزرگش بار سفر بستند. ادهم ۲۳ سال عمر نکرد. تنها سه روز زندگی کرد و بقیه را فقط زیست، اما باید طول هر روز زندگی او را بی‌نهایت نوشت. مردم می‌دانند که نام و یاد ادهم تا انسانیت باشد زنده خواهد ماند. او درس ایثار و فداکاری را از همان کودکی در دامن پاک خانواده در روستای بی‌آلایش پشته آموخته بود و نام او همچون شاهو سربلند و استوار، پابرجا خواهد ماند. زیرا در دامن او بزرگ شده بود. وی از شاهو زیبایی و استواری زندگی را فراگرفته بود. وی با شاهو پیمان بسته بود که قلّه‌ای شود مرتفع‌تر و زیباتر از او و این پیمان ناگسستنی است تا زمانی‌که شاهو پابرجاست.

  ادهم مظفری معلمی که معلمانه زیست یادش گرامی باد.

  با ادامه ی مطلب همراه باشید.

  درک مطلب درس هفتم صفحه ۵۵ فارسی ششم ابتدایی

  سوالات این بخش هم بایستی بر مبنای درس تنظیم شده در بخش قبل طرح و پاسخ داده شود که شما در این قسمت چند سوال از متن فوق مشاهده خواهید کرد.

  1️⃣ چرا ادهم مظفری شغل معلمی را انتخاب کرد؟

  به خاطرِ علاقه‌ی قلبی که به معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد.

   2️⃣ منظور از عنوان درس چیست؟

  ادهم مظفری تابحال شنا نکرده بود اما با انسانیتی که برای نجات جان شهین به خرج داد، خود را در قلب همه‌ی انسان‌ها جا کرد و اسمش جاودانه شد.

  3️⃣ ادهم زمانی که میان آب می‌غلتید چه جمله‌ای را تکرار می‌کرد؟

  مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟

  دانلود PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم

  برای دانلود فایل PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم ابتدایی (به همراه در آزاد نگارش ششم) با حجم کم 230 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود

  ❤❤❤

  بخوان و حفظ کن درس هفتم فارسی ششم ابتدایی

  شامل شعر همه از خاک پاک ایرانیم می شود که می‌توانید معنی آن را در لینک: معنی شعر همه از خاک پاک ایرانیم فارسی ششم ابتدایی بخوانید.

  در ادامه جواب سوالات خوانش و فهم صفحه 57 فارسی ششم را مشاهده خواهید کرد.

  جواب خوانش و فهم درس هفتم فارسی ششم

  جواب خوانش و فهم صفحه ۵۷ فارسی ششم

  با آهنگ حماسی خوانده می‌شود زیرا این شعر در وصف ایران سروده شده است و قصد دارد تا احساسات وطن دوستانه‌ی مخاطبان را برانگیخته کند. بنابراین واژه ی دشمن با آهنگ حماسی و لحنی تنفرآمیز خوانده می‌شود.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب درس هفتم آزاد فرهنگ بومی (1) صفحه 54 و 55 فارسی ششم

  جواب صفحه ۵۴ و ۵۵ کتاب ادبیات فارسی پایه ششم درک مطلب جواب درس هفتم آزاد فرهنگ بومی (1) از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم کاش بچه ها جواب رو بفرستن.

  ناشناس : هر کشوری آداب و فرهنگ بومی خود را دارد ایران هم کشوری زیبا وبا اقوام مختلف است مانند‍:بختیاری و….جاهای دیدنی آن هم بسیار زیبا و تماشایی است که توریست های زیادی را به خود جلب میکند.مانند :تخت جمشید ، سی و سه پلو…

  ریحانه رحمتی : هر کشوری آداب و فرهنگ بومی خود را دارد ایران هم کشوری زیبا در شرق آسیا با اقوام مختلف است مانند بختیاری، فارس، گیلک و … مکان های دیدنی ایران بسیار زیبا که توریست های زیادی را به خود جذب می‌کند مثل تخت جمشید، مقبره های سعدی و حافظ در شیراز، ۳۳ پل، کاخ عالی قاپو، مسجد امام، در اصفهان، همچنین مکان های زیارتی مسلمانان مانند حرم امام رضا در مشهد و حرم حضرت معصومه در قم.
  ایران جزو کشور های برتر جهان محسوب میشود. خلیج فارس در جنوب ایران زمین به دلیل وجود منابع بسیار نفت و گاز، جاذبه های گردشگری، راه داشتن به اقیانوس هند و… ازدیر باز مورد توجه بسیاری از کشور های قدرتمند قرار گرفته است.
  ازبزرگان ایرانی می توان به: علی اکبر دهخدا، سعدی، مولانا، حافظ شیرازی، شهید قاسم سلیمانی، شهید تند گویان و هزاران نقش آفرینانی که ذره ذره این فرهنگ را تکمیل کرده اند رانام برد.

  نویسنده : ایران شهر های زیادی به نام : تهران که پایتخت این کشور است یزد،مشهد، ایلام، همدان، شیراز، اصفهان و… است ایران دارای جزیره هایی به نام : قشم، کیش، خارک و … است..

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : خیلی بد بود

  مائده منافی : عالیییی بود

  انیسا : خوب نیست

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زینب 9 روز قبل
  0

  عالی بود

  عالی بود🌼🌼🌼🌼🌼 15 روز قبل
  1

  دوسش داشتم عالی

  عالی بود🌼🌼🌼🌼🌼 15 روز قبل
  3

  دوسش داشتم عالی

  ناشناس 8 ماه قبل
  5

  خیلی بد بود

  نگین 8 ماه قبل
  0

  سلام دوستان من گفتم درک مطلب فرهنگ بومی۲ را بزاره ولی درک مطلب فرهنگ بومی۱ را گذاشت هر چه میزنم گوگل نمی یار بالا لطفا پیگیری کنید ممنونم از لطفتان 🙏🙏🙏😘😘😘

  ناشناس 8 ماه قبل
  -1

  خوبه

  الینا 9 ماه قبل
  -1

  وای افتضاح بود 🤢🤢

  مهرسا 10 ماه قبل
  0

  ببخشید خیلی زیاده من چون دست خطم بزرگه جا نمیشه تا حالا چند دفع امتحان کردم کوچیک هم نوشتم نشده بعدش سایت های دیگه هم تکراری میاره ولی سایت خیلی خوبیه

  1
  کیمیا فلاحی 10 ماه قبل

  عزیزم منم پیدا نکردم خلاصه بنویس اینجوری راحت تر میشه 😊

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  کمک کرد ولی داستانش مزخرف بود

  مهدیه ولی پور 10 ماه قبل
  -1

  افتضاح

  انیسا 11 ماه قبل
  4

  خوب نیست

  آرمان 12 ماه قبل
  2

  عالی خیلی خوب اگر گوگل نبود چی کار میکردیم🤔🤔🤔

  0
  آنیتا 10 ماه قبل

  گریه 😐

  آرمان 12 ماه قبل
  -2

  عالی خیلی خوب بود اگر گوگل نبود ما چی کار میکردیم

  2
  ساینا 9 ماه قبل

  اصلا تقلب خوب نیست اگه گوگل نبود درس میخوندین یه چیزی میشدین😳

  -1
  آنیتا 10 ماه قبل

  تو سر خودمون میزدیم 😐

  -1
  آنیتا 10 ماه قبل

  میزدیم طو سر خدمون 😐

  👏👏 12 ماه قبل
  1

  خوبه

  مهدی 12 ماه قبل
  -1

  کاش میدونستم ولی نمی دونم 😔😔 لطفاً هرکی می‌دونه جواب درک مطلب رو بزاره 🙏🙏

  حنانه اسدپور 12 ماه قبل
  -1

  حنانه اسدپور ....سلام حتماً باشه

  محمد 12 ماه قبل
  -1

  درک مطلب آزاد

  1
  ناشناس 12 ماه قبل

  ایران مزرعه ها و باغ های بسیار ز یائسگی دارد

  ایران بسیار جاهای دیدنی زیادی دارد

  -1
  محراب اکبری 12 ماه قبل

  جواب درس آزاد ششم

  ناش 12 ماه قبل
  1

  سلام من درک مطلب می خوام ممنون میشم جواب بدین

  -2
  ناشناس 10 ماه قبل

  داره خودش گاو

  -2
  آنیتا 10 ماه قبل

  اصلن درمورد چی نوشتی

  آملیا آرگون 12 ماه قبل
  2

  من دنبال درک مطلب برای شب یلدا میگشتم درضمن اصلا خوب نبود

  1
  آنیتا 10 ماه قبل

  شب یلدا 😐😐

  پارسا اعتماد 12 ماه قبل
  3

  فارسی ششم درس هفتم درس آزاد فرهنگ بومی ۱

  نانا 12 ماه قبل
  0

  عالی

  پارمیدا 12 ماه قبل
  0

  ممنونننننننننن از این سایت

  ناشناس 12 ماه قبل
  -2

  درس آزاد فارسی ششم صفحه

  یاسمن 1 سال قبل
  -2

  سلام من میخواهم که درک ومطلب را بیاورید بالالطفاً

  عشق درس 2 سال قبل
  1

  سلام ممنون من عاشق سایت شمام

  ز 2 سال قبل
  1

  فرهنگ بومی ۱ درباره ی نوروز و درک مطلب داشه باشه

  مائده منافی 2 سال قبل
  4

  عالیییی بود

  مبینا 2 سال قبل
  -1

  آیا هر کشوری اداب ورسوم خود را دارد؟ .

  0
  سلنا 9 ماه قبل

  اره هر کشوری لباس مخصوص خودش رو داره

  -2
  آنیتا 10 ماه قبل

  خیر 😐😂

  -1
  آنیتا 10 ماه قبل

  نخیر 😐😂

  0
  مهدی 12 ماه قبل

  بله

  رویا 2 سال قبل
  -1

  واز کجابدونم راست میگیدسلام می کنم به همه به نظر من چیزی ننویسید چون سبت می کنم به بام خودشون من رویا هستم 🤔 در هر حال میخواستم بگم برید واز داخل خود نگارش دانش زبانی رو بنویسیدو پیدا کنید 😘 من خوشحال شدم که تونستم یه چیزیرو براتون با اشتراک بزارم به هرحال به حرفم گوش کنید منم مسل شما میام و مشقامو از داخل اینجامی بینم 😔😔😔 ولی کار بدی می کنم خدانگه دار همه گی👋🤳

  1
  آنیتا 10 ماه قبل

  تو اول برو کیبوردت غلط املایی کن بعد بیا 😐

  1
  آنیتا 10 ماه قبل

  چغد بدون غلط اصن کیف کردم 😐👏

  2
  هانا 10 ماه قبل

  بای

  -1
  مهسا 11 ماه قبل

  یکی از زیباترین ترین شهر های ایران، مشهد است مشهد هم مانند شهر ها رسوم و آداب بسیار زیاد و زیبا دارد .یکی از سوغات مشهد زعفران است و غدای مشهد مورد علاقه و مشهور مشهد آب گوشت است که با گوشت گوسفندی ،نخود ، لوبیا و آب است و.....‌

  ایده دادم ادامش بنویسید 😊😊😜

  -2
  محدثه عامری 11 ماه قبل

  تو کار بدی میکنی

  ما میخوایم اول توی کتاب بنویسیم بعد توی نگارش

  3
  😊 2 سال قبل

  خوب تو نگاه نکن مگه مجبوری

  الینا 2 سال قبل
  0

  خوبه ولی به درد من نمیخوره چون من درمورد خلیچ فارس میخوام😕

  0
  نیکا مرادی 9 ماه قبل

  راست میگه منم به دردم نمی خوه منم در مورد چهار شنبه سوری میخام برای درک مطلب

  0
  آنیتا 10 ماه قبل

  خلیچ نداشتیم ما 😐

  0
  آنیتا 10 ماه قبل

  منم مخام 😭

  منم همین نوشتم

  نگارش بلدین بگین

  0
  مژگان سوزنچیان 12 ماه قبل

  اره درست میگی یا من فکر نکرده بودم

  نازنین 2 سال قبل
  1

  نمیدونم ،کاش دوستان گل جواب رو بفرستن.من در برگه اچار نوشتم ولی خیلی کم هس سه بنده

  آواتار 2 سال قبل
  0

  خوب بود ولی جواب ها زیاد و وقت شما گرفته شد دوست من

  -2
  آنیتا 10 ماه قبل

  دوسته من🙄

  -2
  آنیتا 10 ماه قبل

  اوهو از کی دوسته تو شده ما نفهمیدیم 😐

  سارینا 2 سال قبل
  1

  نمیدونم !خلاصه بگین

  3
  نازنین 2 سال قبل

  دقیقا چون این هایی که فرستادن زیاده

  برای ارسال نظر کلیک کنید