توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  درس هفتم فارسی ششم فرهنگ بومی 1 با جواب

  1 بازدید

  درس هفتم فارسی ششم فرهنگ بومی 1 با جواب را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم)

  جواب درس آزاد (درس هفتم) فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی ۱ تقدیم شما می‌شود که از صفحه ۵۴ شروع شده و شامل یک نمونه نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1، درک مطلب و جواب سوالات خوانش و فهم درس هفتم صفحه ۵۷ فارسی ششم دبستان است. همچنین میتوانید این درس را به PDF دانلود کنید. با ساینس هاب همراه باشید.

  درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  جواب صفحه ۵۴ درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱ (درس هفتم) بستگی به وظایف و موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس دارد. به طور کلی هدف از درس هفتم فارسی ششم ابتدایی این است که دانش آموزان بتوانند به صورت فردی یا گروهی درباره آداب و فرهنگ‌های اقوامی که برای آن‌ها تعیین شده است یک درس تنظیم و ارائه کنند. پرورش مهارت در نوشتن و بند نویسی به صورت منسجم درمورد یک موضوع و تقویت دامنه واژگان و جمله بندی صحیح و استفاده از علایم نگارشی از اهدافی است که در درس آزاد فارسی ششم دنبال می‌شود.

  در ادامه یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما میشود.

  جواب درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی ۱

  نمونه درس آزاد فارسی ششم فرهنگ بومی 1

  در این بخش از ساینس هاب یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی (فرهنگ بومی 1) برای شما بازنشر می‌کنم. منبع این درس، دبستان شهید صالح خسروی می‌باشد.

  معلمی که شنا بلد نبود اما شناگر قلب ها شد

  ادهم مظفری در تاریخ پنجم شهریورماه 1353 شمسی در خانواده‌ای مذهبی در روستای پشته از توابع کامیاران به دنیا آمد. ادهم مظفری کودکی را در میان کانون گرم و صمیمی خانواده سپری نمود و به سن شش سالگی رسید. سن فرارسیدن تحصیل و مدرسه، پدر که دوستدار تحصیل فرزندش بود او را به شهرستان کامیاران فرستاد تا بتواند به مدرسه برود. محیط شهر برای کودکی همچون ادهم غریب بود، اما وی با استعداد و لیاقتی که داشت خیلی زود خود را در مدرسه میان معلمان و همکلاسی‌هایش جا انداخت. ادهم توانست مقاطع ابتدایی و راهنمایی را با کسب بهترین نمرات سپری نموده و به دبیرستان راه یابد و در رشته‌ی ریاضی و فیزیک در دبیرستان شهید غفاری کامیاران به ادامه‌ی تحصیل بپردازد. در سال دوم دبیرستان بنا به علاقه‌ی قلبی که به شغل شریف معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد با شرکت در آزمون ورودی دانشسرا طرح دو ساله در خردادماه ۱۳۷۱ با نمره‌ی عالی پذیرفته و در دانشسرای سنندج ثبت نام نمود و در سال ۱۳۷۳ با کارنامه‌ای درخشان فارغ‌التحصیل شده و به جمع معلمان شهرستان کامیاران پیوست. وی با شور و اشتیاق فراوان شروع به کار نمود. در سال تحصلی ۷۴ – ۷۳ در روستای درویان سفلی در سال تحصیلی ۷۵ – ۷۴ در روستای ورمهنگ، در سال تحصیلی ۷۶ – ۷۵ در روستای پشاباد و در سال تحصیلی ۷۷ – ۷۶ در روستای الک از توابع کامیاران مشغول به امر مقدس تدریس شد.

  چهارشنبه سوری است. ۲۷/ ۱۲/ ۱۳۷۶ ادهم صبح زود از منزل خارج می‌شود تا به آخرین دیدار با شاگردانش برود، او از اول صبح به قصد خداحافظی رفته بود با شاگردانش، با ما و با همه. اما غافل از اینکه او از لحظه‌ی خداحافظی خود را به ما شناساند و ما تازه با او آشنا شدیم و هرگز پیمان آشنایی را با جدایی عوض نخواهیم کرد.

  چهارشنبه سوری امسال برخلاف سال‌های گذشته در دیار ما چهارشنبه‌ی سیاهی بود؛ هوا طوفانی بود. ساینس هاب، باران و برف هم از دیشب شروع به باریدن کرده بود. رودخانه‌ی کام صدای عجیبی داشت. رودخانه‌ی کام به خود جرئت داده بود کام برف و باران را برآورده نماید. رودخانه به تعداد شاگردان مدرسه تماشاچی داشت اما هیچکدام را نمی‌پسندید. به دنبال میهمان خود می‌گشت. رودخانه بهانه‌ی لازم را پیدا کرد و آن بوئیدن یکی از گل‌های مدرسه، دانش‌آموز شهین فریدی بود. او خوب می‌دانست که باغبان برای نجات گل خواهد آمد. همین که گل به روی آب افتاد گل‌های دیگر با فریاد و همهمه باغبان را صدا کردند.

  آب طغیانگر، گل را نزدیک ۷۰ متر با خود برده بود اما او خوب میدانست که گل ته آب نمیرود چون هنوز بسیار سبک است و سال‌ها تا درخت شدن فاصله دارد. ادهم خود را در آب انداخت و همچون غواصی شناگر شاگردش را به روی تنه‌ی درختی انداخت و او را از مرگ حتمی نجات داد.

  ادهم بارها گفته بود که در طول عمرش شنا نکرده و از آب خیلی می‌ترسد. اما اینبار ادهم چیزی دیگر بود؛ انگار که سال‌های سال است با آب مونس است. آب از ترس او صدایش را بلندتر کرده بود. همه‌ی مردم در تلاش بودند که ادهم را نجات دهند. ادهم هیچ سر و صدایی نمیکرد، حتی یکبار هم نگفت مرا نجات دهید. تنها می‌گفت: «مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟» چندین بار این جمله را تکرار کرد و با جریان سرد و بی‌رحم آب همسفر گشت و برای همیشه به خاطره‌ها پیوست.

  ای دوست، ای انسان، ای معلم ای کاش می‌دانستم که در آن لحظه‌ای که میهمان آب بودی و تا سینه در آب غلتیده بودی چه در قلبت می‌گذشت. آری تو اسطوره شدی.

  آری! او همان دستانی را تکان داد که انسانی را نجات داده بود و این جملات را برای دستان خود زمزمه می‌کرد: «امیدوارم که از من راضی باشید. با شما بر تخته‌ی کلاس درس انسانیت را نوشتم، خواندم و نوشتم که آری من انسانم.»

  آری! آب و میهمان بزرگش بار سفر بستند. ادهم ۲۳ سال عمر نکرد. تنها سه روز زندگی کرد و بقیه را فقط زیست، اما باید طول هر روز زندگی او را بی‌نهایت نوشت. مردم می‌دانند که نام و یاد ادهم تا انسانیت باشد زنده خواهد ماند. او درس ایثار و فداکاری را از همان کودکی در دامن پاک خانواده در روستای بی‌آلایش پشته آموخته بود و نام او همچون شاهو سربلند و استوار، پابرجا خواهد ماند. زیرا در دامن او بزرگ شده بود. وی از شاهو زیبایی و استواری زندگی را فراگرفته بود. وی با شاهو پیمان بسته بود که قلّه‌ای شود مرتفع‌تر و زیباتر از او و این پیمان ناگسستنی است تا زمانی‌که شاهو پابرجاست.

  ادهم مظفری معلمی که معلمانه زیست یادش گرامی باد.

  با ادامه ی مطلب همراه باشید.

  درک مطلب درس هفتم صفحه ۵۵ فارسی ششم ابتدایی

  سوالات این بخش هم بایستی بر مبنای درس تنظیم شده در بخش قبل طرح و پاسخ داده شود که شما در این قسمت چند سوال از متن فوق مشاهده خواهید کرد.

  1️⃣ چرا ادهم مظفری شغل معلمی را انتخاب کرد؟

  به خاطرِ علاقه‌ی قلبی که به معلمی داشت و دریافته بود که زادگاهش به او نیاز دارد.

   2️⃣ منظور از عنوان درس چیست؟

  ادهم مظفری تابحال شنا نکرده بود اما با انسانیتی که برای نجات جان شهین به خرج داد، خود را در قلب همه‌ی انسان‌ها جا کرد و اسمش جاودانه شد.

  3️⃣ ادهم زمانی که میان آب می‌غلتید چه جمله‌ای را تکرار می‌کرد؟

  مردم من چیزیم نیست، شهین چه شد؟

  دانلود PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم

  برای دانلود فایل PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 فارسی ششم ابتدایی (به همراه در آزاد نگارش ششم) با حجم کم 230 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود

  ❤❤❤

  بخوان و حفظ کن درس هفتم فارسی ششم ابتدایی

  شامل شعر همه از خاک پاک ایرانیم می شود که می‌توانید معنی آن را در لینک: معنی شعر همه از خاک پاک ایرانیم فارسی ششم ابتدایی بخوانید.

  در ادامه جواب سوالات خوانش و فهم صفحه 57 فارسی ششم را مشاهده خواهید کرد.

  جواب خوانش و فهم درس هفتم فارسی ششم

  جواب خوانش و فهم صفحه ۵۷ فارسی ششم

  با آهنگ حماسی خوانده می‌شود زیرا این شعر در وصف ایران سروده شده است و قصد دارد تا احساسات وطن دوستانه‌ی مخاطبان را برانگیخته کند. بنابراین واژه ی دشمن با آهنگ حماسی و لحنی تنفرآمیز خوانده می‌شود.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نگارش ششم درس آزاد (درس هفتم) فرهنگ بومی ۱ با جواب

  نگارش ششم درس آزاد (درس هفتم) فرهنگ بومی ۱ با جواب

  جواب نگارش ششم درس آزاد درس هفتم فرهنگ بومی ۱

  درس آزاد نگارش ششم فرهنگ بومی ۱

  جواب درس هفتم درس آزاد فرهنگ بومی ۱ نگارش ششم ابتدایی مانند درس آزاد فارسی ششم ابتدایی فرهنگ بومی 1 به موضوع تعیین شده توسط معلم در کلاس بستگی خواهد داشت. موضوعی در مورد آداب و رسوم و فرهنگ بومی یکی از اقوام ایران به صورت گروهی یا فردی به دانش آموزان محول می‌شود و دانش آموز باید بتواند برای آن موضوع یک درس تنظیم و نگارش کند.

  اما در ادامه یک نمونه برای درس آزاد نگارش کلاس ششم ارائه خواهد شد.

  در مطلب دیگری یک نمونه درس آزاد برای فارسی ششم ابتدایی تقدیم شما شد که در اینجا بر اساس همان متن، بخش های مربوط به درس نگارش ششم را نیز مشاهده می‌کنید. و در پایان می‌توانید فایل PDF کامل نمونه درس آزاد فارسی و نگارش پایه ششم را دانلود کنید.

  دانلود PDF درس آزاد فرهنگ بومی 1 نگارش ششم

  برای دانلود فایل PDF کامل درس آزاد فرهنگ بومی 1 نگارش و فارسی ششم ابتدایی (به همراه متن درس) با حجم کم 230 کیلوبایت بر روی لینک زیر کلیک کنید:

  دانلود

  همچنین در ادامه می‌توانید جواب درس آزاد نگارش ششم فرهنگ بومی ۱ را به صورت عادی مشاهده کنید.

  املا و واژه آموزی درس آزاد نگارش ششم

   1️⃣ واژه هایی را که در آنها یکی از صداهای /س/ به کار رفته است از درس پیدا کنید و بنویسید.

  س: شمسی، روستا، سن، سال، فرارسیدن، دوستدار، همکلاسی، دبیرستان، تدریس، مقدس، چهارشنبه‌سوری، مدرسه، سبک، ترس، مونس، اسطوره، انسانیت،سینه، سربلند، استوار، بسته، ناگسستنی، زیست.

  ص: صمیمی، تحصیل، صبح، قصد، صدا، فاصله، غواص

  ث: ثبت، ایثار

  2️⃣ برای هر یک از واژه‌های زیر چند هم‌خانواده بنویسید.

  نگارش ششم درس هفتم درس آزاد با جواب

  سوالات بخش نگارش درس آزاد نگارش ششم (فرهنگ بومی1) هم از دلِ درس معلمی که شنا بلد نبود اما شناگر قلب ها شد (درس آزاد فارسی ششم)، مطرح شده و پاسخ داده می‌شود.

   1️⃣ متن زیر را تا یک بند ادامه دهید.

  اگر به جای ادهم مظفری بودم تردید ها را کنار گذاشته و بر ترس خودم غلبه میکردم و آنگاه همچون ادهم مظفری برای نجات جانِ آن دانش آموز در آب خروشانِ رودخانه‌ی کام شیرجه می‌زدم.

  2️⃣ من با خواندن این درس:

  کارگاه نویسندگی نگارش ششم درس هفتم درس آزاد

  جواب کارگاه نویسندگی نگارش ششم درس هفتم درس آزاد نیز مانند بخش‌های قبل به موضوع تعیین شده و درس تنظیم شده توسط دانش آموز در موضوع منحصر بفرد هر دانش آموز بستگی دارد. در اینجا هم این بخش بر اساس همان نمونه درسی که تقدیمتان شد تکمیل می‌شود:

  گزارش: گزارش نوعی نوشته است که در آن نویسنده اطّلاعاتی درباره‌ی موضوعی خاص در اختیار کسانی می‌گذارد که از آن آگاه نیستند.

   1️⃣ باتوجه به آنچه که از درس آموختید درباره‌ی حادثه‌ی روز چهارشنبه‌سوری (۲۷/ ۱۲/ ۱۳۷۶)  گزارشی تهیه کنید و در دو بند بنویسید. عنوان مناسبی برای گزارشتان پیدا کنید.

  در ایران باستان جشن‌های فراوانی مانند عید نوروز و شب یلدا وجود داشته است یکی از این جشن‌ها هم چهارشنبه سوری نام دارد. اما چهارشنبه سوری سال 1376 یا همان 1376/12/27 در کامیاران سنندج همزمان می‌شود با طوفان و بارندگی و خروشان شدن رودخانه.

  همین باعث می‌شود که یکی از دانش‌آموزان در آن موقعیت در کام رودخانه اسیر شود و معلم فداکاری برای نجات جان او، جان خودش را از دست بدهد.

  2️⃣ جمله‌ی زیر چه ارتباطی با متن درس دارد. 

  جوانمردی، نیرویی است پایداری ناپذیر و چون در نفسی بروز کند، ترس و آشفتگی را در برابر هر گونه خطر از بین می‌بَرد (افلاطون)

  این جمله مصداق بارز رفتار ادهم مظفری است چرا که او هم با وجود ترس از شنا اما به خاطر روحیه‌ی جوانمردی و انسانیتش بر ترسش غلبه کرد و با فداکاری، دانش آموز را از مرگ حتمی نجات داد و خودش به کام مرگ فرو رفت.

  ❤ ساینس هاب ❤

  هنر و سرگرمی درس آزاد نگارش ششم دبستان

  1️⃣ از روی سرمشق زیر، خوش خط و زیبا بنویسید.

  امبدوارم جواب درس 7 نگارش ششم ابتدایی (فرهنگ بومی 1 درس آزاد) مورد رضایت شما واقع شده باشد و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درس هفتم فارسی ششم | درس آزاد (فرهنگ بومی 1) | کلاس اینترنتی ما (مومکا)

  دیار گروس با قدمت بیش از هفت هزار سال از قدیم الایام دارای مشاهیر فرهنگی، ادبی، سیاسی و علمی متعددی بوده است، که شیخ عبدالحسین فاضل گروسی از مشاهیر علم و عرفان این دیار کهن است، اما شرایط اجتماعی زمان او به‌گونه‌ای بوده که تاکنون ناشناخته و گمنام مانده است.

  عالم فاضل، شیخ عبدالحسین فاضل گروسی در سال 1295 شمسی در شهرستان بیجار دیده به جهان گشود، در همان دوران کودکی پدرش را از دست داد و به تشویق مادرش که از خانواده های سرشناس بیجاری بود به تحصیل علوم دینی تشویق شد. فاضل گروسی تحصیلات مقدماتی را به مدت هفت سال در بیجار گذراند و برای تکمیل تحصیلات خود  به قزوین عزیمت نمود.

  این عالم ربانی بعد از 12 سال اقامت در قزوین جهت علم آموزی کامل تر به  عراق رفت و به مدت 32 سال در این مرکز علمی، دینی در رشته های فقه،اصول، کلام،فلسفه ، هیئت، نجوم و طب سنتی به تحصیل مشغول شد.

  شیخ فاضل گروسی علاوه بر زبان کردی و فارسی به زبانهای عربی، فرانسه و انگلیسی مسلط بود و خط میخی و پهلوی و اوستایی را می توانست به دقت مطالعه کند و ترجمه نماید.

  این عالم ربانی در تمام دوران زندگی خود با خرافات مذهبی در ستیز بود و نسبت به فرقه بهائیت و بابییت عکس العمل نشان می داد، بیشتر توجه این دانشمند به قرآن و حدیث بود و در تفسیر قرآن اهتمام خاصی داشت.

  شیخ فاضل گروسی بعد از گذراندن دوران عالیه تحصیلی در علوم مختلف بر اساس  احساس وظیفه شرعی و خدمت به مردم دیارش به ولایتش بازگشت و به دور از هرگونه هیاهو و مرید پروری به ارشاد و هدایت مردم پرداخت.

  عالم فاضل شیخ عبدالحسین گروسی در زهد و بی اعتنایی نسبت به دنیا زبان زد خاص و عام بود، به طوری‌که دست مایه زندگیش بعد از مرگش اندکی اثاث خانه و تعدادی کتاب بیش نبود.

  شیخ فاضل گروسی در تاریخ 19 بهمن سال 1341 دار فانی را وداع گفت و در زادگاهش بیجار گروس به خاک سپرده شد.

  در حال حاضر مزار این عالم ربانی زیارتگاه مردم دیار بیجار گروس و میدانی نیز به نام این شخصیت وارسته نامگذاری شده است.

  منبع : کرد تودی

  1- شیخ فاضل گروسی در کدام شهر به دنیا آمد و به چه زبان هایی تسلط داشت؟

  در شهر بیجار استان کردستان به دنیا آمد و این عالم بزرگوار علاوه بر زبان کردی و فارسی به زبانهای عربی، فرانسه و انگلیسی مسلط بود و خط میخی و پهلوی و اوستایی را می توانست به دقت مطالعه کند و ترجمه نماید.

  2- آیت الله فاضل گروسی بیشتر مبارزاتش در چه جهت بود و بیشتر به چه چیزی توجه می کرد؟

  این عالم ربانی در تمام دوران زندگی خود با خرافات مذهبی در ستیز (جنگ و مبارزه)  بود و نسبت به فرقه بهائیت و بابییت عکس العمل نشان می داد، بیشتر توجه این دانشمند به قرآن و حدیث بود و در تفسیر قرآن اهتمام خاصی داشت.

  منبع مطلب : momeka.ir

  مدیر محترم سایت momeka.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : خوب نی

  ناشناس : این چیه اگه میشه یکم کوتاه ترش کنید من از نوشت بدم میاد بعد شما این متن به این بدی رو میدید اگه کوتاهش کنید ممنون میشم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭

  زینب : واقعا ممنون خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خوب بود ممنون واقعا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اشکان 8 روز قبل
  2

  خوب بود

  Hamib$ 15 روز قبل
  2

  جا نمیشه خیلی خیلی زیاده😥

  ناشناس 16 روز قبل
  2

  عالی بود مرسی

  متین 10 ماه قبل
  1

  خخخخخ

  زینب 10 ماه قبل
  4

  واقعا ممنون خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خوب بود ممنون واقعا

  🗡حسود چط😎 11 ماه قبل
  1

  خیلی خوب است ولی یکم کوتاه میکردی بهتر بود

  متین 11 ماه قبل
  -2

  بده

  متین 11 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده

  0
  متین 10 ماه قبل

  نه بهاله

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  عالی بود و کم

  ناشناس 11 ماه قبل
  -2

  عالی بود

  ستایش 11 ماه قبل
  -2

  من یک درس ازاد میخوام با موضوع شهرستان پاکدشت کاشکی این منن با این موضوع بود🙁😦😧

  ،،،،،، 11 ماه قبل
  3

  متنی که هست خیلی طولانی هست

  2
  خیلی متن زیاده 11 ماه قبل

  لطفاً متن رو کم کنید

  نادیا سالارزهی کلاس ششم 11 ماه قبل
  -1

  فارسی درس آزاد درس هفتم در مورد آداب و رسوم

  نمیگم😐 11 ماه قبل
  1

  اصلاً خوب نبودم کسافتا این چیه گذاشتین😡😡😡😡😡😡

  رادوین 🥰🥰😍 12 ماه قبل
  -1

  عالی

  -1
  رادوین 🥰🥰😍 12 ماه قبل

  عالی

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  عالی

  سلمان 12 ماه قبل
  0

  عالی بود

  ╰⊰⊹✿ M A H D I ✿⊹⊱╮ 12 ماه قبل
  0

  خوب نیست خوشم نیومد

  ناشناس 12 ماه قبل
  5

  این چیه اگه میشه یکم کوتاه ترش کنید من از نوشت بدم میاد بعد شما این متن به این بدی رو میدید اگه کوتاهش کنید ممنون میشم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭🖤💭

  ❤M❤ 12 ماه قبل
  1

  سلام سلام صد تا سلام هزارو و سیصد تا سلام من عاشق سایتم چون بدون ایمیل بشر میاد پیام بده

  سارا ۱۲ ساله از کانادا

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  خر

  احمد 12 ماه قبل
  0

  عالیه

  BTS 12 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  خیلی بد😪😪😪

  1
  یکتا 12 ماه قبل

  واقعا

  آنه محمد نیازی 12 ماه قبل
  1

  عالی 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍 عالیییییییییی 👍👍👍👍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰😏🥰🥰🥰🥰🥰😏😏😏😍😍🥰🥰😍😍🧡🍫🐺😜🍫😋💩🖤💩😈😜🍫

  آنه محمد نیازی 12 ماه قبل
  0

  عالی 😍😍😍😍😍😍😍

  نازنین 12 ماه قبل
  2

  باید متن را کوتاه کنید من که اثلاًخوشم نمیاد من از این اینک استفاده‌ای نمیکنم

  ثنا 12 ماه قبل
  1

  خوب عالی

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  عالی بود

  ❤❤❤❤❤ 12 ماه قبل
  0

  عالی بود

  متین 467 12 ماه قبل
  3

  ولی خیلی زیاد بود دستم درد گرفت بابا چخبره این همه 😤😤

  متین 467 12 ماه قبل
  1

  خوب بود بد نبود

  چ 12 ماه قبل
  3

  عالی

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  خیلییییییییییی طولانیه

  شیم شیم 12 ماه قبل
  2

  خوب بود ولی من گفتم در مورد پرچم این در مورد یه چیز دیگه گفته پشیمون شدم که این سایت رو باز کردم .

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  خوب نی

  دخی لجباز🚶🏻‍♀️🖤 1 سال قبل
  2

  خوبع بد نی :/

  حسین 1 سال قبل
  3

  عالی

  2
  حسین 11 ماه قبل

  عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید