توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

  1 بازدید

  دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

  دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

  دریافت شبا بانک اقتصاد نوین با شماره حساب و شماره کارت

  در «رده» می‌توانید با وارد کردن شماره کارت بانک اقتصاد نوین، شماره شبا دریافت کنید
  برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید

  شناسه شبا بانک اقتصاد نوین

  بانک اقتصاد نوین همگام با سایر بانک‌های کشور بعد از به راه افتادن سامانه‌های ساتنا و پایا برای تمامی حساب‌های خود شناسه‌ای را تعریف کرد که آن را به‌اختصار شبا می‌خوانیم؛ این شناسه کدی بین‌المللی است و بر اساس استانداردهای سازمان جهانی استاندارد (ISO) و دستورالعمل‌های بانک مرکزی ساخته شده که تمامی آن‌ها دستورالعمل‌هایی همگام و برابر با استانداردهای به‌روز و کارآمد جهانی است.

  همچنین با همگامی و پیروی از همین استانداردهاست که جابه‌جایی پول بین بانک‌ها تا این حد ساده شده است. تا پیش از به وجود آمدن این شناسه انتقال پول بین بانک‌های مختلف با مشکلات و معضل‌های بسیاری همراه بود و هر بانکی طی روندی متفاوت با دیگر بانک‌ها برای حساب‌ها خود شماره شناسه‌ای تولید می‌کرد که هیچ‌کدام آن‌ها به کار نقل و انتقالات بین‌بانکی نمی‌آمد. برای رفع تمامی این مشکلات و همچنین تسهیل و تسریع روند انواع نقل‌وانتقال‌های مالی و استانداردسازی مجموعه مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، شماره شبا از سوی بانک مرکزی، اجباری شد.

  ساختار شماره شبا

  این شماره در کشور ما گذشته از این‌که حساب به کدام‌یک از بانک‌های فعال دولتی یا خصوصی کشور متعلق است، با IR شروع‌شده که بیانگر نام اختصاری بین‌المللی ایران است و برای باقی کشورها نیز به همین ترتیب عمل می‌کند، یعنی فارغ از اینکه هر حسابی برای کدام کشور است ابتدا با همین کد شناسه نام کشورش شروع می‌شود که برای همه کشورها همین تنها دو حرف است و این دو حرف تنها کاراکترهای غیر عددی این شماره جهانی‌اند.

  اما پس از شناسه اختصار نام کشورها ۲۴ رقم دیگر قرار می‌گیرد که گذشته از ارقام کنترلی و شناسه معرف هر بانک، از شماره نوع حساب و همچنین خود شماره‌حساب است که تشکیل می‌شود. ارقام کنترلی یا همان چک دیجتس (check digits) دو رقم آغازین شماره است که بر اساس اطلاعات موجود در هر شماره برای همان شماره است که محاسبه می‌شود و از جمله مهم‌ترین بخش‌هایی است که از پیش‌آمد هر اشتباهی جلوگیری می‌کند و بعد از آن شناسه بانک به طول سه رقم قرار می‌گیرد. شناسه بانک یک عدد سه‌رقمی است که بر اساس کد بانک‌ها تدوین شده. از آنجا که این کدها در حال حاضر دو رقمی هستند تا اطلاع ثانوی از صفر در سمت چپ این کدها برای تمام بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استفاده‌شده است.

  بد نیست بدانید که این کد برای بانک اقتصاد نوین 055 بوده و همیشه در تمامی شماره شباها این بانک به همین ترتیب بعد از ارقام کنترلی خواهد آمد. نکته دیگر اینکه کم بودن برخی شماره‌حساب‌ها نیز همچون کاستی کد بانک‌ها با گذاشتن صفر پیش از شماره اصلی حساب است که جبران می‌شود. حال گذشته از بودن یا نبودن این صفرها خود شماره‌حساب اصلی را داریم که درون خود باز اطلاعات دیگری را دارد، اطلاعاتی نظیر کد شعبه و نوع حساب و چیزهایی از این دست. پس به‌این‌ترتیب است که شماره شبا ریز تمامی اطلاعات یک حساب بانکی را در خود جای می‌دهد و این امکان را فراهم می‌کند تا با به حداقل رساندن هرگونه خطایی، با بالاترین سرعت ممکن از پس انواع نقل و انتقالات الکترونیکی میان بانک‌های کشور برآید.

  محاسبه شماره شبا بانک ها

  نحوه دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین

  گذشته از دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین از همین درگاهی که سایت رده در اختیارتان قرار داده، راه‌های دیگری نیز برای دریافت آن وجود دارد؛ از مراجعه به شعبه و دستگاه‌های خودپرداز بانک بگیرید تا سایت رسمی خود بانک که در آن تبدیل شماره‌حساب به شبا و شماره شبا به شماره‌حساب دو امکان معمولی است که بانک اقتصاد نوین آن را در اختیار مشتریان خود قرار داده. شما می‌توانید با ورود به بخش بانکداری الکترونیکی سایت رسمی این بانک بر روی گزینه شبا کلیک کرده و وارد فضای موردنظر شوید.

  دریافت شماره شبا بانک اقتصاد نوین با شماره کارت

  چنانچه شما نیز از آن دست افرادی هستید که شماره کارت بانک اقتصاد نوین تنها چیزی است که از حساب موردنظر در این بانک به آن دسترسی دارید و می‌خواهید بر اساس شماره مندرج بر روی آن شماره شبا خود را به دست آورید، «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت بانک اقتصاد نوین، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، عضو «رده» شوید.

  منبع مطلب : www.rade.ir

  مدیر محترم سایت www.rade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بانک اقتصاد نوین:: اعلام روش‌های دریافت شماره "شبای" مشتریان بانک اقتصادنوین

  مرکز ٢۴ ساعته ارتباط با مشتریان ۴٨٠٣١٠٠٠ - ٠٢١

  نقشه جغرافیایی و اطلاعات تماس شعب

  انتقاد، پیشنهاد شکایت

  منبع مطلب : www.enbank.ir

  مدیر محترم سایت www.enbank.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید