توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دریافت شماره شبا بانک قوامین از طریق شماره کارت

  1 بازدید

  دریافت شماره شبا بانک قوامین از طریق شماره کارت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دریافت شماره شبا بانک قوامین

  دریافت شماره شبا بانک قوامین

  محاسبه و دریافت شماره شبا بانک قوامین با شماره حساب

  شناسه شبا بانک قوامین

  سال‌هاست که هر بانکی برای شماره‌گذاری حساب‌های مشتریان‌شان از شیوه‌ای خاص استفاده می‌کند؛ برای مثال شماره‌حساب‌های بانک قوامین همانطور که در کادر بالا می‌بینید هیچ شباهنی به نوشتار شماره کارت بانک آینده یا تجارت ندارد و از اسلوب دیگری پیروی می‌کند. به همین دلیل است که برای انتقال پول بین بانک‌های گوناگون به هیچ‌وجه نمی‌توان از این شماره حساب‌های داخلی بانک‌های مختلف بهره برد و همیشه -تا بوده- باید کلی شماره شعبه و عددهای بین بانکی برای جابجایی هر میزان پولی حفظ می‌کردیم. اما برای رفع این معضل نیاز بود به یک فرمت یکپارچه دست یافت. بنابر این شناسه استاندارد بین‌المللی یا همان IBAN از سوی کشورهای توسعه‌یافته اروپایی و با فشار مصرانه بانک‌های جهانی، برای یکپارچه‌سازی شماره‌حساب‌های بانکی طراحی و اجرا شد. در این استاندارد هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران با نام شناسه حساب بانکی ایران یا به‌طور اختصار شبا شناخته می‌شود. این شماره در ایران با IR شروع‌شده که حروف اختصاری نام ایران است و پس از آن ۲۴ رقم قرار می‌گیرد که همه شماره حساب‌ها را با هر اسلوبی، پوشش می‌دهد.

  درباره شماره شبا

  البته با همه تعریف‌های بالا، این شماره -یعنی شبا- جایگزین شماره حسابتان نمی‌شود و نمی‌توان در تراکنش‌های داخل بانکی از آن استفاده کرد، بلکه به‌عنوان کدی استاندارد است که در کنار شماره حساب برای تراکنش‌ها و فعالیت‌های بین بانکی به کار می‌آید. این‌گونه است که شما برای هر یک از حساب‌های خود در بانک قوامین فارغ از نوع آن حساب می‌توانید شبای مخصوص به همان حساب را دریافت کنید.

  مزایای شبا را هم مرور کنیم بد نیست؛ با روی کار آمدن شماره شبا احتمال بروز و پیش‌آمد هرگونه خطایی به صفر میل می‌کند. اعم از خطای انسانی و اشتباهات سیستماتیک و اینچنین حسنی بسیار قابل‌توجه است که این شماره از بروز هرگونه خطا یا اشتباه برگشت‌ناپذیری به‌این‌ترتیب جلوگیری می‌کند. به این معنی که اگر مشتری یا متصدی بانک یک یا چند رقم از شبا را به اشتباه وارد کنند، سیستم با کنترل محتوای شبا به‌خصوص با چک کردن ارقام کنترلی پیام می‌دهد که خطایی رخ داده است و باید داده‌های وارد شده را برای بار دیگر موردبررسی قرار داد.

  دیگر مزیت کارکردن با این شماره این است که هر دو سامانه حواله الکترونیکی کشور یعنی ساتنا و پایا بر اساس شماره شبا فعالیت می‌کنند. بنابراین برای انجام حواله و هرگونه نقل و انتقالی بین بانک‌های کشور شماره شبا بهترین گزینه روی میز است! اما از دیگر مزایای شماره شبا همان‌طور که دانستید و پیشتر نیز به آن اشاره شد این است که این شماره تمامی اطلاعات یک شماره حساب معمولی را در خود جای داده و با دانستن شماره شبا بی آنکه دلواپسی‌ای بابت دیگر جزئیات حساب داشته باشید، می‌شود هر روز به راحتی تا سقف 50 میلیون تومان وجه انتقال دهید.

  برای دریافت شماره شبا همه بانک‌ها کلیک کنید

  نحوه دریافت شماره شبا بانک قوامین

  تمامی حساب‌های فعال شما در بانک قوامین یک شماره شبای منحصربفرد دارند که به‌طور معمول می‌توانید آن را حضوری از هر شعبه یا خودپرداز بانک قوامین دریافت کنید. البته این گذشته از کادر بالاست. رده کار شما را با این کادر و امکان چک کردن درستی اطلاعات و فعال بودن حساب ساده کرده است.

  محاسبه شماره شبا بانک قوامین با شماره کارت

  اما تبدیل شماره کارت به شماره شبا هم از دیگر درخواست‌های معمول و همیشگی کاربران عزیز و مشتریان بانکی است. باید این مهم را یادآور شد که بانک قوامین هنوز چنین امکانی را به صورت مستقیم نتوانسته در اختیار قرار دهد. آن هم در حالی‌که بسیاری از بانک‌ها توانستند این راهکار ساده را در اختیار رده قراردهند. دلیل این ماجرا می‌تواند تعدد بالای کارت‌هایی باشد که به چندین حساب در بانک قوامین متصلند و این امر امکان رسیدن به الگوریتمی که بتواند شبا را بر اساس شماره کارت محاسبه کند از بین می‌برد یا سخت می‌کند. با این حال اما چنانچه به شماره حساب خود دسترسی نداشتید و امکان مراجعه به بانک هم فراهم نبود می‌توانید به راحتی ز صحیح بودن شماره شبا با عضویت در رده مطمئن شوید.

  دریافت شماره شبا با شماره کارت و حساب - رده Rade

  شماره شبا چیست؟

  شبا عنوانی اختصاری است برای «شناسه حساب بانکی ایران». به ‌این ‌ترتیب‌ که هر شماره حساب بانکی‌ای طی فرایندی ساده به شماره «شبا» تبدیل ‌خواهد شد (که در ادامه همین مطلب به چگونگی این فرآیند نیز خواهیم پرداخت) این شماره‌ 24 رقمی که بر اساس استاندارد ۱۳۶۱۶-ISO و به‌منظور تسهیل و هماهنگ‌سازی مبادلات بین‌بانکی و بین‌المللی بانک‌های کشور، از سوی بانک مرکزی تبیین ‌شده‌ می‌تواند از راحت‌ترین راه‌های الکترونیکی ممکن باشد برای انواع نقل‌وانتقالات مالی بین تمامی سامانه‌های بانکی کشور. چرا که با این شماره، نه به نام بانک نیاز است و نه به کد شعبه و نوع حساب و چه و چه؛ بلکه شما تنها با در دست داشتن این شماره می‌توانید از هر کدام حساب‌هاتان به هر حساب دیگری به‌ راحت‌ترین شکل ممکن هر مبلغی که می‌خواهید را حواله‌ کنید.

  اگرچه در محاسبه و دریافت شماره شبا از شماره‌حساب مربوط به نظام شماره‌گذاری داخلی بانک‌ها استفاده می‌شود اما درنهایت شیوه‌‌ رسیدن به این شماره‌  به‌کل از نظام شماره‌گذاری داخلی هریک از بانک‌‌ها مستقل است و مطابق با ضوابط IBAN (Internet Bank Account Number) تنظیم می‌شود که هر شماره حسابی از هر بانکی را به شکلی کاملا منحصربه‌فرد تعریف می‌کند و به منظور یکسان‌سازی شماره حساب‌های بانکی در سطح بین‌المللی به منظور تسهیل تبادلات بین بانکی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  کاربردها و مزایای شماره شبا

  این امکان با راه‌اندازی سامانه «ساتنا» (سامانه تسویه ناخالص آنی) و «پایا» (سامانه‌‌ پایای الکترونیکی) از سوی بانک مرکزی امکان‌پذیر شده و از مهم‌ترین دست‌آوردهای آن تسهیل حداکثری نقل و انتقالات و هرچه کمتر شدن درخواست انواع وجوه نقد بوده، همچنین راه‌اندازی این شیوه به شدت آمدوشد به شعبه‌‌ها را کاهش‌داده و به هرچه امن‌تر شدن انتقال پول انجامیده است.

  از دیگر مزایای دریافت شماره شبا این است که به هیچ عنوان جایگزین شماره حساب شما نخواهد شد بلکه به‌عنوان شماره‌ای که از بالاترین سطح استاندارد برخوردار است در کنار شماره‌ حساب و شماره کارت بانکی‌تان قرارمی‌گیرد؛ به این ترتیب فارغ از نوع هر حسابی می‌‌بایست برای آن، شماره «شبا» متعلق به همان حساب را دریافت‌کرد.

  همانطورکه پیشتر هم گفتیم برای حواله از طریق این شماره به هیچ اطلاعات دیگری نیازمند نخواهید بود و این خودبسندگی به هیچ عنوان از امنیت انتقال وجوه نمی‌کاهد چراکه تمامی اطلاعات مورد نیاز یک حساب بانکی در این شماره وجود داشته و به محض رخ دادن هر خطایی در واردکردن آن، سیستم شماره اشتباه را  نپذیرفته و اشتباه پیش‌آمده را به شما گزارش خواهد کرد.

  نحوه دریافت شماره شبا بانک‌های مختلف

  این پرسش معمول وجود دارد که چگونه شماره شبا حساب بانکی خود را به‌ دست آوریم؟ یا آیا تبدیل شماره کارت به شماره شبا امکان پذیر است؟ و بسیاری این فرآیند بسیار ساده را پیچیده فرض‌می‌کنند اما برای دریافت شماره‌ شبا هر حسابی کافی است از همین صفحه بر روی بانک مورد نظر کلیک کرده و با وارد کردن شماره‌ کارت یا شماره حساب یا اطلاعات شخصی ـ البته برای برخی از بانک‌ها ـ شماره شبا خود را به دست آورید.

  آیا محاسبه شبا از طریق شماره کارت امکان‌ پذیر است؟

  این هم از دیگر سوال‌های معمول درباره‌ نحوه دریافت شماره شبا یا محاسبه آن است و از آنجایی‌که بر روی کمتر کارت‌هایی علاوه بر شماره کارت، شماره حساب هم درج شده و دسترسی به شماره حساب هم برای بسیاری سخت می‌نماید برخی گمان‌ می‌کنند که از طریق شماره کارت هم می‌توان به شماره شبا رسید، اما متاسفانه به این دلیل که یک کارت می‌تواند به حساب‌های متعددی وصل باشد این مسئله –فعلا- امکان‌پذیر نیست و برای دریافت شماره شبای بیشتر بانک‌ها می‌بایست شماره‌ حساب خود را داشته باشید.

  اما «رده» توانسته این امکان را به دست آورد که با وارد کردن شماره کارت برخی بانک‌ها، شماره شبا را ارائه دهد. برای استفاده از این امکان اختصاصی و کارراه‌انداز و همچنین اطمینان از نام صاحب حساب و فعال بودن حساب، باید عضو «رده» شوید.

  ساختار شماره شبا چگونه است؟

  محاسبه و دریافت شماره شبا به این ترتیب است که در این شماره هر کاراکتر تنها می‌تواند یکی از حروف بزرگ الفبای انگلیسی یا یک رقم انگلیسی باشد. استفاده از اعداد و حروف فارسی به هیچ وجهی امکان‌پذیر نیست؛ و طول این شماره نیز به طور دقیق می‌باید معادل ۲۶ کاراکتر باشد؛ به این ترتیب که دو کاراکتر نخست یا همان دو رقم سمت چپ شماره شبا که حروف بزرگ لاتین‌اند نشانگر اختصار بین‌المللی نام هر کشور است و باقی اجزای آن را تنها اعداد تشکیل می‌دهند که این اعداد نیز از دو بخش به این شرح تشکیل شده‌اند:

  دو رقم نخست، ارقام کنترلی یا چک دیجیت شناسه شبا است و از نوزده رقم باقیمانده، سه‌تای نخست آن کد ثبت‌شده هر بانک است و باقی خود شماره حساب که البته کمی اعداد برخی شماره حساب‌ها (بخصوص بانک ملی) با گذاشتن صفر است که به میزان استاندارد آن می‌رسد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سالم 7 ماه قبل
  -1

  تقاضاي شماره شبا

  مهدی 9 ماه قبل
  1

  نتونستم شماره شبا بگیرم

  محمود 9 ماه قبل
  0

  شبا از طریق شماره کارت میخواستم نتونستم بگیرم

  علی 11 ماه قبل
  2

  گرفتن شماره شبا بانک قوامین ازشماره کارت

  2
  زهرا برزویی 6 ماه قبل

  دریافت شماره شبا

  ایران رستمی مقدم 1 سال قبل
  1

  شماره شبا

  مهدي 1 سال قبل
  0

  چطور باید شبا گرفت. راهنمای کنید ممنون

  زهره 1 سال قبل
  2

  اصلا نتونستم شماره شبا بگیرم صفحه شما مشکل داره

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید