توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در آینده چگونه به دیگران خدمت خواهی کرد

  1 بازدید

  در آینده چگونه به دیگران خدمت خواهی کرد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  خدمت به دیگران | خدمت به مردم | خدمت به خلق خدا | خدمت معنوی | خدمت مالی | خدمت مادی

  خدمت به دیگران | خدمت به مردم | خدمت به خلق خدا | خدمت معنوی | خدمت مالی | خدمت مادی

  با ارزشترین کار خدمت به دیگران

  بایستی به بقیه هم خدمت کنیم و به هر طریقی که میتونیم به اونا خیر برسونیم چون خدمت کردن به بقیه و کمک به بقیه باعث میشه که جریان درست رو به راه بندازیم که به رشد دنیا کمک خواهد کرد و فرهنگ خدمت کردن رو رواج میده.

  در جاهای مختلف سایت آکادمی مجازی باور مثبت اومدیم در مورد درون انسان و رشد داد درون صحبت کردیم. اما اینجا داخل این آموزش میخوایم در مورد موضوع خدمت به دیگران صحبت کنیم توضیحات استاد رضایی درباره آموزش چگونه میتونیم به دیگران خدمت کنیم رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

  ما عنوان‌های خیلی زیادی رو به افرادی که به بقیه کمک میکنن میدیم اما اگه بخوام اشاره کنم به قرآن خداوند داخل قرآن همچین افرادی رو نیکوکار می‌داند پس کسایی که خدمتی به بقیه میکنن و کار درستی رو انجام میدن نیکوکار هستن و ارزش این کار در تمام جنبه‌های زندگی واقعاً خیلی مهمه و دست آورد های خیلی زیادی رو به ما خواهد داد.

  خدمت به دیگران و احساس ما

  هر کسی بتونه به یک فرد دیگه کمک کنه حالا بزرگی و کوچیکی اون کمک و خدمت مهم نیست مهم نیت کمک کردنه بعد از اینکه به اون فرد کمک میگیره، یه احساسی در درون اون فرد شکل میگیره احساسی که شاید جنسش ارزشمندی باشه و حسی که همراه با یک شادی درونیه،

  پس درواقع با خدمت به بقیه و کمک کردن به بقیه ما بهترین احساس هارو به خودمون هدیه میدیم اونقدری این موضوع قدرتمنده که ما حتی وقتی، داخل یک کلیپ می‌بینیم یک نفر به بقیه کمک میکنه دوست داریم.

  ما هم بتونیم اون کار رو انجام بدیم و خواسته اصلی ما اون احساسیه که بعد از کمک کردن در ما به وجود می‌آید و این یکی از لذت‌بخش‌ترین حس‌های دنیاست امیدواریم که بارها تجربش کنین اما با همین توضیحات ما بایستی این رو درککنیم که:

  اگه می خوایم کمکی هم داشته باشیم بایستی اون کمک رو برای خودمون داشته باشیم، و ما اگر خدمتی رو برای بقیه انجام میدیم درواقع داریم برای شکل دادن یک حس بهتر در خودمون اون کار رو انجام میدیم.

  چطور میتونیم به دیگران خدمت کنیم؟

  توی قسمت بالا گفتیم که کمک کردن در اولین مرحله برای خودمون مفیده چون احساس و باور مثبت بهتری نسبت به خودمون و زندگی مون پیدا می‌کنیم اما در مرحله بعدی خیلی وقت‌ها اون کمک ما باعث میشه که شاید یک نفرامید رو دوباره در زندگیش پیدا کنه یا اینکه یکی از مسئله‌های زندگیش بعد مدت‌ها حل بشه، و علاوه بر شما حس بهتری رو اون فرد پیدا خواهد کرد.

  گاهی اوقات تجربه کردم که شاید نشستن پای حرف‌های یک انسان و دادن یک راهنمایی چطور در زندگی اون فرد یک تغییر بزرگ رو ایجاد کرد، صحبت‌های که شاید خود من هم فکر نمی‌کردم این‌قدر تأثیر داشته باشه.

  اما چون دوست داشتم کمک کنم همون صحبت‌های ساده بهترین تأثیر هارو در زندگی اون فرد گذاشت پس این رو درک کنیم که خدمت به بقیه، و کمک کردن به افراد باعث میشه یک رابطه برد- برد رو در زندگی تجربه کنیم.

  خدمت به مردم و انرژی کائنات

  داخل آموزش‌ها همیشه سعی کردم که به قانون‌های این دنیا اشاره کنم اما میخوام بگم که داخل این دنیا همواره اصولی وجود دارد که بایستی آن‌ها را درک کنیم، وقتی ما به یک نفر کمک می‌کنیم هیچ وقت اون انرژی و نیتی که کردیم از بین نمیره.

  بلکه به روش‌های مختلف دوباره به خودمون بر میگرده و امکان نداره انرژی ما در زندگی از بین بره، مخصوصاً انرژی که ما برای یک نیت خیر می‌زاریم درسته که همیشه هر چیزی به خودمون برمیگرده اما یک نکته خیلی خیلی مهم وجود داره که میخوام اون رو براتون باز کنم.

  اگر در زندگی در حال خدمتی هستین و یا میخواین یک نفر رو کمک کنین این رو یادتون باشه برای گرفتن پاداش و تأییدیه نظر بقیه این کار رو نکن، کمک شما بایستی برای خودتون و درراه خدای خودتون باشه،

  هیچ وقت اگه کمک می‌کنید منت سر کسی نذارید شما برای خودتون این کار رو می‌کنید، یک لحظه به این سؤال من فکر کنید یک لحظه فکر کنید اگه شما کمک کنید به یک انسان هیچ چیزی بهتون نمیرسه و هیچ کسی شمارو تحسین نمیکنه،

  آیا بازم به انسان‌ها کمک می‌کنید؟ کمکی که ما داریم انجام میدیم برای اون حس درونیه و اینکه ما در یک زمینه‌ای قوی هستیم بایستی به بقیه کمک کنیم که اونا هم قوی بشن، اما خدمت به بقیه و کمک کردن به دو صورت انجام می‌گیرد.

  کارهای که ما میتونیم انجام بدیم و به رشد یک انسان و حال خوب یک انسان کمک میکنه برای مثال ما میتونیم قسمتی از علممون، قسمتی از هنرمون، کمک به حل یک مسئله و حتی لبخند زدن به یک انسان و … رو به بقیه بدیم

  این میتونه یکی از کمک‌هایی باشه که در جنبه معنویه و هر کسی در هرجایی میتونه به بقیه کمک‌های معنوی کنه چون ما در یکسری زمینه‌ها میتونیم به بقیه کمک کنیم هرکسی در این جهان هستی یه کاری رو خوب بلده انجام بده، مثه نگهداری بچه کوچیک برای چند ساعت که مادر بچه بتونه کارای معوقه اش رو انجام بده و…

  خدمت مادی شامل چه کارهایی میشه؟

  همینطور که از اسم این موضوع معلومه وقتی ما بتونیم با پول به یک نفر خدمتی رو برسونیم میشه خدمات مادی که برای کمک کردن‌های مادی بایستی درآمد داشته باشیم، توی این مورد یک پیشنهاد رو مطرح می‌کنم و اون اینه که بین ۱ تا ۱۰ درصد رو در ماه از درآمدتون ببخشید.

  و اگر روزانه درآمد دارید روزانه این کار رو انجام بدید و خوشحال باشید که میتونید به بقیه کمک کنید مهم اندازه و مقدار پول نیست مهم اون احساس و نیتیه که شما دارید و به دست میارید پس این کار رو حتماً انجام بدید.

  احیای انسانیت با خدمت به دیگران

  تا اینجا این رو بررسی کردیم که چطور میتونیم به بقیه خدمت کنیم و در دل این موضوع مهم‌ترین نکته‌ای که هست اینه که با خدمت کردن ما چراغ انسانیترو در دلمون زنده نگه می‌داریم، یک روز جمله‌ای رو خوندم که خیلی برای خود من لذت‌بخش بود و اون این بود که با خدمت کردن به بقیه فردی که خدمت یا کمکی رو ارائه میده،

  بیشتر از اون کسی که خدمت رو دریافت میکنه لذت میبره و حتی لذت رو با خودش به همراه داره پس ما در واقع در این موضوع خودمون برنده این بازی هستیم یکی از روش‌های که حس خوبی رو در ما ایجاد میکنه اینه که به بقیه خدمت کنیم و با این کار طبق تعریف‌های که داشتیم داخل سایت اگر ما حس خوبی رو داشته باشیم اتفاق‌ها و واقعیت‌های خوبی رو دریافت می‌کنیم.

  در کنار این موارد خدمت به بقیه باورهای ما و عزت‌نفس مارو هم افزایش میده چون این طرز فکر رو در ما به وجود میاره که ما میتونیم کمک کنیم، و ما مفید هستیم و همین باور اشتیاقی رو در ما به وجود میاره که بهتر و بیشتر از قبل رشد کنیم تا بتونیم خدمات بهتری رو ارائه بدیم.

  برای درک بهترعزت‌ نفس و باور میتونین به قسمت آموزش‌های رایگان و محصولات مراجعه کنین و از آگاهی‌های آماده شده استفاده کنید یکی از باورهای که در فرهنگستان باوز مثبت داریم اینه که ما وقتی یک سیکل مثبت رو شروع کنیم،

  کارمای اون سیکل بارها و بارها بهتر و بیشتر به ما برمیگرده، و این یک باور در ماست که شما هم میتونین داشته باشین تا بتونین در مسیر درستی از خدمت کردن قرار بگیرین و اشتیاق و حس خوبی رو داشته باشید.

  علاوه بر اینکه بایستی تلاش کنیم خودمون رو بهتر کنیم بایستی تلاش کنیم دنیا رو هم بهتر کنیم و با کمک کردن به هم ما میتونیم دنیارو جای بهتری کنیم که بتونیم در کنار هم زندگی کنیم امیدوارم درک کنیم که چرا بایستی کمک کنیم؟ و چطور کمک کنیم؟ همین موضوعات رو وقتی درک کردیم سعی کنیم در زندگی پیاده سازیش کنیم مارو با نگاه و نظرات ارزشمند تون همراهی کنید.
  دوست تون داریم
  در پناه حق
  یا حق.

  منبع مطلب : pba1.com

  مدیر محترم سایت pba1.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه می توانیم فردی مفید برای جامعه و کشور خود باشیم.

  انسان موجودی اجتماعی است و برای اینکه بتواند برای جامعه مفید باشد باید به نکاتی بسیار مهم دقت کند.

  اول باید بداند در زندگی اجتماعی همه به هم وابسته می باشند ولی در عین حال انسان‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و هیچ فردی کاملاً شبیه انسان هایدیگر جامعه نمی باشد حتی اگر اعضای یک خانواده باشند.

  خصوصیات، احساسات، افکار و توانایی‌ها و استعدادهای هر شخصی با دیگران متفاوت است.

  هر یک از ما انسان‌ها می‌توانیم عضو مفید و با ارزشی برای جامعه باشیم. فقط کافی است خودمان را بهتر بشناسیم.

  خودمان را بپذیریم و از توانایی‌هایمان به خوبی استفاده کنیم درست مثل اعضای بدن که با هم متفاوتند و وظایف مخصوصی دارندولی همه شان مفید وضروری و لازم هستند.

  همه ما در وجودمان زیبایی‌ها و نکات ارزشمند و استعدادهایی داریم که باید آن‌ها را کشف کنیم تا از وجود خودمان راضی باشیم. به وجود خودمان افتخار کنیم،سپس بتوانیم برای جامعه مفید و ارزشمند باشیم به این ترتیب احساسی خوشایندی خواهیم داشت.

  برای این‌که بتوانیم مفید باشیم باید خوب زندگی کنیم و از جسم و روان خود خوب مراقبت کنیم‘ لازم است "فکر کردن" را به خوبی یادبگیریم. باید بتوانیم از نیروی فکر خود استفاده کنیم و برای خود یک زندگی سالم و شاد بسازیم.

  اگر هر کسی از سن کم یاد بگیرد خوب فکر کند می‌تواند مشکلات و مسایل خود را خوب حل کند، تا وقتی بزرگ‌تر شد کم‌تر اشتباه کند، موضوع مهم این است که یاد بگیریم چگونه مشکلاتمان را حل کنیم و برای این کار باید خوب فکر کنیم وتصمیم درست بگیریم.

  رمز موفقیت و خوشحالی درتصمیم گیری به موقع است زیرا اگر قبل از گفتن هر حرفی و انجام هر کاری خوب بیندیشیم در کارهایمان کم‌تر اشتباه می‌کنیم و موفق‌تر و خوشحال‌تر می‌شویم پس میتوانیم مفیدتر باشیم.

  ما می توانیم با رعایت برخی اصول به انسانی شریف تر ، خوشبخت تر و سودمنر برای کشور خود باشیم . تمامی این اصول ریشه در فرهنگ ما دارد . ما باید برخی از عادات و خطاهای فرهنگی خودمان را اصلاح کنیم تا زندگی بهتر و جامعه ای پیشرو داشته باشیم .

  احترام به حقوق دیگران : ما همواره باید حقوق اجتماعی سایرین را رعایت کنیم . هیچ کس حق ندارد حق دیگران را ضایع نماید . همینطور نباید اجازه دهیم تا فردی به ضایع نمودن حقوق دیگران بپردازد . در مرحله اول با نصیحت و گوش زد کردن و در مراحله بعد کمی جدی تر . اگر شما در مقابل فردی که به تضییع حقوق شما و دیگران می پردازد سکوت کنید به خودتان و جامعه خود خیانت نموده اید . برای ساختن جامعه ای قدرتمند باید حقوق مردم احترا بگذاریم .

  تلاش و کوشش : ما باید بدانیم که تلاش برای کسب روزی حلال ، خدمت به دیگران و تلاش برای پیشرفت در کار و پیشه مقدس است . زمانی که ما مشغول فعالیت شغلی و اقتصادی خود هستیم باید بدانیم که تلاش برای افزایش بهره وری کار و تلاش برای انجام صادقانه وظایمان از مهمترین اصول است . کشور برای پیشرفت نیازمند سرمایه های اقتصادی می باشد . کسی که از راههای شرافتمندا نه به ایجاد یک واحد کاری اقدام می کند و موفق به افزایش فروش و تولید سود می شود ، در حقیقت فردی شریف و بزرگوار است که اولا باعث رشد اقتصاد کشورش شده و دوم اینکه توانسته معاش چند نفر را تامین کند .

  به نظر من تلاش برای پیشرفت در زمینه های اقتصادی و تجاری با هدف صادرات محصول به کشورهای خارجی و سرازیر نمودن ارز به کشور جزء ارزشمندترین امور است . بنابراین باید آن کسانی که در خود قدرت مدیریت و کسب و کار را می بینند و علاقه مند به خدمت خالصانه به میهن خود می باشند بدانند فعالیتهای اقتصادی و تجاری شرافتمندانه ترین و موثرترین کارها برای پیشرفت و موفقیت کشور می باشد .

  خدمت به دیگران : به نظر من اگر هدف افراد حقیقتا خدمت صادقانه به سایرین باشد ، نخستین کسی که از این خدمت بهره مند خواهد شد ، خود فرد است . ما باید بکوشیم به سایر هم وطنانمان خدمت کنیم . هر گونه خدمتی که از دستمان بر می آید . خدما به سایرین ، خدمت به خود است . آنکس که به دیگران خدمتی نمی کند از دیگران هم خدمتی دریافت نمی کند . هر فرد وطن پرست و آریایی باید کمر به خدمت وطنش ببندد . یکی از خدماتی که بسیار ارزشمند است آموزش و پرورش است . کمک به گسترش دانش از هر طریق و افزایش اطلاعات مردم و اعتلای فرهنگ جامعه از هر راهی خدمت محسوب می شود و جز با ارزش ترین خدمات است

  در مورد راه حل مسایل و مشکلات راه‌حل‌های خوب زیادی وجود دارند که ما را به موفقیت می‌رساند و همین طور راه‌حل‌های نادرست زیادی که باعث می‌شود مشکلات و ناراحتی ما بیش‌تر شود، هر قدر بتوانیم راه حل‌های بیش‌تری پیدا کنیم موفق تریم، برای این‌که راه‌حل‌های زیادی به دست بیاوریم می‌توانیم با دوستانمان مشورت کنیم.

  میتوانیم از افراد با تجربه برای برنامه ریزی آینده کمک بگیریم و از تجربیات آنها استفاده کنیم تاراه حل مناسبی برایخدمت بهتر به خودمان و جامعه با توجه به استعداد و علایق خود بیابیم.

  پس در آخرمی توان گفت برای مفید بودن باید به چندین نکته توجه داشته باشیم:

  *علایق واستعداد خود را بشناسیم و برای شکوفایی آن تمام تلاشمان را بکنیم.

  * دیگران را دوست بداریم وخود را متعلق به جامعه بدانیم وبرایسربلندی کشور و سرزمینمان از هیچ تلاشی فرو گذار نکنیم.

  * هنگام برخوردبا مشکلات ابتدا خوب فکر کنیم وسپس با دیگران مشورت کنیم ودر آخر تمام تلاشمان را برای گرفتن بهترین نتیجه به کار ببریم.

  * آینده نگر باشیم واز کودکی برای آینده برنامه ریزی کنیم.

  *هر کاری را با علاقه وعشق وبا تمام وجود انجام دهیم حتی اگر پایین ترین مرتبه شغلی در جامعه باشد

  * وبا دیدن موفقیتهای دیگران به جای سرکوب کردن ایشان به دنبال راز موفقیتشان بگردیم سعی در یافتن آن بکنیم به آن فکر کنیم سپس با علایق واستعداد خودمان تطبیقش دهیم و در آخر به آن عمل کنیم.

  منبع مطلب : jameeyesalem.blogfa.com

  مدیر محترم سایت jameeyesalem.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نذ 2 ماه قبل
  1

  کندذددوکووکوکووکککپ

  منصور 9 ماه قبل
  -1

  عالیییییییییی

  ندا 11 ماه قبل
  0

  عا لی

  سوفیا 1 سال قبل
  1

  من در آینده دوست دارم دندان پزشک شوم دندان پزشک دندان ها را خوب می کند

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  ل

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  سلام

  Mohamad 1 سال قبل
  1

  سلام

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  عالی

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  اره

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید