توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در رشته انسانی چه شغل هایی وجود دارد

  1 بازدید

  در رشته انسانی چه شغل هایی وجود دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  معرفی رشته انسانی، لیست مشاغل،لیست شغل،پردرآمدترین

  لیست مشاغل رشته انسانی

  لیست مشاغل رشته انسانی

  رشته علوم انسانی را می توان از آن دست رشته هایی دانست که از نظر برخی از افراد بازار کار چندان مناسب و خوبی ندارد. اما باید عرض کنیم که به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و شما از طریق آشنایی با لیست مشاغل رشته انسانی و بازار کار آن ها می توانید به این موضوع پی ببرید. اشتغال در برخی از مشاغل گنجانده شده در بین لیست مشاغل رشته انسانی می تواند آینده کاری شما را چه به جهت جایگاه و پرستیژ کاری و چه به جهت درآمد تضمین کند.

  آیا با توجه به لیست مشاغل رشته انسانی از شغل های رشته انسانی برای خانم ها مطلع هستید؟ اصلاً می دانید پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان چیست؟ با کسب شناختی دقیق تر و بهتر در رابطه با لیست مشاغل رشته انسانی و همین طور شاخه های رشته علوم انسانی از طریق یک مشاور تحصیلی می توانید پاسخ سؤالات مذکور را پیدا کنید.

  چرا باید لیست مشاغل رشته انسانی را بشناسیم؟

  شناخت لیست مشاغل رشته انسانی برای هر فرد مشغول به تحصیل و یا دانش آموخته این رشته تحصیلی ضروری به نظر می رسد؟ حتماً می پرسید چرا؟

  خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که شناخت لیست مشاغل انسانی از این جهت برای داوطلبان این گروه آزمایشی در زمان انتخاب رشته الزامی است که هر فرد باید براساس شناخت خود از رشته ها، بازار کار آن ها و سطح درآمد رشته ها اقدام به انتخاب رشته کند.

  درست است که علاقه هم از اهمیت بسیاری در زمانانتخاب رشته دوران دبیرستان و یا دانشگاه بسیار مهم است.

  اما باید به موارد بسیار مهمی همچون بازار کار و درآمی که می توان از اشتغال در شغل مرتبط با رشته انسانی نیز توجه لازم را مبذول داشت.

  اطلاع از لیست مشاغل انسانی و به دنبال آن بازار کار و درآمد حاصل از مشاغل گنجانده شده در این رشته به مراتب می تواند به داشتن انتخاب رشته ای بهتر و منطقی تر برای فرد کمک کند.

  بهترین مشاغل در لیست مشاغل رشته انسانی کدام ها هستند؟

  در لیست مشاغل رشته انسانی رشته های دانشگاهی زیادی به چشم می خورند. اما آیا می دانید از بین این رشته ها کدام یک جزء بهترین مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می روند؟

  اگر آینده شغلی تان برایتان مهم است و نیاز به شناخت بهترین مشاغل گنجانده شده در لیست مشاغل رشته انسانی دارید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  آیا 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران را می شناسید؟

  شاخه های رشته علوم انسانی با توجه به اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه انسانی در 5 دسته و زیر گروه مختلف تقسیم بندی می شوند.

  اگر نگاهی به شاخه های رشته علوم انسانی بیندازید متوجه وجود تعداد زیادی از رشته های تحصیلی در هر زیرگروه می شوید. اما آیا می دانید با توجه به لیست مشاغل علوم انسانی کدام یک از این مشاغل می توانند جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان باشند؟

  در ادامه سعی در معرفی تعدادی از 10 شغل پردرآمد شاخه های علوم انسانی در ایران برای شما عزیزان می پردازیم. جهت شناخت کلیه این مشاغل می توانید بامشاوران خبره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  از جمله مشاغل معرفی شده در گروه انسانی شغل روانشناس است. یک روانشناس وظیفه مهم و خطیری همچون تحلیل و ارزیابی یوه درک و فهم محیط اطراف به وسیله انسان ها و نحوه برخورد و رفتار در اوضاع و شرایط خاص را عهده دار است.

  یک روانشناس می تواند در حوزه های مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی و خانوادگی، کارشناس تبلیغات و یا نماینده فروش به فعالیت بپردازد.

  به جز فعالیت در یک ارگان و سازمان دولتی یا خصوصی امکان تأسیس مرکز مشاوره شخصی نیز برای یک روانشناس وجود دارد.

  باید عرض کنیم که شغل روانشناس در میان لیست مشاغل رشته انسانی جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای خانم ها و همین طور آقایان است.

  در واقع، این شغل را می توان یکی از مناسب ترین شغل های رشته انسانی برای خانم ها دانست. علت این موضوع را می توان به روحیه خاص خانم ها نسبت داد.

  شغل وکالت یکی دیگر از مشاغل و حرفه های معرفی شده در لیست مشاغل است که طرفداران بسیاری در بین مردم و داوطلبان کنکور گروه آزمایشی انسانی پیدا کرده است.

  عده زیادی از وکلاء در حرفه خود بسیار مؤفق هستند و ماهیانه درآمد بسیار بالایی دارند. در واقع، می توان اینگونه نتیجه گرفت که میزان درآمد حاصل از شغل وکالت بستگی مستقیمی به خود فرد دارد.

  به این صورت که در این شغل در صورت اطلاع فرد از نتیجه و نحوه سیر پرونده های مشابه حقوقی، تخصص و تسلط وی بر انواع مباحث مربوط به رشته حقوق و برقراری روابط مناسب کاری با اشخاص ذی نفع در هر پرونده می تواند جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و البته مردان باشد.

  رشته حسابداری از جمله بهترین و کارآمدترین مشاغل در میان لیست مشاغل رشته انسانی به شمار می رود. فرصت های شغلی پیش روی فرد مایل به اشتغال به عنوان یک حسابدار بسیار گسترده است.

  در واقع، از کارخانه های کوچک و بزرگ و مؤسسات مختلف گرفته تا بزرگترین شرکت ها نیاز به استخدام یک حسابدار دارند.

  از طرفی شغل حسابدار را می توان جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و یا آقایان از میان لیست مشاغل رشته انسانی دانست.

  در نتیجه، مطمئن باشید که در صورت اشتغال به کار به عنوان یک حسابدار همواره بازار کار خوبی در انتظار شماست.

  مشاغل مدیریتی از جمله مشاغلی هستند که در لیست مشاغل رشته انسانی جای دارند. مشاغل مدیریتی فعالیت در حوزه های مختلف از جمله مدیریت بیمه و مدیریت صنعتی (کار در شرکت ها و کارخانجات و غیره) را شامل می شوند.

  از قضا این دسته از مشاغل گروه علوم انسانی با متقاضیان زیادی در بین دانش آموزان و داوطلبان روبرو است و اشتغال در آن مشاغل مدیریتی به عنوان یکی از شغل های رشته انسانی برای خانم ها و آقایان را می توان جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و مردان دانست.

  شغل مربی تربیت بدنی را می توان جزء مشاغل مندرج در لیست مشاغل رشته انسانی در نظر گرفت.

  در مورد درآمد و بازار کار این رشته باید عرض کنیم که با وجود امکان فعالیت گسترده در این شغل به عنوان مربی ورزش در باشگاه های ورزشی، وزارتخانه ها، مشاور در تهیه انواع لباس ها و وسایل ورزشی، مسئول و مربی ورزش و مربی یا کارشناس بدنسازی مشکل بیکاری و درآمد کم برای افراد وجود ندارد.

  از طرف دیگر، فعالیت در انواع سازمان های دولتی، نهادهای انقلابی فدراسیون های ورزشی و تدریس به عنوان استاد دانشگاه نیز از دیگر مشاغلی است که می توان در حوزه تربیت بدنی به آن ها رو آورند.

  شغل هتلداری به عنوان یکی از مشاغل موجود در لیست مشاغل رشته انسانی جزء مشاغل محبوب بسیاری از افراد در حوزه گردشگری است.

  در مورد بازار کار هتلداری باید عرض کنیم که درآمد یک هتلدار بستگی مستقیمی به حجم کار و وظایف وی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در کشور دارد.

  بعلاوه، مدیران انواع هتل ها با توجه به تخصص، تجربه، سطح دانش، محل استقرار و اندازه هتل درآمدهای مختلفی دارند.

  شغل جهانگردی از جمله جذاب ترین مشاغل مرتبط با رشته انسانی است که علاقمندان به آن هم در بین داوطلبان کنکور کم نیستند. کشور ما ایران به علت داشتن پتانسیل های بالا جهت جذب گردشگر مورد توجه است. 

  در نتیجه، می توان گفت که انتخاب حرفه جهانگردی می تواند آینده روشنی را برایتان رقم بزند. 

  حرفه مددکاری اجتماعی از جمله مشاغلی است که می توانید با تحصیل در رشته های گروه نظری از جمله رشته انسانی به آن روی آورید. با توجه به بازار کار خوب این شغل در ایران دانش آموختگان آن از جهت کسب و کار و اشتغال مشکلی ندارند. 

  از جمله سازمان هاس جذب کننده فارغ التحصیلان رشته مددکاری اجتماعی می توان از اداره رفاه و سایر مؤسسات دولتی یاد کرد.

  رشته اقتصاد همچون شمار دیگری از رشته های گروه انسانی بازار کار خوبی در کشور دارد و موقعیت های شغلی مختلفی از جمله فعالیت و اشتغال در بانک مرکزی، وزرات صنایع، مدیر مالی، مدیر فروش، بورس و غیره را برای دانش آموختگان این رشته به وجود می آوزد. 

  مشاغل مرتبط با رشته اقتصاد نیز می توانند جزء بهترین رشته های گروه انسانی برای خانم ها باشند. 

  رشته جغرافیا را می توان از جمله رشته هایی دانست که می تواند بازار کار خوبی برای خانم ها داشته یاشد. از جمله مشاغل مرتبط با این رشته می توان به فعالیت در سازمان زمین شناسی، سازمان برنامه و بودجه، سازمان محیط زیست اشاره کرد. 

  بعلاوه، فعالیت به عنوان یک راهنمای گردشگری خارجی و داخلی نیز می تواند جذابیت های خاصی برای یک خانم تحصیلکرده در این رشته باشد. 

  مطالب مرتبط

  تست آنلاین شغل مناسب من

  تست رغبت سنجس شغلی هالند

  آزمون رغبت سنجی تحصیلی و شغلی

  بهترین رشته های مهندسی برای خانم ها

  دفترچه آزمون استخدامی 99

  لیست مشاغل رشته انسانی

  آینده شغلی رشته انسانی چه خواهد بود؟

  آینده شغلی رشته انسانی چه خواهد بود؟

  رشته انسانی از آن جمله رشته هاییست که خیلی ها بر این باورند که ممکن است در آینده، بازار کار خوبی در آن نداشته باشند! اما بهتر است بدانید که رشته انسانی و زیر شاخه های رشته انسانی، یکی از پر درامد ترین رشته های حال حاضر کشور ایران میباشد. گروه “روس مدیکال” در خدمت شماست تا شما را با بازار کار و درآمد و آینده شغلی رشته انسانی بیشتر آشنا نماید. پس از خواندن مطلب در صورتی که مطلب برایتان مفید بود، “روس مدیکال” را به خاطرتان بسپارید!

  رشته علوم انسانی چیست؟

  رشته انسانی همانطور که از نامش پیداست، به مطالعه و شناخت مسائل مربوط به انسان می پردازد. شناخت زبان و ادبیات کشورهای مختلف، دین و مذاهب، تاریخ، جغرافیا، علوم ورزشی ، علوم اجتماعی،علوم تربیتی، مردم شناسی، روانشناسی، فقه و حقوق، فلسفه، ورزش، اقتصاد، مدیریت، از موضوعات اصلی رشته علوم انسانی هستند.

  آیا انتخاب رشته انسانی خوب است؟

  در پاسخ به این سوال باید بدانید اولین شرط انتخاب رشته علوم انسانی علاقه است. علاقه به دانستن تاریخ، جغرافیا، ادبیات فارسی ، انگلیسی، عربی و علوم اجتماعی. همچنین برای موفقیت در این رشته علاوه بر داشتن علاقه، دارا بودن حافظه قوی، خوب خواهد بود، زیرا اکثر دروس این رشته حفظ کردنی هستند.

  بطور کلی اگر دروس ریاضی فیزیک و دروس عملی را دوست دارید به رشته تجربی یا ریاضی بروید اما اگر باور دارید در دروس حفظ کردنی موفق ترید رشته علوم انسانی را در دبیرستان برای داشتن آینده شغلی خوب انتخاب نمایید.

  شاخه های رشته علوم انسانی:

  علوم انسانی دارای 5 زیر گروه اصلی است. که هر کدام نیزشامل چندین رشته هستند که در ذیل به معرفی آن ها می پردازیم.

  رشته های زیر گروه اول علوم انسانی:

  رشته های زیر گروه دوم علوم انسانی:

  رشته های زیر گروه سوم علوم انسانی:

  رشته های زیر گروه چهارم علوم انسانی:

  رشته های زیر گروه پنجم علوم انسانی:

  پرطرفدار ترین رشته های علوم انسانی کدامند؟

  رشته علوم انسانی با داشتن 80 شاخه مختلف دانشگاهی، انتخاب را برای ادامه تحصیل مقداری مشکل می کند. اما برای این که بتوانید بهتر انتخاب کنید، بعد از شرط اول که علاقه است، باید دانست که بازار کار کدام رشته ها بهتر است؟

  بطور مثال ممکن است فردی علاقه زیادی به رشته جغرافیا داشته باشد اما باید به آینده شغلی رشته انسانی در این شاخه توجه نماید. زیرا اگر بازار کار رشته جغرافیا جالب نباشد، غیر از دانش و مهارتی که در طول تحصیل این رشته کسب نموده، متوجه می شود که عمر و سرمایه خود را به هدر داده است.

  بازار کار کدام رشته ها بهتر است؟

  در بین رشته های علوم انسانی در ایران، رشته های حسابداری، مدیریت، حقوق و در عصر جدید روانشناسی و علوم تربیتی، از بازار خوب و پردرآمدتری برخوردار هستند.
  البته این امکان وجود داردکه در کشورهای دیگر، مانند روسیه، سایر زیرشاخه های این رشته نیز از بازار کار خوبی برخوردار باشند.

  در زیر به معرفی بازار کار هر کدام می پردازیم:

  آینده شغلی رشته انسانی در شاخه مدیریت

  زمانی که در رشته مدیریت فارغ التحصیل می شوید، نباید انتظار داشته باشید که به راحتی رئیس یک شرکت، یا مدیر یک کارخانه شوید.
  علاقمندان به این رشته پس از اخذ مدرک باید در مراحل اولیه، در رده های پایین مدیریتی شروع به کار نمایند و اگر پشتکار داشته باشند، مطمئن شوند که در آینده یک مدیر

  موفق و ثروتمند خواهند شد. زیرا در مدیریت حرف اول را تجربه می زند.
  این دانش پژوهان می توانند، به عنوان مسئول تدارکات،امور مالی و کارگزینی و بازاریابی وارد بازار کار شوند.

  آینده شغلی رشته انسانی در شاخه حقوق:

  فارغ التحصیلان این رشته نیز با کسب تجربه می توانند آینده درخشانی داشته باشند. داشتن هوش و زکاوت در رشته حقوق حرف اول را برای داشتن آینده ای بهتر می زند.

  فارغ التحصیلان این رشته خواهند توانست در ارگان های دولتی نظیر دادگاه ها، دادسراها، محضرها ، بعنوان وکیل یا مشاور و در رده بالاتر به عنوان قاضی مشغول به فعالیت شوند.
  همچنین با کسب تجربه و داشتن سرمایه برای خود، دفتر وکالت بزنند. به جرئت می توان گفت این روزها درآمد وکلا بیش از درآمد پزشکان است زیرا وکالت شغلی آزاد است.

  آینده شغلي رشته انسانی در شاخه حسابداری:

  در یک کلام در حال حاضر بهترین رشته علوم انسانی رشته حسابداری است. طبق آمار و گزارشات تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته نسبت به بقیه رشته ها بسیار کمتر است.
  زیرا از یک سوپرمارکت گرفته تایک کارخانه به یک یا چند حسابدار احتیاج دارند.بنابراین فرصت شغلي يک حسابدار بسيار زیاد بوده و از پايين ترين شغل تا بالاترين شغل درجامعه را در بر مي گيرد.

  فارغ التحصيلان این رشته می توانند در طیف گسترده ای به عنوان(حسابدار ، حسابرس، استاد دانشگاه، مدیر مالی، کارشناس امور مالیاتی، کارمند بانک، رئیس بانک، کارشناس پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری، کارشناس گمرک و… ) فعالیت نمایند.

  مزایای تحصیل در رشته علوم انسانی در روسیه

  بعد از انتخاب رشته مورد علاقه خود، اینکه کجا و کدام دانشگاه درس بخوانید بسیار مهم است. زیرا کشور محل، شهر و دانشگاه و دانشگاه محل تحصیل، نقش اصلی را در داشتن آینده شغلی بهتر رقم خواهد زد.

  متاسفانه بسیاری از جوانان در ایران، به علت ترس از قبول نشدن در کنکور و یا حتی انتخاب اشتباه، بی اختیار، رشته ای را انتخاب می کنند که به آن علاقه ندارند، و همواره آرزوی تحصیل در رشته مورد علاقه خود را به دل دارند.اما رسیدن به این آرزو در ایران تقریبا غیر عملی است.

  در مقابل، تحصیل رشته علوم انسانی در روسیه، این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی در مدرسه، یا مدرک لیسانس و فوق لیسانس به سادگی رشته مورد علاقه خود را ادامه داده و به اخذ مدرک نائل آیید.

  البته،بهتر است بدانید، دوره فوق لیسانس برای دانشجویانی که در روسیه تغییر رشته داده اند بیشتر از ۲ سال نیست، تنها دروس بیشتری را در طی دو سال نسبت به بقیه دانشجویان میگذرانند.

  تقریبا،تمام دانشگاه های رشته علوم انسانی کشور روسیه، مورد تائید وزارت بهداشت ایران هستند. و بسیاری از دانشجویان ایرانی، مشغول به تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر در رشته علوم انسانی در روسیه هستند.

  البته دوستان عزیز می توانند،برای توضیحات بیشتر و درک بهتر مزایای تحصیل در روسیه به مبحث آینده شغلی رشته مهندسی، آینده شغلی رشته دندانپزشکی، آینده شغلی رشته پزشکی مراجعه نمایند.

  بهترین دانشگاههای علوم انسانی روسیه

  پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی در روسیه

  از انجا که کشور روسیه یکی از کشورهای بنیان گذار قوانین بین الملل جهانی است، رشته حقوق بین الملل از جمله پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی، برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در روسیه است. و این کشور افتخار تربیت حقوق‌دانان بنامی در جهان را دارد.

  موقعیت کشور روسیه به عنوان یکی از ابرقدرت های جهان باعث شده که، رشته روابط بین الملل هم از پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی در روسیه شود.در این زمینه نیز کشور روسیه نیازمند مدیریت استراتژیک و دیپلماسی قوی است.
  به همین علت دانشجویان زیادی از سراسر جهان، جهت تحصیل در این رشته وارد کشور روسیه میشوند.
  دانشکده‌های معروفی ، همچون دانشکده روابط بین الملل دانشگاه ملی سنت پترزبورگ و مسکو و یا دانشکده روابط بین الملل، دانشگاه دوستی ملل (پاتریس لومومبا سابق) از بهترین های این رشته در اروپا می‌باشند و سیاستمداران بسیاری را در سرتاسر جهان تعلیم داده اند.

  تحصیل زبان و ادبیات روسی،نیز یکی از رشته های پرطرفدار علوم انسانی میباشد. زیرا زبان روسی، پدید آورنده ادبیات کلاسیک در جهان است.وجود رمان های مشهوری همچون داستایوفسکی، تولستوی و پلگاگوف دلیلی بر این امر است.

  بنابر این فارغ التحصیلان زبان و ادبیات روسی، در کشور روسیه ، پس از بازگشت به کشور ،می توانند با ترجمه چند کتاب به زبان روسی، به سادگی مشهور شوند.

  از دیگر رشته های پرطرفدار علوم انسانی در کشور روسیه می توان به تحصیل در رشته علوم اجتماعی، فلسفه ، تاریخ ، روانشناسی ، علوم سیاسی اشاره نمود، زیرا کشور روسیه مکاتب خاصی در روانشناسی، فلسفه و سایر زمینه های علوم انسانی دارد.

  در گذشته به علت وجود حکام زورگو، و خصومت با مسلمانان امکان تحصیل در روسیه برای ایرانیان ممکن نبود و دانشجویان علاقمند، به کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و… می رفتند.

  اما امروزه با وجود مشکلات زیاد تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکایی، از جمله هزینه بسیار بالا، باعث شده تحصیل در روسیه، بعنوان یک انتخاب درست مطرح شود.

  طی سالهای گذشته، دانشجویان ایرانی بیشتر برای، تحصیل در رشته دندان پزشکی به روسیه سفر می کردند.ولی امروزه با سهولت تغییر رشته در روسیه، به تعداد دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته های علوم انسانی، روز به روز افزوده می شود.

  به دلیل روند نزولی در ارزش پول ملی ایران ، بسیاری از دانشجویان ایرانی محصل در کشورهای اروپایی و حتی کانادا، جهت ادامه تحصیل به روسیه سفر نموده اند و بنا به گفته این دانشجویان، آنها شیفته ادب و نزاکت و برخورد دوستانه روس‌ها با دانشجویان ایرانی شدند. در حالی که در اروپا و آمریکا، ایرانیان حتی از بیان هویت خود نیز ترس دارند. احترام روس ها به فرهنگ و تمدن ایرانیان ستودنی است.

  گروه مشاورین مجرب ارتباط مستقیم دانشگاه های روسیه آماده پذیرش و راهنمایی علاقمندان به تحصیل در رشته های علوم انسانی در روسیه هستند.

  همچنین بخوانید: هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 1 ماه قبل
  0

  خوب

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  خوب

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  من نمی‌دونم چه رشته آیی انتخاب کنم ولی انسانی بهتر است

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  سلام من ۱۴ سالمه و خیلی به رشته خبر نگارب علاقه دارم نیشه بگید کدوم شاخه میشه یعنی داخل رشته انسانی خبر نگاری داریم

  سعیده حسینی

  0
  بدون نام 4 ماه قبل

  بله هست

  فاطمه 10 ماه قبل
  -1

  سلام عالی

  نرگس 11 ماه قبل
  0

  سلام من سال اخر دبیرستانم رشته انسانی

  از طریق رشته انسانی میشه دبیر رشته های هنروهرفحه فن شد؟؟؟؟🤔

  فاطمه 11 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید

  من کلاس دهم رشته ی حسابداری هستم و علاقه ی زیادی به معلمی دارم آیا میتونم از رشته ی حسابداری برم دانشگاه فرهنگیان؟

  و اینکه من حفظیاتم ضعیف است و در هدایت تحصیلی فقط معارف و فنی و کاردانش اوردم.

  رشته ی علوم انسانی حفظیات زیاد داره و من میترسم از پسش بر نیام میشه لطفا منو راهنمایی کنید.

  ممنون

  برای ارسال نظر کلیک کنید