توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در هفته اول بارداری از کجا بفهمیم بارداریم

  1 بازدید

  در هفته اول بارداری از کجا بفهمیم بارداریم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  علائم بارداری ؛ چگونه همین الان بفهمیم که باردار هستیم یا خیر؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  در این مقاله به بررسی جزئی ترین علائم بارداری از هفته اول تا روزهای آتی آن می پردازیم. اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن و بلافاصله بعد رابطه از احتمال بارداری و علائم بارداری خود باخبر شوید، همراه مینت باشید.

  علائم هفته اول بارداری

  شناسایی برخی از علائم، در هفته اول بارداری امکان پذیر است. ممکن است در این روز ها متوجه نشوید که باردار هستید؛ اما نشانه های کوچکی وجود دارند که در تشخیص بارداری به شما کمک می کنند. این علائم به این دلیل است که تخمک بارور شده، لانه گزینی کرده است و هورمون های بدنتان در حال تغییر کردن است.

  چطوری بلافاصله بعد از رابطه بفهمیم احتمال بارداری وجود داره؟!

  پس از اینکه این مقاله را منتشر کردیم، تعدادی زیادی از کاربران مینت این سوال را داشتند که این علائم کلی است و حتی با بسیاری از علائم قاعدگی مشترک هستند، چگونه بفهمیم که این علائم، از علائم قاعدگی نیستند و حتما به دلیل بارداری این علائم را داریم؟ 

  بسیاری نیز این سوال را داشتند که احتمال بارداری در فلان شرایط چقدر است؟ (می توانید نظرات این مطلب را بخوانید!)

  در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که بارداری به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هرکس این عوامل متفاوت است. یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در بارداری، زمان رابطه با توجه به زمان تخمک گذاری است. پس قدم اول در تشخیص بارداری، شناسایی زمان رابطه با توجه به سیکل قاعدگی است. چرا که در برخی از زمان های سیکل قاعدگی، احتمال بارداری بسیار زیاد است و در برخی اوقات این احتمال بسیار ناچیز است.

  از دیگر عوامل تاثیر گذار در تشخیص بارداری و علائم حاملگی، می توان به نوع رابطه، نوع روش جلوگیری از بارداری، مدت زمان به تعویق افتادن پریود، تعداد رابطه، سن، نظم قاعدگی، استرس و در نهایت نوع علائم بارداری می توان اشاره کرد. توجه کنید که با توجه به تمامی این نکات می توان علائم حاملگی را از علائم قاعدگی تشخیص داد و چنانچه تمامی این عوامل را در کنار هم در نظر بگیرید به صورت کاملا حرفه ای می توانید احتمال بارداریتان را تشخیص دهید.

  پس از توضیح این نکات نیز، برای تعدادی از مخاطبان مینت، این کار بسیار دشوار به نظر رسید، بنابراین تصمیم گرفتیم که بخشی را به کمک دکتر فائزه شهبازی، تحت عنوان تست بارداری آنلاین به اپلیکیشن مینت اضافه کنیم تا با پاسخ دادن به یک سری از سوالات، بتوانید تمامی عوامل بالا را که توضیح دادیم در نظر بگیرید و احتمال بارداری خود را تشخیص دهید.

   می توانید اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر دانلود کنید، وارد قسمت دکتر مینت شوید؛ سپس قسمت تست بارداری آنلاین را انتخاب کنید.

  با دانلود اپلیکیشن مینت و مراجعه به قسمت تست بارداری آنلاین، هر آنچه که به علائم بارداری مربوط است و همچنین شرایط رابطه ای که داشته اید، در قالب چندین سوال دقیق از شما پرسیده می شود و در نهایت با توجه به پاسخ هایتان و منابع پزشکی روز دنیا، احتمال بارداری مشخص خواهد شد.

  هشدار مهم

  توجه کنید که چنانچه تشخیص بارداریتان را به زمان استفاده از بی بی چک موکول کنید ( این زمان حدود 10 روز پس از موعد پریود است) و چنانچه قصد بارداری نداشته باشید، در این زمان امکان استفاده از روش های اورژانسی وجود ندارد. اما به کمک تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت بلافاصله بعد از رابطه می توانید بفهمید که احتمال بارداری وجود دارد یا خیر و چنانچه احتمال بارداریتان بالا بود، بتوانید از روش های اورژانسی استفاده و از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید. (روش های اورژانسی نهایتا تا 5 روز پس از رابطه تاثیر گذاری دارند.)

  به توضیحات دکتر فائزه شهبازی در رابطه با مشخص کردن احتمال بارداری توجه کنید:

  7 روز پس از تخمک گذاری: چه چیزی را انتظار داشته باشید؟

  بسیاری از زنان، هنگامیکه پریودی را جا می اندازند به بارداری مشکوک می شوند. چه اتفاقاتی در روزهای اولیه بارداری برای بدنتان می افتد؟

  در این زمان، تخمک از تخمدان ها آزاد شده است (تخمک گذاری) و تخمک به وسیله اسپرم، بارور شده است. رویان یا همان تخمک بارور شده از یک سلول ساده به یک توپ سلولی یا بلاستوسیست تغییر شکل می دهد و در نهایت این توپ سلولی به نطفه تبدیل می شود.

  رفته رفته، سلول ها به سرعت تقسیم می شوند و بلاستوسیست به سمت لوله های فالوپ حرکت می کند و در دیواره رحم، لانه گزینی می کند. بدنتان همیشه شرایط بارداری را در هر ماه فراهم می کند و هورمون هایتان در هر سیکل تغییر می کند. اگر تخمک، بارور شد، بدن سایر شرایط بارداری را مهیا می کند که تغییرات هورمونی بزرگی رخ می دهد و بر قسمت های دیگر بدن نیز تاثیر می گذارد.

  7 روز پس از تخمک گذاری: علائم بارداری

  در این زمان چند نشانه وجود دارد که ممکن است بارداری را نشان دهند. در این قسمت به این نشانه ها اشاره می کنیم:

  به دلیل اینکه لانه گزینی می تواند 6 الی 12 روز پس از باروری رخ دهد، سخت است که بگوییم این علائم به دلیل پریود است یا بارداری. علائم شایعی که ممکن است با لانه گزنی ظاهر شود، عبارتند از:

  برخی از زنان، در این مرحله از بارداری،دلدرد های شدید تر از پریودی را تجربه می کنند. اگر این توپ سلولی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، لانه گزینی کند،رنگ خون قاعدگی ممکن است متفاوت از رنگ معمول باشد. لکه بینی سبک به رنگ صورتی یا قهوه ای کمرنگ که به مدت 3 روز باقی بماند، ممکن است از نشانه های خونریزی لانه گزینی باشد.

  این تغییرات خلق و خو نیز ممکن است شبیه علائم سندروم پیش از قاعدگی باشد. باز هم مشکل است که بگوییم این علائم به سیکل قاعدگی مربوط است یا علائم بارداری. اگر این تغییرات بطور متفاوتی از علائم PMS هستند، می تواند نشانه جدی از بارداری باشد.

  بسیاری از بانوان، جدا ازینکه باردار باشند یا خیر، سفتی سینه ها را قبل ازینکه قاعدگی شروع شود؛ تجربه می کنند. اما سفت شدن سینه ها نیز یکی از علائم شایع بارداری است. در مراحل اولیه بارداری، ممکن است احساس کنید که سینه هایتان پر تر و سنگین تر از قبل شده است وسینه درد را تجربه کنید.

  حساسیت نوک سینه ها را یک تا دو هفته پس از باروری؛ تجربه می کنید که به دلیل افزایش جریان خون در سینه ها و افزایش سایز آن ها است. بسیاری از زنان، درد نوک سینه ها، مور مور شدن و افزایش حساسیت را به دلیل این تغییرات، گزارش داده اند.

  ویار غذایی به همراه حالت تهوع صبحگاهی از نشانه های جدی بارداری هستند. مردم از قدیم فکر می کردند که ویار های عجیب و شدید به همه مواد غذایی از علائم جدی بارداری است. اگر ویار را نسبت به غذاهای خاصی دارید و شدت آن طوری است که عصبی شده اید، حتما تست بارداری بدهید.

  در بسیاری از زنان، هنگامیکه هورمون های بدنشان تغییر می کند،سردردبسیار شایع است. این سردرد های دوره ای به دلیل پاسخ به تغییرات هورمونی در هر سیکل قاعدگی است.

  ممکن است در مراحل اولیه بارداری نیز، سردرد را تجربه کنید؛ چرا که در این مراحل نیز تغییرات هورمونی شدیدی دارید. این تغییرات به این دلیل رخ می دهد که بدنتان شروع به تولید بیشتر خون برای تغذیه نوزاد، می کند که در نتیجه حجم خون افزایش پیدا می کند. تغییرات سطح هورمون ها ممکن است به گیجی نیز منجر شود.

  آیا واقعا باردار هستید؟

  متاسفانه بسیاری از این علائم و نشانه هایی را که توضیح دادیم، منحصرا مربوط به بارداری نیستند. برخی از آن ها می توانند نشان دهنده بیماری یا از علائم شروع شدن قاعدگی باشند. همچنین ممکن است باردار باشید و هیچکدام از این علائم را تجربه نکنید.

  در هر صورت چنانچه پریود نشده اید و تعدادی از نشانه های بالا را دارید، از تست بارداری استفاده یا به پزشک مراجعه کنید. چنانچه تست باردریتان مثبت است، حتما با پزشک خود ملاقات کنید. هرچه سریع تر بتوانید بارداری خود را تشخیص دهید، می توانید مراقبت های بارداری را سریع تر و بهتر انجام دهید.

  تست بارداری 7 روز پس از تخمک گذاری، چقدر دقت دارد؟

  خب، ممکن است تا الان نشانه هایی را از علائم 7 روز اول بارداری داشته باشید. اما آیا اکنون زمان مناسبی برای تست بارداری است؟ این تست چقدر دقیق است؟

  بسیاری از سازندگان تست های بارداری خانگی، اذعان داشته اند که اگر این تست ها را در روزی که قرار است پروید شوید و نشده اید، انجام دهید؛ تا 99% دقت دارند. این زمان، حدودی است. اگرچه هر زنی، سیکل 28 روزه ندارد، اما امتحان کردن این تست در این روز، خالی از لطف نیست.

  همانطور که در مقالهتخمک گذاری اشاره کردیم، ممکن است چند رو قبل یا بعد از دوران معمول تخمک گذاری، باردار شوید. این نکته به این دلیل است که اسپرم ها تا 5 روز پس از رابطه در واژن زن زنده می مانند. به همین دلیل است که پاسخ دقیق برای ابن سوال که سریع ترین زمان تشخیص بارداری، چه تایمی پس از باروری است، مشکل است و عوامل متعددی تاثیر گذار هستند.

  اگر تا 7 روز پس از زمانیکه فکر می کنید باردار شده اید، تست بارداری انجام دادید و پاسخ منفی بود، کمی بیشتر صبر کنید. حتی اگر باردار نیز باشید، ممکن است سطحهورمون HCG برای تشخیص، کافی نباشد.

  علائم بارداری در هفته سوم

  بررسی بارداری قبل از اینکه پریود نیز جا بیفتد؛ ممکن است، اما باید علائم آن را به خوبی بشناسید. یکی از اولین علائم بارداری، جا انداختن پریود است که معمولا 15 تا 17 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. علاوه بر این،سایرعلائمی که در بالا اشاره کردیم  ازعلائم بارداری در هفته سوم نیز هستند.

  تغییرات سینه ها در هفته سوم

  سینه هایتان ممکن است نسبت به قبل سفت تر بشوند. تغییرات اساسی هومونی، تقریبا از هفته سوم بارداری شروع می شوند، پس بروز تغیرات سینه مانند سفت شدن و درد آن در این دوران، می تواند از علائم اصلی بارداری باشد.

  از علائم بارداری در هفته سوم این است که نوک سینه ها حساس تر شده و هاله اطراف آن ها نیز نیز تیره تر می شود.

  همانطور که اشاره کردیم، از همان روزهای نخست بارداری، ممکن است احساس کنید سینه هایتان سنگین و پر شده است. هورمون های استروژن و پروژسترون سبب افزایش تعداد و اندازه مجاری و غدد شیری داخل سینه ها می شوند؛ که این تغییرات سبب می شود سینه ها آب بیشتری نگه دارند، متورم شوند و احساس پری کنید.

  هرچقدر در روزهای اولیه بارداری، جلو می روید، سطح هورمون ها افزایش پیدا کرده و سبب افزایش جریان خون داخل سینه ها می شود. همین نکته، سبب تغیبر بافت های سینه می شود و سبب می شود که سینه هایتان حساس تر شوند و احساس مورمور شدن نیز داشته باشید.

  افزایش حس بویایی

  در سه ماهه اول بارداری، ممکن است بوی برخی از غذاها، نوشیدنی ها و خوش بو کننده ها قوی تر یا ضعیف تر به مشامتان برسد. این تغییرات به دلیل تغییرات هورمونی بدن، به خصوص هورمون های استروژن و HCG است.

  17 روز پس از تخمک گذاری، بارداری یا قاعدگی؟

  اگرچه زنان باردار در روزهای نخست بارداری، علائم زیادی را تجربه می کنند، اما ممکن است همه این علائم، از علائم بارداری نبوده و تنها به قاعدگیتان مربوط باشد. به خاطر داشته باشید که اگرنتیجه بی بی چک منفی بود، بازهم امکان بارداری وجود دارد و چند روز آتی نیز باید تست را مجددا تکرار کنید. در این جا بازهم علائمی را که ممکن است 17 روز پس از تخمک گذاری تجربه کنید؛ معرفی می کنیم:

  احساس عدم بارداری

  شدت و مقدار هرکدام از این علائم در زنان متفاوت است. اکثر علائم بارداری در هفته سوم و چهارم ظهور می کنند. تغییرات فیزیکی محرز در این دوران تقریبا ازهفته نهم تا یازدهم شروع می شوند؛ که در این میان می توان به افزایش وزن، جوش و تغییرات سینه اشاره کرد. در سه ماهه دوم، بسیاری از علائم شدید و اولیه بارداری ناپدید می شوند، اما برخی از آن ها ممکن است تا زمان زایمان نیز باقی بمانند. از طرفی دیگر برخی از زنان ممکن است در روز های اولیه بارداری، هیچکدام از این علائم را نداشته باشند و به بارداریشان مشکوک نشوند.

  سطح هورمون های HCG، در هفته سوم بارداری

  هورمون HCG هورمونی است که در دوران بارداری توسط جفت آزاد می شود. این هورمون چند روز پس از لانه گزینی، در خون قابل تشخیص است. اگر HCG در خون موجود باشد، تست بارداری مثبت می شود.

  تست ادرار، تقریبا 14 تا 15 روز بعد از لانه گزینی، وجود این هورمون را مشخص می کند و در صورت وجود این هورمون، پاسخ تست را مثبت اعلام می کند. 17 روز پس از تخمک گذاری، سطح هورمون HCG تقریبا 132 MIU/ml است و این مقدار ممکن است بین 17 تا 429 متغیر باشد.

  چند روز پس از تخمک گذاری کافی است تا بدانید باردار هستید؟

  تست بارداری حتی قبل از جا انداختن پریود نیز می تواند مثبت باشد و در برخی از زنان علائم بارداری، زودتر ظهور می کنند. اولین نشانه بارداری، معمولا جا انداختن پریود است که تقریبا 15 روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. اگر از بی بی چک استفاده می کنید، می توانید از روز هفتم تست را انجام دهید و چنانچه پاسخ منفی بود؛ دو سه روز بعد دوباره تست را تکرار کنید.

  همچنین چنانچه تست را خیلی زود هم انجام دهید، ممکن است پاسخ تست به اشتباه، منفی باشد.

  برخی از زنان نیز تنها پس از لانه گزینی، علائم بارداری را تجربه می کنند.

  چنانچه قصد بارداری دارید، شناخت روز باروری بسیار مهم است. چرا که در روز تخمک گذاری تنها 12 تا 24 ساعت فرصت دارید تا قبل از اینکه تخمک آزاد شده از بین برود، رابطه داشته باشید و لقاح صورت گیرد. چنانچه لقاح صورت گیرد، حداکثر 17 روز پس از آن، می توانید پاسخ مثبت بارداری را دریافت کنید.

  زمان لانه گزینی و علائم آن

  همانطور که در بالا گفتیم لانه گزینی به معنی لقاح اسپرم و تخمک است که در یکی از لوله های فالوپ رخ می دهد و پس از آن رویان به سمت دیواره رحم حرکت کرده و در آن جا شروع به رشد کردن می کند. اما لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟ علائم آن چیست؟ در این قسمت از مقاله بیشتر در مورد لانه گزینی که یکی از علائم اصلی بارداری است، صحبت می کنیم.

  لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟

  لانه گزینی تخمک بارور شده، تقریبا 6 الی 10 روز پس از اقدام به بارداری صورت می گیرد. برای یک بارداری موفق، رویان باید به درستی در دیواره رحم که برای این موضوع ضخیم شده است، لانه گزینی کند. هنگامیکه لانه گزینی رخ می دهد، بدن هورمونی به نام hCG ترشح می کند، که تغییراتی را برای آمادگی بارداری در بدن ایجاد می کند. وجود این هورمون، شاخص همه تست های بارداری است.

  علائم لانه گزینی

  در برخی از موارد، یکی از علائم بارداری و لانه گزینی، لکه بینی یا خونریزی سبک است. این لکه بینی سبک به عنوان خونریزی لانه گزینی شناخته می شود و هنگامی رخ می دهد که تخمک بارور شده، 6 تا 10 روز پس از اقدام به بارداری به دیواره رحم بچسبد. همه زنان این خونریزی را تجربه نمی کنند.

  خونریزی لانه گزینی کاملا طبیعی است. این خونریزی معمولا هنگامی رخ می دهد که انتظار دارید، پریود شوید. توجه کنید که این خونریزی سبک تر از خونریزی قاعدگی است.

  خونریزی لانه گزینی سبک است، به درمان نیاز ندارد و خود به خود قطع می شود.

  لانه گزینی همچنین ممکن است همراه به دلدرد باشد و این درد لگن و زیر شکم را نیز به خود درگیر کند.

  سوالات متداول علائم بارداری

  از چه زمانی می توانم از بی بی چک استفاده کنم؟

  تقریبا می توان گفت از یک هفته پس از تخمک گذاری و لقاح می توان استفاده از بی بی چک را شروع کرد. اما توجه داشته باشید دقت بی بی  چک در این زمان کمتر است و هر چقدر از مدت زمان بارداری بگذرد، دقت آ ن بیشتر است. به همین دلیل ممکن است پاسخ منفی بدهد، در حالیکه باردار هستید. اما در کل می توان گفت دقیقا یکی دوز بعد از موعد پریودی که پریود نشده اید، می توانید از بی بی چک استفاده کنید.

  آیا پاسخ بی بی چک می تواند اشتباه باشد؟

  همانطور که در پاسخ سوال بالا نیز گفتیم، بله امکان دارد. در بعضی از مواقع ممکن است از بی بی چک زود تر از موعد استفاده کرده باشید و نتواند بارداری را تشخیص دهد. به همین دلیل بهتر است، یکی دو روز بعد مجددا امتحان کنید.

  آیا می توان با پیشاب باردار شد؟

  در مقاله بارداری با پیشاب به تفصیل در رابطه با این موضوع صحبت کرده ایم. اما اگر بخواهیم پاسخ کوتاهی به این مورد بدهیم، این است که در برخی از مردان، اسپرم در پیشاب آن ها وجود دارد؛ هرچند کم اما احتمال بارداری با پیشاب وجود دارد. به همین دلیل اگر قصد بارداری ندارید، حتما از یکی از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.

  آیا بارداری در دوران پریودی امکان پذیر است؟

  در این مورد نیز به طور کامل در مقاله بارداری در پریودی صحبت کرده ایم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای اینکه باردار شوید، باید اسپرم و تخمک با همدیگر برخورد کنند و رویان را تشکیل دهند. دوران تخمک گذاری معمولا چند روز پس از اتمام قاعدگی شروع می شود. اما نکته ای که در این میان تاثیر گذار است این است که ممکن است سیکل قاعدگی کوتاهی داشته باشید و این نکته بسیار حائز اهمیت است.

  از آنجا که اسپرم تا 5 روز می تواند زنده بماند، ( تخمک تا 24 ساعت پس از آزاد سازی می تواند زنده بماند) چنانچه در انتهای قاعدگی رابطه داشته باشید و سیکل کوتاهی نیز داشته باشید، ممکن است در مدت کوتاهی پس از اتمام قاعدگی، تخمک آزاد کنید و اسپرمی که از قبل زنده است؛ با این تخمک رویان تشکیل دهد و باردار شوید. بنابر این در این شرایط، بارداری در پریودی امکان پذیر است.

  همچنین در موارد بسیار نادری ممکن است تخمک گذاری در خود دوران قاعدگی رخ دهد و احتمال بارداری را بالا ببرد.

  آیا استرس بر علائم بارداری تاثیر گذار است؟

  یکی از اصلی ترین علائم بارداری، تاخیر در پریودی است. در بسیاری از موارد زوجینی که قصد بارداری ندارند، ممکن است استرس زیادی داشته باشند و چون یکی از دلایل عقب افتادن پریودی، استرس بالا است؛ این تاخیر در پریودی می تواند ناشی از استرس بالا باشد و هیچ ربطی به علائم بارداری نداشته باشد.

  استرس بالا همچین می تواند بر سایر علائم حاملگی نیز تاثیر گذار باشد.

  چطوری می توانم به کمک اپلیکیشن مینت، بفهمم باردار هستم یا نه؟

  همانطور که در بالا توضیح دادیم، اپلیکیشن مینت را از طریق وبسایت ما دانلود کنید، سپس به قسمت دکتر مینت و بخش تست بارداری آنلاین مراجعه کنید. سپس به سوالات آن با دقت پاسخ دهید، با پاسخ دادن به این سوالات، شرایطی که در آن قرار دارید، شبیه سازی شده و احتمال بارداریتان را دریافت می کنید. تست بارداری آنلاین اپلیکیشن مینت، با توجه به علائم و عوامل موثر در بارداری که در بالا ذکر کردیم، احتمال بارداریتان را تخمین می زند.

  منابع : مایو کلینیک      فلو

  علائم اولیه بارداری در روزهای اول

  علائم اولیه بارداری در روزهای اول

  علائم اولیه بارداری چیست؟ آیا ممکن است که باردار باشید؟ برخی از نشانه‌ها حاکی از زمان عادت ماهانه ایست که یک یا دو هفته عقب افتاده. در واقع، ۷ زن از هر ۱۰ زن ، در هفته ششم بارداری متوجه این امر شده است.

  اگر پیگیر تاریخ سیکل عادت ماهانه خود نیستید یا چنانچه تاریخ آن از ماهی به ماه بعد کاملا متفاوت است، به طور قطع از زمان دقیق آن آگاهی نخواهید داشت. اگر برخی از نشانه‌های زیر را تجربه نمودید، البته همه زنان علائم یکسانی ندارند، و متعجبید که چرا عادت ماهانه نشده‌اید، ممکن است باردار باشید. تست بارداری خانگی را برای حصول اطمینان امتحان کنید!

  اگر جدیدا باردار شده باشید، کاملا عادیست که از بوی ساندویچ سوسیس دودی یا یک فنجان قهوه حس بدی داشته باشید و یا رایحه خاصی موجب حالت تهوع شما ‌شود. گرچه این امر قطعیت ندارد، با این وجود می‌تواند ناشی از عوارض جانبی افزایش سریع میزان هورمون استروژن در بدن شما باشد. همچنین ممکن است به طور ناگهانی از غذای محبوبتان کاملا بیزار شوید.

  در طی بارداری تغییر حالات روحی بسیار رایج است، بخشی از آن ناشی از تغییرات هورمونی است که سطوح انتقال دهنده‌های عصبی (پیام‌رسان‌های شیمیایی در مغز) را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مختلف به شیوه‌های متفاوتی به این تغییرات پاسخ می‌دهند. برخی از زنان باردار دچار احساسات شدید، هم خوب و هم بد می‌شوند؛ و برخی دیگر احساس اضطراب و افسردگی می‌کنند.

  توجه داشته باشید: اگر احساس ناراحتی و ناامیدی داشتید یا احساس ناتوانی در مسولیت‌های روزمره‌تان، یا دچار افکار آسیب‌رسان به خودتان شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

  تغییرات هورمونی در اوایل بارداری ممکن است باعث احساس نفخ شود، مشابه احساسی که برخی از زنان درست قبل از عادت ماهانه دارند. به این علت برخی از لباس‌هایتان ممکن است تنگ‌تر از حالت معمول گردد، حتی در همان اوایل که رحم هنوز نسبتا کوچک است.

  مدت کوتاهی پس از بارداری، تغییرات هورمونی زنجیره‌ای از اتفاقات را در پی دارد که موجب افزایش جریان خون از کلیه‌ها می‌گردد. همین امر باعث می‌شود که که مثانه سریع‌تر پر شود، بنابراین اغلب به دفع ادرار بیشتری نیاز دارید. این نشانه ممکن است در اوایل هفته ششم از سه‌ ماهه‌ی اول بارداری شروع شود.

  با افزایش ماه‌های بارداری، تکرر ادرار ادامه می‌یابد و شدت می‌گیرد. در طول دوران بارداری، حجم خون به طور چشمگیری افزایش می‌یابد، که منجر به مایع اضافی در مثانه می‌شود. مشکل با بزرگ شدن بچه افزایش یافته و مثانه فشار بیشتری را متحمل می‌شود.

  یک مرتبه احساس خستگی می‌کنید؟ نه، احساس خستگی مفرط دارید. هیچکس به طور قطع از علل خستگی مفرط در اوایل بارداری آگاهی ندارد، اما ممکن است افزایش سریع میزان هورمون پروژسترون با خواب شما مرتبط باشد. البته، بی‌حالی صبحگاهی و همچنین تکرر ادرار در طول شب ممکن است تنبلی را افزایش دهد.

  در سه ماهه دوم شما احساس انرژی بیشتری می‌کنید، اما خستگی معمولا در اواخر بارداری یعنی زمانی که وزن بیشتری را تحمل می‌کنید، باز می‌گردد و برخی از ناراحتی‌های رایج بارداری، خواب شبانه خوب را برای شما سخت می‌کند.

  یکی از نشانه‌های اولیه بارداری حساسیت، سینه‌های دردناک و علت آن افزایش میزان هورمون‌هاست. درد و تورمی که متحمل می‌شوید بی‌شباهت با دردی که قبل از عادت ماهانه در سینه‌هایتان احساس می‌کنید، نیست. درد شما به‌طور قابل توجهی بعد از سه ماهه اول باید کاهش پیدا کند، همانطور که بدن شما با تغییرات هورمونی تطابق می‌یابد.

  برای برخی از زنان، بی‌حالی صبحگاهی تا حدود یک ماه بعد از حاملگی آغاز نمی‌شود، هرچند برای برخی دیگر ممکن است یک یا دو هفته زودتر شروع شود. البته این مشکل فقط صبح‌ها بروز نمی‌کند: تهوع مربوط به بارداری ( با استفراغ یا بدون آن) می‌تواند مشکلی در صبح، ظهر یا شب باشد.

  حدودا نیمی از زنان باردار که در سه ماهه‌ی اول بارداری حالت تهوع را تجربه نمودند، ممکن است در آغاز سه ماهه‌ی دوم از این حالت کاملا خلاص شوند. اما در برخی دیگر ممکن است یک ماه دیگر هم به طول انجامد. افراد خوش شانس اصلا به آن دچار نمی‌شوند.

  اگر معمولا عادت ماهانه‌ای منظم دارید اما این بار به موقع اتفاق نیافتاد، پیش از توجه به هر یک از علائم بالا، تست بارداری را امتحان کنید. اما اگر عادت ماهانه‌‌ی چندان منظمی ندارید و پیگیر زمان آن نیستید، تهوع، درد سینه و تکرر ادرار می‌تواند از علائم بارداری باشد.

  اگر دمای بدنتان را ثبت ‌نمودید و متوجه شدید به مدت ۱۸ روز در یک اندازه بالا مانده، احتملا باردار هستید.

  و در نهایت…

  بر خلاف آنچه روی جعبه نوشته ، بسیاری از تست‌های حاملگی خانگی به اندازه کافی دقیق نیستند تا حدود یک هفته پس از یک عادت ماهانه‌ی به تعوبق افتاده، به شکل قابل اعتمادی بارداری شما را تشخیص دهند. بنابراین چنانچه تصمیم گرفتید تا تست را هر چه سریعتر یعنی یک هفته پس از عقب افتادن عادت ماهانه، انجام دهید و نتیجه منفی شد، چند روز بد هم امتحان کنید. به یاد داشته باشید که رشد یک نوزاد پیش از اینکه شما متوجه باردای خود شوید آغاز می‌شود، بنابراین مراقب سلامت خود باشید مادامی که منتظر جواب هستید.

  اگر نتیجه مثبت بود، یک قرار ملاقات با پزشکتان بگذارید. حال پیش به سوی دنیای بارداری! در ضمن، اطلاعات خود را به روز کنید . تبریک می‌گوییم!

  علائم بارداری قبل از پریود

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  سلام. وقت بخیر
  من 1/5 ماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم. 2ساعت بعد قرص لوونورژسترول خوردم و 12ساعت بعد یکی دیگه. 2روز بعد آزمایش خون تست بارداری دادم منفی بود و2هفته بعد 12 اردیبهشت پریود شدم + 26اردیبهشت دوباره پریود شدم ولی این بار خون‌ریزی خیلی کم بود بیشتر شبیه لکه بینی که فقط 3 روز بود .

  31 اردیبهشت دوباره آزمایش خون دادم منفی بود HCG 6 بود ولی چندساعت قبل آزمایش ( تخم شوید ) خوردم این دمنوش گیاهی میتونه رو نتیجه آزمایش تاثیر بزاره؟ ؟
  دوباره 8 خرداد پریود شدم ولی الان از 3 روز پیش که پریودیم تموم شده زیر دلم خیلی درد میکنه درد یک لحظه شروع میشه و خیلی شدید که بعد چند ساعت کم کم از بین میره وهمان شروع درد حالت تهوع دارم

  میخواستم بدونم میتونه این علایم عفونت باشه یا بارداری ؟؟

  مچکرم از جوابتون

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 19 روز قبل
  0

  سلام من سه روزه که از پریدم گذشته اما پرید نشدم ابا باردارم

  0
  رعنا 19 روز قبل

  سلام خسته نباشید من چهار روزا از وقت قاعدگم میگذره ایا باردارم

  سحربیات 28 روز قبل
  1

  من اقدام به بارداری دارم ولی پروعید نشدم تستم منفی. دوست دارم زود حامله بشم چی کار کنم

  حکیمه 1 ماه قبل
  0

  سلام قبل پریود شدن میتونم بفهمم حامله هستم یانه

  سلام 1 ماه قبل
  0

  ببخشید من بعد میاد ازغدا بعد میاد یبوست دارم ازبوی غذا بعد میاد نرفتم آزمایش بدم

  رصا 3 ماه قبل
  0

  سلام درروز پنجم قاعدگی قرص خوردم ونزدیک داشتم احتمال بارداری وجود داره

  فاطمه 4 ماه قبل
  -1

  سلام .من وقتی لکه بینی پریود داشتم .رابطه داشتم .بعد از اون دیگه پریود نشدم.17روز از پریودم میگذره .دوبار تست ادرار گذاشتم .چیزی نشون نداده .ولی دل درد شدید کمر درد .خستگی .سرگیجه .سینه هامم درد داره .نمی‌دونم باردار هستم یا نه

  -1
  فاطمه 4 ماه قبل

  جواب سوالمو چطور میتونم دریافت کنم ؟

  سارا 4 ماه قبل
  0

  سلام تست زدم باره دارم ولی آزمایش گرفتم باردار نیستم

  -1
  سارا 4 ماه قبل

  تست زدم باره دارم ولی آزمایش کرفتم باره نیستم باچرا تست میگه باری

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام من تست زدم اردو طاهر قرمز میشم باردارم یا نه چون آزمایش دادم باردار نبودم ولی ماهان هنوز وقت دارم بیام حالا این تست دارم میزنم قبول میشم بارداری یا نه برای مشکل دیگه قرمز میشم

  سونیا دهمرده 4 ماه قبل
  0

  سلام وقتتون بخیر من دوساله اقدام به بارداری کردم

  تنبلی تخمدان داشتم که مشکلم حل شد پارسال باردار شدم یک و نیم ماه بود سقط شد

  الان یه سال گذشته از سقط سونوگرافی گرفتم دکترم گفت مشکلی ندارم الان ده روز از پریود ام گذشته بی بی چک زدم یک خط پررنگ و یه خط کمرنگ افتاد

  حالت تهوع و حالت ضعف و خستگی ام دارم به نظرتون باردارم

  مریم 5 ماه قبل
  0

  سلام من دو هفتس از پریودم گذشته آیا باردارم بی بی چک هم زدم منفی بود

  زهرا محمدی 5 ماه قبل
  0

  تست گذاشتم چیزی نشون نداد

  زهرا محمدی 5 ماه قبل
  0

  سلام من 5روز از پریودیم گذشته پریود نشدم

  آ 5 ماه قبل
  2

  من ۱۷ روز از پریودم میگذره تست بی بی چک دادم دوبار منفی بود هیچ علامت ندارم نمیدونم باردارم یانه

  عاطفه بندور 5 ماه قبل
  0

  سلام.کن ۷روز از پریودم گذشته تست میزنم یکی میاد .عفونت داشتم دارو هم استفاده می‌کردم. نمیدونم حامله هستم یان ممنون میشم راهنمایی کنی

  عاطفه بندور 5 ماه قبل
  0

  سلام.من ۷روز از پریودم گذشته تست میزنم منفی هس عفونت هم باعث تاخیر پریود میشه یان

  من ثریا 6 ماه قبل
  0

  سلام

  0
  من ثریا 6 ماه قبل

  من سیزده سال ازدواج‌‌کردم ولی بچدار نشدم چند روز از پریودم گذشت واحساس کردم باردارم سمت چپ شکمم یکم تقییر شد ولی امروز درد پریوده دارم ومیترسم باردار نیستم

  فری 7 ماه قبل
  2

  من لتروزل مصرف کردم امپور اوویترل تزیق کردم ایا احتمال بارداری دارم

  مریم حسینی 7 ماه قبل
  0

  سلام من ۷ روز عقب انداختم اولین بار هست که برای بارداری تصمیم گرفتم

  مریم حسینی 7 ماه قبل
  2

  سلام من ۷ روز عقب انداختم آیا باردار هستم فقط دعا میکنم که باشم اولین بار هست

  مریم حسینی 7 ماه قبل
  0

  سلام من الان ۷ روز عقب انداختم معلوم نیست باردار هستم

  فاطمه 7 ماه قبل
  -1

  من27روز ازم گذشته بی بی چکم منفی

  شبنم 7 ماه قبل
  -2

  سلام خسته نباشید.۲روزه مونده به پریودم علایم بارداری دارم امروز صبح زود تست زدم جواب مثبت اومد یه هاله ی پررنگ یه هاله ی خیلی کمرنگ.دوباره بعداز ۶ساعت تست زدم اینبارمنفی اومد ممکنه باردار باشم ممنون از پاسخگوییتون🙏

  شبنم 7 ماه قبل
  3

  سلام خسته نباشید من دوبارمونده به پریودم امروزصبح زود تست زدم یه هاله ی پررنگ ویه هاله ی خیلی کم رنگ افتاد و۶ساعت بعد دوباره تست زدم این بار منفی اومد درضمن علایم بارداری هم دارم .ممنون از راهنماییتون🙏

  افسانه 8 ماه قبل
  0

  سلام

  من آخرین پریودم ۲۹آذربوده اقدام به بارداری کردم ولی بی‌بی چک وآزمایش ادرارآنجام دادم منفی بودکمردذدودل دردهم دارم بعضی شبهاهم حالت تهوع دارم

  افسانه 8 ماه قبل
  -1

  سلام من ۲۹ آذراخرین پریودم بودولی ولی هنوزپریودنشدم بی‌بی چک وآزمایش ادرارانجام دادم ولی منفی بودالان خیلی استرس داردم کمردرددل دردهم دارم

  مریم جعفری 8 ماه قبل
  0

  جواب سوال قبل کی داده میشه

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  سوری

  نسرین 10 ماه قبل
  -1

  سلام من دو ماه پریود نشد م امکان داره حامله باشه دل درد وحالت تهوه دارم

  فاطمه 10 ماه قبل
  0

  سلام من الان یک ماه و دوروز است پریود نشدم میخواستم ببینم باردارم

  سا 10 ماه قبل
  -1

  سلام من الا یک ماه و دوازده روز عادت نشد چطوری متوجه بشم باردارم ازمایش خون و یا بیبی چک با اینکه منفی بود

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  سلام من الان چند روز است که کمردرد هستم وتکرر ادرار به رنگ زرد دارم آیا باردار هستم

  شیلان 11 ماه قبل
  0

  ببخشید من خیلی شکم درد دارم و همینطور کمر درد آیا من باردار هستم یا نه امید وارم جوابمو بدین

  سعیده 1 سال قبل
  -2

  من الان دوازده روز از نابودی گذشته کمردرد خیلی دارم ولی نمیدونم چیکار کنم آیا باردارهستم

  فائزه 1 سال قبل
  0

  عالی

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  سلام من شکم درد و کمر دار زیاد دارم نمیدونم باردار هستم یا نه چیکار کنم بدونم

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  من 10روزه رابطه داشتم فردا اون روز دوتا قرص لوونورژسترول خوردم و الان دوهفتس پریود نشدم بی بی چک هم استفاده کردم منفی بود باید چیکار کنم

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  من حدود 13روز رابطه داشتم فرداش دوتا قرص لوونورژسترول خوردم الان دوهفته شده که هنوز پریود نشدم بی بی چک هم استفاده کردم منفی بود باید چیکار کنم

  فاطمه 1 سال قبل
  0

  سلام من قرص ال دی مصرف میکردم دو روز بعد از قطع قرصها رابطه بدون جلوگیری داشتم وبهد از ۳۴ ساعا ۳قرص اورژانسی مصرف کردم ولی هنوز پریود نشدم ایا احتمال بارداری هست

  فاطمه 1 سال قبل
  1

  من قرص ال دی مصرف کردم وبعد قطع قرص اون هفت روزی که استراحت بودم در روزسوم یک رابطه بدون جلوگیری داشتم وبعد از ۳۶ ساعت سه قرص اورژانسی خوردم ولی هنوز پریود نشدم راهنمایی کنید ممنون

  0
  ناشناس 8 ماه قبل

  سلام من دوروزه ازپریود نشودم خیلی کمر دردم آیا من باردارم

  یاسمن دهقان 2 سال قبل
  0

  من در ماه پیش دوباره پریود شدم ولی الان نشدم احساس درد دارم حال تهعوع دارم ممکن باردارم باشم

  مهتاب محمدی 2 سال قبل
  -1

  من در ماه پیش دوباره پریود شدم ولی الان احساس درد دارم ولی جلو گیری نداریم

  مهتاب محمدی 2 سال قبل
  -1

  من در این ماه پیش دوبار پریود شدم ولی الان احساس درد دارم نمیدونم بار دارم یانه

  نازنین 2 سال قبل
  1

  سلام ببخشید من خیلی سر گیجه دارم و حلات تهوع دارم اداررم رنگ زرد

  خانم محمدی 2 سال قبل
  1

  اقدام به بارداری کردم ازکجابایدبدونم کی بارداراستم

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام

  فاطمه 2 سال قبل
  3

  سلام من ۴روز عقب انداختم تکرر ادرار دارم همراه سوزش و درد احساس میکنم داخل واژینالم درد داره..احساس ترشح و مرطبوبی در واژنم حس میکنم تا میرم ببخشیدا دستشویی ادرارم کم است و سوزش داره ایا اعلام بارداری هست ...

  مریم 2 سال قبل
  -2

  از خمیر دندان سفید برای فهمیدن باردار شدنم استفاده کردم ولی نمی دونم باردارم یا نه

  نسترن 2 سال قبل
  -1

  بعد پریودم از کیت استفاده کردم دوروز مثبت شد و رابطه برقرار کردم آیا احتمال بارداری وجود دارد

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  حکیمه 1 ماه قبل

  چطور میتونم جواب سوال هام دریافت کنم

  برای ارسال نظر کلیک کنید