توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دعایی که ضامن اجابتش امام حسین است

  1 بازدید

  دعایی که ضامن اجابتش امام حسین است را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دعایی بسیار مجرب از امام حسین علیه السلام

  971010 mataleb qorani 53

  دعایی که امام حسین(ع) در روز عاشورا پس از ضربت خوردن به فرزندش سید ساجدین آموختند در برآورده شدن حاجت و رفع گرفتاری بسیار مهم و موثر است.

  امام سجاد علیه السلام در حدیثی فرمودند : پدرم هنگام شهادتش در روز عاشورا در حالی که خون از تمامی بدنش در فوران بود، مرا به سینه‌اش فشرد و گفت: پسر عزیزم! دعایی را حفظ کن که همانا مادرم فاطمه دعایی را به من آموخت.
  و مادرم از رسول خدا(صلی الله‌ علیه وآله) آموخت و جبرئیل امین به رسول خدا دعایی را آموخت که در هنگام حاجت و نیازمندی و انجام امر بزرگ و زمانی که اندوه و بلایی فرو می‌آید دعایی را بخوان

  متن دعایی که اباعبد الله(ع) هنگام شهادت به فرزندش آموخت: « بحَقِ‏ یس وَ الْقُرْآنِ الْحَکِیمِ‏ وَ بحَقِ‏ طه‏ وَ الْقُرْآنِ الْعَظِیمِ یَا مَنْ‏ یَقْدرُ عَلَی‏ حَوَائِجِ‏ السَّائِلِینَ یَا مَنْ یَعْلَمُ مَا فِی الضَّمِیرِ یَا منفس [مُنَفِّساً] عَنِ الْمَکْرُوبینَ یَا مفرج [مُفَرِّجاً] عَنِ الْمَغْمُومِینَ یَا رَاحِمَ الشَّیْخِ الْکَبیرِ یَا رَازقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ یَا مَنْ لَا یَحْتَاجُ إِلَی التَّفْسیرِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بی کَذَا وَ کَذَا.»

  به حق «یس» و «قرآن کریم» ، و به حق « طه و قرآن با عظمت»، ای کسی که در برآوردن حاجت حاجتمندان توانایی ، ای کسی که از درون افراد خبر داری ، ای بر طرف کننده ی گرفتاری ها ، ای شادی بخش کسانی که غم زده اند ، ای کسی که به افراد پیر ترحم می کنی ،‌ای کسی که روزی طفل کوچک را می دهی ، ای کسی که به تفسیر احتیاج نداری ، بر محمد و آلش درود فرست.
  توجه : به جای کذا و کذا در عبارت دعا باید حاجت خود را بیان کرد، ان شالله که به حاجاتتان برسید.

  بحار الأنوار (ط – بیروت) ؛ ج‏۹۲ ؛ ص

  منبع مطلب : www.jqk.ir

  مدیر محترم سایت www.jqk.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قدس آنلاین

  قدس آنلاین

  به گزارش قدس آنلاین، این زیارت تجدید عهد همه روزه پیروان حسین بن علی ‏علیهم ‏السلام با مولای خویش است که همراه با تولّی به دوستان و تبری از دشمنان ایشان است . اما در این زیارت چه برکاتی نهفته است و دلیل تاکید فراوان به خواندن آن به ویژه در ایام محرم چیست؟

   زیارت عاشورا در کلام امامان معصوم

    درباره فضیلت و اهمیت زیارت عاشورا از امامان معصوم(ع) احادیث فراوان نقل شده است: . فردی به نام علقمه می گوید: به امام باقر(ع) عرض کردم: اگر قصد زیارت امام حسین(ع) را از دور یا نزدیک داشتم چگونه زیارت کنم؟ حضرت در پاسخ فرمودند: «مانند کسی که سلام می دهد به سوی آن حضرت رو کن و با توجه و حضور قلب به آن سو نگاه کن و پس از گفتن الله اکبر این گونه بخوان: السلام علیک یا ابا عبدالله... (و متن زیارت را به طور کامل به وی می آموزد) و سپس دو رکعت نماز بگزار». آن گاه حضرت فرمودند:  «به تحقیق این دعا دعایی است که ملائکه آن را می‏خوانند و خداوند در قبال آن برای تو صد هزار هزار درجه می‏نویسد و مثل کسی خواهی بود که با امام حسین شهید شده باشد... و نوشته شود برای تو ثواب زیارت هر پیغمبری و رسولی و ثواب زیارت هر که زیارت کرده حسین‏علیه‏السلام را از روزی که شهید شده است».

  در جای دیگر از قول صفوان، یکی از یاران امام ششم(ع) آمده است: امام صادق(ع)، با اشاره به قبر امام حسین(ع) این زیارت را خواندند و سپس دو رکعت نماز به جا آوردند و به من(صفوان) فرمودند:  «هر گاه گرفتاری و حاجتی داشتی، در هر جا که هستی این زیارت  و دعای پس از آن را بخوان و از خدا حاجت بخواه؛ بی تردید خدا و پیامبر(ص) به وعده خود عمل می کنند و نیازت را بر می آورند».

  گفتنی است گرچه  زیارت عاشورا - به حسب ظاهر- از امام باقر(ع) و امام صادق (ع) نقل شده؛ اما در واقع این زیارت از جانب خود خداوند متعال نازل شده و از احادیث قدسی است ؛ چنان که شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان از امام صادق (ع)نقل می کند که آن حضرت از پدر بزرگوارش و ایشان از اجداد طاهرینش و آنان از پیامبر اکرم و آن حضرت از جبرئیل و جبرئیل از خداوند متعال نقل می کنند:«حضرت احدیّت به ذات مقدس خود قسم خورده که هر کس امام حسین (ع) را با این زیارت ، از دور یا نزدیک زیارت کند، زیارت او را می پذیرم و خواهش و حاجت او را برآورده می کنم و فوز به بهشت و آزادی از جهنم را به او عطا می کنم و شفاعت او را در حق هر کس که بخواهد قبول می نمایم»

  تاکید عالمان دینی بر خواندن زیارت عاشورا

  مرجع بزرگ، آیت اللّه العظمی بهجت(ره) درباره زیارت عاشورا می‌گوید: «مضمون زیارت عاشورا گواه و روشن کننده عظمت آن است... در سندها آمده است که زیارت عاشورا از حدیث‌های قُدسی است. برای همین، با وجود فراوانی کارهای علمی موجود نزد علما و اساتیدمان، آنان همیشه مراقب خواندن زیارت عاشورا بودند. مرحوم آیت اللّه شیخ محمدحسین اصفهانی از خداوند متعالی می‌خواست کلمات پایانی عمرش، زیارت عاشورا باشد، و پس از آن به سوی باری تعالی بشتابد. خداوند نیز دعای وی را اجابت کرد و پس از اتمام خواندن زیارت عاشورا روحش به ملکوت اعلی شتافت و قرین رحمت گردید». محدث نوری، از استادان شیخ عباس قمی می گوید: در فضل و مقام زیارت عاشورا همین بس که از سنخ دیگر زیارت‌ها نیست که به ظاهر از انشا و املای معصومی باشد. هر چند از قلوب پاک ایشان چیزی جز آنچه از عالَم بالا به آنجا برسد، بیرون نمی‌آید، ولی این زیارت از سنخ احادیث قُدسیّه است که به همین ترتیب زیارت و لعن و سلام و دعا از خدای متعالی به جبرئیل امین و از او به خاتم النبیین صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم رسیده است و به حسب تجربه، مداومت به آن در چهل روز یا کمتر، در برآوردن حاجات و رسیدن به مقاصد و دفع دشمنان بی‌نظیر است

   آثار و برکات خواندن زیارت عاشورا

  درباره برکات مداومت بر خواندن زیارت عاشورا و توسل به شهدای کربلا روایات و داستان های بسیار نقل شده است.

  یکی از بزرگان می‌گوید: آیت‌الله «حسین خادمی» و شیخ «عباس قمی» و شیخ «عبدالجواد مداحیان» را در خواب دیدم که در اتاقی از اتاق‌های بهشت نشسته بودند. از آیت‌الله خادمی احوال‌پرسی کردم و گفتم: با هم بودن شما یک آیت‌الله، یک محدث و یک روضه‌‌خوان امام حسین(ع) چه مناسبتی دارد؟، جواب داد: ما همگی بر زیارت عاشورا مداومت داشتیم و در تعداد خواندن زیارت عاشورا مثل هم بودیم.

  فرزند آیت اللّه علامه امینی آقای دکتر محمد هادی امینی می نویسد: پس از گذشت چهار سال از فوت مرحوم آیت اللّه العظمی علامه امینی نجفی پدر بزرگوارم مؤ لف کتاب الغدیر یعنی سال 1394 هجری قمری شب جمعه ای قبل از اذان فجر وی را در خواب دیدم او را شاد و خرسند یافتم جلو رفته و پس از سلام و دست بوسی عرض کردم : پدر جان ! در آنجا چه عملی باعث سعادت و نجات شما گردید؟ گفتند: چه می گویی ؟ مجدّداً عرض کردم : آقا جان ! در آنجا که اقامت دارید کدام عمل موجب نجات شما شد کتاب الغدیر یا سایر تأ لیفات یا تأ سیس و بنیاد کتابخانه امیرالمؤ منین علیه السلام ؟
  پاسخ دادند: نمی دانم چه می گویی قدری واضح تر و روشن تر بگو. گفتم : آقا جان ! شما اکنون از میان ما رخت بر بسته اید و به جهان دیگر منتقل شده اید در آنجا که هستید کدامین عمل باعث نجات شما گردید از میان صدها خدمات و کارهای بزرگ علمی و دینی و مذهبی ؟
  مرحوم علامه امینی درنگ و تأ ملی نمودند سپس فرمودند: فقط زیارت ابا عبداللّه الحسین علیه السلام .
  عرض کردم شما می دانید اکنون روابط بین ایران و عراق تیره و تار است و راه کربلا بسته ، چه کنم ؟
  فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین علیه السلام بر پا می شود شرکت کن ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را به تو می دهند. سپس فرمودند: پسر جان ! در گذشته بارها تو را یاد آور ساختم و اکنون به تو توصیه می کنم که زیارت عاشورا را هیچ وقت و به هیچ عنوان ترک و فراموش مکن مرتباً زیارت عاشورا را بخوان و بر خودت وظیفه بدان ؛ این زیارت دارای آثار و برکات و فواید بسیاری است که موجب نجات و سعادت در دنیا و آخرت تو می باشد و امید دعا دارم فرزندم .
  فرزند مرحوم آیت اللّه امینی می نویسد: علامه امینی با کثرت مشاغل و تأ لیف و مطالعه و تنظیم و رسیدگی به ساختمان کتابخانه امیرالمؤ منین علیه السلام در نجف اشرف مواظبت کامل به خواندن زیارات عاشورا داشته و سفارش به زیارت عاشورا می نمودند و بدین جهت من خودم نیز حدود 30 سال است مداوم به زیارت عاشورا می باشم.

  عالم جلیل و زاهد مسلم آقای شیخ عبدالجواد حائری مازندرانی فرموده اند : روزی کسی آمد خدمت خلد مکان شیخ زین العابدین مازندرانی (ره ) و از تنگی معاش خود شکایت کرد؛ شیخ به او فرمود: برو حرم حضرت اباعبداللّه علیه السلام زیارت عاشورا بخوان رزق و روزی به تو خواهد رسید اگر نرسید بیا نزد من ، من خواهم داد رفت . بعد از زمانی ملاقات شد گفت : در حرم مشغول خواندن زیارت عاشورا بودم که کسی آمد وجهی به من داد و در توسعه قرار گرفتم. آیت اللّه شبیری زنجانی، از مراجع تقلید می‌گوید: «یکی از چشم‌های فرزند آقای حاج سید محمد بجنوردی بر اثر عارضه‌ای نابینا شده بود و به نظر پزشکان ـ حتی پزشکان خارج از کشور ـ به علت رشد آن عارضه، چشم دیگرش نیز نابینا می‌شد. ولی آن شخص شفا یافت. یکی از بستگان وی، سیدالشهداء را در عالم رؤیا دید که به وی فرمود: «ما به جهت اینکه او به زیارت عاشورا مداومت داشت، سلامتی چشم دیگرش را از خدا گرفتیم».شیخ «عبدالهادی حائری مازندرانی» از پدر خود ملاابوالحسن نقل می‌کند: من «میرزا علی‌نقی طباطبائی» را بعد از رحلتش در خواب دیدم و به او گفتم: آرزویی هم در آن‌جا داری؟ گفت: هیچ آرزویی ندارم جز این که چرا در دنیا هر روز زیارت عاشورای امام حسین(ع) را نخواندم. رسم سید این بود که دهه محرم زیارت عاشورا می‌خواند نه در تمام سال، از این‌رو افسوس می‌خورد که چرا تمام سال نمی خواندم.  شیخ «محمدحسین انصاری» برادرزاده و داماد خاتم‌‌الفقها شیخ «مرتضی انصاری» دارای فرزندان بسیاری بود. سومین فرزند ایشان شیخ مرتضی معروف به آقا‌شیخ بزرگ بود که در سن 33 سالگی در دزفول به سبب مار‌گزیدگی از دنیا رحلت کرد. ایشان به خواندن زیارت عاشورا در هر صبح و عصر مقید بود. بعد از وفاتش او را در خواب دیدند از او پرسیدند: چه عملی بیشتر در آن‌جا نافع است؟ ایشان در جواب گفت: عاشورا، عاشورا، عاشورا ... .*

  منابع

  - تذکره الزائرین، طباطبایی الساروی.

  - طوبای کربلا، سفینه النجاه مباحثی در خصوص حضرت اباعبدالله الحسین(ع)( در بیانات عارف واصل مرحوم «میرزامحمد‌اسماعیل دولابی)، 

  - کلیات مفاتیح الجنان

  - کیمیای محبت، محمد مهدی ری شهری

  - مصباح المتجهد و سلاح المتعبد، شیخ طوسی

  - منشور نینوا، مجید حیدری فر

  منبع مطلب : qudsonline.ir

  مدیر محترم سایت qudsonline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دعایی که ضامن اجابتش امام صادق علیه السلام است و ردخور ندارد

  از شیخ بهایی نقل است که هر کس این دعا را بخواند در حالیکه دلش صاف باشد واعتقاداتش نیز صحیح باشد چانچه به هدف شرعی خویش نرسددر روز قیامت بر علیه من شکایت کند .این دعا علاوه بر اوردن حاجات برای شفای بیماران نیز تجویز می شود وچنانچه بیمار خوب نشد حتما اجلش رسیده است وکاری نمی توان کرد .خواندن این دعا در مسجد بهتر است .وان دعا این است:هفتاد مرتبه بگوید:لااِلهَ اِلَّا اللهُ بعِزَّتِکَ وَقُدرَتِک .لااِلهَ اِلَّا اللهُ بحَقِّ حَقِّکَ وَحُرمَتِکَ .لااِلهَ اِلَّا اللهُ فَرِّج برَحمَتِک.

  --

  وستان خوبم من دو تا نماز بینهایت عالی بلدم که واقعا هر دو بی نهایت بی نهایت عالی اند 

  در مورد اولیش امام صادق خودش ضمانت داده که صد در صد حاجت روا می شوید 


  نماز حاجت و آن به کیفیاتی وارد شده: یکی از آنها که گفته‏اند [و] مکرر به تجربه رسیده آن است که از حضرت صادق علیه السلام روایت شده که فرمود: وقتی که امری به تو نازل شود متوسل شو به حضرت رسول خدا صلی اللَّه علیه و آله و سلم و دو رکعت نماز به جا آور و هدیه کن بر آن بزرگوار. راوی گوید: عرض کردم چه کنم؟ فرمود: غسل می‏کنی و دو رکعت نماز به جا می‏آوری، ابتدا می‏کنی به آن چه در نماز فریضه ابتدا می‏کنی و مثل تشهّد فریضه به جا می‏آوری و بعد از آن که سلام می‏گویی بگو: 

  اللَّهُمَّ أَنْتَ السَّلامُ وَ مِنْکَ السَّلامُ وَ إِلَیْکَ یَرْجِعُ وَ یَعُودُ السَّلامُ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ بَلِّغْ رُوْحَ مُحَمَّدٍ مِنِّی السَّلامَ وَ بَلِّغْ أَرْواحَ الأَئِمَةِ الصَّالِحینَ سَلامِی وَ ارْدُدْ عَلَیَّ مِنْهُمْ السَّلامَ وَ السَّلامُ عَلَیْهِمْ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکاتُهُ اللَّهُمَّ إِنَّ هاتَیْنِ الرَّکْعَتَیْنِ هَدیَّةٌ مِنِّی إِلی‏ رَسُولِ اللَّهِ فَأَثْبتْنِی عَلَیْهِما ما أَمَّلْتُ وَ رَجَوْتُ فِیکَ وَ فِی رَسُولِکَ یا وَلِیَّ الْمُؤْمِنینَ 

  بعد از آن برو به سجده و چهل مرتبه بگو: یا حَیُّ یا قَیُّومُ یا حَیَّاً لا یَمُوتُ یا حَیُّ لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ یا ذَا الْجَلالِ وَ الإِکْرامِ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمینَ 

  بعد از آن طرف راستِ رو را به زمین گذار و چهل مرتبه همین دعا را بگو بعد از آن طرفِ چپ صورت را به زمین گذار و همان دعا را چهل مرتبه بگو بعد از آن، بلند کن سر خود را و دستها را بلند کن و چهل مرتبه بگو بعد از آن، دست خود را به گردن بینداز و انگشت سبابه‏ی خود را بگیر و آن را چهل مرتبه بگو بعد از آن، ریش خود را به دست چپ بگیر و گریه کن یا خود را به گریه بدار و بگو: 

  یا مُحَمَّدُ یا رَسُولَ اللَّهِ أَشْکُو إِلَی‏ اللَّهِ وَ إِلَیْکَ حاجَتی‏ وَ إِلی‏ أَهْلِ بَیْتِکَ الرَّاشدینَ حاجَتی‏ وَ بکُمْ أَتَوَجَّهُ إِلَی اللَّهِ فِی حاجَتی‏ 

  بعد از آن برو به سجده و آن قدر یا اللَّهُ یا اللَّهُ بگو تا نفس تو تمام شود و بگو صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بی کَذا وَ کَذا وبجای کذا وکذا حاجت خود را ذکر کن حضرت صادق علیه السلام فرمود: من ضامنم بر خدای عز و جل آن که از جای خود حرکت نکند تا حاجت او روا شود

  --

  ین نماز هم مال 5شنبه است . حدود نیم ساعت طول می کشه . فقط باید مواظب شماره سوره های اخلاص باشید 
  یک خوبیش اینه که می تونید هر چند خواسته داشتید بخواهید و همه رو در بخش ذکر حاجت بگین . عادت بدین خوتونو که هر 5شنبه بخونید . بهتون قول می دهم که خیلی کمکتون میکنه 

  البته هر چیزی به اذن خدا صورت می گیره . حتما باید نمازهای یومیه مون رو هم به وقت بخونیم . مخصوصا نماز صبح که می گن روزی رو در اون وقت تقسیم می کنند 


  از پیامبر گرامی اسلام(ص) روایت است که هر کس این نماز را در روز پنجشنبه بخواند و در آخر نماز در حالی که به سجده رفته است حاجت خود را از خداوند بخواهد، حاجتش حتی اگر جابجا شدن کوهها یا نزول باران هم باشد برآورده خواهد شد. 

  در مقام و حکمت این نماز هر چقدر بگوییم کم گفته‌ایم و برای درک بهتر مقام این نماز در نزد خدواند متعال، به این روایت از پیامبر اکرم(ص) اکتفا می‌کنیم که فرموده‌اند: هر کس این نماز را بخواند و چیزی از خدا نخواهد، رواست که خداوند بر او غضب کند. 

  و اما نکاتی که باید در خواندن این نماز جهت دستیابی به اجر واقعی به آن توجه کرد: 

  1- این نماز را با حضور قلب واقعی بخوانید. 

  2- نحوه‌ی خواندن این نماز را در طول هفته تمرین کنید تا بتوانید بدون هیچگونه اشکالی آن را بخوانید. 

  3- برنامه روز پنجشنبه خود را طوری تنظیم کنید که استراحت کافی داشته باشید و به هنگام خواندن این نماز هیچگونه احساس خستگی و کسالت در شما نباشد تا بتوانید نماز را کامل و بدون هیچ اشتباهی بخوانید. 

  4- در تعداد سوره‌ها دقت کنید و از خواندن بیشتر یا کمتر سوره ها جهت احتیاط خودداری کنید. 

  نحوه خواندن نماز: 

  این نماز، از دو نماز 2 رکعتی، و اعمال بعد از نماز تشکیل شده است. 

  نیت نماز: نماز حاجت روز پنجشنبه قربةً الی الله. 

  بهتر است بین دو نماز و همچنین بین نماز دوم و اعمال بعد از نماز فاصله نیفتد و از سخن و عمل اضافی خودداری کنید. 

  نماز اول: 

  در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 11 مرتبه سوره‌ی توحید(قل هو الله احد) و سپس همانند نمازهای معمولی به رکوع و سجود بروید. 

  در رکعت دوم یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و 21 مرتبه سوره‌ی توحید و بعد از آن قنوت نمازهای معمولی را بخوانید و سپس به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بگویید و نماز اول را تمام کنید. 

  نماز دوم: 

  در رکعت اول بعد از نیت، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “31 مرتبه سوره‌ی توحید“ و سپس همانند نماز قبل به رکوع و سجود بروید. 

  در رکعت دوم، یکبار سوره‌ی حمد را بخوانید و “41 مرتبه سوره‌ی توحید“ را تلاوت کنید و سپس قنوت بخوانید و بعد از آن به رکوع و سجود بروید و بعد از سجده دوم، تشهد و سلام بخوانید و نماز را تمام کنید. 

  بعد از دو نماز: 

  بعد از سلام نماز دوم، اعمال زیر را به جا آورید: 

  در حالت نشسته“ 51 مرتبه”سوره توحید را تلاوت کنید و بعد از آن “ 51 صلوات” بفرستید و سپس به سجده رفته و در حالت سجده صد مرتبه“یا الله ”بگویید و بعد از آن در همان حالت سجده، حاجت خود را خداوند متعال بخواهید. 

  سه چیز از خدا بخواهید: 

  شما در سجده آخر هر چه دوست دارید می‌توانید از خدا بخواهید اما بهتر آنست که حاجات خود را به ترتیب زیر از خداوند طلب کنید و اطمینان قلبی داشته باشید که حاجات شما برآورده خواهد شد: 

  اول: تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) از از خداوند طلب کنید(چرا که این نماز در بعدازظهر پنجشنبه خوانده می‌شود). 

  دوم: در حق دیگران و هر آنکه محتاج دعای شماست دعایی کنید(چرا که دعای افراد در حق یکدیگر زودتر مستجاب می‌شود). 

  سوم: هرآنچه برای خود می‌خواهید از خداوند طلب کنید ضمن اینکه یادتان باشد بهترین دعا؛ عاقبت به خیر شدن است. 

  تذکر دوستانه: 

  یادمان باشد که این نماز، نمازی مستحبی است و همانطور که می‌دانید لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی مستحبّات، بجا آوردن واجبات است. همچنین لازمه‌ی دستیابی به اجر واقعی این نماز، خواندن نمازهای پنجگانه واجب است و باید حتماً بر خواندن نمازهای واجب خود پایبند باشیم. 

  همچنین شرط استجابت دعا؛ تلاش خود انسان است تا إن‌شاءالله همه‌ی دعاها و حاجات ما مستجاب شود و حتی اگر حاجتی از ما مستجاب نشد، مطمئن باشیم که حکمتی در آن است که مصلحت ما را در پی دارد. 

  --

  من از این نماز خیلی حاجت گرفتم , خواستم برای شما هم اینجا بیارم.امیدوارم همگی به حاجت دل برسید. 

  دعا به جهت برامدن حاجتهای ضروری 
  حضرت صادق (ع)فرمود : هرکه را بوده باشد به خدای مهربان حاجتی ضروری وبخواهد که براورده شود بربالای بام برایددورکعت نماز بجا اوردوصد مرتبه بگوید: 

  یا جَبرَییلُ یا مُحمَداَنتُما کافِیایَ فَاکفِیانی وَ اَنتُها حافِظایَ فَاحفِظانی وَ اَنتُما کالِثایَ فَاکلِثانی. 

  برخدا واجب و حق است که کفایت کند مهم او را.

  --

  بچها من از این صلوات هم خیلی حاجت گرفتم ............پنج هزار صلوات برای سلامتی امام زمان.............پنج هزار صلوات شهید جواد اکبری

  شهید جواد اکبری تو بهش زهرا قطعه شهیدان هست درست نمیدونم کدوم ولی میگن از قبرش بوی گلاب میاد ما زمانی که ایران بودیم یک بار رفتیم سر خاکش البته چندتایی هستن تو بهشت زهرا اینطوری ولی این یکی من هر موقع براش صلوات نذر کردم حاجتم رو گرفتم

  گفتن 1001 بار ذکر (( رب انی مسنی الضر و انت ارحم الراحمین)) برای حل مشکلات از حضرت زهرا(س) نقل شده و بسیار مجرب است.--

  از حضرت امام حسین علیه السلام مرویستکه جناب پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمودند که از برای 

  حوائج تا هفت روز ? هر روز این اذکار را هریک هزار مرتبه به این ترتیب بخواند که روا میشود انشاء الله.   شنبه: یا حَیُّ یا قَیومُ. 

  یکشنبه: اِیاکَ نَعبُدُ وَ ایاکَ نَستَعینُ. 

  دوشنبه: سُبحانَ اللهِ وَ الحَمدُ لِلّهِ. 

  سه شنبه : یا اللهُ یا رَحمانُ. 

  چهارشنبه : حَسبی اللهُ وَ نِعم الوَکیلُ. 

  پنج شنبه : یا غَفورُ یا رَحیمُ. 

  جمعه : یا ذالجَلالِ وَ الاِکرامِ.

  --

  من از دعای ابن مقاتل که در مفاتیح هست واقعا نتیجه گرفتم و بحران های خیلی حیاتی رو برام حل کرده... 

  باید در یک مرتبه 100 بار خونده بشه خیلی راحته و بعد از 5،6 بار خوندن حفظ میشید...

  --

  یکی از ختمهای مجرب که من خودم ازش معجزه دیدم و در مشکلی که برام پیش اومده بود و نمیتونستم با هیچ کس درباره اون حتی صحبت کنم چه برسه به این که کسی بتونه کمکم کنه از این ختم استفاده کردم و خدا را هزار مرتبه شکر مشکلم ظرف مدت کوتاهی حل شد: 
  به جهت حاجات بسیار دشوار در ثلث آخر شب دو رکعت نماز بخوانید و بعد از نماز هفتاد مرتبه بگوید: یا ابصر الناظرین و اسرع الحاسبین یا اسمع السامعین یا اکرم الاکرمین یا احکم الحاکمین و بعد دست بلند کند و حاجت خود را بخواهد. 

  هنگام خوندن این دعا به مفاهیم و معانی اون توجه کنید و حواستون باشه دارید با چه کسی صحبت می کنید. 
  التماس دعا

  --

  صلوات بر حضرت زهرا (ع) 
  از کتاب فاطمه الزهرا به نقل از آیت ا... العظمی ملا علی معصومی و کتاب کرامات فاطمیه نقل از شیخ علی میر خلف 530 مرتبه برای کلیه حوائج مجرب است: 

  اللّهمّ صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و السّرّ المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

  --

  تو یکی از نوشته های حضرت علی دعایی اومده که ایشون فرمودند اگر به صخره بگی می شکافه . اگر کسی مرگش فرا رسیده باشه چند روز عقب می افته . در صورت کمی گناهان کبیره خیلی زود به خواسته تون میرسید 

  100 آیه از هرجای قرآن خواستید بخونید سپس دست ها رو به حالت دعا بالا بگیرید و 7 بار بگویید یا الله 
  سپس حاجتتون رو بگویید . سپس 40 صلوات بفرستید 

  این دعا خیلی توصیه شده . می تونید در کنار دعاهای دیگر برای یک خواسته بخونید و خیلی به اجابت کمک می کنه 

  --چند عمل باعث استجابت دعا است 
  اول - گفتن بسم اللّه الرحمن الرحیم در اول دعا 
  دوم - مدح خداوند عالم 
  سوم - صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد 
  چهارم - نا امید شدن از مردم 
  پنجم - حضور قلب و امیدوار شدن به استجاب دعا 
  ششم - اصرار کردن در دعا 
  هفتم - انگشتر عقیق در دست داشتن 
  هشتم - انگشتر فیروزه در دست کردن 
  نهم - دعا کردن چهل مومن قبل از دعا 
  دهم - خواندن صد آیه از قرآن و پس از آن هفت مرتبه گفتن(یا اللّه ) 
  یازدهم - ختم کردن دعا به (ماشاء اللّه لا حول و لا قوه الا باللّه )

  --

  برکات صلوات   یکی از ختم های مجرب برای گرفتن هر حاجتی ، مادی یا معنوی، فرستادن صلوات و هدیه این صلوات به محضر نورانی معصومین علیهم السلام است چنان چه رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند : هر که روزی بر من صلوات فرستد حق تعالی درِ عافیت را بر وی گشاید و حاجت معنوی و مادی ، دنیایی و اخروی او به حرمت صلوات بر محمد و آل محمد علیه و علیهم صلوات الله بر آورده می‌شود .( جامع الاخبار ، ص 67 و مستدرک الوسایل ج5 ،ص100 . ) 

  و بهتر آن است که این ختوم به عدد نام این بزرگواران انتخاب شود . در زیر راهنمای شمارنده اعداد نامهای چهارده معصوم علیهم السلام طبق حروف ابجد جهت ختم گرفتن ذکر می‌شود .(به عنوان مثال به یمن و برکت نام مبارک امیر المؤمنین علیه السلام و به عدد نام ایشان صد و ده صلوات فرستاده شود و...)   1- نام مبارک پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم = 92 

  2- نام مبارک امیرالمومنین علیه السلام = 110 

  3- نام مبارک حضرت فاطمه زهراء علیها السلام = 135 

  4- نام مبارک امام حسن علیه السلام = 118 

  5- نام مبارک امام حسین علیه السلام = 128 

  6- نام مبارک امام سجاد علیه السلام = 110 

  7- نام مبارک امام محمد باقر علیه السلام = 92 

  8- نام مبارک امام صادق علیه السلام = 353 

  9- نام مبارک امام کاظم علیه السلام = 116 

  10- نام مبارک امام رضا علیه السلام = 110 

  11- نام مبارک امام جواد علیه السلام = 92 

  12 - نام مبارک امام هادی علیه السلام = 110 

  13 - نام مبارک امام حسن عسکری علیه السلام = 118 

  14- نام مبارک امام عصر علیه السلام = 59 

  --

  از برای توسعه رزق در امر معاش و غنی و توانگری در سحرگاه یعنی در نزدیکی صبح 
  دو رکعت نماز بجای آورد 
  در رکعت اول بعد از حمد 17 مرتبه سوره کافرون 
  و در رکعت دوم بعد از حمد 17 مرتبه سوره توحید 
  و در رکوع هر یک از این دو رکعت 17 مرتبه ذکر سبحان ربی العظیم و بحمده 
  و در هر یک از سجدتین دو رکعت 17 مرتبه سبحان ربی الاعلی و بحمده بگوید 
  و بعد از فراغ از نماز 17 مرتبه آیت الکرسی بخواند که مجرب است 
  و گفته اند این عمل از گنج های مخفی پروردگار است که بدست نااهل نباید داد 
  و خواندن سوره طه نزد طلوع فجر کمترین اثر او این است که روزی تازه به خواننده میرسد و نرمی دلها برای او حاصل می شود

  --

  دعای ثروت 
  حضرت امام صادق علیه السلام فرمودن: 
  برای یافتن مالی عظیم هر پنج شنبه 40مرتبه سوره نصر خوانده شود تا مالی بیابی که در خاطرت نگنجد

  --

  شیخ بهایی فرموده هر کس به مدت 10 روز ،هر روز صد مرتبه این دعا را بخواند به حاجت خود می رسد: 
  بسم الله الرحمن الرحیم:یا مُفَتِّحَ الاَبواب،یا مُقَلِّبَ القُلوب وَالاَبصار،یا دَلیلَ 
  المُتَحَیِّرین،یا غِیاثَ 
  المُستَغیثین،تَوَکَّلتُ عَلَیک،یا رَبّ اِقضِ حاجَتی وَلاحَولَ وَلاقُوَّةَ اِلّآ باللهِ العَلِیِّ 
  العَظیم،وَصَلَّی اللهُ عَلی 
  مُحَمَّدٍ وَآلِهِ اَجمَعین

  --

  گفتن اَلکَبیرُ به عدد ابجد کبیر یعنی (232) مرتبه موجب اجابت دعا ست وبه غایت موثر است. 

  --

  حجت الاسلام فاطمی نیا نقل می کنند: حضرت آیه الله العظمی اراکی که عالم بسیار باطن دار و بزرگواری بودند و من خیلی خدمتشان رسیده بودم، فرمودند: هرگز نشد که من مشکلی داشته باشم و یک سوره قرآن برای میرزای قمی بخوانم و مشکل من حل نشود!

  --

  ذکرهای مربوط به پول و ثروت رو بخون . تا 40 روز سعی کن هر روز یک بار سوره های ذاریات - طلاق-مزمل و حشر رو بخونی . سوره ق هم برای ثروته و ختمش هم در روز 3 باره . 40 روز سوره حشر رو هم روزی یکبار به نیت مال خوندن موثره . خیلی از سوره های قرآن برای ثروت اند . ادعیه برای پول فراوون اند . اما این سوره ها واقعا موثرند.

  1) هر کس روزی 110 مرتبه سوره ی والعادیات را بخواند روزی فراوان و حلال نصیبش می شود . و اگر کسی این سوره را بنویسد و همراه داشته باشد در امان الهی باشد و اسباب رزق برای او فراهم می شود. 
  2) اگر کسی به هر دری زد و کارش درست نشد 30000 مرتبه بگوید استغفرالله ربی و اتوب الیه. که ان شا الله به زودی کار بسته ی او گشوده میشود. 
  3) 6 روز روزی 330 مرتبه : یا الله لطیف بعباده یرزق من یشا ء و هو القوی العزیز 
  4) سوره ی حشر 41 روز روزی یک بار 
  5) جهت خلاصی از سختی ها : 3 روز ، روزی 544 بار ( یا رئوف یا رحیم) 
  6) خواندن سوره ی قدر و مداومت به آن در حل مشکلات مالی موثر است. 
  7) برای وسعت رزق بعد از نماز صبح 10 مرتبه ( سبحان الله العظیم و بحمده استغفرالله و اتوب الیه و اسئله من فضله) 
  8) از امام صادق (ع) روایت است که هر که این دعا را دو ماه متوالی روزی 100 بار بخواند خداوند گنجی از مال یا گنجی از علم به او عطا کند:( استغفرالله الذی لااله الا هوالحی القیوم بدیع السموات و الارضض من جمیع ظلمی و اسرافی علی نفسی و اتوب الیه) 
  9) جهت گشادگی کارهای بسته مداومت بر آیه 186 سوره بقره بسیار موثر است.. 
  10) بعد از نماز صبح پیش از سخن گفتن با کسی آیه 10 سوره کهف را:( فسیکفیکهم الله و هو السمیع العلیم) 7 مرتبه بخوانید. 
  11 ) جهت توسعه ی رزق با وضو و روبه قبله 3 بار سوره ی طلاق را بدون اینکه در وسطش با کسی صحبت کنید بخوانید.بسیار موثر است. 
  12) از امام صادق روایت است که هر کس بعد از نماز عشاء بر سوره ی واقعه مداومت کن هرگز محتاج نمی شود. 
  13) هر روز دعای هفتم صحیفه سجادیه را بخوانید. 
  14) برای گشایش روزی 1000 مرتبه در نیمه شب بگویید :سبحان الملک الحی القیوم الذی لا یموت 
  15) مداومت بر سوره ق باعث ازدیاد ثروت می شود. 

  --

  منبع مطلب : www.mohades17.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.mohades17.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  انشالله 2 ماه قبل
  0

  انشاالله

  سینا 5 ماه قبل
  0

  رسیدن به عشق

  1
  سینا 5 ماه قبل

  هیچی

  Razy 5 ماه قبل
  2

  انشالله به حق فاطمه زهرا ( ص) دعای همه مردم مستجاب بشه 😊🙏🏻

  برای ارسال نظر کلیک کنید