توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دوران تحصیل خود را با دوران تحصیل دهخدا مقایسه کنید

  1 بازدید

  دوران تحصیل خود را با دوران تحصیل دهخدا مقایسه کنید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  دوران تحصیل خود را با دوران تحصیل دهخدا مقایسه و تفاوت ها و شباهت های آنها را بیان کنید صفحه 71 فارسی ششم

  جواب درک مطلب صفحه ۷۱ کتاب ادبیات فارسی پایه ششم دوران تحصیل خود را با دوران تحصیل دهخدا مقایسه و تفاوت ها و شباهت های آنها را بیان کنید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : در آن دوران فراگیری علم بسیار سخت و تعداد معلم ها بسیار محدود و دسترسی به جزوات و کتاب ها بسیار سخت بود اما شباهتی که آن دوران با این دوران دارد استفاده از دانش معلمان می باشد.

  الینا کاظمی : شباهت. علاقه مندی به تحصیل و یادگیری علوممختلفتفاوت. دهخدا در هجره های قدیمی تحصیلمی کرد ومن در مدرسه درس میخوانم دهخدا زبان فرانسوی را هم زمان با تحصیل بود گرفت و من سعی میکنم زبان عربی و انگلیسی.

  ناشناس : دهخدا بسیار زرنگ است باهوش دانشمند بود و سختی زیادی تحمل کرد ولی ما غرق امکانات هستیم والان بسیار کتاب معلم خصوصی است که خیلی راحت تر میشود درس خواند.

  نویسنده : در آن زمان درس خواندن بسیار مشکل بود ولی آنھا با این امکانات کم درس می خواندند ولی الان بچہ ھا در امکانات غرق ھستند.

  نویسنده : به نظر من درس خواندن ان موقع خیلی سخت و کار دشواری بود
  ولی درس خواندن الا خیلی بهتر و جذاب تر.

  فاطمه خادم : تفاوت ها:در زمان های قدیم مدرسه هارا در مکان های دور می ساختند اما الان حتی می توان پیاده هم به مدرسه رفت.آن موقع دانش آموزان مسافت های طولانی را با پای پیاده می پیمودند اما الان سرویس مدرسه وجود دارد.در آن زمان پدر و مادرها سواد چندانی نداشتند اما الان مشاور خصوصی یا کتاب کارها وجود دارند.شباهت ها:در آن زمان کلاس اولی ها،دومی ها،سومی ها و….همان درس هارا می خواندند.در آن زمان آزمون ها و امتحانات بر پابودند و الان هم هستند.

  نویسنده : در دوره دهخدا و دوره ما برای آموزش تعالیم به مدرسه می رویم و همه علاقه مند به یادگیری علوم مختلف به مدرسه می رویم.

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پاسخ درک مطلب درس رنج هایی کشیده ام که مپرس

  2- ارزش و عظمت لغت نامه ی دهخدا را با چه کتابی برابر دانسته اند؟ چرا؟
  شاهنامه ی فردوسی - زیرا عظمت اثر او و سالهایی که برای گردآوری آن صرف کرده آن را مانند شاهنامه با ارزش نموده است.


  ۳-چرا دهخدا آخرین دقایق عمر خود را با غزل حافظ به پایان برد؟
  او تمام عمر خود را در راه حفظ و بزرگداشت زبان و ادب پارسی صرف کرده بود بنابر این در آخرین دقایق عمر نیز بخشی از زبان پارسی را که مناسب حال او در آن لحظه ها باشد در خواست کرد.


  4- چهار اتفاق مهم دوران زندگی دهخدا را به ترتیب بیان کنید.

  1-فرا گرفتن علوم در 4 سالگی 2- یاد گرفتن زبان فرانسه 3- نوشتن لغت نامه و پژوهش های زیاد برای جمع آوری واژگان و اصطلاحات و ... 5- بیماری و مرگ

  5- دوران تحصیل خود را با دهخدا را مقایسه کنید و تفاوت ها و شباهت های آن را بیان کنید.

  شباهت ها: در هر دو دوران دانش آموز باید درس بخواند و مشق بنویسد تفاوت ها: در دوران هخدا بدون امکانات درس می خواندیم اما الان از وسایلی مانند تخته هوشمند و اینترنت و ... در آموزش استفاده می کنیم.

  منبع مطلب : sheshfa.persianblog.ir

  مدیر محترم سایت sheshfa.persianblog.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  سلام چون ان زمان همه پیربودند

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید