توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رشته علوم و معارف اسلامی چه شغل هایی دارد

  1 بازدید

  رشته علوم و معارف اسلامی چه شغل هایی دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  آینده شغلی و بازار کار رشته مدرسی معارف اسلامی

  آینده شغلی و بازار کار رشته مدرسی معارف اسلامی

  معارف از لغت معرفت به معنای شناخت گرفته شده و منظور شناختی است که اولین قدم برای آشنایی با حقیقت و حرکت در مسیر قرب‌الهی می باشد.

  هدف از رشته الهیات و معارف اسلامی قدم گذاشتن در مسیری است که به یاری مطالعه، تحقیق،‌ پژوهش و تلاش و در سایه توکل می‌توان به شناخت خود و خداوند دست یافت.

  گرایش‌های مجموعه مدرسی معارف اسلامی عبارتند از : 

  ۱- مبانی نظری اسلامی

  ۲- اخلاق اسلامی

  ۳- تاریخ و تمدن اسلامی

  ۴- انقلاب اسلامی

  ۵- آشنایی با منابع اسلامی

  (برای دریافت سرفصل های آزمون دکتری رشته مدرسی معارف اسلامی کلیک کنید)

  فارغ التحصیلان این رشته در صورت تسلط کامل به مفاهیم و تبحر کافی می‌توانند در زمینه های زیر فعالیت کنند:

  – در سمت استاد جهت تدریس در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی

  – مدرس جهت تدریس در دبیرستانها

  – به عنوان محقق و پژوهشگر در زمینه مسائل فرهنگ و معارف اسلامی

  – کارشناس مورد نیاز در دستگاههای قضایی و قوه قضائیه نظیر کارشناس فقهی و حقوقی، مشاور حقوقی و…

  و همچنین در سازمانهای فرهنگی مثل صدا و سیما ، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی و …

  – تبلیغ معارف اسلامی در سطح عمومی

  – گسترش و نشر فرهنگ و معارف اسلامی در کشورهای مختلف جهان به عنوان مثال: در قالب رایزنی¬های فرهنگی و وزارتخانه های ارشاد و خارجه

  www.phdphd.org

  معرفی رشته الهیات و معارف اسلامی

  معرفی رشته الهیات و معارف اسلامی

  معرفت به معنای شناخت است و شناخت اولین مرحله از آشنایی و قدم گذاشتن در مسیر قرب‌الهی است و معرفت بیشتر باعث آشنایی و قرب کاملتر میشود تا جایی که پیوسته قلب انسان وابسته به خدای متعال می‌شود و در همه حال متوجه او خواهد بود و می‌تواند راهنمای رحمت و نماینده مهربانی و بخشش الهی شود. هدف از رشته الهیات و معارف اسلامی قدم گذاشتن در این وادی است که به کمک مطالعه، تحقیق،‌ پژوهش و تلاش و توکل می‌توان به شناخت خود و خداوند برسد. این رشته‌ دارای‌ شش‌ گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث‌، فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌، فقه‌ شافعی‌، تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی‌، فلسفه‌ و حکمت‌ اسلامی‌ و ادیان‌ و عرفان‌ است‌.

  گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث

  در گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث‌ دانشجویان‌ 12 واحد تفسیر قرآن‌ کریم‌ می‌گذرانند که‌ در این‌ 12 واحد با شأن‌ نزول‌، مفهوم‌ آیات‌ و تفسیرهای‌ مهم‌ قرآن‌ کریم‌ آشنا می‌شوند. همچنین‌ دانشجویان‌ 12 واحد درسی‌ در زمینه‌ علوم‌ قرآنی‌ مطالعه‌ می‌کنند که‌ در این‌ 12 واحد با علوم‌ خاصی‌ که‌ هر پژوهشگر قرآن‌ باید با آنها آشنا باشد مثل‌ مبحث‌ مجمل‌ و مبین‌، منطوق‌ و مفهوم‌، آشنا می‌شوند که‌ لازمه‌ فهم‌ و درک‌ قرآن‌ و تفسیر و تبیین‌ آن‌ است.

  علاوه‌ بر مباحث‌ قرآنی‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ در بخش‌ حدیث‌، با علم‌الحدیث‌، درایـ¹‌الحدیث‌، فقه‌الحدیث‌، مجامع‌ حدیثی‌ شیعه‌ و اهل‌ تسنن‌ و اصطلاحات‌ حدیث‌ آشنا می‌شوند؛ یعنی‌ دانشجویان‌ به‌ طور اجمالی‌ تاریخ‌ تطور، تحول‌ و پیدایش‌ علم‌ حدیث‌ از دیدگاه‌ اهل‌ تشیع‌ و تسنن‌، معنا و مفهوم‌ اصطلاحات‌ علم‌ حدیث‌ و مفهوم‌ و محتوای‌ احادیث‌ را مطالعه‌ می‌کنند.

  درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل

  دروس‌ مشترک‌ در گرایش‌های‌ مختلف‌ الهیات‌ و معارف‌ اسلامی

  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث‌

  گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی

  گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌، وظایف‌ و حقوق‌ انسان‌ را از دیدگاه‌ تشریعات‌ الهی‌ بیان‌ می‌کند، حقوقی‌ که‌ از روی‌ حکمت‌ و بر روی‌ محور مصالح‌ خردمندانه‌ است‌ و در زمینه‌ رابطه‌ میان‌ انسان‌ و خدا، رابطه‌ انسان‌ها با یکدیگر یا وظایف‌ انسان‌ نسبت‌ به‌ خود و طبیعت‌ می‌باشد. از همین جا می‌توان متوجه تفاوت میان رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی و رشته حقوق در مفهوم عام آن شد. زیرا رشته حقوق، اصولی را بیان می‌کند که از نظر عقل و عرف بشری، رعایت آنها در زندگی برای ایجاد نظم و امنیت لازم است. اصولی که امکان دارد طبق تشخیص عقل، مصلحت موقت اما فوری داشته باشد. اما فقه بیانگر مصالحی است که در تکامل انسان تأثیر دارد. بنابراین از نظر حقوق اسلامی، اصول و قوانین نباید تنها عامل نظم و امنیت باشد، بلکه باید انسان را نیز به کمال برساند. از این بابت احکام فقهی ممکن است که اعتبار جاودانه داشته باشند.

  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی

  گرایش‌ فقه‌ شافعی

  بسیاری‌ از دروس‌ این گرایش با گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌ یکسان‌ است. در گرایش‌ فقه‌ شافعی‌ احکام‌ عملی‌ اسلام‌ مانند عبادت‌، معاملات‌، مناکحات‌، جزا، قضا و شهادت‌ و همچنین‌ اصول‌ از دیدگاه‌ مذهب‌ شافعی‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود. گفتنی‌ است‌ که‌ گرایش‌ فقه‌ شافعی‌ تنها از بین‌ داوطلبان‌ اهل‌ سنت‌، دانشجو می‌پذیرد.

  گرایش‌ تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی

  گرایش‌ تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی‌، دانشجویان‌ را با تاریخ‌ و جغرافیای‌ ممالک‌ اسلامی‌ آشنا می‌کند؛ یعنی‌ دانشجویان‌ با فرهنگ‌، عادات‌ و رسوم‌ مسلمان‌های‌ نقاط‌ مختلف‌ جهان‌ از جمله‌ مسلمان‌های‌ آسیای‌ جنوب‌ شرقی‌، شمال‌ آفریقا، اروپا و آمریکا آشنا می‌شوند. همچنین‌ با تاریخ‌ اسلام‌ از زمان‌ ظهور پیامبر اکرم‌ تا زمان‌ حال‌، تاریخ‌ تشکیلات‌ اسلامی‌ (آشنایی‌ با نظام‌ و تشکیلات‌ دولت‌های‌ مسلمان‌ اعم‌ از نظام‌ مالی‌، نظام‌ اداری‌، تشکیلات‌ سیاسی‌ و ...) تاریخ‌ علوم‌ (علوم‌ عقلی‌ و نقلی‌ که‌ از اسلام‌ زاده‌ شده‌ است‌) تاریخ‌ ناحیه‌ای‌، تاریخ‌ سال‌ شمار، مآخذ شناسی‌ تاریخی‌ (شناخت‌ منابع‌ و مآخذ تاریخی‌)، تاریخ‌ نگاری‌ (آشنایی‌ با شیوه‌های‌ تاریخ‌ نگاری‌ در اسلام‌ و انواع‌ تاریخ‌نگاری‌ اعم‌ از وقایع‌ نامه‌، معاجم‌ الرجال‌، طبقات‌، احوال‌ بلاد، احوال‌ امم‌ و ...) تاریخ‌ هنر معماری‌ اسلامی‌ و تاریخ‌ آموزش‌ و پرورش‌ اسلامی‌ آشنا می‌گردند.

  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی‌

  گرایش‌ فلسفه‌ و حکمت‌ اسلامی‌

  در تاریخ‌ علم‌ و اندیشه،‌ ما برای‌ رسیدن‌ به‌ حقیقت‌ و آگاهی‌ از راز هستی‌ و آفرینش‌ به‌ دو راه‌ اصلی‌ و اساسی‌ بر می‌خوریم‌، راه‌ عقل‌ و راه‌ عشق‌. در تاریخ‌ فلسفه‌ و عرفان‌ اسلامی‌ نیز این‌ دو راه‌ وجود دارد و برای‌ کشف‌ حقیقت‌، هر دو روش‌ کشف‌ و شهود و استدلال‌ و منطق‌ مورد توجه‌ بوده‌ است‌. در این‌ میان‌ طرفداران‌ اصالت‌ عقل‌ معتقدند که‌ می‌توان‌ با استدلال‌ و برهان‌ به‌ معرفت‌ و شناخت‌ رسید و از راز آفرینش‌ آگاهی‌ یافت‌. اعتقادی‌ که‌ در گرایش‌ فلسفه‌ و حکمت‌ اسلامی‌ نیز با آن‌ روبرو می‌شویم‌ و در واقع‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ به‌ مطالعه‌ و پژوهش‌ در این‌ زمینه‌ می‌پردازند و نظام‌ آموزشی‌ آنها برپایه‌ مطالعه‌ مکاتب‌ فلسفی‌ مثل‌ مشّاء، اشراق‌ یا ملاصدرا استوار است.

  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ فلسفه‌ و حکمت‌اسلامی

  گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌

  در گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌ دانشجویان‌ با تاریخ‌ ظهور و گسترش‌ ادیان‌ زنده‌ (ادیانی‌ که‌ هنوز پیروان‌ بسیاری‌ دارند) آشنا می‌شوند و سه‌ بخش‌ اساسی‌ احکام‌ و آداب‌، عقاید و اخلاق‌ را در هر دینی‌ مطالعه‌ می‌کنند. البته‌ در این‌ مطالعه‌ شخص‌ پژوهشگر در صدد اثبات‌ حقانیت‌ یا بطلان‌ دین‌ خاصی‌ نیست‌ بلکه‌ در صدد شناسایی‌ و درک‌ مواضع‌ مشترک‌ می‌باشد. ادیان‌ زنده‌ای‌ که‌ دانشجویان‌ مطالعه‌ می‌کنند، براساس‌ خاستگاه‌ آنها به‌ سه‌ گروه‌ زیر تقسیم‌ می‌شود:

  الف‌) ادیان‌ خاورمیانه‌ که‌ شامل‌ ادیان‌ سامی‌؛ یعنی‌ یهودیت‌، مسیحیت‌ و اسلام‌ می‌شود که‌ پیامبران‌ آنها نسلشان‌ به‌ حضرت‌ ابراهیم‌ می‌رسد و دین‌ زرتشت‌ که‌ خاستگاه‌ آن‌ ایران‌ است‌.

  ب‌) ادیان‌ خاور دور که‌ ادیان‌ کشورهای‌ چین‌ و ژاپن‌ است‌ و شامل‌ "کنفوسیوس‌"، "تائو" و "شین‌تو" می‌گردد.

  ج‌) ادیان‌ شبه‌ جزیره‌ هند که‌ عبارتند از: هندو، بودا و جین‌. همچنین‌ دانشجویان‌ این‌ گرایش‌ عرفان‌ را به‌ عنوان‌ یکی‌ از مباحث‌ مقایسه‌ای‌ در ادیان‌ مطالعه‌ می‌کنند و با ادبیات‌ عرفانی‌ اسلام‌ آشنا می‌شوند.

  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌

  توانایی‌های‌ لازم

  هر دانشجوی‌ رشته‌ الهیات‌ و معارف‌ اسلامی‌ باید به‌ زبان‌ و ادبیات‌ عرب‌ مسلط‌ بوده‌ و به‌ آن‌ علاقه‌مند باشد چرا که‌ برای‌ ورود به‌ وادی‌ قرآن‌ و حدیث‌ و مطالعه‌ تاریخ‌ و تمدن‌ کشورهای‌ مسلمان‌ و کتب‌ عرفانی‌ و فلسفی‌ اسلامی‌ یا تحقیق‌ و مطالعه‌ بر روی‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌ آشنایی‌ با عربی‌ یک‌ ضرورت‌ اجتناب‌ناپذیر است‌. همچنین‌ دانشجوی‌ این‌ رشته‌ لازم‌ است‌ که‌ با زبان‌ انگلیسی‌ آشنا باشد تا بتواند معارف‌ اسلامی‌ را بسط‌ و گسترش‌ دهد و در این‌ زمینه‌ تبلیغ‌ کند. این‌ آشنایی‌ برای‌ دانشجویان‌ گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌ ضروری‌تر است‌ چون‌ کتب‌ مذهبی‌ ادیان‌ دیگر به‌ زبان‌ عربی‌ نوشته‌ نشده‌ است‌ و برای‌ مطالعه‌ این‌ کتب‌ باید حداقل‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ به‌ عنوان‌ زبان‌ بین‌المللی‌ مسلط‌ بود. در ضمن‌ دانشجوی این رشته باید مسائل‌ و مباحث‌ یا وقایع‌ تاریخی‌ را به‌ خوبی‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ کند نه‌ اینکه‌ تنها به‌ حجم‌ محفوظات‌ خود بیفزاید.

  بازار کار، درآمد و حقوق

  فارغ‌التحصیل گرایش‌ علوم‌ قرآن‌ و حدیث‌ اصولا با مشکل‌ بازار کار مواجهند و در بهترین حالت می‌تواند در مراکز پژوهشی‌ مثل‌ دائرالمعارف‌ها و پژوهشگاه‌ علوم‌ انسانی‌ یا مراکز آموزشی‌ فعالیت‌ کند. فارغ‌التحصیل گرایش‌ فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌ موقعیت‌ کاری‌ بیشتری‌ دارد و می‌تواند به‌ عنوان‌ وکیل‌ دادگستری‌، مشاور حقوقی‌ و کارشناس‌ حقوقی‌ فعالیت‌ کند یا دفترخانه‌ اسناد رسمی‌ و دفتر ازدواج‌ و طلاق‌ دایر نماید. فارغ‌التحصیل‌ گرایش‌ تاریخ‌ و تمدن‌ اسلامی‌ می‌تواند در وزارت‌ امور خارجه‌ و وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ مشغول‌ به‌ کار شود.

  گرایش‌ ادیان‌ و عرفان‌ هم می تواند در وزارت‌ امور خارجه‌، وزارت‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌، سازمان‌ تبلیغات‌ اسلامی‌ و سازمان‌های‌ مشابه‌ فعالیت‌ کند اما متأسفانه‌ اکثر مسؤولان‌ با این‌ رشته‌ و توانمندی‌ فارغ‌التحصیلان‌ آن‌ آشنا نیستند و تصور می‌کنند که‌ نیازی‌ به‌ شناختن‌ ادیان‌ دیگر و گفتگو با آنها نیست‌ و اگر هم‌ در بعضی‌ از مراکز در این‌ زمینه‌ تلاش‌ می‌شود، این‌ گفتگوها عمیق‌ و بنیادی‌ نیست‌ و در نتیجه‌ اثر بخش‌ نمی‌باشد.

  بازار کار رشته الهیات و معارف اسلامی

  بازار کار رشته الهیات و معارف اسلامی

  بررسی بازار کار و معرفی رشته الهیات و معارف اسلامی

  برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته الهیات و معارف اسلامی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

  رشته ی الهیات و معارف اسلامی یکی از رشته های علوم انسانی است که در دانشگاه های کشور ما به دانشجویان علاقه مند به مباحث دینی و معرفتی آموزش داده می شود ، رشته ی الهیات و معارف اسلامی بیشتر از تمامی علوم به زبان و ادبیات عربی وابسته است و دانشجویان این رشته می بایست تسلط کاملی بر این زبان داشته باشند. رشته ی الهیات یعنی پرداختن به معرفتی عظیم و آشنایی با مبانی و قواعد دین مبین اسلام . چنانچه شما احساس می کنید که به این رشته علاقه مند هستید و از همه مهمتر از پس دروس عربی که به صورت تخصصی ارائه می گردد بر می آیید می توانید این رشته را به عنوان رشته ی تحصیلی خود انتخاب نموده و ادامه تحصیل دهید. برای تحصیل در یک رشته آشنایی و تحقیق در زمینه ی آن بسیار مهم می باشد یکی از مطالبی که در همان ابتدا بایستی بدانید موقعیت شغلی و آینده ای است که در این رشته برای خود می سازید ، مرکزمشاوره تحصیلی سبزتدریس  در این مقاله قصد دارد شما را با این رشته آشنا نموده و چنانچه شما علاقه به تحصیل در این رشته را دارید برای آگاهی شما قدم کوچکی برداشته باشد. به همین خاطر برای رسیدن به این هدف تا پایان مقاله همراه ما باشید و چنانچه پس از مطالعه ی دقیق آن سوالات بی پاسخی وجود داشت می توانید با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نموده و از راهنمایی های آنان بهره مند گردید.

  گرایش های کارشناسی رشته الهیات و معارف اسلامی 

  دروس تخصیی گرایش علوم قران و حدیث شامل : تاریخ‌ قرآن، تاریخ‌ تفسیر قرآن‌ کریم‌ ، تاریخ‌ حدیث‌ ، درایـالحدیث‌ ، فقه‌الحدیث‌، علوم‌ قرآنی‌ ، تفسیر قرآن‌ کریم‌ ، تأثیر قرآن‌ کریم‌ در پیدایش‌ علوم‌ ادبی‌، مروری‌ بر نهج‌البلاغه‌، علوم‌ بلاغت‌ می باشد.

  دروس تخصصی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی شامل : فقه‌ ، فقه‌ مقارن‌ ، اصول‌ فقه‌ ، آیات‌ الاحکام‌ ، تاریخ‌ فقه‌ و فقها ، احادیث‌ فقهی‌ ، حقوق‌ جزای‌ خصوصی‌ اسلام‌، حقوق‌ بین‌الملل‌ اسلام‌، آیین‌ دادرسی‌ در اسلام‌ ، حقوق‌ جزای‌ عمومی‌ اسلامی‌، قواعد فقه‌ مدنی‌، حقوق‌ خانواده‌، کلیات‌ حقوق، حقوق‌ تطبیقی‌ می باشد.

  دروس تخصصی تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی شامل : اسلام‌ در برخورد با غرب‌ و استعمار، اسلام‌شناسی‌ در غرب‌ ، متون‌ جغرافیائی‌، تاریخ‌ آموزش‌ و پرورش‌ در اسلام‌ ، جغرافیای‌ تاریخی‌ اسلام‌ ، تاریخ‌ علوم‌ در اسلام‌ ، تاریخ‌ تشیع‌ ،وضع‌ کنونی‌ جهان‌ اسلام‌، تاریخ‌ نگاری‌ در اسلام‌‌، تاریخ‌ هنرهای‌ اسلامی‌‌، تاریخ‌ اسلام‌ از آغاز خلافت‌ عباسی‌ تا پایان‌ آل‌ بویه‌، تاریخ‌ اسلام‌ از سلاجقه‌ تا سقوط‌ بغداد، تاریخ‌ اسلام‌ در مصر و شام‌ ، تاریخ‌ اسلام‌ در مغرب‌ و اندلس‌، کلیات‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ اسلامی‌، تاریخ‌ تشکیلات‌ اسلامی‌ ، متون‌ تاریخی‌ می باشد.

  دروس تخصصی گرایش فلسفه و حکمت اسلامی شامل : فلسفه‌ اسلامی‌ ، کلام‌ ، حکمت‌ عملی‌ ، منطق‌ ، تاریخ‌ فلسفه‌ اسلامی‌ ، تاریخ‌ فلسفه‌ غرب‌ ، متون‌ فلسفی‌ به‌ زبان‌ خارجی‌ ، عرفان‌ می باشد.

  دروس تخصصی گرایش ادیان و عرفان شامل : متون‌ ادیان‌ و عرفان‌ به‌ زبان‌ خارجی‌، ادیان‌ ابتدایی‌ و قدیم‌، ادیان‌ ایران‌ قبل‌ از اسلام‌، دین‌ یهود و مسیحیت‌، ادیان‌ هند، دین‌ بودا و خاور دور، روش‌شناسی‌ ادیان‌ ، معارف‌ شیعه‌، تاریخ‌ فرق‌ اسلامی‌، تاریخ‌ فلسفه‌ اسلامی‌، تاریخ‌ فلسفه‌ غرب‌، کلیات‌ علم‌ کلام‌، تفسیر عرفانی‌ قرآن‌، متون‌ عرفانی‌ فارسی‌، تاریخ‌ تصوف‌ می باشد.

  فرصت های شغلی رشته الهیات و معارف اسلامی 

  رشته الهیات و معارف اسلامی از آن دست رشته هایی است که می بایست فارغ التحصیلان آن برای کسب درآمد و یافتن شغل مناسب مهارت ها و توانمندی های خود را بسیار بالا ببرند زیرا که بازار کار این رشته دارای مشکلاتی است . دانشجویان رشته الهیات پس از پایان تحصیلات خود می توانند در دائرالمعارف ها – پژوهش های علوم انسانی – مراکز آموزش دینی – مراکز پژوهشی و … فعالیت نمایند.

  اگر شما جز آن دسته از دانشجویانی هستید که در گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی تحصیل می نمایید زیاد نگران نباشید زیرا که این گرایش نسبت به گرایش های دیگر رشته الهیات بازار کار مناسبتری دارد و شما می توانید پس از اتمام تحصیلاتتان به عنوان وکیل دادگستری ، مشاور حقوقی ، یا در دفترخانه های اسناد رسمی و ازدواج فعالیت نمایید.

  گرایش های کارشناسی ارشد رشته الهیات و معارف اسلامی 

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  معارف : سلام این رشته یکی از بهترین رشته ها از نظر من میتونه باشه این رشته علاوه بر اینکه برای کار میتونه مفید باشه حتی میتونه تو زندگی هم مفید باشه و مارا به خدا بیشتر نزدیک کنه

  یاسمن : از رشته ی معارف میشه رفت افسری

  یا علی : سلام.کلاس نهم.همه درسام بالا 18 هست بین ریاضی ومعارف؟؟ خانم ها میتونن چه شغلی در سپاه برن با معارف؟؟؟؟

  ... : سلام من نهم هستم از کلاس هفتم تا حالا همیشه معدلم بالای 18 بود ولی امسال به خاطر مجازی شدن مدرسه و... معدل ترم یکم شد 17 نمرات درس عربی و قرآن و پیام های آسمانی و فارسی و انشا و اجتماعی و ... ام هم خوبه فقط تو درس ریاضی خیلی ضعیف هستم و یکم هم علوم میتونم این رشته رو انتخاب کنم؟ لطفا جواب بدین.

  معارف : سلام این رشته یکی از بهترین رشته ها از نظر من میتونه باشه این رشته علاوه بر اینکه برای کار میتونه مفید باشه حتی میتونه تو زندگی هم مفید باشه و مارا به خدا بیشتر نزدیک کنه

  ناشناس : سلام من هدایت تحصیلیم اومده اما من دوست داشتم رشته ی انسانی برم درواقع اولویت انسانی ب خست اما معارف الف به نظرتون تلاشم رو برای کدوم رشته بزارم بهتره؟؟؟؟

  ناشناس : سلام دوستان خداقوت به همگی راستش رشته معارف خیلی رشته ی خوبی هست من هنوز کنکور ندادم اما میگن معارفی ها سهمیه کنکور دارن جدا از این خیلی رشته شیرینی درک کردنیه علاوه بر اینکه دنیا داره آخرتم داره درس زندگیه بعد به راحتی می تونید دانشگاه فرهنگیان قبول بشید این دانشگاه خیلی خوبی های اولش حقوق میدن همه چیزش میگن خوبه و برای قبولی فعلا تا اینجای که اطلاع دادن حداقل معدل ۳دوره یعنی دهم و یازدهم و دوازدهم ۱۴ باشه

  امین : من العان سال اول هستم این رشته با انسانی تفاوت اندکی دارن وکنکورش هم با انسانی سنجیده میشه به نظر من برای کسی که تلاش کنه این رشته از انسانی بهتره

  ناشناس : سپاه هم از این رشته نیرو میگیره؟

  گمنام : سلام علیکم بله شما می‌توانید با دیپلم معارف به دانشکده افسری بروید

  امیر : سلام امسال پیش دانشگاهی هستم. رفقایی که می ترسید و نمیدونین چیکار کنین این رشته همون انسانیه..!!!!بچهاشم مثل رشته های دیگه هستن..اصلا این رشته رو مثل حوزه نبینین!!بچهاش همه لاکچری و زرنگ و خوبن..الکی فکر نکنین که پشم و ریش و مذهبین همشون..فقط دوسه تا شاید باشنو اونم خ.یه مالن.. فقط سوال من تو این چند سالی اینه که دقیقا میشه معلمی رفت؟؟؟تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان برم؟؟!!! جواب بدن ادمینها!!!

  بچه شیعه : درست

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ...... 2 روز قبل
  0

  سلام علیکم

  ببخشید بنده میتوانم با این معدل ها به رشته علوم و معارف اسلامی برم یا انسانی میتوانم بروم???

  معدل هفتم۱۹...

  معدل هشتم ۱۸.۶۳

  معدل نهم ۱۷.۶۹

  مجهول 27 روز قبل
  0

  میشه کنکور انسانی داد و بعد توی دانشگاه رشته‌ی معارف تحصیل کنیم؟

  ابوالفضل الیاسی 2 ماه قبل
  0

  باسلام وعرض ادب

  بنده یه سوال داشتم میخواستم بدونم که رشته معارف میخونیم همون رشته حوزه ویه یا جدا از حوزه هست؟

  عماد 2 ماه قبل
  0

  سلام من حافظ قرآن هستم میخواهم برم دهم دوست دارم در آینده برم سپاه به نظر شما برم معارف یا انسانی؟

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  سلام دوستان میشه باادبیات هم رفت سپاه برای خانم ها؟

  ناشناس 3 ماه قبل
  -1

  سلام دوستان ببخشید میشه با ادبیات هم رفت سپاه؟

  فاطمه کرمی 3 ماه قبل
  1

  😇

  ناشناس 3 ماه قبل
  5

  سلام دوستان

  خداقوت به همگی

  راستش رشته معارف خیلی رشته ی خوبی هست

  من هنوز کنکور ندادم اما میگن معارفی ها سهمیه کنکور دارن جدا از این خیلی رشته شیرینی درک کردنیه علاوه بر اینکه دنیا داره آخرتم داره

  درس زندگیه

  بعد به راحتی می تونید دانشگاه فرهنگیان قبول بشید

  این دانشگاه خیلی خوبی های اولش حقوق میدن

  همه چیزش میگن خوبه

  و برای قبولی فعلا تا اینجای که اطلاع دادن حداقل معدل ۳دوره یعنی دهم و یازدهم و دوازدهم ۱۴ باشه

  4
  بچه شیعه 3 ماه قبل

  درست

  حمیدرضا 3 ماه قبل
  0

  با این رشته توی دانشگاه افسری میشه رفت فقط اینو میدونم

  0
  فاطمه کرمی 3 ماه قبل

  سلام

  شغل هاش مثل رشته انسانیه

  یا علی 4 ماه قبل
  9

  سلام.کلاس نهم.همه درسام بالا 18 هست

  بین ریاضی ومعارف؟؟

  خانم ها میتونن چه شغلی در سپاه برن با معارف؟؟؟؟

  0
  گمنام 3 ماه قبل

  برو معارف چون راحت تر میشه رفت

  0
  گمنام 3 ماه قبل

  سلام من شنیدم با هر دو میشه رفت ولی بنظرم برو معارف

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام رشته‌معارف‌در‌مدارس‌هم‌شغل‌داره

  0
  یا علی 4 ماه قبل

  حتی مشاور

  0
  یاعلی 4 ماه قبل

  بله . مثلا بارزترینش همین معلم دینی یا دبیری هست

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  سلام رشته‌معارف‌شغل‌در‌مدرسه‌ها‌هم‌داره‌یانه

  مهدوی 5 ماه قبل
  1

  بله تمامی نیرو های مسلح (اعم از نیروی انتظامی ،سپاه،ارتش و وزارت اطلاعات )از این رشته نیرو جذب میکنند قابل ذکر است که این نیروهای مسلح از تمامی رشته ها قابلیت جذب دارد ولی رشته ی معارف اسلامی به نوعی تشویقی و باعث افزایش احتمال پذیرش و سهولت در مصاحبات می شود

  ali.hardani 7 ماه قبل
  0

  لطفا اسامی مدارس معارف دخترانه در کمالشهر استان البرز رو بفرستین

  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل
  1

  سلام من زبانم زیاد خوب نیست ولی خمه دروسم ۲۰ هستن و میخام افسری بخونم به نظرتون معارف خوبه؟

  0
  مریم 5 ماه قبل

  این رشته نیازی به زبان نداره من که رفتم اصلا به زبان گیر نمیدادن پس به خودت سخت نگیر مشکلی نیست که زبانت خوب نباشه میتونی راحت وارد این نیرو بشی

  0
  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل

  میشه زود تر پاسخ بدید

  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  0
  گمنام 3 ماه قبل

  سلام بزن توی گوگل

  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  عاشق 7 ماه قبل
  1

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  عاشق 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  عاشق 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  یا حسین ارزومی 7 ماه قبل
  0

  سلام میشه مدارس معارف دختران که در کمالشهر استان البرز هست رو بگید امسال باید ثبت نام کنم

  عاشق 7 ماه قبل
  0

  سلام من زبانم زیاد خوب نیست و میخام برم افسری ایا رشته معارف رو برم؟

  ارمینا 7 ماه قبل
  0

  سلام روانشناسی تو این رشته هست؟

  0
  رضا 7 ماه قبل

  بله هست در سال یازدهم

  f.k 8 ماه قبل
  1

  سلام ببخشید من دختر هستم سال دوم دبیرستان هستم میخواستم بدونم ک می تونم از این رشته برم دانشگاه نیروی انتظامی؟ و چطوری؟

  2
  ایمان 8 ماه قبل

  بله میشه

  f.k 8 ماه قبل
  1

  سلام ببخشید من دختر هستم سال دوم دبیرستان هستم میخواستم بدونم ک می تونم از این رشته برم دانشگاه نیروی انتظامی؟ و چطوری؟

  امیر حسین 8 ماه قبل
  0

  سلام من به دبیری عربی و قران خوشم میاد

  میتونم از معارف اسلام دبیر متوسط اول برا عربی یا قران باشم

  د. مطالعات کمی ضعیف هستم انسانی بهتر یا معارف

  1
  ایمان 8 ماه قبل

  بله میشه شما وقتی میگیند انسانی بهتر است یا معارف اون بستگی به خودتون داره که چه رشتی دوست دارین و در آینده چه شغلی مورد نظر شما هست

  فاطمه محمدی 8 ماه قبل
  0

  این رشته رو از راه دورم میشه خوند ؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  1

  در رشته معرف اسلامی چه شغلی دارد لطفاً جواب بدید

  mry 9 ماه قبل
  2

  سلام.میتونید رشته معارف رو بخونبد بعد برای کنکور کنکور انسانی هم بدید...

  امیر 9 ماه قبل
  4

  سلام امسال پیش دانشگاهی هستم.

  رفقایی که می ترسید و نمیدونین چیکار کنین این رشته همون انسانیه..!!!!بچهاشم مثل رشته های دیگه هستن..اصلا این رشته رو مثل حوزه نبینین!!بچهاش همه لاکچری و زرنگ و خوبن..الکی فکر نکنین که پشم و ریش و مذهبین همشون..فقط دوسه تا شاید باشنو اونم خ.یه مالن..

  فقط سوال من تو این چند سالی اینه که دقیقا میشه معلمی رفت؟؟؟تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان برم؟؟!!!

  جواب بدن ادمینها!!!

  حمیدرضا 9 ماه قبل
  0

  رشته های معارف اسلامی شغل های مانند قاضی وکیل دادگستری یا خدمات نظامی را در بر دارد

  0
  مریم 5 ماه قبل

  خدمات نظامی رو داره ولی وکالت رو نمیدونم وکالت علوم انسانی هستش رشته فکر کنم

  مهدی 10 ماه قبل
  3

  سلام من میتونم با دیپلم رشته معارف اسلامی وارد دانشگاه افسری شوم؟

  1
  گمنام 9 ماه قبل

  سلام بله شما میتونید با دیپلم رشته معارف وارد دانشکده افسری شوید

  -1
  احمدرضا رستمی 9 ماه قبل

  بله

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  سلام

  رشته معارف شامل چه شغل هایی میشه

  واینکه میتونیم وازاین رشته میتونیم افسری بریم

  لطفا جواب بدین

  -1
  ناشناس 10 ماه قبل

  بله

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  سلام رشته معارف شامل چه شغل هایی میشه

  واینکه رشته ی حسابداری بهتره یا معارف

  لطفا جــــواب بـدیــن

  0
  ایمان 8 ماه قبل

  معارف

  ناشناس 10 ماه قبل
  4

  سپاه هم از این رشته نیرو میگیره؟

  0
  بچه شیعه 3 ماه قبل

  بله نیرو میگیره

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  ببخشیدسپاه هم از این رشته نیرو میگیرنه؟

  امیرحسین 10 ماه قبل
  0

  سلام به نظر شما رشته انسانی خوبه یه معارف اسلامی

  0
  Dark angel 8 ماه قبل

  سلام معارف قطعا

  yara 11 ماه قبل
  0

  من میتونم از این رشته به حسابداری برم؟

  لیانا 11 ماه قبل
  1

  ببخشید رشته انسانی و معارف چه فرقی با هم دارن؟؟ و کدوم بهتره؟!

  0
  Dark angel 8 ماه قبل

  رشته معارف سخته تر از انسانیه و موقعیت شغلی خوبیم داره بنابراین معارف بهتره از نظر من

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  سلام درصد قبولی کنکور تو این رشته چقدر تضمینی داره در اینده؟

  ۱۴۰۰ 11 ماه قبل
  0

  سلام میخواستم بدونم این رشته چه شغل هایی داره

  yas 11 ماه قبل
  0

  سلام رشته معارف حرفه هاو شغل هاش مثل انسانی هستش با این تفاوت که شما می تونی در حوزه علمیه نیز درس بخونی وفعالیت داشته باشی ودر کنکور علاوه بر سوالات انسانی یه تعداد سوال از عقاید وفقه میدن که امتیاز مثبتی تو رتبه داره.

  ناشناس 11 ماه قبل
  5

  سلام من هدایت تحصیلیم اومده اما من دوست داشتم رشته ی انسانی برم درواقع اولویت انسانی ب خست اما معارف الف به نظرتون تلاشم رو برای کدوم رشته بزارم بهتره؟؟؟؟

  0
  yara 11 ماه قبل

  هدایت تحصیلی منم مثله تو شده

  من رفتم مشاوره گفت معارفو انسانی یکیه برا همین اونیو ک الف خورده یعنی معارفو میرم

  ولی بنظرم انسانی بهتره

  اگ میتونی انسانی برو

  0
  علوم انسانی 11 ماه قبل

  علوم انسانی

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  سلام رشته های ریاضی و معارف برای من در اولویت هستند به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم ممنون

  اسلامی 12 ماه قبل
  0

  سلام من نمیدونم رشته انسانی خوبه یا رشته معارف اسلامی چونکه شنیدم میگن واسه خانم ها هیچ شغلی در این رشته وجود ندارد ممنون میشم جواب بدید

  0
  ناشناس 10 ماه قبل

  سلام این دو رشته کاملا باهم متفاوتند یکی بر اساس ایدئولوژی غربیست ودیگری الهی است

  0
  ارغوان 11 ماه قبل

  اتفاقا من خودم میخوام وکالت بخونم

  تو انسانی روانشناسی هست و مهندسی های مختلف

  سحر 12 ماه قبل
  1

  انسانی بهتره یا معارف؟

  1
  ناشناس 10 ماه قبل

  سلام معارف بهتربودیاانسانی

  2
  ارغوان 11 ماه قبل

  معارف در شاخه انسانیه

  علوم انسانی معارف اسلامی

  ناشناس 12 ماه قبل
  3

  معلمی جزء این رشته هست؟

  0
  ارغوان 11 ماه قبل

  بله هست

  میتونی معلم ادبیات و مطالعات و علومو دینی و قران

  خدا باهامه 12 ماه قبل
  1

  سلام خسته نباشید

  ببخشید رشته معارف بازار کاری برای یک خانم چگونه است

  و چه شغل هایی دارد

  یاسمن 12 ماه قبل
  10

  از رشته ی معارف میشه رفت افسری

  4
  گمنام 9 ماه قبل

  سلام علیکم بله شما می‌توانید با دیپلم معارف به دانشکده افسری بروید

  2
  احمدرضا رستمی 9 ماه قبل

  بله

  2
  فاطمه 9 ماه قبل

  اره میشه رفت

  مصطفی قاسمی کرانی 1 سال قبل
  1

  سلام ایا از ای

  ن رشته میتوان نخست وزیر شد

  مصطفی قاسمی کرانی 1 سال قبل
  2

  با عرض سلام و خسته نباشید آیا از این رشته میشود نخست وزیرکشور

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  اسم مدارس خوب دخترانه این رشته

  در منطقه ۴ تهران رو بفرمایید

  امین 1 سال قبل
  4

  من العان سال اول هستم این رشته با انسانی تفاوت اندکی دارن وکنکورش هم با انسانی سنجیده میشه به نظر من برای کسی که تلاش کنه این رشته از انسانی بهتره

  2
  سحر 11 ماه قبل

  من بین انسانی ومعارف تردیددارم میگم یه وقت معارف برمیدارم پشیمون میشم من میخوام دبیردینی یاعربی اینابشم یعنی به ایناعلاقه دارم شمایی که معارف برداشتی به نظرت رشته ی خوبیه؟اخه من میخواستم انسانی برم ولی اولویتم ب هس زیاددرموردمعارف نمیدونم

  بی نام 1 سال قبل
  2

  من رشتم ادبیات هست کلاس یازدهم هستم می تونم رشتم به رشته معارف اسلامی تعقییر بدم و کلاس دوازدهم رشته معارف اسلامی بخونم و کنکورم تو رشته معارف اسلامی باشه

  ... 1 سال قبل
  7

  سلام من نهم هستم

  از کلاس هفتم تا حالا همیشه معدلم بالای 18 بود ولی امسال به خاطر مجازی شدن مدرسه و...

  معدل ترم یکم شد 17 نمرات درس عربی و قرآن و پیام های آسمانی و فارسی و انشا و اجتماعی و ... ام هم خوبه فقط تو درس ریاضی خیلی ضعیف هستم و یکم هم علوم میتونم این رشته رو انتخاب کنم؟

  لطفا جواب بدین.

  3
  امین 1 سال قبل

  بله اگر انظبات شما عالی باشه چون به انظبات خیلی اهمیت میدن .من خودم معدل کلاس نهم ۱۹ بودم ولی بیشتر از نمره باید علی باشه انظباتت ومعدل هم۱۸ به بالا

  معارف 1 سال قبل
  6

  سلام این رشته یکی از بهترین رشته ها از نظر من میتونه باشه این رشته علاوه بر اینکه برای کار میتونه مفید باشه حتی میتونه تو زندگی هم مفید باشه و مارا به خدا بیشتر نزدیک کنه

  معارف 1 سال قبل
  12

  سلام این رشته یکی از بهترین رشته ها از نظر من میتونه باشه این رشته علاوه بر اینکه برای کار میتونه مفید باشه حتی میتونه تو زندگی هم مفید باشه و مارا به خدا بیشتر نزدیک کنه

  برای ارسال نظر کلیک کنید