توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رضا پناهیان فرزند علیرضا پناهیان

  1 بازدید

  رضا پناهیان فرزند علیرضا پناهیان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  حاشیه های زندگی پناهیان| فرزند پناهیان چه می گوید؟+ عکس

  حاشیه های زندگی پناهیان| فرزند پناهیان چه می گوید؟+ عکس

  چندی پیش خبری مبنی بر شراکت حجت الاسلام علیرضا پناهیان با یک کارخانه دار و همچنین داشتن خانه میلیاردی در منطقه دو تهران در فضای مجازی منتشر و سروصدای زیادی به پا کرد. اکنون او در یکی از وعظ‌هایش به این ابهامات پاسخ داده است. پاسخی که نشان از تائید داشتن این خانه میلیاردی دارد.

  فرزند حجت الاسلام پناهیان؛ واعظ مشهور به انتقادهای اخیر علیه پدرش واکنش نشان داد.

  او گفته است: من یک واحد آن خانه را بیشتر ندارم آن هم با هدیه رفقا؛ مانند امام خمینی که هدیه‌ای زندگی می‌کردند و مقام معظم رهبری که با هدیه رفقایش زندگی میکنند من هم اینگونه زندگی می‌کنم. ما هیچ‌وقت دنبال پول درآوردن نبودیم من اگر قرار باشد همه جزئیات زندگی‌ام را بگویم مردم برایم اعانه جمع می‌کنند.

  رضا پناهیان در توئیتر خود نوشت: 

  منبع مطلب : www.55online.news

  مدیر محترم سایت www.55online.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان

  در پی درخواست برخی از خوانندگان، مبنی بر مصاحبه با حجت الاسلام والمسلمین پناهیان، بالاخره فرصتی دست داد تا بعد از ظهر یکی از روزهای آخر بهار با ایشان در محل کارشان به گفتگو بنشینیم.

  لطفاً حضرتعالی خودتان را برای خوانندگان مجله معرفی کنید؟

  بنده علیرضا پناهیان هستم، از اول راهنمایی در کنار مدرسه، درس طلبگی را شروع کردم، سال 1361 در کنار درس های دبیرستانی به صورت رسمی به درس های حوزه هم پرداختم. اما همیشه ارتباط تبلیغی و فرهنگی ام با جوان ها و جامعه در طول دوران تحصیلم حفظ شد. حدود 15 سال درس خارج شرکت کردم و رشته روانشناسی را هم تا حدودی در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه که الان تبدیل شده به پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مطالعه کردم.

  - حافظه تان چطور است؟ چند نمره می دهید به حافظه تان؟

  - برای جزئیات نمره خوبی بهش نمی دهم، نمره 10 می دهم برای کلیات نمره 20 می دهم.

  - از 20 یا از 100؟

  - از 20.

  - با قرآن چقدر مأنوسید؟ نمره بدهید.

  - نمره دادن سخت است ولی شاید تعجب بکنید که اولین کتاب مطالعة من بوده قبل از اینکه بخواهم قرائت بکنم سال ها من یک قرآنی داشتم که می خواندم برای اینکه یک دور ببینم که قرآن چه می گوید و خواندن من، بسیار طول کشید قرآن را به عنوان دوست داشتنی ترین کتاب مطالعه برای خودم تلقی می کنم.

  - تحصیلات دانشگاهی دارید؟

  - رشته روانشناسی تا حدودی.

  ـ بفرمایید رمز موفقیت شما چیست؟

  بنده هر موقع از من می پرسند که رمز موفقیت شما چیست به صورت روشن به آنها پاسخ می دهم که من فرد موفقی نبودم که رمزی بخواهد داشته باشد. برای من رسیدن به آستانه های موفقیت شاخص هایی دارد که در خودم محقق نمی بینم البته توفیقاتی داشتم این توفیقات در عرصة تبلیغ خودشان را نشان دادند و در برخی از زمینه ها ممکن است خدا توفیقاتی به بنده داده باشد که شکر آنها را نباید فراموش بکنیم ولی آن چیزی که مردم بیشتر از بنده دیدند منبرهای بنده بوده و فعالیت تبلیغی من به صورت سخنرانی، بعضاً دانشجوهایم کلاس های من را از منبر های من بیشتر می پسندیدند.

  ـ برخی معتقدند در خیلی از مثال های شما تحلیلها و تبیینات نو و جدید هست و به خاطر همین استعاره و کنایه هایی که شما به کار می برید برای مخاطب مخصوصاً برای جوان جالب و جذابید. برای اینها روشی دارید یا فقط عنایت است؟ یعنی یک روش مکتوبی دارید که طبق آن روش می روید جلو؟

  تبلیغ به حق، توفیقی را آدم پیدا می کند که جز عنایت حضرت حق نیست منتهی معنای عنایتی بودن این توفیق ها این نیست که ما نتوانیم دستگاه تولید این تحلیل های نو را کشف کنیم و یا راه به دست آوردن این نگاه نو را نتوانیم تئوریزه کنیم.

  مهم این است که شما به یک روایت از کدام زاویه برخورد کنید، بین معارف و روایات چگونه ارتباط برقرار می کنید موضوعتان را چگونه تعبیر می کنید، و چگونه به بهترین نتیجه می رسید.

  ـ در فضای کار شما اول بنایتان در موضوع بیرونی هست یا اول می آیید سراغ آیات و روایات بعد از آیات و روایات در واقع موضوع درست می کنید؟

  همیشه می روم سراغ آیات و روایات و اکثر مواقع هم بی مسأله می روم سراغ آیات و روایات. فکر می کنم در آیات و روایات موضوعی شدن موج می زند خصوصا موضوعی به نام انسان که مخاطب ماست و همة مسائل ما و واقعیت های عینی ما به آن بر می گردد شاید اگر کسی به من بگوید که بیشترین موضوعی که به آن فکر کردی و حتی به صورت نظام مند به نتایج رسیدی چه موضوعی است من می گویم موضوع انسان.

  یادم هست سال 1367 شاید بود یا 68 آن زمان برخی از نتایج مطالعات خودم را برای آیت الله مظاهری عرض می کردم آن موقع ایشان هنوز در قم بودند ایشان می فرمودند من اگر مرجع تقلید تو بودم به تو واجب می کردم که بنشینی اینها را تدوین کنی.

  فکر می کنم که جریان تبلیغ دین بیشتر وابسته به دو عامل بسیار کلیدی است یکی درک عمیق محتوای دین، دوم درک عمیق نیاز مخاطب در مرحله سوم بکارگیری ادبیاتی که این دو را به هم متصل بکند.

  - چه زمانی وارد موضوع مهدویت شدید؟

  سال ها قبل بود حدود سال 76 بود یک گروه دانشجویی به قم آمدند و گفتند ما قبل از اینکه برویم جمکران، می خواهیم شما در مورد امام زمان برایمان صحبت بکنید.

  پنجشنبه عصری بود ما برای اینها صحبت کردیم و این صحبت به دلشان نشست. خود من به صورت جسته و گریخته در ارتباط با موضوع آقا امام زمان (علیه السلام) خیلی گفتگوها داشتم ولی نه به این صورتی که به صورت متمرکز در بیاید. این دانشجوها خیلی استقبال کردند، گفتند. هفته بعد هم ما بیاییم، شما این را ادامه می دهید؟ گفتیم بله ادامه می دهیم و بعد از ما ادامه دادن و از دوستان هم گوش دادن به عرایض بنده و توجه کردن دوستان به این موضوع شریف.

  من بعد از اینکه آثار این بحث را در یک گروه دانشجویی که همه هم یک دست مذهبی نبودند ولی همه علاقه مند بودند دیدم خیلی جاها پیشنهاد می دهم که این موضوع مهدویت را شروع کنید به کار کردن، امواج سیاسی این سال ها به سمت دوری مردم از معنویت اشاره داشت و مضراتی هم در جامعه داشت.

  بعد از همان زمان بسیار خوشبینانه دیدم که اینگونه نیست گفتم تازه جامعه ما در حال پوست انداختن است و می خواهد به یک لایه های عمیق تری توجه کند. یک گروهی از کرج آمدند پیش من گفتند که ما می خواهیم تجمع حزب الله کرج را راه بیندازیم و در این تجمع اهداف و ارزش های انقلاب را بیان کنیم. گفتند می خواهیم کار فکری بکنیم نه کار سیاسی کار آموزشی عقیدتی می خواهیم انجام بدهیم.

  بهشون عرض کردم که خب شما به جای اینکه تعبیر تجمع حزب الله به کار ببرید بیایید از کلمة همایش معنوی انتظار استفاده بکنید که آن زمان تلقی از تجمع حزب الله یک کار صرفاً سیاسی بود، در قالب موضوع انتظار و مهدویت تمام اهداف امام، ارزش ها و آرمان های انقلاب را مطرح کنید. گفتند: خیلی خوب است این برنامه هنوز هم در کرج و خیلی از شهرستان ها که بعداً ادامه پیدا کرد ادامه داشت.

  بعداً پیشرفت این موضوع مهدویت در ارتباط با هیأت رزمندگان قرار گرفت و مهدیه تهران و صدا و سیما و یک موجی از توجه به موضوع آقا امام زمان در کشور راه افتاد. و من هم اولین سالی که تلویزیون بخشی از صحبت های ما را پخش می کرد دهة عاشورا دهه ماه صفر بود که من در آنجا به طرح بحث جامعة مهدوی پرداختم در حالی که آن زمان بحث از جامعة مدنی می خواست رونق بگیرد و مسأله شده بود تا حدی که مقام معظم رهبری به دانشگاه تهران رفته بودند از ایشان پرسیدند که نظر شما نسبت به جامعه مدنی چیه؟ ایشان فرموده بودند که «هر کس این را مطرح کرده بیان کند». در آن فضا من آمدم در مقابل جامعه مدنی، جامعه مهدوی را مطرح کردم خیلی در جوان ها مورد استقبال قرار گرفت که بعد از آن جلسه دوستان مهدیه تهران گفتند که اگر دوباره این را به راه بیندازیم شما حاضرید بیایید صحبت بکنید. و هر جمعه در مورد امام زمان صحبت بکنید چون حساب کرده بودند می شود یک دهه محرم و صفر درباره امام زمان صحبت کرد. این خیلی عجیب است آخر تا آن موقع بیشتر اینجوری رواج داشت که یادی از حضرت می کردند در صبحت مختلف. اینکه درباره حضرت به صورت مستمر صحبت بشود، نبود. به هر حال دیدید که رونق پیدا کرد و بیشترین اقبال در این مسأله صورت گرفت. یادم هست به دوستان و رزمندگان عرض می کردم که امروز اقبال به موضوع امام زمان (علیه السلام) بیش از اقبال به اباعبدالله الحسین است این مقایسه که گاهی عجیب به نظر می رسد و شاید اساساً تعبیر دقیقی نباشد اما نشان دهنده آن علاقه پرشور موجود در میان مردم است نسبت به موضوع آقا امام زمان (علیه السلام).

  - اساسی ترین دغدغه هایی که در واقع منتظران ظهور باید داشته باشند به نظر شما چیست؟

  اساسی ترین دغدغه منتظر این است که ظهور را باید نزدیک بدانیم. خب بعد از اینکه ما ظهور را نزدیک دیدیم «نریه قریباً» بعد از اینکه این اتفاق افتاد دغدغه چه می شود؟ مهمترین دغدغه به قول شهید بهشتی ساختن جامعه ای نمونه که مقدمه ساز ظهور باشد و بتواند خودش را برای عالم نشان بدهد لذا مهم ترین دغدغه تثبیت و رشد و تقویت نظام جمهوری اسلامی در یک کلمه است.

  ـ در واقع به همان معنای دولت و جامعه زمینه ساز؟

  بله این مهمترین دغدغه باید باشد و دغدغه های فردی هم باید در همین دغدغه تعریف بشود.

  ـ خیلی ها سئوالشان این است ک ما چطور بفهمیم آقا امام زمان از ما راضی هستند یا نه؟ نظر شما چیست.

  ببینید این سؤال به نوع دیگری در مورد خود خداوند متعال هم پرسیده می شود البته در مورد حضرت هم زیاد پرسیده می شود. در حالی که کسانی که این سؤال را می کنند باید بدانند در این ابهام یک فلسفه ای وجود دارد و این فلسفه بسیار تربیت کننده است؛ پذیرفتن این ابهام انسان را رشد می دهد... رابطه عبد و مولی رابطه ای است بسیار متواضع تر از این، من باید برای مولای خودم جانم را فدا کنم. گفت:

  گر از درت برانی وز نزد خود بخوانی

  رو کن به هر که خواهی گُل پشت و رو ندارد

  من نوکر توام معنا ندارد بگوییم نه صبر کن ببینم بر درت می خوانی یا از درت می رانی. البته این سؤال سؤال صحیحی نیست در مکتب عشق و عرفان، در مکتب معرفت ولایی که ما داریم خود این سؤال صحیح نیست. ما در ارتباط با خداوند متعال می گوییم همیشه در خوف و رجا باید بود در کل، با حضرت هم همینطور، تو تلاشت را بکن چه کار داری، یعنی می خواهد برود حسابش را چک کند؛ ببیند چقدر در حسابش پول ریخته تا خیالش راحت بشود این خیال راحتی را، این عُجب را هم گاهی به دنبال می آورد نوعی یأس را هم به دنبال می آورد، یا یأس را به دنبال می آورد یا عُجب، درحالی که آدم باید بین خوف و رجا باشد و لذا اساساً این سؤال سؤال صحیحی نیست، توجه به فلسفة این ابهام انسان را از پرسشگری در این سؤال باز می دارد و مؤدبانه تَرش هم این است که انسان دست از این سؤال ها بردارد. باید بندگی کرد و طاعت او را انجام داد.

  - چقدر خودتان را در ویژگی مهربانی و خشم معرفی می کنید؟ درجة مهربانی درجة غضب. بیشتر شما را چهرة مهربان می بینند با چهرة غضب نمی بینند. در خانواده چهرة مهربانی دارید؟

  در خانواده هم همینطور است. یک بار دخترم به من می گفت که بابا این بچه های مدرسه از باباهایشان می ترسند. گفتم مگر تو نمی ترسی؟ گفت: نه. اصلاً چیز عجیبی بود برایش که همکلاسی هایش از باباهایشان می ترسند، این یک چیز خیلی غیر قابل باوری بود. ولی من نسبت به آدم بدها هم مهربانی در قلب خودم انصافاً حس می کنم. یعنی بیشتر دلم برایشان می سوزد و قبل از اینکه بدیشان را بخواهم ببینم؛ واقعاً خوبیهایشان را می بینم و محبتی که خدا به آنها داده، خدا آنها را هم دوست دارد ببرد بهشت، لذا آنها هم می توانند مهربان باشند.

  - آقای پناهیان چطور بود بهتر بود؟ و اگر چطور نبود بهتر بود؟

  اگر پناهیان هم این حرفهایش را قبلاً زده بود و هم شهید شده بود در دفاع مقدس؛ خیلی بهتر بود، موقعش بهتر بود.

  - متشکریم و امیدواریم موفق باشید.

  من هم تشکر می کنم.

  پی نوشت

  منبع مطلب : hawzah.net

  مدیر محترم سایت hawzah.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید