توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  روز شهادت حسین فهمیده به چه نامی نامگذاری شده

  1 بازدید

  روز شهادت حسین فهمیده به چه نامی نامگذاری شده را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  حسین فهمیده

  8 آبان ماه؛ روز نوجوان و بسیج دانش آموزی

  8 آبان ماه؛ روز نوجوان و بسیج دانش آموزی

  روز نوجوان,8 آبان روز نوجوان,8 آبان روز بسیج دانش آموزی

  8 آبان سالروز شهادت حسین فهمیده

  8 آبان ماه؛ روز نوجوان و بسیج دانش آموزی
  8 آبان 1359 محمدحسین فهمیده، نوجوان بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. به‌همین مناسبت، هشتم آبان‌ماه تحت عنوان «روز نوجوان» و «روز بسیج دانش‌آموزی» نام‌گذاری شده است.


  محمدحسین فهمیده، سال ۱۳۴۶ش در قم زاده شد و در محیطی مذهبی و خانواده‌ای متدین پرورش یافت. در آستانه انقلاب اسلامی به‌واسطه حوادث آن دوران، روح وی نیز مانند میلیون‌ها جوان و نوجوان دیگر کشور دچار تحولات عظیمی شد و شیفته حضرت امام خمینی (ره) گردید.
  هنوز مدت زیادی از حضور محمدحسین در جبهه‌های نور علیه ظلمت نگذشته بود که با بستن نارنجک به کمر خود، زیر تانک دشمن بعثی رفت و ضمن انهدام تانک دشمن، خود نیز به شهادت رسید. شهید فهمیده با این عمل شجاعانه، برگ سرخ دیگری بر تاریخ حماسه‎گونه جنگ تحمیلی افزود و نام خود را جاودانه ساخت.

  روز نوجوان,8 آبان روز بسیج دانش آموزی,8 آبان روز نوجوان

  8 آبان 1359 محمدحسین فهمیده، نوجوان بسیجی به درجه رفیع شهادت نائل آمد

  ماجرا از این قرار بود که محمدحسین به‌اتفاق دوست شهیدش - محمدرضا شمس - در یک سنگر قرار داشتند که طی هجوم عراقی‌ها، محاصره می‌شوند. محمدرضا زخمی می‌شود و حسین فهمیده با سختی و زحمت زیاد او را به پشت خط می‌رساند و به جایگاه قبلی خود بازگشته و مشاهده می‌کند که پنج تانک عراقی به طرف رزمندگان اسلام هجوم آورده و درصدد محاصره و قتل عام آنان‌اند.


  محمدحسین - درحالی‌که تعدادی نارنجک به کمر خود بسته بود - به طرف تانک‌ها حرکت می‌کند. تیری به پای او می‌خورد و در‌‌ همان حال، موفق می‌شود که خود را به تانک پیش رو رسانده و با استفاده از نارنجک، آن را منفجر کند. دشمن در این حال تصور می‌کند که حمله‌ای صورت گرفته و با سرعت تانک‌ها را‌‌ رها کرده و فرار می‌کند؛ درنتیجه، حلقه محاصره شکسته می‌شود و پس از مدتی، نیروهای کمکی نیز می‌رسند و آن قسمت را از وجود متجاوزین پاک‌سازی می‌کنند.


  رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهید فهمیده را یک نوجوان نمونه، استثنایی و پرورش‌یافته در آب و هوای تحول یک ملت توصیف کردند. شهید فهمیده آن‎گونه بود که حضرت امام خمینی (ره) درباره او فرمودند: «رهبر ما آن طفل ۱۲ ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صد‌ها زبان و قلم‌ ما بزرگ‌تر است، با نارنجک، خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید.»


  رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرمودند: «زنده نگه داشتن یاد حادثه شهادت دانش ‏آموز بسیجی، شهید فهمیده، از اصالت‏های دفاع مقدس می‌‏باشد.» از این‌رو، هشتم آبان، سالروز شهادت این فرزند انقلاب، به‌عنوان روز نوجوان و جوان و بسیج دانش ‏آموزی نام گرفته است تا ضمن یادآوری حماسه این قهرمان کوچک، به‌عنوان سرمشقی مناسب به هم‌سالانش مطرح شده و راهش ادامه یابد.
  منبع : yjc.ir

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی چه روزی است؟

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  شکیبا : روز بسیج دانش اموزی و روز نوجوان

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سمیه 4 ماه قبل
  0

  روز دانش آموز نامیده می‌شود

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  سلام وقت بخیر در سایت دیگر زده بود که حسین فهمیده روز ش به نام روز دانش آموز معروف شده و تو سایت شما زده روز بسیج دانش آموزی میشه جواب درست رو بگید ممنون

  ناشناس 5 ماه قبل
  -2

  نخور

  0
  ناشناس 5 ماه قبل

  خوب که این نیست

  ستایش 7 ماه قبل
  2

  جواب میشه:روز دانش آموز

  آوین 7 ماه قبل
  1

  سلام روز نوجوانی نامیده شد دوستان

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  آشورا

  ناشناس 8 ماه قبل
  2

  روز نو جوان و بسیج دانش آموزی

  شکیبا 9 ماه قبل
  4

  روز بسیج دانش اموزی و روز نوجوان

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید