توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زمان واریز حقوق مرداد بازنشستگان تامین اجتماعی

  1 بازدید

  زمان واریز حقوق مرداد بازنشستگان تامین اجتماعی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نحوه پرداخت حقوق مردادماه مستمری بگیران تامین اجتماعی +جزییات

  نحوه پرداخت حقوق مردادماه مستمری بگیران تامین اجتماعی +جزییات


  وی افزود: شاخص‌های موثر بر متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران شامل مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب، تفاوت تطبیق و کمک هزینه معیشت و مسکن است.


  معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه محاسبه مبلغ متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران، گفت: این مبلغ از طریق ضرب مبلغ پایه در تفاوت ضریب مستمری زمان اجرای متناسب سازی با ضریب مستمری در زمان برقراری بعلاوه یک بدست می‌آید.


  قریب افزود: ضریب مستمری در زمان برقراری نیز با تقسیم مستمری قابل پرداخت در زمان برقراری بر حداقل مستمری سال برقراری بدست می‌آید. ضریب مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی نیز با تقسیم مبلغ مستمری در زمان اجرای متناسب سازی بر حداقل مستمری در زمان اجرای متناسب‌سازی محاسبه می‌شود.

  اینجا ببینید: جدول تغییرات حقوق بازنشستگان پس از متناسب‌سازی

  وی ادامه داد: مبلغ پایه به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه از ۱۵۰ هزار تومان برای مستمری بگیران دارای سابقه۱۰ سال و کمتر بیمه پردازی شروع می‌شود و برای افراد دارای ۳۵ سال و بیشتر بیمه پردازی به ۴۶۵ هزار تومان می‌رسد.


  معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: ضریب ترغیب در فرمول اجرایی متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران به منظور برقراری عدالت طراحی شده است تا آن دسته از مستمری بگیرانی که در زمان اشتغال حق بیمه خود را به صورت منظم و مستمر پرداخت کرده‌اند از طریق اعمال این ضریب دریافتی بیشتری داشته باشند.


  به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، قریب اظهار کرد: ضریب ترغیب در واقع حاصل ضرب حداقل دستمزد در زمان اجرای متناسب سازی در ضریب متناسب با میزان سابقه است. این ضریب برای افراد دارای بیش از ۲۵ سال سابقه بیمه پردازی اعمال شده است.


  قریب در ادامه درباره تفاوت تطبیق اعمال شده در فرمول متناسب سازی، گفت: مبلغ مستمری و مزایای جانبی مستمری بگیران پس از اجرای متناسب سازی برای سوابق ۳۰ تا ۳۴ سال از مبلغ ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای سوابق ۳۵ سال و بالاتر از مبلغ ۳ میلیون تومان نباید کمتر باشد و کسری احتمالی تا مبلغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می‌شود.


  معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی افزایش مجدد کمک هزینه معیشت و کمک هزینه مسکن را آخرین بخش از فرمول اجرایی متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران برشمرد و گفت: کمک هزینه معیشت از ۴۸ هزار تومان به ۱۲۰ هزار تومان و کمک هزینه مسکن از ۲۲ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان رسیده است که در مجموع نسبت به سال ۹۸ از شد ۱۷۲ درصدی برخوردار شده است.

  بیشتر بخوانید:

  جزئیات افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۹۹ اعلام شد

  جوانان بدون داشتن شغل هم می‌توانند بیمه تأمین اجتماعی شوند + جزئیات

  صاحبان سهام عدالت ۵۰ تا ۶۰ درصد سهامشان وام می‌گیرند + ویدئو

  خرید دلار با اجاره ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی کارت ملی

  حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اول مرداد افزایش پیدا می‌کند/ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

  حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اول مرداد افزایش پیدا می‌کند/ جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛  همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی یکی از مهم‌ترین مطالبات بازنشستگان این سازمان بود که سرانجام پس از 8 سال انتظار، قرار است اجرا شود. بر اساس این طرح افراد بازنشسته براساس سابقه پرداخت بیمه بیشتر، حقوق بیشتری دریافت می‌کنند به عبارت دیگر اگر قانون همسان‌سازی‌ حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به درستی و براساس نظریه‌های کارشناسی اجرا شود، باید میزان حقوق این افراد با بازنشستگان کشوری همسان شود به این معنا که حداقل حقوقی که یک بازنشسته‌ تامین اجتماعی دریافت می‌کند برابر با حداقل حقوق بازنشسته‌ کشوری باشد.

  حقوق بازنشستگان کفاف پهن کردن یک سفره معمولی هم نمی‌دهد

  علی دهقان کیا، رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، با اشاره به وضعیت معیشتی بازنشستگان گفت: امسال جلسات زیادی با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داشتیم و گفتیم کسی که بازنشسته می‌شود حتما نوه دارد و خانه او پُر رفت و آمد است اما این عزیزان با این میزان حقوق، توانایی انداختن یک سفره معمولی هم ندارند و شرمنده خانواده خود می‌شوند.

  رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی افزود: مدیرعامل سازمان با مدیران دولت از جمله آقای جهانگیری، نوبخت و دژپسند صحبت کرد و آنها هم وقتی مشکلات جامعه کارگری را از زبان یک مسئول شنیدند، گفتند دست‌هایمان بالاست.

  30 درصد از 50 هزار میلیارد تومان سهم بازنشستگان تامین اجتماعی

  علی دهقان‌کیا با اشاره به نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان تصریح کرد: سرانجام طرحی در کمیسیون تلفیق بودجه مورد تصویب قرار گرفت مبنی بر اینکه از 50 هزار میلیارد تومان، 30 درصد برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در نظر قرار گیرد.

  او افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی یکی از خواسته‌های ما بود که 8 سال آن را پیگیری کردیم اما هر سال به دلیل عدم پیگیری مدیران سازمان، این طرح مورد توجه قرار نمی‌گرفت و مسکوت مانده بود.

  قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان پس از 8 سال تصویب شد

  رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی عنوان کرد: خوشبختانه درنهایت پس از سال‌ها ما به خواسته خود یعنی بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی رسیدیم و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد و از مردادماه اجرایی می‌شود.

  افزایش 800 هزار تومانی بازنشسته‌های با 30 سال سابقه

  دهقان‌کیا با اشاره به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: اکثر بازنشستگان کشوری و لشکری سابقه 30 دارند اما ما در تامین اجتماعی حتی بازنشسته با سابقه 10 سال هم داریم بنابراین میزان افزایش حقوق ما با آنها کاملا متفاوت است و قابل قیاس نیست.

  او افزود: برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دو روش سابقه و ضریب حقوق را مدنظر قرار دادیم به این ترتیب که طبق روش اول با توجه به میزان سابقه فرد، حقوق او افزایش پیدا می‌کند برای مثال اگر فردی 10 سال سابقه کار داشته باشد، 150 هزار تومان حقوق او افزایش پیدا می کند، کسی که 11 سال سابقه دارد 160 هزار تومان و به ترتیب تا 25 سال، هرسال 10 هزار تومان بر این 150 هزار تومان اضافه می‌شود.

  رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی عنوان کرد: افرادی که سابقه 25 تا 30 سال دارند برای تشویق به پرداخت بیمه به ازای هر سال، 20 هزار تومان بر آن 150 هزار تومان اضافه می‌شود بنابراین می‌توان گفت کسی که 30 سال سابقه دارد افزایش حقوق 800 هزار تومانی شامل او می‌شود.

  او افزود: کسانی که 30 سال سابقه دارند حقوق آنها به 2 میلیون و هشتصد هزار تومان و کسانی که 35 سال سابقه دارند حقوق آنها تا بالای 3 میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

  افزایش حقوق 3 میلیون و 200 هزار بازنشسته از ابتدای مردادماه

  دهقان کیا با اشاره به تعداد بازنشستگانی که مشمول این قانون می‌شوند، گفت: 3 میلیون و 200 هزار بازنشسته تامین اجتماعی وجود دارد که ابتدای مردادماه حقوق‌شان افزایش پیدا می‌کند و 14 میلیارد و 500 هزار تومانی که برای متناسب سازی درنظرگرفته شده است به سفره آنها می‌رود.

  او اظهار کرد: از این مبلغ ذکر شده، حدود 3 هزار میلیارد تومان هم برای بُن و مسکن در نظر گرفته شده که به بازنشستگان پرداخت می‌‌شود.

  انتهای پیام: 2/5

  افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق مردادماه پرداخت می شود

  افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق مردادماه پرداخت می شود

  یک مقام مسئول در کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان همراه با حقوق مردادماه خبر داد.

  به گزارش کاماپرس، موعد پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس طرح همسان سازی قرار بود از مهرماه اجرایی شود که این تاخیر به شدت مورد انتقاد بازنشستگان قرار داشت. با پیگیری های به عمل آمده توسط تشکل های مرتبط  بازنشستگی این تاخیر جبران شده و افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق مردادماه پرداخت می شود.

  بر این اساس، رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از پرداخت حقوق بازنشستگان همراه با همسان سازی حقوق طی روزهای آینده خبر داد.

  بنا به اعلام مشرق، علی اصغر بیات، در خصوص پرداخت حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی همراه با اجرای قانون همسان سازی گفت: به مناسبت ایام فرخنده و عید غدیر خم تمامی اقدامات لازم برای پرداخت حقوق بازنشستگان همراه با همسان سازی انجام شد.

  پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس حروف الفبا از چند روز دیگر

  وی افزود: مصوبه هیئت امنا را گرفته و بخشنامه ابلاغ و احکام نیز صادر شده است.

  رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: بر همین اساس بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی حقوق مردادماه خود را همراه با همسان سازی دریافت خواهند کرد.

  به گفته وی، زمان پرداخت مستمری‌ها نیز همانند ماه قبل و براساس حروف الفبا از چند روز آینده آغاز می‌شود.

  بیات ضمن تشکراز اقدامات وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما در کانون عالی بازنشستگان و همچنین مدیران زیر مجموعه تأمین اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته تلاش زیادی انجام دادیم تا خبر پرداخت حقوق همراه با همسان سازی به عنوان عیدی در روز عید غدیر به بازنشستگان داده شود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسینی 2 ماه قبل
  0

  آیا دولت یا مسوولین وزرا نمایندگان وخلاصه خودتان بقیه را میدانید::::میتوانندبا این حقوق اداره کاری بااین گرانی وتورم ؟تواین کشور اسلامی زندگی کنند؟یک خانواده ۴ نفره با این وضع ماهانه چقدر هزینه زندگی دارند؟؟؟؟؟؟؟

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید