توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زمان واریز حقوق مهر بازنشستگان نیروهای مسلح

  1 بازدید

  زمان واریز حقوق مهر بازنشستگان نیروهای مسلح را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  واریز حقوق مهر 99 بازنشستگان کشوری

  واریز حقوق مهر 99 بازنشستگان کشوری

  واریز حقوق مهر 99 بازنشستگان کشوری بنا به تاریخ هر ماه انجام می شود.

  حقوق مهرماه بازنشستگان کشوری بر اساس احکام جدید واریز و افزایش حقوق بازنشستگان اعمال می شود.

  -
  کلید واژه ها: بازنشستگان کشوری - بازنشستگان - افزایش حقوق بازنشستگان - حقوق - کشوری - واریز - حقوق بازنشستگان - افزایش حقوق - مهرماه - افزایش - احکام - تاریخ - جدید - اساس

  منبع مطلب : www.ghatreh.com

  مدیر محترم سایت www.ghatreh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جدیدترین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان لشگری با اجرای همسان سازی - ایسنا

  جدیدترین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان لشگری با اجرای همسان سازی - ایسنا

  به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا گودرزی در  گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، با بیان اینکه موضوع همسان سازی چندسال است که مطرح است و در چهار سال گذشته هر سال در بودجه عددی به عنوان همسان سازی پیش بینی و به حقوق بازنشستگان اضافه شد گفت: اما در راستای ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه دولت تصمیم گرفت همسان سازی را به صورت یکجا اجرا کند.

  وی افزود: تمهید مقدمات کار چندماهی است که در سطوح مختلف کارشناسی در سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در حال انجام است و در نهایت قرار بر این شد که همسان سازی را در حقوق مهرماه اعمال کنیم.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح با بیان اینکه مبنای همسان سازی، ۹۰ درصد حقوق شاغلین است اظهار کرد: جداول مربوط تنظیم و ابلاغ شده و مراحل تنظیم احکام و فیش حقوقی بازنشستگان در حال انجام است و برای همه بازنشستگان در حقوق مهرماه اعمال می شود. 

  وی در پاسخ به اینکه با همسان سازی، حداقل حقوق دریافتی تا چه میزان افزایش پیدا کرده است؟ گفت: نحوه محاسبه جداول به این صورت است که یک عدد برای هر گروه شغلی تعیین شده و مبنای آن، میانگین حقوق شاغلین در آن طبقه بوده است. یعنی بر اساس اطلاعات جمع آوری شده میانگین حقوق شاغل در هرطبقه مشخص شده و ملاک محاسبه قرار گرفته است و یک ضریب مدیریت بر حسب جایگاه فرد از پنج تا ۲۵ درصد به آن افزوده می شود. آیتم های دیگر چون ایثارگری و عائله مندی و ... جداگانه است و به این حقوق اضافه می شود.

  وی افزود: امروز با احتساب مزایا، برای بازنشسته ۳۰ سال خدمت در پایین ترین طبقه حقوق زیر چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نداریم. این رقم قبلا حدود سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که با همسان سازی تا چهارمیلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. هرچند این نرخ برای طبقات مختلف، متفاوت است.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح با بیان اینکه در تبصره ۳ ماده ۱۱۷ قانون پیش بینی شده که حقوق بازنشستگان و شاغلین نیروهای مسلح همواره ۲۰ درصد بالاتر از حقوق بازنشستگان کشوری است گفت: در این جداول بخشی از آن ۲۰ درصد لحاظ شده و بخش دیگر لحاظ نشده است و یک علت آن محدودیتی بوده که راجع به افزایش ۹۰ درصدی نسبت به حقوق شاغلین داشتیم.

  وی ادامه داد: بازنشستگان ما مطالبه گر هستند مکاتبات مختلفی با سازمان برنامه صورت گرفته و هفته گذشته در جلسه ای مطرح و توافق شد که همسان سازی اجرا شود و پس از اجرا کمیسیونی با حضور سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری استخدامی و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تشکیل شود و در این باره تصمیم گیری شود.

  وی با بیان اینکه طبق تصمیمی که اکنون اتخاذ شده در شش ماه باقی مانده سال عملا حقوق بر اساس همسان سازی پرداخت خواهد شد گفت: برای سال آینده مبنای حقوق در بودجه ۱۴۰۰ دیده می شود و سال آینده موضوعی به نام همسان سازی با این شرایط نخواهیم داشت.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح درباره تامین منابع اجرای همسان سازی گفت: بخشی از منابع به صورت سهام به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده که باید آن را تبدیل به پول کند و باقی مانده را سازمان برنامه و بودجه قول داده تا آخر سال تامین کند.

  گودرزی با این توضیح که مبنای محاسبه ۳۰ سال خدمت است و اگر بالاتر از ۳۰ سال باشد هرسال ۲.۵ درصد به این عدد اضافه می شود و اگر کمتر باشد به نسبت هرسال خدمت ۲.۵ درصد از این حقوق کاهش می یابد گفت: نکته بعد اینکه همسان سازی تقریبا شامل همه بازنشستگان و وظیفه بگیران ما می شود و در ۷۰۰ هزار نفر حدود ۷۰۰ نفر هستند که همسان سازی شامل حالشان نمی شود و بالاتر از این فرمول است. اما در مجموع بازنشستگان این دغدغه را نداشته باشند؛ زیرا تقریبا به همه تعلق می گیرد.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح با اشاره به اینکه همزمان با پرداخت حقوق فیش را صادر می کردیم گفت: ولی در این مرحله امیدواریم ظرف دو سه روز آینده فیش ها را آماده و بارگذاری کنیم تا بازنشستگام ما چند روز قبل از پرداخت حقوق اطلاعات همسان سازی خود را دریافت کنند.

  وی درباره وام های بانکی برای بازنشستگان گفت: امسال چند نوع وام را دنبال می کنیم به حدود ۱۰۰ هزار نفر وام ۱۰ میلیون تومانی قرض الحسنه می دهیم و به کسانی تعلق می گیرد که تا کنون از ما وام نگرفته اند. درباره اشتغال فرزندان پیشکسوت دغدغه داریم و وام برای اشتغال فرزندان تا سقف ۵۰ میلیون پیش بینی کردیم.

  گودرزی ادامه داد: همچنین وام درمان را پیش بینی کردیم. همچنین برای همه آنها که فرزندانشان ازدواج می کنند ۱۰ میلیون کمک هزینه ازدواج یا خرید جهیزیه را واریز می کنیم. هرکدام از فرزندان ازدواج می کنند خودمان وام را به حسابشان واریز می کنیم و محدودیت تعداد فرزند ندارد. وام دیگر وام جعاله تا سقف ۲۰ میلیون تومان را نیز در دست پیگیری داریم.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح درباره بیمه تکمیلی نیز توضیح داد و در این باره اظهار کرد: بحث  درمان در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح پیگیری می شود. دفترچه درمانی نیروهای مسلح از بهترین بیمه هاست. اما علاوه بر دفترچه، یک بیمه تکمیلی را پیش بینی کردیم که بیمه اختیاری است.

  وی افزود: تعهدات خوبی وجود دارد، به عنوان مثال تا سقف ۳۰ میلیون تومان بستری و عمل جراحی، سه میلیون هزینه های پاراکلینیکی پیش بینی شده است. موضوع بیمه در سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به عنوان راهبرد اصلی دنبال می شود. مثلا سقف بیمه حوادث در زلزله سرپل ذهاب  ۲۵ میلیون تومان بود اما امروز از ۱۸۰ میلیون تومان سال گذشته به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است و اگر اتفاقی بیفتد بازنشستگان ما تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان بیمه هستند. بیمه های دیگری نیز پیش بینی شده و با همکاری بیمه کوثر بیمه حامی را دنبال می کنیم که بازنشستگان را در موارد حقوقی تحت پوشش قرار می دهد و ماه آینده به اجرا در می آید.

  گودرزی در پاسخ به اینکه آیا درجه مبنای محاسبه است یا جایگاه شغلی؟ گفت: نحوه محاسبه اینطور است که برمبنای جایگاه شغلی افراد است و اگر دارای رتبه حقوقی هم باشند آن هم امتیاز جداگانه دارد و سنوات ارفاقی هم جزو سنوات خدمتی شان محاسبه می شود.

  وی درباره شیوه تامین اعتبار همسان سازی از طریق واگذاری سهام اظهار کرد: باید همکاری مشترکی میان دستگاه ها برای این کار بزرگ صورت می گرفت. در ساتا راجع به شرکت های واگذار شده کارهایی در حال انجام است تا میزان اعتبار منظور شده به فروش برسد و بودجه لازم برای افزایش حقوق ها تامین شود.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح درباره زمان پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۸ اظهار کرد: همکاران ما به دنبال تامین اعتبار هستند.

  به گفته وی حتما افزایش حقوق های ناشی از همسان سازی از مهرماه اعمال و پرداخت می شود. همکاری خوب سازمان برنامه، ستاد کل نیروها مسلح، سازمان اداری استخدامی و وزارت دفاع جای قدردانی دارد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعلام نحوه محاسبه جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری

  اعلام نحوه محاسبه جداول همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری

  به گزاربانک اول به نقل از وزارت دفاع، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا گودرزی، رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح و اکبر شیرمحمدی مدیرکل امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری  با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری پرداختند.

  سردار گودرزی (رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح) با اشاره به اینکه در راستای برنامه ششم دولت تصمیم گرفت همسان‌سازی را به صورت یک مرتبه اجرایی کند، گفت: مقدمات کار چند ماه است که آغاز شده لذا بحث‌های مختلف کارشناسی در بین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و صندوق بازنشستگی در حال انجام است و در نهایت قرار بر این شد تا در حقوق مهرماه همسان‌سازی را اجرا کنیم.

  او با اشاره به اینکه مبنای همسان سازی برای اجرا ۹۰ درصد حقوق شاغلین فعلی است که اساس اصلی موضوع است افزود: جداول مربوطه تنظیم و ابلاغ شده و اکنون مراحل تنظیم حکم حقوقی و تنظیم فیش حقوقی بازنشستگان نیرو‌های مسلح در حال انجام است و در حقوق مهرماه برای همه بازنشستگان نیرو‌های مسلح اعمال خواهد شد.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح تصریح کرد: نحوه محاسبه جداول به این صورت است که یک عدد برای هر طبقه شغلی تعیین شده و مبنای تعیین این عدد میانگین حقوق شاغلین در آن طبقه است، به طوری که میانگین حقوق شاغلین در هر طبقه مشخص شده و این عدد در جدول تعیین شده است و لذا ملاک محاسبه قرار می‌گیرد.

  سردار گودرزی ادامه داد: بازنشسته لشکری ۳۰ سال خدمت در پایین‌ترین طبقه، حقوق پایین‌تر از چهار میلیون و پانصد هزار تومان دریافت نمی‌کند بنابراین در طبقات مختلف حقوق متفاوت است.

  او با اشاره به اینکه پیش بینی شده تا حقوق بازنشستگان یا شاغلین نیرو‌های مسلح همواره ۲۰ درصد بالاتر از حقوق بازنشستگان کشوری باشد اظهار کرد: در این جدول بخشی از این ۲۰ درصد لحاظ شده و بخش دیگری لحاظ نشده است و دلیل آن محدودیتی بود که درخصوص ۹۰ درصد حقوق شاغلین داشتیم.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح افزود: مکاتبات مختلفی با سازمان برنامه و بودجه شده است و هفته گذشته آخرین جلسه برگزار و توافق شد تا این موضوع اجرایی شود و پس از آن مقرر شد تا کمیسیونی که در سازمان برنامه و بودجه، سازمان استخدامی، صندوق کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح تشکیل شود تا درباره مانده‌ای که از محل ۲۰ درصد می‌ماند تصمیم گیری شود.

  سردار گودرزی خاطرنشان کرد: هر تصمیمی که گرفته شده، در ۶ ماه باقیمانده سال هم نیز اجرایی خواهد شد، لذا عملاً حقوق بر اساس همسان‌سازی پرداخت خواهد شد و برای سال آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

  او با اشاره به اینکه امسال برای بازنشستگان چند وام را دنبال کرده‌ایم، گفت: برای حدود ۱۰۰ هزار نفر از بازنشستگانمان وام ۱۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه پرداخت خواهیم کرد، این وام به کسانی تعلق می‌گیرد که تاکنون از ما وامی دریافت نکرده‌اند، وام دیگری را امسال پیش‌بینی کرده‌ایم که راجع به بحث اشتغال فرزندان پیشکسوتان است، این وام را تا سقف ۵۰ میلیون تومان پیش‌بینی کرده‌ایم و لذا این وام را برای فرزندان پیشکسوتانی که اقدام به کار آفرینی می‌کنند دنبال خواهیم کرد.

  رئیس سازمان بازنشستگان نیرو‌های مسلح عنوان کرد: برای همه بازنشستگان که فرزندانشان ازدواج می‌کنند، ما خودمان بدون‌ مراجعه آن‌ها ۱۰ میلیون تومان وام خرید جهیزیه برای آنها فراهم می‌کنیم، همچنین وام دیگری را به نام وام جعاله که تا سقف ۲۰ میلیون تومان است، را دنبال می‌کنیم که با همکاری بانک‌ها این موضوع انجام خواهد شد.

  سردار گودرزی با اشاره به اینکه در همسان سازی به بحث نحوه محاسبه جدول توجه شده است، افزود: جدول و امتیازات بر مبنای جایگاه شغلی افراد است، اگر افراد علاوه بر جایگاه شغلی دارای رتبه حقوقی باشند، برای هرکدام از این رتبه‌ها امتیاز جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود، کسانی که سنوات ارفاقی دریافت کردند، آن را جزو سنوات خدمت محاسبه می‌کنیم و از حقوقشان کسر نخواهد شد.

  او با اشاره به اینکه ما کسورات را از دولت دریافت نمی‌کنیم بلکه این کسورات در اختیار دولت است، گفت: دولت ۷۱ درصد به صورت مستقیم کمک می‌کند و بخشی از آن کسورات و بخش دیگر هم از آورده خود سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح است که به حقوق کمک می‌کند.

  سردار گودرزی بیان کرد: ما در سازمان تامین اجتماعی بر روی این موضوع کار کرده‌ایم و طرحی را تهیه کرده ایم که به سازمان امور استخدامی تحویل داده شده است، اما عملاً نیازمند بازنگری است، اگر صندوق‌ها بخواهند به جایی برسند باید بدانیم که تنها راه چاره بحث کارکرد بیمه‌ای صندوق‌ها است لذا احیا کردن کارکرد بیمه بهترین راهکار است، اما کشور ما شرایط خاص خود را دارد و باید بر روی آن کار کارشناسی شود، مجلس، دولت و صندوق‌های سازمان تامین اجتماعی باید در خصوص این موضوع چاره اندیشی کنند.

  او تصریح کرد: برای این کار بزرگ باید همکاری مشترک بین دولت، سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و صندوق بازنشستگی کشوری انجام می‌شد و همه باید در این رابطه کمک می‌کردند، در سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح راجع به بحث شرکت‌هایی که واگذار شده‌اند کار‌های صورت گرفته است، انشاءالله در شرایط مناسب آن میزان اعتباری که منظور شده را بتوانیم به فروش برسانیم تا حقوقی را که به عهده سازمان گذاشته شده را بتوانیم تامین کنیم.

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید