توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی کل کشور

  1 بازدید

  سامانه گزارشگران فساد سازمان بازرسی کل کشور را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  صفحه اصلی | سازمان بازرسی کل کشور

  سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات

  شهروند گرامی ؛

  درزمان طرح اعلام و یا شکایت به عملکرد دستگاه ها و سازمان های اجرایی و ارائه اطلاعات ، لطفاٌ به نکات زیر توجه فرمایید:

   1. شکایات و اعلامات باید مدلل و مستند باشد. بدیهی است مسئوليت قانوني مطالب اظهارشده بر عهده شاكي خواهد بود.

   2. لازم است هنگام ورود اطلاعات خود، حتماٌ شماره تلفن همراه را وارد نمایید تا امکان ارسال کد پیگیری و اطلاع رسانی مراحل مختلف رسیدگی به شکایت به شما فراهم گردد. لازم به ذکر است در نگهداري شماره پیگیری و عدم افشاي آن به ديگران دقت و توجه لازم را داشته باشید.

   3. بر اساس ماده 2 قانون تشکیل سازمان، اعلامات و شکایاتی قابل رسیدگی است که در خصوص عملکرد شرکت ها و مؤسسات و ارگان های دولتی و یا مؤسسات و شرکت های عام المنفعه و سازمان هایی که تمام یا قسمتی ازسرمایه یا سهام آنان متعلق به دولت است یا دولت بنحوی از انحاء بر آنها نظارت یا کمک می نماید، باشد.

   4. رسیدگی به شکایات وارده از سازمان ها و نهادهای زیر در صلاحیت سازمان بازرسی کل کشور نبوده و این سازمان امکان رسیدگی به آن را ندارد. بدیهی است در صورت شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی ذیل الذکر، شاکی می بایست به مراجع حقوقی و قضایی ذیصلاح مراجعه نماید:

        1-4- رسیدگی به شکایت از اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی

        2-4- شکایت از مراجع قضایی

        3-4- شکایت از دیوان عدالت اداری

        4-4- شكايات مربوط به گران‌فروشي

        5-4- رسيدگي به شكايات از روند انتخابات رياست جمهوري، مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا

        6-4- اعتراض به تصميمات و آراء مراجع غيرقضائي نظير كميسيون‌هاي مالياتي، ماده 100 قانون شهرداري‌ها، هيأت‌هاي حل اختلاف كارگري

        7-4- رسيدگي به تخلفات مطبوعاتي

        8-4- رسیدگی به تصميمات شوراي عالي انقلاب فرهنگي

        9-4- رسیدگی به تصميمات شوراي نگهبان در زمينه تأييد و يا رد صلاحيت كانديداها

        10-4- رسيدگي به تصميمات ديوان محاسبات كشور

    5.  مطالبه وام، مساعدت، كمك‌هاي مالي و درخواست کار و نظاير آن

    6. درصورت عدم ذکر دقیق مرجع مورد شکایت، رسیدگی به آن امکان پذیر نخواهد بود.

    7. چنانچه مرجع مورد شکایت از یک مورد بیشتر باشد (دو یا سه یا چهار مورد) شاکی می بایست از مراجع ذیربط، به صورت جداگانه در قالب چند طرفیت شکایت نماید.

    8. سیستم به طور خودکار به شکایاتی که قبلاٌ به سامانه رسیدگی به شکایات ارسال شده ترتیب اثر نخواهد داد مگر اینکه موضوع با شکایت قبلی تفاوت داشته باشد،  لذا از ارسال شکایات تکراری خودداری نمایید.

    9. چنانچه شکایتی توسط جمعی از اشخاص حقیقی مطرح گردد می بایست جهت ثبت با عنوان شکایت، فردی به نمایندگی ذینفعان، مشخصات فردی خود را مرقوم نماید، در غیر اینصورت به عنوان اعلامیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

     ***  درخصوص شرکت های حقوقی غیر دولتی (خصوصی) مدیرعامل یا فردی بعنوان نماینده شرکت مربوطه با ارائه مشخصات کامل می تواند شکایت خود را مطرح تا مورد بررسی واقع گردد.

  سامانه «گزارشگران فساد» رونمایی شد

  سامانه «گزارشگران فساد» رونمایی شد

  به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، در آیین افتتاح این سامانه حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و آیت‌الله کاظم صدیقی رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور حضور دارند.

  این سامانه که فازهای بعدی آن ارتقا می‌یابد و در حوزه مأموریتی سازمان بازرسی کل کشور است، برای این منظور طراحی شده تا کسانی که به نحوی از انحاء از سوءجریان اداری یا مفسده‌ای در دستگاه‌های اجرایی مطلع می‌شوند، موضوع را از طریق سامانه مذکور به اطلاع سازمان بازرسی برسانند.

  دستورالعمل تفصیلی نحوه دریافت و بررسی گزارش مردمی فساد به زودی از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ خواهد شد.

  پیش از این نیز رئیس سازمان بازرسی کل کشور چهارم تیرماه در نشست خبری گفت: برای پیگیری ماموریت های سازمان بازرسی کل کشور، علاوه برا ینکه سامانه اعلام شکایت داریم، قرار است سامانه‌ای با عنوان گزارشگران فساد راه‌اندازی کنیم.

  وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های همگانی برای مبارزه با فساد اظهارداشت: در رویکرد تحولی به ویژه در زمینه مبارزه با فساد در سازمان بازرسی کل کشور حتما باید از ظرفیت نهادهای عمومی، سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها استفاده شود؛ به ویژه هریک از خبرنگاران می توانند بازرس افتخاری سازمان بازرسی کل کشور باشند.

  درویشیان با تاکید بر قاطعیت و حساسیت در برخورد با فساد افزود: مردم و حاکمیت باید اصل امر به معروف را انجام دهند. مبارزه با رشد فساد و به کارگیری افراد پاکدست از جمله الزام‌هایی است که باید در این خصوص رعایت شود زیرا با دستمال آلوده نمی‌توان شیشه را پاک کرد بنابراین بر عدم مدارا و مسامحه با افرادی که فساد می کنند، باید تاکید شود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  هادی‌عباس‌نژاد 18 روز قبل
  2

  متن‌پیام‌بالای

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید