توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سفارش شهید سلیمانی درباره نیکی به پدر و مادر

  1 بازدید

  سفارش شهید سلیمانی درباره نیکی به پدر و مادر را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا حسنی سعدی شامگاه پنجشنبه ضمن خوش آمدگویی به خادمان مسجد جمکران و حضرت معصومه که از قم برای زیارت مزار شهدای کرمان و شهید حاج قاسم سلیمانی آمده بودند گفت: یکی از دوستانی که ۳۰ سال بیشتر همراه حاج قاسم مقاومت کرده بود و درکنار پرکاری های ایشان او را همراهی می کرده است دلیل رسیدن حاج قاسم به شهادت را دعاهای پدر و مادر عنوان کرد.

   وی افزود: در کنار خدمت به پدر و مادر عوامل مختلف دیگری هم بودند که او را به این مقام رساندند که یکی از این عوامل عشایرزاده بودن ایشان بوده است ، ایشان در یک خانواده اصیل، پاک، مسلمان، متدین و زحمت کش به دنیا آمده اند و پدر با زحمت کشی لقمه حلال و مادر نیز شیر پاک به ایشان داده است و با تربیت صحیح از یک پدر و مادر متدین و مذهبی به اینجا رسیده اند.

  مدیرگلزار شهدای کرمان با بیان اینکه حاج قاسم در ۱۳ سالگی کارگری می کردند و در تامین خانواده کمک می کردند گفت: شخصیت او بسیار محکم بار آمده بود بسیار انسان دوست بوده اند.

  سردار حسنی سعدی در ادامه گفت: برادر ایشان تعریف می کند که مدادش را از وسط دو نیم می کرد و برگه های دفترش را با بچه های بی بضاعت مدرسه تقسیم می کرد و برای خود برگه دفتر از برادر می گرفت و گاهی می شد که نصف غذایش را نمی خورد و برای دانش آموز بی بضاعت در مدرسه می برد.

  وی افزود: یکی از ویژگی های حاج قاسم عاطفی بودن و مهربان بودن و با محبت بودن ایشان بود به طوری که اینقدر با رفقا و دوستان و آشنایان دوست بود که مخاطب او فکر می کرد که فقط با ایشان دوست است و بعد متوجه می شد که ایشان با همه اینگونه دوست هستند و همه را دوست دارند.

  سردار همچنین گفت: پشتکارو پرکاری از دیگر ویژگی های حاج قاسم بود و به خاطر این بوده است که در روستا کار کشاورزی و دامپروری و کارگری می کرده است و تابستان ها کمک پدر بوده است و همین کارها او را محکم و قوی بارآورده بود و ترد و شکننده نبود لذا دیر خسته می شد به طوری که کمتر کسی در کنار او دوام می آورد و طاقت می آورد که همراه ایشان کار کند و خیلی افراد خسته می شدند و به بهانه ای کنار می رفتند.

  مدیرگلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه ایشان مرد خستگی ناپذیری بودند و برایشان شنبه  و جمعه و تعطیلی وجود نداشت و برای انجام کارها وقت می گذاشتند و همین نیز یکی از عوامل موفقیتشان بوده است.  

  وی افزود: ویژگی دیگر ایشان مهمان نوازی ایشان بود و همیشه سفره بازی داشتند  که آن هم ریشه در محبت و عاطفی بودنشان داشت.

  سردار حسنی سعدی در ادامه بیان داشت: خدمات ایشان به پدر و مادر و محبت کردن به آن ها تا آنجا که دست و پای پدر و مادر خود را می بوسیدند و حتی شیربرنج و غذا را به دهان مادر می گذاشتند دعای خیر پدر و مادر را به همراه داشت.

  وی افزود: حاج قاسم سلیمانی کار راه انداز مردم بود و وساطت ها، تلفن زدن ها، رو زدن ها و خواهش ها و وساطت کردن ها و از آبرویش گذاشتن و نامه دادن و ضمانت کردن برای اینکه کار مردم مستضعف و نیازمند انجام شود نیز بر کسی پوشیده نیست و این ها همه مسلما محبت می آورد.

  مدیرگلزار شهدای کرمان همچنین ابراز داشت: در نهایت به جایی رسیدیم که شاید ۲۶ میلیون نفر جمعا در تشییع جنازه ایشان شرکت کردند و حاج قاسم ، حاج قاسم نشد مگر با دعای پدر و مادر و مگر با عمل کردن به اخلاق و اسلام و شیعه و ولایت و اطاعت از ولایت.

  وی همچنین گفت: حاج قاسم ذره ای در فکر  نام و نشان  برای خودش نبود و اخلاص داشت و برای خداوند کاری را راه می انداخت و انجام می داد و برای خداوند تند می شد و آشتی می داد و خانواده  شهداء را احترام می گذاشت.

  در حاشیه این مراسم پرچم متبرک شده از جمکران و حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به گلزار شهداء کرمان اهدا شد و همچنین نشان خادمی به سردار حسنی سعدی اهدا شد.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سه توصیه سردار سلیمانی برای جوانان

  سه توصیه سردار سلیمانی برای جوانان

  سردار بزرگ مقاومت و نماد مبارزه با نظام سلطه، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یادداشتی به برادرزاده‌اش نوشته است.

  متن این نوشته برای نخستین بار منتشر می‌شود:

  مهدی جان! 

  ۱- تمام کسانیکه به کمالی رسیدند خصوصا کمالات معنوی که خود منشأ و پایه دنیوی هم می‌تواند باشد، منشأ همه آنها سحر است. سحر را دریاب نماز شب در سن شما تأثیری شگرف دارد اگر چندبار آنرا با رغبت تجربه کردی، لذت آن موجب می‌شود به آن تمسک یابی.

   ۲- زیربنای تمام بدیها و زشتی‌ها دروغ است.

  ۳-  احترام و خضوع در مقابل بزرگترها خصوصاً پدر و مادر؛ به خودت عادت بده بدون شرم دست پدر و مادرت را ببوسی، هم آنها را شاد می‌کنی و هم اثر وضعی بر خودت دارد.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  توصیه حاج قاسم سلیمانی به قدرگذاری از مادر و پدر

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : setad-abm.com

  مدیر محترم سایت setad-abm.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 20 روز قبل
  0

  .

  پویی 23 روز قبل
  0

  ببخشید من چیزی نمی دانم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید