توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سوالات درس 7 علوم هفتم با جواب

  1 بازدید

  سوالات درس 7 علوم هفتم با جواب را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نمونه سوال درس علوم پایه هفتم فصل هفتم (7) (سفر آب درون زمین) - مجله استادبانک

  نمونه سوال درس علوم پایه هفتم فصل هفتم (7) (سفر آب درون زمین) - مجله استادبانک

  تمام نمونه سوالات در یک اپلیکیشن

  استادبانک بزرگترین سایت تدریس خصوصی در کشور است

  دانلود مستقیم اپلیکیشن (فایل APK)

  دانلود مستقیم اپلیکیشن (فایل APK) (لینک کمکی)

  لینک دریافت رایگان از Google Play

  لینک آشنایی بیشتر با اپلیکیشن

  منبع مطلب : www.ostadbank.com

  مدیر محترم سایت www.ostadbank.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Fatemeh : قابلیت نفوذپذیری چیست؟ به میزان حرکت و نفوذ آب در بین ذرات خاک قابلیت نفوذپذیر آن خاک می گویند. 2-کدام ویژگی های خاک به اندازه ذرات خاک بستگی دارد؟ میزان فضاهای خالی و چگونگی نفوذ آب در خاک به اندازه ذرات آن بستگی دارد. 3-چند نمونه خاک نفوذپذیر نام ببرید. ماسه،شن،آبرفت 4-چند نمونه خاک با نفوذپذیری کم نام ببرید. رس،سیمان 5-ذخایر آبهای زیرزمینی چگونه بوجود می آید؟ آب های سطحی پس از نفوذ در درون زمین،فضاهای خالی بین ذره های تشکیل دهندهٔ رسوبات و سنگ ها را پر می کنند و ذخایر آب های زیرزمینی را به وجود می آورند. 6-غارهای آهکی چگونه بوجود می آید؟ آب های زیرزمینی هنگام نفوذ در سنگ های آهکی، آنها را در خود حل و فضاهای خالی ایجاد می کنند. با ادامهٔ این فرایند فضاهای خالی بیشتر و بزرگ تر می شود و غارهای آهکی به وجود می آید. 7-کدام خاک برای تشکیل آبهای زیرزمینی مناسب است و کدام خاک مناسب نیست؟دلیل آنرا بنویسید. در آبرفت ها، میزان فضا های خالی و نفوذپذیری زیاد است. بنابراین برای تشکیل ذخیرهٔ آب های زیرزمینی مناسب است در حالی که رس ها، گرچه دارای فضای خالی اند؛ اما به دلیل دانه ریز بودن برای بهره برداری از آب های زیرزمینی مناسب نیستند. 8-عمق سطح ایستابی چیست؟ منطقه ای که در آن فضاهای خالی بین ذره ها توسط رطوبت و هوا پر شده است 9-منطقه اشباع چیست؟ و فضاهای خالی بین ذره ها در آن کاملاً توسط آب پر شده است. 10-سطح ایستابی چیست؟ به سطح بالایی منطقهٔ اشباع، سطح ایستابی گفته می شود 11-عمق چاه در مناطق مختلف چگونه است؟ عمق چاه های آب در همه جا یکسان نیست. درمناطق نزدیک دریا این عمق کم است و ممکن است شما با چند متر حفر کردن به سطح ایستابی برسید؛ اما در نواحی خشک داخلی کشور، این عمق زیاد است و ممکن است بیش از 150 متر باشد. 12-آبخوان چیست؟ به سفره آبهای زیرزمینی آبخوان می گویند. 13-آبخوان آزاد چیست؟ در این نوع سفره ها یک لایهٔ نفوذپذیر روی یک لایهٔ نفوذ ناپذیر قرار دارد. این نوع آبخوان ها بیشتر در دشت ها و دامنهٔ کوه ها ایجاد می شود. 14-چشمه چگونه بوجود می آید؟ در صورتی که در مناطق شیب دار، آب های زیرزمینی به طور طبیعی به سطح زمین برسند و جاری شوند، چشمه به وجود می آید 15-سفره های آب زیرزمینی (آبخوان) تحت فشار چیست؟ این نوع سفرهٔ آب زیرزمینی در جایی تشکیل می شود که یک لایهٔ نفوذپذیر بین دو لایهٔ نفوذناپذیر قرار بگیرد. این سفره بیشتر در نواحی کوهستانی و شیب دار ایجاد می شود 16-ویژگی های آب های زیرزمینی را بنویسید. آب های زیرزمینی غالباً بی رنگ، بی بو و فاقد مواد تیره کننده اند. از ویژگی های دیگر آنها ترکیب شیمیایی و دمای ثابت آنهاست. میزان آلودگی های میکروبی آنها نسبت به آب های سطحی کمتر و املاح معدنی محلول در آنها بیشتر است. 17-مهمترین املاح موجود در آب های زیرزمینی کدام است؟ کلسیم و منیزیم 18-آب سخت چیست؟ در صورتی که میزان دو عنصر کلسیم و منیزیم در آب زیاد باشد به آن آب سخت می گویند. 19-چرخه ی آب چیست؟ در سفر آب روی زمین و درون زمین دریافتید که آب دائماً در حال گردش است و پیوسته بین اقیانوس ها،دریاها، هواکره و خشکی ها مبادله می شود. به این جریان آب در طبیعت، چرخهٔ آب گفته می شود.

  ناشناس : خو لامصبااا چرا الکی مردم و ایسگا میکنین چرا دروغ میگین عوضیا ما وختمون گرفته میشع

  ناشناس : لطفا درست سوالات بنویسید

  ناشناس : 1:آهمیت آب های زیر زمینی در کدام مناطق بیشتر است؟مثال بزنید . در مناطق کم آب مانند استان های مرکزی ایران 2:بخش عمده آب مصرفی کشور ها از کجا تامین میشود؟ از آب های زیر زمینی 3:آب حاصل از بارش چه میشود؟ بخشی از آن تبخیر میشود مقداری در سطحدزمین جاری میشود و بقیهربه داخل زمین نفوذ میکند 4: جهت حرکت آب به چه عاملی بستگی دارد ؟به شیب سطح زمین 5:به چه سطحی ،سطح ایستابی گفته میشود؟به سطح بالایی منطقه اشباع سطح ایستابی گفته میشود کوثر فرید ابراهیم نیا

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  تانی 1 ماه قبل
  0

  لطفا سوالات رو دور از هم بنویسید😑

  0
  ناشناس 17 روز قبل

  چرا سوالات همه در ی خط نوشته ؟؟؟؟؟ .

  ما گیج میشیم 😇😇

  اوسکولا 2 ماه قبل
  0

  ننت نگایدم برین گم شین

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  Bkjhخج۹جحال

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  فقط میدونم شما چقد بیشعورین😡

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  دادا ری

  .... 4 ماه قبل
  1

  واقعان که چقدر چرت😒هیچی نداره😐

  0
  ناشناس 17 روز قبل

  واقعا که چرتن همه در یه خط اند 😑😑😑😑😏😏😏😏😏😏😏😏😏😏😶😶😶😪😪😪😪😶😶😶😶😶😶😶😶😶😶😶😶😶😪😪😪😪😪😪😪😪

  نیکا 4 ماه قبل
  1

  خیلی بد بود

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  اینا سوال نیست که☹😒

  -1
  pari jafari 4 ماه قبل

  پس چیه بنظرت اگه سوال نیست😑

  اوین 4 ماه قبل
  2

  ممنونم

  حانیه 4 ماه قبل
  2

  قابلیت نفوذپذیری چیست؟ به میزان حرکت و نفوذ آب در بین ذرات خاک قابلیت نفوذپذیر آن خاک می گویند.

  2-کدام ویژگی های خاک به اندازه ذرات خاک بستگی دارد؟ میزان فضاهای خالی و چگونگی نفوذ آب در خاک به اندازه ذرات آن بستگی دارد.

  3-چند نمونه خاک نفوذپذیر نام ببرید. ماسه،شن،آبرفت

  4-چند نمونه خاک با نفوذپذیری کم نام ببرید. رس،سیمان

  5-ذخایر آبهای زیرزمینی چگونه بوجود می آید؟ آب های سطحی پس از نفوذ در درون زمین،فضاهای خالی بین ذره های تشکیل دهندهٔ رسوبات و سنگ ها را پر می کنند و ذخایر آب های زیرزمینی را به وجود می آورند. .

  6-غارهای آهکی چگونه بوجود می آید؟ آب های زیرزمینی هنگام نفوذ در سنگ های آهکی، آنها را در خود حل و فضاهای خالی ایجاد می کنند. با ادامهٔ این فرایند فضاهای خالی بیشتر و بزرگ تر می شود و غارهای آهکی به وجود می آید.

  7-کدام خاک برای تشکیل آبهای زیرزمینی مناسب است و کدام خاک مناسب نیست؟دلیل آنرا بنویسید. در آبرفت ها، میزان فضا های خالی و نفوذپذیری زیاد است. بنابراین برای تشکیل ذخیرهٔ آب های زیرزمینی مناسب است در حالی که رس ها، گرچه دارای فضای خالی اند؛ اما به دلیل دانه ریز بودن برای بهره برداری از آب های زیرزمینی مناسب نیستند.

  8-عمق سطح ایستابی چیست؟ منطقه ای که در آن فضاهای خالی بین ذره ها توسط رطوبت و هوا پر شده است

  9-منطقه اشباع چیست؟ و فضاهای خالی بین ذره ها در آن کاملاً توسط آب پر شده است

  . 10-سطح ایستابی چیست؟ به سطح بالایی منطقهٔ اشباع، سطح ایستابی گفته می شود

  11-عمق چاه در مناطق مختلف چگونه است؟ عمق چاه های آب در همه جا یکسان نیست. درمناطق نزدیک دریا این عمق کم است و ممکن است شما با چند متر حفر کردن به سطح ایستابی برسید؛ اما در نواحی خشک داخلی کشور، این عمق زیاد است و ممکن است بیش از 150 متر باشد.

  12-آبخوان چیست؟ به سفره آبهای زیرزمینی آبخوان می گویند

  . 13-آبخوان آزاد چیست؟ در این نوع سفره ها یک لایهٔ نفوذپذیر روی یک لایهٔ نفوذ ناپذیر قرار دارد. این نوع آبخوان ها بیشتر در دشت ها و دامنهٔ کوه ها ایجاد می شود.

  14-چشمه چگونه بوجود می آید؟ در صورتی که در مناطق شیب دار، آب های زیرزمینی به طور طبیعی به سطح زمین برسند و جاری شوند، چشمه به وجود می آید

  15-سفره های آب زیرزمینی (آبخوان) تحت فشار چیست؟ این نوع سفرهٔ آب زیرزمینی در جایی تشکیل می شود که یک لایهٔ نفوذپذیر بین دو لایهٔ نفوذناپذیر قرار بگیرد. این سفره بیشتر در نواحی کوهستانی و شیب دار ایجاد می شود

  16-ویژگی های آب های زیرزمینی را بنویسید. آب های زیرزمینی غالباً بی رنگ، بی بو و فاقد مواد تیره کننده اند. از ویژگی های دیگر آنها ترکیب شیمیایی و دمای ثابت آنهاست. میزان آلودگی های میکروبی آنها نسبت به آب های سطحی کمتر و املاح معدنی محلول در آنها بیشتر است.

  17-مهمترین املاح موجود در آب های زیرزمینی کدام است؟ کلسیم و منیزیم

  18-آب سخت چیست؟ در صورتی که میزان دو عنصر کلسیم و منیزیم در آب زیاد باشد به آن آب سخت می گویند.

  19-چرخه ی آب چیست؟ در سفر آب روی زمین و درون زمین دریافتید که آب دائماً در حال گردش است و پیوسته بین اقیانوس ها،دریاها، هواکره و خشکی ها مبادله می شود. به این جریان آب در طبیعت، چرخهٔ آب گفته می شود.

  AHO 4 ماه قبل
  2

  بابا لامصبا مث آدم سوالات رو بزارین

  چرا اینقدر اذیت میکنین😒

  حامد 4 ماه قبل
  0

  سوالات بدرد نمیخورد

  زهرا حمصی 4 ماه قبل
  1

  ۱:ویژگی های اب های زیر زمینی چیست ۳ مورد؟ بی رنگ ، بی بو و فاقد مواد تیره کننده

  ۲:نفوذ پذیری را توضیح دهید؟ بعضی مواد ماننده شن و ماسه به راحتی اب را از خود عبور میکند به این قابلیت نفوذ پزیر میگویند

  ۳:آبخوان به چند دسته تقسیم میشود؟ دو دسته

  ۴: نام ببرید ؟سفره های آب زیر زمینی ازاد ، سفره های آب زیر زمینی تحت فشار

  ۵:عمق چاه های آب در همه جا یکسان است؟ خیر

  توضیح دهید. در کنار دریا عمق کم است ولی در نواحی خشک ساحلی عمق زیاد است و ممکن است پیش از ۱۵۰ متر باشد

  ۶: و از مهم ترین املاح موجود در آب های زیزمینی اند ؟ کلسیوم و منیزیم

  ۷ چرخه ی آب را توضیح دهید؟در سفر آب روی زمین دریافتید که آب دائما در حال گردش است و پیوسته بین اقیانوس ها دریاها و خشکی ها مبادله می شود به این جریان در طبیعت چرخه ی آب میگویند

  سلطان 4 ماه قبل
  3

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Fatemeh : قابلیت نفوذپذیری چیست؟ به میزان حرکت و نفوذ آب در بین ذرات خاک قابلیت نفوذپذیر آن خاک می گویند. 2-کدام ویژگی های خاک به اندازه ذرات خاک بستگی دارد؟ میزان فضاهای خالی و چگونگی نفوذ آب در خاک به اندازه ذرات آن بستگی دارد. 3-چند نمونه خاک نفوذپذیر نام ببرید. ماسه،شن،آبرفت 4-چند نمونه خاک با نفوذپذیری کم نام ببرید. رس،سیمان 5-ذخایر آبهای زیرزمینی چگونه بوجود می آید؟ آب های سطحی پس از نفوذ در درون زمین،فضاهای خالی بین ذره های تشکیل دهندهٔ رسوبات و سنگ ها را پر می کنند و ذخایر آب های زیرزمینی را به وجود می آورند. 6-غارهای آهکی چگونه بوجود می آید؟ آب های زیرزمینی هنگام نفوذ در سنگ های آهکی، آنها را در خود حل و فضاهای خالی ایجاد می کنند. با ادامهٔ این فرایند فضاهای خالی بیشتر و بزرگ تر می شود و غارهای آهکی به وجود می آید. 7-کدام خاک برای تشکیل آبهای زیرزمینی مناسب است و کدام خاک مناسب نیست؟دلیل آنرا بنویسید. در آبرفت ها، میزان فضا های خالی و نفوذپذیری زیاد است. بنابراین برای تشکیل ذخیرهٔ آب های زیرزمینی مناسب است در حالی که رس ها، گرچه دارای فضای خالی اند؛ اما به دلیل دانه ریز بودن برای بهره برداری از آب های زیرزمینی مناسب نیستند. 8-عمق سطح ایستابی چیست؟ منطقه ای که در آن فضاهای خالی بین ذره ها توسط رطوبت و هوا پر شده است 9-منطقه اشباع چیست؟ و فضاهای خالی بین ذره ها در آن کاملاً توسط آب پر شده است. 10-سطح ایستابی چیست؟ به سطح بالایی منطقهٔ اشباع، سطح ایستابی گفته می شود 11-عمق چاه در مناطق مختلف چگونه است؟ عمق چاه های آب در همه جا یکسان نیست. درمناطق نزدیک دریا این عمق کم است و ممکن است شما با چند متر حفر کردن به سطح ایستابی برسید؛ اما در نواحی خشک داخلی کشور، این عمق زیاد است و ممکن است بیش از 150 متر باشد. 12-آبخوان چیست؟ به سفره آبهای زیرزمینی آبخوان می گویند. 13-آبخوان آزاد چیست؟ در این نوع سفره ها یک لایهٔ نفوذپذیر روی یک لایهٔ نفوذ ناپذیر قرار دارد. این نوع آبخوان ها بیشتر در دشت ها و دامنهٔ کوه ها ایجاد می شود. 14-چشمه چگونه بوجود می آید؟ در صورتی که در مناطق شیب دار، آب های زیرزمینی به طور طبیعی به سطح زمین برسند و جاری شوند، چشمه به وجود می آید 15-سفره های آب زیرزمینی (آبخوان) تحت فشار چیست؟ این نوع سفرهٔ آب زیرزمینی در جایی تشکیل می شود که یک لایهٔ نفوذپذیر بین دو لایهٔ نفوذناپذیر قرار بگیرد. این سفره بیشتر در نواحی کوهستانی و شیب دار ایجاد می شود 16-ویژگی های آب های زیرزمینی را بنویسید. آب های زیرزمینی غالباً بی رنگ، بی بو و فاقد مواد تیره کننده اند. از ویژگی های دیگر آنها ترکیب شیمیایی و دمای ثابت آنهاست. میزان آلودگی های میکروبی آنها نسبت به آب های سطحی کمتر و املاح معدنی محلول در آنها بیشتر است. 17-مهمترین املاح موجود در آب های زیرزمینی کدام است؟ کلسیم و منیزیم 18-آب سخت چیست؟ در صورتی که میزان دو عنصر کلسیم و منیزیم در آب زیاد باشد به آن آب سخت می گویند. 19-چرخه ی آب چیست؟ در سفر آب روی زمین و درون زمین دریافتید که آب دائماً در حال گردش است و پیوسته بین اقیانوس ها،دریاها، هواکره و خشکی ها مبادله می شود. به این جریان آب در طبیعت، چرخهٔ آب گفته می شود

  سودابه 4 ماه قبل
  -2

  خیلی سوال ها خوب بودن ممنون

  مارال 5 ماه قبل
  -2

  خواهش میکنم سوال ها بزارید

  آیلین 5 ماه قبل
  -2

  اگه میشه سوالات با جواب برای ما بفرستید

  ناشناس 5 ماه قبل
  -1

  عالیه

  B 5 ماه قبل
  0

  لطعا اگه میشه عکس صفحات کتاب رو بزارید بعد سوالات رو روش مشخص کنید

  B 5 ماه قبل
  0

  لطفا سوالات را کامل بفرستید

  چرا قاطی میفرستید نمیفهمیم چین

  همش دروغ میگین

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  یعنی این سوالا همش الکیه من 1ساعته دارم مینویسم

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود

  ناشناس 5 ماه قبل
  1

  حاجی بریم بخونیم بهتر خودمونم سوال در بیاریم

  محدثه 5 ماه قبل
  0

  چرا سوالا تو پی دی اف هس پی دی اف بخوره تو سرتون ما پی دی اف نمی‌خواهیم سوال تایپی میخوایم حالیتوته

  امیر کشاورز 5 ماه قبل
  1

  خفه شو مسخرمون کردی ۳ ساعت انتر پوفیوز.

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  سلام خیر

  ناشناس 5 ماه قبل
  14

  لطفا درست سوالات بنویسید

  0
  ملیسا 4 ماه قبل

  🥴😐😂😂👌🏻

  -2
  ناشناس 4 ماه قبل

  خیلی هم عالی گفتید 👌👌👏

  0
  پوریا 5 ماه قبل

  پچه آخه شما ها بوی شیر از دهنتون میاد کاملا سوالات عالی شما پچه کلاس اول هستید حتما چون سوالات خیلی خوبه

  D.A 5 ماه قبل
  1

  حاک بر سرتون

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  😠😠😠

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  😠😠😠

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  😠😠😠😠😠

  /: 5 ماه قبل
  1

  بد تر از این نمیشع 😐

  Mahsa 5 ماه قبل
  0

  سلام پس سوالات کو

  Ss 5 ماه قبل
  1

  آب های زیرزمینی در همه جای زمین وجود دارند

  شوکا 5 ماه قبل
  0

  چرا میگید بده سوالاتش غلط؟

  Fatemeh 5 ماه قبل
  27

  قابلیت نفوذپذیری چیست؟

  به میزان حرکت و نفوذ آب در بین ذرات خاک قابلیت نفوذپذیر آن خاک می گویند.

  2-کدام ویژگی های خاک به اندازه ذرات خاک بستگی دارد؟

  میزان فضاهای خالی و چگونگی نفوذ آب در خاک به اندازه ذرات آن بستگی دارد.

  3-چند نمونه خاک نفوذپذیر نام ببرید.

  ماسه،شن،آبرفت

  4-چند نمونه خاک با نفوذپذیری کم نام ببرید.

  رس،سیمان

  5-ذخایر آبهای زیرزمینی چگونه بوجود می آید؟

  آب های سطحی پس از نفوذ در درون زمین،فضاهای خالی بین ذره های تشکیل دهندهٔ رسوبات و سنگ ها را پر می کنند و ذخایر آب های زیرزمینی را به وجود می آورند.

  6-غارهای آهکی چگونه بوجود می آید؟

  آب های زیرزمینی هنگام نفوذ در سنگ های آهکی، آنها را در خود حل و فضاهای خالی ایجاد می کنند. با ادامهٔ این فرایند فضاهای خالی بیشتر و بزرگ تر می شود و غارهای آهکی به وجود می آید.

  7-کدام خاک برای تشکیل آبهای زیرزمینی مناسب است و کدام خاک مناسب نیست؟دلیل آنرا بنویسید.

  در آبرفت ها، میزان فضا های خالی و نفوذپذیری زیاد است. بنابراین برای تشکیل ذخیرهٔ آب های زیرزمینی مناسب است در حالی که رس ها، گرچه دارای فضای خالی اند؛ اما به دلیل دانه ریز بودن برای بهره برداری از آب های زیرزمینی مناسب نیستند.

  8-عمق سطح ایستابی چیست؟

  منطقه ای که در آن فضاهای خالی بین ذره ها توسط رطوبت و هوا پر شده است

  9-منطقه اشباع چیست؟

  و فضاهای خالی بین ذره ها در آن کاملاً توسط آب پر شده است.

  10-سطح ایستابی چیست؟

  به سطح بالایی منطقهٔ اشباع، سطح ایستابی گفته می شود

  11-عمق چاه در مناطق مختلف چگونه است؟

  عمق چاه های آب در همه جا یکسان نیست. درمناطق نزدیک دریا این عمق کم است و ممکن است شما با چند متر حفر کردن به سطح ایستابی برسید؛ اما در نواحی خشک داخلی کشور، این عمق زیاد است و ممکن است بیش از 150 متر باشد.

  12-آبخوان چیست؟

  به سفره آبهای زیرزمینی آبخوان می گویند.

  13-آبخوان آزاد چیست؟

  در این نوع سفره ها یک لایهٔ نفوذپذیر روی یک لایهٔ نفوذ ناپذیر قرار دارد. این نوع آبخوان ها بیشتر در دشت ها و دامنهٔ کوه ها ایجاد می شود.

  14-چشمه چگونه بوجود می آید؟

  در صورتی که در مناطق شیب دار، آب های زیرزمینی به طور طبیعی به سطح زمین برسند و جاری شوند، چشمه به وجود می آید

  15-سفره های آب زیرزمینی (آبخوان) تحت فشار چیست؟

  این نوع سفرهٔ آب زیرزمینی در جایی تشکیل می شود که یک لایهٔ نفوذپذیر بین دو لایهٔ نفوذناپذیر قرار بگیرد. این سفره بیشتر در نواحی کوهستانی و شیب دار ایجاد می شود

  16-ویژگی های آب های زیرزمینی را بنویسید.

  آب های زیرزمینی غالباً بی رنگ، بی بو و فاقد مواد تیره کننده اند. از ویژگی های دیگر آنها ترکیب شیمیایی و دمای ثابت آنهاست. میزان آلودگی های میکروبی آنها نسبت به آب های سطحی کمتر و املاح معدنی محلول در آنها بیشتر است.

  17-مهمترین املاح موجود در آب های زیرزمینی کدام است؟

  کلسیم و منیزیم

  18-آب سخت چیست؟

  در صورتی که میزان دو عنصر کلسیم و منیزیم در آب زیاد باشد به آن آب سخت می گویند.

  19-چرخه ی آب چیست؟

  در سفر آب روی زمین و درون زمین دریافتید که آب دائماً در حال گردش است و پیوسته بین اقیانوس ها،دریاها، هواکره و خشکی ها مبادله می شود. به این جریان آب در طبیعت، چرخهٔ آب گفته می شود.

  -1
  ثمین 4 ماه قبل

  عالی بود

  -1
  5 ماه قبل

  👌خیلی ب دردم خورد😘

  1
  لاشی 5 ماه قبل

  ممنون خوبه

  ناشناس 1 سال قبل
  15

  خو لامصبااا چرا الکی مردم و ایسگا میکنین چرا دروغ میگین عوضیا ما وختمون گرفته میشع

  0
  ناشناس 4 ماه قبل

  والا

  -1
  آ ه والا عوضیا خرررر 4 ماه قبل

  خاک برسرتون

  0
  پوریا 5 ماه قبل

  پچه بیا پایین سرمون درد گرفت نوب سگ مگه بازی

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  1:آهمیت آب های زیر زمینی در کدام مناطق بیشتر است؟مثال بزنید . در مناطق کم آب مانند استان های مرکزی ایران

  2:بخش عمده آب مصرفی کشور ها از کجا تامین میشود؟ از آب های زیر زمینی

  3:آب حاصل از بارش چه میشود؟ بخشی از آن تبخیر میشود مقداری در سطحدزمین جاری میشود و بقیهربه داخل زمین نفوذ میکند

  4: جهت حرکت آب به چه عاملی بستگی دارد ؟به شیب سطح زمین

  5:به چه سطحی ،سطح ایستابی گفته میشود؟به سطح بالایی منطقه اشباع سطح ایستابی گفته میشود

  کوثر فرید ابراهیم نیا

  0
  :) 5 ماه قبل

  حالا بیچه ای کار میکنین

  برای ارسال نظر کلیک کنید