توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سوالات فارسی چهارم دبستان با جواب نوبت دوم

  1 بازدید

  سوالات فارسی چهارم دبستان با جواب نوبت دوم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  دانلود نمونه سوالات امتحان فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول ( دی ماه )

  امتحانات نوبت اول دی ماه همراه برای دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی و حتی والدین آن ها نگران کننده بوده است . دلیل این نگرانی و اضطراب این است که دانش آموزان برای اولین بار با سوالات امتحانی نیمی از کتاب فارسی پایه چهارم مواجه می شوند و آشنایی قبلی از نوع سوالات این درس و میزان سختی آن ها ندارند .

  با توجه به این موضوع بهتر است برای رفع این اضطراب و نگرانی ، دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی ، نمونه سوالات امتحانی نوبت اول فارسی سال های قبل را مطالعه نمایند تا با نوع سوالات و راه حل های آن ها بهتر آشنا شوند .

  به همین دلیل در این قسمت چند سری از نمونه سوالات امتحانی نوبت اول فارسی چهارم دبستان برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار گرفته است . 

      

  چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت اول فارسی چهارمابتدایی عبارتند از :

   معنی واژه های زیر را بنویسید . 
   مخالف کلمات مقابل را بنویسید ؟
   با کلمه ها و ترکیب های زیر جمله بسازید . 
    در یک جمله بنویسید که « دم به تله ندادن » کنایه از چیست ؟
   جمع کلمه های مقابل را بنویسید ؟
   برای کلمه های مقابل هم خانواده بنویسید ؟ 

   در صورتی که مایل به دریافت نمونه سوالات نوبت اول بیشتری باشید می توانید به مقاله قرار گرفته شده در انتهای این قسمت مراجعه نمایید .

  دانلود نمونه سوالات امتحان فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم ( خرداد ماه )

  امتحانات نوبت دوم یا خرداد ماه پایه چهارم ابتدایی با توجه به این که امتحانات پایانی چهارم ابتدایی محسوب شده و تمامی مطالب کتاب های درسی را شامل می شود ، علاوه بر اهمیت بسیار بالایی که دارند باعث نگرانی و استرس دانش آموزان نیز می شوند .

  با توجه به این که امتحان نوبت دوم درس فارسی پایه چهارم ابتدایی تمام مباحث آموزش داده شده در این کتاب درسی را شامل می شود ، لذا نیاز به مطالعه سوالات بیشتر و متنوع تری نیز دارد ، بنابراین برای آشنایی بیشتر دانش آموزان چهارم دبستانی با نوع سوالات امتحانی نوبت دوم  فارسی چهارم ابتدایی و رفع نگرانی والدین و دانش آموزان از بابت تنوع سوالات این درس ، در این قسمت چند سری از نمونه سوالات نوبت دوم فارسی چهارم ابتدایی قرار گرفته است .

      

  چند سری از سوالات عنوان شده در نمونه سوالات نوبت دوم فارسی چهارم ابتدایی عبارتند از :

    فرزند عزیزم ، برای کلمه های زیر یک هم خانواده بنویس. 

   عزیزم ، برای کلمه های زیر یک صفت بنویس . 

   جمله های زیر کنایه از چیست؟ 

   عزیزم ، واژه های مربوط به هم را وصل کن .

   در جمله های زیر، نهاد ، قید و فعل را مشخص کن .

   کلمات زیر را با ( ان ) جمع ببند .

    در صورت نیاز به دریافت و مطالعه سوالات بیشتر خرداد ماه فارسی چهارم ابتدایی می توانید به مقاله مربوطه در این بخش مراجعه فرمایید . 

  دانلود کتاب درس فارسی چهارم ابتدایی

  برای یادگیری بهتر مطالب درس فارسی دوم ابتدایی بهتر است بیشتر مواقع کتاب این درس را به همراه داشته باشید تا در صورت ایجاد سوال و یا هر گونه اشکال در یادگیری مطالب درسی فارسی دوم ، به کتاب درسی آن مراجعه کرده و ایرادات خود را برطرف سازید .

  اما در بسیاری از مواقع نمی توان کتاب درسی را همراه خود داشت و یا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد . راه حل در نظر گرفته شده برای این مشکل ارائه نسخه الکترونیکی کتاب درس فارسی چهارم ابتدایی می باشد . 

  دانش آموزان با دریافت نسخه الکترونیکی کتاب فارسی چهارم ابتدایی از طریق مراجعه به مقاله زیر ، می توانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای ، کتاب درسی خود را ذخیره کرده و همواره به آن دسترسی داشته باشند .

    جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه چهارم ابتدایی با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .

  سوالات متداول

  ✔️ حل کردن نمونه سوالات مدارس مختلف و آشنایی با انواع سوالات امتحانی یکی از مهم ترین راه های آمادگی برای امتحانات می باشد که در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان فارسی چهارم ابتدایی با پاسخ تشریحی را دریافت کنید .

  ✔️ شما می توانید با مراجعه به مقاله نمونه سوالات امتحان فارسی چهارم ابتدایی با پاسخ تشریحی در نوبت اول و دوم را مشاهده و دانلود نمایید .

  ✔️ بله . در این مقاله می توانید نمونه سوالات امتحان فارسی چهارم ابتدایی با پاسخ تشریحی با درجه سختی متفاوت را مشاهده کرده و نمونه سوالات متناسب را دانلود نمایید .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم - با جواب نگارش بنویسیم خرداد ماه

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  نمونه سوال امتحان فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم ( خرداد ماه )

  دانش آموزان پایه چهارم ​ابتدایی برای آماده سازی بیشتر خود برای امتحانات نوبت دوم فارسی چهارم ابتدایی ، باید با مراجعه به نمونه سوالات سال های گذشته این درس علاوه بر آشنایی با نوع سوالات و تنوع آن ها با انواع راه حل های قابل قبول برای هریک از سوالات این درس نیز آشنا شوند .

  مطالعه انواع سوالات نوبت دوم درس فارسی پایه چهارم باعث آشنایی با میزان سختی و آسانی سوالات این دوره آشنا شده و از اضطراب و نگرانی های دانش آموزان چهارم دبستانی نیز کاسته شود .

  با توجه به موارد عنوان شده ، دراین قسمت چند سری از نمونه سوالات فارسی پایه چهارم ابتدایی برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، به صورت رایگان قابل دریافت می باشد .

      


  از جمله سوالات عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم عبارتند از :

    کلمه هارا با حروف مناسب کامل کن .

   کدام یک از کلمه های زیر زمان آینده را نشان می دهد دور آن خط بکشید .

   زیر جمله کامل خط بکش و جمله ناقص را کامل کن .

   کلمه زیر ازچه قسمت هایی ساخته شده است ، آن هارا بنویس .

   جمله به هم ریخته را مرتب کنید .

   مخالف کلمات زیر را بنویس .

  تمرین های فصل به فصل فارسی چهارم ابتدایی

  برای یادگیری مباحث درسی مربوط به هر فصل فارسی چهارم ابتدایی بهتر است در انتهای همان فصل سوالات درس خوانده شده را بررسی مطالعه کرده و حل نمایید . حل تمرین و نمونه سوالات هر فصل از درس فارسی چهارم ابتدایی ، علاوه بر این که درک مطالب درسی و یادگیری دانش آموزان پایه چهارم دبستان را افزایش می دهد بلکه باعث آماده سازی بیشتر دانش آموزان برای امتحانات نوبت دوم ، چهارم ابتدایی می شود .

  منظور از آمادگی برای امتحانات این است که وقتی به محض اتمام درس دانش آموزان سوالات مربوط به آن را تمرین کرده و پاسخ می دهند باعث می شود که این جواب ها در ذهن آن ها باقی بماند و اگر در زمان شروع امتحانات فرصت کافی نداشتند بتوانند با مرور این تمرین ها خود را برای امتحان فارسی چهارم ابتدایی آماده سازند . 

  به همین منظور در این قسمت چند سری از تمرینات فصل به فصل نوبت دوم درس فارسی چهارم ابتدایی را برای دانلود رایگان دانش آموزان قرار داده ایم :

      

  سوالات ارائه شده در تمرینات فصل به فصل فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم عبارتند از :

    هر کلمه را به معنای خودش وصل کن .

   در هر مورد کدام گزینه با بقیه فرق دارد .

   جمع کلمات زیر را بنویسید .

   مخالف کلمه های زیر را بنویسید . 

   معنی هر کلمه را بنویسید .

   به این کلمه ها یک جز دیگر اضافه کنید تا کلمه معنی دار ساخته شود .

    جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوط به مدارس و امتحانات ، می توانید عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال کنید . همچنین می توانید در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی دروس پایه چهارم ابتدایی با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس بگیرید .

  سوالات متداول

  ✔️ بله در این مقاله چند سری از سوالات نوبت دوم درس فارسی چهارم ابتدایی به صورت کاملا رایگان و با حجم بسیار کم برای دانلود توسط دانش آموزان قرار گرفته است .

  ✔️ مباحث عنوان شده در نمونه سوالات فارسی چهارم دبستان مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .

  ✔️ تمامی موارد پرتکرار سوالات فارسی نوبت دوم پایه چهارم ابتدایی در این مقاله عنوان شده است .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  15 نمونه سوال فارسی چهارم دبستان [ به روزرسانی دی 99 ]

  15 نمونه سوال فارسی چهارم دبستان [ به روزرسانی دی 99 ]

  نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم ابتدایی

  به روز رسانی آذر 99: [ اضافه شدن نمونه سوالات جدید]

  در این صفحه نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی را برای شما گردآوری کرده ایم. نمونه سوالات نگارش چهارم و همچنین متن های پیشنهادی املا چهارم نیز در این صفحه موجود است. این نمونه سوالات را می توانید به رایگان از همکلاسی دریافت کنید.

  نمونه سوالات نوبت اول فارسی چهارم را در بخش امتحانات دی ماه و نمونه سوالات نوبت دوم فارسی و نگارش چهارم را در بخش امتحانات خرداد ماه می توانید ببینید.

  برای بررسی کیفیت فایل دانلودی، تصویری از نمونه سوالات در صفحه قرارداده شده است  که می‌توانید آن را مشاهده نمایید.

  نمونه سوال فارسی چهارم دبستان

  بعضی از نمونه سوالات همراه با جواب و برخی از آن ها فاقد جواب است. برای این که بدانید که کدام نمونه سوال دارای جواب است، به عنوان آن دقت کنید در صورتی که در عنوان هر نمونه عبارت " همراه با جواب یا  پاسخ تشریحی" ذکر شده باشد نمونه سوال دارای جواب است و درغیراین صورت بدون پاسخ می‌باشد.

  امیدواریم این مجموعه سوالات برای آمادگی شما عزیزان در امتحانات پیش‌رو مفید واقع شود. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نمونه سوالات جمع آوری شده برای ما ارسال کنید.

  در صورتی که به آرشیو کامل نمونه سوال‌های امتحانی چهارم ابتدایی در تمام دروس به همراه پاسخ نیاز داشتید، می‌توانید به صفحه نمونه سوالات امتحانی چهارم ابتداییمراجعه کنید.

  مجموعه نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه اول)

  نمونه سوال فارسی چهارم نمونه اول

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 97

  1-کلمه های که زیر آن ها خط کشیده شده است غلط می باشند شما سعی کنید درست آن ها را بنویسید 

  *بگزار خورشید به این تصویر های زیبا نگاه کند و بگوید منضره ای زیباتر از این می توان ساخت.

  *حاکم به حوش و فهم پسر آفرین گفت و مرد از او معزرت خواست.

  * بازرگان که مردی سروتمند بود از دیدن آن سحنه شگفت زده شد.

   * بدن آرش بدون نقس و عیب بود و آرش  با خدای خود زمرمه کرد و تیر را به صمت خاور پرتاب کرد. 

  2-معنی بیت های زیر را بنویسید.

  *  بیاموزید آن چه را آموختنی است          به دست اورید آن چه را ماندنی است 

  *  کان فلان طوطی که مشتاق شماست       از قضای آسمان در حبس ماست

  *  مرز را پرواز تیری می دهد سامان       گربه نزدیکی فرود آید ، خانه هامان تنگ

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه دوم)

  نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول همراه با پاسخ تشریحی1

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه سوم)

  نمونه سوالات فارسی چهارم نوبت اول همراه با پاسخ تشریحی2

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 96

  برای موضوعات اصلی ذکر شده،زیر مجموعه بنویس.

  خطرات کوچ پرستوها

  شکل انتظار مردم برای رهبر

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول همراه با جواب (نمونه چهارم)

  نمونه سوالات فارسی چهارم نوبت اول همراه با پاسخ تشریحی3

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 96

  کدام گزینه با دیگر گزینه ها متفاوت است ؟

  الف-نازک 

  ب-موشک 

  ج- شاخک 

  د-زاغک

   نمونه سوال فارسی  چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه پنجم)

  نمونه سوالات فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول همراه با پاسخ تشریحی 4

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 96

  ج)به سؤالات با دقت جواب بده.

  8 )با کلمات زیر جمله بسازید:
  الف- سوغات:-------------------------

  ب-انتظار:--------------------------

  9 )هم خانواده کلمات زیر را بنویس.
  الف- ناقص:------------------------

  ب-ماهر:---------------------------

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه ششم)

  نمونه سوالات فارسی چهارم دبستان نوبت اول با جواب 5

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 96

  جمله هاراکامل کن

  خیابان های شهرآب و--------شده بود 

  ---------هوای صبح راتمام وجود احساس کردم 

  به تماشای -------- گنجشک ها درلابه لای شاخه ها خیره شدم

   نمونه سوال نگارش چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه اول)

  نمونه سوالات نگارش چهارم ابتدایی نوبت اول با جواب 1

  تاریخ برگزاری امتحان: دی 96

   کلمه های زیر را بخوانید و به ترتیب حروف الفبا بنویسید.

  خوشحال ـ فقط ـ علف ـ آسیاب ـ می گشت ـ چطورگذشته 

   نمونه سوال املا چهارم ابتدایی نوبت اول (نمونه اول)

  نمونه سوالات املا چهارم ابتدایی با جواب نوبت اول1

  تاریخ برگزاری امتحان: دی95

  درکدام گزینه بیشترین غلط املایی وجود دارد؟

  الف-ای خدا ی آسمان ها ای آفریده گارکوه ها !توبه ما توانایی بخشیده ای 

  ب-خلاصه هرچه به روزورود آن مهمان محربان نزدیک تر می شویم طپش قلب ها تندتر می شد 

  ج-این پرنده های کوچک پس ازسپری شدن زمان دراز وپیمودن راهی تولانی بدون آنکه اشتباه کنند دوباره به لانه پیشین خودبازمی گردند. 

  مجموعه نمونه سوال فارسی  چهارم ابتدایی نوبت دوم

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم(نمونه اول)

  1نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم نوبت دوم با جواب

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 98

  مفهوم جملات و اشعار زیر را بنویسید.

  مادر موسی چو موسی را به نیل در فکند از گفته ی رب جلیل
  ...........................................................................................

  گفت ای موش لوس یک غازی با دم شیر می کنی بازی
  .............................................................................................

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم (نمونه دوم)

  نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم نوبت دوم با جواب2

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 96

  جاهای خالی را با کلمات مناسب کامل کنید

   رطب خورده منع رطب کی کند یک .................. است.(حکایت – مثل)

   خدایا در زبان من .......................... آر. ( ثواب – صواب)

   ...................... پاکت می سرایم. ( ثنای – سنای)

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم (نمونه سوم)

  نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم نوبت دوم با جواب3

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 96

  2 -به سوالات پاسخ کوتاه بدهید.     

  پاستوریزه – احسنت – ثنا – صواب - دوری - لمسی

  الف - اگر واژه های باال را به ترتیب الفبا مرتب کنیم واژه ی سوم کدام خواهد بود؟ .................

  ب- رابطه ی بین دو کلمه ی جهل و دانش با هم چیست؟ .........................................................

  ج – دو کلمه بنویسید که میتوانند صفت باشند. .......................................................................

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم (نمونه چهارم)

  نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم نوبت دوم با جواب4

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 96

  2-با توجه به معنی جمله ها کلمه ی مناسب را انتخاب کنید.

  الف) ظالمان با کارهای نادرست خود را نزد دیگران ........... و ذلیل می کنند. (خار- خوار)

  ب) مادرم اسباب و .......... خانه را جمع کرد.( اساس – اثاث)

  ج) سنا تازه به این شهر آمده بود و در اینجا ................... بود.( قریب – غریب)

   نمونه سوال فارسی چهارم ابتدایی نوبت دوم (نمونه پنجم)

  نمونه سوالات فارسی و نگارش چهارم نوبت دوم با جواب5

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 97

  9 -علم که چندان بیشتر خوانی / چون عمل در تو نیست نادانی:

  .....................................................

  10-گفت طوطی ارمغان بنده کو؟ /  آنچه گفتی و آنچه دیدی ،باز گو!

  ....................................................

   نمونه سوالات املا چهارم ابتدایی نوبت دوم (نمونه اول)

  نمونه سوالات املا چهارم دبستان نوبت دوم با جواب1

  تاریخ برگزاری امتحان: خرداد 98

  املای صحیح کلمه رادرجای خالی بنویس

  حکیم ..............بنویسید اما کاغذی برای نوشتن نداشت (خواست .خاست)

  حکیم ازجای ........وبه طرف امیررفت (برخاست -برخواست)

  منبع مطلب : hamkelasi.ir

  مدیر محترم سایت hamkelasi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  حسنا 1 ماه قبل
  0

  خوب بود

  ناشماس 1 ماه قبل
  0

  عالیه ولی کاش جواب هم داشت

  طاها 1 ماه قبل
  0

  ازمون فارسی نوبت دوم

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید