توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سود سهام خودکفایی ازادگان سال 99

  1 بازدید

  سود سهام خودکفایی ازادگان سال 99 را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نماد خودکفا و افزایش سرمایه ای دیگر/پاییز 99 بهار سهامداران خودکفا

  نماد خودکفا و افزایش سرمایه ای دیگر/پاییز 99 بهار سهامداران خودکفا

  ارزش اسمی نماد خودکفا هم اینک در بازار سرمایه ۷۰ میلیارد تومان است و بررسی صورت های مالی این نماد منتهی به سال مالی ۱۳۹۸ گویای این نکته ی کلیدی است که این شرکت حدودا ۶ برابر ارزش خود، سود شناسایی کرده است. 

  با بررسی افشاهای کدال، موضوع تحدید ارزیابی از دارایی های این شرکت نیز که در دستور کار است گویای این مساله می باشد که احتمالا پاییز ۹۹، بهار سهامداران خودکفایی باشد. چرا که به نظر می رسد افزایش سرمایه از محل سود انیاشته حداقل به میزان ۵۰۰ درصد در دستور کار قرار گیرد و با در نظر گرفتن استانداردهای حسابداری، شرکت، بنابر ضرورت باید افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین را هم انجام دهد چراکه شرکتهای زیرمجموعه این کار را انجام داده اند و شرکت خودکفایی به عنوان شرکت مادر ملزم به این افزایش سرمایه میباشد پس افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین را باید به افزایش سرمایه حداقل ۵۰۰ درصدی از محل سودانباشته اضافه کرد و آن را  تقریبا قطعی دانست.

  نماد خودکفا در سه سال گذشته سه بار سود انباشته داشته است که تمام انباشت های خود را که مجموع آنها بیش از ۲۰۰ درصد بوده به افزایش سرمایه اختصاص داده است. به نظر میرسد این شرکت می خواهد از شرکت های اصلی و فرعی خود که در بورس فعالیت می کنند  پیشی بگیرد تا هلدینگ مادر بودن را در عمل به نمایش بگذارد.

  چرا که در حال حاضر نمادهای غپینو با ۶ میلیاردو ۶۲۲ میلیون و  غصینو با ۴میلیارد و ۳۱۹ میلیون که از شرکت زیرمجموعه ی این نماد هستند در بازار فعالیت می کنند و خودکفا به عنوان شرکت مادر فقط ۷۰۰ میلیون سهم دارد. جالب تر اینکه هم اینک ارزش نماد غمینو، (کوچکترین نماد زیر مجموعه ی خودکفا)  تقریبا به اندازه ی شرکت مادر است و قاعدتا نماد مادر باید این توازن را رعایت کند. 

  مینو1

  از طرف دیگر به نظر میرسد که تهاتر سهام شرکت های اصلی و فرعی از شرکت خودکفا در ماه گذشته با موسسه ی پیام آزادگان نشان دهنده ی آن است که خودکفا به دنبال رفع موانع ارتقا نماد است و با این کار دو نشان را به یک تیر زده است. اول اینکه موانع ارتقا نماد را برداشته است و احتمالا به زودی باید شاهد ارتقا نماد آن از بازار پایه باشیم و از سویی دیگر یک سهامدار عمده ی قابل اعتماد را برای حمایت از این سهم بنیادی در کنار خود تعریف کرده است و این یعنی اینکه روزهای خوبی را می توان برای این سهم با ارزش در بازار سرمایه پیش بینی کرد.

  نکته جالب توجه در خصوص شرکت، تهاتر انجام شده با موسسه پیام آزادگان می باشد که سود قابل توجهی را در سه ماهه ی اول برای شرکتهای زیر مجموعه ایجاد کرده است از جمله میتوان به افشاهای صورت گرفته در کدال به سود شرکت معین آزادگان اشاره کرد که موجب شناسایی سود بیش از 1000 میلیارد تومانی در شرکت خودکفایی شده و از این جا میتوان گریزی به سیاست سالجاری شرکت زد که در اقدامی بی سابقه سود شرکتهای صد در صدی خود را به طور کامل تقسیم کرد. لذا میتوان پیش بینی کرد که سال آینده بازار سرمایه به استقبال یک هلدینگ چند هزار میلیاردی خواهد رفت.

  نکته ی دیگر در ارتباط با عملکرد مالی شرکت غصینو است. عملکرد سه ماهه صنعتی مینو که در کدال افشا شده است شناسایی سود 387 میلیارد و 166 میلیون ریالی است. سود این شرکت در سه ماهه ی اول سالجاری رشد یک هزار و 197 درصدی نسبت به سه ماهه ی اول سال مالی 98 داشته است و در سه ماهه اول امسال بیشتر از کل سود سال مالی 98 که 250 میلیارد و 327 میلیون تومان بوده سود شناسایی کرده است  و آنجایی که ۸۰ درصد شرکت مذکور متعلق به خودکفایی می باشد می توان به جرات گفت که شاید اگر خودکفا مجبور به تهیه تلفیق سه ماهه برای سال۹۹ می بود، بدون اغراق 2 هزار میلیاردتومان سود تلفیقی دور از ذهن نبود پس باید منتظر تلفیق شش ماهه این هلدینگ که در پایان شهریورماه منتشر می شود باشیم و رقم رویایی سود شناسایی شده ی این هلدینگ را به نظاره بنشینیم.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  صدای بورس

  صدای بورس

  به گزارش صدای بورس، در مراسم مجمع عمومی عادی سالانه شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان مقرر شد به ازای هر سهم مبلغ ۶۰۰ ریال به عنوان سود سهام بین سهامداران تقسیم شود.

  همچنین صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به ۲۹ اسفند ۹۸ و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرار گرفت.

  در پایان، موسسه سامان پندار به عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل و موسسه کوشامنش  به عنوان بازرس علی‌البدل شرکت و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی و اطلاعیه‌های شرکت تعیین شدند.

  بر اساس تصمیمات مجمع، مبلغ ۲.۵۰۰ میلیون ریال نیز برای پاداش هیئت مدیره در نظر گرفته شد.

  منبع مطلب : www.sedayebourse.ir

  مدیر محترم سایت www.sedayebourse.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  برنامه هلدینگ «خودکفا» برای افزایش سرمایه 600درصدی/ پاییز ۹۹، بهار سهامداران خودکفایی می‌شود؟ | اقتصاد آنلاین

  برنامه هلدینگ «خودکفا» برای افزایش سرمایه 600درصدی/ پاییز ۹۹، بهار سهامداران خودکفایی می‌شود؟ | اقتصاد آنلاین

  به گزارش اقتصاد آنلاین، میزان سرمایه (ارزش اسمی) «خودکفا» در حال حاضر ۷۰ میلیارد تومان است. این در حالی است که شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 98 حدودا ۶ برابر ارزش اسمی خود، سود شناسایی کرده است. به عبارت دقیق‌تر این شرکت موفق شده است در سال مالی گذشته بیش از 412 میلیارد تومان سود شناسایی کند.

  طی مجمعی که روز چهارشنبه برای تصویب صورت‌های مالی شرکت برگزار شد، سهامداران ترجیح دادند این سود محقق شده، تقسیم نشده و به حساب سود انباشته منتقل شود تا شرکت بتواند از این محل افزایش سرمایه بیش از 600 درصدی را در برنامه خود قرار دهد.

  برنامه «خودکفا» برای تجدید ارزیابی

  طبق آنچه در جلسه مجمع عنوان شد و همچنین با توجه به گزارش‌های افشا شده در کدال، موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌های این شرکت نیز که در دستور کار است. بررسی‌ها نشان می‌دهد، «خودکفا» می‌تواند تا پایان سال با احتساب سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها، دست‌کم هزار درصد افزایش سرمایه داشته باشد.

  از آنجا که شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خودکفایی آزادگان (شامل شرکت‌های گروه مینو) از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت اقدام به ثبت افزایش سرمایه کرده‌اند و با در نظر گرفتن استانداردهای حسابداری، شرکت، بنابر ضرورت باید افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی زمین را هم انجام دهد چراکه شرکتهای زیرمجموعه این کار را انجام داده‌اند و شرکت خودکفایی به عنوان شرکت مادر ملزم به این افزایش سرمایه است. بنابراین افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها (به ویژه زمین) را باید تقریبا قطعی دانست.

  به نظر می‌رسد هلدینگ خودکفایی آزادگان قصد دارد می‌خواهد از شرکت‌های اصلی و فرعی خود که در بورس فعالیت می‌کنند پیشی بگیرد تا هلدینگ مادر بودن را در عمل به نمایش بگذارد. در حال حاضر برخی شرکت‌های زیرمجوعه «خودکفا» سرمایه‌های ثبتی به مراتب بیشتری از شرکت مادر دارند. به عنوان مثال تعداد سهام نماد «غپینو» در حال حاضر بیش از 6 میلیارد سهام است، تعداد سهام نماد «غصینو» نیز در حال حاضر بیش از 4میلیارد سهام است.

  ارتقا نماد و جدایی از بازار پایه

  از طرف دیگر به نظر می‌رسد که تهاتر سهام شرکت‌های اصلی و فرعی از شرکت خودکفا در ماه گذشته با موسسه پیام آزادگان نشان دهنده آن است که خودکفا به دنبال رفع موانع ارتقا نماد است و با این کار دو نشان را به یک تیر زده است. اول اینکه موانع ارتقا نماد را برداشته است و احتمالا به زودی باید شاهد ارتقا نماد آن از بازار پایه باشیم و از سویی دیگر یک سهامدار عمده قابل اعتماد را برای حمایت از این سهم بنیادی در کنار خود تعریف کرده است. یکی از مشکلاتی که باعث می‌شد «خودکفا» در بازار پایه فرابورس باقی بماند، ترکیب سهامدارای شرکت که مشکلات آن در حال مرتفع شدن است.

  نکته جالب توجه در خصوص شرکت، تهاتر انجام شده با موسسه پیام آزادگان است که سود قابل توجهی را در سه ماهه اول برای شرکتهای زیر مجموعه ایجاد کرده است از جمله می‌توان به افشاهای صورت گرفته در کدال به سود شرکت معین آزادگان اشاره کرد که موجب شناسایی سود بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در شرکت خودکفایی شده است. بررسی سیاست تقسیم سود «خودکفا» در شرکت‌های زیرمجموعه نشان از آن دارد که شرکت قصد دارد سودهای محقق شوده را به طور کامل تقسیم کند و به حساب سود انباشته انتقال دهد. در نتیجه می‌توان انتظار داشت که سرمایه شرکت در سال آینده می‌تواند به ارقام 2 تا 3هزار میلیارد تومان برسد. 

  علاوه بر افزایش سرمایه‌های متعددی که «خودکفا» در راه دارد، توجه به عملکرد مهمترین زیرمجموعه این شرکت نیز خالی از لطف نیست. بررسی صورت‌های مالی شرکت صنعتی مینو نشان می‌دهد که «غصینو» در سه ماهه سال جاری بیش از 387 میلیارد تومان سود شناسایی کرده است. این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته هزار و 200 درصد رشد نشان می‌دهد و این شرکت در سه ماهه اول امسال بیشتر از کل سود سال مالی ۹۸، سود شناسایی کرده است. از آنجا که ۸۰ درصد شرکت مذکور متعلق به «خودکفا» است می‌توان به جرات گفت که شاید اگر خودکفا مجبور به تهیه تلفیق سه ماهه برای سال۹۹ بود، بدون اغراق شناسایی ۲ هزار میلیارد تومان سود در صورت‌های تلفیقی شرکت دور از ذهن نبود. حال باید منتظر انتشار صورت‌های تلفیقی شش ماهه این هلدینگ که در پایان شهریورماه منتشر می‌شود باشیم و رقم رویایی سود شناسایی شده این هلدینگ را به نظاره بنشینیم.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  غلامحسین ابراهیم نژاد 3 ماه قبل
  0

  با ارزوی شکوفاهی شرکت

  هادی 5 ماه قبل
  1

  سلام،قیمت هر سهم سهام چند تومانه؟؟

  کیماسی 5 ماه قبل
  1

  سود سهام کی میدین

  برگه سهام جدید هم بدین

  بچه های آزاده را کم دور سر بچرخنید

  فرهاد توکلی 6 ماه قبل
  -1

  با سلام اینجانب آزاده وجانبازفرهادتوکلی درتاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ازطریق کارگزاریی مفید مبلغ ۵۰ میلیون تومن سهام خود کفایی خریدم،و۸ملیون تومن ستران که هردوشون راازطرف ستادازادگان ازقبل سهامداربودم،خریدم ولی الان درپرتفوی دارایی کل رانشان نمیدهد خواهشمنداست جمع دارایی بنده درپرتفوی به صورت سهام قبلی یکی شود تشکر

  فرهاد توکلی 6 ماه قبل
  0

  با سلام اینجانب آزاده وجانبازفرهادتوکلی درتاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ازطریق کارگزاریی مفید مبلغ ۵۰ میلیون تومن سهام خود کفایی خریدم،و۸ملیون تومن ستران که هردوشون راازطرف ستادازادگان ازقبل سهامداربودم،خریدم ولی الان درپرتفوی دارایی کل رانشان نمیدهد خواهشمنداست جمع دارایی بنده درپرتفوی به صورت سهام قبلی یکی شود تشکر

  فرهاد توکلی 6 ماه قبل
  1

  با سلام اینجانب آزاده وجانبازفرهادتوکلی درتاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ازطریق کارگزاریی مفید مبلغ ۵۰ میلیون تومن سهام خود کفایی خریدم،و۸ملیون تومن ستران که هردوشون راازطرف ستادازادگان ازقبل سهامداربودم،خریدم ولی الان درپرتفوی دارایی کل رانشان نمیدهد خواهشمنداست جمع دارایی بنده درپرتفوی به صورت سهام قبلی یکی شود تشکر

  فرهاد توکلی 6 ماه قبل
  -1

  با سلام اینجانب آزاده وجانبازفرهادتوکلی درتاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ازطریق کارگزاریی مفید مبلغ ۵۰ میلیون تومن سهام خود کفایی خریدم،و۸ملیون تومن ستران که هردوشون راازطرف ستادازادگان ازقبل سهامداربودم،خریدم ولی الان درپرتفوی دارایی کل رانشان نمیدهد خواهشمنداست جمع دارایی بنده درپرتفوی به صورت سهام قبلی یکی شود تشکر

  فرهاد توکلی 6 ماه قبل
  0

  با سلام اینجانب آزاده وجانبازفرهادتوکلی درتاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ازطریق کارگزاریی مفید مبلغ ۵۰ میلیون تومن سهام خود کفایی خریدم،و۸ملیون تومن ستران که هردوشون راازطرف ستادازادگان ازقبل سهامداربودم،خریدم ولی الان درپرتفوی دارایی کل رانشان نمیدهد خواهشمنداست جمع دارایی بنده درپرتفوی به صورت سهام قبلی یکی شود تشکر

  رحمت شعبانی نخودچری 8 ماه قبل
  3

  سلام

  هرنفر ازاده چقدرپول سهام تاسال۹۸

  دارد

  با تشکر

  پرویز حسنی 8 ماه قبل
  0

  شرکت باید از شرکتهای دیگر الگو بگیرد ممنون

  پرویز حسنی 8 ماه قبل
  -1

  مردم میگن بیسکیتهای گرجی بهتر است جوین نیمچاشت تشکر آزاده پرویز حسنی

  محمدعلی فتحی 8 ماه قبل
  0

  چرا ما آزادگان فکر میکنیم هر چقدر سهام و یا سود ان را پرداخت کر دن باد آور ه هست نه دوستان این شرکتها تماما و صدر صدمتعلق به j،ادکلن و فرزندان آنها هست این پول ریال به ریال باید از هیات مدیره گرفته شو د این حق خانواده آزادگان هست ببینید هر آزاده چند بیکار در خانه دارد آیا بفکر شما بوده اند پس از حق خود دفاع کنید حتی اگر پیش بیاید و شک کنم بعد سی سال حقم را نداده هم حسابرس و هم وکیل میگیرم خیلی بیشتر از این حق ماهست آنها از نداشتن اتحاد بین آ آزادگان سوت استفاده کرده .ممنون از دارندگان وبلاگ حداقل اطلاعاتی میدهند

  2
  سید امیر عباس حسنی 8 ماه قبل

  سلام

  بله شما درست می گین ولی کی قبول میکنه چطور از حقمان دفاع کنیم با حرف که نمیشه

  مثلا من نمیدونم چند سهم دارم و سود امسالوسالهی دیگر و چطور باید بگیرم

  از طرف شرکت هنوز برای سود چیزی اعلام نکردن یا اینکه من بی اطلاع هستم

  ممنونم

  ناشناس 10 ماه قبل
  2

  نوشته بودید۲.۵۰۰ملیون ریال توضیح بدیددرسته یانه

  0
  مراد 3 ماه قبل

  سلام آه یا کسی میداند سهام پیام آزادگان

  کی بهشان واگزار میشه لطفاً حرکه اطلا داره جواب دهد ممنون میشم

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  سلام پاداش هیت مدیره چقدنوشتین

  ناشناس 10 ماه قبل
  3

  نوشته بودید۲۵۰۰ملیون ریال خواستم ببینم صحت داره یانه

  برای ارسال نظر کلیک کنید