توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شربت آزیترومایسین ۲۰۰ برای کودکان

  1 بازدید

  شربت آزیترومایسین ۲۰۰ برای کودکان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  عوارض شربت آزیترومایسین برای کودکان و نوزادان

  عوارض شربت آزیترومایسین برای کودکان و نوزادان

  به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از نی نی سایت، شربت آزیترومایسین برای درمان چه بیماریهایی استفاده می شود؟ آیا مصرف آن برای نوزادان مجاز است؟ دوز مصرف این شربت چقدر باید باشد؟

  شربت آزیترومایسین چیست؟

  آزیترومایسین دارویی از مشتقات اریترومایسین است. که هم برای بزرگسالان و هم برای اطفال استفاده می شود. آزیترومایسین برای کودکان، برای درمان عفونت های باکتریایی تجویز می شود. کودکان معمولا نمی توانند قرص بخورند به همین دلیل این دارو به شکل سوسپانسیون خوراکی برای آنها تجویز می شود. آزیترومایسین باکتری هایی را که باعث عفونت باکتریایی در بدن می شود، از بین می برد. این دارو برای بیماری هایی که منشاء ویروسی دارند، مثل سرما خوردگی یا آنفلوآنزا کارآیی ندارد. مقدارمصرف آن در هر نوبت با توجه به وزن و شرایط کودک توسط پزشک تعیین می شود. بسته به نوع و شدت عفونت در بدن کودک، درمان با این دارو به طور معمول از یک تا پنج روز طول می کشد.

  مصرف آزیترومایسین برای نوزاد زیر شش ماه مجاز است؟

  استفاده از آزیترومایسین برای کودکان تایید شده است، اما به هیچ وجه نباید بدون اجازه پزشک و خودسرانه از آن استفاده کنید. استفاده این دارو برای نوزادان زیر شش ماه هم حتما باید با نظر و تجویز پزشک باشد.
  شربت آزیترومایسین برای درمان این بیماریها در کودکان استفاده می شود:

  عفونت گوش

  سینوزیت باکتریایی حاد

  سینه پهلو

  عفونت گلو

  دوز مصرف این دارو چگونه است؟

  دوز مصرفی این دارو با توجه به شرایطی که بیمار دارد فقط توسط پزشک متخصص تجویز می شود. پزشک دوز را با توجه به قد و وزن کودک تنظیم می کند.

  اگر یک دوز دارو را فراموش کردید، به محض یادآوری، آن را مصرف کنید. اما اگر تا دوز بعدی کمتر از ۱۲ ساعت زمان باقی مانده باشد، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید و دوز بعدی را سر ساعت مقرر مصرف کنید. هرگز دوز دارو را دو برابر نکنید، زیرا خطر بروز عوارض جانبی را افزایش می دهد.

  دوره درمان حتما باید کامل شود، حتی اگر حال کودک بهتر شد، دارو را تا آخر مصرف کنید. چون این کار خطر بروز مقاومت آنتی بیوتیکی را در بدن افزایش می دهد و باعث می شود که دارو در دفعه بعد که کودک شما بیمار می شود، تاثیر کمتری داشته باشد.

  اثرات جانبی آزیترومایسین برای کودکان

  رایج ترین عوارض جانبی آزیترومایسین در کودکان ممکن است با این نشانه ها همراه باشد:

  دل درد

  استفراغ

  حالت تهوع

  اسهال و مدفوع آبکی

  التهابات پوستی

  سردرد

  چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

  اگر پس از مصرف آزیترومایسین کودک دچار تنگی نفس، خس خس سینه، ضربان قلب سریع، سرگیجه، استفراغ یا تورم صورت، زبان و یا گلو شد، حتما باید به اورژانس مراجعه کنید.

  طریقه نگهداری آزیترومایسین

  دارو را از دسترس اطفال دور نگه دارید.

  دارو را درون یک ظرف در بسته و در دمای اتاق و دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم نگه داری کنید و از یخ زدگی دارو جلوگیری کنید.

  شربت آزیترومایسین نباید منجمد یا یخ بزند.

  شربت خوراکی را بیشتر از 10 روز نگهداری نکنید و بعد از پایان دوز های مصرفی، اگر شربت هنوز تمام نشده است، آن را دور بیندازید.

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  میزان و نحوه مصرف آزیترومایسین

  میزان و نحوه مصرف آزیترومایسین

  نحوه ی مصرف آزیترومایسین

  آنتی بیوتیک ها را دقیقا مطابق دستور پزشک مصرف کنید و دوره ی درمان را حتی اگر احساس بهبودی می کنید و علائمتان برطرف شده است کامل کنید زیرا در این زمان ممکن است هنوز باکتری بصورت کامل ریشه کن نشده باشد و این کار احتمال بروز مقاومت میکروبی را افزایش می دهد.

  مقاومت میکروبی یکی از مشکلات جهانی می باشد که با سرعت زیادی رو به افزایش است ودر صورتی که مصرف بی رویه و نامناسب آنتی بیوتیک ها در دنیا ادامه یابد با مشکلات تهدید کننده ی حیات مواجه خواهیم شد.زمانی که این داروها بدون تجویزپزشک ،با مقدار نامناسب یا طول درمان نامناسب مصرف شوند،نه تنها اثرات مطلوب برای خود فرد ندارند بلکه منجر به عدم ریشه کن شدن باکتری های موجود در بدن آن فرد می شوند و علاوه بر این،باکتری هایی که در معرض دارو قرار گرفته اند اما از بین نرفته اند، نسبت به این دارو مقاومت پیدا می کنند.این مسأله منجر به ایجاد نسل جدید و مقاومی از میکروب ها می شود که دیگر به سادگی به داروهای آنتی بیوتیکی موجود ،پاسخ نمی دهند.

  از آنجا که عموماً عفونت ها مسری می باشند مصرف بی رویه ی آنتی بیوتیک ها نه تنها برای خود فرد بیمار بلکه برای سایر افراد جامعه نیز مشکل آفرین می باشد.

  مصرف خوراکی این دارو ممکن است بصورت تک دوز و یا بصورت دوره ی 5تا3روزه می باشد لذا مقدار و نوبت مصرف را حتما از پزشک یا داروساز خود سوال بفرمایید.

  موارد و مقدار مصرف

  الف) تشدید COPD ناشی از عفونت باکتریایی حاد ناشی از هموفیلوس آنفلوانزا، موراکسلا کاتارالیس، استرپتوکوک پیوژنس، استرپتوکوک آگالاکتیه، درمان خط دوم فارنژیت یا تونسیلیت ناشی از استرپتوکوک پیوژنس.

  بزرگسالان و نوجوانان بزرگتر از 16 سال:ابتدا 500 میلی گرم در روز اول دریافت کرده و سپس دوز 250 میلی گرم از روز دوم تا پنجم ادامه یابد. دوز تجمعی کل 1.5 گرم است، یا در موارد تشدید COPD به صورت 500 میلی گرم روزانه برای 3 روز مصرف شود.

  ب) پنومونی اکتسابی از جامعه ناشی از کلامیدیا پنومونیه، هموفیلوس آنفلوانزا، مایکوپلاسما پنومونیه، استرپتوکوک پنومونیه در بالغین و کودکان؛ فرم وریدی میتواند برای عفونتهای فوق و همچنین موارد ناشی از لژیونلا پنوموفیلا، موراکسلا کاتارالیس و استافیلوکوک اورئوس در بالغین و نوجوانان استفاده شود.

  بزرگسالان و نوجوانان بزرگتر از 16 سال:500 میلی گرم تک دوز در روز اول و سپس به صورت 250 میلی گرم روزانه از روز 2 تا 5 ادامه یابد. دوز کل 1.5 گرم می باشد. در موارد درمان وریدی، 500 میلی گرم روزانه برای دو روز و سپس به صورت 500 میلی گرم خوراکی روزانه برای 10-7 روز ادامه یابد. تبدیل فرم وریدی به خوراکی باید بر مبنای پاسخ بالینی بیمار باشد.

  کودکان بزرگتر از 6 ماه:mg/kg 10 (ماکزیمم 500 میلی گرم) تک دوز خوراکی روز اول و سپس به صورت mg/kg 5 روزانه (ماکزیمم 250 میلی گرم) از روز 2 تا 5 ادامه یابد.

  پ) اورتریت یا سرویسیت غیرگونوکوکی ناشی از کلامیدیا تراکوماتیس

  بزرگسالان و نوجوانان بزرگتر از 16 سال:1 گرم خوراکی تک دوز مصرف شود.

  ت) عفونتهای التهابی لگن ناشی از کلامیدیا تراکوماتیس، نایسریا گونورهآ یا مایکوپلاسما هومینیس در بیمارانی که درمان وریدی احتیاج دارند.

  بزرگسالان:500 میلی گرم وریدی تک دوز برای 1 تا 2 روز و سپس 250 میلی گرم روزانه برای 1 تا 2 روز و سپس 250 میلی گرم روزانه برای 7 روز دریافت می شود. تبدیل فرم وریدی به خوراکی بسته به پاسخ بالینی بیمار است.

  ث) اوتیت مدیا

  کودکان بزرگتر از 6 ماه:mg/kg 30 خوراکی تک دوز یا mg/kg 10 خوراکی برای 3 روز یا mg/kg 10 خوراکی روز اول و سپس mg/kg 5 روزانه از روز 2 تا 5 ادامه یابد.

  ج) فارنژیت، تونسیلیت

  کودکان بزرگتر از 2 سال:mg/kg 12 خوراکی روزانه برای 5 روز.

  چ) پروفیلاکسی اندوکاردیت در بیماران با ریسک متوسط تا زیاد حساس به پنیسیلین

  بزرگسالان:500 میلی گرم یک ساعت قبل از عمل استفاده می شود.

  ح) افتالمیا کلامیدیایی نوزادان

  نوزادان- mg/kg 20 خوراکی روزانه برای 3 روز

  خ) شانکروئید ناشی از هموفیلوس دوکرئی

  بزرگسالان و نوجوانان:1 گرم خوراکی به صورت تک دوز

  نوزادان و کودکان:mg/kg 20 (ماکزیمم 1 گرم) خوراکی به صورت تک دوز

  د) پیشگیری از مایکوباکتریوم آویوم کمپلکس در بیماران مبتلا به HIV پیشرفته

  بزرگسالان و نوجوانان:1.2 گرم خوراکی هفتگی به تنهایی یا همراه با ریفابوتین.

  کودکان:mg/kg 20 خوراکی (ماکزیمم 1.2 گرم) هفتگی یا mg/kg 5 (ماکزیمم 250 میلی گرم) خوراکی روزانه مصرف می شود.

  کودکان بزرگتر از 6 سال:ریفابوتین 300 میلی گرم خوراکی روزانه نیز دریافت کنند.

  ذ) درمان MAC منتشر در بیماران مبتلا به HIV پیشرفته

  بزرگسالان:600 میلی گرم خوراکی روزانه به همراه اتامبوتول mg/kg 15 روزانه مصرف می شود.

  ر) سینوزیت حاد باکتریایی خفیف تا متوسط ناشی از هموفیلوس آنفلوانزا، موراکسلا کاتارالیس یا استرپتوکوک پنومونیه، پنومونی اکتسابی از جامعه ناشی از کلامیدیا پنومونیه، هموفیلوس آنفلوانزا، مایکوپلاسما پنومونیه یا استرپتوکوک پنومونیه.

  بزرگسالان:2 گرم خوراکی به صورت تک دوز 1 ساعت قبل یا 2 ساعت بعد از غذا استفاده می شود.

  آزیترومایسین برای کودکان :

  در عفونت حاد گوش میانی یا پنومونی ناشی از سویه های حساس در کودکان و نوزادان 6 ماه تا 12 سال :به صورت خوراکی 10mg/kg حداکثر تا 500 میلی گرم در روز اول ، سپس 5mg/kg حداکثر تا 250 میلی گرم از روز دوم تا پنجم ، در نوزادان زیر شش ماه ایمنی و اثربخشی دارو در این مورد ثابت نشده است .

  در فارنژیت و تونسیلیت استرپتوکوکی در کودکان 2 الی 12 سال :12mg/kg حداکثر تا500 میلی گرم یک بار در روز به مدت پنج روز در کودکان زیر دو سال ایمنی و اثربخشی دارو در این مورد مصرف ثابت نشده است .

  در درمان تراخم در کودکان 2 الی 10 سال :به صورت خوراکی 20mg/kg به صورت تک دوز ، در کودکان زیر دو سال ایمنی و اثربخشی دارو در این مورد مصرف ثابت نشده است .

  آزیترومایسین برای گلو درد

  گلو درد معمولا نشانه ای از یک عفونت باکتریایی یا ویروسی، از جمله سرماخوردگی است در حدود یک سوم از موارد، هیچ دلیلی برای گلو درد وجود ندارد. خطر ابتلا به گلو درد در برخی از افراد مانند ( کودکان، افراد سیگاری، افراد مبتلا به آلرژی و افراد با مشکل در سیستم ایمنی بدن ) بیشتر است. گلو درد ( به عنوان التهاب گلو ) به خصوص در کودکان و نوجوانان شایع است دلیل این است که مردم جوان ایمنی بالایی در برابر ویروس ها و باکتری ها ( عامل گلودرد ) ندارند گلودرد اغلب دردناک و آزار دهنده است ولی خوشبختانه اغلب گلودردها در اثر یک بیماری جزعی است و بدون درمان نیز خوب می شوند.گلو درد به عنوان التهاب گلو یا التهاب لوزه ها شناخته می شود و یک نشانه از یک بیماری موثر بر حلق و یا اطراف لوزه ها است که می تواند توسط ویروس و یا باکتری ایجاد شود تنها 5 – 10 % گلودردها توسط یک عفونت باکتریایی می باشد و بیشتر گلودردها ویروسی است و نیاز به درمان با آنتی بیوتیک ندارد گلودرد واقعی استرپتوکوکی اغلب به اشکال در بلع و صحبت کردن منجر می شود و لوزه اغلب با یک لایه از چرک پوشیده شده است گلودرد استرپتوککی سرفه و آبریزش بینی ندارد اما ممکن است با یک عفونت استرپتوکوکی عفونت های مجاری تنفس فوقانی و علائم سرماخوردگی همراه باشد. در عفونت استرپتوککی ممکن است تورم غدد لنفاوی گردن وجود داشته باشد این بیماری اغلب در کودکان و نوجوانان دیده می شود اما می تواند در هر سنی رخ دهد بیمار گلو درد و مشکل بلع دارد اگر گلو درد به دلیل عفونت باکتریایی باشد با آنتی بیوتیک درمان می شود. اگر یک عفونت استرپتوککی همراه با راش پوستی باشد معمولا تب مخملک نامیده می شود.

  در میان باکتری هایی که باعث گلو درد می شوند، استرپتوکک گروه A شایع ترین است. دوره کمون بین گرفتن عفونت تا بیماری چهار روز است. همانطور که می دانید قرص آزیترومایسین یکی از شایعترین انواع آنتی بیوتیک هاست که برای درمان بسیاری از عفونت ها به کار برده می شود. قرص آزیترومایسین مانند اریترومایسین در گروه آنتی بیوتیک های ماکرولید قرار می گیرد.متاسفانه امروزه شاهد واقعه عجیبی در سطح جامعه هستیم. بسیاری از مردم جامعه ما امروزه برای درمان بیماری های ویروسی ای نظیر سرماخوردگی و آنفولانزا از آنتی بیتوتیک ها استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که قرص آزیترومایسین نیز مانند سایر آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری های ویروسی کاربردی ندارد.آزیترومایسین یک انتی بیوتیک است که برای گلودرد استرپتوکوکی و برونشیت و سینه پهلو و عفونت های کلامیدیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

  آزیترومایسین برای عفونت دندان

  بیمار مبتلا به عفونت دندانی به علت درد و تورم همراه با عفونت دچار کاهش مکانیسم های دفاعی می گردد.به علت درد موجود،این بیماران دریافت مایعات و تغذیه و استراحت کافی ندارند.بعد از انسیزیون و درناژ لازم است بیمار مقدار زیادی آب،آبمیوه و غذای با کالری بالا دریافت کند. انتخاب و تجویز آنتی بیوتیک باید با احتیاط صورت گیرد.باید عوامل مختلفی را در نظر داشت تا بتوان از بین حدوداً 70 نوع آنتی بیوتیک نوع مناسب را انتخاب نمود.

  آنتی بیوتیک یک تیغه دو لبه است.در حالی که انتخاب مناسب باعث بهبود و درمان سریع عفونت می گردد،انتخاب نادرست نه تنها سودی ندارد بلکه باعث ایجاد عوارض داروئی و صرف هزینه گران می گردد. اگر عفونت تورم داشته باشد و به سرعت پیشرفت کند یا سلولیت منتشر وجود داشته باشد باید آنتی بیوتیک تجویز نموده،درمان جراحی صورت گیرد. وقتی آنتی بیوتیک مصرف می شود تمام باکتری های حساس از بین می روند.اگر طیف اثر دارو باریکتر باشد.انواع باکتری های کمتری از بین می روند به طور مثال پننی سیلین،استرپتوکوک و باکتری های بی هوازی دهانی را از بین می برد ولی اثری بر استافیلوکوک های پوست و باکتری های دستگاه گوارش ندارد بنابراین مقاومت داروئی ایجاد نمی کند.

  تجویز آنتی بیوتیک های باکتریوسیدال:

  آنتی بیوتیک ها به دو دسته باکتریوسید و باکتریواستاتیک تقسیم می شوند.انواع باکتریوسید با تداخل در ساخت دیواره سلولی د رسلول های باکتری در حال رشد باعث ضعف دیواره سلولی و مرگ باکتری می شود. در واقع آنتی بیوتیک است که باکتری را از بین می برد.

  آنتی بیوتیک های باکتریوسید شامل:استرپتومایسین،پنی سیلین،آمپی سیلین،سفالکسین،آموکسی سیلین،کو آموکسی کلاو،مترونیدازول،وانکومایسین،جنتامایسین،کوتریماکسازول می باشد.

  آنتی بیوتیک های باکتریواستاتیک شامل:کلرامفنیکل،اریترومایسین(در غلظت های بالا اریترومایسین می تواند باکتروسید باشد)،تتراسایکلین،داکسی سایکلین،کلیندامایسین می باشد.

  از دسته ماکرولید ها اریترومایسین دیگر در دندان پزشکی اندودانتیکس جایگاهی ندارد ولی دو داروی دیگر این دسته یعنی «آزیترومایسین» و به خصوص «کلاریترومایسین» برای عفونت های اندودونتیک قابل تجویز هستند و بر باکتری های بی هوازی اندو موثرند.

  آزیترومایسین برای جوش

  آکنه یا جوش صورت و بدن در واقع یک بیماری التهابی مزمن و شایع پوست است که اغلب در سنین نوجوانی بروز می کند و تا 85% نوجوانان را درگیر میکند لذا اکثر نوجوانان و جوانان درگیر برنامه های درمان جوش صورت می باشند. این بیماری می تواند تا سنین بزرگسالی ادامه یابد یا به صورت اولیه در سنین بزرگسالی بروز کند.

  ضایعات آکنه شامل کومدون های بسته یا جوش سر سفید و کومدونهای باز یا جوش سر سیاه ، جوش چرکی، جوش متورم و قرمز، جوش دردناک و حتی کیست می باشد که می تواند منجر به ایجاد جای جوش به شکل اسکار و گوشت اضافه یا لک های قهوه ای پوست شوند

  برای اینکه درمان جوش صورت موفقیت آمیز باشد باید شناخت دقیقی از مکانیسم بیماری داشته باشیم همچنین عوامل زمینه ساز شناسایی و تا حد امکان کنترل گردند. علت زمینه ساز جوش صورت و بدن متعدد می باشد و شامل کراتینیزاسیون غیرطبیعی در مجرای فولیکول مو، افزایش تولید سبوم ثانویه به آندروژن، کلونیزاسیون میکروبی در فولیکول و التهاب می باشد .

  درمانهای مختلفی برای آکنه وجود دارد که انتخاب آن براساس سن بیمار، جنس بیمار، شدت و وسعت بیماری، میزان پاسخ به درمانهای قبلی ،ایجاد اسکار بعد از بهبود، هزینه درمان و نظر بیمار انجام میگیرد .

  معمولاً برای درمان جوش صورت و بدن در بیماران با آکنه خفیف درمان موضعی تجویز می شود .بیماران با آکنه متوسط درمان سیتمیک و موضعی و بیماران با آکنه شدید درمان سیستمیک میگیرند

  آنتی بیوتیک های موضعی:آنتی بیوتیک های موضعی قابل استفاده در درمان جوش صورت و بدن شامل کلیندامایسین ،تتراسایکلین و اریترومایسین هستند که در غلظت های 4-1% استفاده می شوند. علاوه بر کاهش تعداد میکروب آکنه خاصیت ضدالتهاب دارند. مونوتراپی با آنتی بیوتیکهای موضعی نباید انجامم شودد زیرا باعث ایجاد مقاومت میشود. در درمان آکنه، ترکیب آزیترومایسین و تره تینوئین موضعی اثربخشی برابر و پروفایل تحمل و بیخطری قابل مقایسه با ترکیب داکسی سیکلین و تره تینوئین موضعی داشت.

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  عباس : ۱۵ میلی لیتر یعنی پیمانه ک داخل جعبشه ی پیمانه سر پر اب بریز داخلش سوسپانسیون یکنواختی بهت میده روز اول ۴ سیسی روز دوم ب بعد ۲ سیسی

  ناشناس : سلام شربت ازیترومایسین چند ساعت یکبار واسه سرما خوردگی

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رامین 29 روز قبل
  0

  سلام برای گلو درد و سرفه و آبریزش بینی و آبریزش چشم هم آیا خوب است این شربت

  علی 1 ماه قبل
  0

  ممنون از مطالب خوبتون

  ناشناس 2 ماه قبل
  4

  سلام شربت ازیترومایسین چند ساعت یکبار واسه سرما خوردگی

  میعاد بلوچی 2 ماه قبل
  2

  شربت ازیترماسین

  محمد 2 ماه قبل
  0

  سلام‌اگه‌دوروز قرصشوبخوره‌بعد شربتشو‌ضررنداره

  ناشناس 2 ماه قبل
  2

  سلام‌اگه‌قرص‌بدیم‌وبعد‌ شربت بخوره ضررنداره

  2
  محمد 2 ماه قبل

  سلام اگه کودک‌دوروز قرصشو‌بخوره به از شربت‌ش‌ بخوره‌ضرر نداره

  عباس 6 ماه قبل
  7

  ۱۵ میلی لیتر یعنی پیمانه ک داخل جعبشه ی پیمانه سر پر اب بریز داخلش سوسپانسیون یکنواختی بهت میده روز اول ۴ سیسی روز دوم ب بعد ۲ سیسی

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  س روشربت آزیترومایسین ۲۰۰ نوشته ۱۵ میلی لیترآب جوشیده سردشده رابااستفاده ازپیمانه داخل جعبه به پودراضافه کنید.یعنی چقدر

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید