توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شعر گردانی صفحه 51 نگارش یازدهم

  1 بازدید

  شعر گردانی صفحه 51 نگارش یازدهم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  شعر گردانی صفحه 51 نگارش یازدهم (انشا دیدار یار غایب، دانی چه ذوق دارد؟ ) - تفریحی سنتر

  شعر گردانی صفحه 51 نگارش یازدهم (انشا دیدار یار غایب، دانی چه ذوق دارد؟ ) - تفریحی سنتر

  پاسخ شعر گردانی صفحه ی 51 نگارش پایه یازدهم (دیدار یار غایب، دانی چه ذوق دارد؟ )

  انشا دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد صفحه 51 پایه یازدهم

  معنی و مفهوم شعر (دیدار یار غایب، دانی چه ذوق دارد؟ / ابری که در بیابان، بر تشنه ای ببارد)

  حکایت صفحه 51 نگارش یازدهم , پاسخ شعر گردانی صفحه ی 51 نگارش پایه یازدهم, پاسخ شعر گردانی صفحه ی 51 نگارش یازدهم, پاسخ شعر گردانی صفحه ی 51,شعر گردانی صفحه 51 کتاب نگارش 2

  شعر گردانی :

  دیدار یار غایب، دانی چه ذوق دارد؟ ابری که در بیابان، بر تشنه ای ببارد (سعدی)

  انشا و متن شعر گردانی درباره ی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد

  ابری که در بیابان بر تشنه ای ببارددر مورد این شعر بسیار عالی متن های زیادی را میتوان نوشته ولی آنچه که ما در این پست قرار خواهیم داد بسیار مهم تر خواهد بود به طور که شما عزیزان میتوانید دیگر همه انشا ها و مطالب خودتان را در اینترنت جستجو کنید و به شما کانالی معرفی میکنیم که به راحتی بتوانید درون آن کانال همه انشا ها و تمرینات دروس همه پایه ها و نه تنها انشای پایه ها بلکه همه درس های دیگر را نیز تمریناتش را می توانید از بقیه بپرسید و دریافت کنید در پایه لینکی از کانال انشا برای شما می گذاریم تا درخواست انشای خود را در آنجا مطرح کنید و سریع انشای خود را دریافت کنید.

  انشای اول درباره موضوع بالا دیدار یار غایب دانی چه ذوف دارد

  مقدمه: همیشه ادمهایی که فراموششون کردیم و فراموشمون کردند،یهو یه جایی وارد زندگیمان می شوند که حتی فکرش را نمی کردیم اینجور ادمها می شوند فرشته ی نجات فرشته ی نجاتی که دقیقا تویه لحظه ی سقوط دستمونو می گیرند و بالامون می کشن

  تنه ی انشا:توی راهرو بیمارستان قدم می زدم و از سر ناچاری ازاین سمت به سمت دیگر راه می رفتم تا لحظات سخت زودتر بگذرند.مادرم در بیمارستان بستری بود ،هیچکس را نداشتم تا کمکم کند یا حتی از سر بی کسی و تنهایی دستم را بگیرد.ناراحت و افسرده در گوشه ایی کز کرده بودم که ناگهان دستی روی شانه ام نشست.سرم را که برگرداندم جوان هم سن و سال خودم را دیدم .باصدای دلنشینی گفت:سلام رفیق منو یادت نیست؟

  بااین حرف پرت شدم به گذشته به روزهای خوب کودکی۱روز اول مدرسه بابهترین دوست ان روزم.به روزهای بعداز ان که باهمان دوست خوب رقم زده شد اما یهو دوستم به دلیل شغل پدرش از مدرسه رفتند و من ماندم و باز هم تنهایی و حالا بعد ازهشت سال همان دوست خوب ،روبرویم بود و دستان گرمش تکیه گاه بی کسیمخ شده بود.ان لحظه دوستم مانند فرشته ی نجات مرا در اغوش گرفت و مرا از تنهایی دراورد.برحسب اتفاق ان روز ان هم در ان بیمارستان بیماری داشت و مرا دیده بود و شناخته بود .چه خوب بود ان لحظه ها که دلم گرم بود که کسی را کنارم دارم.ان لحظه دوستم مانند اب بارانی بود که بر لب تشنه ی اب ندیده ی من چکیده شد و مرا نجات داد.شاید در ظاهر کار خاصی انجام نداد اما همین که کسی را داشتم تا دلداریم دهد و با حرف های خوب و قشنگ از ان فضا مرا دور کرد و مرا به ارامش دعوت کرد ،خو.دش دنیایی از عشق بود و عشق

  نتیجه گیری: معجزه ها گاهی کوچکندو گاهی خیلی بزرگ.مهم این است که کدام یک ازان ها زندگی باطنی را به انسان بازگرداند.

  انشای دوم درباره ضرب المثل دیدار یار غایب

  دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد ؟
  ابری ک در بیابان،بر تشنه ای ببارد
  چشمانم را که باز میکنم به وضوح پنجره را میبینم بیشتر مینگرم میبینم صبح است من هنوزخفته بیخبر با اب سردی به خودم می ایم خواستم بیرون بروم تا هوای صبحگاهی غرق در سراسر وجودم شود سردی باد از رفتنم به بیرون از خانه باز میدارد به عقب بر میگردمو درا میبندم میگویم جسارت هم چیز خوبیست. در کنج دلم احساس خوشحال زیادی دارم از این بابت که قرار است دوست دیرینه ام را ببینم ..نگاهی به ساعتم میدازم به راستی که چشم بر هم بزنی زمان باقی نیست. وقت رفتن است خداحافظی با پدر مادر میکنم و در را پشت سرم میبندم گربه ای با قامت لرزان و گرسنه چشم هایی معصوم سر راه است چه کنم این نیز بگذرد’استرس که نه ولی کنجکاو که گذر زمان بر او تاثیری داشته یا فقط منم ‘لازق’ گذشته ام
  به کنار پل که میرسم نفسی تازه میکنم تعجب میکنم کسی نیست
  خسته شدم از بس به اطراف نگاه کنم میگویم نکند باز کار هایش مکرر شود به اب نگا میکنم با اب درد دلی میکنم چه غم انگیز.:اب ت چه زلالی کاش همه مثل تو بودن تا دنیاهم زیبایی به خود میگرفت انگار قسمت نیست ببینمش.. وقتن رفتن به خانه هست اما من هنوزم منتظرم این کارش را به پای سادگی ام میزارم
  اما غافل از اینکه شانس یک بار به ادم رو میکند..
  وقت رفتن است گرچه دلم راضی به رفتن نیست…

  معنیدیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد ابری که در بیابان بر تشنه‌ ای ببارد شعر سعدی

  سعدی در این شعربا اتفاقی جالب که به سعدی خبر می‌رسد که یار قدیمی قصد دیدار با شما را دارد این شعر را می سراید پیغام می‌رسد که فردی و یار قدیمی که قبلا با او دوست بوده است و عاشق بودن است قصد دیدار دارد سعدی از این خبرم تهیه می‌شود و این پیام را به بارش باران بر تشنه لبی در بیابان تشبیه می کنند. گویی پیش از رسیدن خبر به شاعر الهام شده بود که قرار است چنین اتفاقی رخ دهد. اداری و عشق ورزیدن می‌گوید و تمام سختی های عاشقی را لازم می پندارد و به عشاق نوید می‌دهد که حتی زمانی که نمی‌تواند برای معشوق خود پیغام بفرستند و او را از شوق خود با خبر سازند باید امیدوار باشند که عشق کار خود را می‌کنند و لحظه وصال فرا خواهد رسید.

  انشای بعدی دیدار یار غایب

  جهان مهین(صدرا):
  دوری برای عاشق درد دارد؛درد بی درمان شنیدی ؟حال من یعنی همین بی تو بودن درد دارد می زند من را زمین…
  هوا سرد بود؛سوز سرما همه را به پوشیدن لباس گرم واداشته بود.,دلبر ما نیز در آن کاپشن خاکی رنگش دلبری می کرد.با مادر و پدرش کنار اتوبوس ایستاده بودیم وقت خداحافظی بود باید از یارم دل می کندم، چه سخت است پرواز پرنده ای بدون بال هایش .
  پدر را بغل کرد و سرش را بوسید پدر نیز پیشانی پسر را بوسید ،نوبت به مادر رسید … پسر بود دیگر طاقت دیدن اشک های مادرش را نداشت ؛شانه های مردانه اش تکان می خورد .یار من ؟! مرد من ؟! دارد گریه می کند ؟؟ این سوال دل من بود از خودم.
  صدای قرآن خواندن در فضا پخش می شد ،بوی خاک باران خورده دیشب به مشامم می رسید ، صدای جیک جیک پرندگان، همهء آنها دست به دست هم داده بودند که من هنوز نرفته دلتنگش شوم.

  بالاخره باید از او هم خداحافظی می کردم؛وقتی مادرم را بغل کردم نتوانستم خودم را کنترل کنم گریه کردم ،دیدم که او هم با دیدن اشک های مرد زندگی اش گریه کرد.همسرم کسی که وقتی مریض بودم برایم مادر بود،کسی که وقتی به مشکلی بر می خوردم برایم پدر بود و در آخر همسفر زندگی ام بود.قرار بود باهم زندگی قشنگی را بسازیم با چند وروجک (آخ وقتی یاد آن می افتم که قرار بود در آینده پدر بشوم چه حالی پیدا میکنم…) اما…اما من میدانم که این رفتنم برگشتی ندارد…

  روبرویم ایستاد؛هردوی ما چشمانمان اشکی بود با چادر مشکی ام اشک روی گونه اش را پاک کردم زبری ته ریشش که همیشه دلم را می برد زیر دستم آمد،چادرم را گرفت و به آرامی بوسید وبا زمزمه ای که فقط خودم بشنوم گفت : (( مجنون توام حضرت آرام . میسپرمت اول به خدا بعد به پدر و مادرم .یا علی (ع) )) . بدون اینکه به چشمانم نگاهی کند سر به زیر سوار اتوبوس شد و کنار پنجره نگاهش به نگاهم افتاد خندید ،نگاهش را از من گرفت و رفت (سربازان امام خدانگهدار…) جمله ای بود که آخرین لحظه روی پارچه ته اتوبوس دیدم.
  حال 38 سال از آن روز می گذرد و هربار که به دیدار مزار شهدای گمنام می روم این بیت شعر زیبا را روی دفترم می بینم و حسرت می خورم : دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد ؟ابری که در بیابان بر تشنه ای ببارد. ..

  یازدهمی ها شاید این مطالب به دردتان بخورد – اینجا کلیک کنید

  بعد از یک مطالعه خوب ، یک منبع سرگرمی میتونه عالی باشه – اونم کانال تفریحی سنتر

  برای ورود به کانال اینجا کلیک کنید

  منبع مطلب : www.tafrihicenter.ir

  مدیر محترم سایت www.tafrihicenter.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درباره دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد _ پاسخ شعر گردانی صفحه ی 51 نگارش پایه یازدهم

  بازگردانی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد پایه یازدهم صفحه ی 51

  بازگردانی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد پایه یازدهم صفحه ی 51

  بازگردانی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد پایه یازدهم صفحه ی 51

  بازگردانی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد 

  بازگردانی شعر دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد

  شعر زیر را بخوانید و برداشت خود را از آن بنویسید.

  دیدار یار غایب دانی چه ذوق دارد ؟          ابری که در بیابان بر تشنه ای ببارد

  سعدی

  کسی را که عاشق او هستیم اگر برای یک مدت طولانی از دید و چشم ما پنهان باشد ؛ ما همیشه دلتنگ او می شویم و یاد و خاطر خود را نمی توانیم از وجود نداشتن آن در کنارمان آرام سازیم و همیشه سعی در این داریم که زمینه ی دیدار با او را فراهم سازیم.  

  حال فرض کنید شخصی خبری بیاورد از کسی که ما همیشه در جستجو و تلاش کردن برای بدست آوردن آن بوده ایم و در آن لحظه حال و هوای ما مانند شخصی می شود  که در بیابان داغ و سوزان و با پاهای پرهنه به دنبال قطره آبی می گردد و پس ار جست و جوی فراوان خسته و ناتوان مانده اما در همان حین ابر های سیاهی را می بیند که به آن سمت می آیند و آن زمین گرم ، خشک و بی آب را به زمینی پر از آب و خنک تبدیل می کنند و فرد تشنه به فرد عاشقی تشبیه شده شده است که خبر رسیدن آب یعنی همان عشق خود را می شنود . 

  سعدی در این شعر خبر وصال عشق خود را می شنود و بلافاصله آنرا به دیدن ابر توسط تشنه در بیابان تشبیه می کند و مثل این که قبل از این که سعدی این خبر را توسط دیگران بشنود به او الهام شده است و این مثال زیبا را بکار برده است . 

  سعدی با بکار گرفتن این شعر و این مفهوم یه نوعی امید به خوانندگان می دهد و می گوید که حتی اگر نتوانید به معشوق خود دسترسی داشته باشید و از او دور باشید عشق کار خود را می کند و شما پس از تحمل سختی ها و رنج های عشق سر انجام به وصال خواهید رسید .

  نظر شما در مورد این انشا چی هست ؟ نظر بزارید ممنونم

  هر گونه کپی برداری از این انشا در سایت های دیگر ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد 

  منبع مطلب : ansha.ir

  مدیر محترم سایت ansha.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : یکمی ساده تر باشه اینو بخونم معلم میدونه من ننوشتم صفر میده که🤣🤣😝😝

  ممن : هر چی کوتاه تر بهتر

  Sima : الان من این آخری رو بنویسم بعد جلو همکلاسی هام اینو بخونم تصور کن چه کلاسی میشه 🤣🤣

  آوا : آخری خوب بود اما همونطور که دوستمون گفت نمیشه سر کلاس خوند 😂

  سحر : میتونست متن های بهتری داشته باشه اما برای ایده برداری و الگو گرفتن خوب بود ممنون

  دانش آموز : خوب بود فقط ای کاش جوری مینوشتید که معلم ها متوجه نشن از توی اینترنت انشا نوشتیم.

  مهرداد : خوب بودن فقط صفر گرفتم در این حد 😂😂😂

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطی 4 روز قبل
  0

  عالییی

  ... 12 روز قبل
  -1

  خوبه ولی کاش با محتوا بیشتری باش

  3
  ? 11 روز قبل

  دمتون گرم سایت خوبیه ، من از اخری استفاده کردم با کمی تغییر زیرا خیلی عشق و عاشقی داشت:/درسته بازگردانی بود ولی دلیل نمیشد بنویسم هر چیزی رو

  ولی 👍🏻

  ناشناس 14 روز قبل
  2

  عالی بود👌

  چاورش 26 روز قبل
  3

  انشاهای شما خیلی بی معنی هستند و چیزی ازش سر در نیاوردم لطف کنید انشای بهتری به جاش بنوییسید ممنون هژار شنووو

  مهرداد 10 ماه قبل
  4

  خوب بودن فقط صفر گرفتم در این حد 😂😂😂

  آوا 10 ماه قبل
  17

  آخری خوب بود اما همونطور که دوستمون گفت نمیشه سر کلاس خوند 😂

  دانش آموز 10 ماه قبل
  8

  خوب بود فقط ای کاش جوری مینوشتید که معلم ها متوجه نشن از توی اینترنت انشا نوشتیم.

  راشین 11 ماه قبل
  -1

  خوب بود

  Fahimeh 11 ماه قبل
  2

  خیلی زیاده😑

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  خوب بود👍🏿

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  خوب بود مرسی❤

  -1
  لیدا 11 ماه قبل

  مرسی ❤

  فاطمه 11 ماه قبل
  -1

  خوب بود، اما میتونست انشا ها قوی تر باشه.

  Amir 11 ماه قبل
  1

  خیلی تاثیر گزار بود

  نورا 12 ماه قبل
  0

  بد نبود🎈

  ا 12 ماه قبل
  0

  خیلی تاثیر گذار بود

  ناشناس 12 ماه قبل
  30

  یکمی ساده تر باشه اینو بخونم معلم میدونه من ننوشتم صفر میده که🤣🤣😝😝

  سحر 12 ماه قبل
  9

  میتونست متن های بهتری داشته باشه

  اما برای ایده برداری و الگو گرفتن خوب بود

  ممنون

  Sima 12 ماه قبل
  19

  الان من این آخری رو بنویسم بعد جلو همکلاسی هام اینو بخونم تصور کن چه کلاسی میشه 🤣🤣

  ممن 1 سال قبل
  27

  هر چی کوتاه تر بهتر

  برای ارسال نظر کلیک کنید