توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید

  1 بازدید

  ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  معنی ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید صفحه 79 نگارش فارسی ششم درس دوازدهم

  معنی ضرب المثل صفحه ۷۹ نگارش فارسی ششم درس دوازدهم تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید انشا مفهوم و درک معانی ضرب المثل را در چند سطر توضیح دهید از سایت نکس لود دریافت کنید.

  ضرب المثل تا پول داری رفیقتم نگارش ششم

  معنی و جواب ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  بسیاری از دوستان و سایت ما تشریف آوردند معنی و جواب ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را بدانند. این ضرب المثل تقریباً مشمول می باشد و از همان ضرب المثل برگرفته شده است که میگویند این رفیقانی که میبینی مگسانند دور شیرینی. به زودی ما این مطلب را برای شما عزیزان تکمیل خواهیم کرد به شما دوستان عزیز می توانید نظرات پایین سایت برای ما جواب این ضرب المثل را به صورت دقیق بفرستید و یا پیشنهادات و انتقادات خود را و مباحثه های خود را با دیگر افراد در پایین سایت به اشتراک بگذارید.

  معنی تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  معنی کوتاه تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  بعضی از انسان ها در دوستی فقط به دنبال منفعت خود هستند بنابراین تا زمانی که بدانند از دوستی با کسی سودی می‌برند دوست می مانند اما هنگامی که متوجه شدند دوستانشان هیچ منفعتی به آنها نمی رساند او را تنها میگذارند و دیگر با او دوستی نمی کنند.

  جواب بچه ها در نظرات پایین همین صفحه

  عابد : یعنی ما برای پول با دیگران دوست می شویم وقتی بی پول می شود دوستی تمام می شود.

  ناشناس : تاپول داری همه نوکرتن ولی وقتی به کمکشان نیاز داری همه از کنارت میرن.

  نویسنده : یعنی این پول دوستی آورد نه خودت.

  نویسنده : دوستی بعضی از افراد به خاطر این است که از دیگران سوء استفاده کنند و به دنبال نفع خودشان هستند و در غم ها با ما همدل نیستند بلکه تنها به خاطر مفعت خودشان در شادی ها شریکند.

  !!!!!!! : تا پولداری همه دوست دارن و باهات دوستن ولی وقتی بی پولی همه ولت می کنن.

  پرنسس : یعنی اگر پول داشته باشی رفیق هم داری و اگر پول نداشته باشی رفیق هم نداری.

  زینب : یعنی اگر تا زمانی انسان پول دارد همه به دیدار او میروند.

  آرزو کامیاب : تا پول داری نوکری تو را می کنند ولی وقتی به کسی نیاز داری کسی کمکت نمی کند.

  ناشناس : اگر کسی دوستی داشته باشد که دارایی زیادی داشته باشد،مثل برادر به او می چسبد اما اگر هیچ دارایی نداشته باشد او را کنار می گذارد.

  ناشناس : منظور از این ضرب المقل یعنی تا وقتی پول داری همه باتو دوست هستند اما وقتی بی پولی هیچ کسی تورا تحویل نمیگیرد پس ما نتیجه میگیریم با ادم های که در غم ها ومسئه های دیگر پیش ما هستند ان ها دوست هستن این ضربامثل با مگسانی که مینی گرد شیرنی تناسب دارد.

  مبینا موسوی : یعنی تا پول داری همه کنارتن اما وقتی پولی نداری کسی پیشت نیست.

  دانشمند : وقتی پول داری دوستت هستند ولی وقتی جیبت خالیست دوستت نیستند.

  ستایش شیر علی زاده : به نظر من این ضرب المثل به ما میگوید که تا وقتی که پول نداری دوستاتم دورت نمیگردن و فقط به خاطر پولدار شدند با تو هستند.

  ایپک : به نظر من وقتی می خواهیم بادیگران دوست شویم به پول انها نگاه مکنیم واگر پول ندارندانها را ول کرده و پشت سر می نهاییم وبه دنبال دوستان جدید وپولدار میگردیم.

  شیرین : تا زمانی که کسی پولدار و ثروتمند است با او دوست و رفیق هستیم اما زمانی که بی پول و فقیر شوند به آنها نگاه هم نمی کنیم.

  نویسنده : پس هر انسان باید در درستی دوست خود و انتخاب آن دقت کرد.

  مرسانا : یعنی وقتی که دوستمان ثروتمند است ما با او دوست می شویم و وقتی که ثروت او تمام شد دوستی ما با او تمام است.

  نویسنده : بعضی انسان ها فقط به دنبال ثروت دوستانشان هستند نه دوستی با آنها یعنی هروقت دوستش پول داشته باشه نوکری او را می کند ولی وقتی که هیچ پولی ندارد واو دچار مشکل شود اصلا به او کمک نمی کنند وبه فکر او نیستند.

  نویسنده : یعنی تا پول داری دوستات پشتتن وقتی پول نداری دوستات پشتت نیستن.

  نویسنده : یعنی اگر تو مال و ثروت بسیار داشته باشی همه به پیش تو میایند و اگر تو پول یا ثروتی نداشته باشی و از کسی کمک بخواهی همه تو را تنها میگذارند و به تو کمک نمیکنند و اگر دوباره مال و ثروتت را به دست بیاوری بازهم به پیش تو خواهند امد.

  نویسنده : یعنی مردم فقط به دنبال دارایی های توهستند ونه دنبال خودت برای همین باتو دوستی می کنند ولی وقتی فهمیدند که تو چیزی نداری اصلا به تو توجه هی هم نمی کنند..

  مهتا میردار سلطانی : یعنی تاوقتی پول داری ودرمقام بالاهستی همه نوکری وکلفتی تورا می کنند ولی وقتی دیگرمقامی نداری دیگر این طورنیست.

  مهدیس : یعنی بعضی از انسان ها به خاطر پول با دیگران دوست هستند و تا دوست آن ها پولدار باشد با آن ها دوست هستند اما اگر بی پول شوند آنها را رها میکنند.

  نویسنده : عباس بابایی ، چهارم آذر 1329، در شهرستان قزوین به دنیا آمد. پدرش اسماعیل و مادرش فاطمه نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته علوم و فنون نظامی درس خواند. سرلشگر خلبان بود. سال 1353 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. پانزدهم مرداد 1366 ، با سمت فرمانده اطلاعات عملیات در سردشت توسط نیروهای عراقی هنگام پرواز بر اثر اصابت گلوله ضد هوایی به گردن، سینه و دست، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است..

  نویسنده : یعنی وقتی تو پول داری من رفیقتم اما وقتی بدون پول هستی و یا به کمک احتیاج داری تو برای من یک غریبه هستی و من دیگر تورا نمی شناسم…

  ناشناس : یعنی انسان ها با کسانی که در رفاه و اسایش زندگی میکنند یعنی در واقع پولدار هستند دوست می شوند و خود را به عنوان دوست وفادارمعرفی میکنند ولی وقتی همان انسان پولدار به مشکلات بر میخورد و دیگر پولی ندارد این دوست در ظاهر وفادار در مشکلات دوستش شریک نمی شود و دوستی با او را قطع میکند!!!!!!!!.

  نویسنده : تا زمانی که پول داری همه ی دوستات پیشتن اما وقتی به اونا نیاز داری ولت می کنن.

  مبینا : انسان ها تا وقتی که پول داری دورت هستند وقتی که مشکل داری کسی به دادت نمی رسد.

  نویسنده : یعنی دوستان هنگامی که پول داریم دوست ما هستندو اگر روزی کمک بخواهیم به ما کمک می کنن اما اگر روزی ثروت و دارایی خود را از دست بدهیم دیگر رابطه دوستانه را با ما قطع میکنند و هرگز به ما کمک نمی کنند..

  ایلیا : در این ضرب المثل می گوید یک سری از افراد هستند که تو را تا وقتی دوست دارند که پول داری ووقتی پول نداری ودرسختی هستی کمکت نمی کنند.

  امیرحسین : یعنی وقتی با کسی دوست هستند فقط برای پولش با او دوست هستند و وقتی پول دوستشان تمام میشود دیگر با او دوستی نمی کنند.
  بیشتر دوستان امروزی این طور هستند.
  پس مواظب باشید که با اینطور کسانی دوست نباشید..

  دلنا : این معنی را می دهد که تا زمانی که تو پول داری تمام نفراتی دور تو هستند اما این نوع دوستان دوستان نانی هستند یعنی تا زمانی که تو پول داری با تو هستند ولی زمانی که خبر دار شدند تو پولی در دست و بال نداری تو را ول کرده و سراغ دوستان دیگری می روند . دوستان واقعی تو کسانی هستند که در زمان شادی ، غم و در هر حال خوب یا بد با تو باشند و به تو یاری میرسانند .

  صدرا : یعنی اینکه اگر کسی پول داشته باشد می تواند افراد خوب و بد دوستی کند. این دوست بد از کسی که پول داره استفاده می کنه و دوست خوب همیشه قدر او را می دونه و همیشه کنار او است….

  ناشناس : تازمانی که پول داری همه در کنارت هستند اما وقتی بی پول می شوی هیچ کس به شما اهمیت نمی دهد.

  نویسنده : تا وقتی که ما پول داریم رفیق هم داریم و وقتی پول نداریم رفیق هم نداریم.

  ابوالفضل : تاوقتی که پولداری رفیقهای ناباب باتو هستند وقتی میبینند که هیچ پولی نداری در واقع رفاقتشون با شما پایان می یابد مصداق شعر این دغل دوستان که میبینی مگسانند دور شیرینی.

  دانش آموز : تاوقتی که پول داری باهات رفیقم حتی هرکاری راهم بگی برات انجام میدهم ،آری درست است بیشترآدمها همین خصلت را دارند وبه نفع خودشان می آیند بامارفیق میشوند اما روزی اگر پول ما تمام شوندمارا ترک خواهند کرد.

  ناشناس : یعنی اینکه انسان تا پولدار و ثروتمند است همه خود را به عنوان دوست فرد ثروتمند معرفی می کنند و از او سوء استفاده می کنند ولی اگر همان فرد ثروتمند به مشکلی بر بخورد دیگران او را رها می کنند و پی زندگی خود می روند پس باید قبل از دوستی به اخلاق و رفتار فردی که میخواهیم با او دوست شویم پی ببریم و او را امتحان کنیم.

  ملکه : یعنی اگر پول داشته باشی خیلی ها عاشقتن وپول نداشته باشی به نظر دیگران به درد نخوری.

  محدثه نصیرپور : یعنی ما وقتی پول داریم همه دوستمان دارن وقتی پول ما تمام می شود همه از کنار ما می روند.

  نویسنده : معنی این ضرب المثل این است که انسان تا وقتی که پولی دارد همه با او دوست هستند و تحویلش میگیرند چون آن آدم برای آن رفیق ها منفعتی دارد ولی وقتی همان آدم پولی نداشته باشد دیگر کسی با او دوست نیست و کاری به کارش ندارند چون برای آن آدم برای آن رفیق ها منفعتی ندارد . ما باید آدم ها را به خاطر پولشان بخواهیم نه برای مال و اموالشان . این ضرب المثل با ضرب المثل این دغل دوستان که میبینید مگسانند دور شیرینی ، ارتباط دارد . این ضرب المثل یعنی وقتی چیز شیرینی جایی هست مگس ها درو آن جمع میشوند چون شیره ای دارد و آن ها میتوانند از آن تغذیه بکنند ولی وقتی آن شیره تمام میشود دیگر مگسی دور آن نیست آن مگس ها همان دوست ها هستند ..

  محمد سپهری : یعنی دوست تو پول زیادی دارد با او رفیقی میکنی قربان کیف پولش هستید.

  نویسنده : بعضی از آدم ها فقط یرای منفعت دوستی می کنند و وقتی پول دوستشان تمام می شود با او دوستی را به هم می زنند این یعنی خیانت در امانت.

  نیلی : ازنظر من انسان نباید به پول داری و بی پولی دوستش دقت کند چون دوست خوبی کسی است که با تو باوفا، راستگو ومهمتر ازهمه صداقت داشته بادـ.

  زهرا : یعنی اینکه ما نباید فقط به مال و اموال دوستمان نگاه کنیم وباید به ایمان و اخلاق او هم نگاه کنین.

  یگانه : واقعا تا پول داری همه دوست دارند ولی هر وقت که بی پول میشی همه دوستی را تمام میکنند.

  طهورا اشرفیان : یعنی اگر سرمایه ی زیادی داشته باشی دوستان زیادی باتو دوست هستند.اگر سرمایه نداشته کسی با تو دوست نیست.

  کیمیا : تا وقتی که پول داری همه با تو دوست هستند و تمام فامیلمان قربانت میرون اما وقتی بی پولی دوستی نخواهی داشت.

  سارا : بعضی انسان ها با کسانی که وضع حالی خوب دارن و در آسایش زندگی میکند دوست میشودند و خود را دوست وفادار معرفی میکنند. ولی اما برای انسان پول داری مشکلی به وجود می آید به او توجه ای نمیکند و دوستی خود را با ان تمام میکند و دیگر به آنها هم نگاه نمی‌کند اصلا جوری رفتار میکنند که او قبلاً با او نبوده و او را ندیده است و کاری به این دیگر ندارد و ولش میکند و چنین کاری بسیار بد است و مانباید این کار رو بکنیم.

  دارا : من که همان توضیحی که خودش داده را می نویسم. به نظرم خودش هم کامل هم خیلی خوب توضیح داده.متشکرم از شما برنامه ی نکس لود که اینقدر خوب این ضرب المثل را توضیح دادید..

  ناشناس : یعنی وقتی پول داری دوستت رفیقت هست اما وقتی بی پول هستی و جیبت خالی هست به تو احترام قائل نمی شن.

  هیات : این ضرب المثل این را می رساند یعنی کسی وقتی بی پول می شود از جمله مثلا میگن قرص عالی جیب خالی یعنی هیچ کس با تو دوست نیست.

  ناشناس : بعضی آدم ها در دوستی فقط تا وقتی با کسی از دوستی سود میبرند ، دوستی می کنند .
  ولی وقتی می فهمند از آن دوست سودی نمیبرند آن را رها می کنند و دوستی شان را با تو قطع می کنند ..

  تیلا : تا پول داری ویا فایده ای برای دوستانت داری آن ها با تو دوست هستند اما وقتی میبینند که دوستان برای آن ها فایده یا سودی ندارند دوست خود را فراموش می کنند و دیگر با او دوستی نمی کنند.

  نویسنده : یعنی مانبایدکه برای دستی پول یاچیزهای دیگرراهدر دهیم چون آن چیز مال خودخودخودمان است..

  زهرا : من تازمانی که بدانم دوستم با من هیچ مشکلی ندارد با او دوست هستم ولی وقتی بدانم که بامن مشکل جدی دارد دیگر او را ول می کنم و دیگر با او دوست نیستم.

  باراد : یعنی تو تا موقعی که پول داری کنارتم و با تو دوستم ولی اگر تو پول ت را از دست دهی دیگر باتو دوستی ام به اتمام می رسد.

  مهدی عباسی : این نوع رفیقها تا زمانی که تو پول داری کنارت هستند و از شما نهایت استفاده را می کنند و زمانی پولت تمام شود شما را در تنگدستی تنها می گذارند و دوستیشان تمام می شود..

  مهدیه : وقتی که انسان پول زیادی دارد همه به دنبال او هستن و با او دوست میشوند وقتی که پول آن درحال کاهش است دوستی با آن کس تمام میشود و دیگر کسی دورو ور آن نمیاید و وقتی آن به کمک آن ها نیاز دارند دیگر کسی دورو ور آن نیست.

  مائده : منظور این ضرب المثل اینه که وقتی کسی، خوبی دارد، مال واموال خوب دارد، کلا از هر نظر خوبه؛ همه عاشقشن از کنار او مکانی نخواهند رفت اما وقتی هیچکدام یک از این ویژگی ها را نداشته باشد هیچکس او را دوست نخواهد داشت!!!.

  نویسنده : به این معناست که:
  دوستان ما تا وقتی باما ارتباط دارند که برایشان سود و منفعتی داشته باشیم در غیر این صورت آنها مارا ترد میکنند و به دنبال دوستان جدید هستند.

  پریا :‌تا پول داری رفیقتم ،قربان بند کیفتم منظور از این است که ؛تا پول داری رفیقتم و نوکرتم ولی وقتی پول نداری خبری از رفاقت و نوکری نیست….

  نویسنده :‌ تا پول داری رفیقتم ،قربان بند کیفتم منظور از این است که ؛تا وقتی پول داری رفیقتم و نوکرتم ولی وقتی که پول نداری هیچ خبری از رفاقت و نوکری نیست …..

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معنی ضرب المثل " تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم " + داستان - دانش‌چی

  تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم، داستان + معنی

  تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتمداستان و معنی برای ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم در این پست قرار داده شده است. امیدواریم بهره کافی را ببرید.

  معنی ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  ۱- بعضی انسان ها با کسانی که وضح حالی خوبی دارند و در رفاه و آسایش هستند دوستمی شوند و خود را به عنوان دوست وفادار معرفی می کنند ولی وقتی همان انسان پولدار به مشکلات بر می خورد این دوست در ظاهر وفادار در مشکلات دوستش شریک نمی شود و دوستی با او را قطع می کنند.

  ۲- در وصف حال یاران فانی و سوءاستفاده‌چی و آنهایی می‌باشد که به خاطر مال و ثروت و یا قدرت و نیروی اجتماعی مگس دور شیرینی کسی می‌شوند.

  ۳- یعنی دوستی های مادی در خصوص کسانی که به خاطر پول و مادیات با کسی دوستی می ورزند.

  ۴- دوستی‌های مادی تا زمانی پا بر جاست که پول و امکانات داشته باشی.

  ۵- کسانی که فقط در دوران خوشی دور و برمان هستند و در روزهای سختی خبری از آنها نیست، دوستان حقیقی نیستند.

  داستان برای ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  حکایت شده است در عهد قدیم مردی ثروتمندی بود که فرزندی عیاش داشت. هرچه پدر به فرزند خود نصیحت می کرد که با دوستان بد معاشرت مکن و دست از این ولخرجی ها بردار که دوست ناباب بدرد نمی خورد و اینها عاشق پولت هستند، جوان جاهل قبول نمی کرد تا اینکه مرگ پدر می رسد پدر می گوید فرزند با تو وصیتی دارم من از دنیا می روم ولی در آن مطبخ کوچک را قفل کردم و این کلیدش را به دست تو می دهم، درون آن مطبخ یک بند به سقف آویزان است هر موقع که دست تو از همه جا کوتاه شد و راهی به جایی نبردی برو آن بند را بینداز گردن خودت و خودت را خفه کن که زندگیدیگر به دردت نمی خورد.

  پدر از دنیا می رود و پسر با دوستان و معاشران خود آنقدر افراط می کند و به عیاشی می گذراند که هرچه ثروت دارد تمام می شود و چیزی باقی نمی ماند. دوستان و آشنایان او که وضع را چنین می بینند از دور او پراکنده می شوند. پسر در بهت و حیرت فرو می رود و به یاد نصیحت های پدر می افتد و پشیمان می شود و برای اینکه کمی از دلتنگی بیرون بیاید یک روز دو تا تخم مرغ و یک گرده نان درست می کند و روانه ی صحرا می شود که به یاد گذشته در لب جویی یا سبزه ای روز خود را به شب برساند و می آید از خانه بیرون و راهی بیابانمی شود تا می رسد بر لب جوی آب.

  دستمال خود را می گذارد و کفش خود را در می آورد که آبی به صورت بزند و پایی بشوید در این موقع کلاغی از آسمان به زیر می آید و دستمال را به نوک خود می گیرد و می برد. پسر ناراحت و افسرده به راه می افتد با شکم گرسنه تا می رسد به جایی که می بیند رفقای سابق او در لب جو نشسته و به عیش و نوش مشغولند. می رود به طرف آنها سلام می کند و آنها با او تعارف خشکی می کنند و می گویند بفرمایید و پهلوی آنها می نشیند و سر صحبت را باز می کند و می گوید که از خانه آمدم بیرون دو تا تخم مرغ و یک گرده نان داشتم لب جویی نشستم که صورتم بشویم کلاغیآن را برداشت و برد و حال آمدم که روز خود را با شما بگذرانم.

  رفقا شروع می کنند به قاه قاه خندیدن و رفیق خود را مسخره کردن که بابا مگر مجبوری دروغ بسازی گرسنه هستی بگو گرسنه هستم ما هم لقمه نانی به تو می دهیم دیگر نمی خواهد که دروغ سرهم بکنی پسر ناراحت می شود و پهلوی رفقا هم نمی ماند. چیزی هم نمی خورد و راهی منزل می شود منزل که می رسد به یاد حرف های پدر می افتد می گوید خدا بیامرز پدرم می دانست که من درمانده می شوم که چنین وصیتی کرد حالا وقتش رسیده که بروم در مطبخ و خود را با طنابی که پدرم می گفت حلق آویز کنم.

  می رود در مطبخ و طناب را می اندازد گردن خود تکان می دهد یک وقت یک کیسه ای از سقف می افتد پایین. وقتی پسر می آید نگاه می کند می بیند پر از جواهر است می گوید خدا ترا بیامرزد پدر که مرا نجات دادی. بعد می آید ده نفر گردن کلفت با چماق دعوت می کند و هفت رنگ غذا هم درست می کند و دوستان عزیز ! خود را هم دعوت می کند. وقتی دوستان می آیند و می فهمند که دم و دستگاه رو به راه است به چاپلوسی می افتند و از او معذرت می خواهند.

  خلاصه در اتاق به دور هم جمع می شوند و بگو و بخند شروع می شود. در این موقع پسر می گوید حکایتی دارم. من امروز دیدم یک بزغاله وسط دو پای کلاغی بود و کلاغ پرواز کرد و بزغاله را برد. رفقا می گویند عجب نیست درست می گویی، ممکن است. پسر می گوید: من گفتم یک دستمال کوچک را کلاغ برداشت شما مرا مسخره کردید حالا چطور می گویید کلاغ یک بزغاله را می تواند از زمین بلند کند و چماق دارها را صدا می کند. کتک مفصلی به آنها می زند و بیرونشان می کند و می گوید شما دوست نیستید عاشق پول هستید و غذاها را می دهد به چماق دارها می خورند و بعد هم راه زندگی خود را عوض می کند.

  تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم _دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  معنی ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید صفحه 79 نگارش فارسی ششم درس دوازدهم

  معنی ضرب المثل صفحه ۷۹ نگارش فارسی ششم درس دوازدهم تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را در چند سطر توضیح دهید انشا مفهوم و درک معانی ضرب المثل را در چند سطر توضیح دهید.

  ضرب المثل تا پول داری رفیقتم نگارش ششم

  معنی و جواب ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم
  بسیاری از دوستان و سایت ما تشریف آوردند معنی و جواب ضرب المثل تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم را بدانند. این ضرب المثل تقریباً مشمول می باشد و از همان ضرب المثل برگرفته شده است که میگویند این رفیقانی که میبینی مگسانند دور شیرینی. به زودی ما این مطلب را برای شما عزیزان تکمیل خواهیم کرد به شما دوستان عزیز می توانید نظرات پایین سایت برای ما جواب این ضرب المثل را به صورت دقیق بفرستید و یا پیشنهادات و انتقادات خود را و مباحثه های خود را با دیگر افراد در پایین سایت به اشتراک بگذارید.

  معنی تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم

  معنی کوتاه تا پول داری رفیقتم قربان بند کیفتم
  بعضی از انسان ها در دوستی فقط به دنبال منفعت خود هستند بنابراین تا زمانی که بدانند از دوستی با کسی سودی می‌برند دوست می مانند اما هنگامی که متوجه شدند دوستانشان هیچ منفعتی به آنها نمی رساند او را تنها میگذارند و دیگر با او دوستی نمی کنند.

  1: یعنی ما برای پول با دیگران دوست می شویم وقتی بی پول می شود دوستی تمام می شود.

  2: تاپول داری همه نوکرتن ولی وقتی به کمکشان نیاز داری همه از کنارت میرن.

  3: یعنی این پول دوستی آورد نه خودت.

  4: دوستی بعضی از افراد به خاطر این است که از دیگران سوء استفاده کنند و به دنبال نفع خودشان هستند و در غم ها با ما همدل نیستند بلکه تنها به خاطر مفعت خودشان در شادی ها شریکند.

  5: تا پولداری همه دوست دارن و باهات دوستن ولی وقتی بی پولی همه ولت می کنن.

  6: یعنی اگر پول داشته باشی رفیق هم داری و اگر پول نداشته باشی رفیق هم نداری.

  7: یعنی اگر تا زمانی انسان پول دارد همه به دیدار او میروند.

  8: تا پول داری نوکری تو را می کنند ولی وقتی به کسی نیاز داری کسی کمکت نمی کند.

  9: اگر کسی دوستی داشته باشد که دارایی زیادی داشته باشد،مثل برادر به او می چسبد اما اگر هیچ دارایی نداشته باشد او را کنار می گذارد.

  10: منظور از این ضرب المقل یعنی تا وقتی پول داری همه باتو دوست هستند اما وقتی بی پولی هیچ کسی تورا تحویل نمیگیرد پس ما نتیجه میگیریم با ادم های که در غم ها ومسئه های دیگر پیش ما هستند ان ها دوست هستن این ضربامثل با مگسانی که مینی گرد شیرنی تناسب دارد.

  11: یعنی تا پول داری همه کنارتن اما وقتی پولی نداری کسی پیشت نیست.

  12: وقتی پول داری دوستت هستند ولی وقتی جیبت خالیست دوستت نیستند.

  13: به نظر من این ضرب المثل به ما میگوید که تا وقتی که پول نداری دوستاتم دورت نمیگردن و فقط به خاطر پولدار شدند با تو هستند.

  منبع مطلب : samangol.ir

  مدیر محترم سایت samangol.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ** 8 ماه قبل
  0

  تاوقتی پول داری همه باهات دوست میشوند ولی وقتی پول نداری همه ولت می کنند وتنهات می گذارند

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  طوری نیست

  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید