توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرح اقدام ملی تامین اجتماعی

  1 بازدید

  طرح اقدام ملی تامین اجتماعی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  آغاز دور جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن کارگران

  آغاز دور جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن کارگران

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دی ماه سال گذشته محمد شریعتمداری, وزیر کار خبر از امضای تفاهم‌نامه وزارت راه و وزارت کار برای تأمین مسکن کارگران, بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی داد.

  وی در همان زمان بیان کرد: ظرفیت‌های قانونی زیادی برای تأمین مسکن جامعه کارگری کشور وجود دارد؛ به‌طوری که بر اساس ماده 142 قانون کار، تکالیفی برای تأمین مسکن به‌عهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره‌های یک و دو این ماده پیش‌بینی شده است.

  وی با ابراز اینکه این تفاهمنامه ظرفیت همکاری و همدلی بین تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دستگاه‌های اجرایی را فراهم می‌کند، ادامه داد: برای تأمین مالی اجرای پروژه‌های مسکن برای کارگران و بازنشستگان، از ظرفیت بانک عامل حوزه مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی و همچنین از ظرفیت‌های سایر بانک‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استفاده می‌کنیم.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: صندوق‌های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در تأمین مالی این پروژه‌ها مشارکت دارند؛ ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی نیز با ارائه زمین‌های 99ساله به‌صورت رایگان در این پروژه همکاری خواهد کرد، علاوه بر این، از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی نیز که محل تجمع صنایع هستند، استفاده می‌شود تا کارفرمایان به‌استناد ماده 142 قانون کار، در این طرح مشارکت داده شوند تا علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های دولت، از ظرفیت‌های جامعه کارفرمایی نیز برای تأمین زمین و مسکن کارگران استفاده کنیم.

  وی با اشاره به جمعیت 43میلیون‌نفری کارگری کشور گفت: حدود سه میلیون و 300 هزار نفر بازنشسته تحت پوشش صندوق تأمین اجتماعی و 1.5 میلیون نفر نیز تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشور هستند که برای تأمین مسکن مجموعه جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیران از ظرفیت‌های دولتی، کارفرمایی و تعاونی‌های مسکن کارگری به‌صورت منظم و سازماندهی‌شده استفاده خواهیم کرد.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: در قالب این تفاهمنامه طی دو سال آینده، اجرای 200 هزار واحد مسکونی برای جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور هدف‌گذاری شده است. همان‌طور که اعلام شد، علاوه بر این، از ظرفیت شرکت شهرک‌های صنعتی نیز برای تأمین مسکن کارگران با به‌کارگیری ظرفیت کارفرمایان شهرک‌های صنعتی استفاده خواهد شد.

  تنها 6 ماه از اظهارات وزیر کار مبنی بر واگذاری زمین 99ساله رایگان برای مسکن کارگران نگذشته بود که پروانه اصلانی, مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن  وزارت راه خبر داد که برای ساخت مسکن در 3 استان, زیرمجموعه‌های وزارت کار باید زمین ساخت مسکن را تأمین کنند.

  اصلانی ادامه داد: در قالب تفاهم‌نامه با وزارت کار، وزارت راه و شهرسازی متعهد شده است در حوزه مسکن کارگری در خصوص تجهیز منابع و تجهیز زمین، اقدام کند، بر این اساس، اولویت تأمین زمین با انجمن‌های کارگری و کارفرماهای ذیل وزارت کار است. روند کار بدین‌ترتیب است که تعاونی‌های ساخت مسکن در اتاق تعاون تشکیل می‌شود و اعضایی که عضو این تعاونی‌ها می‌شوند، اعضایی هستند که توان پرداخت آورده 30 تا 40 میلیون تومانی را دارند. این تعاونی‌ها دسته‌بندی می‌شوند و به زمین‌هایی که در قالب تفاهم‌نامه مشترک، شناسایی و احصا می‌شوند، متصل خواهند شد.

  اصلانی عنوان کرده است؛ قرار شده است در ساخت مسکن تفاهم‌شده کارگران و بازنشستگان، هم مدل‌های تأمین منابع مالی و تجهیز منابع وزارت راه و شهرسازی و هم منابعی که وزارت کار و سازمان‌های ذیل آن وزارتخانه می‌آورند، به کمک آورده متقاضیان این نوع مسکن بیاید.

  مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام این‌که هم‌اکنون مسکن کارگری به‌صورت پایلوت در سه منطقه کشور در حال ساخت است، ‌ متذکر شده است:‌ اولین منطقه در ایوانکی در جنوب‌شرق تهران قرار دارد. در این منطقه به‌دلیل تجمع شهرک‌های صنعتی شهر جدید ایوانکی تأمین زمین 564 واحد انجام شده است. همچنین در شهرک مهرگان قزوین به‌دلیل انباشتی از شهرک‌های صنعتی، تعدادی مسکن نیمه‌تمام به اجرای این تفاهم‌نامه اختصاص یافته و برای 702 واحد مسکونی در مهرگان قزوین، برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است. احداث تعدادی واحد مسکونی در اشتهارد کرج نیز در حال انجام است و بخشی از واحدهای مسکونی کارگری موضوع تفاهم‌نامه در این منطقه به‌عنوان نمونه، احداث خواهد شد.

  *تمدید مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان تا سی دی

  ابراهیم صادقی فر, معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت کار با اعلام اینکه تأمین مسکن کارگران در چندین مدل طراحی شده است گفت: مدل اول حمایت از کارگران ثبت‌نام‌شده در طرح اقدام ملی مسکن است, طرح 2 حمایت از کارفرمایان برای اجرای ماده 149 قانون کار است. مدل 3 احداث واحدهای مسکونی توسط شرکت‌های تابعه وزارت کار برای کارگران فاقد مسکن شاغل در مجموعه خود, مدل 4 همکاری در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تعاونی‌های مسکن کارگران و مدل 5 همکاری در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مسکن مهر, مدل 6 تأمین مسکن دهک‌های 1 تا 3 با همکاری بنیاد مسکن, ستاد اجرایی فرمان امام, بسیج مستضعفان, کمیته امداد و خیرین مسکن‌ساز, مدل 7 تأمین مسکن جوانان کارگر با همکاری وزارت راه, وزارت ورزش و وزارت کار و مدل 8 تأمین مسکن کارگران وزارت کار و سازمان‌های تابعه با همکاری وزارت راه، مدل 9 تأمین مسکن استیجاری حمایتی برای خانواده‌های کارگری است.

  معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از تمدید مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای متقاضیان دارای شرایط از جمله کارگران، بازنشستگان،مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار که پیش از این ثبت نام کرده اند تا پایان دی ماه خبر داد.

   معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت  تعاون،  کار و رفاه اجتماعی گفت: تفاهم نامه همکاری میان این وزارتخانه با وزارت راه و شهرسازی در راستای احداث 200 هزار واحد مسکونی برای کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منعقد شده است.

  صادقی فر افزود: در این راستا با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک صورت گرفته با وزارت راه و شهرسازی ، مقرر شد فرصت واریز آورده اولیه و تکمیل موجودی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تمدید شود.

  وی تصریح کرد: وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات متقاضیان موجود در سامانه جامع اقدام ملی مسکن و بانک های اطلاعاتی این وزارتخانه، مشخصات متقاضیان گروه‌های هدف شامل کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار از جمله کد ملی ، دهک بندی متقاضیان ، بررسی وضعیت فرم ج  ثبت نام کنندگان و ... را که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند به تفکیک هر استان و شهرهای تابعه احصا  کرده است.

   صادقی فر تاکید کرد: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در طرح اقدام ملی مسکن ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه های هدف واجد شرایط ثبت نام شده در این سامانه ، متقاضیانی را در بر می‌گیرد که پرداخت اولیه از سوی آنان کامل شده باشد.

  معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت  تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گروه‌های هدف برای بهره مندی از این تسهیلات حمایتی لازم است به منظور افتتاح حساب و تکمیل مبلغ آورده در فرصت باقی‌مانده نسبت به تکمیل موجودی خود اقدام کنند.

  *آغاز دور جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و فاه اجتماعی همچنین از آغاز دور جدید ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از صبح پنج‌شنبه 18دی ماه به مدت یک هفته (تا ساعت 24 پنجشنبه 25دی‌ماه) خبر داد.

  صادقی فر اظهار داشت: با توجه به پیگیری این وزارتخانه و اهمیت برخورداری از مسکن در بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء شاخص های فرهنگی اجتماعی، فرصت خوبی پیش روی جامعه کار و تولید بویژه کارگران و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری فراهم شده است تا در این طرح مشارکت نمایند.

    وی افزود: در این مرحله برای 183شهر جدید امکان ثبت‌نام فراهم شده که مجموعاً با احتساب شهرهای ثبت‌نام شده در مراحل گذشته، در 770 شهر، ظرفیت سازی لازم انجام شده است که فرصت بسیار خوبی را در جهت تامین سرپناه و مسکن مناسب برای عموم متقاضیان بویژه کارگران و بازنشستگان عزیز فراهم  ساخته است.

  وی یادآور شد: کارگران و بازنشستگان متقاضی از امروز صبح پنجشنبه با مراجعه به سامانه https://tem.mrud.ir ثبت‌نام خود را انجام دهند.

  صادقی فر گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در زمینه تامین مصالح ساختمانی و نیز هلدینگ ها و شرکت های سازنده مسکن وجود دارد اجرای الگوهای های حمایتی متنوعی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است که زمینه کاهش قیمت تمام شده مسکن برای کارگران و بازنشستگان تحت پوشش را فراهم خواهد کرد .

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان/مهلت ثبت نام جاماندگان تا ۲۵ دی - ایسنا

  آخرین جزئیات ثبت نام در طرح ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان/مهلت ثبت نام جاماندگان تا ۲۵ دی - ایسنا

  به گزارش ایسنا، ابراهیم صادقی فر در لایو اینستاگرامی وزارت رفاه در این باره اظهار کرد: طی دوسال اخیر با اهتمام جدی دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن جهت اقشار کم درآمدتر جامعه یا به نوعی مسکن اجتماعی و پیگیری های مجدانه آنها اقدامات خوبی برای کل جامعه از جمله در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی رخ داد.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در اقدام ملی مسکن پس از یک وقفه پنج ساله به عنوان طرح ساخت مسکن برای جامعه توسط وزارت راه ارائه و در هیئت دولت تصویب شد و شیوه نامه های اجرایی برای ورود و ثبت نام توسط وزارت راه انجام گرفت. وزارت رفاه دی ماه ۱۳۹۸ تفاهم نامه ای را در این زمینه با وزارت راه منعقد کرد و تیم های کاری در زیرگروه های ذیل تفاهم نامه که قرار بود بر اساس آن ۲۰۰ هزار واحد مسکن ساخته شود، شروع به کار کردند.

  وی با بیان اینکه یک بحث اصلی ما در تفاهم نامه شناسایی متقاضیان ثبت نام کننده بود گفت: در گذشته شاهد بوده ایم به علت ضعف اطلاعاتی در برخی موارد مشمولان اصلی یک طرح  به حاشیه می روند و آنها که در اولویت نبوده اند مشمول طرح می شوند که با عدالت منافات داشته است. حدود یک میلیون نفر ثبت نام کرده بودند که پس از ثبت نام و پالایش به عدد  ۸۴۷ هزار نفر رسیدیم.

  صادقی فر ادامه داد: دسته بندی های دقیقی صورت گرفت. از میان ثبت نام کنندگان مشمول، ۳۵۸ هزار  و ۷۰۰ نفر از کارگران بودند. ۸۹۵۱ نفر زن سرپرست خانوار کارگر بودند. ۲۱ هزار و ۷۲۴ نفر کارگر در دهک یک تا سه درآمدی قرار دارند. ۱۰۹ هزار و ۴۷۷ نفر در دهک چهار و پنج قرار دارند. ما تا دهک ششم بیشترین حمایت را خواهیم داشت.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به صورت جدی بخش مربوط به زمین را با وزارت راه و شهرسازی حل کردیم و قرار شد با کمک همدیگر این اتفاق رقم بخورد.

  وی درباره تسهیلات ساخت مسکن گفت: برای همه گروهها تامین اعتبار جهت اعطای تسهیلات صورت گرفته و وزارت راه با کمک بانک مسکن اتفاقات بزرگی را رقم زده و در وزارت رفاه برای حمایت گروه های هدف تسهیلات حمایتی ویژه ای درنظر گرفته شده است.

  صادقی فر افزود: تسهیلات مربوط به کل جامعه از سوی وزارت راه شامل ۱۰۰ میلیون تومان است که با تصویب نهایی ابلاغ خواهد شد که بهره آن ۱۸ درصد و ۱۰ ساله است. وزارت راه به طور جدی پیگیر است و ممکن است رقم افزایش هم یابد و یا نرخ بهره پایین تر بیاید. وزارت رفاه نیز با محوریت بانک توسعه تعاون ۷۵۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار انجام داده تا تعاونی هایی که در پروسه ساخت قرار می گیرند و کارگر هستند از تسهیلاتی استفاده کنند.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مباحث مربوط به سازنده ها گفت: تلاش کردیم شاهد حضور همه اقشار در مراحل ساخت باشیم. اقدامات اجرایی از سوی پیمانکارانی که وزارت راه معرفی کرده آغاز شده و پیمانکاران معرفی شده از سوی وزارت رفاه هم قراردادهای ساخت را منعقد کرده اند. تعاونی های خوشنام و باسابقه از این جمله هستند. این تعاونی ها دعوت به همکاری شده و به وزارت راه معرفی شده اند. دومین بخش اتحادیه تامین مسکن کارگران بود که تا کنون ۱۰ هزار واحد زمین در اختیار آنها در شهرهای جدید قرار گرفت.

  وی ادامه داد: به جز تعاونی ها، زیرمجموعه های دیگر وزارتخانه از جمله هولدینگ ساختمانی ذیل صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی نیز ورود کرده اند. بخش خصوصی نیز تمایل جدی برای ورود به بخش ساخت مسکن کارگری داشتند که به وزارت راه معرفی کرده ایم.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره نحوه ثبت نام گفت: دو دسته فعالیت جدید شروع شده است. اولین دسته کسانی که قبلا به آنها اعلام شده که ثبت نام را تکمیل و افتتاح حساب و افزایش موجودی داشته باشند. ثبت نام شده های کارگری قریبا به ۳۶ درصد تا کنون پول را واریز کرده اند. قرار شد تا پایان دی ماه مهلت داده شود و بعید می دانم دوباره تمدید شود. این افراد تا پایان دی ماه فرصت دارند ثبت نام خود را تکمیل و پرداخت اولیه که ۴۰ میلیون تومان است را انجام دهند.

  وی ادامه داد: آن دسته از گروه های هدف که تا کنون این کار را انجام نداده اند از این فرصت طلایی استفاده کنند. در غیراین صورت و پس از آن از لیست خارج خواهند شد.

  صادقی فر با بیان اینکه از ۱۸ دی ماه نیز ثبت نام جدید شروع شد گفت: در ۱۸۳ شهر ثبت نام صورت نگرفته بود و علت این بود که زمین آماده نشده بود. در برخی شهرها نیز ظرفیت جدید ایجاد شد که در مجموع ۷۰۰ شهر را شامل می شود و تا ۲۵ دی ماه فرصت هست که ثبت نام جدید را انجام دهند. برای ۱۷۵ هزار نفر که فرصت تکمیل موجودی دارند و برای مابقی پیامک زدیم که برای شرکت در این فرایند اقدام کنند. بعید می دانم به این زودی ها باز هم چنین فرصتی دست بدهد.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مشمولان طرح گفت: افراد باید فاقد مسکن باشند. متاهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان خودسرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن و شرط دیگر آنکه سابقه سکونت حداقل پنج سال در شهر مورد تقاضا را داشته باشد.

  وی درباره قیمت تمام شده اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت ها و تورم همه چیز بر اساس فهرست بهاء تعیین می شود. هر متر سه میلیون تومان به صورت میانگین و پیش فرض اولیه درنظر گرفته شده است و یک واحد صدمتری متری ۳ میلیون تومان و ۳۰۰ میلیون تومان تمام می شود که بخشی از این مبلغ، تسهیلات است.

  صادقی فر گفت: نرخ تسهیلات وزارت راه ۱۰۰ میلیون تومان است که هنوز تصویب نهایی نشده است.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مبلغ آورده اولیه بر حسب متراژ مسکن متفاوت است. پیش پرداخت اولیه ۴۰ میلیون تومان است و برای یک واحد ۱۰۰ متری پرداخت ۴۰ میلیون تومانی باید انجام شود و ۱۰۰ میلیون تومان هم تسهیلات دارد که این عدد می تواند در برخی مناطق متفاوت باشد.

  وی درباره نحوه ثبت نام جاماندگان گفت: همانطور که اعلام کردم از ۱۸ تا ۲۵ دی ماه سایت مسکن ملی باز است.

  صادقی فر درباره اینکه آیا مجردین مشمول هستند اظهار کرد: فقط زنان مجرد بالای ۳۵ سال می توانند در این اقدام شرکت کنند.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اقدامات حمایتی و تسهیلاتی وزارت رفاه نیز گفت: صندوق بازنشستگی کشوری تسهیلاتی را برای بازنشستگان خود درنظر گرفته است. در مرحله اول ۱۵ هزار و ۵ بازنشسته کشوری ثبت نام کردند که خط اعتباری ویژه ای برای آنها درنظر گرفته شده است. برای بازنشستگان فولاد هم تسهیلات خوب با نرخ مناسب درنظر گرفته شده و تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

  وی ادامه داد: برای کارکنان وزارت رفاه هم تسهیلات خوبی درنظر گرفته شد و بسیار کمک کننده خواهد بود. برای بازنشستگان تامین اجتماعی طرح امید با همکاری بانک رفاه و تامین اجتماعی مراحل نهایی را طی می کند و تا پایان هفته اعلام می شود. ویژه کارگران نیز تسهیلات خوبی در مراحل دوم و سوم پرداختی با همکاری بانک رفاه درنظر گرفته می شود که جزئیات این تسهیلات هم هفته آینده اعلام خواهد شد. تسهیلات پرداختی در مجموع بیش از ۵۰ درصد از مبلغ اقساط ساخت را شامل خواهد شد.

  صادقی فر با بیان اینکه یک بازار تامین مصالح نیز در حال نهایی شدن است گفت: با نهایی شدن آن، می توانیم تسهیلات خوب با بهره زیر ۱۰ درصد نیز ویژه گروههای هدف برای تامین مصالح داشته باشیم.

  وی درباره مسکن معلولان نیز گفت: قبلا تفاهم نامه ای برای حمایت از افراد دارای معلولیت امضا شده و این تفاهم نامه را نیز پیگیری می کنیم و جلسات بسیار برگزار شده است. بسته های حمایتی ویژه این اقشار نیز درنظر گرفته خواهد شد.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره وضعیت مسکن مهر گفت: درباره مساکن مهر تفاهم کردیم آن دسته که مشکل دادگاهی و غیره نداشتند و بیشتر اقتصادی بوده حل شده است. آنها که بخشی از وام را دریافت کرده اند و ساخت تا حدی پیش رفته تسهیلاتی برای تکمیل پروژه ها در نظر می گیریم و افراد می توانند برای تکمیل پروسه اقدام کنند.

  صادقی فر بار دیگر تاکید کرد که زمان برای تکمیل موجودی و ثبت نام را حتما جدی بگیرید. زمان ثبت نام در شهرهای جدید برای ۱۹ استان تا پنجشنبه ساعت ۲۴ و زمان برای تکمیل موجودی ثبت نام کنندگان قبلی تا پایان دی ماه است.

  وی درباره فاصله پرداخت پنج مرحله ۴۰ میلیونی گفت: اگر فرایند ساخت حداکثر سه ساله باشد قاعدتا باید هر شش ماه یکبار باشد اما اگر در مناطقی سرعت بیشتر باشد این زمان کمتر خواهد شد. ما سعی می کنیم برای گروه های هدف خودمان در اقساط دوم و سوم تسهیلات حمایتی را ارائه دهیم.

  معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ساخت و ساز در برخی مناطق آغاز شده است اظهار کرد: تا سه شنبه هفته قبل ساخت ۲۵۷۱ واحد در بخش کارگری کلید خورده است.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خبر مهم برای کارگران و بازنشستگان متقاضی مسکن ملی

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید