توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرز استفاده روغن نارگیل برای مو

  1 بازدید

  طرز استفاده روغن نارگیل برای مو را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  خواص روغن نارگیل و نحوه استفاده از آن برای زیبایی پوست و مو

  خواص روغن نارگیل و نحوه استفاده از آن برای زیبایی پوست و مو

  اگر خیلی طرفدار محصولات شیمیایی نیستید و ترجیح می دهید از روغن های طبیعی برای مو و پوست خود استفاده کنید، حتماً از خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو شنیده اید. حقیقت این است که روغن نارگیل یکی از محبوب ترین روغن های طبیعی برای درمان مشکلات مو و پوست است.

  خوشبختانه، تحقیقات علمی هم این نکته را تأیید می کنند. بیشتر ما فقط در مورد مفید بودن این روغن برای مو و پوست اطلاعاتی داریم و نمی دانیم که چگونه باید از این روغن به درستی استفاده کنیم.

  به همین دلیل، در مقاله ی پیش رو، نحوه ی درمان مشکلات مختلف پوست و مو با کمک روغن نارگیل را توضیح داده ایم. همچنین، با زبانی ساده، برخی از پژوهش هایی که فواید روغن نارگیل را تأیید می کنند، معرفی کرده ایم. پیشنهاد می دهیم حتماً متن زیر را بخوانید.

  خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو فراوان است.

  علت محبوبیت روغن نارگیل چیست؟

  روغن نارگیل از جمله روغن هایی است که درجه اشباع بالایی دارند. این روغن به طور سنتی از نارگیل های نارس یا مغز نارگیل خشک شده (کوپرا: Copra) استخراج می شود. روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است.

  اگر آن را گرم کنید به شکل نرم و حتی ذوب شده در می آید. به زبان ساده، روغن نارگیل روغنی است که از مغز میوه ی نارگیل به دست می آید. این روغن بیشتر در آشپزی و مواد آرایشی مصرف می شود.

  یکی از برجسته ترین دلایل محبوبیت روغن نارگیل، فواید آن برای موست. به هیمن دلیل است که این روغن را در بسیاری از خانه ها می بینید و همه ی اعضای خانواده آن‌ را برای سلامت موهایشان ترجیح می دهند.

  روغن نارگیل در سراسر جهان، علاوه بر داشتن ارزش غذایی و فواید زیبایی، به عنوان یک روغن ماساژ عالی و مرطوب کننده ی پوست نیز مطرح است. در ادامه ی این متن، خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو را بیان کرده ایم.

  خواص روغن نارگیل برای مو

  روغن نارگیل بهترین روغنی است که می‌توانید برای موهای خود استفاده کنید. محافظت از مو در مقابل حرارت، ترمیم موهای شکننده و آسیب دیده، جلوگیری از ریزش و کمک به رشد مو از خواص این روغن است. روغن نارگیل (به دلیل داشتن ویژگی حفظ رطوبت) در موهای شما باقی می‌ماند و تبخیر نمی شود. به همین دلیل، استفاده از روغن نارگیل یکی از مؤثرترین روش های درمان مو است. سایر خواص این روغن فوق العاده عبارت است از:

  به درمان ریزش مو کمک می‌کند.

  بیشترین مشکل مو، که مردم از قدیم تا به امروز گرفتارش بوده اند، ریزش آن است. اما از همان زمان نیز، روغن نارگیل همیشه درمانی طبیعی و در دسترس برای ریزش مو بوده است. در هند باستان از این روغن برای آرایش مو و حفظ سلامت آن استفاده می کردند.

  گاهی برای درمان ریزش مو روغن نارگیل را گیاهان دیگر ترکیب می کنند. می توانید برگ های گیاه مریم گلی را در روغن نارگیل بجوشانید و مخلوط به دست آمده را برای بهبود وضع پوست سر خود استفاده کنید. همچنین، می توانید این روغن را با آب آهک یا انگور فرنگی (خارتوت) مخلوط کنید تا به بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

  پژوهشی که در هند انجام شد، نشان داد روغن نارگیل تمایل زیادی برای اتصال به پروتئین های مو دارد. به همین دلیل، به آسانی به فولیکول و ساقه ی مو جذب می شود و به درمان ریزش مو کمک می کند.

  همچنین، ماساژ مرتب پوست سر با آب ولرم و روغن نارگیل جریان خون را در پوست سر تحریک می کند. این امر برای کنترل و جلوگیری از ریزش مو مفید است.

  اثر خنک کنندگی دارد.

  اگر روغن نارگیل را به پوست سر خود بمالید، به طور شگفت انگیزی آن را خنک می کند. افرادی که از تعریق زیاد کف سر رنج می برند، می توانند از این روغن استفاده کنند. روغن نارگیل میزان سلامت پوست کف سر را افزایش می دهد. افزون بر این، موهای شما را به خوبی تغذیه می کند.

  به درمان شوره سر کمک می‌کند.

  روغن نارگیل به درمان شوره سر کمک می‌کند.

  شوره ی سر مشکلی رنج آور و گاه، موجب خجالت است. نمی توانید بفهمید تمام این تبلیغاتی که از تلویزیون به عنوان شامپوهای کنترل شوره سر پخش می شوند، چقدر تأثیر گذارند. اینجاست که روغن نارگیل به عنوان یک چاره ی اساسی مطرح می شود.

  درمان شوره شر یکی از خواص روغن نارگیل است. اسیدهای چرب مختلفی که در روغن نارگیل وجود دارند، ضد شوره ی سرند، در نتیجه، مصرف مرتب روغن نارگیل، شوره ی سر را از بین می برد. می توانید با مخلوط کردن روغن نارگیل با آب ولرم و روغن کرچک شوره ی سر را درمان کنید.

  در جنوب و شمال هند و برخی مناطق دیگر، مردم به طور مرتب از روغن نارگیل استفاده می کنند. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است، شوره ی سر در این مناطق کمتر به چشم می خورد.

  از موها در برابر شپش محافظت می‌کند.

  وجود این حشره ی کوچک روی پوست سر ممکن است موجب ناراحتی، خجالت و رنج زیاد شما باشد. بسیاری از داروهای بدون نسخه ای که ادعا می کنند در مقابل شپش از شما محافظت می کنند، به پوست سر و موی شما آسیب می زنند، اما وقتی روغن نارگیل را در دسترس داشته باشید و از آن استفاده کنید، دیگر مشکلی به وجود نخواهد آمد.

  طرز استفاده روغن نارگیل برای مو و از بین بردن شپش سر: به سادگی می توانید موهای خیس خود را با روغن نارگیل بپوشانید و با یک شانه ی خوب شپش ها را از روی موهای خود بردارید.

  برخی پژوهش ها نشان می دهند که برای از بین بردن شپش سر، اسپری مخلوط نارگیل و رازیانه از برخی لوسیون های شیمیایی (مثل پرمترین که بدون نسخه در داروخانه ها موجود است) مؤثرتر است.

  استفاده از روغن نارگیل کمک می کند تا رشک (تخم) شپش به موهایتان نچسبد. این کار از تکثیر شپش سر جلوگیری می کند. بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه آریزونا انجام شد، روغن نارگیل درمان مناسبی برای کشتن شپش های نابالغ است که می توانید آن را به جای شامپوهای ضد شپش (که ممکن است اثرات جانبی داشته باشند) استفاده کنید.

  موجب حفظ رطوبت در موها می‌شود.

  حفظ رطوبت یکی از بهترین خواص روغن نارگیل برای سلامت موهای شماست. این روغن یکی از بهترین نگهدارنده های رطوبت است و ظرفیت بالایی برای نگهداری رطوبت دارد. روغن نارگیل، در برابر شکسته شدن و تبخیر پایدار است. بنابراین، رطوبت را در موهای شما نگه می دارد، موهایتان را نرم و مرطوب می کند.

  ماسک روغن نارگیل: شما می توانید با روغن نارگیل (بهتر است از روغن نارگیل اصل استفاده کنید)، برای موهای خود ماسکی بسازید که رطوبت آن را حفظ و موهایتان را خوشبو می کند.

  به درمان برآمدگی های کف سر کمک می‌کند.

  جوش ها و دانه های پوست سر تحریک پذیرند. ممکن است این مشکل را در زمستان یا حتی تابستان (به دلیل تابش زیاد آفتاب) تجربه کنید. تمیز نگه داشتن پوست کف سر و مو برای پیشگیری از بروز جوش ها بسیار مؤثر است.

  ماساژ مو با مخلوط روغن نارگیل و روغن زیتون از بروز جوش جلوگیری و آن را درمان می کند. به هر حال در صورت طولانی شدن این عارضه، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

  طبق تحقیقات انجام شده، روغن نارگیل ضد میکروب است و درمان کمکی خوبی برای جوش ها و دانه های پوست سر است.

  از آسیب دیدن ساقه مو جلوگیری می‌کند.

  روغن نارگیل نقش پر رنگی در جلوگیری از آسیب دیدن ساقه مو دارد.

  روغن نارگیل نقش زیادی در حفظ پروتئین موهای آسیب دیده و سالم دارد. این روغن سرشار از اسیدلوریک است که به راحتی در ساقه ی مو نفوذ می کند. به همین دلیل، مو را از آسیب دیدن حفظ می کند.

  البته آسیب دیدگی مو ممکن است به دلیل از دست دادن برخی پروتئین های طبیعی مو باشد. روغن نارگیل پروتئین های مو را به فراوانی در اختیار دارد و آنها را با فولیکول های مو به اشتراک می گذارد. بنابراین، مو را به خوبی تغذیه می کند.

  می توانید روغن نارگیل را کمی گرم کنید و آن را از بالا به پایین روی کف سر و موهای خود بمالید. یک ساعت بعد بدون اینکه خیلی روغن را روی سرتان پخش کنید، آن را با شامپو بشویید. همچنین، می‌توانید از محصولات مراقبت از مو مانند ماسک مو که حاوی روغن نارگیل هستند، استفاده کنید.

  تحقیقی که در برزیل انجام شده، این مسئله را اثبات کرده است که روغن نارگیل به طور مؤثری، پروتئین موهای آسیب دیده و سالم را حفظ می کند. این پژوهش تأثیر مثبت روغن نارگیل روی موهای آسیب دیده را تأیید می کند.

  محققان تأکید می کنند که روغن نارگیل نسبت به روغن های گیاهی دیگر و میوه های مغزدار تأثیر بیشتر و بهتری دارد.

  به درمان موخوره کمک می‌کند.

  بهترین درمانی که برای موخوره پیشنهاد می دهند، کوتاه کردن موست. اما، اگر حجم و تعداد موخوره ها زیاد نیست، از روغن نارگیل کمک بگیرید. به این منظور، به راحتی موهایتان را تا چند دقیقه با مخلوط روغن نارگیل و بادام ماساژ دهید، این کار کمک می کند موخوره ها کم شوند.

  رطوبت رسانی خاصیت روغن نارگیل است، برای همین کاملا از خشکی و ایجاد موخوره جلوگیری می کند. مصرف این روغن بهترین راه برای کمک به ترمیم خشکی موهای دندانه دار است.

  موجب نرمی و لطافت موها می‌شود.

  نکته ی قابل توجه درباره ی روغن نارگیل، طبیعی بودن و دور بودن آن از مواد شیمیایی‌ ای است که در محصولات مراقبت از مو پنهان شده اند و در بازار موجودند.

  وجود مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای چرب و خاصیت نرم کنندگی این روغن، از عواملی است که آن را بسیار ارزشمند کرده است. این ویژگی ها، روغن نارگیل را به یک نرم کننده بدون نیاز به آبکشی تبدیل کرده اند.

  استفاده از روغن نارگیل گرم و مالیدن آن به موها هنگام شب و آبکشی و شستن آن در صبح روز بعد، برای سلامت، درخشش، نرمی و استحکام موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید است. خوب است این کار هر چند روز یک بار انجام دهید تا از خواص روغن نارگیل بهره ببرید.

  تغذیه مو با روغن نارگیل و نفوذ آن در ساقه ی مو، موجب نرم شدن عمیق مو می شود. این روغن سرشار از ویتامین E و K است، که نرم کننده هایی بسیار عالی محسوب می شوند. این ماده برای رشد مجدد مو و بازسازی موی آسیب دیده بسیار مفید است.

  موها را حالت می‌هد.

  روغن نارگیل در حرارت ذوب و پس از سرد شدن دوباره متراکم و غلیظ می شود، به این دلیل است که از آن به عنوان حالت دهنده ی مو استفاده می کنند. هنگامی که شما روغن نارگیل را روی پوست سرتان می مالید، حرارت بدنتان آن را گرم می کند. بنابراین، در سطح وسیعی پخش می شود. این روغن وقتی به موهای شما می رسد، متراکم می شود و مانند ژل حالت دهنده ی مو عمل می کند.

  روغن نارگیل به خوبی موهایتان را حالت می دهد و گره موهایتان را باز می کند. مقدار کمی از روغن نارگیل را روی نواحی گره دار مو و موخوره ها بمالید تا موهایتان صاف و بدون گره شود.

  فواید روغن نارگیل برای مراقبت از پوست

  روغن نارگیل برای مراقبت از پوست فواید زیادی دارد

  تعدادی از خواص روغن نارگیل برای مراقبت از پوست عبارتند از:

  نرم کننده لب

  ترک های روی لب ظاهر آن را ناخوشایند می کنند و موجب نگرانی و ناراحتی شما می شوند. مصرف ژل های شیمیایی برای لب در طولانی مدت زیانبار و سمی است. برخی از انواع ژل ها خوراکی اند، اما حتماً به دلیل شیمیایی بودن آن، تمایلی به خوردن آنها ندارید.

  روغن نارگیل جایگزین مناسبی است، خیلی سریع عمل می کند. علاوه بر این، اگر آن را بخورید، نه فقط مضر نیست، بلکه از فواید آن بیشتر بهره مند می شوید.

  نرم و لطیف کننده پوست

  روغن نارگیل یک نرم کننده ی قوی و خوب برای پوست است. این روغن کمک می کند تا از خشکی و زبری پوستتان نجات پیدا کنید. بر اساس تحقیقات انجام شده، روغن نارگیل علائم اگزما (eczema) و بیماری خشکی پوست (xerosis) را هم به شکل موثری بهبود می‌دهد.

  برای آبرسانی و رفع خشکی پوست خود، مقداری از این روغن را روی کف دست های خود بریزید و کف دست هایتان را یک یا دو بار به هم بمالید، بعد آن را به صورت، دست یا هر جایی که می خواهید رطوبت بگیرد، بمالید.

  ممکن است بر اثر سرمای شدید یا ایستادن طولانی مدت، پاهایتان خشک و پر از ترک می شوند. روغن نارگیل برای خشکی و ترک پا هم مفید است. البته، ترک پا را از بین نمی برد، اما اگر روغن نارگیل را به قسمت های آسیب دیده بمالید، بعد از چند روز آنها را نرم تر می کند.

  می توانید از این روغن به عنوان لایه بردار نیز استفاده کند. البته، روغن نارگیل همراه با لایه بردارها یا دانه هایی نظیر نمک و شکر مؤثرتر خواهد بود. با این لایه بردار می توانید بدون اینکه به پوستتان آسیب بزنید، لایه های مرده ی آن و مواد دیگری را که منافذ پوستتان را مسدود کرده اند، از بین ببرید. ترکیب روغن نارگیل با دانه های نمک، شکر و ذراتی نظیر آن، رنگ پوستتان را یکنواخت می کند و منافذ آن را می بندد. در نتیجه، پوستتان نرم خواهد شد.

  پاک کننده آرایش

  می توانید روغن نارگیل را به عنوان پاک کننده ی آرایش نیز به کار ببرید. این مسئله بین همه رایج نیست، اما زنان در بیشتر نقاط جهان به این کار (یعنی پاک کردن آرایش با این روغن) روی آورده اند تا از اثرات جانبی مواد شیمیایی موجود در آرایش پاک کن ها و پاک کننده های شیمیایی (به خصوص برای نواحی حساس یا لطیف پوست) به دور باشند.

  برطرف کننده اختلالات پوستی

  به گفته ی دپارتمان کشاورزی امریکا، روغن نارگیل حاوی ویتامین E است و سلامت پوست را افزایش می دهد. ادعا شده که روغن نارگیل به بهبود و سلامت پوست های مبتلا به آکنه، پسوریازیس و اگزما کمک می کند.

  در واقع، پروتئین های موجود در روغن نارگیل، موجب جایگزینی سریع سلول ‌های مرده یا بیمار پوست با سلول های سالم و جدید می شود. به این ترتیب روغن نارگیل علاوه بر مبارزه با میکروب ها، ترمیم آسیب و نشانه های مشهود اختلالات پوستی را هم به عهده می‌گیرد. پس با مصرف روغن نارگیل با یک تیر دو نشان زده اید!

  جلوگیری از پیری پوست

  از گذشته تا امروز، روغن نارگیل برای صورت به دلیل خواص ضد پیری و جوانسازی آن محبوب بوده است. اثرات آن بر چین و چروک پوست بر هیچکس پوشیده نیست.

  حالا که با خواص روغن نارگیل برای سلامت و زیبایی پوست و مو آشنا شدید، در قسمت «بیان نظر» تجربه های خود را با خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید. آیا مصرف روغن نارگیل را به دیگران توصیه می کنید؟ چه خواصی دیگری را برای روغن نارگیل می شناسید که در این متن به آنها اشاره نشده است؟

  منبع:

  Moisturizer:
  Moisturizing-Creams

  منبع مطلب : lafarrerr.com

  مدیر محترم سایت lafarrerr.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  6 روش هوشمندانه برای استفاده از روغن نارگیل و داشتن موهای زیبا

  6 روش هوشمندانه برای استفاده از روغن نارگیل و داشتن موهای زیبا

  چه بخواهید آن را به صورت خوراکی مصرف کنید، به دهان تان بمالید تا پوست و موی خود را به آن آغشته کنید، در هر صورت از خواص آن استفاده کرده اید. یکی از بهترین موارد استفاده آن برای مو است که آن را مرطوب کرده، به رشد آن کمک کرده و موخوره و خشکی آن را از بین می برد. در اینجا شش روش استفاده از روغن نارگیل برای داشتن موهای سالم را به شما معرفی می کنیم.

  1. روغن نارگیل برای نرم کردن مو

  روغن نارگیل به دلیل داشتن اسید چرب مو را نرم و لطیف می کند. برای استفاده از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده پوست و موی سر باید روش زیر را دنبال کنید:

  2. روغن نارگیل برای باز کردن تارهای مو

  اگر موهای فر یا بلند دارید احتمالا بازکردن گره های مو دردسر هر روزه شماست. روغن نارگیل می تواند این مشکل را حل کند. از آنجایی که 100درصد طبیعی است در بلندمدت به مو آسیب نمی رساند. پیش از برس کشیدن یا حالت دادن به مو این مراحل را دنبال کنید:

  3. روغن نارگیل به عنوان ضد شوره

  اگر به دلیل استفاده بلندمدت از شامپو، نرم کننده، محصولات زیبایی و رنگ مو، به خارش و شوره سر دچار شدید، می توانید برای درمان از روغن نارگیل استفاده کنید. برای رفع شوره سر این مراحل را دنبال کنید:

  4. روغن نارگیل به عنوان پایه برای رنگ کردن مو

  روغن نارگیل بهترین ماده برای رنگ کردن مو است. از آنجایی که روغن نارگیل بهتر از هر ماده دیگری به ذرات مو نفوذ می کند، می تواند به رنگ مو جلوه بیشتری بخشیده و از کمرنگ شدن آن پیشگیری کند.

  5. روغن نارگیل برای تسریع رشد مو

  می توانید با کمک روغن نارگیل رشد مو را سریع تر کرده و آن را ضخیم و سالم کنید. ویتامین و اسید چرب های موجود در روغن نارگیل به پوست سر تغذیه رسانی کرده و فولیکول های بسته را باز می کند. با این روش ها یک درمان موثر ایجاد کنید:

  6. روغن نارگیل برای محافظت از مو در برابر آسیب نور خورشید

  روغن نارگیل یک ضدآفتاب عالی است. بهتر است صبح زود که موهایتان در برابر بیشترین آسیب نور خورشید قرار دارد آن را به موهای خود آغشته کنید و طبق روش زیر از موهایتان محافظت نمایید:

  3 مورد استفاده دیگر از روغن نارگیل

  مژه های سالم تر: پیش از خواب و پس از پاک کردن آرایش صورت کمی از روغن نارگیل را برداشته و به مژه آغشته کنید. اگر مژه هایتان بیش از حد چرب شده، چربی اضافی را با دستمال کاغذی پاک کنید. برای داشتن مژه های سالم سه بار در هفته این کار را انجام دهید.

  ابروهای حجیم: چند قطره از روغن نارگیل را با انگشت به ابرو آغشته کنید تا ابروهای سالم و حجیم داشته باشید.

  شیو کردن: گرچه در اینجا درباره مزایای روغن نارگیل برای رشد و تقویت مو صحبت کردیم، اما در اینجا می خواهیم تاثیر روغن نارگیل برای شیو کردن مو را معرفی کنیم. برای شیو کردن پا، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به پاها مالیده و مانند همیشه شیو کنید. پس از این کار دست ها را خوب بشویید تا دست چرب نشده و ژیلت سر نخورد.

  روغن نارگیل را از کجا خریداری کنیم؟

  در هنگام خرید روغن نارگیل حتما باید روغن فشرده، ارگانیک و جامد آن را خریداری کنید.

  عکس: Alice Moore on Unsplash

  منبع مطلب : sanjagh.pro

  مدیر محترم سایت sanjagh.pro لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تقویت مو با روغن نارگیل و هر روغن دیگر راه دارد + دستور

  تقویت مو با روغن نارگیل و هر روغن دیگر راه دارد + دستور

  تقویت مو با روغن های گیاهی و نکاتی درمورد ماساژ مو با روغن

  مطابق بر نظریه آیورودا (طب سنتی هندی بر اساس استفاده از روغن های گیاهی) چگونه و چه زمانی باید از روغن، برای مو استفاده کنیم. "بدن شخصی که به طور مرتب با روغن ماساژ داده می شود، زیاد تحت تاثیر قرار گرفته نمی شود و آسیب نخواهد دید، حتی اگر در معرض جراحت های تصادفی یا کار شدید و طاقت فرسا قرار گیرد.

  با استفاده از ماساژ روغن به صورت روزانه، شخص از پوستی لطیف و اعضای بدن خوش ترکیب برخوردار است، قوی و زیبا می شود و کمتر دچار اثرات پیری و سالخوردگی قرار خواهد گرفت. استفاده از روغن برای مو و پوست سر، روشی باستانی و سنتی برای بهبود کیفیت و قدرت و ضخامت مو است.

  تقویت مو با روغن

  فواید ماساژ سر و استفاده از روغن های گیاهی برای مو :

  کمک می کند تا موها ضخیم تر، صاف تر و براق تر شوند ، باعث تسکین و نیرو بخشی به حواس بدن می شود و همچنین چروک های پوستی را کاهش می دهد. برای استفاده از فواید ماساژِ روغن روی پوست سر، باید روغن را در مکان و زمان مناسب استفاده کنید ، روش ها و وسایل استفاده از روغن های مو، مطابق با فواید آن، متفاوتند که در این بخش از سلامت نمناک در این مورد بیشتر خواهیم گفت.

  1. برای افزایش کیفیت مو:

  زمانی می توانیم بگوییم کیفیت موهایمان بهبود یافته است که، رشد موی بهتر، موخوره ی کمتر، موی براق تر و نرم تر داشته باشیم و هیچ نشانه ای از سفیدی زودرس وجود نداشته باشد.

  برای تقویت مو چه زمانی از روز موها را با روغن ماساژ دهیم؟

  همیشه پیشنهاد می شود که، روغن را شب ها قبل از خواب، خیلی خوب به مو و کف سر بمالید، اجازه دهید در طول شب روی سر بماند و روز بعد با آب ولرم بشویید. می توانید روغن را هر زمانی که می خواهید موهایتان را بشویید، استفاده کنید.

  ولی دقت کنید که نباید موهایتان را هر روز بشویید، مخصوصا اگر موهایتان بلند است شستشوی مو را به دو تا سه بار در هفته محدود کنید.برخی از افراد از روغن حتی بعد از شستشوی مو نیز استفاده می کنند. اگرچه، شیوه جالبی نیست، زیرا روغن گرد و خاک و آلودگی ها و اشعات مضر آفتاب رو به خود جذب می کند ولی اگر در خانه هستید، می توانید مقدار کمی روغن به کف سر و ریشه ی موها بمالید.

  برای رشد مو، روغن را به کف سر، ریشه و ساقه ی مو بمالید هم چنین می توانید روغن را کمی گرم کنید، ولی اگر مشکلات صفرایی، سردرد یا حساسیت پوست کف سر دارید از روغن داغ استفاده نکنید.

  ماساژ موی سر با روغن گیاهی

  2. برای درمان شوره سر:

  اگر از شوره و حساسیت سر عذاب می کشید، استفاده منظم از روغن می تواند به درمان این مشکل کمک کند ، برای تاثیر بیشتر، روغن را با برگ درخت چریش و گیاه هایی که بوی تلخ دارند، فرآوری کنید.این روغن فرآوری شده را یک ساعت قبل از حمام، روی کف سر و موها بمالید، و سپس با آب گرم بشویید.

  3. برای درمان سردرد:

  برای رهایی از سردرد، می توانید از هر نوع روغن آیورودا استفاده کنید. روغن را عصر، حدود ساعت 6 استفاده کنید. سردرد معمولا با باد_یکی از اخلاط سه گانه آیورودا_ در ارتباط است و این زمان از روز در تسلط باد است.

  4. برای داشتن خواب بهتر:

  یک ماساژ ملایم سر با روغن، نیم ساعت قبل از خواب، می تواند به خواب خوب شب کمک کند.برای تاثیر بیشتر می توانید از روغن کنجد استفاده کنید.آیورودا روغن کنجد را پیشنهاد می دهد، زیرا از کچلی، سفیدی زودرس موها و سردرد جلوگیری می کند.

  روغن نارگیل می تواند جایگزین روغن کنجد شود ، بارها در بخش سلامت نمناک به این نکته اشاره کرده ایم که بهترین راه استفاده از روغن نارگیل این است که کمی گرمش کنید و سپس روی کف سر و مو بمالید که اینکار باعث دورماندن شما از سرماخوردگی و سینوزیت نیز خواهد شد.

  خواب بهتر با ماساژ پوست سر

  نسخه ای عالی برای تقویت مو با روغن نارگیل

  مواد لازم

  مواد اختیاری:

  شما می توانید چند قطره از مواد زیر را بر حسب جنس موهایتان به روغن نارگیل و عسل اضافه کنید و اثر بخشی آن را افزایش دهید.

  ماساژ موی سر با روغن نارگیل

  درمان ریزش مو با روغن نارگیل

  در یک کاسه همه مواد را ریخته و با یکدیگر مخلوط می کنیم تا ترکیبی یکدست حاصل شود . سپس این مخلوط را به همه قسمت های مو به خصوص انتهای مو می مالیم و نیم ساعت صبر می کنیم سپس با شامپو شسته و آبکشی می کنیم .

  اگر دارای موهای زبری هستید این مخلوط را هنگام خواب روی موهایتان بمالید و روی آن پلاستیک بکشید و یک حوله بر روی پلاستیک بگذارید و صبح این مخلوط را با شامپو از روی موهایتان بشویید.

  نکته :اگر شستشوی روغن نارگیل از موها برایتان سخت بود و یا اینکه در مصرف آن افراط نموده بودید بهتر است به دو بار شستن موها اقدام کنید و یا در شامپوی خود مقداری جوش شیرین بریزید و موهایتان را بشویید اما شستن روغن نارگیل بستگی به جنس موی افراد دارد.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید