توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرز تهیه شیر کاکائو خانگی برای کودکان

  1 بازدید

  طرز تهیه شیر کاکائو خانگی برای کودکان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  طرز تهیه شیر کاکائو خانگی خوشمزه و مجلسی شبیه نذری در منزل

  طرز تهیه شیر کاکائو

  طرز تهیه شیر کاکائو نذری به مقدار زیاد , شیر کاکائو کارخانه ای با شکلات تخته ای , xvc jidi adv h h m

  شیر کاکائو

  شیر کاکائو یکی از انواع نوشیدنی های پر طرفدار و بسیار خوشمزه در سراسر جهان است که می توانید آنرا به صورت گرم یا سرد سرو کنید. در این آموزش با درست کردن این نوشیدنی پر طرفدار به صورت کاملا حرفه ای آشنا خواهید شد.

  با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر شیر کاکائو تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری شیر کاکائو تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش شیر کاکائو با وبسایت پارسی دی همراه باشید.

  مواد لازم برای ۴ نفر

  مواد لازم شیرکاکائو

  دستور تهیه

  طرز تهیه شیر کاکائو

  برای تهیه شیر کاکائوی مجلسی ابتدا در شیرجوش شیر را می ریزیم ( اگر می خواهید شیرکاکائو غلیظ داشته باشید از شیر پرچرب استفاده کنید ) و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به مرور زمان داغ شود و شیر جوش بیاید

  و بعد کم کم پودر کاکائو را اضافه می کنیم و مداوم هم می زنیم تا پودر کاکائو در شیر گوله نشود. در مرحله بعدی شکر را نیز کم کم اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا در شیر حل شود. اگر به افزودن شکر تمایل ندارید و می خواهید شیر کاکائو را به صورت تلخ سرو کنید

  می توانید شکر را از مواد لازم حذف کنید. در پایان شیر جوش را از روی حرارت بر می دارید و شیرکاکائو را در فنجان می ریزید و داغ میل کنید و یا اگر تمایل دارید سرد نوش جان می کنید ابتدا اجازه می دهید تا خنک شود و بعد در یخچال قرار دهید تا سرد شود و نوش جان کنید.

  منبع مطلب : parsiday.com

  مدیر محترم سایت parsiday.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش کامل طرز تهیه شیر کاکائو داغ و مجلسی غلیظ و خوشمزه خانگی

  آموزش کامل طرز تهیه شیر کاکائو داغ و مجلسی غلیظ و خوشمزه خانگی

  شیر کاکائو,طرز تهیه شیر کاکائو,چگونه شیر کاکائو درست کنیم

  آموزش دستور تهیه و مواد لازم شیر کاکائو مجلسی خوشمزه و خانگی

  مواد لازم برای شیر کاکائو

  شیر :•: ۱ لیوان

  پودر کاکائو :•: ۱ قاشق مربا خوری

  شکر :•: ۱ قاشق مرباخوری

  سوپ شیر , طرز تهیه سوپ شیر , دستور پخت سوپ شیر و خامه

  تزیین شیرکاکائو , روش تزیین شیرکاکائو,طرز تزیین شیرکاکائو

  آموزش دستور تهیه و مواد لازم شیرکاکائو مجلسی خوشمزه و خانگی

  طرز تهیه شیر کاکائو

  برای مهیا کردن یک شیرکاکائو با کیفیت نخست باید به این مسئله توجه کرد که نیاز به  یک پودر کاکائو مرغوب دارید که آن را باید از مکانی معتبر خریداری کنید و نکته بعدی که حائزاهمیت است رنگ آن است که باید قهوه ای تیره یا به طور عامیانه قهوه ای سوخته باشد وهمچنین تا موقعی که شما آن را جهت استفاده در منزل دارید عطر خوشش مشمتان را پر کند و فضا را درگیر عطر بوی خود کند.

   بعضی افراد از مزه تلخ آن خوششان نمی آید که این افراد میتوانند با یک کار ساده طعم آن را باب طبع خویش کنند و آن هم این که برای هر یک لیوان شیر تازه یک قاشق مرباخوری پودر کاکائو مرغوب و یک یا بیشتر از یک قاشق شکر به آن بیفزایند تا طعم شیرینتری داشته باشند. این دیگر کاملا به طبع شما برمیگردد.

  ابتدا یک ظرف مناسب مثل شیر جوش تهیه کنید، بعد پودر کاکائو را در آن بریزید،سپس شکر را به آن بیفزایید ،بعد مقداری از شیر را بیفزایید.این عمل به دلیل آن است که بسنجیم که مقدار شکر پودر کاکائو  با هم هماهنگ هست یا نه.

  بعد از اضافه کردن مقداری از شیر با شکر و پودر کاکائو آنها را هم میزنیم تا مخلوط شکر و شیر پودر کاملا در هم حل  وآغشته شوندو در این لحظه شیر جوش را بر  روی حرارت اجاق قرار میدهیم وآهسته اما مداوم هم میزنیم تا با هم یکدست شوند و گلوله ای در آن باقی نمانده باشد.

  زمانی که مواد یکدست هماهنگ شد اجاق را خاموش میکنیم و آرام با قاشق هم میزنیم تا خنک شود،در این موقع که در حال هم زدنیم تا مواد خنک شود بهترین زمان است که باقی مانده شیرمان را به ان بیفزاییم و هم بزنیم. شیر کاکائو آماده نوشیدن است. حال دیگر این به سلیقه شما برمیگردد که بخواهید شیر کاکائو را داغ گرم نوش جان کنید یا سرد و خنک.

  برای تعداد بالا مواد لازم را به ترتیبی که در بالا امده است ، اضافه کنید. مثلا برای تهیه شیرکاکائو برای سی نفر ۳۰ لیوان شیر ، ۳۰ قاشق مرباخوری شکر و ۳۰ قاشق مرباخوری پودر کاکائو اضافه می کنیم.

  البته برخی افراد شیر کاکائو را تلخ دوست دارند که می توانند شکر را کمتر در نظر بگیرید یا بالعکس اگر شیر کاکائوی شیرین تر دوست دارید شکر را بیشتر در نظر بگیرید.

  طرز تهیه شیر برنج , شیر برنج مجلسی , شیر برنج افغانی خوشمزه

  تزیین شیرکاکائو , روش تزیین شیرکاکائو,طرز تزیین شیرکاکائو

  تزیین شیرکاکائو

  در پایان می توانید مطابق تصویر بالا با کمی پودر کائوئو و مقداری بستنی معمولی یا بستنی سنتی شیرکاکائو را تزیین و میل نمایید.

  نان شیرمال , طرز تهیه نان شیرمال , دستور تهیه نان شیرمال

  آموزش کامل طرز تهیه شیر کاکائو داغ و مجلسی غلیظ و خوشمزه خانگی

  منبع مطلب : mepatogh.ir

  مدیر محترم سایت mepatogh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شیر کاکائو | طرز تهیه شیر کاکائو خوشمزه

  شیر کاکائو | طرز تهیه شیر کاکائو خوشمزه

  مواد لازم برای شیر کاکائو

  نوشیدنی کاکائویی

  طرز تهیه شیر کاکائو

  برای درست کردن شیر کاکائو باید از پودر کاکائو مرغوب استفاده کنید که رنگش قهوه ای تیره مایل به قهوه ای سوخته باشد.همچنین باید هنگام استفاده پودر کاکائو  عطر خوبی داشته باشد و باید پودر کاکائو را از جای معتبر خریداری کنید.در ضمن کسانی که از طعم تلخ کاکائو خوششان نمی آید باید به ازای هر لیوان شیر 1 قاشق مربا خوری پودر کاکائو و شکر اضافه کنند. 

  هنگام درست کردن شیر کاکائو باید شکر و کاکائو را با هم مخلوط کنید و بعد نصفی از لیوان شیر را به آنها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا شکر کاملا در شیر حل شود.بعد مخلوط شیر و  کاکائو را روی حرارت ملایم قرار دهید و مدام هم بزنید تا کاکائو در شیر حل شود.وقتی شیر با کاکائو یکدست شد از روی حرارت بردارید  و حدود 30 ثانیه همچنان هم بزنید تا محلول خنک تر شود.بعد مابقی شیر را اضافه کنید و هم بزنید. شیر کاکائو آماده شده را هم میتوانید سرد و هم گرم میل کنید.

  شیر کاکائو

  نکات تکمیلی در مورد شیر کاکائو

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نیکا 21 روز قبل
  0

  عالی

  دنیا 4 ماه قبل
  -1

  خیلی عالی

  دنیا 4 ماه قبل
  0

  خیلی عالی

  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید