توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طریقه اعتراض یارانه معیشتی در سال 99

  1 بازدید

  طریقه اعتراض یارانه معیشتی در سال 99 را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نتایج و جواب اعتراض به یارانه معیشتی+ فیلم

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش راهبرد معاصر،نخستین مرحله یارانه کمک معیشت خانوار‌ها ۲۷ آبان سال ۱۳۹۸ در پی افزایش قیمت بنزین واریز شد. یارانه معیشتی برای کمک به اقشار کم درآمدتر و با هدف جبران افزایش قیمت بنزین طراحی و پرداخت می‌شود. طبق آمار‌ها یارانه معیشتی به ۱۸ نیلیون خانوار یعنی ۶۰ میلیون ایرانی داده می‌شود. در این بین کسانی هستند که درآمد بالایی نداشتند و باید یارانه معیشتی به آنان هم پرداخت شود لیکن یارانه معیشتی به آنان پرداخت نشده است.  

  افراد زیادی نسبت به نگرفتن یارانه معیشتی اعتراض داشتند و این افراد می توانستند با ثبت اعتراض در سامانه اعتراض خود را ثبت کنند. برای دانستن نحوه اعتراضات و اینکه چگونه باید پاسخ اعتراض خود را دریافت کنید با راهبرد معاصر همراه باشید:

  جواب اعتراض به یارانه معیشتی


  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی درباره درخواست بازبینی مجدد توضیحات بیشتری داد و گفت: به عنوان مثال ممکن است فردی به نیابت از شخص دیگری کار مالی انجام دهد. اگر وی تصور می‌کند تا شش ماه آینده می‌تواند حساب تجاری و شخصی‌اش را منفک و مشمول دریافت بسته معیشتی شود، می‌تواند درخواست بازبینی بدهد. این درخواست بازبینی شش ماه آتی بررسی می‌شود و اگر فرد مشمول شود، بسته به وی تعلق خواهد گرفت.

  برای دریافت یارانه معیشتی چه باید کرد؟


  به گفته حسین میرزایی اطلاعاتی که در بانک اطلاعاتی وزارت رفاه وجود دارد، قابل اصلاح نیست و افرادی که نسبت به نتیجه‌ها، اعتراض دارند، باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند و حساب خود را از حساب کارفرمایان جدا کنند و پس از آن در سامانه درخواست بازبینی دهند و به مرور به اعتراض‌ها رسیدگی می‌شود.

  بنابراین کسانی که اعتراض خود را ثبت کرده‌اند و درخواست بازبینی داده‌اند، باید تا تیر ماه ۹۹ حساب شخصی خود را از حساب مالی محل کار یا افراد دیگر جدا کنند، در نتیجه بعد از بررسی های لازمه مشمول دریافت یارانه معیشتی خواهند شد.

  براساس اعلام ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی بیش از ۳ میلیون فرد سرپرست خانوار اعتراض خود را در سامانه ثبت کردند و تا کنون بیش از ۴۲۰ هزار نفر این افراد مشمول دریافت یارانه معیشتی شده‌اند.

  در هر حال اجرای طرح حمایت معیشتی که از سوی وزارت رفاه بعد از سهمیه بندی بنزین اجرایی شده است از همان ابتدا با اعتراض‌هایی از سوی مردم روبرو بود و با گذشت حدود دو ماه از این طرح همچنان بسیاری از سرپرستان خانوار خود را مشمول این طرح می‌دانند و متأسفانه تاکنون پاسخ درستی به آنها داده نشده است.

  جدایی حساب‌های بانکی شخصی و تجاری در سال ۹۹


  حسین میرزایی، سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت:حساب‌های بانکی شخصی و تجاری در سال ۹۹ از یکدیگر جدا خواهند شد. کارهای زیر ساختی آن در حال انجام است.


  افرادی که به دلیل وجود پول‌های غیر شخصی در حساب شخصی‌ خود از لیست مشمولان بسته معیشتی خارج شدند، برای آذر ماه سال ۹۹ می‌توانند مجدد اعتراض کنند تا وضعیت آن‌ها دوباره بررسی و مشمول بودن یا نبودن آن‌ها مشخص شود.


  جدایی حساب‌های بانکی شخصی و تجاری به زمان زیادی نیاز دارد و تا وقتی که تمام کارهای زیرساختی آن صورت نگیرد، بررسی مجدد اعتراضات نتیجه نخواهد داشت.

  چرا در موقع ورود به سامانه حمایت پیغام “اطلاعات ارسال شده معتبر نیست” می دهد؟


  در شرایط زیر این پیغام را مشاهده می کنید:

  اگر شماره حساب اشتباه وارد شده باشد یا شماره حساب واریزیارانه خانوار نباشد. توجه: شماره حساب را به صورت یک عدد بدون فاصله،خط تیره، نقطه و حروف وارد کنید.


  توجه: شماره کارت با شماره حساب متفاوت است و امکان ورود به سامانه با شماره کارت واریزی یارانه وجود ندارد.


  اگر سرپرست و عضوی که کد ملی شان وارد شده، برای دریافت یارانه در یک خانوار ثبت نشده باشند.


  اگر سرپرست یا عضوی که کد ملی شان وارد شده، جزء یارانه بگیران فعلی نباشند

  میزان یارانه معیشتی چقدر است؟

  سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده بود که سهم خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومن است و برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر نیز ۲۰۵ هزار تومان یارانه پیش‌بینی شده است. 

  در ویدئوی زیر توضیحات بیشتری را درباره اعتراض و نحوه دریافت جواب اعتراض به عدم واریز یارانه معیشتی دولت را می بینید:

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جاماندگان یارانه معیشتی اینجا کلیک کنید

  جاماندگان یارانه معیشتی اینجا کلیک کنید

  به گزارش شمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: حسین میرزایی, سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در تشریح آخرین ارزیابی های انجام شده برای افزایش  تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ اظهار کرد: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال می کنیم.

  میرزایی گفت: ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار یارانه معیشتی می گیرند و این تعداد ۶۰ میلیون نفر است. 

  خبرداغ:

  ریحانه پارسا از ماجرای ازدواج جنجالیش پرده برداشت + فیلم

  سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در ادامه بیان کرد: طرح حمایتی معیشتی ساز و کارهای ساده اما قانونمندی را برای بسیاری از مشاغل تعیین میکند. برای مثال افرادی با پوشش ویزیتور برای شرکت ها با حساب شخص کار می کنند که این امر خلاف قانون است. همین تراکنش ها برای بسیاری از هم وطنان مشکل قطع یارانه ایجادکرده است.

  وی افزود: ما برای طرح حمایتی معیشتی افرادی را شناسایی کردیم که متاسفانه تمکن مالی نداشتند اما به دلیل شغلشان تراکنش های مالی زیادی در حسابهایشان انجام شده بود.

  این مقام مسئول بیان کرد: این نوع مشاغل باید با کارتخوان های خود کار کرده و پول به حساب شرکت واریز شود چه بسا عده ای از همین طریق به فرار مالیاتی می پزدازند و ما هم این عمل را خلاف قانون می دانیم.

  میرزایی تاکید کرد:  توان تحلیل میزان خسارات وارد شده درزمان کرونا به کسب کارها را داریم و آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می دهیم. 

  فوری/ جهت ثبت نام یارانه معیشتی اینجا کلیک کنید

  منبع مطلب : www.shomanews.com

  مدیر محترم سایت www.shomanews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سامانه ثبت‌نام یارانه معیشتی دوباره فعال می‌شود

  سامانه ثبت‌نام یارانه معیشتی دوباره فعال می‌شود

  به گزارش سایت خبری ساعد نیوز به نقل از ایلنا، سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در تشریح آخرین ارزیابی های انجام شده برای افزایش تعداد گیرندگان یارانه معیشتی در سال ۹۹ اظهار کرد: تا قبل از خرداد امسال مجدد سامانه ثبت نام یارانه معیشتی را برای متقاضیان فعال می کنیم.

  حسین میرزایی افزود: در برخی موارد دیده می شود سرایداری را به ما معرفی می کنند که یارانه نگرفته است در حالی که بررسی های ما نشان می دهد فرد ۴۵۰ میلیون واریزی داشته است و در خانواده وی ۵ سفر خارجه انجام شده است.

  او گفت: ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار یارانه معیشتی می گیرند و این تعداد ۶۰ میلیون نفر است.

  سخنگوی طرح حمایتی معیشتی در ادامه بیان کرد: طرح حمایتی معیشتی ساز و کارهای ساده اما قانونمندی را برای بسیاری از مشاغل تعیین می کند. برای مثال افرادی با پوشش ویزیتور برای شرکت ها با حساب شخص کار می کنند که این امر خلاف قانون است. همین تراکنش ها برای بسیاری از هم وطنان مشکل قطع یارانه ایجاد کرده است.

  او افزود: ما برای طرح حمایتی معیشتی افرادی را شناسایی کردیم که متاسفانه تمکن مالی نداشتند اما به دلیل شغلشان تراکنش های مالی زیادی در حساب هایشان انجام شده بود.

  این مقام مسئول بیان کرد: این نوع مشاغل باید با کارتخوان های خود کار کرده و پول به حساب شرکت واریز شود چه بسا عده ای از همین طریق به فرار مالیاتی می پزدازند و ما هم این عمل را خلاف قانون می دانیم.

  میرزایی تاکید کرد: توان تحلیل میزان خسارات وارد شده درزمان کرونا به کسب کارها را داریم و آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می دهیم.

  این مقام مسئول بیان کرد: برخی از فروشگاه ها و سوپرمارکت ها کارتخوانشان توسط دیگران و سوپر مارکت استفاده می شود دارای ورودی مالی بالاست در نتیجه باید هزینه و خروجی هم داشته باشد در نتیجه دخل و خرج وی محسوب می شود و یارانه های این افراد حذف می شود که نوعی تخلف است و در نتیحه افراد باید رفتار مالی خود را اصلاح کنند.

  میرزایی بیان کرد: لیست افراد اضافه شده به یارانه بگیران معیشتی تا پایان سال گذشته معوقات خود را دریافت کردند و مابقی هم یارانه های خود و معوقات را از بودجه ۹۹ دریافت می کنند.

  این مقام مسئول بیان کرد: فروش سهمیه معلولان منجر به این نمی شود که فردی یارانه هایشان قطع شود. کمیته امدادی ها و بهزیستی ها قطع نمی شود.

  میرزایی تاکید کرد: امکان ندارد خانم دکتر یا آقای مهندسی که بالاترین درآمدهای دارایی داشته باشند یارانه بگیرند. مگر در شرایط خاص که فرد چیزی به نام خود نداشته باشد که ما هم بر مبنای اطلاعات خانوار بررسی کردیم و معتقدیم اصلا امکان ندارد.

  وی افزود: در برخی واریزی های بانکی اختلاف زمانی موجود است که منجر می شود مردم تا حدودی ناراضی باشند. دلیل سیستم بانکی است و ما دخیل نیستیم.

  میرزایی از پرداخت یارانه کرونا به نیم دهک جامعه خبر داد و گفت: به عنوان کارشناس در این شرایط سخت اقتصادی موافق پرداخت این میزان رقم به این تعداد نبودم.

  وی افزود: فردی که برای اجاره چک بانکی داشته باشد مورد ارزیابی ما قرار نمی گیرد و این موضوع زمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد که تراکنش کارتی داشته باشد.

  سخنگوی طرح حمایتی معیشتی بیان کرد: یارانه معیشتی به مجردها پرداخت نمی شود، بلکه برای خانوار تک تعریفی داریم. خانم های مطلقه و آقایان بالای ۳۵ سال مشمول خانوارهای تک نفره هستند.

  این مقام مسئول بیان کرد: افرادی که یارانه نقدی نمی گیرند اما معیشتی می خواهند در خرداد ماه اقدام کنند. یارانه معیشتی و نقدی ادغام نمی شوند و ما نیز با مخالفت بسیار از انجام آن جلوگیری کردیم.

  وی بیان کرد: افراد خاصی بودند که اعتراض می کردند برخی با ۳۲ خودروی لوکس و برخی با دارایی های میلیاردی اعتراض می کردند که با بررسی ما از لیست حذف می شدند. برخی به علت نگرانی ها سوال و اعتراض می کنند.

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمد 12 روز قبل
  0

  سلام افرادی که یارانه معیشتی 150هزاری ماه رمضان را دریافت نکردند کجا اعتراض کنند

  رضا 12 روز قبل
  -1

  با سلام من با سه فرزند وخانه اجاره‌ای که خودم کارگر ساختمانی هستم و چیزی هم به اسمم نیست یا آنه معیشتی بهم تعلق نمیگیره

  حمزه آبنیکی 13 روز قبل
  0

  چرا تا کنون یارانه معیشتی به ما تعلق نگرفته است؟

  سلام یوسفی 5 ماه قبل
  0

  من سر پرست خانوار با چها ر بچه چرا یارانه ما قطع کردن

  سلام یوسفی 5 ماه قبل
  0

  سلام من سرپرست خانوار با چهار فرزند چرا یارانه به ما نمیدهند

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  اونایی که مستاجر هستن پول پیش خانه از صاحبخانه قبی میگیرند و به صاحبخانه جدید میدهند درامد خانوار حساب میکنند بخاطر همین یارانه معیشتی بهشون تعلق نمیگیره واقعا چه مسولین احمقی داریم که اینو نمیفهمن

  رضا 12 ماه قبل
  0

  ضمن عرض سلام چندین سال است که مستاجرم نه خانه‌ دارم نه مغازه دارم و همینطور به خاطر شرایط سنی جایی کار بهم نمیدهندومجبور به دست فروشی شدم ازپس اجاره بر نمیایم خواهشمندم با یارانه معیشتی موافقت نمایید

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  باسلام ببخشیدما فقط یه خونه داریم که مسکن مهروتا10سال دیگه باید قسط بدهیم واقساط خونمون را هم نمیتونیم سر موقع پرداخت کنیم وهیچ دارایی دیگری هم نداریم شغل بنده هم کارگری است درآمد زیادی هم ندارم اما یارانه معیشتی قطع شده درصورتی که خیلیاهم خونه دارند هم ماشین وهم درآمد خوب دارند معیشتی میگیرند این چه عدالتی است؟؟؟؟

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید