توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم

  1 بازدید

  طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  تخم کتان برای لاغری و کاهش وزن

  تخم کتان برای لاغری و کاهش وزن

  تخم کتان یک دانه گیاهی مفید است که در اروپا و آسیا می روید

  همه افراد دوست دارند تناسب اندام داشته باشند ،و لاغری خودرا حفظ کنند. این روزها همه جا صحبت از فواید بی نظیر تخم کتان، برای کم کردن وزن است که شکم را صاف میکند. صحبت ما امروز درباره لاغری با تخم کتان است

  تخم کتان چیست و به چه صورتی مورد استفاده قرار می گیرد؟
  تخم کتان یک دانه گیاهی مفید است که در اروپا و آسیا می روید و دارای مواد بسیار با ارزشی است که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک می کند. مهمترین بیماری ها یعنی سرطان را جلوگیری می کند. دارای چربی غیراشباع و امگا۳ می باشد و دارای میزان زیادی فیبر محلول و غیر محلول وویتامین E است. از تخم کتان به صورت محلول در آب برای درمان های موضعی، و به صورت خوراکی دم کرده، پودر کرده و روغنی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین استفاده تخم کتان در قشر بانوان است و آن هم برای کاهش چربی شکم و تناسب اندام است.


  تخم کتان برای لاغری و کاهش وزن
  همانگونه که در بالا ذکر شده، تخم کتان سرشار از چربی های سالم امگا ۳ و امگا ۶ و فیبرهای غذایی می باشد، خوردن دانه کتان باعث ایجاد احساس سیری در انسان شده سبب می گردد تا کالری کمتری مصرف نماییم و منجر به کاهش وزن می شود. در واقع تاثیر مصرف تخم کتان در کاهش وزن نیز از همین ویژگی آن نشات می گیرد. اگر می خواهید لاغر شوید و به دنبال روشی کم دردسر می گردید و نمی خواهید از رژیم های سفت و سخت لاغری استفاده کنید، که در بیشتر موارد هم در بلند مدت، نتیجه مطلوبی در بر ندارند، می توانید از تخم کتان استفاده کنید. برای این منظور دو متد زیر به شما توصیه می شود.

  روش اول لاغری با تخم کتان: اگر ۳۰ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک قاشق پودر تخم کتان را همراه با آب فراوان میل کنید، احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی های انباشته شده در بدن می گردد.

  روش دوم لاغری با تخم کتان: اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود فرایند هضم غذا کندتر شده، و غذا مدت بیشتری در معده بماند و به صورت آهسته آهسته و به تدریج وارد روده کوچک شود و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار شده و اشتها کاهش یابد.


   تخم کتان چگونه موجب کاهش چربی شکم می شود؟
  تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه با ۶ اثر معجزه گر به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید.

  کاهش نفخ و در نتیجه کوچک کردن شکم
  تمیز کردن معده و کوچک کردن شکم
  آب کردن چربی ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن
  کاهش اشتها و کاهش وزن
   امگا ۳
  حل معضل تورم سلولی و کاهش وزن

  تخم کتان از جمله موادی است که برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد


  حال به معرفی موارد بالا می پردازیم:
  کاهش نفخ
  تخم کتان دارای میزان زیادی فیبر محلول و نا محلول است که به خوبی می تواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بین ببرد و یبوست را ریشه کن کند و افزایش اندازه شکم ناشی از یبوست و… را از بین ببرد. برای اینکه از این اثر تخم کتان بهره مند شوید تخم کتان را پودر کرده و در نمک پاش بریزید و در هر بار مصرف غذا از آن استفاده کنید. تخم کتان بیشتر در ماست، شیر، سالاد مورد استفاده قرار می گیرد.


  تمیز کردن معده
  با خواصی که تخم کتان دارد می توان به خوبی از آن برای تمیز کردن معده و دستگاه گوارش استفاده کرد. زمانی که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تمیز می کنید توده های اضافی از بین می روند و موجب کوچک شدن شکم می شوند. بنابراین اگر احساس می کنید خوردن دارو ها یا ورزش و کنترل چربی و کالری های دریافتی اثری در کوچک کردن شکم نداشته اند این روش را هم امتحان کنید.


  آب کردن چربی ها
  تخم کتان دارای میزان زیادی چربی غیر اشتباع است که نسبت به چربی های مضر بسیار مفیدند و موجب کاهش چربی و افزایش سوزاندن چربی در بدن می شوند و بدین طریق قدرت زیادی در سوخت و ساز چربی ها ایجاد می کند. پس اگر دارای رژیم کاهش چربی شکم هستید می توانید از تخم کتان برای حذف چربی ها و افزایش سوخت و ساز استفاده کنید.

  امگا ۳ و کاهش کلسترول
  این ماده موجود در تخم کتان دارای خواص مهمی است که در کاهش کلسترول خون در طی ۸ هفته بسیار کمک می کند. اگر روزی ۲۰ گرم از این ماده را در ۸ هفته مصرف کنید سطح کلسترول را به خوبی کاهش خواهید داد.


  امگا ۳ تخم کتان و حل مشکل التهاب سلولی
  التهاب سلولی مشکلی است که موجب عدم ارتباط خوب و به موقع مغز و سیگنال های هورمونی لپتین شده و موجب می شود که پیام احساس گرسنگی زیاد به مغز ارسال شود و این موجب می شود که دفعات دریافتی غذا توسط فرد زیاد شود و موجب افزایش وزن و چربی خصوصا چربی شکمی بشود. امگا ۳ به اندازه کافی کمک می کند این التهاب ها از بین بروند. استفاده از غذاهایی که موجب کاهش التهاب سلولی می شوند تا ۸۶ درصد موجب کاهش التهاب سلولی شده و تا میزان ۷ کیلو گرم  وزن کم کنند.

  آیا تخم کتان برای اب کردن چربی شکم به تنهایی می شود؟
  باید بگوییم که این گفته حقیقت ندارد که تخم کتان فقط چربی های ناحیه شکم را از بین می برد. اما با توجه به این اصل که آخرین ناحیه ای از چربی که در بدن شکل گرفته اولین لایه ای است که پاک سازی می شود. اما از آنجا که بیشترین لایه های چربی در شکم هستند تاثیر بیشتری بر روی شکم دیده می شود و بدین صورت باید بگوییم اگر توده چربیهای کل بدن به یک اندازه باشد روند لاغر شدن و کاهش وزن و تناسب اندام با استفاده از تخم کتان می تواند به صورت یک روند منظم و متناسب و مساوی در کل بدن مشاهده شود.


  نتیجه گیری در باره تخم کتان می توانیم به طور کلی به این مهم اشاره کنیم که یکی از دانه های مهمی است که روزانه باید مصرف شود تا با اثرات مستقیم و غیر مستقیم آن شاهد کاهش چربی های شکم، چربی های بدن و کاهش وزن بشویم و سلامت خود را تضمین کنیم. پس اگر به دنبال منبعی با کمترین ضرر می گردید که هم موجب تناسب اندام شود و هم کاهش وزن و کاهش چربی و چاقی شکمی با تخم کتان دوست شوید.

  تخم کتان دارای خواص مهمی است که در کاهش کلسترول خون بسیار کمک می کند

  دمنوش تخم کتان برای لاغری
  علاوه بر آنچه در بالا در خصوص خواص تخم کتان برای کاهش وزن بیان شد، در اینجا می خواهیم شما را با دمنوش تخم کتان آشنا سازیم، که می تواند در کاهش وزن و لاغر شدن به شما کمک نماید. در اصطلاح طب سنتی، تخم کتان دارای طبع گرم و خشکی بوده و می توانید صبح، هنگام صبحانه از آن استفاده کنید. دمنوش تخم کتان می تواند به شدت در افزایش سوخت و ساز بدن موثر باشد. همچنین این دمنوش اشتها را کاهش می دهد بنابراین غذا و کالری کمتری مصرف خواهد کرد.

  طرز تهیه دمنوش تخم کتان برای لاغری:

  یک قاشق پودر تخم کتان را در قوری ریخته و آب با دمای ۷۰ یا ۸۰ درجه به آن اضافه کرده و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه دم بکشد. سپس آن را از صافی عبور داده و نوش جان کنید.

  گردآوری:بخش سلامت بیتوته

  منابع:

  noavard.co

  hidoctor.ir

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لاغری و کاهش وزن با بذر کتان + دستور تهیه و مصرف

  لاغری و کاهش وزن با بذر کتان + دستور تهیه و مصرف

  لاغری و کاهش وزن با بذر کتان + دستور تهیه و مصرف

  بذر یا تخم کتان با معرفی تمام خواص آن و در پایان دو دستور تهیه و مصرف برای کاهش وزن و لاغری

  قرنهاست که بذر کتان به عنوان ماده‌ی غذایی شناخته شده و به دلیل آنتی اکسیدان‌های قدرتمند و خواص درمانگری که دارد خیلی زود در تمام دنیا به شهرت رسید. بذر کتان به صورت دانه، به شکل قرص و یا به صورت روغن مصرف می‌شود.

  ثابت شده که بذر کتان نه تنها ریسک سرطان و دیابت و بیماری‌های قلبی و سکته‌ی مغزی را کم می‌کند، بلکه سوپر فودی است که فواید بیشماری برای سلامت عمومی دارد. بذر کتان برای کاهش وزن سریع و پایین آوردن کلسترول نیز مفید است.

  در ادامه به سایر فواید شگفت انگیز بذر کتان اشاره می‌کنیم:

  شفاف سازی پوست با بذر کتان
  روغن بذر کتان که از فشرده‌ی آن به دست می‌آید، به نام روغن بزرک نیز شناخته می‌شود. این روغن یکی از بهترین مرطوب کننده‌های طبیعی برای پوست است که خواص درمانگر شگفت انگیزی دارد.

  روغن بزرک برای برطرف کردن آکنه و درمان اثر آکنه و لکه‌های تیره‌ی پوست مفید است. روغن بزرک می‌تواند بافت پوست را روشن‌تر کرده و از حلقه‌های تیره‌ی پای چشم‌ها بکاهد.

  خواص تخم کتان در پیشگیری از گرگرفتگی در زنان
  گنجاندن تخم کتان در برنامه غذایی خود و مصرف منظم آن، می‌تواند احتمال ابتلا به گر گرفتگی در دوران یائسگی در زنان را کاهش دهد.

  تخم کتان حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ گیاهی (مفید برای پوست) و فیتواستروژن است و برای همین یکی از بهترین مواد غذایی مورد نیاز زنان است.

  تخم کتان سرشار از لیگنان های گیاهی است و به همین دلیل می تواند سوخت و ساز و استفاده از استروژن را کنترل کرده و به این ترتیب علائم یائسگی مانند گرگرفتگی، تعریق و خشکی واژن را کاهش دهد.

  می توانید تخم کتان آسیاب شده را خریداری نموده و به غذاها، ماست و انواع سالاد و غیره افزوده و میل کنید.

  بهترین کمک برای مشکلات گوارشی
  اگر از یبوست رنج می‌برید یا مشکلی در سیستم گوارش خود دارید که مانع اجابت مزاج بی‌دردسر است، از روغن بزرک کمک بگیرید، چون می‌تواند به عملکرد سیستم گوارشی‌تان کمک کند.

  یک راه خوب برای بهره بردن از روغن بذر کتان، مصرف یک فنجان آب گرم همراه با یک تا سه قاشق غذاخوری روغن بزرک هر روز صبح است.

  با این روش خیلی زود احساس خیلی بهتری در طول روز خواهید داشت. می‌توانید بسته به بهبودی‌تان، مقدار بیشتری مصرف کنید.

  خواص تخم کتان در درمان نفخ شکم
  همانگونه که در قسمت های دیگر نیز اشاره شده است، تخم کتان دارای میزان زیادی فیبر محلول و نا محلول است که به خوبی می تواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بین ببرد.

  برای اینکه از این اثر تخم کتان بهره مند شوید دانه کتان را پودر نموده و در نمک پاش بریزید و به همراه غذا، مانند یک ادویه کمی از آن را روی غذای خود بپاشید. بسیاری از افراد از تخم کتان بیشتر در ماست، شیر، سالاد استفاده می نمایند.

  خواص بذر کتان،بذر کتان چیست

  بذر کتان به دلیل سرشار بودن از اسید آلفا لینولئیک، در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی بسیار موثر است

  بذر کتان گلوتن ندارد
  اگر به گلوتن حساسیت دارید یا دچار بیماری سلیاک هستید، می‌توانید با گنجاندن بذر کتان در رژیم غذایی‌تان، فواید شگفت انگیزی را نصیب خود کنید.

  مصرف بذر کتان، یک راه طبیعی و سالم برای جایگزین کردن انواع غذهای گلوتن دار است. بذر کتان دارای خواص ضد التهابی بوده و می‌تواند التهاب ناشی از گلوتن و غلات را در بدن کاهش بدهد.

  بذر کتان با سرطان می‌جنگد
  مطالعات نشان می‌دهد که بذر کتان به خاطر دارا بودن مقادیر زیادی امگا 3 و لیگنان‌ها می‌تواند از بدن در برابر سرطان سینه، کولون، تخمدان و پروستات محافظت کند.

  این دو عنصر به تعدیل هورمون‌ها کمک کرده و رشد تومور را مهار می‌کنند و ضمنا از التهاب بدن می‌کاهند.

  بذر کتان به کاهش وزن کمک می‌کند
  یکی از فواید بذر کتان، کاهش وزن است. بذر کتان حاوی چربی‌های سالم و فیبر است که برای کاهش وزن مفیدند. این عناصر باعث احساس سیری بیشتر بعد از خوردن می‌شوند و می‌توانند جلوی مصرف کالری بیشتر را بگیرند.

  اگر با هدف کاهش وزن بذر کتان مصرف می‌کنید باید مصرف‌تان پیوسته باشد و همیشه آن را در رژیم غذایی‌تان داشته باشید. می‌توانید ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از آن را به اسموتی‌ها، سوپ‌ها، سالادها و سایر غذاها اضافه کنید.

  در پیدا کردن راههایی برای گنجاندن بذر کتان در تغذیه‌تان خلاقیت به خرج دهید!

  تخم کتان برای رفع چین و چروک صورت
  تخم کتان سرشار از اسید‌های چرب امگا ۳ می باشد. امگا ۳ در درمان و رفع لکه های قهوه‌ای پوست – که بر اثر افزایش سن – ایجاد می شود، موثر است.

  همچنین از آن برای رفع چین و چروک های ریز پوست صورت نیز می توان بهره گرفت. در پژوهشی از داوطلبان خواسته شده روزانه تنها نصف قاشق چای‌خوری تخم کتان بخورند و بعد از ۶ هفته پوست آن‌ها تازه‌تر و باطراوت‌تر شد (انگار که آبرسانی شده‌باشد) و به‌طور قابل ملاحظه‌ای نیز التهابات و قرمزی‌های پوستی آن‌ها نیز کاهش یافت.

  اسیدهای چرب امگا ۳ واکنش بدن را نسبت به عوامل التهاب‌زا فرو می‌نشاند، همچنین سبب جذب آب را جذب به سلول‌های پوستی می شود تا چروک‌ها را کاهش دهد و پوست را با طراوت‌تر می‌کند.

  می‌توانید برای بهره‌مند شدن از خواص بذر کتان و اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در آن، می توانید بر روی سبزیجات و سالاد پودر تخم کتان بپاشید.

  چرا بذر کتان یک سوپر فود است؟
  بذر کتان، مقادیر بسیار زیادی مواد مغذی دارد، شامل: امگا 3، فیبر، منگنز، سلنیوم، فسفر، منیزیم، ویتامین B1 و B6، پروتئین، آهن، روی، پتاسیم، مس و زینک.

  خواص بذر کتان،بذر کتان چیست

  روغن کتان, یکی از بهترین مرطوب کننده‌های طبیعی برای پوست است

  بذر کتان، دوست قلب شما
  بذر کتان به دلیل سرشار بودن از اسید آلفا لینولئیک، در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی بسیار موثر است. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که غذاهای غنی از اسید آلفا لینولئیک مصرف می‌کنند، کمتر در معرض حملات قلبی کُشنده هستند.

  ضمنا پژوهش‌ها حاکی از این هستند که افرادی که غذاهای سرشار از اسید آلفا لینولئیک می‌خورند، کمتر دچار بیماری قلبی شده و ریسک مرگ زودرس‌شان پایین می‌آید.

  بذر کتان می‌تواند عفونت قارچی را برطرف کند
  عفونت کاندیدا یا عفونت قارچی می‌تواند اثرات مخربی بر بدن بگذارد زیرا علائم ضعیف کننده‌ی زیادی ایجاد می‌کند که شامل تغییرات هورمونی، تضعیف سیستم ایمنی، مشکلات گوارشی، ضعف مفاصل و عفونت‌های دستگاه ادراری می‌شود. بذر کتان سرشار از پلی فنول است که حامی رشد پروبیوتیک‌هاست.

  کاهش کلسترول
  بذر کتان کاهنده‌ای بسیار عالی برای کلسترول است چون فیبر دارد. فیبر، مانع جذب کلسترول در جریان خون شده و آن را از بدن دفع می‌کند.

  چند نکته
  بذر کتان را چه به منظور کاهش وزن یا مراقبت از پوست مصرف کنید و چه با هدف پیشگیری از سرطان و بیماری قلبی، به هر حال می‌تواند یکی از بهترین تغییراتی باشد که در رژیم غذایی خود ایجاد می‌کنید.

  چیزی که ممکن است کمی سوال برانگیز باشد، بهترین روش مصرف بذر کتان است. برای اینکه از بیشترین خاصیت آن بهره مند شوید، باید از جوانه‌ی آن استفاده کنید. یعنی بذر کتان را بخیسانید و صبر کنید تا جوانه بزند. با این کار، اسید فیتیک آن را حذف می‌کنید و در نتیجه مواد معدنی آن بهتر جذب خواهند شد.

  علت اینکه نباید بذر کتان را به صورت کامل مصرف کنید این است که بدن نمی‌تواند تمام ارزش غذایی آن را به دست بیاورد. این دانه‌ها فقط از سیستم گوارش‌تان عبور می‌کنند. البته فوایدی نصیب‌تان می‌شود اما نه به اندازه‌ی زمانی که به شکل‌های دیگری مصرف شوند.

  یک راه بسیار خوب دیگر این است که بذر کتان را آسیاب کنید و به شکل پودر در بیاورید. باید یادآوری کنیم وقتی بذر کتان را پودر می‌کنید باید آن را هر چه زودتر مصرف کنید چون در معرض هوا، خاصیت خود را از دست خواهد داد.

  مهمترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که لازم است برای گنجاندن بذر کتان در برنامه‌ی غذایی خود، روزانه آن را مصرف کنید.

  تاثیر تخم کتان بر لاغری:

  همانگونه که در بالا ذکر شده، تخم کتان سرشار از چربی های سالم امگا ۳ و امگا ۶ و فیبرهای غذایی می باشد، خوردن دانه کتان باعث ایجاد احساس سیری در انسان شده سبب می گردد تا کالری کمتری مصرف نماییم و منجر به کاهش وزن می شود.

  در واقع تاثیر مصرف تخم کتان در کاهش وزن نیز از همین ویژگی آن نشات می گیرد. اگر می خواهید لاغر شوید و به دنبال روشی کم دردسر می گردید و نمی خواهید از رژیم های سفت و سخت لاغری استفاده کنید که در بیشتر موارد هم در بلند مدت، نتیجه مطلوبی در بر ندارند، می توانید از تخم کتان استفاده کنید. برای این منظور دو متد زیر به شما توصیه می شود.

  روش اول لاغری با تخم کتان:

  اگر ۳۰ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک قاشق پودر تخم کتان (را همراه با آب فراوان) میل کنید، احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی های انباشته شده در بدن می گردد.

  روش دوم لاغری با تخم کتان:

  اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود فرایند هضم غذا کندتر شده، و غذا مدت بیشتری در معده بماند و به صورت آهسته آهسته و به تدریج وارد روده کوچک شود و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار شده و اشتها کاهش یابد.

  برترین مطالب مرتبط

  رژیم شیر (میزان کاهش 7 کیلو در 2 هفته)

  سریع ترین رژیم غذایی برای کاهش شدید وزن با جزئیات کامل

  دستور رژیم لاغری 7 روزه با کاهش 8 کیلو وزن

  آموزش لاغری و کاهش وزن با آب سبزیجات

  لاغری و کاهش وزن با 5 روغن گیاهی

  منبع مطلب : www.nazweb.ir

  مدیر محترم سایت www.nazweb.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم

  طریقه مصرف بذر کتان برای لاغری شکم

  بذر کتان یکی از دانه های گیاهی مناسب برای کاهش وزن و لاغری است و می تواند به افرادی که به دنبال تناسب اندام هستند کمک کند.این دانه جادویی می تواند علاوه بر لاغری به سلامت بدن نیز کمک زیادی کند.

  بذر کتان سرشار از فیبر و مواد مغذی است که می توان از فواید آن را از استفاده در مواد غذایی، نوشیدن دمنوش و استفاده از روغن گرفته شده از تخم کتان بهرمند شد.

  برخی افراد این باور را دارند که بذر کتان می تواند در رژیم غذایی به عنوان روشی برای کاهش سریع وزن و لاغری استفاده کرد.با اینکه مطالعات درباره این مورد متناقض است، اما بیشتر محققان بر این باور هستند که تخم کتام می تواند به برخی افراد در کاهش وزن کمک کند.

  بذر کتان چیست

  تخم کتان یک دانه گیاهی است به دلیل خواص زیاد و ارزش غذایی خوبی که دارد در جهان به ویژه در اروپا و آسیا بسیار محبوب است و می تواند فواید زیادی برای سلامت بدن داشته باشد.

  تخم کتان از جمله دانه های گیاهی است که می تواند باعث جلوگیری از سرطان شود و همچنین دارای چربی غیر اشباع، امگا 3، فیبر محلول و غیر محلول است.

  ارزش غذایی تخم کتان

  بذر کتان یکی از قدیمی ترین محصولات زراعی است و فقط در یک قاشق غذاخوری این دانه علاوه بر منبع غنی برخی ویتامین ها و مواد معدنی، مقدار قابل توجهی پروتئین و فیبر، اسیدهای چرب امگا 3 وجود دارد.

  یک قاشق غذا خوری دانه کتان شامل کالری 37، کربوهیدرات 2 گرم، فیبر 2 گرم، چربی 3 گرم، چربی اشباع 0.3 گرم، چربی اشباع نشده 0.5 گرم، اسید امگا 3 حدود 1.6 میلی گرم می باشد.

  همچنین 7 گرم دانه کتان شامل مقدار قابل توجه ای ویتامین B1 ، ویتامین B6، فولات، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم می باشد. جالب است بدانید که مزایای سلامتی تخم کتان به علت فیبر، لیگنان، و اسیدهای چرب امگا 3 می باشد.

  تخم کتان برای کاهش چربی شکم

  تخم کتان یک دانه گیاهی است که برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند با اثر جادویی خود به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید.

  آب کردن چربی های شکم

  بذر کتان دارای مقادیر زیادی چربی های غیر اشباع است که بر خلاف چربی های مضر می تواند بسیار مفید باشد و به شما در کاهش چربی های شکم و افزایش چربی سوزی کمک کند.

  تخم کتان بسیار مناسب افرادی که دارای رژیم کاهش وزن و چربی سوزی هستند می باشد و از این دانه جادویی چربی سوز ، برای افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی کمک بگیرید.

  سرشار از فیبر

  دانه های کتان سرشار از فیبر غذایی هستند و زمانی که مواد غذایی مصرف می کنید که فیبر بالایی دارد، باعث می شود دیرتر احساس گرسنگی کنید و به کاهش وزن دست پیدا کنید.

  خوردن فیبر برای دفع مواد غذایی از طریق روده و جلوگیری از انسداد روده بزرگ ضروری است. همچنین فیبر ها در تثبیت قند خون بسیار موثر هستند و شما را به وزن سالم می رساند.

  کاهش اشتها

  تخم کتان یک دانه روغنی است که می تواند احساس سیری خوبی را به شما بدهد و مصرف آن قبل از مصرف غذا باعث میشود احساس سیری به شما دست بدهد. برای این منظور یک قاشق پودر تخم کتان را 30 دقیقه قبل از غذا مصرف کنید، با این روش می توانید مقدار چربی و کالری از وعده های روزانه خود کم کنید.

  اگر تخم کتان در زمان مصرف غذا استفاده شود، غذا در معده بیشتر می ماند و به صورت آهسته وارد روده می شود و این باعث پایداری سطح انسولین در بدن می شود. تخم کتان با تنظیم سطح انسولین باعث کاهش هوس خوردن غذاهای چرب می شود که نقش زیادی در کاهش وزن و کاهش چربی شکم دارد.

  کاهش کلسترول های مضر

  مقدار امگا 3 موجود در تخم کتان باعث می شود که کلسترول های مضر در خون طی مدت کوتاهی کاهش یابد. اگر روزانه از تخم کتان استفاده کنید باعث می شود سطح کلسترول در مدت 8 هفته کاهش خوبی داشته باشد.

  منبع غنی از امگا 3

  بذر کتان سرشار از اسید های چرب امگا 3 هستند که دارای مزایای سلامی می باشند. بذر کتان می تواند باعث کاهش التهاب شود و خطر ابتلا به سرطان های خاص را کاهش می دهد.

  کاهش التهاب سلولی

  التهاب سلولی یکی از مشکلاتی است که باعث افزایش وزن می شود، زیرا زمانی که ارتباط خوب بین مغز و سیگنال های هورمونی لپتین نباشد، باعث می شود پیام گرسنگی مداوم به مغز ارسال شود.

  زمانی که مغز دائما پیام گرسنگی دریافت کند فرد دائما در حال غذا خوردن می باشد و این باعث افزایش وزن و چربی ، بخصوص چربی های شکمی می شود.امگا 3 موجود در تخم کتان باعث می شود این التهاب ها از بین برود .

  سرشار از لیگنین

  لیگنین پلیمر یک مولوکول پیچیده ای است که در دیواره سلولی بسیاری از گیاهان یافت می شود. این ماده باعث ایجاد بافت چوبی یا سفت در گیاه می شود.طبق مطالعات اخیر دانه کتان، لیگنین می تواند به کاهش وزن در افراد کمک کنند و همچنین فشار خون را نیز کاهش دهد.

  طریقه مصرف دانه کتان

  اگر به استفاده از دانه کتان برای کاهش وزن علاقه مند هستنید می توانید دو روش محبوب را امتحان کنید. به خاطر داشته باشید که بدن هر کس نسبت به مکمل های تخم کتان واکنش متفاوتی نشان می دهد و ممکن است نتایج شما از نظر کاهش وزن متفاوت باشد.

  به یاد داشته باشید که بذر کتان یک ماده جادویی نیست و بدون داشتن برنامه غذایی سالم و برنامه ورزشی نمی توانید از فواید کاهش وزن بذر کتان بهرمند شوید.

  نوشیدنی کاهش وزن تخم کتان

  شما می توانید با خرد کردن دانه های کتان یک نوشیدنی برای کاهش وزن درست کنید. این نوشیدنی سوخت و ساز بدن را تقویت می کند و به شما احساس سیری بیشتری می دهد و هضم خود را بهبود می بخشد.

  برای تهیه این نوشیدنی به یک قاشق چایخوری بذر کتان تازه خورد شده را با یک فنجان آب داخ مخلوط کرده و خوب هم بزنید و یک قاچ لیمو را به لیوان خود بیفزایید. این نوشیدنی را می توانید یک بار در روز بنوشید

  مکمل های خوراکی بذر کتان

  مکمل های دانه کتان خوراکی ، حاوی روغن بذر کتان فشرده هستند و نسبت به دانه های کتان خام دارای فیبر کمتری می باشند، اما می تواند مصرف آنها راحت تر باشد. این مکمل ها را می توانید یک بار در روز مصرف کنید.

  هشدارهای مصرف بذر کتان

  تخم کتان برای مصرف بیشتر افراد بی خطر است. اما مواردی وجود دارد که باید قبل از مصرف بذر کتان برای کاهش وزن به خاطر بسپارید.
  دانه های کتان خام را مصرف نکنید ، زیرا نه تنها باعث سوء هاضمه می شود بلکه ممکن است حاوی ترکیبات سمی باشند.

  مکمل های تخم کتان را نباید در دوران بارداری مصرف شود، زیرا باعث عوارض جانبی بر روی نوزاد متولد نشده می شود.

  اگر تخم کتان مصرف می کنید، حتما مقدار زیادی آب در روز بنوشید، زیرا اگر بدن هیدراته نشود ، نمی تواند فیبر های اضافی در بدن را هضم کند و منجر به یبوست و گرفتگی معده می شود

  منبع مطلب : www.shafamag.com

  مدیر محترم سایت www.shafamag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : سلام من دوسال پیش دوماه از تخم کتان استفاده کردم پودرش قبل ناهار وشام توی ماست می‌ریختم. توی دوماه البته بارژیم کم خوری. ده کیلو کم کردم.

  فاطمه : در کنار رژیم غذایی تاثیر خیلی زیادی داره من استفاده کردم و نتیجش دیدم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدیه 29 روز قبل
  0

  واقعااا ممنون از شمااا عزیزان

  پیش بسوی لاغری

  زیبا 7 ماه قبل
  0

  سلام بذر کتان رو چطور بو بدهیم

  Taha 8 ماه قبل
  0

  تخم کتان باید نیم ساعت قبل از غذا استفاده کرد

  مریم 8 ماه قبل
  0

  من حدود یک ماه صبح ها ناشتا یک قاشق چایخوری با یه بطری شیشه اب خوردم،خوب لاغر کرد ولی بعد یه مدت به شدت مشگل معده و روده و تهوع شدید بهم داد.

  نرگس 9 ماه قبل
  0

  تخم کتان برای تشنج خوبه یا نه

  ناشناس 9 ماه قبل
  3

  سلام آیا محدودیت سن داره. دختر ۱۲ ساله میتونه مصرف کنه؟ هنوز پریود نشده

  بیگدلی 10 ماه قبل
  -1

  سلام تخم کتان روخام نمیشه مصرف کرد؟وچطوری تخم کتان روبوبدیم

  ناشناس 11 ماه قبل
  9

  سلام من دوسال پیش دوماه از تخم کتان استفاده کردم پودرش قبل ناهار وشام توی ماست می‌ریختم. توی دوماه البته بارژیم کم خوری. ده کیلو کم کردم.

  nahid 12 ماه قبل
  0

  پودر کتان عالیه حتما جز ادویه خود قرار بدهید و در غذا استفاده کنید

  2
  Taha 8 ماه قبل

  چجوری

  فاطمه 1 سال قبل
  6

  در کنار رژیم غذایی تاثیر خیلی زیادی داره من استفاده کردم و نتیجش دیدم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  مهدیه 29 روز قبل

  دلم میخاااد لاغر شم

  برای ارسال نظر کلیک کنید