توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طریقه مصرف پماد زینک اکسید برای جوش صورت

  1 بازدید

  طریقه مصرف پماد زینک اکسید برای جوش صورت را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  با فواید کرم همه کاره زینک اکساید آشنا شوید

  با فواید کرم همه کاره زینک اکساید آشنا شوید

  به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زینک یک ماده معدنی است. زینک اکساید موضعی (برای پوست) برای درمان سوختگی های خفیف، قرمزی، سوزش پوست، یا دیگر حساسیت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. زینک اکساید معمولا برای مشکلاتی مثل خارش، سوزش و دیگر ناراحتی های مقعد نیز که بر اثر بواسیر یا مشکلات روده به وجود آمده است، نیز استفاده می شود. بسیاری از فرم ها و برند های زینک اکساید نیز در دسترس می باشند. زینک اکساید موضعی همچنین برای اهداف مختلف دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  برخی اطلاعات مهم

  حتما دستورالعمل های روی بسته را مطالعه کنید. هرگونه وضعیتی مثل آلرژی یا مصرف داروهای مختلف را به پزشک اطلاع دهید.

  فواید پماد زینک اکسید

  زینک اسکاید برای درمان و پیشگیری از جوش صورت :

  خواص ضدباکتریایی کرم زینک اکسید سبب درمان جوش صورت می شود زیرا خواص ضدباکتریایی زینک باعث کشتن باکتری ها می شود و خواص ضد التهابی آن ها التهاب پوست را کاهش می دهد. این کرم سبب جذب چربی های بیش از حد سطح پوست می شود که تمایل به نفوذ در منافذ پوست و ایجاد جوش دارند.

  زینک اسکاید برای حفاظت از آفتاب :

  اشعه ماوراء بنفش خورشید اثر مخربی بر سطح پوست می گذارد و تابش بیش از حد آفتاب بر روی پوست، سبب آفتاب سوختگی، پیری زودرس پوست، چین و چروک و... می شود.

  این کرم جذب پوست نمی گردد، بلکه بر روی سطح پوست به شکل یک سد محافظتی عمل کرده و مانع از نفوذ اشعه ی ماوراء بنفش آفتاب به پوست می شود.

  درمان آسیب های پوستی:

  زینک اکسید با دارابودن اثرات درمانی سبب بهبود زخم در افراد دچار کمبود روی، کاهش مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی و بهبود خشکی پوست می شود. مالیدن پماد زینک اکسید روی محل زخم باعث ترمیم سلول های پوستی می شود.

  اثرات قابض روی پوست:

  پماد زینک اکسید از تشکیل چربی اضافی روی پوست جلوگیری نموده و سبب سفت شدن پوست ، درمان آکنه (جوش) و کاهش لکه های پوستی، التهاب پوست می شود.

  بهبود التهاب پوستی:

  برای درمان ادرار سوختگی در کودکان ، اگزما، بریدگی و سوختگی می توانید از پماد زینک اکسید استفاده نمایید.

  زینک اکساید برای زیربغل:

   آیا استفاده از کرم زینک اکساید برای رفع بوی بد عرق زیربغل مفید است یا خیر. در پاسخ باید بگوییم هیچ مطلب علمی برای تایید و رد این مسئله منتشر نشده است و بهتر است پیش از استفاده حتما با یک متخصص پوست مشورت کنید.

  اقدامات قبل از استفاده از دارو

       اگر به زینک، دیمتیکون، لانولین ، روغن کود، وازلین ، پارابن ها، مواد معدنی یا وکس آلرژی دارید، از زینک اکساید موضعی استفاده نکنید.

       زینک اکساید موضعی برای درمان عفونت های قارچی و ویروسی استفاده نمی شود. اگر هرگونه علائمی مثل قرمزی یا داغی پوست را بعد از استفاده از زینک اکساید مشاهده کردید، حتما به پزشک خود اطلاع رسانی کنید.

       در صورت بارداری یا شیردهی نیز به پزشک خود اطلاع دهید.

  چگونه از زینک اکساید موضعی استفاده کنم ؟

  دقیقا طبق دستورالعمل های روی دارو یا تجویز پزشک، پیش بروید.

  این دارو خوردنی نیست و فقط برای اعمال روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. انواع مناسب برای مقعد را نیز نباید به هیچ وجه به پوست زد.

  این داروی موضعی را به اندازه کافی به محل مورد نظر روی پوست خود بزنید. زینک اکساید اغلب یک لایه نازک سفید روی پوست شما ایجاد می کند.

  برای درمان سوزش، زخم، سوختگی یا هر وضعیت پوستی دیگر ، اغلب استفاده از این دارو توصیه می گردد. یک لایه نازک از این کرم را روی نایحه مورد نظر و به آرامی آن را روی پوست خود بمالید.

  اگر برای حساسیت از پوشک از این دارو استفاده می کنید، باید هربار که قصد تعویض داشتید، از آن استفاده کنید. همچنین می توانید هنگام خواب نیز از آن استفاده کنید. هرگز اجازه ندهید که پوشک خیس با بدن شما تماس داشته باشد و سریعا آن را عوض کنید.

  زمانی که می خواهید از داروی موضعی زینک اکساید استفاده کنید، کمی پودر را به آرامی به ناحیه موردنظر بزنید. اجازه ندهید که بطری پودر دست کودک باشد. بعد از استفاده در پودر را محکم ببندید.

  قبل و بعد از استفاده از زینک اکساید مخصوص مقعد، حتما دستان خود را بشویید.

  این دارو را بیش از حد داخل دستتان نگه ندارید که از حرارت دست ذوب شوند. به اندازه دو سانت آن را داخل مقعد کنید. چند دقیه دراز بکشید تا این دارو ذوب شود. نباید برای انجام این کار سختی به شما وارد شود. حداقل تا یک ساعت نیز حمام نکنید.

  اگر تا 7 روز بعد از درمان، علائم بهبود پیدا نکردند، حتما علائم خود را به پزشک اطلاع دهید.

  زینک اکساید را در دمای اتاق، به دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید. زمانی که از آن استفاده نمی کنید، در آن را محکم ببندید.

  می توانید زینک اکساید مخصوص مقعد را برای جلوگیری از آب شدن داخل یخچال نگه داری کنید.

  اگر مصرف یک دوز از این دارو را فراموش کردم، چه کنم؟

  از آن جایی که این دارو را هر زمان که نیاز داشتند، استفاده می کنند، پس برنامه خاصی نخواهید داشت. اگز استفاده از یک وعده را فراموش کردید، نباید دو دوز دارو را همزمان استفاده کنید.

  اووردوز کردن با زینک اکساید خطرناک نیست اما در هر حال بهتر است که با اورژانس تماس بگیرید.

  هنگام استفاده از زینک اکساید باید از چه اقداماتی پرهیز کنیم ؟

  زینک اکساید را برای زخم های عمیق یا سوختگی های شدید استفاده نکنید.

  هرگز خودتان بدون اجازه پزشک از این دارو استفاده نکنید.

  اگر این دارو به داخل چشمتان رفت، سریعا آن را شستشو دهید.

  اگر علائم آلرژی مثل تنگی نفس، کهیر، ورم صورت، لب، زبان یا گلو را مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

  اگر مقعد شما بعد از استفاده از زینک اکساید خونریزی کرد یا درد مداوم داشت، حتما به پزشک مراجعه کنید.

  اطلاعاتی مربوط به دوز داروی زینک اکساید

  دوز برای پوست نوجوانان :

  هرچقدر که نیاز دارید ، روی ناحیه مورد نظر بزنید.

  برای حساسیت پوشک :

  زینک اکساید از 10%, 11.3%, 13%, 16%, 20%, 22%, 30.6% and 40% کرم و 16 و 20 درصد پماد تشکیل شده است. 12.8 و 40 درصد آن خمیر ، 15 درصد پودر و 25 درصد اسپری است.

  هرچقدر که برای این ناحیه نیاز داشتید، استفاده کنید.

  عوارض پماد زینک اکسید

  استفاده از پماد زینک اکسید ممکن است افراد حساس را دچار عوارض زیر نماید، این عوارض عبارتند از:

       خارش پوست

       سوختگی

       سوزش

       تیرگی پوست

  استفاده از زینک اکساید بدون عطر برای بهبود سوختگی پای کودک در پوشک توصیه می شود زیرا برخی از کرم های حاوی زینک اکسید به علت ماده معطر حساسیت زا هستند.

  زینک اکساید با چه داروهای دیگری تداخل دارد ؟

  داروهای موضعی پوست معمولا با داروهای دیگر تداخل ایجاد نمی کنند اما بسیاری از داروها هستند که حساسیت ایجاد می کنند. بنابراین مصرف هرگونه دارو را اعم از داروهای گیاهی، ویتامین ها، مسکن و داروهای بدون نسخه را به پزشک اطلاع رسانی کنید.

  سایر اطلاعات اضافه

  این دارو را هرگز در دسترس کودکان قرار ندهید.

  آن را برای دیگران تجویز نکنید.

  در صورت حساسیت به مواد موجود در پماد زینک اکسید، از آن استفاده نکنید.

  اگر بعد از مصرف این پماد دچار عارضه ای شدید، به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید.

  در صورت استفاده از این پماد به عنوان یک ضد آفتاب آن را دور چشم ها نمالید.

  نکته:

  هنگام استفاده از این دارو باید کاملا مراقب باشید که هیچ برخوردی با داخل بدن شما مثل دهان یا چشم نداشته باشد. این دارو صرفا استفاده خارجی دارد.

  منبع مطلب : www.borna.news

  مدیر محترم سایت www.borna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه مصرف و عملکرد زینک اکسید

  این دارو چگونه کار می کند؟

  زینک اکسید پماد موضعی برای پوست است که در موارد بسیاری می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اگر پوست شما دچار سوختگی یا جراحت شده باشد به راحتی می توانید از زینک اکسید استفاده نمایید. زینک اکسید نوعی مرطوب کننده هم محسوب می شود و از طرفی خواص ضدعفونی کننده خاصی هم دارد.

  از زینک اکسید می توان برای درمان سوختگی ناشی از پوشک برای کودکان استفاده نمود. این پماد اثرات جانبی بسیار کمی دارد و برای پوست لطیف کودک شما بسیار مناسب است. از زینک اکسید هایی با درصد غلظت پایین تر حدود 15% می توانید برای پیشگیری از سوختگی جای پوشک بچه استفاده کنید و از غلظت های بالاتر حدود 40% ممکن است برای کودک مناسب نباشند و حساسیت ایجاد نمایند.

  پزشکان ممکن است به دلیلی خارج از موارد ذکر شده در این مقاله استفاده از پماد زینک اکسید را تجویز کنند و اگر شما دلیل تجویز این دارو توسط پزشکتان را نمی دانید می توانید در مورد علت تجویز آن با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

  این دارو را به هیچ عنوان به  کس دیگری ندهید حتی اگر علائمی کاملا شبیه علائم شما داشته باشد. اگر پزشک این دارو را تجویز نکند استفاده از این دارو می تواند برای فرد مشکلاتی ایجاد نماید.

  شکل های مختلف این دارو

  این دارو تنها با شکل پماد تولید می شود و استفاده از آن به شکل های دیگر رایج نیست.

  نحوه استفاده از پماد زینک اکسید

  این پماد معمولا چندین بار در روز مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از هر بار استفاده از این پماد، محل مورد نظر را با آب و صابون شست و شو دهید و سپس خشک نمایید و بعد مقداری از پماد را بر روی محل مورد نظر مالش دهید.

  برای درمان اثرات پوشک، معمولا باید تا زمان از بین رفتن قرمزی ها این کار را انجام دهید. اگر میخواهید از قرمزی ناشی از پوشک پیشگیری کنید بهتر است به صورت روزانه از پماد زینک اکسید استفاده نمایید. البته این را هم در نظر بگیرید که پوشک بچه را باید مرتب چک کنید و در صورت لزوم تعویض نمایید.

  نکته مهمی که در مورد استفاده از این دارو وجود دارد این است که باید آن را کاملا مطابق تجویز پزشک مصرف نمایید. این دارو را در دمای اتاق و به دور از نور مستقیم خورشید و در جای خشک نگهداری نمایید.

  پس از اتمام پماد آن را به درون سطل زباله یا فاضلاب خود نریزید. از دارو ساز خود درباره دور ریختن دارو ها سوال بپرسید.

  چه کسی نباید این دارو را مصرف کند؟

  اکسید روی نباید توسط افرادی که به اکسید روی یا سایر مواد تشکیل دهنده دارو آلرژی دارند استفاده شود.

  عوارض جانبی زینک اکسید

  بسیاری از داروها می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. یک اثر جانبی یک پاسخ ناخواسته به دارو است که در دوزهای نرمال مصرف می شود. عوارض جانبی می تواند خفیف یا شدید، موقت یا دائمی باشد. عوارض جانبی ذکر شده در زیر، در هر کسی که این دارو را مصرف می کند، تجربه نمی شود. اگر در مورد عوارض جانبی نگران هستید، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای این دارو صحبت کنید.

  عوارض جانبی زیر حداقل 1٪ از افرادی که این دارو را مصرف می کنند گزارش شده است. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان مدیریت کرد، و برخی ممکن است با گذشت زمان از بین بروند.

  موارد منع مصرف

  اگر عوارض جانبی زیر را مشاهده کردید، با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید زیرا ممکن است به شما در زمینه کنترل عوارض جانبی آن کمک کند.

  احتیاط یا هشدارهای دیگر

  قبل از مصرف دارو پزشک خود را در مورد هر گونه بیماری یا حساسیتی که دارید و داروهایی که مصرف می کنید، بارداری یا شیر دهی و سایر موارد مهم سلامتی، مطلع سازید. زیرا این عوامل می توانند بر روی نحوه مصرف این دارو تاثیر گذارند.

  از طرفی این دارو تنها برای استفاده خارجی است و اگر در تماس با چشم هایتان قرار گرفت سریعا با آب فراوان شستشو دهید.

  ارتباط زینک اکسید با داروهای دیگر

  به پزشک خود در مورد داروهای گیاهی که مصرف می کنید و داروهای مکمل بگویید تا خطری سلامتیتانرا تهدید نکند.

  منبع مطلب : emsig.ir

  مدیر محترم سایت emsig.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  میزان و نحوه مصرف پماد زینک اکساید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نگین 6 روز قبل
  0

  عالیه من برای رفع التهاب جوش و درمانش جواب گرفتم

  مریم 30 روز قبل
  0

  برای جوش و لک صورت چطوره خوبه ؟ تاثیر هم داره ؟

  ساناز 7 ماه قبل
  1

  طریقه ی مصرف زینک اکسید برای جوش صورت

  ساناز 7 ماه قبل
  0

  طریقه ی مصرف زینک اکسید برای جوش صورت

  سما 1 سال قبل
  0

  سلام برا تیرگی زیر بغل و کشاله ران وجای سوختگی و جای جوش استفاده میشه ،بعد از هر دوش گرفتن با دست تمیز روی موضع بکش و نمیخواد موضع رو بشوری

  1
  سمیرا 8 ماه قبل

  زیر بغل اصلا استفاده نکنید بعد از مدتی کیست تشکیل میشه

  مهدی 2 سال قبل
  7

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید