توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت خاموش شدن بخاری گازی بعد از چند دقیقه

  1 بازدید

  علت خاموش شدن بخاری گازی بعد از چند دقیقه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  چه عللی باعث خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی می شود؟

  چه عللی باعث خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی می شود؟

  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  ساخت اولین بخاری گازی به بیش از ۱۵۰ سال قبل در انگلستان برمی‌گردد، از آن زمان تا به حال این محصول توانسته پیشرفت زیادی از نظر میزان وزن، زیبایی، بازدهی حرارتی و ایمنی کاربر داشته باشد. با این وجود استفاده از بخاری به دلایلی مثل سرویس نکردن سالانه آن باعث می‌شود که با مشکلاتی نیز همراه باشد.

  اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که با شروع فصل سرما قصد روشن کردن بخاری خود را دارند احتمالاً با مشکل خاموش شدن بخاری گازی روبرو خواهید شد. در این مقاله می‌خواهیم به سؤالاتی مثل علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی چیست؟ علت خاموش شدن بخاری گازی بعد از چند دقیقه پاسخ دهیم پس با بررسی مهم‌ترین دلایل خاموش شدن بخاری گازی با استادکار همراه باشید.

  بخاری‌های گازی در جوامع پیشرفته امروزی بیشتر برای گرم کردن محیط‌های خارج از خانه مثل پاسیو و گلخانه‌ها استفاده می‌شوند. چرا که سیستم‌های گرمایشی نوینی مثل انواع پکیج، شوفاژ و… توانسته‌اند جایگزین آن شوند با این حال قیمت مناسب آن سبب شده که نوز هم در بسیاری از نقاط دنیا از این وسیله برای گرمایش خانه‌ها استفاده شود.

  معرفی اجزای اصلی بخاری گازی

  بخاری‌های گازسوز در انواع و اقسام مختلف در بازار به فروش می‌رسند. با این حال اجزای اصلی همه آن‌ها مشابه هم است و به طور کلی شامل:

  شش علت خاموش شدن بخاری گازی

  اما مشخصه اصلی مسدود شدن این مسیر چیست؟ پس از این که شما شمعک (پیلوت) بخاری را روشن می‌کنید با چرخاندن کلید فرمان می‌بایست شعله اصلی بخاری روشن شود، اما در این شرایط شمعک به دلیل مسدود بودن ورودی مشعل قادر به روشن کردن شعله اصلی نیست و یا میزان گاز ورودی به آن بسیار کم است.

  برای باز کردن مسیر گاز ورودی و رفع مشکل خاموش شدن بخاری گازی لازم است بخاری را با دقت باز کنید و محل مورد نظر را به کمک جاروبرقی کاملاً تمیز کنید، بهتر است به هنگام باز کردن دستگاه از نحوه اتصال آن عکس بگیرید که برای بستن مجدد آن به مشکل نخورید. با این حال با توجه به اینکه این مورد بیشتر به دلیل عدم سرویس به موقع بخاری رخ می‌دهد پیشنهاد می‌کنیم اگر با خاموش شدن خود به خود بخاری گازی روبرو هستید حتماً برای سرویس آن را به یک سرویس‌کار ماهر بسپارید.

  هنگامی که محل اتصال دو فلز توسط شمعک حرارت می‌بیند انرژی الکتریکی تولید شده توسط ترموکوپل به بوبین متصل به آن می‌رسد. این انرژی باعث به وجود آمدن میدان مغناطیسی در سوپاپ یا هسته بوبین شده و آن را درون خود به حالت جذب نگه می‌دارد. حال در صورتی که جریان ترموکوپل قطع شود (به دلیل خاموش شدن شمعک یا خرابی ترموکوپل)، بوبین خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده و سوپاپ آن خارج می‌شود، با خارج شدن سوپاپ واشری که روی آن تعبیه شده مسیر گاز ورودی به دستگاه را می‌بندد و جریان گاز قطع می‌شود.

  به همین دلیل است که برای روشن کردن وسایل گازسوز معمولاً نیاز است حدود ۳۰ ثانیه شمعک آن‌ها را روشن نگاه دارید تا ترموکوپل گرم شود و این فرآیند طی شود.

  به لحاظ ظاهری هنگامی ترموکوپل دستگاه شما معیوب است که محل وصل شدن دو فلز سوخته باشد یا اتصالی میان آن‌ها وجود نداشته باشد. همچنین معیوب شدن واشر و عدم اتصال ترموکوپل به بوبین عوامل دیگر خرابی ترموکوپل هستند؛ اما تعمیرکاران برای بررسی ترموکوپل معمولاً آن را با یک بوبین سالم آزمایش می‌کنند و تغییر وضعیت سوپاپ بوبین را بررسی می‌کنند در روش دیگر سر ترموکوپل را به مدت ۳۰ ثانیه حرارت می‌دهند و بلافاصله انتهای آن را با سیم به یک بلندگوی کوچک متصل می‌کنند، اگر ترموکوپل سالم باشد صدای بیپ ضعیفی به گوش خواهد رسید که به معنی برقرار بودن جریان الکتریکی و سالم بودن ترموکوپل است. پس از آزمایش ترموکوپل در صورت معیوب بودن آن باید این قطعه را عوض کنید.

  سخن پایانی

  در این مطلب ضمن بررسی جامع درباره علت خاموش شدن بخاری گازی به نحوه آزمایش و بررسی ترموکوپل و بوبین بخاری نیز پرداختیم. چرا که این دو قطعه از جمله شایع‌ترین عوامل خاموش شدن خود به خود بخاری گازی هستند. علاوه بر این برخی مطالب گفته شده در این مطلب پاسخ مناسبی برای پرسش اینکه چرا بخاری گازی روشن نمی‌شود هستند. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که مطلب عیب یابی بخاری گازی را نیز مطالعه بفرمایید. در پایان شما نیز می‌توانید تجربیات خود را درباره علت خاموش شدن بخاری گازی در بخش نظرات برای استادکار بنویسید تا در به‌روزرسانی‌های بعدی این مقاله از آن استفاده کنیم.

  خدمات قابل ارائه در سرویس نصب و تعمیر بخاری گازی استادکار:

  منبع: dengarden

  منبع مطلب : ostadkar.pro

  مدیر محترم سایت ostadkar.pro لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی

  علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی

  پیش از پاسخ دادن به سوال "چرا بخاری یکدفعه خاموش می‌شود"، برای تشخیص صحیح علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی بهتر است ابتدا با اجزای یک بخاری گازی و نکات ایمنی تعمیر بخاری گازی به خوبی آشنا شوید تا بتوانید واکنش مناسبی هنگام وقوع مشکل نشان دهید.

  ساختمان و اجزاء بخاری گازی

  10 نکته مهم برای تشخیص علت خاموش شدن یکدفعه ای بخاری گازی

  نکته 1: ممکن است یکی از علت‌های خاموش شدن خود به خود بخاری گازی مربوط به لوله‌های بخاری و دودکش‌ها باشد. اگر بلافاصله پس از روشن کردن بخاری گازی بوی گاز به مشامتان می‌رسد، حتما به سراغ دودکش بروید و اطمینان حاصل کنید که مسیر دودکش‌ها مسدود نباشد. لوله دودکش باید از اندازه و قطر مناسبی برخوردار باشد و متناسب با ابعاد بخاری گازی شما باشد. انتخاب کلاهک مناسب برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از ورود جریان هوا به بخاری و خاموش شدن خود به خود بخاری گازی تاثیر به سزایی دارد.

  نکته 2: شیشه‌های شکسته بخاری علاوه بر کاهش زیبایی بخاری، می‌تواند دلیل این مشکل باشد که چرا بخاری یکدفعه خاموش می‌شود. شکستگی و آسیب دیدگی شیشه‌های محفظه احتراق بخاری گازی یکی از علتهای خاموش شدن پی در پی بخاری گازی نیک کالا و دیگر بخاری‌های گازی است. بهتر است شیشه‌های بخاری گازی‌تان سالم باشند تا شعله‌ها به‌خوبی کار کنند.

  نکته 3: مشعل بخاری گازی را از جای خود نموده و آن را چک کنید تا مطمئن شوید کثیفی و گرد و غبار سوراخ‌های مشعل را پر نکرده باشد. زیرا انسداد سوراخ‌های مشعل بخاری گازی جلوی عبور مخلوط هوا و گاز را گرفته و می‌تواند علت خاموش شدن یکدفعه ای بخاری گازی باشد.

  نکته 4: هنگام بررسی علتهای خاموش شدن پی در پی بخاری گازی نیک کالا، برای ایمنی بیشتر نشتی گاز از دو سر شیلنگ رابط بین لوله گاز و بخاری را چک کنید. با کف صابون محل اتصال شیلنگ یا لوله به شیر گاز و شیر کنترل بخاری را آزمایش کنید. در صورت مشاهده نشت گاز، اطمینان حاصل کنید که شیلنگ آسیب دیدگی نداشته باشد و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

  نکته 5: انسداد مشعل توسط شی خارجی می‌تواند علت روشن نشدن بخاری گازی بعد از شمعک زدن باشد. در صورتی که گرد و غبار گرفته باشد، باید تمیز شود و بررسی کنید تا جسم خارجی در مجرای ورودی مشعل بخاری گازی گیر نکرده باشد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که شیر گاز را قبل از شروع نظافت قطع کنید.

  نکته 6: یکی دیگر از علت‌هایی که چرا بخاری یکدفعه خاموش می‌شود، می‌تواند کثیف بودن بیش از حد شیر کنترل بخاری گازی باشد که بهتر است در صدد رفع آن باشید. برای این کار، پوشش روی شیر کنترل را بردارید و فیلتر آن را با یک فیلتر سالم و تمیز تعویض کنید.

  نکته 7: خاموش شدن خود به خود بخاری گازی می‌تواند از خرابی ترموکوپل باشد. با توجه به شکل ظاهری ترموکوپل، می‌توان علت سالم بودن و یا خراب بودن آن را تشخیص داد؛ اما توصیه می‌کنیم حتما از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

  نکته 8: خراب بودن بوبین یکی از پاسخ‌های احتمالی "علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی چیست" است. در صورت سالم بودن ترموکوپل احتمال دارد عیب از بوبین باشد، از یک متخصص بخواهید آن را آزمایش و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کند.

  نکته 9: یکی دیگر از عواملی که باید برای تشخیص علت خاموش شدن یکدفعه ای بخاری گازی چک کنید، خرابی محفظه احتراق است. احتمال دارد که کوره درست جوشکاری نشده باشد و یا به علت پوسیدگی و سوراخ شدن گاز به بیرون نشت کند. در اینصورت حتما کوره را تعمیر و یا آن را تعویض کنید.

  نکته 10: تنظیم نبودن شعله پیلوت نیز می‌تواند علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی باشد. اگر شعله پیلوت تنظیم نباشد، احتمال خاموش شدن یکی از شعله‌ها وجود دارد، که موجب انتشار بوی گاز در محیط می‌شود. بنابراین حتما با پیچ گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را تنظیم کنید.

  [مطلب پیشنهادی: نظافت منزل]

  [مطلب پیشنهادی: نظافت منزل تهران]

   چرا بخاری یکدفعه خاموش می‌شود؟

  در ادامه نکات گفته شده در بالا، یکی دیگر از علتهای خاموش شدن پی در پی بخاری گازی نیک کالا و دیگر بخاری‌های گازی مربوط به تنظیمات ترموستات می‌شود. با توجه به این که ترموستات، بخاری را به محض رسیدن به دمای تنظیم شده خاموش می‌کند. پس اولین کاری که بهتر است انجام دهید این است که ترموستات را حداقل 5 درجه بالاتر از دمای تنظیم شده قرار دهید.

  یکی از پاسخ‌های سوال "علت خاموش شدن ناگهانی بخاری گازی چیست"، شرایط محیطی است. توجه داشته باشید که تابش نور مستقیم خورشید ممکن است بر عملکرد ترموستات تاثیر منفی داشته و نهایتا یکی از علتهای خاموش شدن پی در پی بخاری گازی نیک کالا باشد، پس حتما محل ترموستات را بررسی و اطمینان حاصل کنید که در معرض گرمای کاذب قرار نگرفته باشد. این را هم در نظر بگیرید که احتمال کثیف شدن و گرد و غبار گرفتن ترموستات هم وجود دارد، حتما در صورت نیاز با یک تکه پارچه و یا برس آن را تمیز کنید.

  نکات ایمنی مهم هنگام نصب بخاری گازی

  منبع مطلب : khedmatazma.com

  مدیر محترم سایت khedmatazma.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت خاموش شدن بخاری گازی و چگونگی رفع این مشکل

  ستاره | سرویس علوم - بخاری گازی یکی از متداول‌ترین تجهیزات برای گرمایش منازل است. این وسیله گرمایشی اگرچه هزینه نسبتا مقرون به صرفه‌ای دارد و به خوبی از عهده گرم کردن منازل برمی‌آید، اما در نصب بخاری گازی و استفاده از آن باید نکات ایمنی را رعایت کرد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از مصرف کنندگان با آن مواجه هستند، خاموش شدن ناگهانی بخاری است. برای رفع این مشکل ابتدا باید علت خاموش شدن بخاری گازی را بررسی کنید، گاهی مشکل از دودکش است و شما خودتان نیز می‌توانید آن را حل کنید. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، با ما همراه باشید. در ادامه علل این مشکل و روش‌های رفع آن را شرح خواهیم داد.

  در این مطلب می‌خوانید:

  علت خاموش شدن بخاری گازی

  برای مقابله با خاموش شدن بخاری باید ابتدا علت را جستجو کرد. علت خاموش شدن بخاری که مشخص شد، می‎‌توان اقدامات لازم برای مقابله با این مشکل را انجام داد.

  ۱. لوله‌های بخاری و دودکش

  یکی از راه‌های عمومی در تشخیص مشکل بخاری انتشار بوی گاز در اطراف و محیط است. که خبر از ایراد پیدا کردن بخاری داده و دلایل متعددی دارد. لوله‌های بخاری و دودکش یکی از عواملی هستند که منجر به خاموش شدن بخاری می‌شود و باید در انتخاب لوله دودکش، اندازه و شکل نصب آن به‌خوبی دقت داشته باشید. ابتدا مسیر لوله‌کشی را بررسی کنید که سالم  باشد در ادامه به اندازه قطر آن توجه کنید که با ابعاد بخاری شما همخوانی داشته باشد.

  در ادامه سراغ دودکش بروید و از مسدود نبودن آن اطمینان حاصل کنید. یک کلاهک مناسب را برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از ورود جریان هوا به بخاری که منجر به خاموش شدن آن می‌شود نصب کرده و میزان فاصله دودکش از سطح پشت‌بام را اندازه بگیرید. این اندازه حتما باید بیشتر از ۶۰ سانتی‌متر باشد.

  ۲. شیشه‌های محفظه احتراق

  یکی از دلایلی که منجر می‌شود تا شعله‌های بخاری خاموش شوند، نبود شیشه یا آسیب دیدگی آن در بخش محفظه احتراق است. شیشه‌های این بخش باشد سالم باشند تا شعله‌های بخاری به‌خوبی کار کنند.

  ۳. شیلنگ و نحوه اتصال بخاری به گاز

  اگر در اتصال شیلنگ رابط از لوله گاز به بخاری، ایرادی باشد باعث نشتی گاز باعث ایجاد اختلال در عمل‌کرد بخاری می‌شود، به علاوه جان شما را نیز به مخاطره می‌اندازد. بنابراین کاملا بست موجود را چک کنید و بررسی نمایید که شلنگ دچار آسیب‌دیدگی نشده باشد. در این صورت باید بست و یا شیلنگ را تعویض کنید.

  ۴. انسداد مشعل و یا لوله‌های مربوط به آن

  مشعل هم مانند ترموستات اگر گرد و غبار گرفته باشد، باید تمیز شود، در غیر اینصورت می‌تواند علت خاموش شدن بخاری گازی باشد. بنابراین شما باید نظافت مربوط به مشعل را انجام دهید و لوله‌هایی که با این بخش در ارتباط هستند را بررسی کنید تا جسم خارجی در آن گیر نکرده باشد. البته قبل از شروع به نظافت دقت داشته باشید که شیر گاز را قطع کنید.

  ۵. جایگاه نامناسب ترموکوپل

  جای منابسب ترموکوپل روی شعله شمعک است و اگر سر ترموکوپل از روی شعله منحرف شود، دچار اشتباه شده و مسیر گاز را می‌بندد، در نتیجه شعله بخاری خاموش می‌شود. برای استفاده بهتر و رفع عیب سر ترموکوپل را روی شعله تنظیم کنید. اگر شعله تنظیم نبود می‌توانید پیچی که پشت شمعک قرار دارد را با پیچ‌گوشتی تنظیم کنید، در صورتی که شعله از طریق پیچ‌گوشتی تنظیم نشد مشکل از بوبین ترموکوپل است و باید آن را تعویض کنید.

  ۶. کثیف بودن بیش از حد شیر کنترل

  کثیفی فیلتر یکی دیگر از مشکلات مربوط به خاموش شدن بخاری است که باید در صدد رفع آن باشید. برای این‌کار می‌توانید پوشش روی شیر کنترل را بردارید و از آن طریق فیلتر معیوب و کثیف را با یک فیلتر سالم تعویض کنید.

  علت خاموش شدن پی در پی بخار گازی

  علل متعددی برای خاموش شدن پی‌درپی بخاری گازی وجود دارد. یکی از این دلایل تنظیمات ترموستات است که با توجه به دمایی که تنظیم شده بخاری را خاموش می‌کند. پس اولین کاری که می‌کنید در ابتدا ترموستات را حداقل ۵ درجه بالاتر از دمای اتاق تنظیم کنید.

  در مرحله بعدی احتمال کثیف شدن و گردوغبار گرفتن ترموستات وجود دارد. اگر ترموستات نیاز به باز شدن دارد این کار را بکنید و ترموستات به همراه متعلقات آن را با یک برس یا وسیله‌ای مانند مسواک نرم یا یک تکه پارچه تمیز کنید.

  محل ترموستات را به‌خوبی بررسی کنید تا مطمئن شوید این بخش در معرض گرمای کاذب قرار نگرفته است. شرایطی همچون تابش نور مستقیم خورشید می‌تواند بر عملکرد ترموستات تأثیر داشته باشد.

  علت خاموش شدن بخاری گازی چند دقیقه بعد از روشن بودن

  یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا بخاری شما خاموش شود شیر گاز می‌باشد. در صورتی که هر عیب و ایرادی در شیر گاز به‌وجود آید عملکرد بخاری دچار مشکل خواهد شد. به همین دلیل مراقب باشید تا شیر گاز دچار نشتی نشده باشد. نشت شیر یکی از نکات ایمنی و مهم در وسایل گاز سوز نیز هست که خیلی زود باید آن را برطرف کرد. قطع گاز و تعویض شیر مهمترین اقدام هنگام وقوع چنین مشکلی است.

  اجزاء تشکیل دهنده بخاری

  بخاری‌ها هم مانند خیلی از تجهیزات دیگر در هنگام استفاده نیاز به نگهداری دارند و گاهی هم پیش می‌آید که دچار ایراد شوند و نیاز به تعمیر و رفع عیب داشته باشند. اکثر مشکلات به‌وجود آمده در این تجهیزات را با رعایت نکات ایمنی خودتان می‌توانید برطرف کنید، اما برای این‌که بتوان واکنش مناسبی را برابر مشکل ایجاد شده در بخاری نشان داد باید اجزاء آن را بهتر شناخت.

  ۱. محفظه احتراق

  این بخش جایی است که احتراق در آن صورت می‌گیرد. این قسمت از بخاری را اغلب از جنس فولاد می‌سازند و با پوششی ضد زنگ از آن محافظت می‌کنند.

  ۲. بدنه اصلی

  بدنه اصلی را در بخاری مانند محفظه احتراق از فولاد ساخته می‌سازند و برای آن پوشش رنگی در نظر می‌گیرند تا ظاهر زیبایی داشته باشد.

  ۳. مشعل

  این بخش وظیفه ایجاد اشتعال برای تولید گرما را بر عهده دارد و برای بازدهی بیشتر از فولاد ضد زنگ ساخته می‌شود.

  ۴. پیلوت

  پیلوت دارای کلاهکی است که قابلیت پخش کردن گاز در چند جهت را دارد.

  ۵. ترموکوپل

  این قطعه یک نوع سنسور است و وظیفه آن در بخاری گازی قطع جریان گاز در زمان مورد نیاز می‌باشد. اگر این قطعه دچار مشکل باشد می‌تواند علت خاموش شدن بخاری گازی باشد.

  ۶. جرقه زن

  از جرقه‌زن یا فندک برای روشن کردن بخاری استفاده می‌شود.

  ۷. ترموستات

  این قطعه در بخاری گازی وظیفه کنترل دما در بخاری را بر عهدع دارد.

   ۸. شیر کنترل

  شیر کنترلی و اجزای دیگر آن وظیفه روشن بودن شمعک و کنترل گاز مورد نیاز بخاری را به عهده دارند.

  نصب صحیح دودکش بخاری

  نصب صحیح لوله دودکش یکی از نکات مهم در ایمنی بخاری ‌به‌حساب می‌آید. متأسفانه مشکلات حاصل شده از نصب اشتباه دودکش بخاری سالیانه در کشورمان خسارت‌های زیادی را به بار می‌آورد. پس در بررسی این موضوع باید دقت بسیاری به کار برد.

  اولین نکته‌ای که همیشه باید خوب به آن دقت داشته باشید استفاده از وسایل استاندارد است. به قطر لوله و محل اتصال آن با دیوار خوب توجه داشته باشید، اندازه این دو باید یکسان باشد. دقت داشته باشید که لوله دودکش در فضای بسته مانند نورگیر و مکان‌های این چنینی قرار نگیر خروجی دودکش همیشه باید به فضای باز دسترسی داشته باشد.

  وجود یک کلاهک در خروجی دودکش الزامی است. کلاهک مانع از ورود جریان هوا به داخل مجرای دودکش می‌شود. نداشتن کلاهک یکی از نکات خطرناک است که می‌تواند جان ساکنین مکان مورد نظر را به‌خطر اندازد.

  دقت داشته باشید از وسایل پلاستیکی یا هر جنس دیگری که در برابر حرارت و گرما دچار تغییر شکل می‌شوند، استفاده نکنید. بهترین مواد استفاده شده برای لوله کشی دودکش، ورق‌های فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه هستند. البته همیشه به‌خاطر داشته باشید که باید هر از چندگاهی کلاهک و لوله‌ها را بررسی کنید تا مشکلی نباشد.

  دقت داشته باشید که برای استفاده از وسایل گازسوز هیچگاه از مجرا و لوله‌های مشترک استفاده نکنید. این کار بسیار خطرناک است و می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری را برای شما به دنبال داشته باشد.

  یکی از راه‌های معمول برای تشخیص صحت عملکرد لوله‌های دودکش دمای آن است. شما به‌راحتی می‌توانید لوله بخاری را لمس کنید و در صورت داغ بودن آن از سالم بودنش اطمینان حاصل کنید. اگر لوله داغ باشد یعنی دودکش در حال خارج کردن گازهای سمی است، اما در صورتی که لوله‌ها سرد باشد باید هر چه سریع‌تر بخاری را خاموش کرده و در صدد حل مشکل برآیید.


  نکات مهم در انتخاب بخاری گازی استاندارد

  انواع مختلفی از بخاری‌های گازی در بازار موجود هستند که شما باید بسته به نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید که مناسب با فضای مورد نظرتان باشد، اما به‌طور کلی دو مدل دیواری و زمینی آن بیشترین استفاده را دارد.

  مدل دیواری بخاری‌های گازی از اندازه کوچکتری نسبت به بخاری‌های زمینی برخوردارند و میزان کمتری از فضا را اشغال می‌کنند، اما به نسبت هم گرمای کمتری تولید می‌کنند. اگر به دنبال یک بخاری برای گرم کردن یک فضای بزرگ هستید بخاری دیواری برای شما مناسب نیست.

  نکته دیگر در مورد بخاری‌های دیواری این است که آن‌ها دودکش ندارند و برای مکان‌هایی که به‌طور مداوم درب و پنجره‌های آن باز است طراحی شده‌اند. به‌طور عمده این بخاری ها در مغازه‌ها استفاده می‌شوند و برای منازل که به‌طور عادی بسته می‌باشند مناسب نیست.

  بهترین گزینه برای منازل بخاری گازی دودکش‌دار است، اما برای این‌که هزینه‌های نگهداری و استفاده آن پایین باشد باید در هنگام خرید به رده انرژی آن به‌خوبی دقت داشته باشید. هرچه رده انرژی پایین‌تر باشد بخاری از کیفیت بهتری برخوردار است. توجه داشته باشید که میزان انرژی دریافتی و خروجی در بخاری باید حداقل ۷۰ درصد باشد تا بخاری به بهترین نحو عمل کند.

  سخن آخر

  همانطور که گفته شد در استفاده از بخاری گازی باید نکات ایمنی را رعایت کنید تا بدون هیچ خطری بتوانید از گرمای آن لذت ببرید. به یاد داشته باشدی که حتی اگر بخاری مشکلی نداشته باشد باید گاهی دودکش آن را چک کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. برای آشنایی با چگونگی بررسی آن پیشنهاد می‌کنیم مطلب تست دودکش بخاری را مطالعه فرمایید. شما از چه وسیله گرمایشی برای منزل خود استفاده می‌کنید؟ آیا سلامت آن را هر چند وقت یکبار بررسی می‌کنید؟ فراموش نکنید نظرات و تجربیات خود را در این رابطه با ما و سایر همراهان ستاره به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  پس چند دقیقه بخاری خاموش میشود

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  علت خموش شدن بخاری بعد از روشن شدن

  جمشیدعظیمی 9 ماه قبل
  0

  بخاری راوقتی روشن میکنم تارم شجریان گازقطع میشودممنون ازاستاد

  جمشید 11 ماه قبل
  0

  ۲سلام بخاری من ازنوع انرژی ۲۶۰ کارگاهی است بخاری روشن میشه شمعکش هم خوب روشن میشه اما بعداز چند دقیقه یهو پرت میکنه خاموش میشه ترمکوبل وسیم بوبین را نیز نو انداختم لطفا مرا در اینمورد یاری دهید با تشکر جمشید

  دایناسور 11 ماه قبل
  0

  کاش تصویری جواب بدین.یعنی عملی نشون بدین

  ساسان 2 سال قبل
  0

  سلام. دوستان عزیز من بخاری روشن میکنم خیلی راحت، روشن میشه بدشکل شمعکش خوب امابدچنددقیقه یکدفع خاموش میشه چندسال ازش استفاده نکرده بودم ممنون ازراهنمایتون

  0
  محمد جواد رضائی 7 ماه قبل

  بخاری نو گرفتیم شمعک خوب کار میکند بخاری روشن میشه بعد از 30 ثانیه خاموش میشه از راهنمایتان متشکرم

  1
  حبیب 10 ماه قبل

  پاسخ چیست

  0
  مرتضی 2 سال قبل

  کاش من جای تو بودم که حتی بخاری جدید تهیه کردم مشکلم حل نشد دودکش هم سالمه معما شده برام

  مهدی 2 سال قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید