توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان

  1 بازدید

  علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  روشن نماندن شمعک آبگرمکن علت چیست؟| تعمیر آبگرمکن در محل

  روشن نماندن شمعک آبگرمکن علت چیست؟| تعمیر آبگرمکن در محل

   ثبت سفارش در هوم سرویز 

  رایگان سفارش ثبت کنید. 

  √ بعد از ثبت سفارش و اعلام جزییات با شما تماس می گیریم 

  √ شما امکان لغو سرویس را نیز دارید 

  √ سپس در صورت تایید و توافق، همکاران ما برای ارائه خدمت اعزام می شوند 

  √ هزینه را بعد از رضایت انجام کار پرداخت کنید

  منبع مطلب : homeservize.com

  مدیر محترم سایت homeservize.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن بوتان - 🦉 وبلاگ سرویسچی

  علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن بوتان - 🦉 وبلاگ سرویسچی

  علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن بوتان:

  به چه دلیل شمعک آبگرمکن بوتان روشن نمی ماند؟

  از مشکلات رایجی که درآبگرمکن دیواری به وجود می آید مسئله روشن نماندن شمعک ابگرمکن می باشد که در این مطلب قصد داریم در مورد این مشکل توضیحاتی را ارائه کنیم.

  با فشردن ولوم، گاز خارج می شود و با فشردن جرقه زن شمعک روشن می شود ولی بعد رها کردن ولوم گاز شمعک خاموش می شود.

  دلیل این مشکل یکی از ۵ علت زیر می باشد که با طرف کردن آنها مشکل حل خواهد شد.

  ۱- حجم آتش شمعک کم است یا در جهت درست قرار نگرفته است.

  ۲- دودکش به درستی عمل نمی کند یا نصب نیست.

  ۳- ترموکوپل ایراد پیدا کرده است.

  ۴- سنسور جوش سوخته است.

  ۵- بوبین سوخته است.

  پیشنهاد می شود برای عیب یابی روشن نماندن شمعک آبگرمکن موارد زیر انجام شود:

  ۱. حجم کم آتش شمعک یا همان پیلوت می تواند یکی از عوامل بوجود آمدن این مشکل باشد. جهت تشخیص دادن این مشکل اگر آتش با ترموکوپل برخورد نداشته باشد نازل شمعک یا همان پستامک جرم گرفته باید باز شده و جرم و گرد و غبار روی آن پاک شود اشتباهی که مرسوم است سوزن یا میخ را درون نازل می کنند که باعث خراب شدن نازل می شود سوراخ نازل در حالت طبیعی بسیار ریز است و برای تمیز کردن آن بایستی دقت لازم صورت گیرد.

  ۲. اگر ترموکوپل مشکل داشته باشد معمولا با دست و یا چشم قابل تشخیص می باشد.

  در برخی موارد آتش باعث پاره شدن نوک ترموکوپل می شود که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد.

  ۳. در قسمت بالای دست چپ آبگرمکن، سنسور جوش قرار گرفته است و دو رشته سیم به آن وصل می شود. جهت تشخیص سوختگی آن می توان به صورت موقت سیمهای وصل شده به آن را جدا نموده و اتصال کوتاه ( یکسره ) می کنیم. در صورت برطرف شدن عیب سنسور سوخته است و با تعویض سنسور جدید و وصل کردن سیم ها به محل خود آبگرمکن درست خواهد شد.

  نکات ایمنی جهت نصب صحیح دودکش آبگرمکن

  لوله کشی آبگرمکن دیواری

  دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری

  ضوابط نصب آبگرمکن دیواری

  منبع مطلب : servischi.com

  مدیر محترم سایت servischi.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

  علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

  زمان مطالعه: 4 دقیقه

  خاموش شدن آبگرمکن دیواری یکی از رایج‌ترین و بدترین اتفاقاتی است که افراد با آن روبرو می‌شوند. این مشکل به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد؛ آشنایی با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌تواند به افراد کمک کند تا هرچه سریع‌تر اقدام به برطرف کردن آن نمایند. اگر شما هم با خود فکر می‌کنید که چرا آبگرمکن دیواری خاموش میشود و علت بروز این مشکل چیست، بهتر است در این مقاله از استادکار همراه ما باشید تا با هم دلایل خاموش شدن آبگرمکن دیواری را بررسی کنیم.

  علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری چیست؟

  آبگرمکن دیواری شما از اجزا و قطعات متفاوتی تشکیل شده است که هر کدام وظایف خاص خود را انجام می‌دهند و در عملکرد درست این دستگاه نقش مهمی دارند. زمانی که یکی از اجزا به درستی کار کند، ارتباط اجزا با هم دچار اختلال خواهد شد و این موضوع می‌تواند موجب درست کار نکردن و یا حتی خاموش شدن آبگرمکن دیواری شود. معمولا پاسخ به این سوال که چرا آبگرمکن دیواری خاموش میشود، نیاز به بررسی عوامل و شواهدی دارد که دستگاه از خود بروز می‌دهد. در ادامه به چند مورد اشاره می‌شود.

  شمعک آبگرمکن خاموش میشود

  در بسیاری موارد شمعک آبگرمکن خاموش میشود که این موضوع معمولا ناشی از خرابی ترموکوپل و شیر مغناطیسی است. علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن هنگام باز کردن آب گرم نیز ممکن است قطع گاز ساختمان، بسته بودن شیر پروانه‌ای، کار نکردن دیافراگم و وجود گرفتگی در لوله مبدل و شیر احتراق باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است متوجه شوید بعد از بستن شیر آب گرم، مشعل به سرعت خاموش نمی‌شود. در این مواقع حتما مشکلی در لوله دیافراگرم و شیپوره، شیر احتراق آهسته و اورینگ سوپاپ رخ داده است.

  پیدا کردن علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن معمولا نیاز به بررسی دقیق دارد. به طور معمول زمانی که آب گرم باز شود، شمعک آبگرمکن باید به سرعت روشن شود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد، ممکن است سیم مربوط به ترموکوپل قطع شده و نیاز به تعویض داشته باشد. گاهی عدم نصب درست ترموکوپل و یا نصب ترموکوپل نامناسب نیز می‌تواند پاسخی به این پرسش باشد که چرا آبگرمکن خاموش میشود.

  برای اطمینان از سالم بودن ترموکوپل و فهمیدن اینکه چرا آبگرمکن خاموش میشه بهتر است آن را به روش‌های متعددی آزمایش کنید. برای مثال، می‌توانید انتهای ترموکوپل را به یک بویین متصل نمایید و بعد از حرارت دادن سر ترموکوپل هسته بویین را برای ۲۰ تا ۳۰ ثانیه به سمت داخل فشار دهید. اگر بعد از رها کردن آن هسته به جای اولیه خودش باز نگردد، ترموکوپل شما سالم است؛ در غیر این صورت بهتر است به فکر تعویض آن باشید.

  در واقع با پیدا کردن علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن و رفع آن به سادگی می‌توانید مشکل آبگرمکن دیواری خود را برطرف کنید. زمانی که سنسورهای دستگاه متوجه این شرایط می‌شوند، کلید حرارتی آبگرمکن موجب قطع اتصال ترموکوپل و بویین می‌گردد و با بستن مسیر اصلی گاز دستگاه خاموش شده و شروع به تخلیه فشار می‌کند. توجه داشته باشید که در این مواقع خاموش شدن آبگرمکن دیواری یک عملکرد مناسب است و اگر دستگاه به خوبی عمل نکند و خاموش نشود، این افزایش فشار می‌تواند منجر به اتفاقات خطرناکی شود.

  در بسیاری موارد برای اینکه بدانیم چرا آبگرمکن دیواری خاموش میشود، علاوه بر خاموش شدن شمعک باید به نشانه‌های دیگری نیز توجه کنیم. اگر در زمان خاموش شدن مشعل بعد از بستن آب گرم متوجه صدای آب نیز شوید، این نشان می‌دهد که مشعل احتمالا کمی بعدتر از بستن آب گرم خاموش شده است. هر زمان که مشعل همزمان با شیر خاموش نشود، این مشکل موجب افزایش دمای مبدل حرارتی و زیاد شدن فشار داخل آن خواهد شد. در این زمان معمولا فشار بار بیشتر از ۳ خواهد شد و دما به حدود ۱۰۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

  اختلالی در واشر دیافراگم رخ داده است

  از دیگر مشکلات مربوط به شمعک آّبگرمکن که منجر به خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌شود، بروز اختلال در واشر دیافراگم آبگرمکن است. زمانی که فشار بار درون آبگرمکن به شدت کاهش پیدا کند، شمعک نمی‌تواند روشن شود و این موضوع نیز می‌تواند علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن باشد.

  گاهی نیز علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری مربوط به ایجاد رسوب در سر الکترود و یا خراب شدن آن است که موجب اختلال در جریان گاز خواهد شد.

  شیر آب گرم و سرد اشتباه نصب شده است

  جالب است بدانید که گاهی اوقات دلیل اینکه آبگرمکن خاموش میشود مرتبط با لوله‌کشی ساختمان است. ممکن است شیر آب گرم و سرد اشتباه نصب شده باشند و نیاز به بررسی داشته باشند.

  فیلترها و لوله‌ها دچار رسوب شده‌اند

  ممکن است فیلترهای آبگرمکن دیواری دچار گرفتگی گشته و یا سر شیرها و درون لوله‌ها رسوب ایجاد شده باشد؛ این موضوع نشان می‌دهد که چرا آبگرمکن خاموش میشود. برای رفع این مشکل باید هر قسمتی را که دچار رسوب شده است، بررسی و رسوب‌گیری نمایید.

  مشکلی در سنسور دودکش وجود دارد

  علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری گاهی ناشی از اختلال در سنسور مربوط به دودکش است. در این حالت معمولا آبگرمکن بعد از مدت زمانی طولانی که روشن است، ناگهان خاموش می‌شود؛ علت بروز این مشکل نیز معمولا مربوط به دودکش است. قبل از اینکه بررسی کنیم چرا آبگرمکن خاموش میشود، باید بدانیم که نصب دودکش استاندارد برای عملکرد درست آبگرمکن دیواری اهمیت زیادی دارد.

  برای مثال در آبگرمکن بوتان و مدل‌های ۳۱۱۲، ۳۱۱۵،۳۲۱۵ و ۳۲۱۸ قطر دودکش باید ۱۵ ساتی‌متر باشد و رعایت نکردن این موضوع احتمالا به خاموش شدن آبگرمکن دیواری بوتان شما ختم خواهد شد. به طور کلی برای اینکه بدانید چرا آبگرمکن دیواری خاموش میشود باید از درست نصب شدن دودکش‌ها نیز مطمئن شوید و در صورت وجود مشکل اقدام به رفع آن نمایید.

  آب کافی در لوله‌ها وجود ندارد

  برخی اوقات علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری می‌تواند نبود آب کافی در لوله‌ها باشد؛ زیرا زمانی که آب از حد مشخصی در لوله‌ها کمتر باشد، آبگرمکن خاموش میشود و توانایی روشن شدن نخواهد داشت. در این مواقع بهتر است که وجود نشتی، خرابی منبع انبساط و قطع نبودن آب را حتما بررسی کنید.

  شیر گاز بسته است

  اگر متوجه شدید بعد از بررسی این مواد باز هم آبگرمکن خاموش میشود، بهتر است حتما از باز بودن شیر گاز نیز مطمئن شوید؛ زیرا گاهی پیدا کردن علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری ساده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد.

  علت خاموش شدن آبگرمکن مخزنی چیست؟

  پیدا کردن علت خاموش شدن آبگرمکن مخزنی نیز نیاز به بررسی شواهد و در نظر گرفتن نشانه‌های دستگاه دارد. اگر در هنگام روشن کردن آبگرمکن مخزنی متوجه شدید که شمعک آن روشن نمی‌شود، ممکن است مشکل از ترموکوپل‌ بوده و لازم باشد تا آن را تعویض کنید.

  اگر ترموکوپل علت خاموش شدن آبگرمکن مخزنی شما نبود، بهتر است از سالم بودن بویین و رگلاتور آبگرمکن نیز مطمئن شوید. برای تعویض بویین باید بدانید که داخل رگلاتور و جایی که پیچ انتهای ترموکوپل بسته می‌شود، قرار گرفته است و برای برداشتن آن باید ترموکوپل را بردارید. به یاد داشته باشید که این کار بسیار تخصصی است و باید حتما توسط فردی باتجربه انجام شود. گاهی اوقات نیز گرفتگی پیلوت می‌تواند علت خاموش شدن آبگرمکن مخزنی باشد. در این مواقع معمولا ابتدا حجم شعله کم می‌شود و زمانی که گرفتگی شدید باشد، آبگرمکن خاموش میشود.

  دانستن اینکه چرا آبگرمکن خاموش میشه، می‌تواند به شما کمک کند تا زودتر اقدام به رفع آن کنید. به همین دلیل اگر علت خاموش شدن آبگرمکن مخزنی شما دلایلی به جز موارد ذکر شده بود، حتما از فردی متخصص برای بررسی مشکل آن کمک بگیرید تا متوجه شوید که چرا آبگرمکن خاموش میشه و علت آن چیست.

  کلام آخر

  در این مقاله شما را با علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری آشنا کردیم و متوجه شدید که این مشکل می‌تواند به دلایل متفاوتی اتفاق بیفتد. توجه داشته باشید که در بسیاری موارد پیدا کردن عوامل موثر بر روشن نشدن آبگرمکن نیاز به بررسی دقیق دارد و پیشنهاد می‌شود برای این کار حتما از همکاران متخصص ما در استادکار کمک بگیرید.

  منبع مطلب : ostadkar.pro

  مدیر محترم سایت ostadkar.pro لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد 19 روز قبل
  1

  ولله از کجا بدونم من 😂

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید