توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت خوشحالی حضرت فاطمه از تقسیم کارهای خانه توسط پیامبر چه بود

  1 بازدید

  علت خوشحالی حضرت فاطمه از تقسیم کارهای خانه توسط پیامبر چه بود را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  ماجرای تقسیم کار خانه با «فضه» توسط حضرت زهرا(س)

  ریاحین ـ حجت‌الاسلام سیدحسن معین شیرازی در جمع نمازگزاران ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با اشاره به نقش برکت در زندگی گفت: زندگی حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) گرچه 9 سال بیشتر نبود اما دارای چنان برکتی بود که از آن زمان تاکنون هیچ زندگی چنین برکتی نداشته است.

  وی افزود: حضرت زهرا (س) در 9 سال زندگی مشترک با امام علی(ع) 6 فرزند شامل 3 پسر و 3 دختر داشتند که پسران امام حسن و امام حسین(ع) و محسن که 6 ماهه سقط شد و دختران شامل زینب کبری، زینب صغری یا ام‌کلثوم و سکینه بود که هر کدام از این فرزندان خود الگویی برای دیگران به شمار می‌روند.

  حجت‌الاسلام معین شیرازی ادامه داد:‌ زندگی با آن شرایط سخت که ایشان داشتند در منزل یک خدمتکار زن به کار گرفته بودند که حتی این خدمتکار زن با فضیلتی بوده به گونه‌ای که بعد از شهادت حضرت فاطمه آن زن به نام فضه خادمه بر اثر نشست و برخاست با حضرت زهرا (س) به مقامی رسیده بود که ظرف 30 سال هیچ سخنی جز قرآن نگفت و هرکسی از او سؤال می‌کرد جز با قرآن جوابش را نمی‌داد.

  رییس هیئت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات افزود: با آنکه فضه خادم بود، اما حضرت زهرا (س) به او فرمودند تو نیز انسان هستی، تقسیم کار می‌کنیم یک روز من کار می‌کنم تو به عبادتت برس و یک روز تو کار کن! این محبت و عدالت در زندگی باعث می‌شود، فرزندانی مانند امام حسن و امام حسین در این خانواده تربیت شوند.

  حجت الاسلام معین شیرازی خاطرنشان کرد: با وجودی که حضرت زهرا(س) وظایف خود را به خوبی می دانستند، همان اوایل زندگی مشترک با امام علی(ع) خدمت پدر بزرگوارشان حضرت پیامبر اعظم رسیدند و از ایشان تکلیف تقسیم کار خواستند، لذا کارهای بیرون خانه بر عهده حضرت علی و کارهای درون خانه بر عهده حضرت زهرا قرار داده شد و ایشان خوشحال بودند که کار بیرون منزل از ایشان ساقط شده است.

  حجت الاسلام معین شیرازی با اشاره به لزوم رعایت حجاب زن گفت: یک فرد نابینا به در خانه حضرت زهرا مراجعه کرد، ایشان از نابینا رو گرفتند، وقتی سوال شد او نمی‌بیند چرا از او رو گرفتید، فرمود من که بینا هستم و او را می‌بینم.

  امام جماعت ستاد اجرایی فرمان امام گفت: حضرت زهرا(س) برای رفتن به مسجد شب‌ها را انتخاب می‌کرد و در قسمت تاریک مسجد می‌نشست و عبادت می‌کرد و در ‌آن هنگام پیامبر به آن طرف مسجد نزد ایشان می‌رفتند.

  وی گفت: داستان جالبی اتفاق افتاد که روزی حضرت زهرا(س) خلفای اول و دوم را شاهد گرفت که آیا شما یادتان نمی‌آید که من در قسمت تاریک مسجد نشسته بودم و در شما در خدمت رسول‌الله بودید؟ و آنها گفتند بله این مسئله یادمان می‌آید و بعد گفت: پیامبر فرمود «فاطمة بضعة منی فمن آذاها فقد آذانی، و من آذانی فقد آذی الله...» یعنی فاطمه پاره تن من است هرکس او را خوشحال کند، مرا خوشحال کرده و هر کس او را اذیت کند مرا آزار داد و هرکس مرا آزار دهد، خدا را اذیت کرده و هر کس خدا را آزار دهد، کافر است. بعد از این، حضرت فاطمه(س) دست به آسمان بلند کرد و فرمود: خدایا اینها مرا اذیت کرده‌اند و دیگر صحبتی نفرمود.

  وی گفت: زندگی حضرت فاطمه پر از برکت بود و در هیچ خانواده بشری برکت و بهره‌وری به آن اندازه سراغ نداریم که یک زندگی محقر  امکانات اندک و در اوج مهر و محبت بوده و فرزندانی تربیت می‌کند که سرآمد جهانیان می‌شود. حضرت زهرا در عین کمبود امکانات به فقرا و نیازمندان کمک می‌کردند و زندگی ایشان با حضرت علی(ع) باید سرمشق و الگوی همه مسلمانان قرار گیرد.

  منبع مطلب : www.rayahin.net

  مدیر محترم سایت www.rayahin.net لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  تقسیم کاربین امام علی و حضرت فاطمه (علیهماالسلام)

  تقسیم کاربین امام علی و حضرت فاطمه (علیهماالسلام)

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی  امروزدرجلسه تواصی به حق درجمع کارکنان سازمان حج و زیارت وبعثه مقام معظم رهبری به تشریح سبک و ویژگی های زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت.
  معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه امام صادق (ع) از پدرشان امام باقر(ع) روایت کرده‏اند که حضرت باقر فرمود: امیرالمؤمنین علی (ع) و فاطمه (س) از پیامبر خدا (ص) درباره تقسیم کارها سوال کردند و حضرت پیامبر فرمودند: حضرت فاطمه کارهای داخل منزل و حضرت علی کارهای خارج ازمنزل  را انجام دهد. 
  حجت الاسلام والمسلمین مظلومی افزود: حضرت فاطمه (س) می فرماید: هیچ کس به غیر از خدا نمی داند من چقدرخوشحال شدم ازاینکه کارهای مردان از روی دوش من برداشته شد. 
  وی درادامه درباره وظایف شرعی و حقوقی زنان و پاداشی که خداوند برای فعالیت آنان درمنزل قائل شده است سخن گفت و اظهار داشت: خانمی که در منزل شوهرش کاری را برای اصلاح و بهتر شدن امور انجام می دهد خداوند نظر رحمت به او نموده و او را دچار عذاب نخواهد کرد. 
  حجت الاسلام والمسلمین مظلومی درپایان با استناد به احادیث و روایات به تفصیل پاداش کمک کردن مردان به زنان درمنزل را بیان و تاکید کرد: برای اینکه ثواب هر کاری نصیب انسان شود باید قصد قربت الهی داشته باشد و برای عمل به دستور الهی این کار را انجام دهد. 
   

  منبع مطلب : hajj.ir

  مدیر محترم سایت hajj.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 28 روز قبل
  0

  از جامعه دور شد تا بقیه تحریک نشن و خوشحال بود

  ااااا 6 ماه قبل
  0

  امتحان دارم الان چیکار کنم

  ااااا 6 ماه قبل
  0

  سلام علت خوشحالی حضرت زهرا در تقسیم کار ها چه بود

  زهرا 1 سال قبل
  0

  کمک

  زهرا 1 سال قبل
  0

  علت خوشحال بودن حظرت فاطمه از تقسیم کارهای توسط پیامبر چه بود

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  زهرا 1 سال قبل

  امتحان دارم الان باید چیکار کنم

  برای ارسال نظر کلیک کنید