توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت قطع شدن شبکه های تلویزیون امروز

  1 بازدید

  علت قطع شدن شبکه های تلویزیون امروز را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال چیست؟

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال چیست؟

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال : پخش دیجیتال مزایای بسیاری نسبت به پخش آنالوگ که در گذشته صورت می­گرفت دارد. کیفیت تصویر بالاتر و هزینه ­های کمتر برای تولید کننده، از جمله امکانات این نوع پخش هستند. ایراد این نوع پخش، قطع کامل دریافت در صورت بروز اشکال می­باشد. ما در فروشگاه اینترنتی بانه به بررسی علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال می­پردازیم.

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال با درک پخش دیجیتال

  برای درک بهتر علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال ، ابتدا باید بدانیم پخش دیجیتال به چه شکلی صورت می­گیرد و با سیگنال دیجیتال آشنا شویم. قبل از گستردگی پخش دیجیتال، پخش به صورت آنالوگ صورت می­پذیرفت. در پخش آنالوگ، اطلاعات به صورت لحظه­ای از آنتن­های فرستنده ارسال می­شدند. به این منظور که یک تصویر در یک لحظه به طور کامل بین فرستنده و گیرنده، به صورت یک موج پیوسته مخابره می­شد. در پخش آنالوگ، قطع شدن تصویر کمتر اتفاق می­افتاد و بیشتر در تصویر دریافتی، اختلالاتی ایجاد می­شد. معمولا این اختلالات به شکل ایجاد سایه در تصویر مشاهده می­شد. در پخش دیجیتال، امکان قطع تصویر بالاتر است و علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال می­تواند در گستره­ی وسیعی قرار بگیرد.

  یک سیگنال آنالوگ

  با پیشرفت تکنولوژی به صورت روز افزون، سیگنال دیجیتال جایگزین سیگنال آنالوگ شد. سیگنال­های دیجیتال، برخلاف سیگنال آنالوگ که به صورت پیوسته ارسال می­شوند، به صورت تناوبی تنها دو مقدار را می­پذیرند؛ مقداری برابر چند ولت و مقدار صفر ولت. به عبارتی، به صورت مقادیر باینری خاموش و روشن(صفر و یک)، همانند شیوه­ی ذخیره­ی اطلاعات فایل­ها در کامپیوتر ارسال می­شوند. هر بایت یک بخش کوچک از تصویر است که در اثر قرار گرفتن در کنار بایت­های دیگر، تصویر اصلی را بازسازی می­کند.

  یک سیگنال دیجیتال

  پخش به روش دیجیتال، کارکرد بهینه تری دارد. در پخش آنالوگ که در گذشته انجام می­شد، برای هر شبکه، یک فرستنده نیاز بود در صورتی که در پخش دیجیتال، برای ارسال هر 8 الی 10 شبکه، به یک فرستنده نیاز است. به همین دلیل به فرستنده­های کمتر، فضای کوچکتر و تاسیسات کمتری نیاز است. همچنین با کم شدن فرستنده­ها، توان برق مصرفی نیز به مقدار قابل توجهی کاهش می­یابد.

  استفاده از پخش دیجیتال علاوه بر مزایایی که برای تولید کننده دارد، ویژگی­ های خوبی برای کاربر نیز دارد، از جمله می­توان به کیفیت بالاتر صدا و تصویر، امکان استفاده از سرویس­ هایی مانند راهنمای الکترونیکی برنامه- که شامل زمان پخش برنامه­ها، اطلاعات برنامه­های درحال پخش و امکان برنامه­ ریزی برای اطلاع­رسانی پخش برنامه­ها و ضبط آن ها به صورت خودکار- و همچنین دریافت چند صدا با زبان­های مختلف برای هر شبکه، اشاره نمود. در نقطه­ی مقابل، این نوع از پخش برخلاف پخش به شیوه­ی آنالوگ یا به بهترین شکل صورت می­گیرد و یا دریافت به طور کامل قطع می­شود. اکنون به علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال می­پردازیم.

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتالعلت قطع و وصل شدن شبکه ­های دیجیتال

  همانطور که در بالا عنوان شد، سیگنال دیجیتال به شکل دستورهای خاموش و روشن(صفر و یک­­ها) که با موج حامل ارسال می­شوند، صورت می­گیرد. علت قطع و وصل شدن شبکه ­های دیجیتال به صورت فنی در ادامه آمده است. در صورت بروز اشکال، صفرها و یک­ها با یکدیگر اشتباه شده و اگر این ایراد ادامه پیدا کند، باعث پیکسلی شدن تصاویر دریافتی و درنهایت قطع آن­ها می­شود؛ چرا که با اختلال در دریافت صفرها و یک­ها، تصویر ساخته شده از کنار هم قرار گرفتن اطلاعات، تصویر اصلی که باید بازسازی می­شد، نخواهد بود.

  نمونه­ ی یک تصویر دریافتی دچار اشکال(پیکسلی)

  گاهی اتفاق می­افتد که در هنگام تماشای یک برنامه، پیغامی مبنی بر ضعیف بودن سیگنال دریافت شود که در این صورت، شبکه ی دیجیتال شما قطع شده و شما تصویری دریافت نمی­کنید. علت بروز این مشکل، ضعیف بودن سیگنال دریافتی و عدم توانایی دستگاه شما برای بازسازی اطلاعات است. سیگنال دریافتی توسط دستگاه گیرنده باید حداقل قدرت 50dB- dB(دسی­بل) واحدی است برای بیان توان- را داشته باشد و کمتر از 45dB نباشد. اگر قدرت سیگنال دریافتی، از مقدار عنوان شده کمتر باشد، شما تصویری دریافت نخواهید کرد. این مشکل یکی از رایج ترین علت قطع و وصل شبکه های دیجیتال می­باشد. برای رفع این مشکل، شما باید منبع ضعیف بودن سیگنال را یافته و سعی کنید آن را برطرف کنید. برای مثال، امکان دارد که کابل­های مورد استفاده شما دچار اشکال شده باشند، یا آنتن مورد استفاده شما قدیمی باشد و کارکرد مناسبی نداشته باشد، شما می­توانید با تعویض کابل­ها و یا آنتن خود این مشکل را برطرف نمایید. اگر هیچ کدام از این­ها مشکل شما نیست، امکان دارد در نقطه ی محل زندگی شما، سیگنال دریافتی از فرستنده ضعیف باشد، شما می­توانید با نصب یک تقویت­کننده این علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال را بر طرف نمایید.

  قرار دادن یک تقویت­ کننده برای رفع مشکل ضعیف بودن سیگنال

  یکی از اشکالاتی که امکان دارد رخ بدهد و به نظر غیرمحتمل است، دریافت بیش از حد سیگنال می­باشد! هر دستگاه گیرنده، یک مقدار بیشینه برای دریافت سیگنال دارد که اگر شدت سیگنال دریافتی، از این مقدار بیشتر باشد، با خطا مواجه شده و شما تصویری دریافت نخواهید کرد. این مقدار به طور معمول در حدود 77dB است. حل این مشکل، به مراتب از حل مشکل دریافت کم سیگنال ساده تر است؛ یکی از اولین اقدامات می­تواند این باشد که در صورت استفاده از دستگاه تقویت­کننده، آن را غیرفعال نمایید. یک علت قطع و وصل شدن شبکه­های دیجیتال روی دستگاه شما می­تواند دریافت بیش از حد سیگنال، نزدیکی بیش از اندازه محل زندگی شما به یک فرستنده­ی شبکه­های دیجیتال است.

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال : تداخل امواج الکترومغناطیسی

  یکی دیگر از دلایل قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال، تداخل امواج دریافتی با امواج دیگری است که در محیط وجود دارند. در زندگی مدرن امروزی ما، امواج الکترومغناطیسی زیادی همواره در محیط وجود دارند که می­توانند عامل بروز اشکال در دریافت شبکه­های دیجیتال شوند که در اینجا به چند نوع از این امواج الکترومغناطیسی و نحوه­ی حل مشکل می­پردازیم. از جمله امواجی که امکان دارد با سیگنال دریافتی توسط تلویزیون شما تداخل پیدا کرده و علت قطع و وصل شدن شبکه­های دیجیتال شما باشد، امواج 4K اینترنت است، در صورتی که در نزدیکی شما، یک دکل مخابراتی اینترنت قرار داشته باشد، این امکان وجود دارد که در مواقعی، شبکه های شما دچار اشکال شوند. با نصب یک فیلتر 4K این ایراد رفع خواهد شد. این فیلتر در صورت وجود تقویت­کننده، باید قبل از آن نصب شود. همچنین هر وسیله­ی الکترونیکی، یک میدان الکترومغناطیسی تولید می­کند که در اثر آن امواج رادیویی ضعیفی ایجاد می­شود، احتمال دارد که این امواج رادیویی، باعث پیکسلی شدن تصویر تلویزیون شما شود، هرچند اکثر دستگاه­های الکترونیکی، به نحوی طراحی شده­اند که این امواج را به محیط بیرون انتقال ندهند.

  علت قطع و وصل شدن شبکه های دیجیتال : عدم تنظیم صحیح تلویزیون

  زمانی که شما کانال­یابی را به شکل خودکار انجام می­دهید، دریافت­کننده­ی شما، سیگنال­های فرستنده­های نزدیکتر را دریافت و ذخیره می­کند که گاهی سیگنال­های خوبی نیستند و تصاویر مخدوش به گیرنده ارسال می­کنند، راه حل این مسئله، دریافت شبکه­ها به صورت تنظیم دستی است. هرچند این کار ممکن است وقت بیشتری از شما بگیرد اما علت قطع و وصل شدن شبکه ­های دیجیتال شما را برطرف می­نماید. گاهی همه­ی اقدامات لازم برای دریافت یک سیگنال خوب و قوی انجام شده است اما همچنان دریافت مناسبی ندارید و علت قطع و وصل شدن شبکه­ های دیجیتال برای شما نامعلوم است. در این صورت به احتمال بالا، فرستنده­ای که دستگاه شما از آن سیگنال دریافت می­کند، دچار مشکلی شده و این اختلال کوتاه مدت بوده و به زودی رفع خواهد شد.

  https://www.informit.com/articles/article.aspx?p=12453291.

  https://www.smartaerials.co.uk/blog/why-does-my-freeview-tv-signal-break-up-pixelate2.

  https://learn.sparkfun.com/tutorials/analog-vs-digital/all3.

  منبع مطلب : bane.online

  مدیر محترم سایت bane.online لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  از ساعت ۲۴ امشب 12 کانال دیجیتال تلویزیون را HD تماشا کنید

  از ساعت ۲۴ امشب 12 کانال دیجیتال تلویزیون را HD تماشا کنید

  به گزارش رکنا، قابل توجه بینندگان شبکه‌های تلویزیونی رسانه ملی؛ از ساعت ۲۴ جمعه (بامداد شنبه) بسته‌های دیجیتال تغییر می‌کنند، لذا در صورتیکه دریافت شما دچار اختلال شد با فعال کردن منوی «جستجو» گیرنده‌های خود را تنظیم کنید.

  مخاطبان تلویزیون با این اقدام از بامداد امشب می‌توانند ۱۲ شبکه جدید را به صورت HD تماشا کنند.

  نحوه دریافت شبکه‌های اچ‌دی با به روز رسانی مانیتورها و تهیه ستاپ باکس جدید

  رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیما ضمن توصیه به مخاطبان و هم‌وطنان تأکید کرد: عزیزانی که می‌خواهند شبکه‌ها را باکیفیت بالا و به صورت HD دریافت کنند، تمامی استانداردهای لازم تعریف‌شده و تنها با بروز رسانی کردن مانیتورهای خود یا تهیه ستاپ باکس‌های جدید، می‌توانند از کیفیت HD بهره‌مند شوند.

  معاون توسعه و فناوری، تحریم و شیوع بیماری کرونا را به‌عنوان مسائل جدی در اجرای پروژه برشمرد و گفت: نکته مهمی که در طول اجرای پروژه با آن مواجه بودیم مواجهه با یک تحریم جدی، سنگین و همه‌جانبه بود. در طی زمان اجرای این پروژه سازمان مجدداً تحریم شد هرچند این تحریم‌ها مدال افتخاری برای تحریم شوندگان محسوب می‌شود اما مسائلی را ازنظر اجرایی و عملیاتی برای همکاران ما ایجاد کرد. مشکلات اقتصادی، مشکلات جدی در زمان اجرای پروژه بود که با دوراندیشی و تلاش کارشناسان این حوزه، کاهش هزینه‌ها و افزایش امکانات را به دنبال داشت.

  وی ادامه داد: همچنین همکارانم همه‌گیری بیماری و حس تحریم را به کار و خودشان منتقل نکردند و با تمام قدرت و همت بلند خود ضمن رعایت تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، این پروژه عظیم و راهبردی را به نقطه پایانی و به نتیجه رساندند.

  علیدادی درباره اهمیت این رویداد تصریح کرد: این اتفاق بنا بر قول رئیس رسانه ملی، جهشی در زیرساخت سازمان به شمار می‌رود و همان‌طور که مقام معظم رهبری سال جاری را سال جهش تولید نامیدند امیدواریم که این اقدام جهشی در حوزه تولید، محتوا و زیرساخت رسانه ملی باشد.

  وی با تأکید بر اینکه اچ‌دی سازی تغییر صرف نیست بلکه به معنای ایجاد زیرساخت جدید است، یاداور شد: در همه زنجیره ارزش رسانه‌این جایگزینی و راه‌اندازی فناوری جدید تاکنون توسط همکارانم به‌درستی انجام و به نتیجه رسیده است.   آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

  منبع مطلب : www.rokna.net

  مدیر محترم سایت www.rokna.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  علی : سلام چرا در نیشابور فقط ۱۱ کانال میگیره الان ۱۰ روزه قطع شده.همون ۱۱ کانال قطع و وصل میشه.همه رو کلافه کردن.

  ناشناس : من شبکه پویا قدیمی دوسداشتم باب اسفنجی و پلنگ صورتی و خداوند لک لکا را دوست دارد است

  ناشناس : سلام چرا امروز استان خراسان رضوی تربت روستا رباط سمنگان 11 کانال میگیره

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  علی 1 ماه قبل
  0

  ماهواره نصب کنید

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  شبکه های ۱تا۱۱چرا قطعه. اصغر از تهران

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  سلام استان گلستان کانال ها ما قطح است

  0
  Fatemeh 10 روز قبل

  مال ما شبکه گلستان قطع .میزنه سیگنال ضعیف

  1
  Fatemeh 10 روز قبل

  مال ما شبکه گلستان قطع .میزنه سیگنال ضعیف

  داودی 6 ماه قبل
  1

  قعطی برای ما همش اذیت میشیم

  استان گلستان شهرستان مراوه تپه روستای چنارلی

  داودی 6 ماه قبل
  1

  سلام خسته نباشید

  ما مشکل فرکانس داریم از کانال ۱۰ ب بالا

  همیشه اذیت میشیم صفحه شطرنجی میشه

  مشکل فقط با من نیست کل روستا اذیت میشن

  لطفا رسیدگی کنید

  غلام رضا 6 ماه قبل
  1

  تمام شبکه های تلویزیون بیستون قطع شد ه وفقط چند شبکه ماهواره ای هست منظور تمام شبکه های یک ودو الی اخر

  حمیدمیرزایی 6 ماه قبل
  1

  چراازساعت ۱۸۰۰کلیه شبکه های تلویزیونی درلرستان قطع شده

  مهدی 6 ماه قبل
  1

  سلام چرا شبکه های یک تا شش ایران قطع است لطفا راهنمای کنید

  مهدی 6 ماه قبل
  0

  سلام کابل وانتن سالم است تمام شبکه ها راهم می گیرد یه غیر از شبکه یک تا شش ایران

  ف_ت 6 ماه قبل
  1

  سلام چرا امروز ۲۹ تیرکانالهای تلویزیون قطع شده لطفا رسیدگی کنید

  میثم 7 ماه قبل
  0

  امروز ۲۳تیر۱۴۰۱درشهرسعیدآبادجاجرود نزدیکترین شهربه پایتخت متاسفانه وباز متاسفانه برخوردار نبودن شبکه ملی مجبور هستیم متوسل بشیم به ماهواره لطفا به داد ما هم برسید

  علی 8 ماه قبل
  0

  کانال ایران قطع شد

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  تنظیم خودکار هم میزنی گاهی کامل میاد بعد چند روز قطع میشه با عوض کردن آنتن درست میشه فقط تا کانال ۱۱ میاد تمام

  ناشناس 10 ماه قبل
  4

  سلام چرا امروز استان خراسان رضوی تربت روستا رباط سمنگان 11 کانال میگیره

  پوررحمتی 10 ماه قبل
  0

  من تلوزیونم قدیمی هست ودیجیتال بهش وصل تروخداوصلش کنین مابودجه نداریم ک تلوزیون بزرگ وجدیدتهیه کنیم چراکسی بفکرمافقیرهانیس فرزندانماباهمین تلوزیون سرگرم هستن اینم که ازشون بگیریم چی میشه دیگ

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  آقا این چه وضعیه از صبح تا الان تلویزیون ما سیگنال هاش موجود نیس درست کنید از نیشابور

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  چرا تلویزیون ما از صبح قطعه

  ایران 11 ماه قبل
  -1

  مدتی هست اطلاعات شبکه های تلویزیونی نمیادوزده اطلاعاتی موجودنیست لطفاراهنمایی بفرمایید

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  سلام خسته نباشید لطفا منو راهنمایی کنید لیست برنامه قطع شده وهر شبکه بدون اطلاع میباشد دلیلش چیه؟

  ناشناس 12 ماه قبل
  5

  من شبکه پویا قدیمی دوسداشتم باب اسفنجی و پلنگ صورتی و خداوند لک لکا را دوست دارد

  است

  علی 1 سال قبل
  5

  سلام چرا در نیشابور فقط ۱۱ کانال میگیره الان ۱۰ روزه قطع شده.همون ۱۱ کانال قطع و وصل میشه.همه رو کلافه کردن.

  ابوالفضل 1 سال قبل
  3

  سلام چرا از شبکه ایران کالا به اون ور نمیگیره آی فیلم شبکه ای تماشا لطفا درست کنید نمیگزره بدون تلویزیون خراسان رضوی نیشابور

  ابوالفضل 1 سال قبل
  3

  سلام چرا از شبکه ایران کالا به اون ور نمیگیره آی فیلم شبکه ای تماشا لطفا درست کنید نمیگزره بدون تلویزیون خراسان رضوی نیشابور

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  شبکه استانی چندهفته است قطع شده الان هم شبکه ۳قطع شده استان کرمانشاه چکارکنیم

  -2
  امیرم 12 ماه قبل

  هر وقت اینجور شد جستجوی اتوناتیک شبکه رو بزن فرکانس جدید میاد

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  چراشبکه ها یکی یکی قطع میشن یک ماه شبکه استانی قطع شده امروز شبکه ۳ بایدچکارگنیم سریال سرجوخه امشب ندیدیم

  علی 1 سال قبل
  0

  شبکه های تلویزیون جاده چالوس روستا های گوراب ارنگه سیجان قطع خواهشاً فکری کنید ما اسیر شدیم شب‌های به این بلندی ممنون مبشم

  هرشب سیگنال قطع میشه 1 سال قبل
  2

  هرشب سیگنال قطع میشه

  احتمالا دارن هکشون میکنن... عصای موسی داره سیگنال رو میزنه

  هرشب سیگنال قطع میشه 1 سال قبل
  1

  هرشب سیگنال قطع میشه

  احتمالا دارن هکشون میکنن... عصای موسی داره سیگنال رو میزنه

  احتمالا دارن هکشون میکنن... 1 سال قبل
  3

  احتمالا دارن هکشون میکنن... عصای موسی داره سیگنال رو میزنه

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  سلام تلوزیون ما الان سه ساعت قطعه جستجو هم زدم درست نشد مشکل از کجاس

  رستگار 1 سال قبل
  1

  علت‌قطع‌ووصل‌لحظه‌تلویزیون‌دیجیتال

  فاطمه 2 سال قبل
  0

  شبگه های دیجیتال ما همش قطع میشه هرچی تنظیم دستی میزنم‌ جستجومیزنم فاید نداره باز قطع میشه بدون سیگنال

  برای ارسال نظر کلیک کنید