توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فارسی پنجم بخوان و بیندیش رئیس علی

  1 بازدید

  فارسی پنجم بخوان و بیندیش رئیس علی را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  کلیپ بخوان و بیندیش رئیس علی به همراه پاسخ فارسی پنجم

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  این درس امسال به کتاب فارسی پنجم دبستان اضافه شده است.در سال های قبل آوازی برای وطن را داشتیم.هدف اصلی بخش بخوان و بیندیش تقویت روان خوانی، تمرکز و درک متن های طولانی است.

  گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیس علی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی را در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است.

  این داستان برگرفته از کتاب «رئیس علی دلواری» نگارش سیروس فتحی از فرهنگیان با سابقه استان بوشهر و عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان است که سال ۱۳۹۲ از سوی انتشارات مدرسه به‌چاپ رسانده است.

  با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان در راستای معرفی شهید رئیسعلی دلواری در کتاب‌های درسی،داستان «رئیس علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داد و این فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نامگذاری شده است.

  خلاصه ای از زندگی نامه رئیس علی دلواری

  رئیس‌علی دلواری در سال ۱۲۶۱ خورشیدی برابر با ۱۸۸۲ میلادی (۱۲۹۹ قمری) در روستای دلوار از توابع تنگستان متولد شد. دلوار امروزه شهری در شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر است. براساس مصاحبه محمود نامور خواهرزاده رئیسعلی که در سال ۱۳۷۳ صورت گرفته اصالت رئیس‌علی دلواری به شهرستان ممسنی و ایل ممسنی بر میگردد. مادر رئیس‌علی بنام شهین اهل تنگستان و پدرش زائر محمّد از کدخدایان اهل دلوار بود که بعدها به «معین‌الاسلام» ملقب شد.

  دوران جوانی او همزمان با حضور گسترده استعمار انگلیس در خلیج فارس بود. وی نقشی کلیدی در قیام جنوب داشت. قیام مردم تنگستان به رهبری وی روی هم هفت سال طول کشید و در این مدت دلیران تنگستانی دو هدف عمده را دنبال می‌کردند، پاسداری از بوشهر، دشتستان و تنگستان به عنوان منطقه سکونت خود و جلوگیری از حرکت قوای بیگانه به درون مرزهای ایران و دفاع از استقلال وطن.

  رئیس علی در محلی به نام «تنگک صفر» هنگام شبیخون به قوای بریتانیا توسط فردی نفوذی به نام غلامحسین تنگکی،از پشت سر هدف گلوله قرار گرفت و در سن ۳۳ سالگی کشته شد.

  پیکر او ابتدا در نزدیکی حرم امامزاده‌ای در روستای «کله بند» به خاک سپرده شد. اما به موجب وصیت خود رئیس‌علی، پس از انتقال پیکر او را در جوار حرم علی بن ابی‌طالب در وادی‌السلام دفن کردند.

  در ایران با مصوبه شورای عالی انقلاب (سال ۱۳۸۹) سالروز کشته شدن رئیس علی دلواری برابر با روز ۱۲ شهریور ماه، به نام «روز ملی مبارزه با استعمار» نامگذاری شده‌است.

  تندیس رئیس‌علی دلواری در ورودی بندر دلوار

  در این پست قصد دارم کلیپ تدریس و پاسخ به سوالات بخوان بیندیش رئیس علی دلواری را تقدیم شما کنم.امیدوارم مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

  کلیپ بخوان و بیندیش رئیس علی به همراه پاسخ فارسی پنجم👇

  تکلیف شاد

   دانلود کلیپ بخوان و بیندیش رئیس علی به همراه پاسخ فارسی پنجم👇

  دانلود

  پاسخ درک و دریافت بخوان و بیندیش رئیس علی فارسی پنجم👇

  معنی واژه های جدید بخوان و بیندیش رئیس علی دلواری فارسی پنجم 👇دانلود

  کلیپ توضیحات و حل صفحه 56 تا 59 کتاب ریاضی پنجم

  سایر مطالب سایت مربوط به پایه پنجم

  جزوه درسنامه و سوال و جواب کتاب هدیه های آسمان پایه پنجم ابتدایی مهرماه 99

  نکات مهم دانش زبانی درس به درس فارسی پایه پنجم دبستان به صورت pdf

  دانلود تمام کتاب های پایه پنجم ابتدایی به صورت PDF برای موبایل و کامپیوتر

  تکالیف خلاق و موضوعات پیشنهادی انشا پایه های چهارم،پنجم و ششم ابتدایی

  کلیپ تدریس و حل صفحه 31 ریاضی پنجم دبستان همراه با توضیحات مفهومی

  در پناه خدا سالم و برقرار باشید.

  منبع مطلب : ebtedaiha.ir

  مدیر محترم سایت ebtedaiha.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیسعلی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی را در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است.

  این داستان برگرفته از کتاب «رئیسعلی دلواری» نگارش سیروس فتحی از فرهنگیان با سابقه استان بوشهر و عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان است که سال ۱۳۹۲ از سوی انتشارات مدرسه به‌چاپ رسانده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  رئیس آموزش و پرورش دلواردرباره گنجاندن داستان زندگی و مبارزات سردار دلواری در کتاب‌های درسی، بیان کرد: داستان زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری با متن حماسی و قلم سیروس فتحی نویسنده خوش ذوق هم‌استانی در کتاب فارسی پنجم دبستان نگاشته شده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  عبدالرضا زمانی افزود: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان در راستای معرفی شهید رئیسعلی دلواری در کتاب‌های درسی، با تاکید مدیرکل آموزش و پرورش استان، مشاور مدیرکل به عنوان پیگیری کننده این موضوع انتخاب شد که در همین زمینه مکاتبات لازم با سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش داشت.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  او با بیان اینکه گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش این درس را با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیسعلی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است، ادامه داد: داستان «رئیسعلی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده و این فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نامگذاری شده است.

  رئیسعلی دلواری وارد کتاب فارسی کلاس پنجم شد

  رئیس آموزش و پرورش دلوار عنوان کرد: رئیسعلی دلواری از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود.

  زمانی، با اشاره به اینکه سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نامگذاری شده است، گفت: این شهید والامقام در ۱۲ شهریور سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  او با تشکر از تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته برای معرفی این شخصیت مبارز بیان کرد: رئیسعلی دلواری چهره مغفول کتاب‌های درسی بود که پیش از این باید در معرفی آن تلاش می‌شد.

  انتهای پیام/ک

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

    سیروس فتحی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:  داستان «رئیس‌علی»  برگرفته از کتاب «رئیس‌علی دلواری» است که در سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب به زیور طبع آراسته شده است و توسط انتشارات مدرسه  به چاپ رسیده است.
     وی یادآورشد: داستان «رئیس علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده است.

  فتحی اظهارداشت: این‌ فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نام‌گذاری شده است.

  کتاب رئیس علی دلواری  در سال۱۳۹۶ به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز بزودی منتشر شود.

  رئیس‌علی دلواری، زاده‌ی دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. 

  وی در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به‌دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نام‌گذاری شده است.

  فتحی عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان بوشهر است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  به من چی

  جعفر 2 ماه قبل
  -1

  دیگه عالی است

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  خیلی بد است

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  خیلی بد است

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  خیلی بد است

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  جواب رو باید بدین

  والا 1 سال قبل
  2

  اصلا راضی نیستم پیج خرابه

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  کیرم تو اون سایتتون

  آیا 1 سال قبل
  2

  خلاصه درس را میخوام

  3
  آیا 1 سال قبل

  متن کوتاه خلاصه درس ریس علی

  آرام 1 سال قبل
  0

  اصن خلاصشو نگفته

  ثنا حضرتی 2 سال قبل
  3

  سلام سلام سلام اومدم جواب بخوان وبیندیش رو بهتون بدم جواب سوال 1 (بندر دلوار) جواب سوال 2 (چون انگیلیسی ها در مورد شجاعت رییس علی شنیده بودند )جواب سوال 3 (کنار مردان دلوار و هم سن وسال های خود .اسب سواری.شنا وتیر اندازی آموخت و دائم در سفر بود او بار هابه همراه پدر ومادر به دیدار عالمان دین ومبارزان جنوب می رفت جواب سوال 4 (بله زیرا رئیس علی حافظ شاهنامه ومثنوی می خواند) جواب سواب 5 ( رئیس علی در مکتب طبیعت ودر زیر خورشید تابناک و سوزان جنوب درس مردانگی وشهامت آموخته است ولی ما فرماندهان انگیلیسی در دانشکده های عالی لندن جز کینه.حرص.استعمار چیز دیگری نیاموخته ایم تموم شد منم تا اینجا نوشتم امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه اگه مطلبم رو دیدید ونوشتید لطفا منو لایک کنید امید وارم سوال هایی که نتونستید بنویسید رو هم انشااللّه پیدا کنید و پیروز وسربند شوید لایک یادتون نره😘😘😘😘😘😘

  1
  l̸o̸n̸e̸l̸y̸ 1 سال قبل

  خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون خیلیییی خیلییییییی زحمت کشیدی من همع رو نوشتم از مال روی ط🥺🥺🥺🥺🥺🥺🥺💜💜💜💜♥️♥️♥️♥️♥️🙏🙏🙏🙏

  1
  .. 1 سال قبل

  ممنونم

  نازی 2 سال قبل
  2

  لطفا جواب ها رو در سایت قرار دهید

  -1
  .. 1 سال قبل

  میشه بگی کدوم درسته

  0
  نازی 2 سال قبل

  عالی

  خب 2 سال قبل
  1

  ن

  وااالرا

  🌸Reyhane🌸 2 سال قبل
  1

  لطفا خلاصه داستان را در سایت قرار دهید.

  با سپاس🙏🏻🌸

  0
  1 سال قبل

  اره بزارین

  0
  ثنا حضرتی 2 سال قبل

  من میزارم

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  به هیچ دردی نمی خوره این به درد ما نمی خوره معلمان می فهمه 😡😡😡😡😡😡

  hasti 2 سال قبل
  1

  من از این سایت راضی نیستم چون اصلا خلاصه بخوان و بیندیش ریس علی نیست😔😔🤘

  برای ارسال نظر کلیک کنید