توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فتنه 88 چگونه نابود شد؟نقش رهبری در از بین بردن فتنه

  1 بازدید

  فتنه 88 چگونه نابود شد؟نقش رهبری در از بین بردن فتنه را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

  نقش بی‌نظیر مقام معظم رهبری در کنترل فتنه ۸۸

  نقش بی‌نظیر مقام معظم رهبری در کنترل فتنه ۸۸گروه استان‌های دفاع پرس ـ عباس عباسی؛ فتنه عبارت از وضعیتی است که قدرت تشخیص حق از باطل در بخشی از جامعه به دلیل وجود تردیدها، ابهامات و شبهات تضعیف شده باشد؛ بنابراین مؤلفه‌های آن عبارتند از این‌که افراد جامعه حق و باطل را با اشخاص می‌سنجند، معارضه خودی‌ها علیه حاکمیت، لغزش خواص، به هم ریختن مرز دوستی‌ها و دشمنی‌ها، وجود عقبه مردمی هر چند در ابتدا، جابجا شدن متن با حاشیه به طوری‌که جریان فتنه نیت واقعی را بیان نمی‌کند.

  همه مؤلفه‌های فوق‌الذکر در جریان فتنه سال ۸۸ کاملاً مصداق عینی داشت و دشمنان برنامه وسیع و از پیش تعیین شده‌ای برای سرنگونی انقلاب اسلامی چیده بودند. با این وجود نقش مقام معظم رهبری در کنترل بحران بی‌نظیر و بی‌بدیل بود. حرکت خودجوش مردم در ۹ دی ۸۸ بدون حضور مسئولین و در حمایت اصل ولایت فقیه و پیروزی از مقام معظم رهبری، حکایت از بصیرت بالای مردم ایران اسلامی دارد.

  حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با تحلیل درست حوادث بعد از انتخابات و این‌که فتنه‌ای عمیق در راه است و ریشه در گذشته دارد و با به‌کارگیری سیاست شفاف‌سازی، بصیرت‌افزایی و برخورد نرم و با مدارا و قاطعیت توأمان در مواجهه با جریان فتنه، مدیریت مثال زدنی‌ای داشتند.

  ایشان بعد از انتخابات تا خطبه‌های نماز جمعه ۲۹ خرداد ۸۸ محوری‌ترین رهیافت‌شان حفظ جریان غیرپیروز و جلوگیری از عبور نمودن از مرز‌های قانونی بود و از ۲۹ خرداد تا حادثه عاشورا، اتمام حجت حداکثری نظام و رهبری با جریان فتنه برای بازگشت به نظام و جبران خطا و اشتباهات گذشته آن‌ها. همچنین پس از راهپیمایی ۹ دی و ۲۲ بهمن در این محدوده زمانی جریان فتنه علی رغم فرصت برگشت و جبران خطا‌ها به روند گذشته ادامه داده و از کشتی انقلاب پیاده شدند، در عین حال در هرسه مقطع با آشوب‌گران قاطعانه برخورد شد.

  هدف جریان فتنه، عقب‌راندن نظام از مواضع اصولی خود و رهبری، هدف مرکزی این راهبرد است، لذا ایستادگی قاطع رهبری، علی‌رغم فشار‌های گوناگون خارجی و داخلی و دوستان ساده‌لوح، مدیریت در ناکام گذاشتن استراتژی فشار از پایین و چانه زنی از بالا را اثبات نمود.

  همچنین حفظ و صیانت وحدت جامعه و انسجام هرچه بیشتر مردم و مسئولین، به‌عنوان محور اساسی فرمایشات رهبر معظم انقلاب بوده است، چرا که هدف مصمم فتنه‌گران شکستن وحدت مردم بود، چون از اختلاف سود می‌بردند.

  جریان فتنه اساساً با انتقاد از قانون‌گریزی دولت نهم وارد عرصه انتخابات شده بود و اینک بعد از شکست در انتخابات، قانون را مهم‌ترین مانع برای حرکت ساختارشکن خود می‌دید و مطالبات خود را از راه‌های غیرقانونی جستجو می‌کرد، اما رهبری تأکید به فصل‌الخطاب بودن قانون داشتند.

  مدیریت مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در جریان فتنه ۸۸، نتایجی بدین شرح در جامعه به دنبال داشت:

  اقتدار مردمی و معنوی انقلاب و رهبری؛

  یکی از اهداف جریان فتنه تضعیف پایگاه مردمی انقلاب و نظام بود که با روشنگری رهبری و حرکت اصولی مردم در ۹ دی و ۲۲ بهمن دشمن به این هدف خود دست نیافت.

  انزوای سیاسی و مردمی جریان فتنه؛

  این جریان که در ابتدا با فریب مردم، عده‌ای خواص و عوام را با خود همراه نموده بود که با عریان نمودن چهره خود در حوادث روز عاشورا و قیام مردم در جریان ۹ دی، آن‌ها را کاملا به انزوا کشاند.

  انسجام مردم از یک سو و مردم و نظام از سوی دیگر؛

  یکی دیگر از اهداف جریان فتنه شکاف بین مردم و نخبگان و مسئولین بوده که با روشنگری رهبری و شرکت مردم در حماسه ۹ دی این هدف را خنثی نمودند.

  در نهایت شکست سنگین استکبار، ضد انقلاب و عوامل داخلی و بالا رفتن ضریب امنیتی و بازدارندگی بیش از پیش جمهوری اسلامی ایران از نتایج مدیریت رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و حرکت خودجوش مردم ایران اسلامی در ۹ دی سال ۸۸ بود.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : defapress.ir

  مدیر محترم سایت defapress.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نقش‌آفرینی رهبر انقلاب و مردم، دو عامل اساسی شکست فتنه ۸۸ بود - ایسنا

  نقش‌آفرینی رهبر انقلاب و مردم، دو عامل اساسی شکست فتنه ۸۸ بود - ایسنا

  به گزارش ایسنا از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی صادقی امروز (شنبه) در مراسم گرامی‌داشت حماسه ۹ دی در میدان انقلاب اصفهان، اظهار کرد: همان‌طور که دشمنان در صدر اسلام توانستند مسلمانان را به جان یکدیگر بیندازند و عاشورایی برپا کنند و جگرگوشه پیامبر(ص) را به شهادت برسانند، خیال کردند می‌توانند در زمان حاضر نیز همان وقایع را تکرار کنند اما مردم در روز ۹ دی ۸۸ با حضور آگاهانه خود خط بطلانی بر تمام این توطئه‌ها کشیدند.

  وی افزود: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، طراحی این فتنه ده ساله بود و حدود ۶۰ موسسه برای انجام و تحقق آن کار کرده بودند تا توانستند تابلوی این فتنه را بلند کنند. سال ۸۸ شعار فتنه‌گران جنبش سبز بود، اما چهار سال قبل از آن، یعنی سال ۸۴ یک سناتور آمریکایی در کنگره این کشور گفته بود ما انقلاب ایران را با جنبش سبز نابود می‌کنیم.

  حاجی صادقی گفت: مطمئن بودند این فتنه جواب می‌دهد و انقلاب نابود می‌شود. آتش زدن عکس امام(ره) و مقام معظم رهبری و توهین به عاشورای حسینی(ع) به این معنا بود که از دید آن‌ها دین باید به مساجد و معابد برود و کاری به مسائل سیاسی و اجتماعی نداشته باشد، اما حماسه ۹ دی توطئه‌های آن‌ها را نقش برآب کرد.

  جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در سال ۸۸ تابلوی فتنه‌گران جنبش سبز بود و با شعار این جنبش سعی در برهم زدن آرامش کشور داشتند. امروز هم دعوای ما در فتنه با چهار فریب‌خورده نیست، طرف مقابل ما استکبار، آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

  حاجی صادقی افزود: حماسه ۹ دی حاوی یک‌سری درس‌ها و پیام‌هایی است که باید در موقعیت مناسب و دور از هیجان به آن‌ها پرداخته شود و اولین پیام آن به رهبری فرزانه است که این مردم، مردم کوفه و صفین نیستند. پیام دوم این روز به مسئولین و همه کسانی است که فرصت و توفیق خدمت‌گزاری به این مردم و نظام اسلامی را داشته‌اند؛ مطالبه حماسه‌آفرینان ۹ دی از آن‌ها، اطاعت محض و سربازی ولایت است.
  جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیام سوم این روز به آمریکا و استکبار جهانی است که بدانند این مردم آمده‌اند تا آن‌ها را از صحنه روزگار حذف کنند؛ رژیم اسرائیل به پیش‌بینی مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره)، حداکثر تا ۲۵ سال آینده از صحنه روزگار حذف خواهد شد.
  وی افزود: آخرین پیام این روز به ملت بصیر ایران، جوانان و نوجوانان ماست که بدانند مادامی که مردم با بصیرت و صلابت ایستاده‌اند، دشمن راه نفوذی به نظام اسلامی نخواهد داشت. پیوستگی امت با ولایت است که، سبب شده انقلاب ۴۰ ساله شود و به راه پرصلابت خود با حمایت مردم ادامه خواهیم داد.

  به گزارش ایسنا، در پایان راهپیمایی امروز مردم اصفهان در سالروز حماسه ۹ دی، تجمع‌کنندگان در میدان انقلاب اسلامی قطعنامه‌ای ۵ بندی صادر کردند که در آن بر حفظ وحدت و یکپارچگی مردم و مسئولان، رفع مشکلات معیشتی مردم و اطاعت از ولایت فقیه تاکید شد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تدابیر هوشمندانه رهبری در خنثی کردن فتنه 88

  تدابیر رهبری در خنثی کردن فتنه 88به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمود قاسمی استاد دانشگاه‌ بو علی سینا همدان با بیان اینکه در آئین بزرگداشت حماسه 9 در جمع مردم تویسرکان اظهار داشت: فتنه از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ایجاد تفرقه و پراکندگی اشاره کرد.

  وی افزود: خطر فتنه‌ها همواره از حمله مستقیم دشمنان بیشتر است و در فضایی غبارآلود مانند حق جلوه می‌کند اما حق نیست.

  استاد دانشگاه‌های همدان با اشاره به اینکه ملت و نظام اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون به طور متوسط هر پنج سال یکبار شاهد ایجاد توطئه‌های متفاوت مانند توطئه بنی‌صدر، فتنه جنگ‌های قومیتی و تهاجم منافقین بوده است، تصریح کرد: فتنه سال 88 نه نخستین فتنه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بود و نه آخرین آنها، پس باید ابعاد مختلف فتنه را بررسی و کنکاش کرد تا در فتنه‌های بعدی دچار خطا نشویم.

  قاسمی اهداف اصلی تصمیم‌سازان اصلی فتنه 88 که از خارج از کشور هدایت و حمایت می‌شدند تاکید کرد: در شعارهای سال 88 برخی به صراحت گفتند انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است و این شعار نشان می‌دهد که فتنه 88 یک سناریوی از پیش طراحی شده برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود نه یک اعتراض ساده مدنی.

  وی بیان کرد: از 6 ماه قبل از انتخابات در صحت انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم ایجاد تشکیک کردند و گفتند باید کمیته صیانت از آرا و تیم نظارت بر انتخابات از خارج تشکیل شود.

  استاد دانشگاه‌های همدان تصریح کرد: یکی از دولتمردان دولت اصلاحات که در جریان فتنه 88 دستگیر شد به صراحت گفت، تقلب در انتخابات فقط رمز فتنه 88 و یک بهانه بود.

  قاسمی ابراز کرد: تشکیل شورای رهبری بدون حضور رهبر معظم انقلاب، تغییر ترکیب مجلس خبرگان، تغییر ترکیب شورای نگهبان، ادغام اجباری سپاه و ارتش و تضعیف و تخریب سپاه، از بین بردن تشکیلات بسیج، تغییر بنیادین قوانین اساسی کشور و ایجاد رابطه با آمریکا از مهم‌ترین اهداف تصمیم‌گیرندگان فتنه در سال 88 بود.

  وی اظهار داشت: سرویس‌های جاسوسی، اطلاعاتی و امنیتی صهیونیستی، آمریکایی و انگلیسی از ماه‌ها پیش سناریوی فتنه 88 را تدوین کرده و با کمک برخی عناصر داخلی در پی اجرای آن بودند و هشت ماه کشور را به پرتگاه سقوط به ایجاد جنگ داخلی سوق دادند، اما دست امداد الهی این توطئه را خنثی کرد.

  استاد دانشگاه‌های همدان گفت: برخی از عناصر خیانتکار داخلی از آل‌سعود و برخی هم پیمانانش میلیون ها دلار پول گرفتند تا جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند و اکنون 300 نیروی فعال در فتنه 88 که در آن زمان در داخل کشور بودند اکنون به عنوان تحلیلگر و موردی از این قبیل در شبکه های ماهواره‌ای خارجی مشغول به کار‌ند و علیه انقلاب، اسلام و جمهوری اسلامی به لجن پراکنی می‌پردازند.

  قاسمی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همچون بنیانگذار کبیر انقلاب بارها فرمودند که آمریکا دشمن اصلی ماست و رهبر انقلاب به صراحت گفتند من تا آخرین نفس در برابر ابر قدرت‌ها می ایستم و در این راه به مردم اعتماد دارم اما متاسفانه برخی دولتمردان به صراحت گفتند ما نمی‌توانیم در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم و شعارهای تو خالی هم مشکلی را حل نمی‌کند.

  انتهای پیام/ب

  بصیرت دینی وتدابیر رهبری فتنه 88 را خنثی کرد

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  کوکب 1 ماه قبل
  0

  عالییییع نقش رهبر انقلاب😍😍😍😍

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید